Szolnok Megyei Néplap, 1960. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-08 / 134. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP I960, jűníos §. a Az országos vízilabda bajnokságért Az úttörők megyei négytusa bajnokságáról jelentjük lyeztető csatárra. A Dózsa közé­pen kibontakozó támadásait a fővárosi együttes így sikerrel verte vissza. A félidőt két góllal ki is húzták. Pintér, majd Kani­zsa kiállítása után pedig a Me­teor szépíteni is tudott. A második félidőben már fel­találta magát a bajnokcsapat. Széleken vezetett támadásokkal és keresztlabdákkal teljesen megzavarták a taktikázó Mete­ort. Ekkor már nem volt ellen­szere a fővárosiaknak a lendü­letesen támadó Dózsa ellen. Gyakran potyogtak a gólok. Kü­lönösen Brinza és Hasznos H. volt elemében. Közben Borosnak A labdarúgó NB III-ért Törökszentmiklósi Fáklya— Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Tóth. T. Fáklya: Sándor — Fá­bián, Karakas n., Ráczi — Papp, Hajik — Deák, Karakas I„ Muszka, Kriston, Szakáll. Kecs­kemét: Nyári — Nagy, Bitó, Bertleff — Vass, Csejtei — Szentgyörgyi, Tortcska, Szabó, Bacsó, Vidéki. A mérkőzés előtti készülődés közben a Fáklyában Szecsei térdfájdalmai miatt nem vállal­ta a játékot. A mérkőzés nagy hőségben kezdődött. Mindjárt kezdés után Muszka ugratta ki Karakas L-et, aki elől Bitó szögletre mentett. A beívelt labdát Bertleff újból . szögletre hárította. Az ismét beívelt lab­dát Nyári szépen védte. Az 5. percben eleredt az eső, és egyre Jobban zuhogott, melynek követ­keztében a játékvezető a IX. percben félbe Is szakította a mérkőzést. Tizenöt perces szü­net után folytatódott a küzde­lem. A 13. percben Szentgyörgyi szöktette Szabót, de utóbbi ka­pu mellé gurított. Később Ismét erősen zuhogott az eső, ami Igen zavarta a játékot. Tovább­Eredményekről röviden A bajnokság állása 1. FTC 7 5 2 - 26: 9 12 2. Szolnok 7 5 2 - 32:12 12 3. U. Dózsa 7 5 2 - 34:13 12 4. Vasas 7 4 2 1 29:22 10 5. Bp. Honvéd 7 3 2 2 23:21 8 6. Eger 7 3 2 2 32:30 8 7. V Meteor 7 2 1 4 22:36 5 8—9. MTK 7 2 - 5 22:28 4 8. -9. Izzó 7 1 2 4 22:28 4 10. BVSC 7 1 2 4 21:30 4 11. Bp. Spart» 7 1 1 5 22:35 3 12. Szentes f 1 - 6 24:35 2 Tegnapi lapszámunkban a Népsport közlése alapján hely­telen tabellát adtunk közre. Ugyancsak a Népsport a Szol­noki Dózsa gólarányát tévesen közölte. A helyes gólarány sze­rint a szolnoki együttes nem harmadik, hanem második hely­re került. csa — Bordás, Salamon — Bisz- hák, Nagynémedi, Zsőtér, Bű­zik, Lányi. Edző: Gábor Gyula. A mérkőzés előtti nyomasztó hőséget enyhe szeles Idő vál­totta fel. így kellemes Időben futott ki a két csapat a pályá­ra. A kapuválasztás is szeren­csésen alakult így a szél támo­gatása mellett sikerült a szolno­ki csatároknak kezdeni. Az el­ső percekben a hazai csapat biztosabban mozgott és több tá­madást Indított Csatáraik azon­ban a kapu előtt nem tudtak eredményesek lenni. A 15. perc után az MTE vette át a kezde­ményezést és a sorozatos táma­dások a 25. percben góllá értek. Adámosi remekül szöktette Pál­mait, akinek beadását Wilisch bombafejessel küldte a hálóba, 1:0. a gól után az MTE táma­dott továbbra Is. Adámosi biz­tos helyzetben a kapusba rúgta a labdát, majd Pálmai lövése süvített el a léc mellett. A 35. percben Wilisch hatalmas sza­badrúgása csattant a felső ka­pufán. A hátralévő Időben Cs. Farkasnak volt még két hatal­mas gólhelyzete, de mindkét esetben (késlekedett és így az akció befejezése eredménytelen volt. A második félidőt hosszabb szünet után zuhogó esőben kezdték. A kezdeményezést most is az MTE vette át és az 50. percben Wilisch 20 méteres szabadrúgása a hálóba Jutott. 