Szolnok Megyei Néplap, 1960. július (11. évfolyam, 154-180. szám)

1960-07-19 / 169. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1900. Július 19. srp^o/p^r A megyei labdarúgó bajnokságba jutásért Kisújszállási MÁV MXE— Kengyel 6 a (3:0» Szolnok, Vasutas pálya, 200 né­ző, vezette: Csák n. (Halmi, Ozs- vár). Kisújszállás: Kovács — Sá­fár, Márton, Csizi — Radios, Né­meth — Sándor, G. Nagy, Bara bás, Gy. Nagy, Dobál, Kengyel: Csatő — Márton, P. Molnár, Gál A. — Gál K., Rácz —Szarvák, Bi- móczi, Kozák, Nagy, Dudás. A kisújszállásiak kezdték a já­tékot. Az első támadást azonban a kengyeliek kezdték. A 2. perc­ben kisújszállási kezdeményezés után a kengyeli kapus röviden gurította ki a labdát. Az egyik védő vissza akarta passzolni, de a szemfüles Sándor megszerezte és a hálóba továbbította, 1:0. Kezdés után ismét kisújszállási támadás alakult ki, de Barabás elől P. Molnár hazaadással tisz­tázott. Később ismét Barabás ke­rült jó helyzetbe, de kapu mellé lőtt. A játék alacsony színvona­lon mozgott. Sok Jó helyzetet rontottak el mindkét oldalon a csatárok. Váltokozó mezőnyjáték alakult ki. Feljöttek a kengyeliek is. Főleg a jobb oldalon Igyekez­tek támadásokat kialakítani, de a kapu előtt elügyetlenkedték a helyzeteiket, A 23. percben egy kisújszállási támadás során Gy. Nagy ugrott ki a védők között és közelről fejjel hálóba küldte a labdát, 2:0. Alig telt el egy pere és Barabás a meglepett kengyeli védők mellett ismét a hálóba ta­lált, 3d). A 30. percben veszélyes kengyeli támadás bontakozott ki, de a kisújszállási védelem bizto­san hárított. Ismét a kengyeliek alakítottak ki támadást az igen jól és lelke­sen játszó Rácz révén, kinek át­adásából Rimóczi lőtt kapu mel­lé. A félidő utolsó perceiben a kengyeliek szorongattak, de csa­táraik nem tudtak eredményt el­érni. A második félidőben a szél se­gítségével a kengyeliek rohamoz- .tak erősebben. Rácz lövése azon­ban kapu mellé szállt. A másik oldalon Dudás elől Sáfár haza­adott. Ezután ismét kengyeli tá­madás bontakozott ki és az 59 percben Rácz lövése kapufáról vágódott a hálóba, 8:1. A gól után megélénkült a játék. Megjött a kengyeli szurkolók hangja. A $5. percben szögletet rúgtak a kis- újiak. A beívelt labdát P. Molnár küldte a mezőnybe. Ezután a kengyeliek támadtak, de Márton biztos lövéssel felszabadított. A másik oldalon Gy. Nagy elől Rácz hazaadott. A 72. percben kisúj­szállási támadás során Barabás volt eredményes, 4:1. Majd ismét Barabás lövése adott munkát Csa­tónak. Ezt a labdát léc fölé tolta. A 82. percben a kengyeliek ke­rültek fölénybe és egy perc alatt három szögletet is elértek, de a kisújszállási védelem mindent há­rított, vagy a kengyeli csatárok ügyetlenkedték el a legjobb hely­zetet is. A 84. percben Sándor, 6:l-re, a 88. percben pedig Dobál 6:l-re növelte a kisújszállásiak fölényét és ezzel beállította a végeredményt. Kisújszállási táma­dással ért véget a mérkőzés. A játék alacsony színvonalon mozgott. Mindkét csapat sok hi­bával Játszott. Főleg a kengyeliek hagytak ki sok jö helyzetet, bár igen lelkesen játszottak és ók tá­madtak többet. A kisújszálálsia- kon meglátszott, hogy már Ját­szottak a megyei bajnokságban. Jók: Gy. Nagy, Márton, Sándor, Illetve: Rácz. A Játékvezetői hármas jól látta el feladatát. •- V. J. *s Három harmadik helyezést ért el a jászberényi