Szolnok Megyei Néplap, 1960. július (11. évfolyam, 154-180. szám)

1960-07-26 / 175. szám

6 SZOLNOK MEGTEl NÉPLAP I9flk JWhsi Ä. süPio/Rzr L Nemzetközi mérkőzés Jászberényi Vasas — Avangard Nyikolajev 2:1 (2:0) Nagy küzdelemben, szép játékkal győzött a Jászberényi Vasas Nagyszabású lovasverseny Karcagon Jászberény, 1700 néző. Vezette: Szentesi. Jászberényi Vasas: Ko­llárt — Rétsági, Tűri, Deák — Galambos, Pintér — Márkus, Szánta,, Biró, Bató, Hegedűs. — Edző: Mátsay András. — AVAN­GARD Nyikolajev: Blinov — Szo- boljev, Verityenikov, Hudojas — Norov, Llcsko — Belja, Jozefo- vlcs, Zauravlov, Bacskalov, Ka- lakolnyikov. Edző: Borisaov. Ünnepélyes zászlócsere előzte meg a mérkőzést. Az Avangard kezdte a Játékot. Néhányperces vendégfölény után feljön a Va­sas és az ötödik percben Márkus nagy lövést küld a kapura, a labda azonban a felső lécen le­csúszik. A 12. percben Bató lö­vését a védők szögletre vágják, majd Túri jól szökteti Batót, de ismét szögletre mentenek előle. A 16. percben Kalakolnyikov el­megy Rétsági mellett, nagy lö­vést küld a léc fölé, a 18. perc­ben váratlanul gólt ér el a Vasas. 20 méterre a kaputól. Galambos megszerez egy labdát, és Jól elta­lált lövéssel a jobboldali lécről a hálóba vágódik, 1:0. A gól után a vendégek támadtak és perce­kig a Vasas 16-osán pattog a lab­da, de Belja Jó helyzetben mellé 16. A 23. percben Márkus előtt van a Jó helyzet, de közelről mellé gurít. A 32. percben sza­badrúgáshoz Jutnak a vendégek és a Vasas 16-osáról Norov nagy erővel a léc fölé vágja a labdát. A 31. percben remek akció fut a pályán, lábról lábra megy a lab­da. Márkus a tisztán álló Bató elé gurít, akit azonban nagy A Szolnok megyei Atlétikai Szövetség vasárnap délután 3 órai kezdettel rendezte meg a Szolnok—Csongrád megyék köz­ti atlétikai verseny második fordulóját a Szolnoki MÁV sporttelepen. A hideg .erősen szeles idő egyáltalán nem ked­vezett az atlétáknak. Ezt észre is lehetett venni a közepes tel­jesítményekben. Igen tartalékosán kiálló válo­gatottunkat a balszerencse sem hagyta el. A verseny kezdete előtt abban bíztunk, ha nagyobb arányú vereség is éri férfi csa­patunkat, a nők akkor is behoz­zák a lemaradást és néhány pontos győzelmet érünk el. Már a női 200 méter nagy csalódást hozott. A várható kettős szol­noki győzelem helyett a Csong- rád megyei Nagyfejeő Márta ért elsőnek a célba. Távolugrásban is elmaradt a várt kettős győ­zelmünk. császl Katalin 520 cm-es ugrásával szépen győzött, de a második ugrónk a 200 méter fá­radalmai miatt csak negyedik lett. A legnagyobb csalódást a női 4x100 méteres váltó okozta. Végig bosszantóan rossz váltá­sokat láthattunk. A második váltás után pedig a váltóhatáron kívül Is váltottak. így még a második csapatnak Járó 6 pont­tól is elestek, mert eredményü­ket törölni kellett. Amikor már csak a férfi és női váltó volt hátra: holtversenyben 77:77-re állt a megyék közötti pontarány. Férfi versenyzőink, becsülettel, nagy akarással küzdöttek. Mind­össze három ponttal maradtak helyzetben felvágnak. A megítélt li-est Szántai értékesíti, 2:0. A