Szolnok Megyei Néplap, 1959. november (10. évfolyam, 257-281. szám)

1959-11-10 / 264. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1959. november W: Nagy küzdelemben győzött a Vasas — Jászberényi tudósítónktól — Jászberényi Vasas—Borsodi Bányász 2:1 (1:0). Jászberény, 700 néző. Vezette: Dobszai. Jászberény: Balogh — Udvari­as, Túri, Kovács I. — Deák, Pin­tér — Rétsági, Bató, Szántai, Biró, Hegedűs. Edző: Király Tivadar. Borsod: Veres — Négyes!, Cset- falvi, Szamosi — Garami, Sztibor — Kőhalmi n., Holló, Hetei, Vé- csei, Sára. Edző: Mező Jenő. A rossz időjárás és a válogatott mérkőzés (sokan ültek a tele­vízió mellett) meglátszott a né­zők számán, mert gyér látoga­tottság mellett került sor a ta­lálkozóra. Nehéz talajú pályán a borsodiak kezdték a játékot és az első percekben változatos Já­ték alakult ki, de gólveszélyes támadást egyik csatársor sem túr dott összehozni. Az első esemény a 8. percben volt, amikoris Biró jó lövése a hálóban kötött ki. Közben szántai feleslegesen sza­bálytalankodott és így a játék­vezető nem adta meg a gólt. Utána Rétságit lökték a 16-osnál. A szabadrúgást Kovács I. a sor­falba lőtte. A 11. percben a ki­ugró Szántait kézzel húzták visz- sza. A megítélt szabadrúgást Rétsági végezte el. A labda Bat- hóhoz került, aki azonban kapu­fának rúgta. A visszapattanó labda Rétsági elé került, aki a vetődő Veres mellett a hálóba lőtt. 1:0. A gól után a vendégek nagy erővel támadtak, de nem jutottak túl a Vasas 16-osán. A Bányász-fölény a 20. percig tartott. Utána ismét változatossá vált a játék, de a védelmek mindkét oldalon jól zártak. Mindkét részről sok volt a sza­bálytalanság. A játékvezető sok fordított ítélete is izgalmat oko­zott. A 30. percben Balogh rosz- szul futott egy labdára, de az szerencsére kapu mellé pattant. A félidő hátralévő részében em- lítésreméltó esemény nem tör­tént. Fordulás után azonnal szögle­tet értek el a bányászok. Ezt azonban Pintér szépen hárította. A 48. percben Csetfalvl csak kéz­zel tudott menteni a 16-oson. A szabadrúgást Kovács I. szépen lőtte, de Veres hárította. Utána Csetfalvi ll-esgyanús kezezését nézte el a játékvezető. Az 55. percben Hegedűs jól húzott ka­pura. Veres kifutott eléje, de nem sikerült a labdát megszerez­nie, mely Rétsági elé került, aki 14 méterről a léc alá rúgta. 2:0. Hatalmas örömmel fogadta a közönség a gólt. A gól után is a Vasas támadott, de nem tudták áttörni a jól záró vendégvédel­met. A 60. percben Hetei bele­talpalt Pintérbe, akit levittek a pályáról és nem is tért vissza, így a hátralévő időben a Vasas tíz emberrel játszott. Fölénybe kerültek a bányászok. Nagy munkában volt a Vasas­védelem, mely — élén a kitűnően játszó Túrival — jól verte visz- sza a bányászok próbálkozásait. Több szöglet és szabadrúgás is jelezte a bányászok fölényét, ezeket azonban nem tudták ki­használni. Lelkesen játszott a Vasas és időnként veszélyes tá­madásokat is vezettek a csatá­rok. A 84. percben Vécsei kapu­ra ívelt egy labdát, Balogh el­nézte és ez a kapufára pattant, ahonnan a tisztán álló Kőhalmi II. elé került, aki nagy erővel a hálóba vágta. 