Szolnok Megyei Néplap, 1960. augusztus (11. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-23 / 198. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP i960, augusztus 28. SiLPiQ/RZT Hetedik helyen végzett megyénk spartakiád válogatottja a IX. országos döntőn Egerben A sorrendet a sportpályán elért eredmények és a me­gyében végzett szervező munka, vagyis a tömegek részvétele alapján állapítot­ták meg. Megyénk a tömegességben az 5. helyen végzett. A 8 versenyszámban pedig a mtiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiniiiiir Sport vonat Jászberénybe A hagyományos Jászberé­nyi Vasas — Szolnoki MÁV NB II. labdarúgó megyei rangadóra különvonatot szer­vez a Szolnoki MÁV- Az in­dulás vasárnap kb. 13 órakor lesz, visszaindulás a mérkő­zés után 1 órával, kb. 19 óra­kor. Útiköltség oda-vissza 14 torint. A vonatot csak 500 fő jelentkezése esetén indítják. Jelentkezni csütörtökön délig lehet az IBUSZ szolnoki iro­dájában. Spartakiád versenyeken 5—6. helyen Hajdúval. Az összesí­tés alapján kerültünk a 7. helyre a megyék közötti pont­versenyben 171,68 ponttal. Az első helyen végzett Vas megye csapata Egerben 70 pontot tudott összegyűjteni és ezzel csak a 9. lehetett volna, de a tömegességben elért 134.93 pontjával együtt — 204.93 ponttal — első lett Az országos bajnokságot kézilabdában teljesen megér­demelten veretlenül nyerték a tiszaföldvári fiúk. 89:25 gól­arányuk mindennél szebben beszél. Az utána következő Heves megyei csapat gólará­nya 67:36. Minden mérkőzé­sen lelkesen és jól játszottak s így méltán kiérdemelték a közönség rokonszenvét Atlétikában a lányoknál Szekeres Júlia 2. helye a súlylökésben — 9,73 eredmé­nye — volt a legjobb. Ugyan­itt Varga Valéria 4. lett. Spar­takiád váltónk 4. helye szép teljesítmény volt az erős me­zőnyben. A megyei labdarúgó bajnokságért Kunhegyes! MEDOSZ— Törökszentmiklósi Vasas 5:0 (1:0) Kunhegyesen, 800, néző. ve­zette: Pintér. Törökszentmiklós: Simái — Hőssé, Bolgár, Sz. Kiss — Takács, Hálák — Darvas!, Bí­ró, Szedlák, Fekete. Kiss. Kun­hegyes: Kis I. — L,ipták, Boda, Horgosl — Kis n.. Lévad — Ta­kács, Szabó H., Csörögi, Szalay, Szabó 1. Nagy érdeklődés mellett került sor a találkozóra. — A hazaiak nagy hajrával kezdtek. A 10. percben Szabó n. hanyattvetőd- v» a kapu bal sarkába lőtt szép gólt, de a játékvezető a kapus akadályozása miatt nem adta meg. A 40. percben Szabó I. a balszélen elhúzott és erősen a kapura bombázott. A labda a védőkről a szemfüles Takács elé pattant, aki közelről a hálóba gurította, 1:0. Szünet után újból folytatták támadásaikat a hazaiak és Sza­bó II; kis híján gólt lőtt, majd a vendégek hatalmas lövése csat­tant a kapufa felső lécén. Az 55. percben Szalai volt eredmé­nyes, 2:0. Majd a vendégek ve­zettek néhány veszélytelen tá­madást, de azok rendre elakad­tak a nagyszerűen játszó hazai védelmen. A továbbiakban nagy fölénybe kerültek a hazaiak és egymás után érték el góljaikat. Á 67. percben Szabó I. talált a hálóba, a 70. percben pedig Ta­kács volt eredményes. A 75. percben Csörögi rúgta a mérkő­zés legszebb és egyben a mér­kőzés végeredményét Jelentő