gól után is a Vasas támad. Oko­san és Jól Játszik a csapat, la­pos játékkal, — labdatartással igyekszenek a vendégek lendü­letét megtörni, ami sikerül is. — Mindkét oldalon a védők van­nak nagy munkában. A 38. perc­ben veszélyes Avangard támadás után Jozefovics nagy lövését Kohárl szépen védi. Fordulás után a vendégek lép­nek fel támadólag és leszorítják a Vasast és az 50. percben ered­ményt is érnek tL Norov 13 mé­terre a Vasas kapujától lövésre szánja el magát és a labda a Vasas védők lába mellett a meg­lepett Kohárl kezét érintve a há­lóba került, 2:1. A 64. percben Szántai lövését a vendégkapus elnézi, Márkus elé kerül a lab­da, aki azonban kihagyja a nap legnagyobb helyzetét. A 68. perc­ben 16-osról rúgnak szabadrú­gást a vendégek, de Llcsko lövé­sét Kohárl remeikül védi. Ezek­ben a percekben ismét a vendé­gek támadnak, de a Vasas vé­delmet nem tudják áttörni. A 70-ik percben Pintér labdájával Szántai elmegy a védők mellett, az egyik védő elesik, és Szántai gólját a játékvezető nem adja meg. Vasas percek következnek. A 78. percben Márkus Jól teszi ki Szántait, akit azonban tiszta helyzetben a védők felvágnak. A játékvezető azonban nem ft® 11-est. A Ti. percben Pintér He­gedűst hozza Jó helyzetbe, aki­nek lövése az oldalhálót találja Csongrád megyétől le (58:56) az erős Csongrád me­gye versenyzőitől. Valamennyi számban heves küzdelem alakult ki a két megye versenyzői kö­zött. Bárkányl Istvánt, a több­szörös válogatott középtávfutót versenyzőink sem a 800 méteren, sem a váltóban nem tudták megszorítani. Részünkre nagyon kellemes meglepetést hozott az 5000 méteres férfi síkfutás, ahol Révész Tibor megyénk váloga­tottja nagyon okosan végig az élen haladó Csongrád megyei versenyző nyomában volt. Egy méterre nem tágított tőle, végül az utolsó 600 méteren szép haj­rával biztosan nyerte a versenyt. Hasonló kellemes meglepetést okozott a martfűi Gazsó Lajos 3000 méter akadályfutásban. Szinte lekoplrozta Révész ver­senyzését, végig a Csongrád megyei fiú mögött futott és az utolsó körben Jő hajrával biz­tosította a győzelmet. Dicséret Illeti Katona Józsefet, Is, aki diszkoszvetésben és gerelyhaji- tásban győzte le a Csongrád megyei versenyzőket. Rékassy Gábor magasugrásban bizonyult a legjobbnak. A nőknél Császl Gizella és Császl Katalin kettős győzelmet ért el 80 méter gáton. A martfűi Vass István példát mutatott azoknak, akik húzó­doztak a versenytől, nem Jöttek ki vagy nem indultak el. Helyet­tük négy versenyszámban küz­dött végig a saját száma mellett a pontokért. Részletes eredmények. zők és Barna István edző utazott el a csapattal. Balas­sy Péter Igen jól szerepelt. Távolugrásban és hármas­ugrásban vitte győzelemre a magyar színeket Távolugrás­ban 7 méteren felüli ugrá­sokkal sorra belépett, de az érvényes 6.80 cm-es ugrásai ij elég volt a győzelemhez. 