méntelep ötösfogata az európai loyasbajnokságon — Abszolút győztes a magyar csapat — Ne ti mindennapi látvány­ban gyönyörködhetett nemré­gen a nyugatnémetországi Aachen lakossága és a szép­számú nézősereg. Itt rendez­ték meg ugyanis az idei euró­pai lovasbajnokság fogatver­senyét. A nyolcnapos küzde­lemben 17 nemzet legszebb, Barátságos labdarúgó mérkőzések — Máris biztató formában a Szolnoki MÁV — Szolnoki MÄV—Szolnoki Vasutas 9:0 (1:0) Szolnok, MÁV sporttelep, 500 néző. Vezette: Mihályi (Csősz — Ragó). Szolnoki MÁV: Cselényi — Sándor, Abonyi, Kegyés — B. Nagy, Rozmis — Csák, esete, Csá­bi, Szekeres, Dobos. — Szolnoki Vasutas: Dauer — Thoma, Grá- mán, Retkes — Palotai, Mészáros — Horváth, Hamar, Pál, Cseh, Si­mon. Mindkét együttes nagy kedvvel Indult, az őszi idény első kétka- pus barátságos találkozójára. Az NB n-es csapat formás akcióit jól megszűrte a vasutasok védelme. Különösen feltűnt Dauer bravúros védéseivel. Közepes Iramban folyt a játék, amikor Csábi, esete ak­ció után Csábi éles lövése védhe- tetlenül vágódott Dauer hálójába, 1:0. Néhány vasutas támadás is kialakult, de lövéshez csak ritkán Jutottak. Egy alkalommal Cselé­nyi a léc alól ütötte ki a labdát. Később Szekeres, majd esete már a kapust Is kicselezte, de késle kedtek és a berohanó védelem mentett. Sőt, az ellentámadásnál csak nagy szerencsével védett CselényL Szünet után Kegyes helyett Ma­kai, Sándor helyett Draskőczl. Csete helyett pedig Soós állt be a MAV-nál. Egyre nagyobb fölény­be került az NB n-es csapat és szinte felőrölte a lelkes testvér együttes védelmét. A gólok sorát Dobos nyitotta meg ekkor és a nagy kedvvel játszó csatársor Soós, Draskóezi, Szekeres, Dobos, Soós, majd ismét Szekeres góljai­val 9:0-ra vezetett. Az utolsó per­cekben néhány jó támadást a ven­dégek is vezettek, de Pál lövését Cselényi menteni tudta. A mérkőzés mindvégig sport­szerű keretek között zajlott le és Igen jó edzés volt mindkét csapat számára. Örvendetes a MÁV csa­tárok harci kedve és gólképessé­ge. A védelem Is elég jól moz­gott, A Vasutas testvér csapat nagy Igyekezettel, korszerűen harcolt, s amíg bírta erővel ke­ményen védekezett. Mihályi Játékvezető hiba nélkül működött. « A MÁV mérkőzés előtt került sor az ITSK és a Dombóvári Spartacus csapatainak találkozó­jára. 605-ös ITSK Szolnok—Dom­bóvári Spartacus 3:2 (2:2) Szolnok; MÁV sporttelep, 400 néző. Vezette: Danicska (Csősz S.) 605-ös ITSK: Feke — Urbán, Kolláth, Makai — Bányai, Thoma — Dévai, Munkácsi, Bagi, Dóra, Pálmai. Spartacus: Palotai, Ta­más n„ Tamás I.. Both — Kor- pádi. Kardos — Miklós, Tallósi, Csépa már nem juthat a megyei bajnokságba Cjszász—Csépa 2:1 (2d) Tiszaföldvár, 700 néző. Vezette: Hamar. Cjszász: Zérczi — Káló- czi. Rontó, Kővárt. — Nagy Var­ga — Szurmai, Csabai, Zimonyi, Ungi, Gulyás. Csépa: Sáros — Komó, Nagy, Bállá — Tassi, Cseh I. — Cseh II., Sánta, Túrt, Honü, Horpácsi. Már a Rákóczifalva—Tiszaföld­vár előmérkőzésen összegyűlt a szépszámú közönség, hogy tanúja tegyen a rangadó mérkőzésnek. Azzal kell kezdenem a tudósítást, hogy Sáros, a csépaiak kapusa igazolta az eredménytől függetle­nül, jó hírét és mint újonc, bra­vúros védésekkel hivta fel magá­ra a figyelmet. Csépai támadással kezdődött a Játék. Honti hosszú labdával szöktette Túrit, ő azon­ban mellé lőtt. Azután Cjszász vette át a