Szolnok Megyei Néplap, 1959. október (10. évfolyam, 230-256. szám)

1959-10-21 / 247. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1959. ofctaber 21. Hat korcsoportból ötben megyei csúcs szüléiéit A Szolnok megyei Atlétikai Szövetség szombaton délután és vasárnap délelőtt rendezte meg az 1959. évi megyei serdülő, if­júsági és felnőtt összetett baj­nokságát, a Szolnoki MÁV sport­telepén. A verseny mindkét na­pon szélcsendes, szép napsütéses időben zajlott le. A pálya álla­pota különösen az ugróhelye­ken igen kifogásolható volt. Egyáltalán nem hozták rendbe a versenyre. A legtöbb korcsoportban szo­ros küzdelmet vívtak a verseny­zők a bajnokságért és a helyye- zésükért is. Több számból álló összetett bajnokság erősen pró­bára tette a sportolók állóképes­ségét, égisz évi felkészülését. Voltak, akik nem is tudták vé­gig küzdeni az összes verseny­számokat, i feladták a további versengést. A verseny szép eredményeket hozott. A férfi ifjúságiak kivéte­lével valamennyi korcsoportban megyei csúcsok dőltek meg. — Több helyen még a helyezettek is túlszárnyalták a fennálló csú­csokat. Nehéz lenne külön ki­emelni, hogy melyik versenyző ért el jobb eredményt. Minden versenyző, aki ezeket a nehéz versenyszámokból összetett baj­nokságot végig versenyezte, di­cséretet érdemel. Férfi felnőttek:» Tízes verseny 1. Rékasl Gábdr Martfűi MSE, 4849 pont. 100 méter 11.7 mp, távolugrás: 616 cm, súlylökés: 9.81 m, ma­gasugrás: 170 cm, 400 méter: 54.8 mp, 110 m gát: 17.8 mp, disz­koszvetés: 30.22 m, rúdugrás: 295 cm, gerelyhajítás: 39.10 m. 1500 méter: 4:34.6 p.) Megyei fel­nőtt csúcs. Régi csúcsot Biber Pál tartot­ta: 4603 ponttal. 1955-ben Buda­pesten érte el a Magyar Bajnok­ságon, amikor a l helyen vég­zett. 2. Vass István Martfűi MSE. 2625 pont. (12.4, 506, «38. 145, *7.4, MS. 21.18, 195, 27.17, 4590.) Csohány (Szó. MÁV) az első napi verseny utáni sérülés miatt feladta a versenyt. Női felnőttek: ötő* verseny 1. Szabó Józsefné Szolnoki MÁV. 2972 pont. (Súlylökés: 6.96 m, magasug­rás: 135 cm, 200 méter: 29.2 mp, 80 méter gát: 14.2 mp, távolug­rás: 446 cm.) — Megyei felnőtt csúcs. Régi csúcsot Szedlák Bor­bála tartotta: 2736 ponttal. 1958. október 25-én és 26-án Budapes­ten a Magyar Bajnokságon ál­lította fel. 2. Nemesfalvi Melinda Szolnoki MÁV, 2865 pont. (10.60, 125, 31.4, 15.1, 429.) Az ő eredménye is jobb as érvényes megyei csúcsnál. Férfi ifjúságiak: Ötös verseny 1. Oros Ferenc Szolnoki MÁV, 1773 pont. (Távolugrás: 541, 200 méter: 24.1 mp, gerelyhajítás: 28.50 m, diszkoszvetés: 24.71 m, 1000 mé­ter: 2:57.8 p.) 2. Zavarkó Ferenc Jászberényi Vasas, 1640 pont. (521, 25.8, 35.97, 28.08, 3:05.8). 3. Vörös Zoltán Martfűi MSE, 1604 pont. (490, 26.4, 33.48, 25.92, 2:52.8). Fekete Szolnoki MÁV 4 szám után feladta a versenyt. Ifjúsági leányok: Hármas verseny 1. Császl Katalin Szolnoki MÁV, 189 pont. (100 méter: 13.5 mp, súlylökés: 8.41 m, magsugrás: 135 cm.) — Megyei felnőtt és ifjúsági csúcs. Régi: Cseh Katalin 1872 pont, 1958. október 14. Szolnok. 2. Császi Gizella Szolnoki MÁV, 1886 pontj Az Állami Bábszín ház vendégszereplése Szolnokon Gyermekelőadást rendez az Ady Endre Művelődési Ház ma délelőtt Szolnokon: „Jancsi Juliska” címmel az Állami Báb­színház tart előadást délelőtt fél 11 órai kezdettel a Művelődési Hóz Költői Anna úti színházter- mébén. (13.8, 8.89, 135.) 3. Tóth Andrásné Szolnoki MÁV, 1831 pont. (14.2, 9.34, 133.) 