Szolnok Megyei Néplap, 1960. május (11. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-24 / 121. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. május 24. Az országos vízilabda bajnokságért Szolnoki Dózsa—Bp. Spartacus 6:1 (2:1) Szolnok, Damjanich uszoda, 150U néző. Vezette: Czapkó. Dó­zsa: Boros — Brinza, Hegmann — Kuczora — Kanizsa, Pintér, Koncz. Spartacus: Berger — Buda, Ferenczi — Szabó II. — Vidor, Marjai, Kádár. A nézők meglepetéssel látták a Dózsa szokatlan összeállítá­sát. Ennek rövid magyarazata az, hogy a játékvezetők külön­böző felfogásban bíráskodnak es Hasznos Pista bevallása sze­rint, Czapkó játékvezető mellett evek óta nem tud kapura lőni. Már a mérkőzés elején látni lehetett, hogy a fővárosi együt­tes labdatartásra rendezkedik be. Kezdéskor nem is úsztak labdára. Kanizsa szerezte meg azt. Vízilabdázóink azonnal tá­madásba lendültek. Kuczora el­ső lövését kiütötte a kapus, de a második már utat talált a há­lóba, 1:0. Ezután hosszú ideig Lassú, unalmas játék folyt, Spar­tacus támadásokkal. Marja lö­vése fölé szállt, majd később Buda a jobb sarokba ejtett, 1:1. A gól után Koncz és Kádár a kiállítás sorsára jutottak. Pin­tér lövése elakadt a kapusban, majd Kanizsa elnézte Pintér átadását. Sorozatos Dózsa tá­madás végén az egész csapat felúszott és Kanizsa belőtte a második Dózsa gólt, 2:1. Brinza szép szerelése ragadtatta tapsra a nézőket, de átadását Hegmann elvétette, a Spartacus is táma­dásba lendült, de eredményte­lenül. — Pintér lövését Berger védte, majd ugyanő kapu fölé lőtt. A félidő Brinza ügyes sze­relésével ért véget. A második félidőt a Dózsa vé­delmének könnyelműsködése vezette be, melyből majdnem gól született. Ezután fokozato­san feljött a bajnokcsapat. Ku­czora lövése elakadt, majd Brin­za felúszás után a kapusba pöc­költe a labdát. Pintér átadását Kuczora belőtte, 3:1, majd egy ritkán látott nagyszerű gól kö­vetkezett. Kanizsa saját kapuja elől rakétaként tört előre, vé- gigúszta a pályát, mindenki le­adást várt tőle, de ő lőtt és az eredmény: 4:1. Klasszis játékos­ra valló teljesítmény volt Brin­za ismét remekül szerelt és át­adását Koncz értékesítette, 5:1. A gól utón Kanizsa holtidőben feleslegesen szabálytalankodott, amiért kiállították. Ami ezután következett, az kissé komikus volt. A Spartacus játékosai le­horgonyoztak a Dózsa kapuja előtt és mintegy hét percig egy­másnak adogatták a labdát. A közönség hangos nemtetszés nyilvánítással szemlélte a med­dő játékot, amit a játékvezető is lefújt és máris támadásba lendült a Dózsa. Brinza előbb elvesztette a labdát, de Pintér javított, megszerezte, Kuczora pedig emberhátránnyal beállí­totta a végeredményt, 6:1. Bírálat: Közepesiramú és szín­vonalú mérkőzést vívott a két együttes. Szinte furcsa volt néz­ni, amint a fővárosiak teljesen átengedték a kezdeményezést a Dózsának és minden figyelmü­ket arra összpontosították, hogy a játékot lelassítva, minél ke­vesebb gólt kapjanak. Kár, hogy