2:0. Továbbra is az MTE táma­dott. A 61. percben Adámosi, a 65. percben Pallai lövését men­tette a kapufa. Az utolsó ne­gyedórában feljöttek a hazaiak is és az egyik támadásnál Gyetvai szabálytalan lökéséért megítélt 11-esből szépítettek. 2:1. Az MTE a látottak alapján megérdemelten nyerte a mér­kőzést. Lelkesebben és korsze­rűbben Játszottak, mint a haza­iak. Jók: Sárkány, Gyetvai, Danka, Wilisch, Illetve: Nagy­némedi, Bozlk. Simon játékvezető kitűnően működött, partjelzői is Jól segí­tették. P. K. Szolnoki Dózsa—Bp. Vörös Meteor 8:2 (2:1) Budapest, Tüzér utca, 200 né­ző. Vezette: Gáti. Szó. Dósza: Boros — Brinza, Pintér — Konez — Kanizsa, Hasznos H., Kuczora. Edző: Vértessy József. Bp. V. Meteor: Kun — Furmann Zlmányi — Varga — Martin, F.usorán I.* Rusorán IL Edző: Goőr István. Góldobók: Brinza, Hasznos n. S—3, Kanizsa 2, illetve: Rusorán II. 2. Szoros eredményt hozott az első félidő. A Dózsa nem talál­ta meg — a Meteor már koráb­bi mérkőzésein 'is alkalmazott — az úgynevezett söprögető tak­tika ellenszerét. Ennek lényege, hogy az ellenfél középcsatárára két hátvéd vigyáz és a tartalék- hátvéd mindig kitámad a veszé­Pedagógusok sportkitüntetése A pedagógusnap alkalmá­ból a KISZ KB negyvenhá­rom sportmunkában kitűnt pedagógust tüntetett ki. A kitüntetéseket Sándor László, a KISZ KB intéző bizottságá­nak tagja, az Országos Ifjú­sági Sportbizottság elnöke adta át. Szolnok megyeieket is talá­lunk a kitüntetettek között, így a Diák Sportközpont arany kitüntető jelvényét kapta: Kárpáti Zoltán, a Kunszentmártoni Gimnázium testnevelő tanára. A Falusi Sportközpont arany kitüntető jelvényét Laczkó Pál jászfelsőszent- györgyi testnevelő kapta. A Magyar Úttörő Szövet­ség Megyei Elnöksége Szol­nokon rendezte meg az úttö­rőcsapatok négytusa bajnok­ságának megyei döntőjét. A járási és városi döntők első helyezettjei küzdöttek a mi­nél jobb helyezések eldönté­séért. A versenyre a Szolno­ki MTE sporttelepén került sor. Tizenkét fiú- és tizenegy leánycsapat találkozott egy­mással. A fiúcsapatok versenyé­ben a következő helyezési sorrend alakult ki: 1. A szol­noki 136. Zrínyi Ilona úttö­rőcsapat 2.022. 2. A túrkevei 126. Keve vezér úttörőcsapat 1.992, 3. A szajoli 2.626 Dam­janich János úttörőcsapat 1.946 ponttal. A fiuk egyéni versenyé­ben a szajoli Szekeres Lász­ló szerezte meg az elsőséget *87 ponttal, második Károlyi János (Jászberény) 477 pont- taL A leánycsapatoknál a he­lyezési sorrend a következő lett: 1. szolnoki 136. Zrí­nyi Ilona úttörőcsapat 1.739, 2. Az öcsödi 128. József At­tila úttörőcsapat 1.587, 3. A kisújszállási 787. Aarany Já­nos úttörőcsapat 1.545 pont­tal. A lányok egyéni versenyé­ben a szolnoki Szunyogh Éva lett az első 380 pont­tal. második Fábián Julianna (Szolnok) 366 ponttal. Most a megyei döntő után a csillebérci úttörőtáborban kerül sor az úttörők négytu­sa bajnokságának országos döntőjére. Megyénket a két első helyezett — a szolnoki 136. Zrínyi Hona fiú- és az upvancsak szolnoki 136. Zrí­nyi Hona leányúttörőcsapat képviseli. A megyei döntőn elért pontszámok után ítélve szép eredményeket várunk megyénk úttörőitől az orszá­gos döntőn. is volt alkalma tanúbizonyságot tennie jó formájáról. Néhány