Szolnok Megyei Néplap, 1960. április (11. évfolyam, 78-101. szám)

1960-04-07 / 82. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1960. április 7. A labdarúgó NB III-ért Gyulai MEDOSZ—Szolnoki MTE 2:0 (0:0) Gyula, 1500 néző, vezette: Tár- kány. Az MTE az alábbi felállí- tásban Játszott: Sárkány — Tó- kizl, Török, Zalai - Gyetval, Bári — Cs. Farkas, Bánhidi, Papp, Kiss, Wt'isch. Kezdés után az MTE kezdeményezett. A Játék képe azt mulatta, hogy a csapat meg is nyerheti a mér­kőzést. Kemény összecsapások tarkították a játékot. A gyulaiak részéről több szándékos szabály­talanság is történt. Annak elle­nére, hogy az MTE támadott, gól nem született, mert a csatá­rok a lövésekkel adósak marad­tak. A 27. percben Sárit egy összecsapás után a játékvezető kiállította. Megállapítható volt, hogy Sári egyáltalán nem szol­gáltatott okot a kiállításra. A tíz emberre csökkent MTE sem adta fel a harcot. A félidő gól nélkül ért véget. Szünet után a Jól záró MTE véde­lem a 78. percig kitartott. A 78. percben Papp lejéről leperdült a labda, amit a gyulai közép­csatár a hálóba fejelt, 1:0. Űjabb nagy nyomás után a 89. percben a hazai balsaélső lesen állva szerezte meg a labdát, amit a hálóba lótt, 2:0. Ez a mérkőzés iskolapéldája, volt annak, hogy egy játékvezető a hazai közön­ség befolyása alatt egyik téves Ítéletét a másik után hozza meg. A tévedés minden esetben az MTE-t sújtotta. Az MTE játé­ka - amíg a csapat teljes volt kielégítő volt. Később a tiz em­berre csökkent vendégek visz- szaestek, így a vereségbe bele kellett törődniük. A hazai csa­pat nagy lelkesedéssel és túl keményen Játszott. Jók: Török, Sárkány, Bánhidi. P. H. KÖZEPES IKAMC MÉRKŐZÉS Törökszentmiklósi Fáklya— Makói Vasas 0:0 Makó, 1300 néző, vezette: Do­mokos. A tőrökszentmiklósiak a következő összeállításban szere­peltek: Ernst - Szecsei, Kara- kas II., Ráezi — Fackelmann, Hajik — Deák, Karakas I., Papp, Muszka, Szakái. Edző: Selmeczi János. Már az első percben ha­zai támadás alakult ki, de Fac­kelmann mentett. Az ellentáma­dás során a 2. percben Szakái jó labdát adott Deáknak, előle azonban menteni tudtak a hazai védők. A 15. percben Szakái szöktette Muszkát, aki Jó hely­zetben a n-es vonalából kapura Pécsett került megrende­zésre április 2—3-án és 4-én az országos vidéki felnőtt egyéni ökölvívó bajnokság. A vidék legjobb öklözőinek összecsapásán váltósúlyban kötelek közé lépett Ecsédi Miklós, a Szolnoki MÁV vál­tósúlyú versenyzője is. Sike­resen szerepelt már a selej­tezőben és az elődöntőben is. Az elődöntőben a győri Bö- givel vívta a legszebb mér­kőzést- Igaz, meglátszott a szolnoki fiún, hogy még nem érte el legjobb formáját. A döntőbe Cseke, a Gyu­Magj arország—Csehszlovákia 2:1 (1:0) Brno. 50 000 néző. Vezette: Lukjanov (Szovjetunió). Ma­gyarország: Faragó — Novák, Várhídi, Dalnoki — Vilezsál, Kovács III. — Sátori. Göröcs, Albert, Orosz, Rákosi. Cseh­szlovákia: HLavati — Tichy, Hledik, Bomba — Kos, Voj- tek — Pavlovics. Kucsera, Kvasznyák, Kacsányi, Jeli­nek. Góllövők: Albert, Albert. Kucsera. Végig