Szolnok Megyei Néplap, 1960. augusztus (11. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-16 / 193. szám

' i960, augusztus 16. SZOLKOK MEG íEl NÉPLAP L. síp ioiRzr A megyei labdarugó bajnokságért JÁSZKISÉR—CJSZÁSZ 4:2 (2:2) Cjszász, 1000 néző. Vezette: Hamar. Jászkisér: Major III. Ragályi, Bánlaki, Kovács I. — Major II., Szirze — Ko­vács II., Major I., Mikes, Zs. Kis, Szabó. Cjszász: Zirci — Pálóczi, Rontó, Ivanics — Nagy, Varga — Zimonyi, Ba­kó, Szurmai, Ungi, Gulyás^ A mérkőzés előtt hatalmas zápor seperte végig a pályát. Tapogatózó játék után a 3. percben egy szabadrúgással Major I. gyönyörű fejese ju­tott Cjszász hálójába, 1:0. — Cjszász fölénybe került és Varga szép fejesét a gólvo­nalról kaparta ki Jászkisér hátvédje. A nyomasztó újszá- szi fölényt négy szöglet is je­lezte. A 18. percben Kovács II. egy váratlan támadásból gólt lőtt, 2:0. Ezután teljesen Cjszász került fölénybe és a 30. percben Szurmai 20 mé­teres bomba szabadrúgása még a hálót is kiszakította, 2:1. Most már teljesen beszo­rult Jászkisér és Ungit a 38. percben 16-oson belül ollóba fogták, vitathatatlan 11-es, amit Varga értékesített, 2:2. A félidő végéig mezőnyjáték folyt. A második félidő első per­ceiben a fergeteges újszászi támadásokat a tömörülő ki­séri védelem tisztázni tudta. Sőt a 10. percben Szabó re­mek gólt rúgott, így 3:2 lett az eredmény. Utána tovább­ra is Kisér kerül fölénybe és a 25. percben Jászkisér jobb­összekötőjének remek lövése került a kapu mellé. Utána egy remek támadást indít Kisér és Szabó hatalmas lö­vését Zirci nehezen tolta szögletre. Szabó remek feje­se kerül az újszásziak kapu­jába, 4:2. A 32. percben egy jászkiséri lövést véd az újszászi kapus. Ezután me- zőhyjáték folyik, enyhe új­szászi fölénnyel, — azonban Jászkisér támadásai mindig veszélyt jelentenek. Óriási lelkesedéssel játszott a kisé­ri csapat és teljesen megér­demelt győzelmet aratott Cj- szászon. A csapat minden tag­ja teljes erőbedobással küz­dött, Major III., Mikes, Ma­jor II., de különösen Szabó játéka emelkedett ki. Cjszász teljesen öregurasan játszott, és játékuknak olyan színe­zete volt, hogy teljesen biz­tosra mentek. A csapatból csak a kapus, Nagy és Káló- czi játéka volt jó. Szurmai igyekezett. Ungi nagyon jó játékos, csak folytonos cse­lezéseivel teljesen lerontja teljesítményét. Hamar játék­vezető minden hiba nélkül, kifogástalanul működött, — amelyben a partjelzők jó se­gítőtársai voltak. — Buják! — MEZŐTŰRI MAFC—JÁSZBERÉNYI VASAS II. 3:0 (3:0) Jászberény, 1000 néző. Ve­zette: Ozsvár. MAFC: Kerékgyártó — Szűcs, Török, Nagy I. — Egei Tóth — Jenei, Gombás Il.j Csete, Nagy II., Gombás I. Jászberényi Vasas II.: Ko­llárt I. — Dányi, Váradi, Ri­gó — Terjéki, Szonda — Kis, Csizmadia, Varga, Benedek, Sárközi. Az első félidőben a Vasas kezdeményezett többet, azon­ban mégis a MAFC rúgott már a 8. percben gólt: egyik szögletet Kohári rosszul ütöt­te fel és Csete a hálóba fejel­te. 1:0. A 