esetben szép védéssel hárította a Meteor csatárok lövéseit. A második Meteor gólnál Brinza kissé elaludt és Rusorán IL nem is hibázott. Az egyre Jobb játékot nyújtó Dózsában Boros megbízhatóan őrizte Írapuját. Kanizsa is to­vább tartja jó formáját. Brinza és Hasznos II. nyújtottak még átlagon felüli teljesítményt. Fő­leg gólképességükkel voltak hasznára csapatunknak. A többi­ek most közepesen játszottak. Gáti játékvezető jól működött. — pataki — ra is a Fáklya támadott. A 25. p-ben Karakas I-et Bíró szögletre szerelte. A beívelt labdát Deák a felső kapufára fejelte. Az el­lentámadás során a 28. percben Szentgyörgyi futott el a jobb- szélen, élesen kapura lőtt, Sán­dor azonban szépen védett. A kirúgás Papp elé került, aki kapu elé iveit, s az ott tartóz­kodó Kriston lövése Nyári feje- fölött és keze között a hálóba hullott. 1:0. A félidő végefelé a hazaiak is támadtak, de ered­ménytelenül. Szünet után a Fáklya lendült támadásba és a 47. percben Sza­káll futott el a balszélen, de lö­vését Nyári védte. Az 50. perc­ben a kecskemétiek szabadrú­gáshoz jutottak a Fáklya kapu­jától mintegy húsz méterre. Bitó állt a labdának és lövését Sándor a levegőben úszva ütöt­te ki, Vidéki elé, aki csúnyán mellé lőtt. A 73. percben Bitó erős lövését hárította Sándor. Utána Szabó labdáját kellett hárítania. Állandósult a kecske­métiek fölénye, melynek során Bitó, Szentgyörgyi, Szabó és Vidéki lőtt veszélyesen kapura, Sándor azonban minden esetben ragyogóan védett. A hátralévő időben kapkodóvá vált a Játék "és 9ok volt a szabálytalankodás is. Jók: Sándor (a mezőny leg­jobbja), Karakas II., Papp, Sza­káll. illetve: Bitó, Szentgyörgyi, Szabó. Csejtei. A játékvezető a csúszós talaj ellenére is jó) vezette a mérkő­zést. Partjelzőinek Intéseit min­dig figyelembe vette. A csúszós talaj következtében nem alakul­hatott ki szép játék. A vizes talajt a Fáklya bírta jobban. — Papp — Szó. MTE—Hódmezővásár­helyi MÄV MTE 2:1 (1:0) Hódmezővásárhely. vezette: Simon. Szó. MTE: Sárkány — Papp, Török, Zalai — Gyetvai, Danka — Cs. Farkas, Pallai, Wilisch, Adámosi, Pálmai. Edző: Horváth István. H. MÁV MTE: Klencz — Kamasz, Holcbán, Ba­NB. IL férfi kézilabda A martfűi kézilabda csapat tovább folytatta jó szereplését és ezúttal a bajnokság harma­dik helyén álló Miskolci Vasu­tas SC-t győzte le korszerű, nagyiramú játékkal. Kesjár nagyszerű irányító készsége, Molnár gólerőssége és a fiatal Rékasi, valamint Sándor szemfüles eredményessége vol­tak a győzelem fő alkotói. A csa­pat többi tagjainak lelkes oda­adó játéka is minden dicséretet megérdemel. nagy meleg ellenére az első félidőben elég nagy irammal folyt a küzdelem, s 3:3 volt az eredmény. A második félidő­ben a martfűi csapat fokozta az iramot, nagyobb lendülettel Ját­szott és 10:3-ra nyerte a mérkő­zést. Az együttes néhány tagja elég gyengén játszott, de dicsé­retet érdemel Bankics Éva, aki első bajnoki mérkőzését Játsza és szépen szerepelt. A martfűi Íjászok «országos csapatversenyt nyertek Az NB Il-es ökölvívó csapatbajnokságért Szolnoki MÁV—Kiskun­félegyházi Kun Béla HSE 11:9 Szolnok, Járműjavító kultúr­terme, 500 néző. Vezette: Márton —Pogány. A hazai csapatnak a Bp. Va­sas ellen szenvedett sérülések miatt fel kellett forgatnia együt­tesét. Egyeseknek új súlycso­portba kellett átmenniök. A ta­lálkozó így is biztos, megérde­melt hazai győzelmet hozott. Részletes eredmények (Elölállók a szolnoki verseny- rők.) Légsuly: Pintér ellen a .. ezető bíró Kozmát a harmadik it mnetben sorozatos szabályta- mkodás miatt leléptette. Pin- r a fogyasztás ellenére Is biz­tsán mozgott. 