lassan már csak taktikai mér­kőzéseket vívnak a csapatok és a vízilabdajáték minden szépsé­ge elvész. A Dózsa az első fél­időben nehezen találta fel ma­gát, a második félidőben viszont már szétpen, lendületesen roha­mozott. A játékosok közül Borosnak alig akadt védenivalója, a gól­ról nem tehet. Brinza volt a csapat egyik legjobb Játékosa, nagyszerű érzékkel szerelt. Heg­mann jól fogta ellenfelét, leadá­sai viszont nem sikerültek. Ku­czora lendületes, gólratörő játé­kával szépen fejlődik. Kanizsá­tól olyan gólt láttunk, ami so­káig emlékezetes marad, ellen­ben volt néhány rossz átadása és komolytalan szerelése. Pintér elől Jól osztogatott, Koncz vi­szont most közepesen játszott. A fővárosi együtesben csak Buda és Marjai Játéka említ­hető meg. Czapkó játékvezető megítélésünk szerint kissé so­kat fütyült. — pataki — (A vasárnap délelőtt lejátszott Szolnoki Dózsa—Izzó mérkőzés részletes tudósítását holnapi lap­számunkban közöljük. Az ered­mény 4:3 a Dózsa javára. A Jászberényi Lehel serdülő birkózók sikerei Kábán rendezték meg Kelet- Magyarország serdülő szabadfo­gású egyéni és csapat birkózó­bajnokságát. Hét sportkör ver­senyzői között ott voltak a Jász­berényi Lehel birkózói is. Az igen jó erőt képviselő mezőny­ben a fiatal jászberényi verseny­zők szép sikerrel szerepeltek. Két első, egy második és egy harmadik helyezést értek el. Kisváltósúlyban Rajna Béla második lett. Kisközépsűlyban Koczka Ferenc harmadik helye­zést ért el. Nagykozépsulyban Muhari Zoltán bajnokságot nyert. Félnehézsúlyban pedig Váradi István lett első. Ezzel az eredménnyel tizennégy pontot szereztek a jászberényiek és a résztvevő hét sportkör közül a második helyet szerezték meg. Olyan nagy sportköröket előz­tek meg, mint többek között a Ceglédi Vasutas, a Debreceni Vasutas, stb. Csak azt mond­hatjuk nekik, hogy ez „férfi- munka” volt. Martfűn játszik a magyar labdarúgó X válogatott Nem mindennapi sportese­mény színhelye lesz május 25-én (szerdán) délután a Ti­sza Cipőgyár sporttelepe. A skótok ellen készülő és az angolok ellen győztes magyar labdarúgó válogatott itt tart­ja edzőmérkőzését. Ellenfele a Martfűi MSE NB. III-as csapata lesz. Nemcsak Martfűn, hanem a környéken is nagy érdeklő­dés nyIvánul meg a legiobb magyar labdarúgók szereplé­se iránt Bizonyára eddig még nem látott nézőcsúcs lesz a martfűi sporttelepen. A sportkör és a gyár vezető­sége mindent megtett válo­gatott labdarúgóink fogadá­sára. Kitűnő játékkal győzött a totógyilkos Vasas Jászberényi tudósítónktól Egy győzelemmel szegényebbek, egy tapasztalattal gazdagabbak lettünk Nagyszerű győzelmet aratott a magyar férfi tőrválogatott Vasárnap késő éjjel fejeződött be a Sportcsarnokban a Ma­gyarország—Franciaország válo­gatott férfi tőrcsapat mérkőzés. A találkozó a magyar együttes nagyszerű 23:13 arányú győzel­mével végződött. Érdekesség, hogy a magyar csapat legjobbja a párbajtőröző Sákovics volt, aki valamennyi ellenfelét legyőzte. A