kezdeményezést és igen nagy iramot diktálva egyik tá­madást a másik után vezették, Szurmai, Zimonyi és Csabai ré­vén. A 10. percben Szurmai az újszásziak tehetséges szélsője, Jól húzott el a szélen és Balián Ifjúsági válogatottak országos tornája Vereséggel kezdett válogatottunk Vasárnap délután Debrecenben a DEAC pályán kezdődött meg az Ifjúsági válogatottak országos tornájának küzdelme, Bp. Nyugat—Szolnok 3:0 (3:0) Vezette: Schramkó. Bp. Nyu­gat: Takács — Györke, Forts, Csiesmann — Drestyák, Ratmann — Tóth, Sezei, Horváth, Földi, Nyitrai. Szolnok: Szekeres — Borzi, Karakas, Papp — Tassi, Szikszai — Deák, Karkeez, Bán- hidi, Adámosi, Fülöp. G: Földi (2), Horváth. A fővárosi csapat a torna előtt két hetes előkészületi táborozá­son vett részt és ez meg is lát­szott összeszokottságukon. A szol­nokiaknál viszont kiütközött ép­pen ennek a fordítottja. Éppen ezért már az első félidőben eldőlt a mérkőzés sorsa. A n. félidő­ben a Szolnok megyei válogatott szinte egyenrangú ellenfélnek bi­zonyult. Két nagy helyzetük is volt, amit Adámosi és Pallai ki­hagyott. A fővárosiaknál a kon­díció fölény is megmutatkozott. A szolnoki csapatból Karakas és Adámosi Játéka emelkedett ki. A szolnokiak következő mér­kőzésére ma 17.30 órakor kerül sor, amikoris Baranya mewe lesz az ellenfelünk =~ Oltványi ez irányt változtatva Sárost zavarva vést küldött SáVos kapujára, 2:0. hullott az első gól a csépaiak ka­pujába. Feljött az Cjszász és so­rozatos támadásokat indított Var­ga és Nagy révén. Csépa eben az időben visszaesett. A 14. percben Zimonyi jól futott el és tiszta helyzetben Sáros bravúros ráve- tődéssel vette le a csatár lábáról a labdát. Ezután Ismét Csépa tá­madott. Cseh II. szépen elhúzott a jobb oldalon és mintegy 20 mé­terről külső kapufát talált el. A közönség Javarésze gólt látott, de nem a belső vasról pattant visz- sza a labda. Csépa ezután sem engedte át a vezetést. Sorozatosan vezette támadásait Zérczi kapujára. Eredmény azon­ban nem született. Az újszásziak Rontóval az élen igen jól állták meg helyüket a védelemben. A 38. percben Szurmai helyet cserélt Zlmonyival. akit mindjárt jó lab­dával ugratott ki. Zimonyi a Jobb oldalon elhúzott és mintegy 17 méterről védhetetlen félmagas lő­Kezdés után Csépa jött fel. Túri vitte fel a labdát a baloldalon, végig a védőket is kicselezve Igen szép beadást dolgozott ki, felyre Sánta ment fel és mintegy 8 mé­terről védhetetlenül rúgta a há­lóba a csépaiak egyetlen gólját. A n. félidő ugyancsak csépai támadásokkal kezdődött. — Túri, Sánta, Hont! és Cseh n. támadás alakult ki és Cseh II. részéről le­adott erős és veszélyes lövést Zérczi Jól védte. Ezután fokoza­tosan Cjszász került fölénybe. — Gördülékeny támadásokat vezet­tek. Sáros! a csépaiak kapusa ez alatt az idő alatt megmutatta, hogy megérdemli a tapsot. Szebb­nél szebb védései őszinte elisme­rést váltott ki a nézőkből. Igazsá­gos eredmény döntetlen lett vol­na. A játékvezetői hármas kifogás­talanul működött. Szí ama Ferenc Áz MTE sakkozóinak újabb sikere Július 16-án, szombaton dél­után igen fontos esemény szín­helye volt a Magyar Sakk Szö­vetség Aulich utcai helyisége. — Gábor Zoltán elvtárs, a Magyar Sakk Szövetség alelnöke rövid beszámolóban értékelte az 1959/ 60-as sakkcsapatbajnokságokat. Kiemelte, hogy a szövetség a Jö­vőben Is nagy súlyt helyez e