2:0. Hannatsuly: Ebben a súlycso­portban Kiskunfélegyháza ver- snyzőt nem Indított, így Sütő ellenfél nélkül győzött. 4:0. Pehelysúly: Király IL a har­madik menetben feladta a mér­kőzést a jóképességű Bükki el­len. 4:2. Könnyűsuly: Guba győzelmét Budai nem tudta kétségessé ten­ni. Budai a harmadik menetben szabálytalanságokkal próbálko­zott, emiatt a vezetőbíró lelép­tette. 6:2. Kisváltósuly: Válé és Brogya három-menetes szoros küzdel­méből a szolnoki Válé került ki győztesen. Sajnos, a szolnoki versenyző sokat szabálytalanko­dott, emiatt a vezető bíró meg is intette. 8:2. Váítósűly: Váczi csak az első menetben tudott ellenállni a jőképességű Subiknak. Majd a második menet elején edzője feladta a kilátástalan küzdel­met. Váczlnak ez volt az első felnőtt versenye. 8:4. Nagyváltósuly: Ecsédi kissé idegesen kezdett. Az első me­net végére magabiztosan moz­gott, sőt ellenfele meg Is rogy- gyant az első menet végére. A második menetben fokozatos hajrába kezdett, ellenfele nem tudta megállítani. Végülis felad­ta a további küzdelmet. 10:4. Középsuly: Antal mindenáron győzni akart Flórián ellen, emi­att sokat szabálytalankodott. A harmadik menetben emiatt a vezető bíró leléptette. 10:6. Félnehézsuly: Török első be­mutatkozása igen jól sikerült. Az első és a második menetet megnyerte, de sajnos a harma­dikban visszaesett és így csak döntetlent tudott kiharcolni. 11 fi. Nehézsúly: Kálmán és Bordás összecsapása elején úgy látszott, hogy Kálmán győz. Magabizto­san kezdett, de ellenfele foko­zatosan feljavult és a szolnoki fiút egyszer padlóra is küldte, majd a harmadik menetben a vezető bíró Kálmánt leléptette. 11 fi. A két csapat találkozója so­rán különösen kiemelkedett a nagyváltósulyban Ecsédi—Tassá találkozó, mely az ökölvívó- sport technikáját mutatta be. Félnehézsulyban pedig a Török- Jávor mérkőzés hozott végig nagy küzdelmet, izgalmas össze­csapást és megérdemelt döntet­len eredményt. Góllövők: Molnár (6), Tóth (3), Kesjár (3), Rékasi (3), Sándor (3), Csabai (2). Varga. Röplabda NB- II. Martfűi MSE—Bp. Vasas Izzó 3:0 A röplabda mérkőzésen az el­lenfél kifogásolta a késői kez­dést, mivel a kézilabda mérkő­zés miatt kissé eltolódott az. Ezért már a pályán sportszerűt­lenül viselkedtek, ez meglátszott az eredményen Is, mert csapa­tunk simán győzött 3:0-ra. A harmadik szettnél elég felülete­sen, elbizakodottan játszottak a hazaiak, de ez az eredményen nem változtatott. Jelenleg a cipőgyárlak az NB. 11. 7. helyén állnak. A közönség sportszerűen, lel­kesen biztatta a hazaiakat. Női kézilabda A martfűi csapat Gyulán ját­szott bajnoki mérkőzést a Gyu­lai Harisnyagyár csapatávaL A A Sztálinvárosban rendezett országos vidéki egyéni és csa­pat Íjász bajnokságban szere­peltek: Egyéni: Deák S. XI. 470 kör. Óvári G. in. 425 kör, Hopp J. V. 356 kör. Deák M. VH 320 kör. A csapatversenyt Martfű MHS csapata nyerte 1278 köregységgel és ezzel a csapat vándorszalag őrzője 1960-as évber A Szolnok városi labdarúgó bajnokságért A Megyei Labdarúgó Szövet­ség a beérkezett fellebbezés alapján az Olajbányász—Vegyi­művek városi bajnoki mérkőzés őszi forduló találkozójának új­rajátszását rendelte el. A mér­kőzést ma délután a Vasutas pályán 17.30 órakor