francia csapatból Magnón szerezte a legtöbb győzelmet. Győzelmek: Sákovics 6, Gyuricza, Kamut! t. 1 és Marosi 4—4, Kamut! J. 3 és Fülöp 2; Illetve Magnón 4, Netter 3. Closset és Rodocan- tiati 2—2. Cazaban és Barabino 1—1. (MTI)). Szolnoki MÄV — Bp. Egyet­értés SC 0:0, Szolnok, MÁV sporttelep, 2000 néző. Vezet­te: Szabó I. (Budapest), — (Borzási—Váli). Szolnok: Donka — Sándor, Szekeres, Kegyes — Dras- kóczi, B. Nagy — Tóth, Csá­bi, Pintér, Rozmis, Dobos. — Edző: Fazekas László. Egyetértés: Bayer—Orosz, Csákó, Bodzsár — Székely, Bárczi — Budai, Bozsik III., Ombódi, Sing, Bozsik XI. — Edző: Pyber István. A jó formában lévő, a ta­bella 5. helyén álló fővárosi csapat elleni mérkőzésen mindenki szép játékot és sportszerű küzdelmet várt, annál is inkább, mert az Egyetértés a jobb helyezé­sért, a MÁV pedig a kiesési zóna elkerüléséért küzdött. A nyugodt hangulatban kez­dődő találkozó azonban vá­ratlanul olyan fordulatot vett, melyre senki sem gon­dolt. Közepes iramban kezdő­dött a játék. Változatos és elég színvonalas küzdelem alakult ki. A hazai támadá­sok veszélyesebbnek tűntek és már az 5. percben gólt ért el a MÁV, amelyet azonban les címén nem adott meg a bíró. Feltűnt, hogy a játék­vezető sokat sípolt, a főváro­siak alattomos faultjait azon­ban rendre elnézte. Megelé­gedett egy-egy kis „elbeszél­getéssel”. A szolnoki néző­sereg csakhamar észrevette az egyoldalú bíráskodást, s egyre hevesebben tüntetett ellene. Közben fokozódó erő­vel folyt a játék. Tóth remek elfutására Csábi és Rozmis egymást zavarva ugrott fel és odalett a helyzet. Nem sokkal később az Egyetértés hagyott ki egy óriási hely­zetet. A meddő MÁV fölény után a 30. perctől feljöttek a vendégek, de csak a tizenha­tosig jutottak el. A MÁV vé­delem — Szekeressel az élen — mindig idejében tu­dott beavatkozni. Közben Draskóczit váratlanul leterí tették. A ritkább, de igen ve- szélves MÄV támadás so rén egy kapu előtti kavaro­dásnál már Bayer is verve volt és az egyik védő kézzel ütötte el a hálóba tartó láb dát. A játékvezető sípja azonban néma maradt. A kö­zönség zajongása ismét meg­kezdődött, sőt amikor Roz- mist —, aki felugrott egy A labdarúgó NB Ili ért Délkeleti csoport Ceglédi VSE—Martfűi MSE 3:0 (1:0) Cegléd, 2000 néző, Nagykő­rösi Kinizsi—Törökszentmiklósi Fáklya 0:0 Nagykőrös, 500 néző, Mezőkovócsházi Petőfi—Szegedi Építők 1:1 (1:1) Mezőkovácsháza, SOO néző, Kecskeméti TE—Szol­noki MTE 3:2 (3:2) Kecskemét, 1500 néző, Gyulai MEDOSZ—Bé­késcsabai Építők 1:1 (1:1) Békés­csaba, 3000 néző. labdáért — vesén ütötték, — hatalmas füttykoncertté fa­jult. A játékvezető egyre jobban kiengedte kezéből az irányítást. A sportszerűtlen jelenetek felizgatták a kö­zönséget. A nézőtéren sokan olyan hangon kiabáltak s pá­lyára, ami megengedhetetlen és sportszerűtlen. Ilyen kö­rülmények között mindenki megnyugvással fogadta a fél­idő végét jelentő sípszót. Szünet után mindkét együttes már a játéktéren megnyugodva várta a