izgalmas mérkőzésen a hazai csapat túlkemény já­tékkal próbálta ellensúlyoz­ni a vendégek nagyobb tech­nikai fölényét. A magyar csa­pat a várt szép és eredmé­nyes játékot mutatta. Ez a 16-os döntőbe jutást eredmé­nyezte. így a magyar fiúk megváltották jegyüket Ró­mába. Rögtön kezdés után a magyar csapat lépett fel tá­madólag és szebbnél szebb adogatásokkal sikerült meg­közelíteni az ellenfél kapu­ját. azonban lövéseiket nem mindig kísérte szerencse. A magyar belső hármas megmu­tatta oroszlánkörmeit és egy Qtyfz-»ALbert akcióból lőtt. A hazai kapus szögletre hárított. Ezután Fáklya fölény alakult ki, Hajik 30 méterről kapásból kapu fölé lőtt. A ma­kóiak erősen védekeztek. Ebben az Időben több szabálytalanság csúszott a hazaiak Játékába. A 25. percben a hazaiak is feljöt­tek. a balszélső szépen futott el, beadását a jobb összekötő a ll­es pontról kapu fölé fejelte. — Nagy gólhelyzet volt. A 37. perc­ben kavarodás támadt a makói kapu előtt. Deák két védő kö­zül kiugrott a labdával és 11 mé­terről a hálóba gurított. A Já­tékvezető azonban les címén nem adta meg a gólt. Szünet után váltakozó volt 'a játék képe. Ekkor a makóiak voltak fölényben. A 4B. percben szögletet értek el. A beívelt lab­dát Ernst szépen hárította. Az 57. percben Fáklya támadás ala­kult kt. Muszka jó labdával szöktette Szakáit, aki elrontot­ta a jó helyzetet. Feljöttek a makóiak, s Emstnek több alka­lommal kellett közbeavatkoznia. Az egyik hazai támadás során Karakas n-őt megrúgták. Rövid ápolás után azonban tovább ját­Mint már tegnapi lapszámunk­ban közöltük, régen volt ilyen forduló a megyei labdarúgó baj­nokságban. Talán azt Is mond­hatjuk, hogy „fejetetejére” áll­tak az eredmények. Ha a me­gyei labdarúgó bajnokság Szol­nok megyei csapataira Is lehet­ne totózni, akkor ezen a héten biztosan nem lett volna 12-es, de még U-es találat sem. Na de nézzük meg, mit Írnak tudósí­tóink az április 1-i fordulóról. Tiszaföldvár—Szolnoki Vasutas 5.-0 (2:0) Tiszaföldvár, 600 néző. Vezette: Soós. Tiszaföldvár: Tóth — Kő­műves, Lakatos, Szelindl - Bal­ia, Sági - Nyitral, Bíró H.. Szat­mári, Kávásl, T. Kovács. Edző: Szebeny J. Szolnoki VSC: Hor­váth II. — Torna, Grámán, Ret­kes - Palotai, Kovács - Tó- vlzi. Rontó, Horváth I., Cseh, Simon. Edző: Nagy Béla. Nagy érdeklődés előzte meg a tisza- földvárl csapat első hazai játé­kát. A földváriak széllel szem­ben kezdtek. A 16. percben Sági, Kovács, Szatmári, Kávásl volt a labda útja és a balösszekötő mintegy nyolc méterről a ki­bajnoka lai MEDOSZ ökölvívója volt az ellenfele. Közepes színvo­nalú mérkőzés alakult ki a két versenyző között. Ecsédin látható volt a fáradtság jele. Ennek ellenére biztosan győ­zött Ezzel súlycsoportjában országos vidék bajnokságot nyert. Győzelmével jogot szerzett a kb. két hét múl­va megrendezésre kerülő or­szágos bajnokságon való részvételre. Az addig hátra­lévő időt igyekszik jól ki­használni- Úgy dolgozik, — edzőjének Dobos Miklósnak irányításával, — hogy akkor­ra formája teljes legyen. az utóbbi megszerezte a ma­gyar