2:1. A hátralévő időben a Vasas labdatartásra ren­dezkedett be és sikerült is az eredményt megtartaniok. Nagy küzdelemben szerezte meg a Vasas az értékes két pon­tot. Ezzel a mezőny egyik leg­jobb csapatát fektették kétvállra. Pintér sérüléséig úgy nézett ki, hogy biztos Vasas győzelem szü­letik. Ezután azonban csak ne­hezen tudták a veszélyes Bányá­szokat tartani a Vasas védők. Ál­talában a csapat gyengébben ját­szott, mint legutóbb Miskolcon. A megszerzett értékes két pont azonban mindennél többet mond. Egyénileg a Vasasban Balogh a gólnál hibázott. Egyébként for­mája biztató. Udvarias jól tartot­ta a veszélyes Kőhalmi Il-őt. Túri volt a védelem legjobbja, nagy munkát végzett, Kovács I. halványabban játszott, mint a legutóbbi mérkőzéseken. Pintér volt a jobbik fedezet. Deák az első félidőben igen jól játszott. Fordulás után sokszor hibázott. A csatársorban Szántai nagy akarással küzdött. Bathó végig nagyon elfogódottan játszott. Voltak szép megmozdulásai. Rét­ságit két gólja dicséri. Biró a szokott lelkes és értékes játékot nyújtotta. Hegedűs frissen és len­dületesen játszott. Sokat segített a védekezésben is. A bányászok legjobbjai: Csetfalvi, Sztibor és Kőhalmi II. voltak. Dobszai játékvezető sok hibá­val vezette a mérkőzést, és meg­engedte a kemény belemenéseket. G. J. Élmény volt a szolnoki sakkszimultán ií+20 — 6, -3.” Ez a három szám nem rejtvény, nem talány. Egy Igen kedves baráti légkör­ben lezajlott estnek az „eredmé­nye”. November 5-én a kisújszál­lási születésű Barta Gedeon nem­zetközi nagymester látogatott el Szolnokra. Este a Ságvári Kultúrotthonban igen népes hallgatóság előtt rö­viden ismertette eddigi pálya­futását, élményeit. Előadása köz­vetlen, élvezetes volt. Ezután 29 ellenféllel vette fel a küzdelmet a nagymester. A sakkszimultán +20, = 6, —3 eredménnyel vég­ződött. Szenes Ottó, Hoffmann Jenő és Lőrinczi János nyertek ellene játszmákat. Sándor Béla, Szelindi Mihály, Tömeg József, Metzger József, Pete Ferenc és Munkácsi István döntetlent ért el. A többi játszmákat a nagy­mester nyerte. Barcza Gedeon szolnoki látogatása hosszú ideig szép élménye marad a város sakkozóinak. B. S. Értékes pontot szerzett a MÁV Debrecenben Debreceni VSC—Szolnoki MÁV 1:1 (1:0). Nagyerdei Stadion, 2500 néző. Vezette: Szigeti I., Budapest (Te- lek-Géczi). Debrecen: Papp — Molnár, Do- mán, Kovács — Slmonyl, Pál — Komlősi, Zilahi, Cseke, Takács, Csekő. Edző: Teleki Gy. Szolnok: Cselényl — Lengyel, Abonyi, Kegyes — Draskőczi, Rozmis — Tóth, Pintér, Csábi, B. Nagy, Dobos. Edző: Fazekas László. Nem nagy reményekkel Indult el erre a mérkőzésre a kis szol­noki különítmény, különösen, mikor kitudódott, hogy az egyik legjobb csatár (Szekeres) beteg­sége miatt nem utazhat el a csapattal. Eléggé feszült, de elszánt han­gulatban készülődött a Játékos­gárda a találkozóra — amikor a rádióból értesültünk a magyar— német mérkőzésen Tichy vezető góljáról, ez nagy lelkesedést vál­tott ki. A pályára lépő csapatok kapuválasztása után Szolnok eny­he szél ellen kezdte a játékot. Már az első percben újabb saj­nálatos eset csökkentette a ven- dégek esélyeit — amikor Rozmis egy összecsapásnál megsérült és levitték a pályáról, de később visszatért. Helyébe B. Nagy hú­zódott hátra a fedezetsorba. A megbontott hadrend ellen a ha­zaiak több szabadrúgást és sa­rokrúgást értek el, de ezekből nem született eredmény. Később kiegyenlített, rendkívül változa­tos mezőnyjáték alakult ki. A 6. percben Abonyi lyukat rúgott és a kapuból kirohanó Cselényi csak az utolsó pillanatban lábbal men­tett. A MÁV formás ellentáma­dásai egyre veszélyesebbek let­tek és Csábi lövését már csak a felsőléc mentette; még utána is zűrös volt a hazai kapu előtti helyzet. Egy alkalommal majd­nem öngólt vétettek a megzava­rodott DVSC védők. A 30. perc­től feljöttek a debreceniek, főleg két jó szélsőjük révén. Két perc múlva egy pillanatra megtorpant a MÁV védelme és egyik em­berről visszapattant labdát Cse­ke közelről a hálóba vágta, 1:0. Néhány perc múlva az őrizetle­nül hagyott Komlósi egyedül ro­hant az eléje futó Cselényi ka­pujára, lövés helyett középre akart adni, de a befutó Draskó- czi nagy szerencsével mentett!! A MÁV ekkori ellentámadásai csak a mezőnyben voltak tetsze- tősek, de nem volt meg az át­ütő erő és Dománék mindég köz­be tudtak lépni idejében. Szünet után egy ideig még folytatódott a kiegyenlített me­A technológiai osztály nyerte a Járműjavító labdarúgó kupái Egyetlen klubban három „Érdemes Sportoló" A IX. osztály legjobbjai: Perjési, Földes, Farkas, Bagi. A szurkolók között ott lát­hattunk több régi MÁV játé­kost. Többek között Bujákit, Pintér Ferencet (Fecó), Hor­váth (Kajla). Ott volt a IX. osztály leglelkesebb szurkoló­ja, Kaposvári sporttárs és még sokan mások is. Végeze­tül meg kell még jegyezni, hogy a IX. osztály együttesé­ből igen hiányzott Pintér Fe­ri (Subri). Feltételezhető, ha játszik vele jelentősen nőtt volna a IX. osztály já­tékereje. Cs. Z. zőnybeli küzdelem — sok kemény összecsapással tarkítva. A szívó­san és lelkesen harcoló szolnoki­ak helyenként fölénybe is ke­rültek, de hosszú időn át nem tudták áttörni a rutinos, jól he­lyezkedő DVSC védelmet, akik előrevágott labdáikkal újra és újra támadásba küldték csatárai­kat. Izgalmas volt a játék. Csa­társoruk helycserés elfutásai egyre több gondot okoztak hazaiaknak, Dobos éles lövését Papp kiejtette és csak nagy üggyel-bajjal tudta az alapvona­lon túlra küldeni. Sűrűsödtek a lövések és Tóth L. 20 méteres jól eltalált bombáját Papp meg sem kísérelte védeni, 1:1. Szár­nyakat kapott Szolnok; erőtelje­sen rohamoztak és Csábi újabb lövését az ellenkező kapufa tö­véről a gólvonalról mentették. Az utolsó percben a DVSC támadá­sa futott végig a pályán; sarok­rúgást eredményezett, de időköz­ben letelt az idő és az eredmény nem változott. A MÁV csapata ezen a mérkő­zésen — pillanatra sem lankadva — becsülettel küzdött és mind­végig egyenrangú ellenfele volt a baj nők jelölt DVSC-nek. örven­detes volt az együttes bajtársias magatartása. Cselényi megbízha­tó őre volt kapujának, néhány bravúros védése is akadt. Kegyes az első félidőben nagyon „élni” hagyta Komlósit, szünet után tel­jesen feljavult és hiba nélkül ját­szott. Abonyi nagy energiája és főként fejesei dicsérhetők; egy hibájából majdnem gólt kaptunk. Lengyel nehezen birt kitűnő el­lenfelével, szünet után szorosab­ban fedezte, sikerrel. A két fe­dezet, B. Nagy és Draskőczi szin­te megállás nélkül dolgoztak és jórészük van a szép eredmény­ben. Rozmis nagy önfeláldozással sérülten is végigjátszotta a mér­kőzést, Pintér derekasan küz­dött, de átadásaival soká várt és néhányszor feleslegesen cselezett. Tóth, Csábi, Dobos higanyként mozogtak, nehezen tudták hely­zetbe hozni egymást, pedig a fel­húzódott DVSC „öreg” védőjei mellett gyorsaságuk jól érvénye­sült volna. A debreceniek kissé elbizakod­va jöttek ki a mérkőzésre. Csak nehezen sikerült az egygólos előnyt megszerezni. Csak időn­ként játszottak nevükhöz mél­tóan. Szünet után erősen vissza­estek és vereségüket csak sze­rencsével kerülték el. A játékvezető hármas lelkiis­meretes körültekintéssel vezette a mérkőzést. H. Gy. Két vasárnap vívó-eseményei ban, 9:15 találataránnyal nyertünk. Kőnkéi, Balázs V. 1—1, Báli 2, Balázs I. 0, Nagy 2, Kövics 0 győzelmet aratott. Pápa ellen már sokkal job­ban ment, s 8:4 arányban győzött a csapat. Kőnkéi 2. Józsa 1, Báli 2, Balázs 1, He­gedűs 2, Nagy 0 mérkőzést nyert. A legerősebb ellenfél Tapolca volt, s ellenük már egészen jól vívtak. Kőnkéi. Balázs V. 2—2, Báli 2, Balázs L 1, Hegedűs 2, Nagy 1 győ­zelmével 10:2 arányban nyer­tünk, Keszthely ellen nem a ví­vókban volt a hiba, mert lel­kesen küzdöttek, de nem megfelelően képzett oldiafbí- rák a közönség soraiból be­beszóló érdekelteik vélemé­nyét mondták be, s erősen be­folyásolták az eredmény ki­alakulását. A bírák leváltása után Pápa és Tapolca ellen már a valós eredmény ala­kult ki. Még egy mérkőzés van hát­ra Hódmezővásárhely ellen. Ennek eredménye már a je­lenlegi helyezésünkön nem változtat, s ez idén a negye­dik helyen végeztünk. Az eredmény megfelelő, hiszen a tavalyi csapatunkból mind­össze két versenyző maradt meg. A többiek feljebb kerül­tek. Ettől a fiatal csapattól a negyedik helyezés tisztes eredmény. Az elmúlt vasárnap két ver­senyen képviseltette magát a Szolnoki MÁV SE vívószak­osztálya. Kőnkéi Klára, a Honvéd III. o. női tőr ver­senyén indult, i szerepelt megfelelően. Állandó jó for­máját tartja, s minden na­gyobb erőfeszítés nélkül ke­rült a döntőbe. Mindössze egyetlen találattal szorult a negyedik helyre. Igaz, ez' azt is jelentette, hogy nem sze­rezte meg a II. o. minősítést. Előző versenyein Budapesten egyszer harmadik, egyszer negyedik lett. Szegeden har­madik helyen végzett, de ez a verseny nem minősített, s ezért még egy II. vagy ennél jobb helyezést kell elérnie. Reméljük, hamarosan ez is meg lesz. A BVSC I. o. párbajtőr ver­senyén öt versenyzőnk indult, s B. Nagy, Hankkal együtt a 16-ig jutott eL Onnan a 8 kö­zé már nem sikerült bejutni­uk. Hank még fáradt volt az előző külföldi úttól, B. Nagy­nak meg még mindig nem elég erős a keze a törés után. így az 52 induló közül B. Nagy a 11., Hank pedig a 12. helyen végzett. Vasárnap a BVSC Tanács^ körúti termében a Vasutas ifi kupa utolsó előtti fordulóját bonyolították le, ezen a Szol­noki MÁV csapata Keszthely, Pápa és Tapolca ellen vívott és Keszthely ellen 6:6 arány lnUijtí a Htytúcsicl A labdarúgó NB Iil-ért A labdarúgó NB III. vasár­napi fordulójában megyénk csapatai általában jól szere­peltek. A Szolnoki MTE a Délkeleti csoportban magasan vezető Ceglédi Vasutasoktól vett el pontot. A Törökszent­miklósi Fáklya pedig egyre javuló játékkal a második helyezett gyulaiakat fektette kétvállra. A martfűiek mind a két pontot Makón hagyták és ezzel nőst már a 9. hely­re estek le. A forduló eredményei: Szolnoki MTE—Ceglédi VSE 0:0, Szolnok, 400 néző. Törökszentmiklósi Fáklya— Gyulai MEDOSZ 3:2 (2:1), Törökszentmiklós, 800 néző. Makói Vasas—Martfűi MSE 4:1 (1:1), Makó. 400 néző. Szeged—Móravárosi Kinizsi —Szegedi Építek 3:2 (1:1), Szeged, 300 néző. MÁV Hódmezővásárhelyi MTE—Kecskeméti TE 3:0 (0:0), Hódmezővásárhely, 700 néző. Szegedi Spartacus—Szarva­si SC 4:3 (0:2), Szarvas, 600 néző. Békéscsabai MÁV—Nagy­kőrösi Kinizsi 0:0, Békéscsa­ba, 100 néző. A szerencse forgandó és szeszélyes, ezt jól tudjuk. — Annii örömteljesebb dolog, ha a szeszélyes istenasszony mégis rámosolyog valakire. Ez a mosoly sugárzott Füleki Márta szolnoki lakos arcán, aki édesapja társaságában el­jött a Hanglemezfejtörő fő­nyereményéért, a harminc lemezért. Csinos, pirospozsgás kis­lány ez a Márta. Hanyag ele­ganciával hordott esőköpe­nyének nyílásán dugta át ke­zét, úgy üdvözölt minket. — Természetesen az ilyen ün­nepélyes alkalmakkor az in­terjú sem maradhat el. Melyik a kedvenc lemeze? — kérdeztük elöljáróban. ■— A pancsoló kislány, meg az Eperfagyi. Állandóan fel­teszem ezt a két számot. Kedvenc szórakozása? — Mesekönyvek, meg ha segíthetek otthon. Egyébként tanulni szoktam. ■— Máskor is volt már sze­rencséje?-— Hogyne. Nyertem köny­vet, meg tombolán egy auto- szifont. Szereti a csokoládét? — Nagyon. A csoki az fi­nom dolog. Végezetül egy kényes kér­dést. Mennyi idős? — Hét éves vagyok és má­sodik általánosba járok. Kikísértem a szerencsés nyertest és gratuláltam neki, no meg apukájának is. Gon­dolom, mégse Mártika tán­colja majd a lemezekre a foxtrottot,.. “-hí — HMmtiimHiHiiimmiiiiHiiiHiimiumiuimmttitwmuHtHUHHmmniiumnwMramwuti ( APRÓHIRDETÉS EK) Az ÉRDÉRT Vállalat Szolnok. Kö­rösi úti telepe vagonrakó munkára segédmunkásokat vesz fel. Mun­kaközvetítő lap szükséges. Kere­seti lehetőség 2000 Ft-ig. Üzemi konyha és munkásszállás van. GÉPÁLLOMÁSRA könyvelőket keresünk. Üzemi étkezés, szál­lás biztosítva. Cím a kiadóhi­vatalban. 0 megyei labdarúgó bajnokságán A TISZÁNTÚLI Áramszolgáltató Vállalat Szolnoki Üzletigazga­tósága, valamint Szolnok városi és vidéki üzemvezetősége azon­nali belépésre keres villamos mérnököt, villamos technikust, valamint gépésztechnikust, aki­nek villamos '•zakmában jártas­sága van, - valamint villanysze­relőket. Jelentkezni lehet a TI- TASZ Vállalat szolnoki üzletigaz­gatóságánál, valamint a fent J megjelölt üzemvezetőségnél — j Szolnok. Ságvári út 28. * A TISZAROFFI Földművesszö­* vetkezet pénztáros-adminisztrá­tort keres azonnali felvételre. Jelentkezni lehet személyesen a földművesszövetkezet Irodájában. Erkölcsi bizonyítvány szükséges. Szövetkezeti vonalon dolgozók előnyben. __________________________ TÖ BBEVES gyakorlattal építész­mérnök, vagy jól képzett épí­tésztechnikus jelentkezzen, épí­tésvezetői, illetve műszaki ellen­őri munkakörbe. Lakás bizto­sítva. Fizetés megegyezés sze­rint. Jelentkezés esetén vidékiek­nek az útiköltséget megtérítjük. Szolnok megyei Tanács VB Épí­tési és Közlekedési Osztály Szol­nok, Kossuth Lajos u. 2. A megyei labdarúgó baj­nokság november 8-i fordu­lóiában nem volt meglepetés Általában a papírforma alap­ián várható eredmények szü­lettek. A forduló eredményei: Karcag — Kunszentmárton 3:0. Jászárokszállás — T. Vasas 3:0, Jászberényi Lehel — Tisza- földvár 2:0. Szolnoki Vasutas — Fegy vernek 3:1. Mezőtúri Honvéd — Jászjá- kóhalma 4:3. Szolnoki Kinizsi — Jászbe­rényi Vasas II. 3:2. Kunhegyes — Jászápáti 2:1 Szolnoki MÁV II, =, MAFC 3:2, VILLANYSZERELŐ anyagisme­rettel rendelkező adminisztratív készségű raktárkezelőt felve­szünk. É.M. Szolnok megyei All. Építőipari V. 4. sz. Főépítés­vezetősége Szolnok, Vöröshadse­reg u. 4/a. DRÓTKERÍTÉS minden méret­ben. Hullámfonatos, táblás kerí­tések. Drótbetétes és lemezeit vaskapuk, egyszerű és díszes ki­vitelben. Műszaki gépfonatok 10 mm lyukbőségtől, hozott anyag­ból is (bérmunka): Rózsa sod­ronyfonó lakatosnál, Jászberény, Lagzi u. 4» ELADD 350-es IZS motorkerék­pár. Érdeklődni lehet: Cserke- szöllő. Italbolt. TENYÉSZKAKASOK, 6 hónapos, nemesített magyar sárga kapha­tó: Jászberény, Zagyva-part 61. Császár tanya. ____________________ KI SEBB családi házat vennék életjáradékkal, esetleg öröklakás­sal (15 ezer kp.), Szolnok, Rozma­ring u. 9. AUTOVASARLAS folytán feles­legessé vált, kifogástalan álla­potban lévő 40 mázsás teherbírá­sú gumiskocsink eladó — von­tató után futónak is megfelel —, esetleg elcserélhető egy ló után való könnyű, de jó gumiskocsi­val is. Tiszaföldvári Építőipari Szövetkezet. Hlllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllltlllllllllll Szamok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja MB felelős szerkesztő: Lazányi Józsefné Szerkesztőség; Szolnok. Tisza Antal u. 2. L em Telefon: 20-93. 23-20. 20-69 Kiadja a Szolnok megyei Néplat Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok. Irodaház, fszt. 3. Telefon: 20-84. Megjelenik hétfő kivételével minden nap, A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési dija: egy nóra 11.- Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál es kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat 1959. november 1. - 3942 Felelős ny ír d* vezető: Mészára* BártdB« Végéhez érkezeit a Szolno­ki Járműjavító üzemi baj­noksága. Hűvös, párás időben került megrendezésre a tech­nológiai és a IX. osztály csa­patai között. Mintegy két­százötven szurkoló gyüleke­zett a pályán, hogy tanúja le­hessen a döntő mérkőzésnek. Szemerkélő esőben lépett pá­lyára a két együttes. A csapa­tok a következő játékosokból álltak: Technológiai Osztály: Ré­kasi, Kolláth, Istváni, Szilá­gyi, Somogyvári, Rontó Zen- tai, Tóth, Földes, Pintér, Csö­mör. IX. Osztály: Almási, Far­kas, Ozsvár, Szép, Rátfai, Bú­za, Bagi, Rontó, Boros, Föl­des Perjés!. Már a mérkőzés előtt lát­szott, hogy IX. osztály elbi­zakodottan lép pályára és bi­zony keserves csalódást ho­zott számukra^ A Technológiai Osztály pél­dátlan lelkesedéssel küzdött a nagy nevekből álló ellen fél ellen. Ez végül is a győ­zelmet jelentette számukra. A második félidő 33. percében Pintér Béla átcselezte magát az ellenfél védőin és védhe- tetlenül lőtte a győztes gólt Almási hálójába; Ezzel a szakszervezeti lab­darúgó kupa sorsa eldőlt. A mérkőzés megszervezését Ta­tai intéző igen jól oldotta meg. A csapatokból a követ­kezők emelkedtek ki. Technológiai Osztály: Ist­váni, aki egyben a mezőny legjobbja is volt, Kolláth, So- moswári. Míg barátságta­lanra nem fordult az idő, Szolnok fő­útvonalán szinte minden délután végigvonult egy kis csapat. Tagjai óvatosan kerülget­ték a járókelőket, nehogy kár essék a maguk készítette, maguk eregette re- pülőgépmodellek- ben. A Vidám-ker­ti pályán s a Szan- dai réten már job­ban . nekibátorod- tatk; birtokukba vették a hatalmas, szabad területet. Számtalan kíván­csi gyönyörködött ilyenkor a tarka gépek berregésé­ben, zajtalan, síma siklásában. Ha igaz, hogy költővé ugyan sen­ki sem válik, ha csak nem születik — legalább annyi­ra helytálló, hogy a repülőmodellezőt bizony oktatni, ne­velni kell. A mes­terek fáradhatat­lanságát, a fiata­lok igyekezetét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy ma már az előkelő második helyre jutottak az országos pontver­senyben. Számo­sán büszkélkedhet­nek közülük első- másodosztálvú mi­nősítéssel, ezüst- és bronzkoszorú­val. Nem gyerekjáték a modellezés — hiszen, ha az len­ne, bizonyára nem űzné negyedszáza­da Honti László és Kiss Károly. Ha időben nem is, szakértelemben, sportszeretetben méltán sorakozik fel melléjük Szilá­gyi Béla. Mindhár­man a megtisztelő Érdemes Sportoló cím viselői; Honti László és Kiss Ká­roly sport ársak mellére pedig a jubileum alka’má ból aranyko'szorús jelvény került.