máso­dik félidő kezdetét, de hiába. Rövidesen kitűnt, hogy a já­tékvezető nem hajlandó le­vezetni a második félidőt. Indokolásul kijelentette, hogy a pályáról történt levonulás­kor Borzási nevű partjelzőjét állítólag valaki az öltöző fo­lyosóján megütötte. Az eset érdekessége, hogy a három játékvezető Kókai Sándor MÁV szakosztályi el­nök kíséretében a rendőrök és rendezők között tért be az öltözőbe. Az állítólagos tettlegességnek szemtanúja nem volt. Még a sértett sem tudja, hogy ki ütötte meg, de nem látták az esetet a ve­le együtt levonuló játékveze­tők, a rendőrség tagjai és a főrendező helyettes sem. Az egész vád a partjelző szava­hihetőségére alapul. Az eset­nek természetesen a Szövet­ségben lesz a folytatása, s a MÁV vezetőségének köteles­sége a legszigorúbb vizsgá­lat kérése, s vétót kell emel­ni az ellen is. hogy egy fő­városi és egy vidéki csapat mérkőzésen három fővárosi játékvezető működjön. A közönség csak nehezen nyugodott beír a mérkőzés beszüntetésébe. Sokáig vitat­ta a szokatlan esetet és csak a rendőrség felszólítására hagyta el a sporttelepet. A iátékvezetők a pályát a saját kérésükre taxival hagyták el. Elkísérte őket a MÁV inté­zője, Török Lajos is, egészen a vasútállomásig. H. Gy. (Eddig a tények száraz, le­írása. Egyet azonban határo­zottan le kell szögezni. Bár­hogyan is bíráskodott a já­tékvezető. bármilyen alatto­mos durvaságokat követtek el az Egyetértés játékosai olyan magatartást, mint ami­lyet a közönség egy része ta­núsított az első félidőben. majd a félidő lefújása után, nem szabad megengedni egyetlen sporttelepen sem. A MÁV vezetőségének a ren­dezőséggel karöltve erélyes intézkedést kell tenni, hogy a jövőben ilyen és ehhez ha­sonló megnyilvánulások ne történhessenek. Ha szüksé­ges, egyes hangadók eltávo Utasától és a mérkőzésekről való kitiltásától sem kell visszariadni. Szerk.) A Totó tu eredménye Jászberényi Vasas— Debreceni VSC 1:0 (1:0) Jászberény, 2500 néző, vezette: Kallós. Jb. vasas: Balogh — Rétsági, Túri, Deák — Galam­bos, Pintér — Márkus, Szántai, Bíró, Bathó, Hegedűs. — Eűző: Mátsay András. DVSC: Jakab Molnár, Domán, Kovács — Si- monyi, Pál — Németi, Zilahi, Beck, Komiósi, Csekő. Edző: Teleki Gyula. A korai kezdés ellenére is már az előmérkőzésen látszott, hogy szépszámú közönség előtt kerül sor a bajnoki találkozóra. Az időjárás is kedvező volt. A DVSC kezdte a játékot, de rög­tön a Vasas vette át a kezdemé­nyezést és már a 4. percben Bí­ró remekül eltalált lövése zúgott el a léc felett. A 9. percben még­is majdnem a vendégek értek el gólt. Komiósi elfutott Túri mel­lett. de Galambos menteni tu­dott. Utána Galambos átkígyó­zott a védelmen, de lövéshez nem tudott jutni, mert Molnár szögletre szerelte. Ezután Bathó két szép lövését hárította Ja- kabb. Egészen a 15. percig nagy nyomás nehezedett a .vendégek kapujára. Nemcsak lelkesen, de igen jól is játszott a Vasas. A 18. percben Márkus futott el, s a tizenhatoson csak szabálytala­nul