csapatnak a vezetést. A kintlévő több mint 1000 fő­nyi magyar szurkoló gárda hatalmas biztatásba kezdett. Ám a csehek durvasággal igyekeztek ellensúlyozni a magyar csapat fölényét. Elő­ször Göröcsöt, majd Rákosit terítették le, aki hatalmas kötéssel a fején tért vissza a pályára. Azonban a magyar csapat folytatta a már jól be­vált taktikáját. Az 58. perc­ben Göröcs—Albert mesteri akció után Albert megszerez­te a magyar együttes máso­dik gólját. Ekkor a magyar csapat kissé engedett az iramból és ezt a csehszlová­kok ügyesen kihasználták és Kucsera révén sikerült szépí­teniük. Hat perccel a befeje­zés előtt Albert sokat ígérőén tört kapura. Már csak az elé­je kifutó kapussal állt szem­be, de a kapusba gurított. A hátralévő időben már nem változott az eredmény. Vég­eredményben a magyar együt­tes nagy küzdelemben érté­kes győzelemmel 16-os döntőbe. szott. A 70. perctől nagy munka hárult a Fáklya védelemre. Mint­egy tíz percen át rohamoztak a hazaiak. A vendégvédők azon­ban Fackelmannal az élen jól zártak. A 80. percben a makói balszélső futott egy labdára, melyet Emst védett, s közben a csatár megrúgta a Fáklya ka­pusát, aki rövidebb ideig ápo­lásra szorult. A hátralévő idő­ben a tőrökszentmiklósiak Is tá­madtak, de az eredmény már nem változott. Makói támadás­sal ért véget a játék. - Jók: Fackelmann (a mezőny legjobb­ja), Emst, Karakas II., Karakas L A makói csapatból csak a ka­pust lehet dicsérni. A mérkőzés Inkább küzdelmet hozott, mint játékot. A látottak alapján a Fáklya megérdemelte az egyik pontot. A játékvezető gyengén működött, több fordított ítélete volt. Nem figyelte partjelzőinek Jelzéseit. Dicséret Illeti a makói sportkör vezetőségét, a vendég­csapat baráti fogadásáért. A többi egyesület vezetői tanul­mozduló Horváth n. mellett biz­tosan lőtt a hálóba, 1:0. Utána feljöttek a vendégek is és Tóth két ízben is csak bravúros ve­tődéssel tudott hárítani, A 35. percben szögletet értek el a ha­zaiak. Nyitral beívelt labdája után Sági mintegy 15 méterről fejelt kapura, az egyik menteni akaró Vasutas Játékos kezét érintve Jutott a labda a hálóba. A játékvezető azonban érthetet­lenül nem gólt, hanem ll-est Ítélt, amit Kávásl élesen, lapo­san a jobb sarokba lőtt, 2:8. Szünet után továbbra is a ha­zai együttes volt fölényben. Az 56. percben Kávásl a felezővo­nal tájáról tört kapura s mint­egy 25 méterről hatalmas lövé­sét Horváth n. csak kapufára tudta ütni, s a visszapattanó labdát T. Kovács ritkán látott nagy lövéssel küldte a léc alá, 3:0. A 70. percben ellentámadást vezettek a vasutasok. Simon nagy lövését Tóth a levegőben úszva védte. A 75. percben pedig Palo­tai szabadrúgását hárította kitü­nően a hazai kapus. Ezután egy összecsapásnál a vendégek egyik Játékosa megsérül, majd Tornát egy durva belemenés miatt a Játékvezető kiállította. A 78. percben Nyitrai a 16-os sarká­ról váratlanul kapura lőtt. s lab­dája a meglepett Horváth II. fe­lett a léc alá vágódott. - A 83. percben pedig Nyitral jól Ívelt szögletét Kovács fejjel érétkesí- tette, 5:0» Közepes