Szolnok Megyei Néplap, 1960. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-14 / 139. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. június 12. Tudósítóink jelentik a megyei labdarúgó bajnokságból Fég^ig nagyiramú mérkőzés Tiszaföldvár—Karcagi MEDOSZ 1:0 (0:0) Tiszaföldvár, 600 néző. Vezette: Polgár. Tiszaföldvár: Tóth — Kőműves, T. Kovács, Szelindi — Lakatos, Sági — Eszteró, Bal­ia, Szatmári, Nagy, Kupeczki. Edző: Ecseki István. Karcag: Kiss n. — Pallagi, Zsíros, Ta­kács — Székely, Tamai — Kiss L, Nagy, Kovács I.* Bóta, Ko­vács II. A vendégcsapat kezdett job­ban, több veszélyes támadást vezettek. Csatáraik azonban a gólhelyzeteket elügyetlenkedték. A hazai csapat első gólhelyzete a 25. percben adódott. Sági szögletrúgása után a kapus ki­ejtette a labdát, de Lakatos az üres kapu fölé emelte. Ezután ismét a vendégcsapat támadott é3 a 35. percben Kovács I. bal­sarokra tartó lapos lövését Tóth szögletre ütötte. A második félidőben ismét a karcagiak kezdtek jobban. Ko­vács II. nagy lövését Tóth nehe­zen tolta kapu fölé. A 47. perc­ben azonban már a karcagi ka­pu előtt folyt a játék, Bállá át­adásából Eszteró a felső kapu­fát találta el. A mérkőzés egyet­len gólja a 70. percben esett, amikor Bállá jól ívelt szöglet­rúgását a magasra felugró Ku­peczki a jobb felső sarokba fe­jelte, 1:0. A végig nagyiramú mérkőzé­sen a helyzeteit jobban kihasz­náló csapat győzött. Jók: Tóth, T. Kovács, Szelindi, Lakatos, — illetve: Zsíros, Takács, Nagy és Kovács L Polgár játékvezető jól bírás­kodott. csapat nem vesztette el a re­ményt és fokozta az iramot. — Még az első félidőben négyszer juttatták a labdát az ellenfél hálójába. Szünet után a vendégcsapat szépített az eredményen. Ezután hazai ellentámadások következ­tek. A mérkőzés hátralévő ré­szében a hazaiak diktálták az Lramot. Ennek nem vetett gá­tat az sem, hogy a játékvezető túl szigorúan ismét tizenegyest ítélt, amelyet a vendégek kapu­fára rúgtak. A mérkőzést megérdemelten nyerte a hazai csapat. A közön­ségnek tetszett a játék. — A játékvezető bíráskodása nem elégítette ki a szurkolókat. Góllövők: Horváth (2), Szirze, Kökény I (2). Bolyós, illetve: Facskó, Lukácsi (2). Jászapáti ifi—Jászjákóhaima ifi 3:2. — Pongó F. e Igazságos pontszerzés Szolnoki Vasutas—Kunszent­mártoni MEDOSZ 3d (0:1) Szolnok, Vasutas pálya, 200 néző. Vezette: Tátrai. Szolnok: Pál — Sági, Grámán, Retkes — Palotai, Magyar — Hamar, Ron­tó, Cseh, Szurovecz, Simon. — Kunszcntmárton; Szabó — Gye- nes, Földi, Pintér — Papp, Cso­rnán, Harangozó, Imrei, Kovács, Szabó, Barna. Közepesiramú mérkőzést ví­vott a két csapat. Kezdés után a hazai együttes támadott és mindjárt az első percben egy kínálkozó gólhelyzetet Cseh ki­hagyott. A játék változatos volt, mindkét csapat támadott. A ha­zaiak voltak fölényben, de még­is a vendégek szerezték meg a vezetést