versenyek sikeres lebonyolítá­sára. E beszámolóban hangsúlyozta, hogy a labdarúgáshoz hasonlóan, a sakksportban sem Játékoscsá- bítgatásokkal kell újabb ered­ményeket elérni. A szakosztá­lyok és egyesületek által köve­tendő egyetlen, helyes út: minél több, fiatal, tehetséges Játékos kinevelése. Ezután Mohácsi Lászlő, a Bu­dapesti Sakk Szövetség elnöke ünnepélyesen kiosztotta az OB I 1—3 helyezett csapata — a Buda­pesti Vörös Meteor, bajnok, a Budapesti Spartacus, a második helyezett és a Tipográfia, a har­madik helyezett részére az ér­meket. Rövid szünet után második na­pirendi pontként az OB n. fel­állítását beszélték meg a részt­vevők. A Magyar Sakk Szövet­ség ezzel kapcsolatos véleményét Cigoj Gyula ismertette. Egyön­tetű vélemény alakult ki arról, hogy az OB II. felállítására az utánpótlás, valamint a rendsze­res versenyzési alkalom érdeké­ben feltétlenül szükség van. En­nek figyelembevételével a Ma-1 gyár Sakk Szövetség javaslatot készít és kéri az MTST-től az OB H. felállításának engedélye­zését. A Javaslat szerint 6 buda­pesti és 6 vidéki csapat venne részt az OB II. küzdelmeiben. Ezek a következők: Az OB I-ből ez évben kiesett 2 csapat a BVSC és a Miskolci MTE, a budapesti I. osztályból a Petőfi, a Kistext, a Postás, a Honvéd, a Vasutas Nyugati, vidékről a Salgótarjáni Kohász SE, a Győri Vasas ETO, a Tatabányai Bányász, a Pilisi Bányász és a Szolnoki MTE. Az MTE csapatának meghívá­sa a versenyre megyénk sakk­sportjának újabb elismerése. Ez pedig arra kötelezi az MTE Játé­kosait, hogy az MTST jóváha­gyása után meginduló OB rí. ver­senyein becsületes felkészülés­sel, sportszerű magatartással sze­rezzen a régiekhez újabb dicső­séget az MTE színeinek és me­gyénk sakksportjának. Az OB n. beindítása három éves nehéz küzdelmünk valőra- válása. A vidék ismét megmutat­ta, hogyha valamit nagyon akar, azt el is tudja érni. Örömmel közöljük, hogy Bessenyei Sándort, a Szolnok megyei Sakk Szövetség tit­kárát, a Szó. MTE sakkozó­ját a Magyar Sakk Szövetség elnökségi tagjának választot­ták. ö az egyetlen vidéki az országos elnökségben. B B, & •— Galambos, Horváth, Csutorás. A dunántúli együttes bemutat­kozása jó benyomást keltett. Vál­tozatos mezőnyjáték után, a 10. percben Galambos nagy lövés­sel vezetést szerzett, 1:0. A gól után erősítettek a hazaiak és Bagi lövése az oldallécről pat­tant a hálóba, 1:1. Ismét á ven­dégek lendültek támadásba, kö­zelharc után Tallósi a vetődő kapus alatt közelről a hálóba lőtt, 1:2. Az ellentámadások so­rán a 37. percben Pálmai nagy gólja az ellenkező oldalléc mel­lett Jutott a hálóba, és máris 2 a. Mindkét részről voltak for­más támadások, de az ered­mény nem változott. — Szünet után lanyha iramban Indult a játék, s ekkor inkább a Sparta­cus volt fölényben. Csak az utolső negyedórában élénkült meg a Játék. Ebben az időszak­ban a szolnoki csatárok több Jó helyzetet dolgoztak ki, ered­mény azonban csak a 85. perc­ben született, amikor a této­vázó Spartacus védelem jóvol­tából Munkácsi közelről meg­szerezte a győzelmet jelentő gólt. 3:2. Jók: Féké, Urbán, Kol­láth, Thoma, Bagi, Pálmai, il­letve; Tamás I., Tallósi, Galam­bos. Danicska Jól vezette * sport­szerű mérkőzést. — H. Gy. A Vasas formája nem volt kielégítő Újpesti Dózsa vegyes *— Jászberényi ' Vasas 3:2 (1:2), Jászberény, Vasas pálya. 