rendezik meg. Reumatikus fájdalmakban szenvedők, figyelem! A törökszentmiklósi gyógyvíz megszünteti a bántólmakat és ezenkívül orvosilag nagyon ajánlott: isiás, csonttörés utáni gyógyulás, izzadmányok és női betegségek gyógyítására. A fürdőben Iszappakolást és gyógymasszázst Is végzünk. — SZTK, MÁV és KSZKBI beutalásokat elfogadunk. — Vidéki betegeknek étkezést és szállást olcsó áron biztosít a Törökszentmiklósi Községgazdálkodási Vállalat. Készül a júliusi filmújdonságok magyar felirata A Cannesban díjat nyert szovjet filmek, Tolsztoj ét Zola-regények filmváltozata az Sszl évad programjában A Pannónia Filmstúdióban most készül három angol film vígjáték, illetve szatíra: a „Folytassa admirális!”, az „Ellopták a hangomat’ és a „Különös hajótöröttek" című filmtörténetek felirata. A szinkron műtermekben befe­jezték a „Nap mindenkinek világít” című szovjet film és a „Fehér vér” című DEFA újdonság magyarul beszélő változatát, s hozzákezdtek a „Tűz a Dunán’ című izgal­mas román film magyar hangfelvételeihez. A filmátvételi szervek és a MOKÉP már a következő évad műsorát állítja össze. Bemutatják majd az idei cannesi filmfesztiválon díjat nyert két szovjet filmet, a „Ballada a katonáról” és a „Kutyás hölgy”-et, valamint Gorkij ,JFoma Gorgyejev” című alkotásának filmválto­zatát Műsorra tűzik a szov­jet és a francia filmművé­szek közös alkotását a „Normandia—Nyeman” című újdonságot amely a máso­dik világháborúban a szov­jet csapatok kötelékében har­colt francia repülősökről szól. A közönség elé kerül Tolsztoj „Feltámadás” című regényének színes nyugat­német filmváltozata, vala­mint a megfilmesített Zola- mű, „A tisztes úriház” és a „Therese Raquinf’. Az előb­biben Gerard Philipe, az utóbbiban pedig Simone Sig­norét és Raf Valloné alakít­ják a főszerepeket Bemu­tatják a „Megbilincseltek” című amerikai filmet is, amelynek rendezője Stanley Kramer, aki világhírnevet szerzett „Utolsó part’ című alkotásával. Néhány régeb­ben játszott nagysikerű mű felújítását is tervezik. Űjra láthatjuk majd például „Öz, a csodák csodájá’‘-t. (MTI). Orosz nyelvtanfolyam közép­iskolába iratkozott diákoknak A megyei tanács művelő­dési osztálya a mezőtúri Te­leki Blanka Általános Leány- gimnáziumban 1960. július 3—23 közötti időben három­hetes bentlakásos tanfolya­mot szervez. A tanfolyamon azok a ta­nulók vesznek részt, akik az általános iskolában az orosz nyelvet egyáltalán nem, illet­ve csak egy vagy két évig tanulták és az 1960/61. tan­évben Szolnok megye vala­melyik középiskolájában (gimnázium, technikum) kí­vánják folytam tanulmányai­kat. A tanfolyam célja: három­hetes bentlakásos tanfolyam keretében előkészíteni — orosz nyelv- és irodalomból — a hiánvos tudású tanuló­kat a középiskolában való eredményes továbbtanulásra. A tanfolyamon való rész­vétel a tanuló számára köte­lező. Az iskola ugyanis az 1960/61. tanévtől kezdve oroszos csoportok szervezésé­ről nem tud gondoskodni. A tanfolyamon a megye legjobb orosz nyelvtanárai oktatják és nevelik a tanu­lókat, s gondoskodnak fel­ügyeletükről. szabadidejük felhasználásáról. A résztve­vők naponta 6 órát foglal­koznak majd az orosz nyelv tanulásával, éspedig délelőtt 8—12-ig és délután 5—7-ig. Az érdeklődő szülők rész­letes felvilágosítást az álta­lános iskola igazgatójától, — vagy az 1960. június 21-1 be­iratkozáson a középiskola igazgatójától kaphatnak. ('apróhirdetések^ DÉLUTÁN 4 órától szellemi