a 30. percben Kovács révén. A gól után a hazai csa­pat erősítette az iramot, de a félidőig az eredmény nem változott. Fordulás után ismét a hazai együttes támadott. A 48. perc­ben a vasutasok Hamar révén kiegyenlítettek. Kezdés után a vendégek veszélyeztettek töb­bet, de helyzeteiket nem tudták értékesíteni. A szolnokiak Ron­tó fejes góljával megszerezték a vezetést. Ezután a vasutasok tervszerűbben játszottak, átvet­ték a játék irányítását és Hamar révén újabb gólt értek el. így a végeredmény 3:1 lett A mér­kőzés hátralévő részében a ven­dégek játéka visszaesett, külö­nösen védelmük volt gyenge. A vasutasok a játék alapján megérdemelten szerezték meg a két pontot. Jók: Grámán, Magyar, Hamar, illetve: Imrei. Góllövők: Hamar (2)* Rontó, illetve: Kovács. A játékvezetői hármas jól látta el feladatát. Szolnoki Vasutas ifi—Kunszent­mártoni ifi 4:0 (4:0). Lauer István — Mesterhármas Tiszaföldvár ifi—Karcag ifi 1:0. — Ver bók Attila — Gyenge játékkal győzött a MAFC Mezőtúri MAFC—Kun- hegyesi MEDOSZ 2:0 (1:0)-Mezőtúri 1000 néző. Vezette: Csák I. MAFC: Kerékgyártó — Szűcs, Török I., Veres — Kol- busz, Török n. — Jenei, Gombás n., Csete, Nagy n.. Gombás L Edző: Magyar Zoltán. Kunhe­gyes: Kiss — Szabó I., Boda, Horgosi — Kiss II., Szabó III. — Pénzes, Szőke, Csörögi, Házi, Takács. Edző: Pál Gyula. Közepes színvonalú .mérkőzést hozott a találkozó. Á védeke­zésre berendezkedett vendégcsa­Í iat az első félidőben egyenlő el- enfélnek bizonyult. Az igen körülményesen játszó hazai csa­társor nehezen tudta bevenni a vendégek kapuját, így csak a 30. percben született meg az el­ső gól. Nagy n. egyéni akciójá­ból l:Q-ás vezetésre tett szert a MAFC. A vendégek is vezettek néhány támadást. Egyik veszé­lyes lefutás végén Házi lövése a felső kapufán csattant. A félidő váltakozó mezőnyjátékkal telt el. A második félidő ugyancsak mezőnyjátékot hozott, sok volt a hibás leadás. Mindkét részről széteső játék jellemezte a csa­társorok teljesítményét. A má­sodik gólt a MAFC a 60. perc­ben érte el, amikor Gombás I. beadását Jenei szép fejessel Kiss hálójába küldte. Ezzel beállítot­ta a hazai csapat a végered­ményt, 2:0. Góllövők: Nagy II., Jenei. Jók: Kerékgyártó. Török I., Nagy II., illetve: Kiss Lá Kiss II.. Szőke. Bírálat: A hazai csapat ezen a mérkőzésen is elég gyenge teljesítményt nyújtott. A ven­dégek lelkesedéssel ellensúlyoz­ták a MAFC technikásabb játé­kát. A Játékvezetői hármas megfe­lelően vezette a mérkőzést. MAFC ifi—Kunhegyes ifi 3:0. — Szatmári József — Megérdemelt hazai győzelem Jászapáti—Jászjákóhalma 6:3 (4:2) Jászapáti, 800 néző. Vezette: Sándor. Jászapáti: Káli — Vágó, Polgár, Mihályi — Rusvai, Kö­kény n. — Bolyős, Kökény I., Varga* Horváth, Szirze. Edző: Korsós Miklós. Jászjákóhalma: László — Nagy n., Sándor — Nagy L — Muhari, Fodor I., Hegyi* Kozmóczki, Lukácsi: Koppány, Facskó. Edző: László Antal. Kezdés után a vendégcsapat nagy iramot diktált, melynek meg is lett az eredménye. A 22. percben tizenegyeshez jutottak a vendégek. A büntető rúgása­kor több vendégj átékos bent tar­tózkodott a tizenhatoson. A já­tékvezető megítélte a gólt. Ezért a közönség a mérkőzés további részében ellenszenvvel viselte­tett a Játékvezető iránt. A hazai Törökszentmiklósi Vasas­Szabó Lajos HSE 3:1 (1:1). Törökszentmiklós, 800 néző, ve­zette: Balia. T. Vasas: Mák — Polgár, Balázs, Hossó — Biró, Hálák — Darvasi, Fülöp, Csiszár, Fekete, Kiss. Szabó L. HSE: Nagy So- mogyvári, Kudec, Molnár — Ko­vács, Diósi, Serbán, Túri, Már­kus, Galicza, Seben. Nagy iramban kezdtek a ven­dégek, s ez a 12. percben góllá is érett, amikor Túri megsze­rezte csapatának a vezetést. Utána mezőnyjáték alakult ki, hol az egyik, hol a másik kapu volt veszélyben, azonban a vé­dők biztosan álltak a lábukon. A 45. percben egy ártatlan tá­madás alakult ki, Darvasi kap­ta a labdát, elhúzott a védők mellett és az elbámészkodó Nagy mellett megszerezte az egyenlí­tést, 1:1. Kezdésre már nem volt idő. A második félidő első komoly eseménye a 20. percben Fekete kapufája volt. Ettől a Vasast mintha felvillanyozták volna, egyik támadást a másik után vezette a vendégek kapujára, ami a 29. percben góllá is érett. Sarokrúgást végzett Fülöp, aki a közelében álló Feketének passzolt, okosan átívelte a vé­dők feje felett s Darvasi kapta a labdát, s fordulásból az ellen­kező felső sarokba vágta. Szép támadás, még szebb befejezés volt! 2:1. Nem sokkal utána Darvas megugrott, a 16-oson be­lül felvágták — vitathatatlan 11-es. Darvasi állt a labdának és biztosan helyezte a jobb alsó sarokba a labdát és ezzel meg­született a mesterhármas, 3:1. A hátralévő idő talán egyetlen em­lítésre méltó eseménye, hogy a 38. percben Túrái már csak a kapussal állt szemben és 6 mé­terről csúnyán mellé lőtte a lab­dát. Góllövők: Darvasi 3, illetve: Túrái. A Vasasból átlagon felüli tel­jesítményt nyújtott Balázs (a mezőny legjobbja), Darvasi és Hálák, de valamennyien jól ját­szottak. A Honvédből Somogy- vári, Márkus és Diósi. Jászberényi Vasas II.— Fegyvernek 6:0 (4:0) Jászberény, 200 néző, vezette: Balczó. Vasas II.: Kohári — Tá- nyi, Rigó, Sárközi — Fenyvesi, Szonda — Móczó, Fekete, Bu- chár, Benedek, Kiss. Góllövők: Első félidő első per­cében Fekete, 9. percben Bu- chár, 25. percben Fekete, 42. percben Buchár. Második félidő 52. percében Kiss, 71. percben Benedek, 83. percben Kohári A Törökszentmiklósi Mezőgazdasági Gépgyár az 1960/61-es tanévre érettségizett fiatalokat iskoláz be szerszámkészítő és géplakatos szakmákban. — Jelentkezni lehet Írásban, vagy szemé­lyesen a vállalat munkaügyi osztályán. 