4. Mészáros Mária Jászberényi Vasas, 1789 pont. 5. Burger Zsuzsa Martfűi MSE, 1651 pont. 6. Bugyi Éva Jászberényi Va­sas, 1564 pont. Serdülő fiúk: Hármas verseny 1. Kocsondi Csaba Karcagi ME­DOSZ, 1858 pont. 100 méter: 11.8 mp, súlylökés: 14.74 m, magasugrás: 155 cm.) — Megyei serdülő csúcs A régit Horváth Béla tartotta. 1958. ok­tóber 14 óta, 1222 ponttal. 2. Csapó Gábor Szolnoki MÁV, 1569 pont. 12.7, 11.02, 175). 3. Tárnái István Szolnoki MÁV, 1421 pont. (13.1, 12.20, 160). Serdülő leányok: Hármas verseny 1. Cseh Katalin Szolnoki MÁV, 2020 pont. 100 méter: 13.5 mp, súlylökés: 8.42 m, magasugrás: 145 cm.) - Megyei serdülő, ifjúsági és fel­nőtt csúcs. Régi csúcs, serdülő: Cseh Katalin 1872 pont, 1958. ok­tóber 14. Szolnok. Ifjúsági és fel­nőtt csúcs: Császl Katalin állí­totta fel ezen a versenyen. 2. Magony Agnes Szolnoki MÁV, 1561 pont. (15.3, 9.25, 125). 3. Sárközi Katalin Jászberényi Vasas, 1523 pont. (14.5, 7.37, 125). Vízipőlőeredmény 0 Mezőtúron MAFC—Jászjákóhalma 13:0 (8:0) Mezőtúr, 900 néző, - vezette: Kálmán. MAFC: Kerékgyártó - Szűcs, Török 1., Nagy I. - Kol- busz, Török n. - Jenei, Nagy H„ Csete, Gombás L, Tóth. - Jászjákóhalma: Nagy - Szabó Fodor, László - Piros, Hegyi - Selyem, Kozmóczi, Túrócal, Kop- pán, Facskő. A hazai csapat nagy kedvvel lendült a játékba és már a percben Nagy n. lövése a háló­ban táncolt, 1:0. A 9. percben Tóth beadását Gombás vágta a balsarokba, 2:0. Majd két perc múlva Tóth futott el és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 3:0. A hátralévő időben egymás után potyogtak a gólok. Gom­bás háromszor, Csete kétszer lőtt a hálóba és máris 8:0. Szünet után még egy perc sem telt el, s máris a hálóban tán­colt Nagy lövése, 9:0. Tíz perc múlva ugyanő volt eredményes, 10:0. A nagy kedvvel Játszó Gombás lőtt két gólt 12:0 és 83. percben Csete állította be végeredményt, 13:0. MAFC ifi-Jászjákóhalma ifi 12:0 (8:0). m Sindel L * A labdarúgó J\B lll-ból jelentjük Szolnoki MTE—Gyulai MEDOSZ 2:0 (2:0) Szolnok, MTE pálya, 1500 néző, vezette: Bálint. SzJVITE: Sárkány G. Kiss, Török, zalai - Gyet- val, Sári - Bánhidl, Wüisch, Csa­ba, Adámosi, Cs. Farkas. Gyula: Vldó - Kiss, Pásztor, szilágyi - Xetrovszki, Fodor — Kurta, csű­ri, Arató, Himer, Nagy. Kezdés után a vendégek léptek fel tá­madólag és a második percben Himer bal felső sarokba tartó bombáját Sárkány nagy bravúr­ral ütötte szögletre. - Ezután nagy nyomás nehezedett az MTE kapujára, de a védők lelkesen hárítottak. A 21. percben Bán- hidi lerázva magáról a védőket, a Jobb szélen elfutott, beadott és labdáját Csaba a kapunak háttal, hanyattfekve küldte a hálóba, 1:0. Ilyen remek gólt csak ritkán lehet látni) A gól után hatalmas iramba kezdett az MTE. A 23. percben Bánhidi kitört, s a kapust is kicselezve a hálóba küldte a labdát, 2:0. — Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Az MTE csa­tárok voltak veszélyesebbek. Szünet után aa MTE ismét nagy erővel támadott. Az 51. percben Csaba elől az utolsó pillanatban mentett Vidó. J61 játszottak az MTE csatárok, csak a befejezésnél késtek kissé. A védelem pedig Zalaival élén, ra­gyogóan játszott és minden ven­dégtámadást visszavert. Az 59. percben nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt. A vé­dők a kapu torkából rúgták ki a labdát a mezőnybe. A 67. perc­ben Cs. Farkas lövését védte Vidő bravúrral. Végig Jóiramú mérkőzést lát­hatott a közönség. A váratlan gól igen megzavarta a vendége­ket. A gyulaiak az első tíz per­cig játszottak Jól. Az egymás­utáni két gól után visszaestek. A bajnokjelöltektől sokkal töb­bet vártunk. A Játékvezető az első félidőben elfogadhatóan működött, a másodikban azon­ban szemmel láthatóan több té­ves Ítélete volt. Leginkább az MJE ellen. Jók: Zalai (a me­zőny legjobbja). Török, Gyetval, Adámosi, Ulctvsi Pásztor, Csűri. Hlmer. •- P. L ­A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságért Szolnoki MÄV II.