Iramú mérkőzésen a hazai csapat végig kezében tar­totta a játék Irányítását és biz­tosan győzött. Jók: Tóth, Laka­tos, Szelindl, Sági, T. Kovács, Kávásl, Illetve: Torna. Grámán. Simon. Soős játékvezető jól bí­ráskodott. Tiszaföldvár ifi - Szó. Vasutas ifi 1:8. Verbók Attila Mezőtúri MAFC—.1 ászárok ­szállás 2:0 (1:0) Mezőtúr, 1100 néző. - Vezette: Szentesi. MAFC: Kerékgyártó - Szűcs, Török I., Veres - Kol- busz, Tóth — Jenei, Gombás II., Csete, Nagy n„ Gombás I. Jász- árokszállás: André — Racskó II.. Sipcki, Racskó I. — Győző, Kö- czián — Füleki, Bagi, Illés, Cza- gány I., Czagány H. Elénk ér­deklődés előzte meg a két csa­pat találkozóját. Erős szélben a MAFC kezdte a Játékot, de a vendégek nyomban ellentáma­dásba lendültek. Az első percek Jobbára mezőnyjátékkal teltek el. A 8. percben feljöttek a ven­dégek és ülés lövését Kerék­gyártó csak szögletre tudta üt­ni. A beívelt labdát Török a mezőnybe küldte. Kezdett a já­ték színvonalassá válni. Hol az egyik, hol a másik kapu volt veszélyben. A jászárokszállási csatárok szépen adogattak a me­zőnyben, csak éppen a befeje­zésbe csúszott hiba. A 16. perc­ben hazai támadásnál Csete mes­teri labdával ugratta ki Gom­bás I-et, aki elhamarkodottan lőtt s a kapus szögletre hárított. A Scolnoki MÁV közleménye A nagyfontosságú Bp. Előre- Szolnoki MÁV NB II-es labdaru­gó mérkőzés f. hó 10-én dél­után 14.15 h-kor kerül lejátszásra Bp-en, az Előre pályán a Sport utcában.- A vasárnap reggel induló IBUSZ sport-vonatra korlátolt számban csütörtökön délelőtt 10 óráig még elfogadunk jelentke­zést. A különvonatra csak az IBUSZ-nál elővételben megvásá­rolt Jegyek érvényesek; az álio- máaos iSÄHtoMt#** tunx less! Atlétikai verseny­bírói tanfolyam A Megyei Atlétikai Szövetség versenybírói tanfolyamon részt- vehetnek mindazok a férfiak és nők, akik már eddig is tevé­kenykedtek e sportágban. To­vábbá azok is, akik most akar­nak bekapcsolódni az atlétikába, mint versenybírók. A tanfolyam időtartama négyszer két óra. A haladók (már eddig is működők) részére két óra. A hallgatók vizsgát tesznek és versenybírói igazolványt kapnak. A haladó­kat pedig a sikeres vizsgázás után magasabb osztályba minősí­tik. A Megyei Atlétikai Szövetség a tanfolyamot — a hallgatókkal való közös megbeszélés alapján - az esti órákban kívánja lebo­nyolítani. Jelentkezni a Megyei Testnevelési és Sport Tanácsnál lehet (Megyei Tanácsháza). Ha­táridő április U. Ezután feljött • MAFC. A 15. percben Csete egyedül tört ka­pura, s a lövés pillanatában a befutó Sipeki szögletre mentett. A 30. percben a jobb szélre ki­húzódó Nagy IL néhány csel után védhetetlenül lőtt a hálóba. 