15. percben ven­dégtámadás után Csete nagy lövését Kohári szépen védte. Utána beszorult a MAFC, mégis ismét a vendégek rúg­tak gólt: a 27. percben egy kapu előtti kavarodásból Egei a hálóba gurított, 2:0. A 45. percben szabadrúgáshoz jut a MAFC, ezt Gombás I. a sorfal fölött a hálóba lövi, 3:0. Fordulás után a vendég­csapat teljesen beszorult, vé­gig a Vasas II. támadott, — azonban a vendégek tudták az eredményt tartani. Jók a MAFC-ból: Kerékgyártó, Tö­rök, Csete, Gombás I., a Va­sas II-ből Terjéki, Dányi és Csizmadia. Ozsvár játékveze­tő különösebb hiba nélkül vezette a mérkőzést. Gervai JÁSZAPÁTI—JÄSZÄR OKSZÁLLÁS 5:2 (3:2) Jászapáti, 800 néző. Vezet­te: Sándor. Jászapáti: Gáli — — Pataki, Utassi, Mihályi — Rusvai, Polgár — Bolyós, Kökény I., Horváth, Kökény II., Szirze. Jászárokszállás: Bódis — Győző, Sipeki, Ras- kó I. — Raskó II., Varga — Novák, Bagi, Kóczián, Cza- gány I., Czagánv II. Erősiramú, színvonalas mér­kőzést hozott a két csapat ta­lálkozója. A vendégcsapat kezdeti fellendülése után a hazaiak lelkes együttese irá­nyította a játékot és megsze­A MÁV SZOLNOKI JÁR­MŰJAVÍTÓ ÜZEMI VÁL­LALAT Szolnok, Körösi u. 1 szám. Elfekvő készletéből kész- pénzfizetés ellenében ál­lami vállalatoknak az alant felsorolt kéziszer­számokat ajánlja fel meg­vételre: With worth kézi menetfúrók és menetmetszők. Különféle kézi dörzsárak egyenes és csavart hornyú. Különféle fazonú és méretű reszelők. Egyágú villás csavarkulcsok különféle méretben. Préslég- fúrógépek és kalapácsok — használtak. Villamos kézi fú­rógépek és csiszológépek 220 voltos — használtak. • Érdeklődni lehet az Anyag és Áruforgalmi Osztály vezető­jénél, telefon: 16—05, hétfőn és csütörtökön 8 h-tól 14 h-ig. rezte a fölényes győzelmet. Kezdés után a vendégcsapat indított támadásokat, amely­nek eredményeként megszü­letett az -1:0-ás vidéki veze­tés. Ellentámadás során azon­ban kiegyenlített a hazai csa­pat, majd 11-es révén ismét a vendégcsapat szerezte meg a vezetést. Ezután a hazai csapat mezőnyfölényt harcolt ki és a 30. percben már 2:2 volt az eredmény. A 35. perc­ben Szirze szabadrúgása az ellenféle kapusának lába kö­zött gurult a hálóba. 3:2. A félidő mezőnyjátékkal ért véget. Újrakezdés után egyre inkább feljött a hazai csapat és az 53. percben Bolyós nagyszerű ballábas lövése menthetetlenül szállt Bódis kapus hálójába. 4:2. Ezután a vendégcsapat fürge csatárai több támadást vezettek, de a kapura nem voltak veszélye­sek. Mivel a mérkőzés ered­ményén sportszerű játékkal A TOTÓ 33. heti telitalálata 1. Csepel—FTC 1:1 x 2. Szeged—Vasas 1:1 x 3. U. Dózsa—Győr 3:2 1 4. Pécs—Bp. Honvéd 0:0 x 5. Dorog—Debrecen törölve 6. Salgótarj.—Tatab. 3:0 1 7. Mosonm.—Komló 2:1 1 8. Vác—Sztálinváros 1:2 2 9. Nyíregyh.—Egyeté. 0:0 x 10. Cegléd—Borsodi B. 0:0 x 11. Miskolc—Kecském. 2:1 1 12. Jberény—Pénzügy. 1:2 2 13. K. Lomb.