Szolnok Megyei Néplap, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-29 / 228. szám

SEOUfOK KEGYEI NfiPLAP Meptefnber » Egymás mellett a MÁV kék-fehér és az MTE fekete-fehér lobogója Szolnoki MTE öregfiúk— Szolnoki Lokomotív öregfiúk 1:0 (1:0) MTE pálya, 80S néző, vezette: Hamar A. (Szentesi — Mihályi). Szolnoki MTB: Helmreich - Kurucz, Rátfai, Vörös - G. Kiss, Nagy L. - Pál, Bíró, Csépe, Ba- ricza, Kolesánszkl. Edző: Bulyá- ki László. Szolnoki Lokomotív: Almási — Kádár, Ozsvár, Bozókl — Deme, Búza — Varga, Dobos L„ Horváth, Pintér, Simon. Ed­ző: Fazekas Láazló. A városi TST rendezésében sor­ra kerülő és a sportbarátság hely­reállítása jegyében lezajlott ta­lálkozót élénk érdeklődés kísérte és elmondhatjuk, hogy mind a sportbell rész, mind a távolabbi cél visszhangra talált városunk sportkedvelői táborában. A mun­kából a pályára siető közönség örömmel látta, hogy a fellobogó­zott bejáratnál ott lengett egy­más mellett a sok dicsőséget ho­zó kék-fehér színek mellett a nagyhírű fekete-lehér MTE lo­bogó la. ünnepélyes hangulat uralko­dott mind a nézőtéren, mind a lelkesen készülő öregfiúk öltö­zőiben és harsány rivalgás fo­gadta az egymás után érkező já­tékosokat, akiket az elmúlt tíz év alatt különféle területre so­dort el az élet egymástól. Meg­ható volt látni azt az örömet és melegséget, amellyel a két csa­pat játékosai egymást köszön­tötték és rövid Időre Ismét láz- bahozta a sziveket a sport le­küzdhetetlen szeretete. A pályá­ra lépő kék-fehér mezes Loko­motív és a fekete-piros mezes MTE öregfiúkat a Városi TST részéről Sárkány János elnök köszöntötte. A játékosok nevé­ben pedig Varga és Rátfai sport­társak mondottak meghatott hangú köszönetét, majd a kö­zönség üdvözlése után megkez­dődött a játék. Az MTE kezdett és Jobb, mozgékonyabb csatár­sora révén enyhe mezőnyfölény­be is került. A Lokomotív tá­madások kissé darabosak vol­tak. A IS. 'percben a napokban elhúnvt Idős sportember - Ze- lenka István - emlékére 1 per­ces gyász-szünettel áldoztak a csapatok és a közönség. Minta­szerűen sportszerű, helyenként szép akciókkal tarkított játék alakult ki — ahol egyformán si­kere volt a váratlan húzások­nak, lövéseknek, mint a gyakor­latlanság miatt előforduló luf­toknak. A közönség élvezte régi kedvenceinek Játékát és megtap­solt egy-egy Jólsikerült akciót. Feltűnt a kissé „soványabb” MTE csatárok frissebb Játéka Is s a „Jóhúsban” lévő Lokomotív védelem nagy munkában volt és egy alkalommal csak a kapufa menten. A 4*. percben Baricza -Kolesánszkl összjáték után — az utóbbi éles lövése utat talált a hálóba, 1:1. Szünet után a Lokomotívnál István! és Ecseki, az MTE-nél Dobos és Tóth került be a csa­patba. A frissítés a Lokomotlv­nál vált be Jobban, mert egyre nagyobb fölénybe kerültek, lö­vések egész sora szállt Helm- relch kapujára, de a rendkívül lelkesen küzdő MTE védelem mellett csak egy oldalkapufa- lövésre és egy lesgólra telt az erejükből és az eredmény nem változott. Mindkét őszinte sporibarátság jegyében, lelkesen, szépen játszott, maga­tartásuk dicséretes és példamu­tató volt. A mérkőzés után mind a két együttes játékosai, játékvezetők, rendezők, sporibarátok, a városi és megyei TST vezetői és a két anyaegyesület hivatalos vezetői z Tisza-szálló nagytermében ta­lálkoztak és a fehérasztal mel­lett együtt ünnepelték a két munkás egyesület egymásra ta­lálását. Előbb Sárkány János, VTST elnöke, majd a MAv ré­széről Maglódi Gyula, az MTE részéről Pázmány Kálmán mél­tatta az est jelentőségét. Az ün­nepi est keretében elhangzott beszédek, a játékosok kölcsönös megajándékozása, a családias meleg baráti légkörből arra le­het következtetni, hogy „az el­vetett mag Jó talajba hullott” és minden remény megvan arra, hogy a két nagymúltú egye­sület kapcsolatai megjavuljanak. Ezzel pedig sokat nyerhet váro­sunk sportélete. A gondolat fel­vetői és a találkozót megszerve­ző társadalmi aktívák jó munkát végeztek. v b. Gy. ■ A néphadsereg napja tiszteletére Ma: Mezőtúri Honvéd— Békéscsabai MAV labdarúgó mér közé» Mezőtúron a sportolók is mél­tóképpen ünneplik a néphadse­reg napját. Ez alkalomból a he­lyi Honvéd SK labdarúgói a Bé­késcsabai MÁV Bocskai NB DŐL as csapatát látják vendégül ba­rátságos találkozó keretében. A mérkőzésre a mezőtúri városi sporttelepen ma délután K órai kezdettel kerül sor. A megyei válogatott csapatok tornái« Vasárnap kezdődött meg az MLSZ megyék közötti felnőtt és ifjúsági labdarúgó válogatottak tornája. Megyénk csapatai Buda­pesten a Marclbányl úti sportte­lepen léptek pályára. Felnőtt csapatunk Budapest Utánpótlás, Ifjúsági válogatottunk pedig Bu­dapest Dél ellen Játszott. Ifjúsági válogatottunk l:0-ás félidő után 1:0 arányú győzelmet ért el. Felnőtt csapatunk pedig l:0-ás félidő után 24 arányú ve­reséget szenvedett. megyei labdarúgó bajnokságból Az első helyezed Karcag vereségei szenveded A megyei labdarúgó bajnok­ság szeptember 17.-1 fordulójá­nak legnagyobb meglepetése az első helyen álló karcagiak vere­sége a 14. helyezett fegyveme- kiektől. A Mezőtúri Honvéd „ki- slklott” a Szolnoki Vasutasoknál és a Szolnoki Kinizsi is „pontat­lanul” érkezett haza a kunszent­mártoni vonattal. A többi mér­kőzéseken általában a papírfor­ma alapján várható eredmények születtek. A megyeszerte folyó esőzés következtében a rossz játéktér Jelentős kihatással volt az eredmények alakulására. Szolnoki Vasutas—Mezőtúri Honvéd 1:0 (0:0) Szolnok, Vasutas pálya, 300 né­ző. Vezette: Puskás (Békéscsa­ba). A Vasutas az alábbi össze­A Szolnoki Vörös Meteor női kosarasai a Budapest bajnokságban Mint mái közöltük, a Szol­noki Vörös Meteor OB I-es női kosárlabda csapata a hi­vatalos bajnokság kezdetéig a Budapest bajnokságban szerepelt. Az eddigi mérkő­zések során szép sikereket értek el. A csoportbajnoksá­gok most befejeződtek és a szolnoki leányok a magyar B válogatott mögött a máso­dik helyet szerezték meg. Az egyes mérkőzéseken az aláb­bi eredmények születtek. Magyar „B” válogatott — Szolnoki Vörös Meteor 61:17, Szolnoki Vörös Meteor — Csepel 61:56, Szolnoki Vö­rös Meteor — MTK 41:37, Szolnoki Vörös Meteor — BVSC 47:44 pont. A mérkőzéseken szolnoki részről a következő játéko­sok szerepeltek: Horváthné, Deák Hudákné, Fodor, Pa­taki, Zádoriné, Bohati, Hor­gász, Matkovich, Tóth. A szol­nokiak valamennyi mérkőzé­sen nagy lelkesedéssel játszot­tak és erőnlétben Is felülmúl­ták ellenfeleiket Különösen a BVSC elleni mérkőzés volt ilyen. A BVSC ugyanis az utolsó öt percben még 12 ponttal vezetett, amikor a Meteor lányok óriási hajrába kezdtek. Gyors és korszerű támadásokat vezettek, me­lyet rendre eredményes ko­sárral fejeztek be. A magyar „B” válogatott ellen a szolnoki lányok nem tudták megtalálni a „B” vá­logatott által kezdeményezett egészpályás letámadást. Ez­zel magyarázható nagyará­nyú vereségük. A mérkőzés­ről még csak annyit, hogy amikor a szolnoki lányok az első 5 percben 7:2-es vezetés­re tettek szert, akkor a ma­gyar válogatott szakvezetői fokozatosan cserélték csapa­tuk tagjait ,,A” válogatot­takkal. A Csepel és az MTK elleni mérkőzéseken a szol­nak! lányok mindig kezük­ben tartották a játék irányí­tását és biztosan győztek. — Végeredményben csoportjuk­ban a magyar „B” váloga­tott mögött a második he­lyen végeztek, megelőzve a BVSC, a Csepel és az MTK együttesét. Egy hetes szünet után foly­tatódnak a küzdelmek. Ekkor a csoportok helyezettjei kör­mérkőzés formájában döntik el a végső helyezési sorren­det. A mérkőzések tapaszta­latai alapján a szolnoki Iá nyoknak még van mit Javf- taniok. Lelkesedésük és lel­kiismeretes felkészülésük azonban máris megmutatko­zott állításban vette fel a küzdelmet: Pál - Torna, Grámán, Retkes - Kovács, Cseh - Horváth, Rontó, Tóvlzl, Palotai, Simon. Mély sá­ros talajú pályán kezdődött a mérkőzés. A Vasutas csatárok vezették az első támadást. A ha­zai támadások azonban elakad­tak a Jól védekezeő Honvéd Já­tékosokon. A sáros talajon a jő helyzetben lévő csatárok sokszor döntő helyzetben elcsúsztak. Pa­lotai majd Tóvlzl előtt adódott nagy helyzet, de a kapus jő ér­zékkel mentett. A 25. percben a Honvéd csatárok lövését védte kitűnő érzékkel Pál. A második félidőben nagy erővel támadott a Vasutas. Ek­kor Simon lövését védte a ka­pus, majd Palotai a kifutó ka­pus mellett mellé lőtt. A győzel­met jelentő gól a *5. percben esett Simon szögletrúgása után Palotai fejese a kapus kezét érintve a bal felső sarokba esett. 14. A hátralévő ^Időben Grámán , vezetésével biztosan romboltak a Vasutas védők. A 88. percben Pál ragyogóan védte a kitörő középcsatár lövését. A mérkőzés nagyrészében a Vasutas támadott és a sáros ta­lajhoz jobban alkalmazkodtak. A játékvezetői hármas jól mű­ködött és végig kezében tartotta a mérkőzést. Jók: Pál és a köz­vetlen védelem, Kovács, Palotai, Horváth, illetve: A Honvéd ka­pusa és középcsatára. — Lauer L ' Mezőtúri MAFC—Jászberényi Vasas n. 1:1 (0:0) Mezőtúr, 600 néző, vezette: Zá vodszkl. - MAFC: Pigniczki - Szűcs, Török, Bíró - Kolbusz, Tóth — Csibi, Nagy n., esete, Gombás m.. Gombás L Jb. Va­sas II.: Csikós — Dányl, Bene­dek, Sárközi — Dancsa, Fenyvesi - Márkus, Fekete, Kovács, Smidt, Móczö. Szemerkélő eső­ben, sáros pályán kezdődött mérkőzés. Az első helyzet a lí. A tanuló ifjúság sportjáért percben • Vasas kapuja előtt adódott. Gombás beadását a bel­sők elvétették és a védelemnek sikerült hárítania. Szép Játék nem alakulhatott ki, Inkább küz­delem folyt a rossz talajon és így a félidő gól nélkül telt el. A hazaiaknak volt ugyan három gólhelyzetük, de azokat nem tudták kihasználni. Szünet után á MAFC vette ét a Játék Irányítását, de a vendé­gek védelme jól hárított. A 60. percben Csete szöktette Cslbit, szélső elfutott és nehéz szögből jól eltalált lövése Csikós kezét érintve a hálóba vágódott, 14. A gól után továbbra Is á hazaiak rohamoztak, de a jól záró Vasas védelem Benedekkel az élen meg tudta akadályozni az újabb hazai gólszerzése Ebben az idő­szakban a Vasas csak szórvá­nyosan jutott el a MAFC kapu­jához a 70. percben egy ártatlan­nak látszó támadásból egyenlí­tettek a vendégek. Márkus lab­dáját Kolbusz éz Szűcs elvétet­te és Mőczó lövése a kapufa élé­ről perdült a hálóba, 1:1. A 78. percben majdnem újabb gólt ka­pott a MAFC. Kovács nagysze­rűen ugrott ki a hazai kaputól mintegy 36 méterre, de lövését Pigniczki szerencsével védte. Az utolsó 10 percben a MAFC ismét fellángolt, de a nagyszerűen ját­szó vendégek védelme megaka­dályozta a MAFC csatárok pró­bálkozásait. Jók: Török, Szűcs, Kolbusz, Gombás IIT., Gombás 1., illetve: Kovács, Márkus, Bene­dek, Sárközi, Fenyvesi. A Játék­vezetői hármas jól látta el fel­adatát.- Sindeli L - További eredmények Törökszentmiklósi Vasas—Jász- jákóhalma 3:2, Kunszentmárton— Szolnoki Kinizsi 1:0, Tlszaföld- vár-Jászapátí VSC 4:1, Fegyver- nek-Karcag 3:2. Jászárokszállás -Kunhegyes IX akkor lesz hasznos, ha a testne­velők, az iskolaigazgatók és sportkört vezetők mindig szem előtt tartják a sportmozgalom­ban a tanulóifjúság érdekelt. A testnevelők és Igazgatók igyekez­zenek a kiemelkedő tehetségű sportolókat továbbra Is a sport­körök rendelkezésére bocsátani. Ne tartsák vissza őket a fejlő­déstől, helyükre viszont igyekez­zenek az Iskolások tömegeiből minél több újat bevonni. Termé­szetesen a rossz tanulmányi ered­ményeik miatt egyes versenyzők nem szerepelhetnek lskolánkl- vüll sportkörökben. Ezeket a sportköri vezetők vegyék figye­lembe és a nevelésben segítsék a pedagógusokat, s akkor elérik, hogy a rendelkezésben foglaltak szerint komoly fejlődésen megy keresztül a tanulóifjúság. A sportköri vezetők ne felejtsék el, hogy az lskolánkívüll sporto­lók engedélyét minden év szep­temberében kell kérni az Illető Iskola Igazgatójától, aki a kérel­met október 15-lg köteles elbí­rálni. Azok, akik ezt elmulaszt­ják, október IS után Iskolai ta­nulókat nem foglalkoztathatnak sportköri versenyeken még ab­ban az esetben sem, ha az elmúlt évben rendelkeztek ilyen enge­déllyel, mert azt Künden évben újból kell kérni. Csakis fentiek betartáséval ér­hetjük el, diáksportunk tömege­sítését és sokoldalú fejlődését. A rendelkezésben foglaltakat Igye­kezzünk szem előtt tartani és ta­nulóifjúságunkat a sportban ezen keresztül Kévéim.- á ­MHIHHtHINIIIIIIHIimiHlltlIMIimiMIIIHINHr , Előadás az Északi Sarkról Éndekec előadást rendez a Ságvári Endre Művelődési Ház vezetősége Szolnokon. Zsombor János az északi-sar­ki r vjet expedícióiban réset- vett újságíró saját felvéte­leiből tart vet'tettképes be­mutatót, szerdán délután 6 . órakor a művelődési ház Természetesen a rendelet csak" színháztermében. Nem is olyan régen kezdődött meg az iskolai év. Egyes isko­lákban azonban máris komoly versenyeken vesznek részt a fiatalok, hogy örökre eljegyez­zék magukat a sporttal. Az Or­szágos Ifjúsági Sport Bizottság keretében működd Diák Sport- központ egyik legfontosabb programjának Jelölte meg, hogy ki kell alakítani az Iskolai sport­köröket, Illetve sportcsoportokat, s biztosítani kell, hogy a tanulók minél nagyobb százalékát tud­ják foglalkoztatni. A program tükrözi, hogy nemcsak a kiváló eredmények elérésére képes ver­senyzők nevelése a fontos, ha­nem a sport, a testedzés széles­körű népszerűsítése és megked- veltetése a tanuló ifjúsággal. A fentiek megvalósítása érde­kében született meg a OISB fon­tos rendelete is, mely kimondja, hogy az 1959/60-as tanévtől kezd­ve azok a középiskolás diákok, akik igazgatói engedéllyel isko- tánkivüll sportkörben versenyez­nek, nem vehetnek részt az is­kola bajnoki jellegű versenyein. Az iskolai bajnokságokat hat sportágban rendezik meg a mos­tani tanévben, éspedig: atlétika, torna, labdarúgás, kosárlabda, asztalitenisz és sakk. Ha figye­lembe vesszük, hogy e verseny- sorozatból többezer diák kima­rad, de helyét többezer foglalja el, akkor csakis helyeselni lehet • rendelkezést. Ugyanis vala­mennyi iskolában élénk sport­élet alakul majd ki az osztályok közötti bajnokságokon, hogy az iskolák közötti versenyeken, me­gyei és országos versenyeken a felsorolt sportágakban kik Is képviselik majd iskolájukat, Amikor megszűnik az iskolai sportolók kettős Igénybevétele, akkor igen nagy feladat hárul testnevelőkre abban, hogy a te­hetséges és iskolánkívüli sporto­lót átengedik a sportköri edzők­nek és ők erejüket az Iskola színeiben Induló tömegek -edzé­seire tudják összpontosítani. Ez minden bizonnyal hamarosan érezteti majd hatását. A rendelet elősegíti az iskolai sport kiszéle­sítését, minél nagyobb tömegek bekapcsolását. Ezt szem előtt tartva a Diák Sportközpont a nyár folyamán sok pedagógust képezett ki. Ezek a lelkes, spor­tot szerető nevelők most a tan­év során komoly segítséget ad­nak majd a hivatásos testnevelő­szakos tanároknak Is. Felhívás! Sporthírek, eredmények sorokban Kézilabda nagypályás férfi AB l. Martfűi MSE—Békéscsabai Vörös Meteor 14:4 (7:1) Martű, 300 néző. Vezette: Kö­vesd!. Góllövők: Kesjár (3), Bene H. (3), Pásztor (2), Fodor (2), Sze- berényi, Molnár, Tóth, Sándor, Illetve: Balogh (2), Mézes (2). A Szolnoki MAV NB II. labda­rúgó csapata vasárnap délelőtt Budapesten az Erzsébet-királyné úti sporttelepen a BVSC NB I.- es együttese ellen játszott barát­ságos mérkőzést. A találkozót Értesítjük ügyfeleinket, hogy 1959. október l-étől kezdődően egyszám­lánkat nem a 527-es MNB fiúk fogja vezetni, hanem az 528-as MNB fiók Ettől az időponttól kezdődően tehát vállala­tunkkal szemben jelentkező megbízásaikon az 528-as MNB fiókjelző számot szíveskedjenek használni: SZOLNOK-HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI V. SZOLNOK l:0-ás félidő után 4:1 arányban a fővárosiak nyerték meg. Gól­lövők: Gerencsér, Csemal, Mu­rát, Göncz, Illetve: Dobos (11-es- böl). * Az Egyesült AUamok-beli Har- risburgban megkezdődött vasár­nap az öttusa Világ Bajnokság. Az első napon versenyzőink az alábbi eredményeket érték el az első számként lebonyolított lo­vaglásban. A kisorsolt lovak kö­zül csak kevés felelt meg a pá­lya követelményeinek. Egyéni versenyben elégedettek lehetünk, mert Balczö aránylag igen Jó eredménnyel a brazil Malta mö­gött a második helyen végzett. Nagy Imre azonban egyszer bu­kott és Így csak 644 pontot tu­dott szerezni. Még szemcsétle- nebbül járt Ferdinándy Géza, akinek a lova kétszer kitört és utána még két alkalommal bu­kott Is. Ponteredménye 152. A lovaglás után Svédország együt­tese áll az első helyen. A ma­gyar csapat 13 induló közül a tizedik. A második napon vívás­ban vetélkednek majd a csapa­tok. Ebben a számban a mieink nagyobb bizakodással indultak. Remélik a lovaglásnál Jobb ered­ményt érnek el. Szolnoki vízilabdázók utaztak Jugoszláviába. Alig ért véget a moszkvai nemzetközi vízilabda torna a magyar válogatott máris újabb erőpróba előtt áll. Ugyan­is október l.-én a Jugoszláviá­ban megrendezésre kerülő Adria Kupa küzdelmeiben vesznek részt. Válogatottunk Szovjetunió, Hollandia, Olaszország és Jugo­szlávia legjobbjaival találkozik. Az első forduló mérkőzéseire Splitben, a továbbiakra Dubrov- nikban kerül sor. A magyar vá­logatott október 2.-án a hollan­dokkal játssza első mérkőzését. A magyar válogatottal két szol­noki iátékos Boros Ottó és Ka­nizsa Tivadar is elutazott vasár­nap Jugoszláviába. Rajtuk kívül a következők képviselik a ma­gyar színeket: Jeney, Hevesi, Dömötör, Markoviig, Katona, Konrád n., Molnár, Kiss L., Vá- czl. II Totó heti eredménye 1. Magyaro.Szovjetunió 2. Szovjetu. B—Magyaro. B 3. Atalanta—Internazionale 4. Genoa—Bologna 5. Milan—Roma 6. Padova-Juventus 7. Palermo—Sampdoria 8. Spal—Lanerossi 9. Toulouse—Rennes 10. Bordeaux-Strasbourg 11. Le Havre—Nimes 12. Reims—Nice 13. Bari-Alessandria 0:1 0:2 1:1 0:2 1:1 0:4 2:1 2:1 1:2 0:1 0:3 A TITASZ V. Szolnok városi üzemvezetősége felhívja a Szol­nokon és Törökszentmiklóson lakó fogyasztóinak figyelmét - akik részére a figyelmeztető fel­hívás kézbesítést nyert — hogy az alant felsorolt helyeken és Időpontokban a HO V feszültség­ről 380/220 V szabványos feszült­ségre térnek át. Törökszentmiklós Temetői TB. körzet szeptember 29, Kossuth u. TB. október 6. Szolnok Szegfű u. TR. körzet október 8. Minden érintett fogyasztó kap­csolja ki villamos készülékeit a font jelzett időben és ezután csak abban az esetben kapcsolja be, ha 220 V feszültségnek meg­felelően kicserélést, átkapcsolást vagy átszerelést nyertek, mert ellenkező esetben a 220 V feszült­ségtől a villamosfogyasztól esz­közök tönkremennek. Azok a fogyasztók, akiknek a kézbesített figyelmeztető felhívás szerint a belső villamos beren­dezései nem megfelelőek és át­szerelésük a fenti határnapig nem történik meg, villamos bal­eset, Illetve tűzveszély megelő­zése érdekében a hálózatra nem kapcsoljuk vissza mindaddig, i- amíg a szabványos áthelyezésről, Illetve a hiányosságok megszün­tetéséről a munkát elvégző vál­lalat, vagy kisiparos (erre rend­szeresített nyomtatványon) írás­ban bejelentést nem tesz Szol­nok városi üzemvezetőségnek. KG-KENT KAP 16.