6.80 m 6.52 m 6.45 m 8.02 m It a 14 méter tóié ebben a 14.07 m 14.06 m 13.92 m 13.69 m verseny kezdete előtt, vagy a bemelegítéskor megsérülhe­tett Ifjúsági válogatottunk hét­főn este érkezik haza Ma­gyarországra. éCG&sí. eL A 86. percben szép - Vasas tá­madás után Szántai szabályos gólt lő, azonban a játékvezető érthetetlenül nem adja meg. Az utolsó percekben a Vasas támad. A várakozásnak megfelelően igen övezetes, jó iramú mérkő­zést vívott a két csapat. S mind­végig sportszerű keretek között zajlott le a mérkőzés. A Vasas ezen a mérkőzésen Ismét azt bi­zonyította, hogy nehéz felada­tok megoldására képes, mert az Avangard csapatának legyőzése komoly fegyvertény volt. Végig Igen Jól Játszott az egész csapat és Időnként sok ötletes megol­dást la lehetett látni. Az Avan­gard csapata megfelelő Játékerőt képviselt. Játékosai mind Jól képzett, kitűnő erőnléttel ren­delkező labdarúgók. Egyénileg a Vasasban Kohárl megbízhatóan védett, a gólról nem tehetett. A hátvédhármas leg­jobbja Túri volt, de Rétsági és Deák is Igen jól Játszott. A két fedezet játéka végig Jó volt. Kár, hogy Galambos könnyelmű cse­ngetésekkel rontotta teljesív ményét. A támadösorban a két szélsó Játéka örvendetesen jó. — Szántai főleg az első félidőben. Bíró végig Igen kitűnően, Bato csak Időnként játszott JÓL Az Avangard legjobbja Szoboljev jobbhátvéd. Kitűnő képességű játékos a két fedezet Is Norowal az élen. A támadósorban Belja, Bacskalov és Kalakolnyikov Já­téka tűnt ICL Szentesi Játékvezető Jól vezette a mérkőzést. <- a J. B Férfiak: 206 méter: 1. Marosvölgyi Ká­roly (Csongrád) 23.7, 2. András (Szolnok) 24.3 mp. 800 méter: 1. Bárkányl István (Csongrád) 2.01.7, 2. Lovas Fe­renc (Csongrád) 2.03.4, 3. Szabó Béla (Szolnok) 2.07.6 p. 5000 méter: 1. Révész Tibor (Szolnok) 16.38.2, 2. Strauaz János (Csongrád) 16.45.1 p. , 400 méter gátfutás: 1. Bernáts- kl Imre (Csongrád) 61.0, 2. Vass István (Szolnok) 61.0 mp. 3000 méter akadály: 1. Gazsó Lajos (Szolnok) 10.52.4, 2. Tass! János (Csongrád) 10.54.1 p. Magasugrás: i. Rékassy Gábor (Szolnok) 170, 2. Gáspár József (Csongrád) 165 cm. Hármasugrás: 1. Heinrich Ala­jos (Csongrád) 13.53, 2. Rékassy Gábor (Szolnok) 13.20 m. Dlszkoszvetés: 1. Katona Jó­zsef (Szolnok) 39.07, 2. Virágh József (Csongrád) 36.80 m. Gerelyhajítás: L Katona József (Szolnok) 53,50, 2. Szabó József (Csongrád) 52.13 m. Olimpiai váltó; (400—200—200—800) 1. Csongrád megye válogatott 3.53.8 p. (Lovas Ferenc, Marosvölgyi Károly, Ember József, Bárkányl István), 2. Szolnok megye válogatott 3.55.0 p. (Szabó Béla, Vass István, Tóth András, Vörös Zoltán). Nők: 200 méter: 1. Nagyfejeő Márta (Csongrád) 28.4, 2. Szabó József- né (Szolnok) 28.2 mp. 800 méter: 1. Nagyfejeő Márta (Csongrád) 2.4S.lj 2. Rotár Aran­ka (Csongrád) 2.43.2, 3. Sass Mária (Szolnok) 2.45.5 p. 80 méteres gátfutás: 1. Császl Gizella (Szolnok) 13 2, 2. Császl Katalin (Szolnok) 13.8 mp. Távoiugrás: L Császl Katalin (Szolnok) 520, 2. Tóth Éva (Csong­rád) 482 cm. Sulylökés: 1. Kiss Antalné (Csongrád) 10.96, 2. Magony Agnes (Szolnok) 10 26 m. 4x100 méter: l. Csongrád megye válogatott 54.3 mp. (Nagyfejeő Márta, Borsos Katalin, Tóth Éva ökrös Katalin) Szolnok megye váltóját dlszkvallfikálték túlvál- tás miatt. Versenyen kívül Szolnokt MÁV serdülők: 56.2 mp. (Balogh Ju­dit, Dobó Zsuzsa, Magi