11-est kivédett, a 85. percben Benedek 11-est kihagyott. Jók: Kohári, Rigó, Sárközi, Fekete, illetve: középhátvéd és balszélső. Vasas Ifi—Fegyvernek Ifi 9:0 (4:0) Góllövők: Varga 5, Csizmadia 3, Donkó 1. Mindkét csapat gyenge formát mutatott Szolnoki Kinizsi—Jászárok­szállás 2:1 (1:1) Szolnok, cukoryári pálya, 100 néző. Vezette: Hornyák (Debre­cen). Szolnok: Kóródi — Má- tyus, Szabó, Germán — Márton, Sokvári — Gyémánt EL, Géczi II., Hangodi, Munkácsi, Géczi I. Hatalmas szélben kezdődött a játék. Az erősen megfiatalított Kinizsi csapata nagy lendülettel támadott az első negyedórában. Ennek eredményeképpen a 17. percben Hangodi beadását 16 méterről uMnkácsi szép lövéssel küldte hálóba. 1:0. Az elkövet­kezendő percekben a jászárok­szállásiak megszerezték a ki­egyenlítő gólt, amikoris a jobb­szélről beadott labdát Mátyus elvétet© és a jászárokszállási balösszekötő ügyesen hálóba küldte a labdát. A félidő hátra­lévő részében inkább a Kinizsi támadott, de a jól védekező vendégek meg tudták hiúsítani az erőtlen szolnoki támadásokat. Fordulás után a játék irányí­tását a széltől támogatott ven­dégcsapat vette át, nem egyszer adódott meleg helyzet a Kinizsi kapuja előtt, de az árokszállá­si csatárok a legjobb helyzete­ket is elügyetlenkedték. — Az utolsó negyedórában a Kinizsi átszervezte támadósorát és így lendületesebbek voltak a táma­dásai, melynek során a 83. perc­ben megszületett az eredmnéyt beállító gól: Géczi II. beadását Sokvári 8 méterről a léc alá vágta, 2:1. A mérkőzés végéig különösebb említésre méltó ese­mény már nem történt. A nagy szélben jó játék ki sem alakulhatott, ennek ellené­re is megállapítható volt, hogy mindkét csapat igen gyenge for­mában volt. Jók: Szabó, Germán, Munká­csi, illetve: a jászárokszállási kapus, középcsatár és közép­hátvéd nyújtott átlagon felüli teljesítményt. A játékvezetői hármas döntő hibát nem vétett. Szolnoki Kinizsi ifi—Jászárok­szállási ifi 2:0. (A játékvezető a mérkőzést a vendégcsapat ké­sése miatt előbb fújta le.) TOVÁBEI EREDMÉNY Jberényi Lehel—Szolnoki MÁV II. 2:0. A megyei labdarúgó bajnokság állása 1. Jb. Lehel 29 20 4 5 89:29 44 2. Szó. Kinizsi 29 19 3 7 70:33 41 3. Jb. Vasas II. 29 18 3 8 63:32 39 4. Szó. MÁV n. 29 16 4 9 70:37 36 5. Mezőt. AFC 29 15 5 9 65:28 35 6. Jászároksz. 29 14 6 9 48:33 34 7. T. vasas 29 12 8 9 41:37 S2 8. Karcag 29 12 3 14 45:51 27 9. SZÓ. Vasutas 29 10 7 12 45:60 £7 10. Tiszaföldvár 29 12 3 14 39:64 27 11. M. Honvéd 29 12 2 15 47:49 26 12. Fegyvernek 29 8 7 14 37:55 23 13. Kunhegyes 29 8 6 15 32:35 22 14. Kunsztmárt. 29 9 4 16 27:58 22 15. Jászapáti 29 6 7 16 38:67 19 16. Jásziákóh. 29 5 3 21 37:104 13 A labdarúgó 1XB liláért 37 gól az NB III. Dél-keleti csoportjának rasárnapi fordulójában a kapu jobb alsó sarkába he­lyezte a labdát, 1:0. A gól után mezőnyjáték alakult ki. Bányik II. vezetett támadást, majd a 13. percben Muszka átadásából Szakáll lőtt fölé. A 33. percben Csepregi sza­bálytalankodott Muszkával szemben a kaputól 20 méter­re. Hajik szabadrúgását Fü­löp szépen védte. A félidő végéig csapkodó játék folyt Szünet után, a 49. percben Kertmegi 20 méterről szép lö­vést eresztett meg, Sándor azonban szépen védte. Ellen- támadás során az 51. percben Szakáll lőtt 18 méterről, de Fülöp védett. Utána Csiga elől Hajik szögletre mentett. Gyenge mezőnyjáték folyt a pályán. A 65. percben Hajik Szakáll hoz játszott a balszél­re, ő átvágta a labdát a jobb­szélen tartózkodó Muszkának, aki a 16-os külső sarkéiról fél- magasan lőtt. A labda a jobb­kapufa mellett a hálóba ke­rült, onnan pedig kigurult a kapu mögé, 2:0. A mezőko­vácsháziak reklamáltak, de a játékvezető határozottan kö­zépre mutatott. A reklamálás miatt 5 percig állt a játék. A hátralévő időben egyik kapu sem forgott veszélyben, mert a kapura tartó lövések mind távolról történtek és a kapusok minden esetben mentettek. A közönség nem látott szép mérkőzést A nagy meleg be­folyásolta mindkét csapat j űtékát. A játékvezető megfelelően működött. Gyenge játék — igazságos eredmény Szegedi Spartacus — Mart­fűi MSE 2:1 (0:0), Martfű, 700 néző. Vezette: Domonkos. Martfű: Csendes — Papp R., Seres, Gulyás — Szűcs, Iviészáros — Molnár, Böjti, Mikus, Bakos, Mezőteieki. A táblázat masedik helyén álló szegediek szép és korszerű játékkal győztek a lelkesedés nélkül játszó martfűiek el­len. Az első félidőben a martfűiek támadtak többet, de támadásaik erőtlenek vol­tak. A második félidőben ki­domborodott a szegediek technikai felkészültsége és jó játékkal fektették két váll­ra a hazai együttest. Az első félidő a hazaiak támadásá­val kezdődött. De a jól záró szegediek hárítottak. A 12. percben Mezőteleki, a 32. percben Bakos, majd a 38. percben ismét Mezőteleki ha­gyott ki nagy helyzetet. A 43. percben a szegedi csatárok vezettek veszélyes támadást, ezúttal a martfűi védelem tisztázott. A második félidő­ben élénkült a játék irama és parázs támadások válto­gatták egymást. A 49. perc­ben a szegediek támadása Rózentál révén eredményes. l:0-re vezetett a Szeged. A hazai védelem elaludt. Csen­des a gólt nem védhette. — Alig telt el egy perc, ami­kor a hazaiak támadása köz­ben a vendégek középhátvéd­je kézzel érintette a labdát a 16-oson belül, 11-es. A büntetőt Bakos értékesítette, 1:1. A szegediek részéről nagy a méltatlankodás a bün­tető miatt. A 60. percben újabb gólt ért el a vendég­csapat. Koszó tiszta helyzet­ből 2:l-re állította be a vég­eredményt. .Ismét a védelem hagyta tisztán a szegedi csa­tárokat. A hátralévő időben több formás támadást vezettek mindkét kapu ellen, de az eredmény nem változott. A játékvezető jól vezette a mérkőzést, de hibája az volt, hogy megengedte a beszédet és így valóságos zsibvásár alakult ki a pályán. Góllö­vők: Rózentál, Koszó, illetve: Bakos. A martfűi csapatból mint jót ki lehet emelni Se­rest TÖRÖKSZENTMIKLÓSI FÁKLYA — MEZÖKOV ÁCS­HÁZI PETŐFI 2:0, (1:0), — Törökszentmiklós, 1400 néző, vezette: Pengő. Fáklya: Sándor — Szecsei, Fackelmann, Fábián — Papp, Hajik — Deák, Muszka, Ka- rakas II., Ráczi, Szakáll. M. Petőfi: Fülöp — Csepre­gi, Herjeczki II., Serfőző — Hejreczki I., Bányik, — Krám, Csiga, Bányik I., Kert­megi, Tóth. A mérkőzés elején tapoga- tódzó játék volt Fáklya-tá­madások következtek és az 5. percben Papp jó labdát adott Deáknak, aki jobbszélen el­futott. A labda Ráezihoz ke­rült, aki nyugodtan, laposan A labdarúgó NB 111. állása DEL-KELETI CSOPORT 1. Cegléd 28 16 6 6 48:22 38 2. Sze. Sp. 28 14 7 7 46:33 35 3. Gyula 28 14 5 9 56:31 33 4. Bcs. Ep. 28 12 9 7 55:39 33 5. T. Fáklya 28 12 8 8 38:42 32 6. Szarvas 29 11 8 10 46:49 30 7. Sze. Ep. 28 10 9 9 56:44 29 8. Szo.MTE 28 11 7 10 3*:28 29 9. Martfű 28 12 4 12 37:35 28 10. Kecském. 28 10 8 10 33:32 28 11. M.H.MTE 28 9 8 11 40:46 26 12. Makó 28 7 10 11 40:42 25 13. Mkovháza 28 9 5 14 38:39 23 14. NkőröS 28 7 8 13 31:56 22 15. Bcs. Máv 29 7 8 14 23:48 22 16. Sze. Kin: 28 6 5 17 29:63 17 DÉLKELET Szegedi Építők — Békéscsabai MÁV Bocskai 8:0 (2:0) Szeged, 500 néző. Szegedi EAC II.—MÁV Hódmezővásárhelyi MTE 5:0 (\:0) Szeged, 100 néző. Békéscsa­bai Építők — Szeged-Móravárosi Kinizsi 6:1 (3:0) Békéscsaba, 1500 néző, Makói Vasas—Kecskeméti TE 2:2 (1:1) Makó, 1500 néző. A 75. percben Gacsot (KTE) kiállí­tották, Gyulai MEDOSZ—Nagy­kőrösi Kinizsi 4:1 (2:11 Gyula, 1 1800 néző« i SZARVASI SE — SZOL­NOKI MTE 2:1 (1:1), Szolnok, MTE pálya, 1200 néző. Vezette: Dr. Vincze. Szarvas: Kondacs — Janu- rik, Szító, Burács — Bodnár, Lajtos — Járó, Patkós, Kere­kes III., Sebő, Nádas. — Ed­ző: Bánáti Rezső. SZ. MTE: Sárkány — Papp, Török, Zalai, — Gyet- vai, Danka — Bánhidi, Pal- lai, Wilisch, Ádámosi, Gs. Farkas. Edző: Horváth Ist­ván. MTE-támadással kezdődött a játék. Az 5. percben Bán- hidit a védők a tizenhatoson belül felvágták. A megítélt büntetőt Wilisch értékesítet­te. 0:1. A vendégek is szép támadásokat indítottak. Ke­rekes nagy lövéséből a labda a felső kapufáról vágódott vissza. A 14. percben Wilisch középen kiugrott, de kapu mellé lőtt. Az MTE-védelem sokat bizonytalankodott, így a vendégek támadásai ve­szélyt jelentettek a hazaiak kapujára. A 40. percben egyenlített a vendégcsapat. Járó középen nagyszerűen ki­ugrott és a balsarokba lőtte a labdát. 1:1. Nagy védelmi hiba volt! Szolnokon játszották le va­sárnap délután az MTE sporttelepen a középiskolás labdarúgóbajnokság dél-terü­leti döntőjét. A szolnoki Szamuely Tibor Gépipari Technikum és a Váci Gim­názium csapata találkozott. Szolnoki Gépipari Techni­kum — Váci Gimnázium 3:2. (1:2). Szolnok, MTE sportte­lep. Vezette: Kapocsi S. az első félidőben a vendégek védelmi hibából 2:l-es veze­tést szereztek, fordulás után azonban feljavultak a hazaiak. Védőik