ötödik gólját. A hátralévő idő­ben mezőnyjáték folyt. Hazai fö­lénnyel ért véget a mérkőzés. Jók: a hazaiak minden egyes tagja igyekezett, mégis ki kell emelni Bodát, Szálait, Szabó I-et, Takácsot, Klsst, a kapust és Liptákot. A vendégek közül Takács Játéka érdemel dicsére­tet. A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek. A já­tékvezető néhány esetben téve­dett, egy szabályos gólt nem adott meg, ebben ludas a part­jelzője is. Kunhegyes ifi—Törökszent- . miklósi ifi 2:2 (2:2) f’yt es Barőcsi ­Mezőtúri AFC—Szolnoki MÁV II. 1:0 (0:0) Szolnok, MÁV sporttelep, 1000 néző. Vezette: Gutfreund (Höf- linger — K, Sebestyén). MAFC: Kerékgyártó — Szűcs, Török L, Nagy I. — Egei I., Kolbusz — Jenei, Gombás H., Csete, Nagy II., Gombás I. MÁV II.: Danka — Urbán, Makai, Szabó — Kol- láth, Császár — Kovács, Kar- kecz, Rontó, Sülé, Serfőző. — A MÁV n. erősen megfiatalított csatársora hosszú időn át nagy küzdelmet vívott a tapasztaltabb mezőtúri védőkkel. A Játék he­lyenként szemre is tetszetős ado­gatásból és hullámzó mezőnyjá­tékból tevődött össze. — Szünet után fokózódott az iram és a vendégek Jenei szép góljával vezetéshez jutottak (1:0). A MÁV n. is rákapcsolt. Sok szép táma­dást vezették. Ebben az időszak­ban gólokkal nyerhettek volna a vasutasok, de sok jó helyzetet kihagytak. A MÁV tartalékcsa­patától gyorsabb, Jobb játékot vár a közönség. A védelem túl­ságosan öregurasan, minden lel­kesedés nélkül játszott, egyedül Makai játéka emelhető ki. A Jóképességű Császár, Kolláth fe­dezetsorban is sokkal több van, mint ami mutattak. A csatársor­ban. Serfőző eleven játékkedve és Karkecz technikai készsége említhető, de tőlük is és a töb­biektől is többet várunk. A me­zőtúriak lelkesen, nagy odaadás­sal Játszottak. Immár másod­szor sikerült Szolnokon legyőz­niük a MÁV n-t. MÁV ifi—Mezőtúri AFC ifi 4:1. A megyei labdarúgó bajnokság eredményei Szolnoki Kinizsi—Kunszentmár­toni MTE 2:0 (2:0), Kinizsi ifi— MTE ifi 3:1. szolnoki Vasutas- Karcagi MEDOSZ 1:0 (1:0), Szol­noki Vasutas ifi—Karcagi ifi 2:2. Mezőtúri Honvéd—Fegyvernek 3:0 (1:0), Üjszász—Jászárokszállás 1:1, Jászkisér—Tiszaföldvár 3:1, Jászapáti—Jászberényi Vasas II. 4:0, Jászapáti ifi—Jberényi Va­sas ifi 3:L A fentieken fcíviil Sass 4., Molnár 5. 800 m-en. D. Kiss magasugrásban, Öllé 400 mé­teren 6. lett. Fiúknál Majzik gránátve­tésben 69,70-nel 3. lett. Tekében Barna József ért el 3. helyezést Röplabdában női csapa­tunk 5. helyen, végzett. Kerékpárban mind a női, mind a férficsapatunk 4. lett. Ä 4 x 100 méteres női váltónk kitűnő megyei csúccsal győzött Debrecenben Az összetett pontversenyt Hajdú megye nyerte Vasárnap délután 3 órai kezdettel került megrende­zésre Hajdú megye—Szolnok megye atlétikai válogatottjai­nak találkozója Debrecenben, a Nagyerdei stadionban. Me­gyénk atlétáinak ezúttal sem sikerült legyőzni az igen jó erőt képviselő Hajdú megye csapatát. Helyenként igen szép küzdelmeknek, jó ered­ményeknek tapsolhatott a szépszámú közönség. A férfi 200 méteres síkfu­tás szolnoki győzelmet ho­zott. Oros János 22,9 mp-es jó eredménnyel nyerte a ver­senyt, Tóth András 23,9 mp- el a harmadik helyen vég­zett. 800 méteren verseny­zőink idei legjobb eredmé­nyeiket érték el, ez azonban kevés volt a győzelemhez. Szabó Béla 3. lett 2.03,1 per­ces idővel, a martfűi Vörös Zoltán pedig 4. 2.06,3 perccel. A labdarúgó NB II{-ért Csinos cipőt akar? Keresse fel a Mezőtúri Lábbelikészítő Kisipari Termelőszövetkezetet VÁLLAL: Mértékes női és férfi cipő készítését. Rossz cipőit ne dobja el, javíttassa meg nálunk. MINTA cipőinket tekintse meg Szolnokon a Kisipari Szövetkezetek Kiállításán, 1960. augusztus i; hó 24-től 30-ig (Ságvári Endre út 14—16.) A rendelését a kiállításon is feladhatja. Megyénk NB III-as labda­rúgó csapatai közül az újonc Jászberényi Lehel szerepelt legeredményesebben. Mind­két pontot megszerezte a Kecskeméti TE-tői. A Török­szentmiklósi Fáklyának is si­került az egyik pontot otthon tartania a jóképességű Gyu­lai MEDOSZ-szal szemben. Sajnos az MTE rossz napot fogott ki és vereséggel tért haza Szegedről. A Martfűi MSE is alul maradt a jó­képességű Orosházi Kinizsi­vel szemben, A forduló eredményei: Törökszentmiklósi Fáklya —Gyulai MEDOSZ 1:1 (0:0). Törökszentmiklós, 1200 néző. Jászberényi Lehel—Kecske­méti TE 2:0 (0:0). Jászberény, 800 néző. Orosházi Kinizsi— Martfűi l 'SE 2:1 (1:1). Mart­fű, 1500 néző. Szarvasi SC— Békéscsabai Agyagipar 1:1 (1:1). Békéscsaba, 1500 néző. Békéscsabai Építők—Kiskun­félegyházi Építők 1:1 (1:0). Kiskunfélegyháza, 1000 néző. Szegedi Építők — Szolnoki MTE 3:0 (2:0). Szeged, 300 néző. Vezette: Puskás. Szeged: Palotai — Rácz, Óvári, Encsei — Bóka, Be- zsenyi — Tanács, Gráczi, Bilcsik, Blaha, Hegedűs. — Szolnoki MTE: Sárkány — Tóvizi, Sári, Zalai — Papp, Danka — Bámhidi, Pallai, Cs. Farkas, Willisch, Pálmai. A Szegedi EAC kitűnő fü­vespályáján igazi labdarúgó időben indult el a játék. Kezdés után rögtön a hazai csapat lépett fel támadólag. A 4. percben már gól is szü­letett. Tanács elhúzva Sári mellett, védhetetlenül lőtte hálóba a labdát. 1:0. Kapkodtak az MTE-játé- kosok, míg a hazaiak nagy­szerű támadásokat indítot­tak. A 10. percben nagy ka­varodásnál a gólvonal előtt álló Zalai ki akarta rúgni a labdát, de az a lábáról le­csúszva, hálóba vágódott. 2:0. A második gól után az MTE védelme szinte átjáró ház lett. Állandó gólveszély­ben volt a kapu. A 30. perc­ben Hegedűs nagyszerű lö­vését Sárkány csak bravúr­ral tudta szögletre ütni, majd Villanymotorok tekercselését, villany hegesztő, porszívó, — mosógép, autó dina­mó speciális javítását, tekercselését rövid batáridőre vállaljuk. Kunszentmártoni Vegyes Kisipari Termelőszövet­kezet, Kossuth Lajos u. 8, Tel.: 98. Bilcsik labdáját ütötte ki a felső sarokból Az első fél­időben az MTE-csatárok egyetlen lövést sem küldtek az Építők kapujára. Szünet után folytatódott a hazaiak fölénye. Az MTE- játékosok mintha ólomlábon járnának, állva várták a lab­dát. A hazaiak szebbnél szebb támadásokat indítanak, és a 47. percben egy beívelésből a tétovázó védők mellett He­gedűs hálóba fejelte a lab­dát 3:0. Az MTE beszorult. A 80. percben Hegedűs távoli nagyerejű lövése a felső ka­pufán vágódott vissza. A mérkőzés végefelé Zalai előrement Bánhidi helyére, hogy lendületet vigyen a csa­társor játékába, de még az ő akarása sem járt ered­ménnyel. Az MTE-re az elmúlt va­sárnapi játék után rá sem lehetett ismerni. Jellemző volt a csatárok tehetetlensé­ge, hogy a mérkőzés alatt egyetlen veszélyes lövést sem küldtek az Építők kapu­jára. Ä sok pontatlan leadás következtében többször egy­más hibájából éltek a játé­kosok. Szinte érthetetlen, mi okozta a játékosok gyen­ge teljesítményét. A hazaiak végig egyenlete­sen és kitűnően játszottak, és ilyen arányban is megér­demelten nyerték meg a mér­kőzést. Ez a csapat a bajnok­ság során még sok kellemet­len percet fog okozni ellen­feleinek. Jók: Tanács, Encsei, Bil­es ik. Az MTE-ből senkit sem lehet kiemelni. delkelet 1. Orosháza 3 2 1 — 6:3 5 2. Jászberény 3 2 — 1 5:2 4 3-4. Gyula 3 1 2 — 6:8 4 3-4. Sze. Építők 3 2 — 1 6:3 4 5. Szó. MTE 3 2 — 1 11:6 4 6. Bcs. Agyaglp. 3 1 2 — 4:3 4 7. Kecskemét 3 1 1 1 5:4 3 8-9. Csongrád 3 1 1 1 3:3 3 8-9. T. Fáklya 3 1 1 1 3:3 3 10. Makó 3 1 1 1 3:4 3 11. Szarvas 3 1 1 1 3:5 3 12. Sze. Sp.—V. 3 1 — 2 2:3 2 13. Bcs. Építők 3 — 2 1 3:5 2 14. Martfű . 3 1 — 2 4:7 2 15. Kfh. Építők 3 — 1 2 2:5 1 16. MÁV—HMTE 3—12 4:11 1 Az Alattyáni Gépállomáson az alant felsorolt alkatrészek vannak, melyeket eladásra felkínálunk: db VL.12507 kormányrúd l VL.125H kormányvilla S VL.11281 kézikar (balos) 1 VL.12812 kézikar (jobbos) 1 VL. 1852 közkerékcsap 2 VL.1363/1 Csapágyházfeda 3 VL. 1173 Betétgyűrű 10 VL. 1177 Szorítótárcsa 1 VL. 184 Szorítócsavar 6 LB. 3394 Fogaskerék 2 LB.3429/« Fogaskerék 9 LB.3466/a Fogaskerék 2 LB. 3471 Kapcsolókerék 2 LB. 7105 Oninditóhajtókerék 2 AC.4141/4344 Fülesláncszem 440 Csepel gépkocsi alkatrészek: 12 V. ablaktörlőmotor 2 6 V. ablaktörlőmotor 1 6 V. villogókapcsoló 2 villogólámpa 2 270.0.21.32 KiemelőviUa 2 380.9.31.501 Kardánkereszt 1 380.9.36.78 Olaj stopp kapcs. 1 db 380.9.41.17 Tengelyesukló­csapszeg 1 380.8.34.111 Utánaállítö excenter l 380.9.22.13 Hátramenetfogas­kerék Z 21 1 213.04.47 Előkamra 4 180.0. 21.28 Csapágyfedéi (teng. kapcs.) 1 170.0. 43.10 Golyóscsap, nyomt. rúdhoz 4 170.0. 43.12 Felsögolyóscsésze rúdhoz 4 170.0. 43.29 Záróanya rúdho* I 1102. Skoda alkatrészek Szívószelep 4 Kipufogószelep 4 összekötörúdfe) komplett S Hengerfejtömftés 1 Tátraplán alkatrészek: Hátsóagy I Hátsótengely 1 (apróhirdetések) BELSŐ ellenőrt, legalább képe­sített könyvelőt — felvesz szol­noki vállalat. Cím a kiadóban. MERLEGKEPES könyvelőket ke­res szolnoki telephelyű vállalat. Jelentkezéseket: ,,Mérlegképes” jeligére a szolnoki Hirdető Vál­lalathoz kérjük. ÉPÍTKEZŐK 1 Vállalatoki Figye­lem! Vállalunk tapasztási, sara- lási, meszelés! munkákat, vidé­ken is. Kérjen árajánlatot. — „TEMPO« Ksz. Szolnok, Jász- kürt u. 1. sz; Telefon: 23—82. BEKÖLTÖZHETŐ ház olcsón azonnal eladó Kisújszállás, Széchenyi u. 44. Törökszentmiklósi Vas- és Faipari KTSZ (Kossuth Lajos u. 144. T: 85) az alábbi részlegeivel várja kedves megrendelőit Villanyszerelő, rádió, bá­dogos, műszerész, motor­szerelő és géplakatos. Megrendeléseket és javításokat pontos határidőre készítünk. 3000 méteren a mieink nem tudták felvenni a versenyt a két kitűnő debreceni futóval. A martfűi Gazsó Lajos 10.01.6 perccel a harmadik, a jászberényi Szabó Ferenc 10.12.6 perccel pedig a 4. he­lyen végzett. 400 méteres gát­futásban mindkét megye ré­széről igen jóképességű futók indultak. A debreceniek ket­tős győzelmét azonban ver­senyzőink nem tudták meg­akadályozni. Oros Ferenc 57,4 mp-el a harmadik, Bede Já­nos 60,2 mp-el a negyedik lett. A 4x400 méteres váltó — a várakozásnak megfelelően — ismét Hajdú megye győ­zelmét hozta. Rékassi Gábor, Szabó Béla, Vass István, Czi- nege József összeállítású vál­tónk 3.38,3 perccel közepes eredményt ért el. Magasug­rásban a sérült Balassi már nem indulhatott. Várakozá­son aluli eredményt ért el a másik két magasugrónk. Csa­pó Sándor 165 cm-el a má­sodik, Rékassi Gábor 160 cm-rel a harmadik helyen végzett. Távolugrásbrn a hú­zódással bajlódó Balassi Pé­ter csak egyet ugrott, 675 ern­es eredménye azonban így is elég volt a győzelemhez. Ré­kassi Gábor 584 cm-rel a ne­gyedik lett. Diszkoszvetésben szolnoki győzelem született. Katona József 43,83 méteres dobásával nyerte a versenyt. Biber Pál 36,62 m-es dobás­sal a negyedik helyre került. Kalapácsvetésben beugró ver­senyzőink csak a pontokért dobtak. Nagy Sándor 35,08-al a harmadik, Biber Pál 25,67 m-rel a negyedik lett. A női 200 méteren sikerült megakadályozni a kettős deb­receni győzelmet. Császi Gi­zella 27,3 mp-es egyéni leg­jobbjával a második, míg Szabó Józsefné 27,4 mp-cel idei legjobb eredményével a harmadik lett. 800 méteren is csak a pontokért futott két beugró versenyzőnk. Bánszki Ilona és Balog Judit 2.53,6 perccel a harmadik és negye­dik lett. 4x100 méteres vál­tónk végig kitűnő váltással és jó futással nyert Magasugrásban tartaléko­sán álltunk ki. Cseh Katalin sérülése miatt, sajnos, csak a lelátóról nézhette végig a versenyt. Császi Katalin és Burger Zsuzsa is a várako­záson alul szerepelt 135 ern­es eredményükkel a harma­dik, negyedik helyet érték el. Súlylökésben versenyzőink az utolsó sorozatban kaptak ki. Végeredményben Magony Ágnes 10,11 méteres dobásá­val a második, Tóth András- né 9,92 m-rel a harmadik lett. Gerelyhajításban kettős szolnoki győzelem született. Két női versenyzőnk egymás ellen mindig nagy küzdelmet vív. Most Magony Ágnesnek sikerült jobban és 36,47 mé­teres dobásával megnyerte a versenyt. Tóth Andrásné a második lett, mindössze 6 cm- rel maradt el versenyzőtár­sától. Eredménye 36,41 méter volt Az összetett férfi és női pontversenyt Hajdú megye csapata nyerte 23 324 ponttal, Szolnok megye csapata 21111 pontot gyűjtött össze. Szabó József KUNCSORBAI Kossuth M. G. Termelőszövetkezet mérlegképes könyvelőt keres. Fizetés meg­egyezés szerint. CSEPEL 125-ös motorkerékpár eladó, alig használt. Homok, Döbrei J, u. 31, sz. _____________ SZ OLNOKON ötszobás családi ház, 2 szoba beköltözhetőségge) i — eladó. Mészáros Lőrinc u. 21. 150-es Zetka príma állapotban eladó. Törökszentmiklós, Petőfi u. 99. sz. HATVAN-Jászberényi úton E. F. 25—77-es rendszámtáblát elvesz­tettem. Becsületes megtaláló ér­tesítsen. Szabó Zoltán Hatvan, Sztahanov 9,