Mária. Bánszki Ilona) A pontverseny végeredménye: L Csongrád megye válogatott 97, 2. Szolnok megye válogatott 83 pont. Tanulságként levonhatjuk, hogy Ildomos lenne az edzése­ken a váltó tagokkal gyakorol­tatni a váltást, azért Is, mert az megtanítja őket helyesen vál­tani, másrészt mert az a ritmus- érzéket, a csapat-szellemét na­gyon javltja. A fegyelemmel Is baj van me­gyénk, de különösképpen a szolnoki atléták egy részénél. Sokan távolmaradnak a verse­nyektől, ha megfelelő Indokkal akkor Is csak kevesen Jelentik be távolmaradásuk okát, előre húzódoznak egyes versenyszá- moktől. Ezek a régóta vajúdó problé­mák bajt okoztak. A versenyt még a Jugoszláviában lévő Balassi és Oros távollétében Is meg kellett volna nyernünk. ha ss ítthoiMnrök tljónnvk a vote Ritka esemény színhelye volt két napig Karcag. Szombaton és vasárnap Itt rendezte meg a Bu­dapesti Honvéd Sportegyesület lovasszakosztálya a kétnapos lo­vasversenyt. A versenyre a Bu­dapesti Honvéd Sportegyesület több sportkört Is meghívott. így resztvettek a Budapesti Dózsa legjobb lovasai, a magyar öttusa csapat tagjai, a Magyar Honvé­delmi Sportszövetség versenyzői. S nagyon kedves Jelenség volt, hogy pályán láttuk a karcagi Kí­sérleti Tangazdaság és a Május 1 Termelőszövetkezet lovasait Is. Sajnos, a többi termelőszövetke­zet miután későn értesítették a versenyről, nem tudták trénln- geztetiü, o Így Indítani lovasai­kat. ÖTVEN VERSENYZŐ Szombat délután a nagy mun­kaidő ellenére Is sok karcagi gyülekezett a város szélén a Sáf- rány-Lóger mellett. Két órakor ünnepélyes külsőségek között került sor a megnyitásra. Közel ötven versenyző vonult fel pom­pás lovakon az Izguld nézők előtt. Az Idő kedvezett, s Így érthető, hogy az első napi küz­delmeket este háromnegyed 8-kor fejezték be. Volt olyan szám, mint például a fiatalok ugró­versenye, amelyben huszonhét Jelentkező Indult. A nagyszámú nézőközönségnek rendkívül tetszettek az ügyes lo­vasok egy-egy akadály előtti ug­ratásai. szinte bravúros mutatvá­nyai. A versenyzők egy-egy szé­pen sikerült akcióját önkéntele­nül kitörő tapssal Jutalmazták. A nézők soraiban ott láttuk Dobrai elvtársat, a Dimitrov Termelőszö- kezet elnökét és sok-sok terme­lőszövetkezeti tagot, a karcagi üzemek, kózületék és a tanács dolgozóit Is. A vasárnap délutáni versenyre már kedvezőtlenebb körülmé­nyek között került sor. Az éj­szaka hullott eső, ami egyébként valóságos áldás volt a karcagi határra, a pályát síkossá, majd­nem alkalmatlanná tette a továb­bi versengésre. Minden számban nagy erőfeszítésseL embernek, állatnak egyaránt meg kellett dolgozni nemcsak az elsőségért, hanem csupán a feladat végre­hajtásáért Is. Előfordult, hogy a lő az akadály előtt megcsúszott és gazdájával együtt a korlátot tartő támasztóoszlopnak zuhant. Szerencsére komolyabb sérülés nem történt: VASÁRNAP az idő NEM KEDVEZETT A vadász-ugratásban az első helyezésért Vészeli János, So­mosai Győző és Piros András versengett. Rendkívül nagy ér­deklődés előzte meg a síkver­senyt, amelyet végül Is a legna­gyobb csodálkozásra egy karca­gi versenyző, a