—Bp. Sp. 2:0 1 nem tudtak változtatni, dur- váskodni kezdtek. így a 66. percben 11-eshez jutott a ha­zai csapat, amit Kökény II. értékesített: 5:2. A továb­biakban már nem változott az eredmény, így a hazai csa­pat fölényes és értékes győ­zelemmel hagyta el a pályát. A játékvezető és segítőtár­sai jól látták el a feldatukat. Góllövők: Bolyós 2, Szirze, Horváth, Kökény II., illetve: Czagány I. 2. Jók: Utassi a mezőny legjobbja és a jász­apáti csapat minden tagja, — illetve: Sipeki és Czagány I. Jászapáti ifi — Jászárok­szállás ifi 0:L Pongó KUNSZENTMÁRTON—TI SZAFÖLDVÁR 2:2 (2:0) Tiszaföldvár, 800 néző. Ve­zette: Horváth. Kunszentmárton: Szabó — Földi, Gyenes, Csornán — Pintér. Bozsik — Harangozó, Vágó II., Kovács, Imrei, Barna. Edző: Vecseri Imre. Tiszaföldvár: Tóth — Szé- csi, Kávási, Kőműves — Bal­ia, Sági — Eszteré, Nyitrai, Szatmári, Nagy, Kupeczki Edző: Ecseki István. Nagy érdeklődés mellett került lejátszásra a két régi rivális csapat találkozója. A vendégek kezdtek jobban és a 10. percben Imrei távoli lö­vését csak a kapufa mentette. A 18. percben megszerezték a vezetést a kunszentmárto­niak. Partdobás után Barna elé került a labda és ő mint­egy 8 méterről biztosan lőt­te a bal sarokba. 1:0. Utána a hazai csapat lendült táma­dásba. de a vendégek védel­me jól állt a lábán. A 30. percben Harangozó futott el a jobbszélen, beadását Ko­vács kapta és az ötösről a ka­puba lőtt. 2:0. A 35. percben ellentámadást vezetett a ha­zai csapat és Nyitrai távoli lövése a felső kapufán csat­tant. A második félidőben a hazaiak nagy erővel támad­tak. A 60. percben Nagy lö­vése az egyik kunszentmár­toni védő kezét érte a 16-oson belül. A 11-est Szatmári a jobb sarokba helyezte. 2:1. A gól után a földvári együttes átcsoportosított. Kávási lett a jobb összekötő, Nyitrai a bal hátvéd és Szécsi a kö­zéphátvéd. A 70. percben Szatmári a jobbszélen veze­tett támadást, beadását Ká­vási kapásból, mintegy 10 méterről a bal sarokba vág­ta. 2:2. A 80. percben Kávási a fél pályáról ellenállhatatla­nul tört kapura, 16-osról le­adott hatalmas lövését a bal kapufa mentette. A mérkő­zés végéig is a hazai csapat támadott. Az utolsó percben Nagy üres kapura tartó lö­vését a vendégcsapat védői gólvonalon hárították. Ala­csonyszínvonalú, de mégis nawiramú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen eredmény született. Jók: Gyenes, Bo­zsik, Harangozó és Kovács, illetve: Szécsi, Kávási, Bállá és Nyitrai. Tiszaföldvár ifi — Kun- szentmárton ifi 5:0 (1:0), Ver bók. * KARCAGI MEDOSZ — SZOLNOKI MÁV II. 5:2 (2:1). Karcag. — 500 néző. Vezette: Elekes (Püspökladány). Karcag: Kiss II. — Vona, Zsíros, Kovács II. — Varga- Tárnái — Kis I., Bóta, Nagy, Kovács I., Szabó. Szolnoki MÁV: Balázs — Urbán, Makai, Szabó — Kol- láth, Császár — Kovács, Karkecz, Rontó, Sülé, Ser­főző. A mérkőzés előtt a karca­giak szegfűcsokorral kedves­kedtek a vendégeknek. Kar­cagi támadások vezették be az első félidőt. A 7. percben Szabótól Nagyhoz került a labda, aki 13. méterről lapo­san a hálóba lőtt. 1:0. A 11. percben a labda elhagyta az oldalvonalat, a partjelző in­tését azonban a játékvezető nem vette észre s a MÁV tá­madásból Kovács II. öngólt vétett, a partjelző meghallga­tása után azonban partdobás következett. A 21. percben a szolnoki Kovács az alapvonal közeléből a túlsó oldalra gu­rított s a befutó Serfőző ki­egyenlített. 1:1. A 33. perc­ben karcagi támadások után Bóta Kisshez továbbított, aki éles szögből, kapásból nagy­szerű gólt lőtt. 2:1. A má­sodik félidő is MEDOSZ tá­madásokkal kezdődött. A 47. percben Balázs kiindult ka­pujából a MÁV védők azon­ban elrúgták a labdát, me­lyet a kaputól mintegy 16— 18 m-re álló Nagy fejjel az üres kapuba továbbított. 3:1. Az 50. percben 11-eshez jutott MÁV II. Makai 11-esét Kiss II. kiütötte. Makai ismét rá­lőtte, Kiss II. megint csak Makai elé tudta ütni, aki harmadszorra már nem hibá­zott. 3:2. Az 54. percben Bó- tát lökték a 16-oson belül. Kiss I. a 11-est mellé lőtte. A 65. percben Kovács I. jó­voltából 4:2-re alakult az eredmény. A 70. percben megeredt az eső. Néhány per­ces szünet következett, majd folytatódott a játék. A csú­szós talajon a játékosok sokat bizonytalankodtak. A 78. percben a MÁV II. az üres kapuba sem tudott betalálni. A 86. percben szöglet után Bóta fejese jelentette a vég­eredményt. 5:2. A nagyira­mú mérkőzésen a védelmek sokat bizonytalankodtak. A MÁV II. szemre tetszetőseb­ben játszott, azonban a ME- DOSZ megérdemelten győ­zött Jók: Kiss H.j Zsíros, Nagy. Bóta, illetve: Kovács, TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VA 1:1 Törökszentmiklós 600 néző. Vezette: Lévai. Szolnoki Vas­utas: Pál — Torna, Grámán, Kovács — Palotai, Mészáros — Cseh, Rontó, Retkes, Ha­mar, Simon. Edző: Nagy Béla. Törökszentmiklósi Va­sas: Simái — Sz. Kiss, Pol­gár, Szakács — Halász, Bató — Darvasi, Szedlák, Katona, Kenyeres, Fekete, Edző: Szántó József. A hazai csapat 5 tartalék­kal állt ki erre a mérkőzés­re. A félidő elején sok volt a kapkodás, a pontatlan le­adás. Később a széllel szem­ben játszó Vasas került fö­lénybe, többet támadott és több gólhelyzetet is terem­tett Pál kapuja előtt. Előbb Fekete, majd Darvasi közeli lövése kerüli el a kaput. A következő támadások végén Katona 4 esetben is gólhely­zetbe kerül, de lövései elke­rülik a kaput. A vendégek legtöbbször csak a 16-osig jutnak el, távolról leadott lövéseik nem veszélyesek. A hazaiak sok gólhelyzete elle­nére a 37. percben a Vasu­tas szerzi meg a vezetést. Simon beadását Simái kiüti, Cseh keresztbe vágja. A lab­da a fedezetlenül hagyott Simon elé pattan, aki a jobb Karkecz, Serfőző. A játékvezető mindkét fél megelégedésére vezette a vé­gig sportszerű mérkőzést. SAS—SZOLNOKI VASUTAS (0:1). felső sarokba vágja. A hátra­lévő időben kiegyenlített já­ték folyik. A fordulás után meglepe­tésre a vendégek voltak a kezdeményezők. A fiatal Va­sas-csatárok pontatlanul to­vábbították a labdát és így támadásaikat könnyen ártal­matlanná tette a vasutas­védelem. A 25. percben Cseh távoli lövése oldallécről vá­gódott vissza a mezőnybe. A következő percekben Vasas­támadások következtek, de ezek csak szögletet eredmé­nyeztek. A 32. percben Dar­vasi elfutott, beadott és a kapu előtt Torna ellöki a fe­jelni készülő Feketét. A meg­ítélt büntetőt Darvasi a ka­pu jobboldalába küldi. 