tudták szerelni. A szabad­rúgásnak Szántai állt neki és nagy lövése a kapufán csattant. Ezután két DVSC szöglet követ­kezett. A 27. percben Márkus száguldott el a szélen, de nagy lövése a léc mellett szállt el. A 37. percben Bíró futott volna el, de a tizenhatos oldalvonalánál fellökték. A szabadrúgást Szán­tai nagy erővel fölé lőtte. A 40. percben Galambos indított el támadást, Bíró elé játszott, aki a védőkön átemelte a labdát Bathó fejére, aki Szántai elé, csúsztatta, s utóbbi a balsarok­ba vágta, 1:0. Utána még Pintér küldött egy nagy lövést a ka­pura, de Jakab nagy bravúrral mentett. Fordulás után Balogh hibájá­ból majdnem egyenlített a DVSC. Utána rögtön nagy erővel tá­madott a Vasas. Galambos tört előre, de szögletre szerelték. Az 52. percben Domán senkitől sem zavarva hátragurított egy labdát kapusának, Márkus el­csípte azt, Jakab kétségbeeset­ten futott ki eléje. A csatár ügyesen kapuraívelt, de a labda a kapufa belső oldalának vágó­dott és a védőknek sikerült men­teniük. Továbbra is igen lelke­sen küzdöttek a herényi fiúk. Ekkor Bathó, majd Bíró lövései adtak munkát Jakabnak. Az 58. percben Márkus elhúzott Ko­vács mellett, nagy lövését Jakab csak szerencsével tudta mente­ni. A DVSC csak időnként tu­dott átjutni a Vasas térfelére, próblákozásaikat azonban a Va­sas védők jól verték vissza. A 70. percben Bathó jó lövése a felső sarok mellett zúgott el. A 75. percben Deák hátragurított Baloghnak, az ártatlan labdát Balogh kiejtette, de a rárohanó Beck elől vetődéssel tisztázni tudott. A 79. percben Csekő el­ment a szélen, szép beadását Balogh lehúzta volna, de bent ragadt a kapuban és így Beck fejese hajszálnyira szállt el a léc felett. Ezután a Vasas labdatar­tásra rendezkedett be, ez sike­rült is neki. így az eredmény már nem változott. Kitűnő játékkal győzött a Va­sas. Több szerencsével győzel­mük nagyobbarányú is lehetett volna. A csapat betartotta a kapott utasításokat. Általában végig a Vasas irányította a játé­kot. A baj nők jelölt debreceniek játéka csalódást keltett, megér­demelten szenvedtek vereséget. Egyénileg: Balogh volt a csa­pat legbizonytalanabb embere, nagy hibákat vétett. A Rétsági Túri, Deák hátvédhármas kitű­nő teljesítményt nyújtott. Túri még közülük is kiemelkedett. — Galambos nagy munkát végzett; ha kellett, védekezett, de sok­szor támadott is. Pintér igen jól játszott, néha azonban lema­radt a támadásoknál. A csatár­sorban Márkus sokszor hagyta faképnél védőit. Szántai még mindig sokat cipeli a labdát, de már javult a játéka. Gólja ügyes volt. Bíró volt a mezőny és a csapat legjobbja. Élményszerű volt, amit ez a „veterán” játé­kos nyújtott a mérkőzésen. Az ifjúsági Bathó nem keltett csa­lódást. Nagy reményekre jogo­sít. Hegedűs ügyesen játszott, csak nem vállalkozott lövésre. A DVSC-ből Jakab kapus, Do- mány, Simonyi és Pál játéka tetszett. Kallós játékvezető vé­gig kitűnően működött a nagy­iramú mérkőzésen. — G. J. — — SZIGLIGETI Színház mai műsora: este fél 8-kor Májusi muzsika, Kunszent- mártonban: Tévedni isteni dolog. 1. Magyarország—Anglia 1 2:0 2. Jberény—Debrecen 1 1:0 3. Miskolc—SzVSE 1 2:1 4. Nbátony—Bp. Spartacus 2 1:4 5. Orosháza—Előre 1 3:0 6. Atalanta—Spal x 2:2 7. Bari—Juventus 2 1:3 8. Genoa—Lazio 2 2:4 9. Milan—Bologna x 2:2 LO. Palermo—Lanerossi 1 1:0 11. Roma—Sampdoria 1 6:1 2. Udinese—Internazionale x 1:1 A megyei labdarúgó bajnokság eredményei Jberényi Lehel—Tföldvár 4:0 Fegyvernek—Szó. Vasutas 3:1 Szó. Kinizsi—Jb. Vasas II. 3:2 Szó. MÁV II—MAFC 2:3 Tm. Vasas—Járokszállás 3:0 Kunszentmárton—Karcag 1:0 Jászapáti—Kunhegyes 3:2 Jákóhalma—Mtúri Honvéd 2:1 A megyei tekebajnokság állása 1. Szó. MÁV 2. Szó. Vasutas 3. Szó. Kinizsi 5 12.319 33.5 6 13.620 31.5 5 11.822 22.5 4. Szó. Spartacus 5 11.743 22.0 5. Szó. Dózsa 6. Szó. Olajbány. 7. Szó. Dózsa ,,B” 11.851 20.5 5 10.828 12.0 5 10.512 2.0 A Szolnoki Dózsa ,,B” csapat eredménye a megyei bajnokság­ba nem számít be, csupán az eredménye a többi ellenféllel szemben edzőmérkőzésnek szá­mít. A labdarúgó NB 11-ért A két héttel ezelőtt lejátszott Diósgyőr—Özd mérkőzés ered­ménye 1:0 volt, így a múltheti táblázatban a két csapat gól­aránya hibásan jelent meg. A félbeszakadt Szolnok—Egyetértés eredményét nem számítottuk be. A felső vonal felett az első helyért, az alsó vonal alatt a kiesés ellen küzdők vannak. A forduló eredményei Pénzügyőrök — Vasas Izzó 5:2, Miskolci VSC—Szegedi VSE 2:1, Borsodi Bányász — Ózdi Kohász 2:1, Bp. Spartacus—Nagybátonyi Bányász 4:1. Orosházi Kinizsi— Bp. Előre 3:0. Súlyos szerencséflenség egy franciaországi gépkocsiversenyen Ais-les-Bains (MTI). A ke­let-franciaországi Ais-les- Bains városában vasárnap rendezett gépkocsiversenyen súlyos szerencsétlenség tör­tént. Therfall angol verseny­ző 170 kilométeres óránkénti sebességgel száguldó gépko­csija nekirohant a verseny rendezői, a hivatalos szemé­lyek és az újságírók részére épített, s a verseny közben összedőlt emelvénynek. Nyu­gati jelentések szerint Ther- fali és hat néző szörnyet halt. Húsz sebesültet kórházba szállítottak, köztük hat álla­pota súlyos. 4 Szolnoki Rádió műsora Tiszamenti hétköznapok. Ze­nés riportműsor megyénk életé­ből. (apróhirdetések) A SZOLNOKI 1 postahivatal hír- Lapszervezőt és hírlapárust fel­vesz. Jelentkezni lehet a főnöki Irodában. AGRONOMUSOKAT felvételre keres a Talajjavító Vállalat Di- gozó Főcsoportja. Szolnok, Tóth Ferenc u. 5. sz. A JASZKISÉRI Vegyes KTSZ zománcozó üzemébe műszaki vezetőt keres azonnali belépésre. Gépészmérnök előnyben. Fize­tés megegyezés szerint. SZOLNOK, Véső utca 25 számú ház árveréssel 35 000.