Kísérleti Tan­Újszász győzött az osztályozol} X Tőrökszentmiklóson leját­szott Ujszász—Szolnoki Olajbá­nyász oszályozó labdarúgó mér­kőzést az Ujszászi Vasutas nyer­te meg 3:1 (2:0) arányban. A részletes tudósításra visszaté­rünk. VÍZILABDA ob iii-ért Szolnoki Honvéd—Debreceni Spartacus 17:1 (13:1) Vezette: Gulyás. Erősen megváltozott Időjárás miatt csak kevés néző volt kí­váncsi a mérkőzésre. Szolnoki Honvéd: Hohl — Rat- kal. Kovács — Matyó — Jegessl, Radnal Tóth, míg a Debreceni Spartacus: Pócsaf — Kovács, Makkal — Varga — Bagi, Szabó, Karádl felállításban szerepelt. A szolnokiak bizonyos fokú el- bizakodással kezdték a Játékot. Ez bizony megbosszulta magát, mert 1:0-as szolnoki vezetésnél Hohl Igen elnézett egy gyenge kapura lövést, amelyből a ven­dégek egyenlítettek. Nagy ka­pushiba voltl Ezután magára talált a Hon­véd és tetszés szerint lőtte a gó­lókat, 12:1 arányban végződött a félidő. Második félidőben a vendégek szoros labdatartásra rendezked­tek be, amely egyáltalán nem feküdt a szolnoki csatároknak. Gólok sorrendje: Radnal, Ko­vács. Matyó, Radnal, Radnal, Radnal, Jegessl, Ratkal, Jegessl. Matyó Jegessl, Jegessl, Radnal, Ratkal, Radnal, Radnal. Radnal, Matyó. Szolnoki csapatból Jól Játtssott: Ratkal, Matyó: Radnal. ÜSZÄ8 Kedden délután hat órakor a Damjanich uszodában hadosztá­lyt úszőversenyt rendez a szol­noki Honvéd. A szolnoki felnőtt úszókon kívül Hatvan, Eger, Gyöngyös; Abasár, Verpelét, Budapest versenyzői vesznek részt. Eddigi tájékoztatások alap­ján a szolnoki Honvéd Táncsics úszói esélyesei a versenynek. Szerdán de. folyamúszóverseny lesz a Tiszán 3 km-es távon, mt* délután 8 órai kezdettel a Damjanich uszodában folytatják. gazdaság lovasa. Fodor András nyert meg. A versenyzők soraiban ott ta­láltunk olyan kitűnő lovasokat, mint Bódi Jánost, aki a melbour- nei olimpián is Jól szerepelt. — Vagy például Szabácsi Istvánt, a Magyar Honvédelmi Sportszövet­ség elsőosztályú sportolóját, de sorolhatjuk tovább Piros And­rást, Stánltz Andrást, ők mind­ketten a Budapesti Honvéd Sportegyesület és a Magyar Nép- köztársaság érdemes sportolói. Az összegyűltek nem kis megle­petésére női lovasok Is Indultak. Lovon pillantottuk meg például Kemenes Líviát, a BHSE verseny­zőjét, aki az április 4-1 verse­nyen budapesti ifjúsági bajnok­ságot nyert. A karcagi nézők nevében is nyugodtan állíthatjuk, hogy a nagyszabású lovasverseny mind­két napon kielégítette látnivaló­val, szórakozással a. jelenlévő­ket. De a versenyzőknek Is ma­radandó emléket nyújtott. Több karcagi közület, vállalat és ter­melőszövetkezet nagyon szép ke­rámiát, könyve és egyéb ajándék- tárgyakat adott egy-egy verseny- szám legjobbjainak. A díjkiosztásra a késő esti órákban került sor. A verseny­zőknek Orbán Péter őrnagy és Balogh István százados elvtárs adta ál a Jól megérdemelt díja­kat. EREDMÉNYEK Fiatalok ngróversenve, magasság 110 centiméter 1. Frank József BHSE. (A Bé­ke Termelőszövetkezet tisztelet- díját kapta), 2. Somogyi Győző BHSE, 2. Varga Tibor BHSE. Nők díjugratása, magasság 110 centiméter 1. Csillag Judit, az MHS ver­senyzője (A pedagógusok tiszte­letdíjét, kerámiaszobrot kapott). 2. Dubik Gabriella Belügyminisz­térium, 2. Kemenes Lívia BHSE versenyzője. Szerencseugratás, magasság 120 centiméter 1. Varga Tibor BHSE. (A Di­mitrov Termelőszövetkezet tisz­teletűnát Szilvást István tsz-elnök adta át), 2. Beér István az Öttusa Szövetség tagja, 3. Eszterházl László BM versenyzője, ErtékszámgyCjtő verseny I. Somogyi Győző BHSE. (A Május 1. Termelőszövetkezet tlsz- teletdíját kapta), 2. Szabácsl Ist­ván MHS, 3. Baranyl József BHSE. Váltóugratás 1; BHSE csapata. (A Lenin Ter­melőszövetkezet tlszteietdflát kap­ta), 2. BM csapata, 3. BM csa­pata. Vadászugratás, magasság 120 centiméter 1. Somogyi Győző BHSE ver­senyzője. (Az Üveggyár tisztelet- diját kapta, 2. Veszel! János A megyei labdarúgó bajnokságba jutásért Kengyel—Jászkisér 3:0 (1:0) Szolnok, Vasutas pálya, 600 né­ző. Vezette: Horváth L. (Tóth S., Balia II) Kengyel: Csató — Már­ton, Gál, Rimóczi — Nagy, Rácz — Szarták, Nagy S., P. Molnár, Kormos, Dudás. Jászkisér: Tart — L. Szabó. Bánlaki, Kovács — Tamás, Szlrze — Gál, Major I., Szabó, Major EL, Ragály. Kengyeli támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Már az első per­cekben látszott, hogy a kengyeli játékosok nagy lelkesedéssel ve­tik magukat a küzdelembe. Igaz, a Jászkisériek ekkor a mezőny­ben ügyesebben Játszottak, szeb­bed adogattak, de a lelkes ken­gyeli védelem Nagy Pállal az élen biztosan állt a lábán és mindent hárított. A kengyeliek lelkesedése a 30. percben ered­ményt Is hozott, mert egy táma­dásuk során Dudás átjátszva a Jászklséri védelmet biztosan lőtt a hálóba, 1:0. A gól föllelkesítet­te a kengyeli Játékosokat és a szurkolótábor lelkes biztatása mellett talán még nagyobb len­dülettel támadtak. A félidő vé­géig úlabb gól már egyik rész­ről sem esett. A második félidőben tovább fo­kozódott a kengyeliek nyomása. A Jászkisériek teljesen vissza­estek és csak szórványosan ve­zettek támadást, de azok sem Ju­tottak tovább a kengyeliek 16- osánál, ahol a jól záró kengyeli védelem biztosan tette azokat ár­talmatlanná. A 60. percben egy kengyeli támadás során Kormos 2:0-ra, a 76. percben pedig Du­dás 3:9-ro alakította aa ered­ményt. Összegezve a látottakat: a ken­gyeliek megérdemelten jutottak a győzelemhez. Meg kell mon­dani, hogy a múltheti gyenge Já­ték után rá sem lehetett Ismer­ni a* együttesre. Igaz, akkor leg­jobbjaikat nélkülöznek kellett, tők: Nagy P.. Rácz, Márton. Du­dás. Kormos, de a többieket Is dfeséret Illeti lelkesedésükért, — illetve: Szlrze. A Játékvezető! hármat JÓI lát­ta d feladatát. BHSE, 3, Varga Tibor BHSE. Sikverseny, 1000 méter L Fodor András a karcagi Kí­sérleti Tangazdaság versenyzője. (A honvédség tiszteletdiját kap­ta), 2. Szabácsl István MHS, 3. Varga Tibor BHSE. Kitartáaot ugratás, magasság 170 centiméter, Karcag város nagy- dijáért és a honvédség tisztelet­díjáért . L Somogyi Győző BHSE. Máso­dik díj megosztva: Simonyl Ist­ván BHSE, Bódi János Öttusa Szövetség, 3. Baranyai József BHSE. A kétnapos lovasverseny a díj­kiosztás után Orbán Péter őr­nagy záró szavaival ért véget. e Cat — A Szolnoki Dózsa vízilabdázói Grúziában A Szolnoki Dózsa vízilabdázói szovjetunióbeli portyázásuk so­rán eddig két mérkőzést játszot­tak. Az elsőt közvetlenül a hosz- szú utazástól fáradtan a Tbiliszi Dinamó ellen. Ezt 2:7 (4:4) arány­ban elvesztették. A Dózsa góljai közül Pintér hármat, Kuczora, Koncz, Brinza és Hasznos fi 1—1-t szerzett, A második mérkőzésre vasár­nap került sor, amelyen a helyi Burevesztnyik csapata ellen már pihenten 11:2 (2:0) arányú győzel­met ártott a Dózsa. — Góldobók: Hasznos II. (6), Konca (J), Kncso- ra, Kelemen. Mit vigyünk magunkkal nyíri utazásokra Általános szabály: célszerű és egyszerű legyen ruháza­tunk, mert útközben nem moshatunk, vasalhatunk. 1. VÄSZON, vagy ballon­kosztümben, vagy szoknyá­ban és tarka blúzban utaz­zunk, amelyhez kardigánt vehetünk, ha bűvös van. A szoknyához, kosztümhöz vi­gyünk egy fehér blúzt és egy­két kötött pulóvert is. Ha víz mellett üdülünk: short, fürdő­ruha, fürdőköpeny is szüksé­ges. Ezt a ruhatárat kiegé­szítheti egy csinos délutáni és esti ruha Selyemből, vagy nylonból, valamint egy eső­kabát Ha hegyek között üdülünk, könnyű angol kosz­tümöt, vagy csak flanellszok- nyát vigyünk, amelyhez kö­tött holmit vehetünk fel. Igen Jó viselet hűvösebb he­lyeken a hosszú nadrág. 8. ITT ISMERNÜNK kell vendéglátóink körülményeit és figyelembe venni, hogy nagyvárosba, vagy falura megyünk. A kosztüm Itt is megfelel, különböző nyári és kötött blúzokkal. A kosz tűm lehetővé teszi, hogy csak egy kis kézitáskával indul­junk útnak, amelybe néhány blúz, a kardigánunk és toi- lett-szereink is elférnek. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás* párt Szolnok megyei Bizottsága ét a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztőt Varga József Szerkesztőség« Szolnok. Tisza Antal u. 2. L em. Telefon: 20—93, 23—20, 20—99 Kiadja a Szolnok megyei Néplap lapkiadó Vállalat Igazgatói Fülemen bajos Kiadóhivatalt Szolnok, irodaház. fszt 1 • Telefont 20—0« A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter- lesztlk. A lap előfizetési dHat egy Bóra 11.— Pt* Előflzetnető bármely postahivatalnál ás kézbesítőn«. Szolnoki Nvomda Vállalat 1960. Július 26. — 2556 , Felelős nyomdavezetőt 4 Késcőins Bándog y Magyarország ifi—Jugoszlávia utánpótlás atlétaválogatott 107:94 A Magyarország ifjúsági atlétikai válogatottja a ju­goszláviai Mariborban szere­pelt pénteken és szombaton a Jugoszláv utánpótlás válo­gatott ellen. A magyar ifik váratlan győzelmet arattak a jugoszláv 20 évesek felett A Szolnoki MAV-ból Balassy Péter, Oros Ferenc verseny­1. Balassy Péter, magyar 2- Bijacsi, Jugoszláv 3. Ernestini, Jugoszláv 4. Ivanov, magyar Hármasugrás: Balassay Péter először kéri számban. L Balassy Péter, magyar 2. Keresik Géza, magyar S- Kecman, jugoszláv 4* Bijacsi, jugoszláv Nem tudjuk, hogy Oros Ferencet miért nem indítot­ták a 400 méteres gátfutás­ban. Az eredmények alapján mindkét magyarnál és az egyik Jugoszlávnál la jobb Időre kése* Valószínűleg a 97:83 arányban kikapott megyénk atlétikai válogatottja