vagy fizikai elfoglaltságot keres ké­pesített könyvelő. „Kitűnő” Jel- tgére a Szolnoki Hirdetőbe. JUHÁSZT keresünk azonnali fel­vételre. Lakás biztosítva. Fizetés munkaegység részesedés szerint. Oj-Barázda Mg. Termelőszövet­kezet Jászladány, Kossuth L. u. 30 szám. ________ SZ OLGÁLTATÓ Vállalat már­vány és mükőemlékek készíté­sében szakképzett műszaki ve­zetőt keres azonnali felvételre. Fizetés megállapodás szerint. Je­lentkezni lehet: Szolnok megyei Temetkezési Vállalat központi irodájában. TEHERGEPKOCSI-vezetőket, — vontatóvezetőket, rakodó mun­kásokat azonnali belépésre al­kalmaz a Tlszasülyi Állami Gaz­daság. SZOLNOKI Sütőipart Vállalat felvesz fiú ipari tanulókat. Ta­nuló Idő 3 év. Követelmény: 8 általános iskola elvégzése, 14 életév betöltése. Bővebb felvilá­gosítás: Szolnok, Sállal Imre u. 17 sz. alatt. ÉLELMISZER kereskedelmi áru ismerettel rendelkező szak-mun­kaerőt keresünk raktárosi be­osztásba. Erkölcsi bizonyítvány szükséges. Cím a kiadóban. MÉLYÉPÍTÉSBEN és vízépítés­ben Jártas technikust, legalább 3 éves gyakorlattal a Tlszasülyi Állami Gazdaság azonnali belé- péssel alkalmaz._________________ BETEGTOLO kocsi eladó. Szol- nok, Pólya Tibor út 25. jó Állapotban lévő kony­habútor eladó. Szolnok, Madách u. 45. VÁLLALATI üdülőnek — Kar­cag Berekfürdőn — (fürdővize gyógyhatású) alkalmas 6 9zobás, 10 ágyas, folyóvlzes üdülő eladó. Érdeklődés: Szolnok Megyei Ta­nács VB Pénzügyi Osztályán. Telefon: 11—39. KÖZULETEK, Szövetkezetek, Fi­gyelem! Méltányos áron (esetleg könyvjóválrással) a Törökszent­miklósi Gépgyár felajánlja hasz­nálaton kívüli csúcs-esztergapad- lait. Megtekinthető a telephelyen 7—15 óráig, — szombaton 7—11 óráig. ELADÓ újonnan generálozott 25C kcm-es Csepel motorkerékpár. Karcag, Lenin Termelőszövetke­zet. Iroda PRÍMA 250-es Jawa eladó. Tö- rükszentmiklós, Lenin u. 144. Érdeklődni: délután 17 órától. ALLAMI GAZDASAGOK, TER­MELŐSZÖVETKEZETEK, közü- letek és vállalatok! A Rákóczl- falvai Főldmüvesszövetkezetnéi nagyobb mennyiségű lapát-nyél, csákány-nyél és kerék-küllő van raktáron, melyet a rendes for­galmi áron alul hoznak forga­lomba. (Lapátnyél, csákánynyél 8.40/db. kerékküllő 3.10/db.) i959-es kiadású, bejáratott feke- kete Pannónia eladó, üovszky, Mezőtúr, Repülős laktanya. Köszönetnyilvánítás Köszönetét mondunk mind­azoknak, akik szeretett férjem illetve édesapánk temetésén részvétükkel fájdalmunkat enyhíteiü igyekeztek. Dzv. Lehóczki Jánosné és családja. Nyílt-tér* Férjemtől, Szabó Vincze, T Szaföldvár, Baross körút 103. s;: alatti lakostól különváltan éle. — érte semmiféle felelőssége; nem vállalok. Szabó Vlncéné Tiszaföldvár •Ezen rovatban közölteké sem a szerkesztőség, sem a k adóhivatal felelősséget nem vál­lal. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Műnké párt Szolnok megyei Bizottság; és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Varga József Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2. L er . Telefon: 20—93. 23—20, 20—69 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal) Szolnok, Irodaház, fszt. 3. Telefon: 20—94 Megjelenik hétfő kivételével mindennap A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megye pos­tahivatalok és fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési díja: egy bóra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat 1960. június 7. — 2079 Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor.