Szolnok Megyei Néplap, 1960. március (11. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-08 / 57. szám

Ö «*W,NOR MRT.TEI NtPf.AP 1960. március í. Javuló formában, biztosan győzött a MÁV Szolnoki MÁV— Diósgyőri Bányász 3:0 (0:0) MÁV sporttelep, 2500 néző, ve­zette: Schopp, Budapest (Geréb -Angyal). Szolnoki MÁV: Cselényi - Sándor, Abonyi, Makai — Dras- kóczi, B. Nagy - Tóth, Csábi, Gazsó, Szekeres, Dobos. Edző: Fazekas László. Diósgyőri Bányász: Csabai — Kiss, Verba, Újvári — Tóth, Pau- lás - Kárpáti, Szabó II., Stadin- ger I., Stadinger n., Boronkai. Edző: Nagy György. A hűvös, szeles idő sem tudta visszatartani a sportkedvelők százait és szépszámú közönség gyűlt egybe, hogy tanúja le­gyen az idei második bajnoki mérkőzésnek. A vendégek kezd­ték a játékot, nappal és enyhe széllel hátukban. Rögtön táma­dásba lendültek, de az első lö­vésük elkerülte a kaput. A vá- iasztámadások egyre erősebbé váltak és rövidesen tartós és ko­moly hazai mezőnyfölény ala­kult ki. A csatársor ezúttal friss, eleven csatárakciókkal, helycse- rés támadásokkal közelítette meg ellenfele kapuját. A diós­győriek azonban elkeseredetten védekeztek, nem engedték lövés­hez jutni csatárainkat, az annyi­ra várt vezető gól nem akart megszületni. Közben a bányá­szok is feljöttek néhányszor és az egyik szabadrúgást Cselényi csak bravúrral tudta kiütni a téc fölé. A közönségnek tetszett a játék . és itt-ott felcsattant a biztatás is. Szemre is tetszetős volt ebben az időszakban a szol­nokiak játéka. A 28. percben Szekeres perdített labdáját az oldalléc mentette, később Csábi nagyszerű fejesét, pár perc múl­va Dobos kapáslövését védte pa­rádésan a vendégkaous. Szünet után folvtatódott a hazaiak ost­roma. Ebben az időszakban már több lövés ment Csabai kapu­jára, aki azonban mindent men­tett. Az 55. percben a jó formá­ban lévő B. Nagy hozta fel a labdát, Gazsóhoz passzolt, aki egyből kiugratta és a fiatal fe­dezet végre megtalálta a rést a kapuba, 1:0. Nagy volt az öröm a szolnokaiknál. A rohamok folytatódtak és B. Nagy újabb lövése a sarok mellett suhant A labdarúgó NB I. eredményei vasas-Bvse 2:1 (1:0) Szeged—Csepel 1:# (1:0) Salgőtarján—MTK 2:i (1:0) Pécs—Bp. Honvéd 1:1 (1:0) U. Dózsa—Szombathely 3:1 (1:1) Perencváros-Dorog 7:1 (5:1) Tatabánya—Diósgyőr 2:1 (0:0) A Totó heti eredménye 1. Dorog-Ferencváros 1:7 2 2. SBTC-MTK 2:1 1 3. Csepel—Szeged 0:1 2 4. Tatabánya-Diósgyőr 2:1 1 5. Pécs—Honvéd 1:1 x 6. SZVSE—Debrecen 0:2 2 7. Kecskemét—Előre 2:0 1 8. Nagybátony—Ózd 0:0 x 9. Pápa-Győr 1:3 2 10. Sztállnváros—ZTE 0:0 X 11. I.azio—Róma *:i z 12. Alessandria-Juventus 0:2 2 i el. A 62. percben Csábi törne ki, de őrzőjével együtt elestek. A labda a jó ütemben érkező Tóth L.-hez került, aki egy sikeres csel után keresztbe leadott bom­balövéssel újabb gólt szerzett. 2:0. A 75. percben Szekeres átkí­gyózott a bányász védőkön, azok ollóba fogták és így elesétt. A játékvezető határozottan 11-est ítélt. Ezt Dobos biztosan helyez­te a balsarokba. 3:0. A gól után csökkent az iram és néhányszor a vendégek is vezettek egy-két támadást és a tétovázó MÁV vé­delem jóvoltából gólhelyzetük is akadt. — Befejezéshez azonban nem volt átütő erejük. Néhány jó szolnoki lövést láthattunk még s vége is volt a mérkőzés­nek. A MÁV ezen a mérkőzésen javuló összjátékkal rukkolt ki. Teljesen megérdemelten győzött a lelkes Bányász ellen. Egyéni­leg nehéz bárkit is kiemelni, mert az együttes - igen helye­sen — a kollektív játékra töre­kedett. Cselényinek nem sok dolga akadt. A közvetlen véde­lem jól működött. Csak az utol­só percekben zavarodtak meg. A fedezetek közül B. Nagy oda­adó játéka említhető, aki emel­lett a vezetőgól megszerzésével átlendítette csapatát a holtpon­ton. A csatársor ezúttal lendü­letesen. így tetszetősen is ját­szott. Sok helyzetet dolgoztak ki, de lövésre nehezen vállal­koztak. Máskor meg az irány- zékkal volt hiba. A küzdőképes­ségből mindannyian dicséretet érdemelnek. A Diósgyőri Bányász láthatóan csak a védekezésre törekedett s ez hosszú ideig sikerült is ne­kik. Később beletörődtek a ve­reségbe, de végig sportszerűek voltak. A játékvezetők — elsősorban Schopp sporttárs — munkája él­mény volt /- határozottan, szin­te hibátlanul működtek. H. Gy. A megyei labdarúgó bajnokságért Vasárnap már a megyei labda­rúgó bajnokságban is teljes „üzem” volt. Általában a papír­forma alapján várható eredmé­nyek születtek. Mégis akadt egy meglepetés. Ugyanis a kunhegye- siek pontot vettek el a harma­dik helyezett jászárokszállásiak­tól, ami komoly teljesítmény. Nem várt nagyarányú győzelmet aratott a Jászberényi Lehel a Szolnoki Vasutas ellen. Az első forduló eredményei Tmiklósi Vasas—Jákóhalma 4:1 Szó. Kinizsi—Kunsztmárton 3:0 Kunhegyes—Jászárokszállás 1:1 Jberényi Lehel—Szó. Vasutas 5:0 Mtúri Honvéd—Szó. MÁV II. 2:1 Jberényi Vasas II.-MAFC 2:0 Jászapáti—Tiszaföldvár 1:1 Karcag-Fegyvernek 1:0 A labdarúgó NB IlI-ból jelentjük A labdarúgó NB Hl délkeleti csoportjában szereplő csapataink sikeresen vették a második aka­dályt. A martfűiek a jóképessé­gű szarvasiakat fektették két- vállra, a Törökszentmiklósi Fák­lya a Szegedi Építők ellen szere­pelt sikeresen, de a Szolnoki MTE is hazahozta az egyik pon­tot Szegedről az NB I-es SZEAC tartalékcsapa tátóL NAGY KÜZDELEMBEN - IGAZSÁGOS EREDMÉNY Martfűi MSE—Szarvas 2:0 (0:0) Martfű, 1200 néző. A cipőgyá­rlak a következő összeállításban játszottak: Csendes — Papp, Szá­raz, Gulyás — Bakos, Mészáros — Pálinkás, Böjti, Bencsik, Me­zőteleki, Molnár. A vendégek kezdték a játékot. Már az első percekben veszélyeztették a martfűi kaput. Balösszekötőjük elfutott a hazai védők mellett, s lövése a balkapufát találta el. Ezután feljöttek a hazaiak. Csa­táraik azonban sokat hibáztak. A 15. percben Böjti labdájával Pálinkás húzott kapura, de jó helyzetben mellé lőtt. A félidő hátralévő részében mindkét fél vezetett támadásokat, de a vé­delmek jól zártak. Fordulás után a martfűiek kezdtek rohamozni és a 48. perc­ben Bakos labdáját Böjti továb­bította a hálóba, 1:0. Továbbra is a martfűiek támadtak, de a jól védő szarvasi kapus tisztázta azokat. A 80. percben Mezőtele­ki Böjtit ugratta ki s utóbbi jól eltalált lövését a szarvasi kapus szögletre ütötte. A beívelt lab­dát Böjti küldte a hálóba. — A hátralévő időben az eredmény már nem változott. Jók: Csen­des, Gulyás, Bakos, Mészáros, Mezőteleki. Meddő csatári áték — Jászberényi tudósítónktól — Vasas Izzó—Jászberényi Vasas 0:0 Újpest, Attila utca, 800 néző. - vezette: Rozsnyai. Vasas izzó: Krammer — Ángyai, Naszádi, Varga — Kelemen, Czimmermann — Lakatos, Juhász, Tábori, Szőts, Balogh. Edző: Péteri János. Jász­berény: Balogh — Deák, Túri, Kovács — Galambos, Pintér — Ko­vács, Szántai, Rétsági, Bíró, He­gedűs. Edző: Mátsay András. Hűvös, szeles időben, jótalajú pályán került sor a mérkőzésre. A Vasas játszott az I. félidőben széllel — hátban. Már az első per­cekben látszott, hogy igen nagy lesz a küzdelem. Ehhez főként a gyengén működő játékvezető Is hozzájárult. Mindkét részről több szabálytalanságot hagyott büntet­lenül. így a Játékosok mind több sportszerűtlenségre ragadtatták magukat. Az első helyzet a ha­zaiak előtt adódott a 7. percben, szögletrúgásnál. Lakatos elé ke­rült a labda, de néhány lépésről hibázott. Fokozatosan feljött a Vasas. Nagy fölénybe kerültek a jászberényiek, de csatáraik min­dent elrontottak. Nem mertek messziről lövésre vállalkozni. A 12. percben Kovács n. futott el, de Krammer leszedte lábáról a labdát. A 16. percben Szántai szép szögletrúgása a felső kapufán gurult végig, de nem volt ott senki, aki értékesíthette volna a nagy helyzetet. Majd Kovács n. nagy erővel fejelte a labdát az oldalhálóra. Csapkodás jellemezte a játékot. Mindkét csapat sok hibát vétett. A 31. percben Rét­sági küldött egy lövést kapura, ezt Krammer szépen védte. Vasas fölénnyel ért véget az első fél­idő. Fordulás után változatos lett a játék. Az Izzóban az első félidő­ben megsérült Varga nem ját­szott. A hazaiak tíz emberrel kezdtek. így Is többet támadtak, mint a Vasas. A 12. percben Ju­hász lövését Balogh szépen véd­te. Utána több szabadrúgást Is rúgtak a helyiek. De ezeket a jól záró védelem tisztázta. A 16. percben Tábori előtt kínálkozott gólszerzési alkalom, de lövése kapu mellé szállt. Az Izzó nagy Jól szerepeltek a szolnoki ifi párbajtőrözők a lengyelek ellen Budapesten, a Vasas Pasaréti- ts Feke ezzel az eredménnyel tag- ti rsamntíhnn "* » Ja lett a csapatnak is. Néhány mérkőzésen már nemcsak a ta­lálatért küzdött hanem igyeke­zett változatos kezdeményezésre is. Sajnos, még mindig vissza­ossza tér régi hibás felfogására, s Ilyenkor képes többtalálatos ve­zetését leadni s esetleg ki Is kap­ni. Minden esetre kezd megérni benne az új iskola. Hank a félévi vizsgák után is­mét kezd formába lendülni. Gyoi> sasága és hegybiztossága növek­szik, de taktikailag még többször követ el hibát, miután nincs elég önbizalma. Reméljük, hamarosan meg­szabadulnak a gátlásoktól s még eredményesebben versenyeznek. Végeredmény a kővetkező: 1. Schmidt magyar 13 gy, 2. Galeski lengyel 13 gy, 3. Kulcsár ma­gyar 10 gy, 27 kt., 4. Fafalovszky lengyel 10 gy, 35 kt., 5. Feke ma­gyar 9 gy., 6. Hank magyar 8 gy, 14 kt., 9. Szekeres magyar 8 gy, 24 kt., 8. Cetera lengyel 7 gy, 17 kt., 9. Dotka lengyel 7 gy, 22 kt., 10. Andor magyar 7 gy, 23 kt., 11. Sindzlszki lengyel 6 gy., 12. Préda magyar 5 gy, 14 kt., 29 at, 13. Kutasi magyar 5 gy, 14 kt., 18 at., 14. Váraljai magyar 4 gy. 11 kt.. IS. Buchinger magyar 4 gy, 13 kt., 16. Sárosy magyar 4 gy, 15 kt. A holtversenyt 8:5 arányban nyerte meg Schmidt a lengyel Galeski ellen. Rendkívül nagy ér­deklődés mellett, fej-fej melletti küzdelem után egy egyenes tá­madással nyert a magyar fiú, jó­val a vivóldő letelte után. » J, J. « úti csarnokában került sor Varsó-Budapest ifi vívótalálkozó párbajtőr és kard egyéni szá­mára. Mindkét fegyvernemben 16-16 vívó mérkőzött egymással. A vendégek részéről 5, magyar rész­ről 11 induló lépett pástra. Mi­után teljes körmérkőzés volt, 120 csőrtét kellett vívni. Két nyolcas csoportban vívtak először, majd az „A” táblázat 1—4 indulója ver­senyzett a „B” táblázat 1-4 in­dulójával. Az 5—8 sorszámúak szintén egymással vívtak. Ez­után az „A” táblázat felső cso­portja (1-4) vívott a ,,B” táblá­zat alsó csoportjával (5-8) és for­dítva. Az „A*9 csoportban Feke, a B” csoportban Hank indult, s mind a ketten 5—5 győzelmet sze­reztek. A második körben szintén egy­formán 2—2 győzelmet arattak, s a végső helyezésért a harmadik fordulóban alakult ki nagy küz­delem. Ekkor került össze a két szolnoki is, 8—8 győzelmük volt, de Hanknak igen jó, Fékének rossz volt a találati aránya. Eb­ből a csőriéből Feke került ki győztesen, s ezzel 9 győzelemmel az 5., Hank pedig 8 győzelemmel a 6. helyen végzett. Mindketten igen jól vizsgáztak küzdőszellem­ből, de azért technikai és takti­kai hiba akadt. Ezen a mérkőzésen legfonto­sabb a lengyelek elleni győzel­mek elérése volt. Ebből is jól vizsgáztak a szolnokiak, mert Feke ötből négyet legyőzött, s Haxüc is aratott 2 győzelmet. lelkesedéssel játszott. Közben sok szabálytalanságot is vétettek, amit a gyenge játékvezető nem torolt meg. A 26. percben Balogh futtából leadott lövését védte a jászberényi Balogh. A 29. perc­ben Kovács n. szép beadását Szántai gyengén fejelte kapu mellé. A 35. percben Hegedűst felvágták a 16-oson, de a játék­vezető ezt sem torolta meg. Utá­na Szántai kihagyta a mérkőzés legnagyobb helyzetét. Teljesen tisztán kapott egy labdát, csak a kapussal állt szemben, késett a lövéssel s így a befutó Naszádi az utolsó pillanatban elrúgta elő­le a labdád. A hátralévő időben még az Izzó próbálkozott, de az eredmény már nem változott. A Vasas játékát sok hiba jel­lemezte. Feltűnő , volt a két csa­patrész. a védelem és a csatársor rossz összhangja. A mérkőzés nagy részében a csatársor alig segített a védőknek, de a két fe­dezet sem támogatta a csatárokat, így az elért eredmény jónak mondható. Zavarta a játékot az élénk szél is, de ez nem mentség a gyenge teljesítményre. Egyéni­leg: Baloglinak volt néhárfy szép védése, Deák többször könnyel- műsködött. — Formája azonban most is jó volt. Túri volt a hár­mas legjobbja. Sokat rombolt és idejében avatkozott be. Kovács I. az első félidőben sok felesleges szabálytalanságot vétett. Fordulás után feljavult. Galambos csak a védekezésre törekedett. Ez siker­rel is járt. Pintér sok hibát csi­nált. Gyorsaságát is fokozni kell. A csatársorban csak a két szélső játéka volt elfogadható. A belső hármas teljesítménye sok kíván­ni valót hagyott maga után. Az Izzó végig lelkesen és nagy aka­rással játszott. Helytelen volt, hogy néhány játékosuk többször megfeledkezett magáról. Leg jobb­jaik: Naszádi, Lakatos, Kelemen és Balogh volt. Rozsnyai játékvezető igen gyen­gén és sok hibával működött. Fel­tűnő volt a két partjelző elfogult működése is. — G. J. ­Az esélyesei? győztél? Nagy várakozás közepette ke­rült sor a Kelet-Magyarország ifjúsági birkózó bajnokságára, amelyet vasárnap délelőtt Túr- kcvén rendeztek meg. A máskor tágas kultúrotthon bizony most kicsinek bizonyult, mert körülbelül 400 főnyi néző- közönség szorongott a szőnyeg körül. Tíz órakor Lukács Béla sporttárs, a Magyar Birkózó Szö­vetség képviselője ünnepélyesen megnyitotta a versenyt, majd Se­res Sándor elvtárs, a tanács vég­rehajtó bizottság nevében és Sós Lajos, a sportköri elnök üdvö­zölte a résztvevőket. A verseny szépséghibája volt, hogy a Ceg­lédi Vasutas sportegyesület tag­jai nem Indulhattak, mert a mérlegelésre későn érkeztek. A Szolnoki MÁV egyik versenyző­jét, Vágó Lászlót, aki 59 kg-os súlycsoportban indult volna, a helyszíni orvosi vizsgálaton han­gos szívzörej miatt nem enged­ték szőnyegre. A körülbelül no forduló lebo­nyolítása után az eredményhir­detésre a késő esti órákban ke­rült sor. A bajnokságokat a vá­rakozásnak megfelelően a kife­jezett esélyesek nyerték. Az eredmények láttán Lukács Béla, a Birkózó Szövetség veze­tője megállapította, hogy a tus győzelmek 80 százaléka kötöttfo­gású volt, annak ellenére, hogy szabadfogású versenyt hirdettek. Ennek az okát - mint Lukács sporttárs mondotta - a vidéki edzők felületes munkájában kell keresni. - Végül megállapította, hogy amíg a vidéki edzők át nem térnek az igazi szabadfogású bir­kózásra, addig a magyar birkó- zősport hegemőniáját nem tudja ■visszaszerezni. Az eredmények a következők: 50 kg-os súlycsoportban: 1. Ba­logh János (Szolnoki MÁV), í. Vies István (Abony). 3. Fekete Kislakásépitők figyelmébe A Jászberényi Építőipari KTSZ minden igénynek megfelelő Kislakás építésé! vállalja kulcsátadásig. Saját érdekében mi­nél előbb kösse meg lakásépítési szerződését. mert hamarabb fel­épül lakása Tatarozást és átalakítást Is vállal. Sándor (Túrkeve), 53 kg: 1. Deák (Nagykőrös), 2. Virág László (Abony), 3. Szentesi (Karcag), 56 kg: 1. Ronkó Dezső (Nagykőrös), 2. Venjan László (Abony), 3. Kom­lód! István (Dunakeszi), 59 kg: 1. Varga István (Monor, 2. Ha­mar Károly (Jászberényi Lehel), 3. Finta István (Jászberényi La- hel), 62. kg: 1. Czinka Gyula (Jászberény), 2. Nyitral Károly (Túrkeve), 3. Bajtai István (Mo­nor), 66 kg: 1. László Márton (Szolnoki MÁV), 2. vad András (Túrkeve), 3. Szabó Péter (Buda­keszi). 70 kg: Bana Sándor (Túr­keve), 2. Veres Gábor (Dunake­szi), 3. Sass József (Jászberény) 74 kg: 1. Szikszai György (Abony). 2. Nádasdi András (Karcag), 3. Lázár János (Túrkeve), 79 kg: 1. Mlzsei János (Jászberény), 2. Jä­ger László (Abony), 3. Virág Já­nos (Karcag). Nehézsúlyban egy versenyző indult, Szabó József (Abony). A pontverseny végeredménye a következőképpen alakult: 1. Abo­nyi KSK 22, 2. Jászberényi Le­hel 15, Túrkeve! MEDOSZ 13 pont­tal. »■ csife — A tartalékos mte pontot hozott SZEGEDRŐL Szolnoki MTE—Szegedi EAC IL 2:2 (1:0) Szeged, 100 néző, vezette: Nagy S. (Kiskunfélegyháza). SzMTE: Sárkány - Tóvizi, Török, Zalai - Sári, Kiss - Willisch, Bánhidi, Pintér , Podmaniczky, Ádámosi. Szegedi Egyetemi Atlétikai C. H: Nyerges — Grósz, Bárdos, Sándor Pataki, dr. Janka — Botka, Rá­bai, Léber. Pető, Boros. A hóval borított pályára sűrű hóesés köz­ben futott ki a két csapat. Az MTE lépett fel támadólag. A 4. percben Bánhidi a tizenhatosról kapura lőtt s a. kipattanó labdát a szemfüles Wilisch nagy erővel vágta a hálóba, 1:0. Ezután az MTE teljesen beszorította a ha­zaiakat. Bánhidi nehéz szögből leadott lövését védte a szegedi kapus. A hazaiak teljesen beszo­rultak. de jól záró védelmüket nem tudta áttörni az MTE csa­társora. A 15. perctől a játékve­zető kiengedte kezéből a mérkő­zést. Ennek tulajdonítható az ek­kor bekövetkezett kiállítás is. Rábai leköpte Sárit,.r mire ő megrúgta a szegedi játékost. A játékvezető a partjelző megkér­dezése utón Sárit küldte le a oálváról. A tíz főre csökkent MTE nem adta fel a harcot. A 25. percben a tizenhatoson belül kitörő Bánhidit felvágták. A já­tékvezető sípja azonban néma maradt. Egy perc múlva ismét felvágták Bánhidit. A jól játszó szolnoki fiatalt csak szabályta­lanságok útján tudták feltartani. A játékvezető ezt sem minősítet­te szabálytalanságnak. Szünet után változatos játék alakult ki. Az MTE csatárok so­kat hibáztak, a csúszós pálya miatt a fáradság jelei mutatkoz­tak a játékosokon. A 63. percben szabadrúgáshoz jutott az MTE. Wilisch jól eltalált labdája a sor­fal mellett vágódott a bal alsó sarokba, 2:0. A 78. percben egy veszélyes hazai támadás utón az üresen hagyott Léber közelről Sárkány hálójába lőtt. 2:1. Nagy harc folyt a kiegyenlítésért. Az MTE védelem azonban, — Török­kel az élen — hárította a táma­dásokat. Amikor már úgy lát­szott, hogy az eredmény nem változik, a 88. percben egy sze­gedi támadásnál a labdát elrúgó Török a síkos talajon elcsúszott és estében összeakaszkodott Lé- berrel. A játékvezető nagy meg­lepetésre 11-est ítélt. A játékosok reklamáltak, hogy az eset a ti­zenhatos oldalvonalán kívül tör­tént. A játékvezető azonban hajt­hatatlan maradt. A büntetőt Rábai védhetetlenül küldte a bal alsó sarokba, 2:2. Az erősen tartalékos MTE Igen megérezte a távollevők hiányát. tartalékos Játékosok gyenge teliesítményt nyújtottak. — Sári önbíráskodása, fegyelmezetlen­ségre vall és nemcsak magának, csapatának is nagy hátrányt okozott. Az együttes gyenge pontja most Is a csatársor volt. Csak Bánhidi és Wi'isch nyújtott átlagon felüli tellesítménvt. A hazaiak helyenként jól játszot­tak. Kár volt, hogy néha durva­sággal tarkították játékukat. A játékvezető