1:1. A hátralévő Időben mindkét csapat küzdött a győztes gólért, de már egyik sem tudta azt megszerezni. A já­téknak ebben a részében sok volt a durvaság és a kemény belemenés, főképen a szol­noki játékosok részéről. — Góllövők: Simon, illetve Darvasi 11-esből. Jók: Pál, Rontó, Hamar, illetve: Sz. Kiss, Takács és Halász. Törökszentmiklósi Vasas Ifi —Szó. Vasutas Ifi 7:2 (2:2). — Erdődi Különleges sportcsemege Jászberényben Értesülésünk szerint az alábbi keret utazik szerdán a Jászság fővárosába: Szentmihályi (Bp. Vasas), Mátrai (Ferencváros), Si­pos (MTK), Ihász (Vasas), UgHI, Klcibán (Csepel), Sándor (MTK), Machos (Vasas), Tichi (Honvéd), Molnár (MTK), Fenyvesi (Ferenc­város), Gellei (MTK), Matesz (Vasas), Kocsis (Ferencváros), Friedmanszki (Ferencváros). A válogatott a Jb. Vasas NB n-es csapatával mérkőzik 17 órai kezdettel a Vasa« sporttelepen. r A szolnoki MAY atlétái nyerték Kecskeméten az egyesületi bajnokságot Vasárnap délelőtt Kecske­méten a sóstói sporttelepen került lebonyolításra a II. osztályú Egyesületi Bajnok­ság utolsó fordulója. A ver­senyen négy megye, Cson­grádi, Békés, Bács és Szolnok megye II. osztályú atlétái ta­lálkoztak. Szolnok megyét a 20 tagú Szolnoki MÁV és az 5 tagú Martfűi MSE atlétái képviselték. A férfi és női pontversenyt a 12 szakosz­tály közül a Szolnoki MÁV versenyzői nyerték. A 110 méteres gátfutást különösebb megszorítás nél­kül Bede János nyerte 17,1 mp-es eredményével, a szin­tén szolnoki Űj József előtt, aki 17,4 mp-et futott. Oros Ferenc 17,6 mp-es idejével a negyedik helyet szerezte meg. 10 000 m-es síkfutásban közepes eredménnyel Ora- vecz Elemér győzött. Ideje: 38:00.4 perc. Rúdugrásban a martfűi Rékassi Gábor 310 cm-es ugrásával a negyedik helyezést érte el. 100 méteres férfi síkfutásban előfutamot is rendeztek, ahonnan mind a három MÁV versenyző to­vább jutott a döntőbe. Oros János az indító hibájából csak a második helyezést tudta elérni. A versenyt nye­rő a rajtnál két méterrel kiugrott, amit Orosnak csak ledolgozni lehetett, már be­hozni nem tudta és mell szé­lességgel, 11,5 mp-es ered­ménnyel a második helyre került. Fekete László 11,9 mp-el a negyedik, Tóth And­rás 12,0 mp-el az ötödik lett Távolugrásban Rékassi Gá­bor sorozatos belépések után 604 cm-es ugrásával a máso­dik lett, Fekete László 565 cm-el a negyedik, Csapó Sándor 532 cm-el helyezést nem ért el. Súlylökésben 13,91 méteres dobásával Ka­tona József győzött, a mart­fűi Csillag Vilmos 11,89 m- es dobásával az ötödik, Ta­kács Endre 9,79 méteres eredménnyel a 7. lett. 200 méteres gátfutásban súlyos időmérői tévedés következté­ben Oros Ferenc elesett egy kitűnő megyei csúcstól. 5—6 méteres különbséggel igen imponáló fölényben nyerte a versenyt, azonban 6 tized mp-el gyengébb eredményt hoztak ki neki. A győzelmet azonban nem lehetett elven­ni tőle. Eredménye 26,7 mp volt Harmadik lett Bede Já­nos 27,0 mp-el, ötödik a martfűi Vass István 28,1 mp- el, 6. Oros János 29,0 mp-el, 8. Tóth András 29,5 mp, 9. Üj József 29,5 mp. 10. Csapó Sándor 29,7 mp-el. Az 1500 méteres síkfutás szép küz­delmet hozott a 9 tagú me­zőnyben. Szabó Béla az utol­só 10 méteren verekedte fel magát a második helyre 4,21.3 perces eredménnyel, Nagy Zoltán 4,24.8 perccel a ne­gyedik lett, míg a martfűi Gazsó Lajos 4,29.0 perccel az ötödik helyet érte el. 400 méteres síkfutásban Czinege József 53,9 mp-es időered­ményével a második helyen végzett. A gerelyhafításban Katona József 52,85 méteres dobásával a harmadik, Ta­kács Endre pedig 49,93 m-el az ötödik lett. A Szolnoki MÁV versenyzői nyerték a férfi pontversenyt 282 pont­tal. A női atléták is megáll- ták a helyüket. 100 méteres síkfutásban 18 versenyző közül mindhárman a hatos döntőbe kerültek. Császi Katalin 13,4 mp-el nyerte az előfutamot, míg a második előfutamban Szabó Józsefné 13,5 mp-es futásá­val szintén első, Csikós Ka­talin azonos idővel a máso­dik lett. A döntőben már nem ment olyan jól. A szem­beszél is gátolta a jobb ered­mények elérésében az egész mezőnyt. Végeredményben Szabó Józsefné 13,9 mp-el a negyedik, Császi Katalin 14,0 mp-el az ötödik. Csikós Ka­talin Hl » bajiig lett. Súlylökésben Tóth And- rásné 9,82 m-es dobásával a második, Császi Gizella 9,70 m-el a negyedik, Magony Ágnes pedig 9,45 m-es ered­ményével a hatodik lett. Diszkoszvetésben Tóth And- rásmé 3. lett 28,59 m-es dobá­sával, míg Magony Ágnes 21,71 m-re dobta a diszkoszt. Dobásával a 7. lett. A távol­ugrás a várakozásnak meg­felelően szolnoki győzelmet hozott. A hosszúra elnyúlt versenyt az igen rossz neki- futón Császi Katalin 498 cm-es ugrásával nyerte, Csá­szi Gizella 464 cm-el az ötö­dik lett. Csikós, Szunyogi, Szabóné és a martfűi György Éva nem birt megbirkózni a nehéz talajjal, egyikük sem tudott a döntőbe kerülni. A női pontversenyt is a Szol­noki MÁV atlétái nyerték 1456 ponttal. Szabó József A Kunmadaras! Gépállomás megvételre felkínálja az alábbi elfekvő alkatrésze­ket: Cikksa. Megnevezés db •MIB Főtengely í Közlőmövezefiő l TV- 60 Vetőgépsúly 434 TV- 70 Vetőház 8 TV- 76 Maglevezetőcső TE TV- 103 Fogaskerékagy 9 TV- 221 Hátsófogaskerék 4 TV- 1358 Lánckerék 4 VE- 1324 Fogaskerék 4 VL-11241 Homlokburkolat 1 Index 2 Vfe- 6277 Gumigyűrű 186 VE- 3222 Analittárcsa 30 VL- 2927 Ventillátortengely 1 VL- 2926 Számyszivattyú 7 VI.- 2926 Vízszivattyú 3 HL- 500 Rézhüvely 112 LB- 1609 Rugó 10 LB- 5280 Golyóscsapágy 1 ^B*125x90x8 Szimeringgyűrű 2 LB-130x4 DugattyúgyÜrű 2 LB-132X4 Dugattyúgyűrű 2 LB- 643 Hajtókarcsavar 5\ Ezenkívül kisebb értékű ^ egyéb LB és VLs aikat­ré*zek ja kaphatók.