—Szolnoki Kinizsi 1:0 (1:0) Szolnok, MÁV: Banka — Ur- bán. Juhász, Borzl — Horváth, Császár — Csák, Pintér, Bagi, Csete, Ondók. Kinizsi: Kóródl — Gyémánt I-, Szabó, Germán - Kiss L, Sokvári - Szabados, Géczi II., Hangodi, Kolláth, Gé- ezi I. MÁV támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés és az első 6 percben két óriási gólhelyzetet hagytak ki Bagi révén. Ezután Kinizsi átvette a Játék irányi-. tását és több veszélyes támadást vezetett, de csatársora a jól zá­ró MÁV védelem mellett nem tudott gólt elérni. A 17. percben szabadrúgáshoz jutott a MÁV O. Horváth kiugratta Pintért, aki U méterről a hálóba lőtt, 1:0. A második félidő is Kinizsi tá­madásokkal kezdődött — és az egész második félidőt végig tá­madta. A MÁV játékosai elég sportszerűtlenül viselkedtek, az egész második félidőben csak az időhúzásra törekedtek. GóllSvő: Pintér, jók: Szabó, Kiss n., Sok vári, illetve: Pintér, Borzi, Bagi.- G. A. m Jászberény'! Vasas II.—Kun­szentmárton 7:0 (2:0) Jászberény, 1009 néző, vezette: Balczó. Vasas U.: Kohárl — Há­nyt, Benedek, Udvarias — Dan- csa, Fenyvesi — Márkus, Fekete, Végh, Smid, Móczó. Kunszent­mártoni B. Tóth-Gulyás, Papp, Gyenes — Kovács, Pintér — Sza­bó, Imrei, Harangozó, Vágó, Cso­rnán. A mérkőzést a két táma­dósor közötti különbség döntöt­te el. Az első gólt a Vasas n. a 13. percben Smld révén érte el, 1:9. Ezután újabb Vasas támadás végén Smid tiszta helyzetből ka­pu mellé lőtt. A 37. percben Végh labdájával Smid kiugrott és újabb nagy gólt lőtt, 2:0. Fordulás után végig a Vasas támadott és egymás -után érte el góljait. A 47. percben Végh három védőt is átjátszott és a hálóba lőtt, 3:0. Ezután ismét Végh albdája kötött ki a hálóban, 1:0. Az 54. percben a kiugró Fe­ketét a védők felvágták. A li­est Smid helyezte a hálóba, 5:0. A 75. precben újra Smid volt eredményes, 6:0. Végül is Márkus állította be a végeredményt, 7:0. (apróhirdetés ék) SZOBAFESTŐT és mázolót fel­vesz a Héki Állami Gazdaság. Fizetés kollektív szerint. Jelent­kezni lehet a gazdaság központ­jában Mezőhéken. TALAJJAVÍTÓ Vállalat 131. szá­mú bélyegzője elveszett. Meg­semmisítem. Talajjavító V. üzem- vezetősége. ______________ Ma rtfűi MSE—Szegedi EAC IL 0:0 Szeged, 600 néző, - vezette Nagy, Martfű: Papp - Révész, Seres, Gulyás - Száraz, Mészá­ros - Pálinkás, Géczi, Mikus Bakos, Böjti. Edző: Bencslk Mihály. SZEAC n.: Nyerges - Bárdos, Bénák, Sándor — Léber, Marantyik — Csabai, Janka dr. Rábai, Nyári, Pető. Edző: Fara­gó Gyula. Változatos, élénk Iramú me­zőnyjáték folyt az első negyed­órában. Fokozatosan felülkere­kedett a SZEAC n., de a jól vé­dekező vendégek védelmi vo­nalát nem tudták áttörni a flpu- hán támadó szegedi csatárok. A második félidőben sem vál­tozott sokat a Játék képe. - Martfű szórványosan, de annál veszélyesebben támadott. A me­zőnyjáték és a gólhelyzetek alapján a hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez. Jöki Bénák, Léder, tm illetve: Papp, Seres. Géczi. ESZTERGÁLYOST, MOTOBSZE- BELOT, GÉPLAKATOST, VIL­LANYSZERELŐT azonnali belé­pésre felvesz a Héki Állami Gaz­daság. Jelentkezés a gazdaság központjában, Mezőhéken. Fize­tés megegyezés szerint. Üzemi konyha és munkásszállás bizto­sítva. # KÉPESÍTETT könyvelőt (Iparit) keresünk azonnali belépésre. ­Alánlatokat önéletrajzzal a kö­vetkező címre kérjük: Vegyes­ipari KTSZ Jászkisér. JÖJJÖN gyógyulni a Török­szentmiklósi Gyógyfürdőbe. A Debreceni Orvostudományi Egye­tem által ajánlott: reumás, csu- zos, isiás betegségekre, továbbá csonttörés utáni gyógyításra női betegségekre. Nyitva kedd­től vasárnapig minden nap. Tö­rökszentmiklósi Községgazdálko­dási Vállalat. ESKUV®RE, eljegyzésre csokrok, virágkosarak nagy választékban megrendelhetők a Törökszent­miklósi Községgazdálkodási Vál­lalat virágüzletében. Ugyanott cserepes és vágott virágok, ha­lotti koszorúk nagy választékban kaphatók. SZOLNOKI Fürdő Vállalat Vizs­gázott lűtőt azonnali belépéssel felvesz. Jelentkezés a vállalat irodájában. A HE KJ Állami Gazdaság Alesi- szigeti üzemegysége bognár szakmunkást vesz fel. Fizetés kollektív szerint. Szállás és üze­mi étkezés biztosítva. Jelent­kezni lehet az Alcsiszlgetl üzem­egység irodájában. •iZoWok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága éa a Megyei Tanáca lapja Felelős szerkesztő: B. Kiss Mátyás Szerkesztőség: Szolnok. Tisza Antal u. 2. I. em. Telefon: 20—93, 23—20. 20-69 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok, Irodaház, fazt 3. Telefon: 20-94. % Megjelenik hétfő kivételével minden nap. A lapot előfizetésben éa árusí­tásban a Szolnok megyei pos­tahivatalok és fiókposták ter- lesztlk. A lap előfizetési dija: egy hóra 11.- Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat 1959. október 26. — 3712 Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándot Október 24—25-én NAGY ŐSZI VÁSÁR Jászberényben BÜTORT, SZÖVETET, SELYMET, CIPŐT AKAR VENNI? Nagy választékban megtalálja a Jászberényi Földművesszövetkezet PAVILONJÁBAN. Gyümölcs- és zöldség-pavilonja a leg­frissebb áruval várja. f A Jássjákóhalmai i tiilíi mii vessző vet kezet pavilonjában megtalálja a legújabb ruhaszöveteket, selymeket, kötött­árukat és cipőket. | Jászapáti Földműve »szövetkezet hatalmas pavilonjában megtalál: ruhát, cipőt, rövid- és kötöttárut, nylon külön­legességeket. Játékárut nagy választék­ban. ÉHSÉGÉT CSILLAPÍTHATJA lacikonyhájában, ahol frissen sültek és termelői borok kaphatók. m Már most gondoljon a hideg télre és szerezze be őszi- ® téü ruházati szükségletét a í Jászladányi Föld m ű vessző v et kezet 0 PAVILONJÁBAN. Lacikonyhája pedig frissen sült hurka, kolbász, laci- | pecsenye és kiváló italokkal várja a vásár látogatóit. * Műi I ..... ........... 1WH KÁLYH ÁJÁT, TŰZHELYÉT, RÁDIÓJÁT ES HÁZTARTÁSI EDÉNYEIT szerezze be a J ászárokszállási ; Földművesszövetkezet VAS-MÜSZAKI ÉS VILLAMOSSÁGI CIKKEKET árusító pavilonjában, f Ruházati pavilonjában pedig a legújabb divatú ruhák és cipők kaphatók. 100 kilométeres körzetből 50 százalékos vasúti kedvezmény! ŐSZI ES TELI RUHATÁRAT feltétlenül a Szolnoki Föfdmüvesszövelkezet pavilonjában szerezze be, mert hatalmas árukészletéből választhat­ja ki a legmegfelelőbbet. CSINOS CIPŐBEN AKAR JÁRNI? Szerezze be a Törökszentmiklósi Földművesszövetkezef \ pavilonjában. A legújabb divatú ruhák is nagy választék- pj ban kaphatók. Hatalmas áruválasztékkal várjia || a vásár látogatóit. Lacikonyhájában a már országos hírű étel- & készítményei és termelői borok kaphatók. Éj Jó BOR — JÓ EGÉSZSÉG! Megtalálja a 1 Jászszentandrási Földművesszövetkezet | ' Éj borkóstolójában, ahol többféle termelői borral, laci- ít konyhája pedig kiváló késztíményű birkagulyással és m kitűnő italokkal várja. j§ rrirrr;1 -urnr-a^