jól verték vissza a váci támadásokat, a csatárok pedig jó technikai képzettségről tettek tanúsá­got. A játékidő e részében további két góllal terhelték meg a vendégek kapuját és így sikerült 3:2-es győzelmet elérniök. A szolnoki fiatalok jobb erőnléte döntötte el a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel a szolnoki csapat megnyerte a dél-területi döntőt és beke­rült az országos négyes dön­tőbe. A mérkőzés után a pá­lyán felsorakozott csapatnak a Diák Sport Központ kikül­Május 31-én a Lyon köze­lében fekvő Rochetaillé-ben megnyitották a francia autó­múzeumot A múzeumban 100 különböző autótípust állítot­tak ki; az autók 1914 és 1948 között készültek. Szünet után mindkét csa­pat erősített. A 47. percben Cs. Farkas labdája a felső kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Nem volt erő és tervszerűség a hazaiak csa­társorában. Egy szép szarvasi támadás után Sebő nagy lö­vése a bal kapufáról vágó­dott vissza. A vendégek ál­landóan támadtak, a hazaiak szánté álltak a pályán. A 85. percben szép lövésből meg­született a vendégek győztes gólja. Az MTE kapujától 17 méterre szabadrúgáshoz ju­tott Szarvas. Sebő a labdát a sorfal fölött védhetetlenül lőtte a bal felső sarokba. 2:1. A gól után a hazaiak támad­tak, de a csatárok lövései nem hoztak eredményt. A 87. percben Patkós belerúgott Wilischbe, amiért a kiállítás sorsára jutott. Ezen a mérkőzésen az MTE nagyon rosszul játszott. Rossz volt a játékfelfogásuk. A szarvasiak minden játéko­sát dicséret illeti lelkes és jó játékukért. Minden tekin­tetben megérdemelten nyer­ték meg a mérkőzést. Jók: Kerekes III., Járó, Sebők, illetve: Török, Dan­ka. P. L döttje adta át a győztesnek járó szép érmeket, a közön­ség nagy éljenzése közepette. A mérkőzést Kapocsi Sán­dor személyében nemzetközi bíró vezette, tegyük hozzá: igen jóL A labdarúgó NB I. eredményei Vasas—Bp. Honvéd 1:0 (1:0) FTC—Szombathely 2:0 (2:0) Pécs—Salgótarján 3:1 (2:1) Tatabánya—Csepel 2:1 (1:0) Diósgyőr—U. Dózsa 0:0 BVSC—Dorog 2:2 (2:2) A labdarúgó NB I. állása 1. U. Dózsa 23 14 6 3 43:20 34 2. FTC ____ 23 13 6 4 52:27 32 3. Vasas 23 11 7 5 39:26 29 4. MTK 23 9 8 6 41:29 26 5. Tatab. 23 9 7 7 29:28 25 6. Diósgyőr 23 9 6 8 32:27 24 7. Bp. Hon. 23 9 6 8 46:40 24 8. Szeged 23 7 7 9 26:33 21 9. Dorog 23 5 10 8 29:40 20 10. Csepel 23 8 3 12 22:36 19 11. Salgótarj. 23 5 8 10 26:31 18 12. Pécs 23 6 6 11 31:50 18 13. Szombath. 23 5 6 12 27:40 16 14. BVSC 23 3 10 10 24:40 16 A felső vonal felettiek a baj­noki címért, az alsó vonal alat­tiak pedig a kiesés ellen küz­denek. A múzeumban kerékpár­kiállítás is van, ahol az 1871 —1920. évi modellek látha­tók, míg a motorkerékpár­osztályon az 1898—1935. évi modelleket mutatják be, Országos döntőben a szolnoki gépipari technikám labdarúgói Autómúzeum Franciaországban s * . .. - * p f'M KK I ’%Xg . jg||l