rossz felfogás­ban bírálta el a szabálytalansá­gokat. Kirívó esetekben maradt néma a sípja. Sári kiállítása jo­gos volt, de a sportszerűtlenül viselkedő Rábait is ki kellett volna állítania. Az idény elején helytelenítjük a jelenlegi játék­vezetői küldési rendszert. Ezen a mérkőzésen is megmutatkozott, hogy korábbi feltevéseink nem voltak alaptalanok. Amit Nagy Sándor ezen a mérkőzésen muta­tott, egyáltalán nem szolgálja a szocialista sport fejlődését. Jók: Bánhidi (a mezőny legjobbja), Wilisch, Török, Kiss, iUetve: Bo­ros, Rábai, dr. Janka. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI Törökszentmiklósi Fáklya-Sze­gedi Építők 4:2, Ceglédi VSE- Kecskemétl TE 1:0, Gyulai ME- DOSZ-Hódmezővásárhelyi MÁV MTE 1:1, Békéscsabai Építők—Me- zőkovácsháza 1:0, Makói Vasas- Békéscsabai MÁV 2:0. Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik felejthetet­len drága jó férjem és édes­apánk temetésén £ részvétükkel fájdalmunkat enyhíteni igyekez­tek, ezúton mondunk köszö­netét. A gyászoló család: Dzv. G. Kiss Imréné és fia*. Imre és Lajos Karcag. APRÓHIRDETÉSEK SZOLNOKI telephelyű építőipari vállalat nagy építőipari gyakor­lattal rendelkező és anyagisme­rettel bíró anyagkönyvelőt keres azonnali belépéssel. Leveleket: „Csak építőipari gyakorlattal” jeligére kérjük a Hirdető Válla­lathoz (Szolnok, Kossuth tér 10. szám.) __________________ A KUNSZENTMÁRTONI Földmü- vesszövetkezet Igazgatósága bolt­vezetőt keres a Kungyalu köz­ségben lévő boltegységéhez. Fi­zetés kollektív szerint. Erkölcsi bizonyítvány, működési bizonyít­vány szükséges. Jelentkezni le­het írásban, vagy személyesen a Kunszentmártoni Földművesszö­vetkezet irodahelyiségében. 4 ESZTERHAZAI korai és Madama Mouta szamóca palánta nagy mennyiségben kapható a Turke- vei Búzakalász Termelőszövetke­zetbem ________________ • JA WA kiskerekű jó állapotban eladó. Szolnok, Jósika utca 9. Telefon: 20-99. Szabó. iiiiHUiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiMin A SZOLNOKI RÁDIÓ műsora „Tiszamenti hétköznapok” zenés riportműsor megyénk fal­vainak, városainak életéből.- SZIGLIGETI Színház mai műsora: este 7 órakor Othello. Szolnok megyei néplap A Magyar Szocialista Munkás párt Szolnok megyei Bizottsági- ő9 a Megyei Tanács lapja MB felelős szerkesztő: Lazányi Józsefné Szerkesztőségi Szolnok. Tisza Antal u. 8. L em Telefon: 20—93. 23—20. 80—69 Kiadja a Szolnok megyei Neplar Lapkiadó Vaüalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok, irodaház, rszt. ♦. Telefon: 20—94 Megjelenik hétfő kivételével mindennap. A lapot előfizetésben en Árusí­tásban a Szolnok megyei pos- tanivataiok es fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési dija: egy hóra II.— Ft. Előfizethető bármely postanivatalnál ás kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat i960, március 7. — 900 Felelős nyomdavezető: Mészáros sandát <§P~°j.FíC3> mWKEPFZOCEPEI SUPER DOLLINA II. príma kisfilmes fényképezőgép Tessar 1:2,8/5 objektfwel, táv­mérővel és Vebur-zárral ellátva. Ara: 1800.- Ft. - Tok: 200.- Ft, Szolnok, Beloiannisz u. 2.