1:0. A vendégeket nem törte le a gól, sőt veszélyesebben tá­madtak, — de a jól tömörülő MAFC védelem hárítani tudott. A hátralévő Időben MAFC fö­lény alakult ki, s a 43. percben Jenei szépen ment el védője mellett, s beadását Tóth mint­egy húsz méterről lőtte kapura, amit André bravúrosan védett. A második félidőben a vendé­geken a fárdtság jelei mutatkoz­tak. Jobbára a két 16-os között folyt a játék. Az 52. percben gyors MAFC támadás futott vé­gig a pályán, s ennek befejezé­seként Gombás I. az elmozduló kapus mellett biztosan lőtt a há­lóba, 2:0. A 60. percben Nagy II. szépen húzott kapura és az 5- ösről kapufára lőtt. A második félidőt inkább mezőnyjáték jel­lemezte. A 75. percben Gombás I. tört kapura, 16 méterről lőtt, s a labda a vendégvédőtől Gom­bás II. elé pattant, akinek hatal­mas lövését bravúrral védte André. A mérkőzés végéig külö­nösebb esemény már nem tör­tént. Jók: Török I., Tóth, Nagy II. , Csete, Gombás I., - illetve: André, Sipeki. A játékvezetői hármas hibátlanul látta el fel­adatát. MAFC ifi - Jászárokszállási ifi 0:0. Szatmári József------------------4% -----------------­A franciák gyűjtik az új ezüstpénzt A francia jegybank közle­ményt adott ki, amelyből ki­derült, hogy a francia polgá­rok kivonják a forgalomból az új ezüst 5 frankosokat. 1960. január 1-én 40 millió darab ezüst ötfrankos került forgalomba, de már majdnem mind eltűnt a „családi spór- kasszákban”. A jegybank közli, hogy az új ötfrankosok ezüst tartalma rendkívül cse­kély, tehát nem érdemes őket gyűjteni. (A „Welt”-bői) Szerkesztői üzenet A megyei irodalom problémái! tárgyaló cikkhez számos hozzá­szólás érkezett. Ezúton közöljük minden hozzászólóval, hogy a vitacikkek közlését a napokban megkezdjük. Addig is szíves tü­relmüket kérjük. Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik forrón sze­retett gyermekünk, illetve drága testvérünk temetésén resztvettek, sírjára virágokat és koszorúkat helyeztek és mély fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek, - ezúton is hálás köszönetét mondunk. P. Kocsis János és családja Tiszakürt, Tüzes szőlő Ecsédi a vidék váitósúiyú Ökölvívó A magyar csapat a 16-os döntőben hatnak tőlük.- P. L * Tudósítóink jelentik a megyei labdarúgó bajnokságról jutott a V. J. A SZOLNOK MEG ILI FILMSZÍNHÁZAK MŰSORA Április 1—10-ig: Abádszalók 7-8 Játék a szerelemmel - 1«. 8-16 A törvény az tör­vény - 10. M: 10. Ha a világon mindenki Ilyen volna Cibakháza 8—10 Asch őrvezető kalandos lázadása — 18. 8-9 Mese­sorozat (ifjúsági). Matiné: 10. Utazás az őskorban Fegyvernek 8-10 A hetedik kereszt - 14. 8-8 Gombaházikó - (if­júsági). Matiné: Ezerarcú hős Jánoshida 7-8 Lilea - Kn. 8-10 Játék és álom - Ka. Matiné: M. Meckószöktetés Jászalsószentgyörgy 7-8 A királyasszony lovagja - 14. 7. Jégki­rálynő - (ifjúsági). 9-10 Lilea - Kn. M: 10. Tengerészrevú Jászapáti 7-8 Özönvíz előtt - 18. 7-8 Csodálatos kút (ifjúsági) 9- 10 A Blum-ügy - 14. Matiné: 10. ördögi kör Jászárokszállás 8—10 Egy kislány keresi az édesapját — 18. Mati­né: 10. Rita Jászberény Lehel 7—10 Szent Johanna — 18. Matiné: 14: Dollárpapa Jászberény Déryné 7—10 Bolond április — 18 Jászdózsa 7—8 Játék és álom — Kn. 9—10 A királyasszony lovagja — 14. 9 Mackószöktetés (ifjúsági). M: 10. Turlstaszerelem Jászfényszaru 8—10 Vörös tinta — 14. 8—9 Mesesorozat (ifjúsági). Matiné: 10. ördögi találmány J&szjákóhalma 8—19 Ketten a nagyvárosban — Kn. Mat.: 19. Kék sirály Jászklsér 8-10 Fekete gyöngyök - Kn. Mat.: 10. Fekete zászlóalj Jászladány 8—10 Gyalog a mennyországba - 14. 8-9 Varsói szirén — 10 (ifjúsági). Matiné: 10. Mese az aranyhajú királylányról Kenderes 8—10 Távoli partokon — 10. Matiné: 10. 2x2 néha 5 Kisújszállás 7—10 Végállomás: szerelem — 18. 7—9 101-es sas (ifjú­sági). Matiné; 10. Hajsza Kunhegyes 7—10 Kölyök — Kn. Matiné: 10. Kati és a vadmaeska Kunmadaras 8—10 Megtört a jég Kn. Matiné: 10. Egy halálraítélt megszökik Kunszentmárton 7—10 Es Varsó messze van - 10. M: 10. Az anya Mezőtúr Dózsa 7—10 Családi ékszerek - 14. 7-9 Kaland a vonaton — (Ifjúsági). Matiné: 10. Csinytevő Mezőtúr Szabadság 7—10 Virrad... — Kn. Öcsöd 8—10 Szombattól hétfőig - 10. M: 10. Riadó a hegyekben Rákóczifalva 8—10 Gerolsteinl kaland — Kn. Matiné: 19. Telhetetlen méhecske Szolnok Vörös Csillag 7-13 Mennyei pokol - 1« Szolnok Tisza 7-13 Meztelen Igazság - Kn. Mat.: 18 Pár lépés a határ Szolnok Millennium 8-10 Vakmerő szív - Kn. Tiszaföldvár 8—10 Hétköznapi tragédiák - 10. Matiné: 19. Nyomok a hóban Tiszafüred 7-10 Rendkívüli történet I. - 18. Matiné: 18. Déryné Tiszakürt 9—10 Emberi sors — 10. Matiné: 18. Till Ulenspiegel Törökszentmiklós 7—10 Három csillag - Kn. Matiné: 10. Feltáma­dott a tenger Túrkeve 7—10 Többé nem balkezes — Kn. 7—9 Hruscsov Ameriká­ban - (1 órás kül. műsor). Matiné: 10. Kaland a vonaton Ujszász 8—10 Mi ketten egyedül — 10. Matiné: 10. A fiú Karcag 7-10 Szökés a szigetről — It. M: 10. A fejedelem bajnoka 10=19 éven alul nem ajánlottl 14=14 éven alul nem ajánlott! l8=Csak 18 éven felülieknek! Kn.=Korhatár nélkül. C A P R Ó H I R ÉPÍTÉSZ technikust azonnali be­lépései felvesz a Terményfor­galmi Vállalat, Szolnok, Zagyva- rékasi úti Irodaház. ______________ A Műtrágya és Növényvédőszer Értékesítő Szövetkezeti Vállalat április 15-ével felvesz gépírni tu­dó, többéves gyakorlattal ren­delkező általános adminisztrátort. Cím: Szolnok, Vöröshadsereg u. 32. szám.__________________________ rö BBEVES gyakorlattal rendel­kező alacarte szakácsot vagy szakácsnőt azonnal felveszünk. Alföldi Üzemi Vendéglátó Válla­lat, Szolnok, Magyar utca 7. sz. VENDÉGLÁTÓ szakmában jó gyakorlattal rendelkező munka­erőt keresünk üzemvezető he­lyettesi beosztásba. Cím a kiadó­ban^_____________________________ LOTTON nyert 602-es típusú te­levízió sürgősen eladó. Kőtelek, Dózsa György út 6.______________ NA GYMÉRETŰ jégszekrény kifo- gástalan állapotban, pult, tőke és hentes felszerelés eladó. Megte­kinthető: Jászapáti, Szigligeti u. 26. Érdeklődés levélben: Mitter- maier Budapest, III.. Tímár u. 3. 5000 db vályog eladó. Szolnok, Kertváros, Holt-Tiszapart, (Agócs kertésznél). ________________________ HÚ SZ hektoliter olasz rizling bor eladó. Tiszakürt, Tüzes sző- lő 21 szám.___________________ BE KÖLTÖZHETŐ kisebb családi házat veszek Szolnokon, 7000.— Ft készpénz, a többit megegye­zéssel. Németh Mihály Abony, VII., Sashalom 29 sz. TISZAFÖLDVARON, Kossuth ut­ca 71 számú lakóház, ipari áram­mal, a főtéren eladó — beköltöz- hető. BEKÖLTÖZHETŐ családi ház nagy telekkel eladó. Szolnok, Kassai út 30/b. Dobos. — Erdek­lődni: Cserép u. 15.