800 néző. Vezette: Kálmán. Az első félidőben a Vasas támadott többet és a 10., va­lamint a 25. percben Szán­tai, illetve Bakó góljával már 2:0-ra vezettek. A 30. perc­ben az újpestiek Borbély gól­jával szépítettek. 2:1. Ezután Szántai hagyott ki egymás­után több nagy helyzetet. Fordulás után mindkét csapat több játékost cserélt. Az 55. percben Deák miatt 11-eshez jutottak az újpesti­ek és ezt Balogh értékesí­tette. 2:2. A gól után fölény­be került a Vasas, de a kitű­nően védő Demeter, még a biztos gólnak látszó labdákat is védte. Az utolsó percben egy ártatlannak látszó táma­dásból Borbély megszerezte a győztes gólt, 3:2. A Vasas formája egyálta­lán nem volt kielégítő. Főleg egyes játékosoknál mutatko­zó, erőnléti hiány volt fel­tűnő. Jók: Balogh, Horváth, Borbély, illetve: Túri, Pintér, Bató, Hegedűs. G. J. ................................... VERE TLENÜL ELSŐ LETT A SZOLNOKI HONVÉD VÍ­ZILABDA CSAPATA AZ OB. III. TAVASZI IDÉNYÉ­BEN. A döntő mérkőzésen 5:3-ra győzték le a Szegedi Kinizsit. A részletekre visszatérünk. leggyorsabb fogatai vetélked­tek. Megyénket a magyar csapatban a jászberényi mén­telep ötösfogata képviselte. A káprázatos magyar sikersoro­zat — hét versenyszámból ötöt magyar fogatok nyertek — bizonyítja, hogy lótenyész­tésünk nagyot fejlődött A felszabadulás óta először tör­tént hogy sikerült elhódítani a külföldiek elsőségét Kitűnően szerepelt a jász­berényi méntelep ötösfogata is. Nyolc nap alatt nyolc he­lyezést szerzett amiből há­rom a harmadik hely. A haj­tó Gál Sándor, a méntelep vezetője volt Négyesfogatok szépségversenyében, a kettes­fogatok négyszöghajtásában és a kettesfogatok munkaké­pesség! vizsgáján sikerült kiharcolnia a jászberényi fo­gatnak a megtisztelő harma­dik helyet A nagy küzdelemről pén­teken érkezett haza Gál Sán­dor. Elmondotta, hogy rend­kívüli sikert arattak a ma­gyarok, még zuhogó esőben is 50—00 000 nézője volt a versenyszámoknak. A külföl­diek — főleg a nyugatiak — rögtön meg akarták vásárolni összes lovainkat Nem mindennapi jutalmat kaptak a gyöngyösi és jászbe­rényi méntelepek hajtói: egy- egy Ford-Taunusz típusú sze­mélygépkocsit Az elért sikerek azt bizo­nyítják: nagy jövője van a magyar sport-lótenyésztés­nek. Reméljük, hogy a kiváló képességű jászberényi lovak ezentúl több nemzetközi ver­senyen is résztvehetnek majd és tovább öregbítik a jászbe­rényiek és ezzel megyénk hírnevét V. K. Délmagyarorsz ág repülőmodellező bajnoksága Szombat délután és vasárnap nagy érdeklődés közepette került sor Szolnokon a szandál réten a délmagyarországi repülőmodellező bajnokságra, amelyen a Szolnok megyei versenyzőkön kívül, több megye, így például: Pest, Csong- rád, Bács-Kiskun vármegyék leg- job repülőmodellező versenyzői is résztvetek. összesen 72 versenyző indult. Igen szép eredmények születtek. A parányi repülőgépek 8—10 kilométert repültek, s nem­egy közülük elérte a 300 méteres magasságot is. , Sajnálattal kell megállapítani, hogy minden szép eredmény el­lenére. a Szolnok megyei ver­senyzők nem nyújtották a ké­pességük legjavát. Kissé fölé­nyeskedtek, azt hitték igy is győzni tudnak, s bizony az egyé­ni versenyben nagyon lemarad­tak. Érdemes megemlíteni, hogy olyan jó modellező-kör, mint a törökszentmiklósi, amely a tava­lyi versenven nagyon szép ered­ményeket ért M, — ez a kör most széthullóban van, — egyetlen