— Ft-ért el­adó. Árverés ideje május 31-én 11 órakor a helyszínen. _________ LE BONTÁSRA 8x15 m-es épület eladó. Érdeklődés: Szolnok, Fiu­mei út 25. NAGY gyakorlattal rendelkező anyagkönyvelőt azonnal felve­szünk. Jelentkezni a Szolnoki Vas- és Faipari KTSZ-nél, Os­tor u. 1. sz. A SZOLNOK megyei Tanács Építési és Szerelőipari Vállalata vidéki munkára kőműveseket és segédmunkásokat vesz fel. — Bérezés teljesítménybérben. Je­lentkezés a vállalat munkaügyi csoportjánál, Szolnok, Dózsa György u. 5. sz. alatt. ADMINISZTRÁCIÓS munkában is jártas, gyakorlattal rendelke­ző férfi könyvelőt, levelezőt azonnalra felvesz a Szolnoki Sörkirendeltség, Magyar u. 3. RAKÓDÓ, áruszállító dolgozó­kat felvesz a „TEMPÓ” Ksz. Szolnok, Jászkürt u. 1. DEBRECEN központjában két- szoba összkomfortos lakást cse­rélnék szolnoki belvárosi hason­lóért. Leveleket a Debreceni Magyar Hirdetőbe „Tisza” jel­igére kérek. BÚTOR! A Jászjákóhalmai Asz­talos Szövetkezet rendelésre ké­szít kívül belül fényezett 8 ré­szes hálószoba bútort 9680.— Ft- os áron. Megrendelhető: Aszta­los Szövetkezet, Jászjákóhalma. TISZAÖRSI fürdőtelepen 2 szo­ba, konyha, fürdőszoba, speiz, verandás családi ház, családi okokból eladó. .Cím: Kúrái Sán- domé Tiszaörs, fürdőtelep. A KISÚJSZÁLLÁSI FÖLDMŰVES- SZÖVETKEZET áruházi önkiszolgáló élelmiszer* boltjában május hó 26—27-én nagy­szabású konverv bemuta­tót rendez, melyre vásár­lóit szeretettel meghívja. Köszönetnyilvánítás Hálás köszönetünket fejezz.ük ki mindazoknak, akik szövetke­zetünknél az i960, május hó 15-i tűz oltásában résztvettek. VAS- ÉS FAIPARI KTSZ Vezetősége, Szolnok Hirdetmény Folyó év május 25-én és 26-án közúti forgalom szám­lálást tart az Uj Vasútterve­ző Vállalat Szolnokon. A számlálás május 26-án a bel­városba bejövő járművek le­állításával történik. A leál­lításkor megkérdezik a jár­mű kiindulási helyét és úti­célját. Kérjük a járműveze­tőket, hogy legyenek a szám­lálóbiztosok segítségére, mert a gyors és pontos adatszol­gáltatásukkal a közúti háló­zat helyes fejlesztéséhez nyújtanak segítséget. Szolnok Városi Tanács VB Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás- párt SzninoK megyei Bizottsága es 8 Megyei Tanács lapja Felelő* szerkesztő: VargB Jftzset Szerkesztőség: Szolnok. Tisza Antal u. t. L em Telelőn: 20—93. 23—20. 20-4!» Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen bajos Kiadóhivatal: Szolnok, irodanaz. tszt. 2. Telefon: 20—»4 Megjelenik netfö kivételével mindennap A Lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok es fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési dija: egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál es kézbesítőnél. Szolnok, Nvorrda Vállalat 1960. május 23. — 1918 Felelős nyomdavezetői Mészáros Sándot KELETI CSOPORT 1. Debrecen 27 14 10 3 50:21 38 2. Kecském. 27 14 8 5 44:17 36 3. SzVSE 26 13 5 8 31:24 31 4. Borsod 27 12 6 9 33:30 30 5. Pénzügyő 26 12 5 9 35:27 29 6. Ózd 27 11 7 9 37:32 29 7. Egyetért. 26 12 4 10 32:27 28 8. Miskolc 27 11 6 10 41:37 28 9. Jberény 27 10 7 10 33:39 27 10. Diósgyőr 27 10 7 10 29:44 27 11. Bp. Előre 27 7 12 8 39:38 26 12. Szolnok ____26 8 9 9 32:32 25 13 . Nbátony 27 8 5 14 26:40 21 14. Bp. Sp. 27 8 4 15 37:44 20 15. Orosháza 27 5 8 14 32:52 18 16. Izzó 27 B 6 17 28:56 15 SOQÜSÍ