Szolnok Megyei Néplap, 1960. augusztus (11. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-02 / 181. szám

6 SfOtNOE areOTSI NÉPLAP 1980. augusztus I Sr F* ■'> O * R ÍT NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉS Jó ellenfél volt a guineai válogatott Jászberényi Vasas—Guineai válogatott 2a (0a> Jászberény 4400 nézi, vetettéi Hamar. Mar az előmérkózés alatt sűrű sorokban állták körül a pályát a nézők és a mérkőzés kezdetére úgyszólván megtelt a nézőtér. Mindenki kíváncsian várta a guineai labdarúgók bemutatko­zását. Nagy taps közepette vo­nult ki a két csapat a pályára. az ünnepélyes zászlócsere után a Vasas Játékosok piros szegfű- csokorral is kedveskedtek a vendégeknek. A két csapat az alábbi összeállításban állt fel. Jászberényi Vasas: Kohári — Rétsági, Túri (Helle), Deák —Ga­lambos, Pintér, Márkus, Szántai, Bíró, Bathó (Csizmadia), Hege­dűs. Guinea: Morleye — Gary, -ma, Pier — Bafode, Daki — rafána, Kandija, Rischeiiau, Szü­léimén, All. Vendégek kezdenek és rögtön neves támadásokat vezetnek. Már a 2. percben AU előtt van a Jó Helyzet, de a csatár mellé 16. A 1. percben Bíró Márkust teszi ki, akinek lövését Morleye remekül védi. A 9. p-ben Pintér nagy lö­vést küld kapura, de az a felsö- Lécet súrolva hagyja el a pályát A 10. percben Hegedűs megsé­rül és elhagyja a játékteret, he­lyette Csizmadia jön be. A 14. 16. percekben Szántai, majd Ba­in lövéseit védi parádésan a vendégek kapusa. Utána hul­lámzó lesz a játék. A vendégek támadásai igen veszélyesek, ami a könnyelmüsködö Vasas védel­met sokszor hozza zavarba. A 20. percben AU elhúz Rétsági mellett és nagy lövése a léc mellett zúg eL A 29. percben is­mét guinea! támadás követke­zik, ebből Kandija nagy kapufát lö. Utána ismét a Vasas követ­kezik és több támadást vezetnek a csatárok. A lövéseket azonban a kitűnően védő Morleye sorra védi. A 38. percben Szántai csak a kapussal áll szemben, azon­ban most a csatár lábáról szedi te a kitűnő kapus a labdát, — Óriási tapsot kap. A 41. percben parázs támadást vezetnek a ven­dégek, Szulejman, majd All és végül ismét Szulejman lövését védi sorban egymás után Kohá­ri nagy szerencsével. A 48. perc­ben nagy kapuelőtti kavarodás­ból Rischeiiau a hálóba gurítja a labdát, 0:1, Fordulás után rögtön a Vasas támad és már a 46. percben szép akcióból egyenht. Szántál, Hege­dűs adogatás után Biró elé ke­rül a labda, aki a kifutó Mor­leye mellett a hálóba gurít. Az 51. percben Csizmadia, Hegedűs elé teszi a labdát, aki 11 méter­re a kaputól nagy lövést küld a felső sarokba, 2:1. Az 83. perc­ben szép vendégtámadás után All nagy helyzetben mellé lövi a labdát. Változatos lesz a játék, most már a Vasas Igen szépen játszik, de a vendégvédelem na­gyon jól tartja magát és az élén SUlával egymás után veri visz- sza a Vasas támadásokat. A 63. percben Szántai szabadrúgást rúghat. Ezt Morleye ragyogóan védi. A 66. percben Márkust az ötösön talpalják a védők. A köz­vetlen szabadrúgást Bíró Szán­tai elé gurítja, de utóbbi lövését a védők menteni tudják. A 70. percben remek Vasas támadás után Szántai lövésszerű beadá­sát Márkus a levegőben úszva fejeli a kapura, de a biztos gól­nak látszó labdát Morleye a léc­re tudja ütni, amit aztán a vé­dők kivágnak. Utána két guineai szöglet következne A 86. perc­ben Galambos J61 teszi ki He­gedűst, akt csak a kapussal áll szemben, de a kifutó Morleyebe lövi a labdát, utána még né­hány Morleye védést tapsolhat még a közönség. Várakozáson felül Igen Jó Já­tékkal rukkoltak ki a gulnealak, Igen sok jóképességekkel ren­delkező labdarugót láthatott a szépszámú közönség. Nagy lel­kesedéssel küzdöttek, feltűnő volt gyorsaságuk is. Végeredményben meg lehet azt állapítani, hogy a két magyar edző Igen Jó munkát végzett Guineában. A Vasas ezen a méi> kőzésen nem nyújtotta azt. amit a legutóbbi Avangard elleni mérkőzésen mutatott, sok volt a hiba, főleg a védelemnél, de a csatárok Is elég körülményesen játszottak. Nem Ízlett a csapat­nak a vendégek kemény, de sportszerű játéka. Egyénileg Ko­hári Ismét bebizonyította, hogy Lehet rá számítani, Rétsági csak fordulás után nyújtott elfogad­hatót, Túri meg sem közelítet­te múlt heti formáját. A fordu­lás után beállt Helle kitűnően játszott, Deák végig megbízható volt. A két fedezet volt a csapat legjobbja. Galambos nagy terü­leten játszva, sok jó labdával tömte a csatárokat. Pintér ha­sonlóan játszott. A csatársorban Márkus sokat volt játékban, de elkapkodta a legjobb helyzete­ket is. Szántai, Bató nagyon ál­mosan Játszott. A helyette beállt Csizmadiának voltak ügyes meg­mozdulásai. Hegedűs a szokott küzdőszellemben Játszott. A guineai válogatott és a me­zőny legjobbja Morleye kapus volt, biztos gólnak látszó labdá­kat védett ragyogóan. Megérde­melte a közönség ünneplését. — Kívüle Silla középfedezet, Pier hátvéd, Bafode fedezet, Szulej­man és All csatárok játszottak igen Jól. Hamar Játékvezető hiba nél­kül működött.- G. ~ Balassy 14,22 m-t ugrott hármasugrásban Pénteken, szombaton és vasár­nap a Népstadionban lebonyolí­tott 1960. évi atlétikai bajnoksá­gon több szolnoki versenyző Is rajthoz állt. Balassy Péter hármasugrásban kitűnő 14.22 méteres eredményé­vel 7. lett. Távolugrásban 4*7 cm- rel ugyancsak 7. lett. Oros Ferenc 400 méter gáton 56.6 mp-el 7. lett és egyben új megyei Ifjúsági és felnőtt csú­csot ért el, (régi: Oros Ferenc 67.5 mp 1960). 200 méter gáton már nem ment olyan jól neki. Itt 26.8 mp-es Időt futott.' Császl Katalin távolugrásban 497 cm-et ért el. Császi Gizella, mivel nem Jelentkezett időben, nem Indulhatott 80 méter gáton. A magyar bajnoksággal egy- időben vasárnap délelőtt bonyo­lították le a Népstadion edző pályáján az országos serdülő és Ifjúsági bajnokságot. Ifjúságiak hárompróba verse­nyében három Szolnoki MÁV atléta Indult. Harmadik helyen végzett cseh Katalin 2058 pont­tal (100 méter 14.3 mp, súlylökés 9.59 méter, magasugrás 152 cm), hatodik lett Császl Katalin 2001 A Totó L. eredménye 1. Csepel—Vasas 2. U. Dózsa—SBTC 3. Dorog—Ferencváros 4. DVSC—Honvéd 5. Pécs—DVTK 6. Szeged—Tatabánya 7. Budai Sp.—Budafok 8. Vác—EVTK 9. Bp. Spartacus—Lombik 10. Orosháza—Békéscsaba 11. Szegedi Sp.—Gyula U. Gázművek—Helyiipar X 1:1 1 1:0 2 2:5 1 8:1 1 8:2 1 3:1 2 1:2 1 3:1 1 2:1 1 4:1 1 5:1 1 1:0 Idényeleji gyenge játék Oroszlányi Bányász—Szolnoki MÁV 2:1 (1:1) MÁV sporttelep, 1000 néző. Ve­zette: Sándor J. (Rékasi-Csák n.) Oroszlányi B.: Fekete — Imre, Hárt, Köteles — Makai, Fónai — Magyar L, Német, Nagy, Galbó- CZ1, Móricz. Edző: Bánáti Rezső­Szolnoki MÁV: Cselényl — Sán­dor, Abonyl, Kegyes — Darskó- czi, B. Nagy, Tóth, Csábi, Sze­keres, Rozmis, Dobos. Edző: Fa­zekas László. A hűvös Időt vasárnapra vi­szonylag fülledt meleg váltotta fel, a a pirosmezes vendégcsapat Több mint 200 indulója volt a megyei ifjúsági és felnőtt atlétikai bajnokságnak a Szolnok megyei atlétikai szövetség szombaton és vasár­nap rendezte meg az i960, évi megyei ifjúsági és felnőtt baj­nokságát, a Szolnoki MÁV sport­telepen- A szombat délután iga­zi „atlétikai Időn volt, vasárnap délelőtt a nagy meleg azonban inár bágyasztotta a versenyző­ket különösen a hosszabb futó­számokban, Jó előkészített pá­lyán szép küzdelmeket, helyen­ként Igen Izgalmas versenyt lát- aattunk az egyes számokban. A versenyein a Martfűi MSE, Jász­berényi Vasas, Szolnoki 605 ITSK, a Szolnoki MÁV verseny­zői, Valamint az Országos Falu­si Spartakládra készülő verseny­zők indultak. Kiemelkedő eredményeik nem voltak, a versenyzők inkább a helyezésekre törekedtek. A leg­jobb eredmények közé kéül so­rolni Cseh Katalin 150 em-es magasugrását, — Katona József súlylökésben és diszkoszvetés­ben elért eredményét, Tóth And­rásáé 37 méteren felüli gerely­dobását, Szekeres Jtlianna és Majzlk István gránáthaj ítását. A fiatalok, serdülők közül a mart­fűi Száraz Irén gátfutásban el­ért eredménye. Csikós Katalin 100 méteres futá9a tartozik a Jó teljesítmények közé. Az 57 bajnoki szám közül a következőképpen osztozkodtak a bajnokságok megnyerésében a szakosztályok. A Szolnoki MÁV versenyzői 30 verseny számban nyertek bajnokságot. A szak­osztály legjobb serdülő é9 ifjú­sági versenyzői vasárnap délelőtt Eudapesten az Országos serdülő és ifjúsági összetett bajnokságon álltak rajthoz, néhányan pedig a háromnapos magyar bajnoksá­gon versenyeztek. — A Martfűi MSE atlétái kitűnően megállták a helyüket, 17 versenyszámban győztek. A Jászberényi vasas at­létái 5 bajnokságot nyertek, öt versenyszámban pedig a spartá- kiádra készülők. RÉSZLETES EBEDMDENYEK: FÉRFI FELNŐTTEK: 100 méter: I. Oros János Szol­noki MÁV 11.4 mp, 2. Tóth And­rás Szolnoki MÁV 11.7 mp, 200 méter: L Oros János Szolnoki MÁV 23.2 mp, 2. Tóth András Szolnoki MÁV 23.5 mp. 400 mé­ter: 1. Vass István Martfűi MSE 54.7 mp, 2. Bede János Szolnoki MÁV 54.7 mp. 800 méter: 1. Sza­bó Béla Szolnoki MÁV 2:06.2 p, 2. Gazsó Lajos Martfűi MSE 2:11.3 p. 1500 méter: 1. Gazsó Lajos Martfűi MSE 4:29.7 p, 2. Illés Pál Jberényl Vasas 4:S7..6 p. 5000 méter: 1. Oravecz Elemér Szolnoki MÁV 18:11.2 p, 2. Szabó Ferenc Jberényl Vasas 18:27.2 p. vűoae méter: í. Szabó Ferenc Jászberényi Vasas 37:17.2 p. 2. Fejes József törökszentmiklósi j. 43:46.6 p. 10 km gyaloglás: L Bo- dony Lajos Jászberényi Vasas 1:04.52.8 0. U0 méter gát: L Be­de János Szolnoki MÁV 16.8 2. Vass István Martfűi MSE 19.3 mp. 200 méter gát: l Bede Já­nos Szolnoki MÁV 26.8 mp, 2. Vass István Martfűi MSE ' 27.0 mp, 400 méter gát: 1. Vass Ist­ván Szolnoki MÁV 60.1 mp, 2. Szabó Béla Szolnoki MÁV 61.8 mp, 3000 méter akadály: L Ga­zsó Lajos Martfül MSE 10:49.6 p, 2. Szabó Béla Szolnoki MÁV 10:50.8 p. Magasugrás; L Rékas- si Gábor Martfűi MSE 165 cm, 2. Buczkó László szolnoki j. 160 cm. Távolugrás: L Rékassl Gá­bor Martfűi MSE 002 cm, 2. Sá­ros Ferenc kunszentmártoni J. 597 cm. Hármasugrás: 1. Rékassi Gábor Martfűi MSE 12.41 m, 2. Vas István Martfűi MSE 10.70 m. Rúdugrás: L Rékassi Gábor Martfűi MSE 280 cm, 2. Szatmá­ri Bél Jászberényi Vasas 280 cm. Súlylökés: L Katona József Szolnoki MÁV 13.94 m, 2. Laka­tos János Mezőtúr város 11.83 m. Diszkoszvetés: 1. Katona József Szolnoki MÁV 44.08 m, 2. Csillag Vilmos Martfűi MSE 36.88 m. — Gerely ha jítá9: 1. Katona József Szolnoki MÁV 47.90 m, 2. Csil­lag Vilmos Martfűi MSE 40.10 m. Kalapácsvetés: L Csillag Vil­mos Martfűi MSE 28.03 m, 2. Ka­tona József Szolnoki MV 23.93 méter. Női felnőttek: 100 méter: L Szabó Józsefné Szolnoki MÁV 13.4 mp. 200 mé­ter: L Szabó Józsefné Szolnoki MÁV 28.9, 80 méter gát: 1. Sza­bó Józsefné Szolnoki MÁV 14.4 mp. Magasugrás: 1. Cseh Kata­lin Szolnoki MÁV 150 cm, 8. Sza­bó Józsefné Szolnoki MÁV 135 cm. Távolugrás: 1. Szabó József­né Szolnoki MÁV 461 cm. Súly­lökés: L Varga Valéria Tiszafü­red J. 9.93 m, 2. Cseh Katalin Szolnoki MÁV 9.67 m. Diszkosz­vetés: 1. Cseh Katalin Szolnolci MÁV 29.30 m, 2. Szekeres Julian­na szolnoki J. 24.80 m. Gerely- hajítás: 1. Szekeres Julianna szolnoki J. 26.11 m. Gránátvetés: 1. Szekeres Julianna szolnoki j. 44.15 m, 2. Gyertyános Julianna kunszentmártoni j. 42.24 m. Férfi ifjúságiak: 100 méter: 1. Vámos Tibor Martfűi MSE 12.0 mp, 2. Gulyás László Jászberényi Vasas 12.1 mp. 200 méter: l. Vámos Tibor Martfűi MSE 24.4 mp, 2. Szom­bati László Szolnoki ITSK 24.7 mp, 400 méter: L Vámos Tibor Martfűi MSE 54.6 mp, 2. Bereg­szászi Károly Szolnoki ITSK 56.7 mp. 800 méter 1. Vörös Zol­tán Martfűi MSE 2:08.0 EL *• Trömböczki Péter Szolnoki MÁV 2:09.3 p. 1500 méter 1. Vörös Zol­tán Martiül MSE 4:20.6 p, 2. Lé­nán Lajos Sz MÁV 4:31.2 p. 3000 méter: 1. Lénán Lajos Szol­noki MÁV 9:09.9 p, 2. Fehérvári László, Szolnoki MÁV 11:34.0 p. 200 méter gát: l. Kovács And­rás, Jászberényi Vasas, 28.7 mp, 2. Uj József, Szolnoki MÁV 28 8 .mp. 1000 méter akadály: L Lénárt Lajos, Szolnoki MÁV 5:11.2 p, 2. Fehérvári László Szolnoki MÁV 5:36.2 p. Magasugrás: 1. Csapó Sándor, Szolnoki MÁV 173 cm, 2. Üj Jó­zsef, Szolnoki MÁV 160 cm. Távolugrás: 1. Gulyás László, Jászberényi Vasas 612 cm, 2. Szombati László, szolnoki 603. ITSK 611 cm. Hármasugrás: 1. Csapó Sándor Szolnoki MÁV 12.23 m, 2. UJ József Szolnoki MÁV 11.§2 ro. Búdugrás: 1. Tamaí István, Szolnoki MÁV 240 cm, 2. Csapó Sándor. Szolnoki MÁV 210 cm. Súlylökés: 1. Horváth Béla, Sz. MÁV 11.09 m, 2. Tóvizi Emö, Sz. MÁV 10.41 m. Diszkoszvetés: 1. Horváth Bé­la, Szolnoki MÁV 35.51 m, 2. Vámos Tibor, Martfűi MSE 34.26 méter. Gerely hajítás: I. Takács End­re, Szolnoki MÁV 45.75 m, 2. Sarkadl Lukács, Szolhokl 605. ITSK 43.88 m. Kalapácsvetés: 1. Takács End­re, Szolnoki MÁV 24.18 m, 2. Tóvizi Emö, Szolnoki MÁV 18.42 méter» Gránátvetés: L. Majzik István Kunmártonl J. 71.46 m. NŐI IFJÚSÁGIAK: 100 méter: I. Császi Katalin, Szolnoki MÁV 13,3 mp, 2. Csikós Katalin, Szolnoki MÁV 13,4 mp. 200 méter: 1. Horváth Edith Martfűi MSE 30.4 mp. 400 méter: 1. Kun Judith, Mart­fűi MSE 67.3 mp, 2. Sass Mária, Jászberény J. 68.3 mp. 800 méter: l. Sass Mária, Jász­berény J. 2:40.2 p. + Molnár Te­réz, Jászberény J. 2:41.2 p. 80 méter gát: 1. Száraz Irén, Martfűi MSE 13.6 mp, 2. Magony Agnes, Szolnoki MÁV 13.9 mp. Magasugrás: 1. Császi Katalin, Szolnoki MÁV 140 cm, 2. György Éva, Martfűi MSE 140 cm, Távolugrás: 1. Hasznos Julian­na, Szolhoki MÁV 438 cm, 2. Újvári Éva, Szolnoki MÁV 435 cm. Súlylökés: 1. Tóth Andrásné, Szolnoki MÁV 10.25 m. 2. Magony Aenes Szolnoki MÁV 10.18 m. Dlszkoszvetés: 1. Tóth And­rásné, Szolnoki MÁV 28.40 m. •> Naw Julianna Martfűi MSE 25,10 méter — Szabó József — gyenge iramban kezdte a Játé­kot. A MÁV vette kezéoe az Irányítást es Tóth nagyszerű be­adását Dobos jól irányította a kapura, t-i A Bányász kapus azonban kitűnő reflex-szel men­tett- A harmadik percben Csábi a bálszámyon indult el, jó be­adását a középre húzódó Dobos — a megdermedt védők közt a hálóba vágta, 0:L Mérsékelt iramban hullámzó mezőnyjáték alakult ki — de ez nem jelentett veszélyt egyik ka­pura sem. A 13. percben az elő­rehúzódott Fónai váratlan. Jól eltalált kövést küldött, mintegy 20 méterről Cselényl kapujára és a labda a felső sarokba kö­tött kL 1:1. A gól után Is enyhe MÁV fölény alakult ki egy ideig, de a pontosabban adogató ven­dégek oldal és hátra passzolá- saikkal lefékezték a támadások lendületét. A 35. percben egy vá ratlan labdát elcsípett Dobos; beadása jól szállt a jobbszár­nyon befutó Csábi elé, aki pilla­natig habozott és leszerelték. A 40. percben a középre húzó­dott Tóth kiugrott, elhagyta a védőket, akik azonban kézzel visszahúzták. A 16-osról megítélt szabadrúgást Dobos élesen a léc mellé lőtte. Szünet után egy ideig még a MÁV irányított — később azon­ban a pontosabban adogató ven­dégek kerültek fölénybe. A szol­nokiak teljesen visszaestek és védekezésre kényszerültek. Az egyik támadásnál Kegyes kézzel ütötte le a labdát. A vitathatat­lan 11-est Fónai biztosan helyez­te a balsarokba, 2:1. A gól után a vendégek labdatartásra ren­dezkedtek be és sikeresen ado­gattak; sőt néhányszor ügyesen támadtak. A passzívan és ren­geteg hibával Játszó szolnokiak eüől könnyen megszerezték a labdát és percekig nem adták ki a kezükből. A 84. percben Do­bos hatalmas lövése gólt Ígért, de a kitűnő vendégkapus kiütöt­te a léc fölé, a sarokrúgás sem hozott eredményt. A szolnoki csapat ezen a mért kőzésen önbizalom nélkül, félén­ken. ltt-ott gyámoltalanul ját­szott és nagy csalódást keltett. A túlzott óvatosság először si­kertelenségbe. majd kedvetlen­ségbe csapott át és néha úgy tűnt, mintha nem is akartak volna. Cselényl az első gólt kis szerencsével védhette volna, két, három esetben viszont abszolút helyzetben mentett. A hátvéd sorban Kegyes volt fix pont, de felesleges kezezésével lerontotta a teljesítményt. Abonyl sokszor mentett lendületesen. — Sándor szokott játékát mutatta. A fede­zetsor eleinte szürkén, de hasz­nosan Játszott, később erősen visszaestek. B. Nagy volt a Jobb. A csatársor rósz felfogásban és túlságosan öregurasan mozgott. Az első félidőben Dobos és Tóth megmutattak egy-két Jó elfutást. A belső feásajas Idái leggyen­gébb ‘ tellesitményét nyújtotta. A vendégcsapat 19 sok hibával játszott, de pontosabb átadásai­val, oldal és hátra passzaival kifogta a szelet az ellenfél ví- tArtftihól s — bár szerencsés gó­lokkal — megérdemelten győz­ted m B. 07. a ponttal) 13.5 mp, 8.77 méter, 141 cm) eredményével elsőosztályú versenyző lesz. Hetedik lett Csá­szi Gizella 1956 ponttal (13.6 mp,( 9.35 méter, 135 cm). Serdülő fiúknál Tárnál István a 10. helyen végzett, 1489 pont­tal. (12.7 mp, 10.8« méter, 160 cin). A labdarúgó NB L első fordái ójának eredményei MTK—Győri V. ETO 1:0 Csepel—Vasa» 1:1 (1:0) FTC—Dorog 5:3 (3:1) Debrecen—Bp. Honvéd 2 a (1:0) Pécsi Dózsa—Diósgyőr túl (3:1) U. Dózsa—Salgótarján Ut (1:0) Szeged—Tatabánya la 0:0) Ma edzéshez kezdenek a Szolnoki MÁV birkózói A MÁV birkózók a most folyó sportcsarnok építés miatt szüne­teltették edzéseiket. Ma azonban már munkához látnak. Edső ed­zésüket 1« órakor tartják a MÁV Millennium nagytermében. — A felkészülést Kaposvári Géza ed­ző vezetésével végzik. Kaposvári sporttárs eddig a szakosztályi teendőket látta eL Remélhető, hogy ÚJ beosztásában tovább nö­veli majd tudásával a szakosz­tály Jó hírnevét és eredményeit. Bagi József edzőnek, aki meg­vált a szakosztálytól, — eddigi munkájáért köszönetét monda­nak, a szakosztály tagjai, veze­tői és összes versenyzői. A fedett edzőterem építése jó ütemben halad és s nagy múltú szakosztály sportolói végre meg­felelő körülmények között foly­tathatják majd edzéseiket. Ez­úton is kérik a birkózó sport hí­veit, hogy a továbbiakban is se­gítsék a nagyszerű létesítmény mielőbbi befejezését. Köszönetét mondanak a soprtkör vezetősé­gének, a Járműjavító igazgató­jának, Varga Sándor elvtársnak, aki önzetlen támogatásával segí­tette elő munkájukat. Több kiváló atlétikai eredmény született szombaton és vasárnap Az Országos Atlétikai Bajnok­ság szombati és vasárnapi ver­senyein több kiváló csúcsered­mény született. Ezek közül is kiemelkedik Rózsavölgyi István­nak (Bp. Honvéd) 1500 méteren elért 3:38.8 p országos csúcs be­állítása, (régi: 3:38.9 p, Rózsa­völgyi 1959). Továbbá Varjú vá­mosnak (VM Közért) súlylökés­ben elért 18.07 méteres Európa és országos csúcsa, (régi Európa- ceúcs: 18.59 m Rowe, brit 1959, régi országos: 18.56 Varjú I960). Diszkoszvetésben Szécsényi Jó­zsef (Bp. Honvéd) 58.26 méteres dobásával bajnoki és stadioncsö- esot Árt eL A nőknél Kazi Olga (MAFC) 400 méteren 55.5 mp-es idejével új országos csúcsbeélli- tást és országos Ifjúsági csúcsot futott, (országos: 55.5 Németh L 1958, régi ifjúsági: 55.9 mp Kari O. 1959). 800 méteren 18.2 időfu­tam alapján) Kari Olga (MAFC) 2:08.1-es Idővel országos csúasbe- állitás és országos ifjúsági csú­csot. futott, (országos: 2:08.1 Ka­ri Aranka 1956., régi ifjúságié 2:08.8 Kazi Olga 1S60J A Szolnoki Rádió műsora Tiszámén« Hétköznapok. Ze­nés riportmüsor. Több számban értek el csúcsot az országos úszóbajnokságon Pénteken, szombaton és vasárt nap a nemzeti sportuszodában bonyolították le az országos úszóbajnokság küzdelmeit. Több számban Európa és országos csúcs született. így például az első napon 4x100 méteres férfi vegyes váltóban az FTC csapata 4222.3 as idővel országos csúcsot úszott, (régi: 4:23.6 FTC). Szom­baton 200 méteres férfi gyors­úszásban Katona József Eger, és Dobay (U. Dózsa) 2:06.6-0# idő­vel új országos csúcsot állított fel, (régi: Dobay 2:07.7). A 4x200 méteres férfi gyorsváltóban az FTC csapata 8:46.5 peredéi új országos egyesületi csúcsot úszott, (régi: U. Dózsa, 3:4*8). A harmadik napon férfi 4xioo méteres gyorsváltóban Dobay (U. Dózsa) 100 méteres részideje 55.8 mp, mely Európa-csúcs, ré­gi: Pucci olasz és Dobay 56.1 mp.) (apróhirdetések) A SZENTTAMASI Állami Gaz­daság férfi vezetőszakácsot keres azonnali felvételre, aki a kony­hára szükséges vágásokat is el­intézi. Fizetés megállapodás sze­rint. Jelentkezés a gazdaság köz­ponti irodájában. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. A MEZŐTÚRI Sallai Termelő­szövetkezet tehenészeket keres. Lakás biztosítva. Fizetés meg­egyezés szerint. Jelentkezni le­het: Sallai Termelőszövetkezet, Mezőtúr, Rákóczi üt 47. A SZAJOLI Földmüvesszövetke- zet Igazgatósága felvesz köz- gazdasági technikumi érettségi­vel könyvelőt. Követelmény: jö- rendü képesítés. Szolnokról az átjárás Jó vonatközlekedéssel biztosítva. Jelentkezni lehet a földművesszövetkezet központi irodájában, Zalka Máté u. 52. sz. ELCSERÉLNEM nagykőrösi szo- ba-konyhás, mellékhelyiséges la­kásomat hasonló szolnokiért. — Cím a Szolnoki Hirdetőben. KAKKUKOS óra, (rugóhúzású) kifogástalan állapotban igényes­nek eladó. Cím a kiadóban. MEZŐTÚRON a Lütyő csapat­kertben 1800 n-öl beherézett és 100 db gyümölcsfával beültetett terület eladó. Érdeklődni: Mező­túr, Kétgát-köz 30 szám alatt. »Gyújtsd a mákgubót, fontos gyógyszer ké­szül belőle”, — kilo­grammonként 1.10 Pt-o4 fizet • érte a földmfivesszövetkezet. X25-ös Danuvia dupla kipuuogós 4500 km-t futott, igényesnek el­adó. Szolnok, Táncsios u. 15. Bal­góczl asztalos. TATRA 57-es „B’i személygépko­csi jó állapotban sürgősen eladó. Kisújszállás, Sztálin u- 40. ______ FE KETE Pannónia eladó. Tísza- földvár, Baross körút 101. 350-es BMW oldalkocsis motor- kerékpár igényesnek eladó. Jász­berény, Lehel vezér tér 1*. Ne­mea András.____________________ EL ADÓ egy 250 köbcentis Zűn- dapp motorkerékpár üzemképes. Kunhegyes, Lehel u. 19._________ ZÖL D Pannónia Jó állapotban eladó. Szolnok, Béke u. 35. HÁLÓSZOBA bútor eladó. Tlsza- földvár, Ovirághegy L út 28. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megye) Bizottsági és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő» Varga József Szerkesztőség» Szolnok. Tisza Antal ö. L L em Telefon: 80—85, 3S—30, 90-69 Kiadja a Szolnok megy« Népiai Lapkiadó vállalat Igazgatós Fülemen Lajos Kiadóhivatal! Szolnok. Irodaház, fszt, 3. Telefoni A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták tér- lesztlk. A lap előfizetési dlia: egy hóra 11.— Ft Előfizethető bármely posta hivatalnál és Kézbesítőn®. Szolnoki Nv-.mda veiiaiat 1960. augusztus 1. — 2710 Fetető« nyomdavezetőt Mészáros Sár dós