______________ SZ AJOLBAN, Zalka Máté út 5 szám alatt beköltözhető családi ház nagy portával eladó. Érdek­lődni ugyanott. TOROKSZENTMIKLOSON, Vö­röshadsereg utca 71 számú ház azonnali beköltözéssel — eladó. SZOLNOKON, Meder utca 2,a sz. alatt beköltözhető egyszoba konyhás házrész eladó. Érdek- lődés: Szolnok, Mártírok útja 15. BEKÖLTÖZHETŐ családi ház eladó. Szolnok, Keskeny János utca mellékköz 63/1. Naponta 6 órától, szombat-vasárnap egész nap. ____________________ UQ n-öl házhelynek való telek eladó. Szolnok, Csokonai u. 75. BEKÖLTÖZHETŐ kétszobás csa­ládi ház eladó. Szolnok, Horog utca 19. MÁV sportpályánál. 250-es JAWA, kifogástalan álla­potban eladó. Törökszentmiklós Kossuth u. 144. Barócsi. A Szolnoki Rádió műsora Jászkunság! híradó, — riportok, tudósítások a nap eseményeiből. — Magyar nóták, népdalok. — Le­velezőink írásaiból, * Mezőgaz­dasági híradó. petések) Jókarban lévő DANUVIA motor­kerékpár eladó. Megtekinthető: Tiszagyendán a Lenin Tsz irodá­jában, munkanapokon 1-től 11 óráig. _______________________ A JASZKARA JENŐI Vegyes KTSZ nőifodrász részlegvezetőt keres. Érdeklődők forduljanak a fenti KTSZ vezetőségéhez. AZ ORMENYESI Földmüvesszö- vetkezet önkiszolgáló boltjába egy fő élelmiszer-boltvezetőt, vegyes boltjába egy fő vegyes­boltvezetőt keres i860, április 19-1 belépéssel. Jelentkezés a szövetkezet irodájában. Fegy­vernek, MÁV állomás. — Lakás nincs. Erkölcsi és működési bi- zonyitvány szükséges.___________ JO állapotban lévő Pannónia el­adó. Jászberény, Honvéd u. 39. STEXER 55-ös személygépkocsi el­adó. Szolnok, Ságvári E. ü. 11. «immimiiiiiimiiiiiiiiitimiiiiiniiiiiiiiiiim Hirdetmény A Nagykörűi Községi Ta­nácsházára 1960. április 8-án (pénteken) délelőtt 11 órára a Megyei Bírósági Végrehaj­tó kérelmére árverést tűzött ki Majzik Mihály, Nagykörű, Hunyadi János u. 7. sz. házá­ra. A lakóház 3 szoba, kony­ha, kamra, előszoba, veranda, nagy istálló, valamint egyéb mellékhelyiségekből áll, 985 n-öl telek tartozik hozzá, nagy gazdasági udvarral és az utcai részen nagy gyümöl- I esőssel. Vétel esetén a rész- | beni, esetleg teljes beköltö- jzés megoldható. Az ingatlan kikiáltási ára 110 000 Ft. Ér­deklődés: Szolnok megyei FŰSZERT Vállalat, Szolnok, Rékasi úti Irodaház. Telefon: 19—74. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottság« es a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Varga Jőzset Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. í. L em. Telefon: 80-93, 23-20, 20-60 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajoi Kadóhivatai: Szolnok, Irodaház, tszt 2. Telefon: 20-94 Megjelenik nettó kivételével mindennap A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok es fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési dija: egy hóra 11.- Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál es kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat i860, április 6. - 1195 Felelős nyomdavezetőé Mészáros Sándog