kategóriában sem ért el helye­zést. Ugyanakkor a kisújszállási Biri István modellező köre, amely nemrégen alakult, igen szépen fejlődik. A kétnapos verseny végül Is a következő eredményekkel zárult. Vitorlázó kategória: 1. Jeszansz- ki Gyula Vác, 2. Csizmarek Fe­renc Vác, 3. Vác Dászló Vác. Mechanikus kategória: 1. Honthi Dászló Szolnok, 2. Csiz­marek Ferenc Vác, 3. Hajnal Sándor Szolnok. Gumimotoros kategória: 1. Pe­ták Tibor Kecskemét, 2. Kővári József Pest, S. Nádas Gyula Szolnok. Az eredményeken okulva a Szölnok megyei repülőmodel­lezők néhánynapos táborban ké­szülnek fel a Július 31.-én meg­rendezendő megyei modellező versenyre, hogy Itt még szebb, értékesebb eredmények szület­hessenek (^APRÓHIRDETÉS ElT) KŐMŰVES, ács, vasbetonszerelő CIBAKHAZÁN beköltözhető két­szakmában Ipari tanulókat felve­szünk. Jelentkezés személyesen vagy Írásban Szolnok Megyei Ta­nács Építési és Szerelőipari Vál­lalata Szolnok, Dózsa György u. 5. sz. alatt a Munkaügyi Csoport­nál. FÉRFI vegyésztechnikust keres a szolnoki dohányfermentáló üzem kiképzési laboratóriuma. NADFEDO szakmunkásokat szer­ződésileg meghatározott Időre fel­veszünk. Bérezés megegyezés sze­rint. Jelentkezés a Szolnok Me­gyei Tanács Építési és Szerelő­ipart Vállalatánál Szolnok, Dó­zsa György u. 5. sz. alatí a munkaügyi vezetőnél írásban, — vagy személyesen. A TISZAFÜREDI Vegyesipari KTSZ azonnali belépéssel, lega­lább 5 éves szakmai gyakorlattal keres építőipari technikust. Fi­zetés megegyezés szerint. Dakást nem biztosítunk. (Tiszafüred, So­mogyi Béla út 54 sz.) SZOLNOKON, a központban, — Ponty utca 4 sz. ház olcsón, kedvező feltételekkel eladó. — BOTRÁNYOS vereke­dés miatt Bozsó Imre nagy­körűi lakost 200 forint pénz­bírság fizetésére kötelezte a szolnoki városi és járási rend­őrkapitányság szabálysértési előadója. T ermelőszövetkezetek Pajzstetűmentes szilváért exportra ebben az év­ben Is 2.20 Ft/kg fizet a MÉK. A pajzstetű fer­tőzés megelőzésére az export áru minőségének érdekében el kell végezni a permetezést, nyári higítású mészkénlével, vagy Holló 10-el. MÉK KÖZPONT szobából álló, gyümölcs-kertes családi ház eladó. Bővebbet: Ci­bakháza, Mikszáth u. 11. Pápai Imrénél, vagy Budapest, VIII., Klauzál u. 21. Dabi Pálnál. ELADÓ Szolnok, Bokréta utca 27 számú ház. Beköltözhető. Egy szoba, konyha, nyárikonyha, — mellékhelyiségekkel, kert. Kór­ház mögött. Szőke Bálintné Szol­nok, Bokréta u. 27. BUDAPESTI egy szoba konyhás lakásomat elcserélném Jászbe­rényben hasonlóra, Jászberény, Sárkány u. 7. ELADÓ 250-es Zetka, bejáratás, — 125-ös motort beveszek, Tö- rökszentmiklós, Árpád út 8. KIFOGASTALAN állapotban lé­vő zöld Pannónia eladó. Török- szentmiklós, Kossuth u. 184. LUDTALPBETETEK parafából házilag szabályozható. Lábkör- rajz beküldésével megrendelhe­tő. Budapest, Lenin körút 106. Orthopädia, Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztős Varga József Szerkesztősége Szolnok. Tisza Antal u. 2. L em. Telefon: 20—93. 23—20. 20—69 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal! Szolnok. Irodaház, fszt S. Telefon: 20—94 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter- lesztlk. A lap előfizetési dl iát egy hóra 11.— FL Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőn«. Szóm,,ki Nyomda Vállalat 1960. július 18. — 2470 felelős nyomdavezető* Mészáros Sándo*