-4 FORINTOT a szerződött libáért, ha október 10-lg átadja a Földművesszövetkezetnek. (apróhirdetések^ RÁKÓCZIT ALVA és Vidéke Kör­zeti Földművesszövetkezet 1959. október l.-i belépéssel boltveze­tőt keres az újonnan megnyitan­dó önkiszolgáló vegyesbolt veze­tésére. Alkalmaztatás családtag bevonásával Is lehetséges. Fize­tés kollektív szerint. Erkölcsi bi­zonyítvány szükséges. Jelentke­zés személyesen a szövetkezet vezetőségénél. FÉRFI bevásárlót keres felvétel­re a szolnoki Vöröshadsereg úti óvoda. Jelentkezés október 1-ig a fenti címen. A SZOLNOKI Mentőállomás fő­orvosa pályázatot hirdet Szolno­kon megüresedett garázsmesteri állásra. További felvilágosítás mentőállomáson. Sz—80-as és Diesel motorok ja- vltásában Jártas műhelyvezetőt alkalmazunk, lehetőleg techniku­si végzettséggel es többéves szakmai gyakorlattal. Fizetés: 1800—2100-ig. Vi*gyl Építő Válla­lat L sz. Gépcsop ort Szolnok, Vőröshadsereg u. 5. sz. A PALOTASI Állami Gazdaság két kútmestert keres, gulya ásott kút elkészítésére. Jelentkezés az állami gazdaság magasépítési irodáiéban. KŐMŰVES szakmunkást és se­gédmunkásokat keres felvételre az Epületkarbantartó KTSZ. Szolnok, Ady Endre u. 63. sz. VÍZGÉPÉSZETI Vállalat I. sz. üzeme. Kunhegyes - gyakorlat­tal rendelkező esztergályos és géplakatos szakmunkást keres felvételre. Fizetés: teljesítmény­től függően. — Vidékiek részére munkásszállást biztosítunk. Je­lentkezés a vállalat munkaügyi osztályán, Kunhegyes, Kossuth Lajos u. 2. sz. alatt. HÚSIPARI kombinált szekrény törölve sürgősen eladó. Szolnok. Hubai s 9:0 út 3. ss. ELADD egy háromüléses, négy­kerekű, kontrafékes könnyű kis hintó. Kunhegyes, Kossuth ti. 46. szám, _________ SZ OLNOK várostól három lem­re, a Holt-Tisza partján kettő- ezerhétszáz négyszögöl szőlő- gyümölcsös, gazdasági épületek­kel, beköltözhető kettőszobás la­kással eladó. Csapó Mátyás, Ady Endre utca 91. MŰSZAKI munkakörbe építész technikusi, vagy építész mérnöki végzettséggel rendelkező dolgo­zókat keresünk azonnali belé­péssel. „Tiszavirág" jeligére a Szolnoki Hirdetőbe. Erkölcsi bi­zonyítvány szükséges. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanacs lapja Felelős szerkesztő: B. Kiss Mátyás Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. *. L em. Telefon: 20-93. 23-20, 20-68 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok. Irodaház, fszt. 3. Telefon: 20-94. Megjelenik hétfő kivételével minden nap. A lapot előfizetésben és áru­sításban a Szolnok megyei pos­tahivatalok es fiókposták ter- lesztik A lap előfizetési dlla: egy hóra 11.- Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki Nynmda Vállalat 1959. szeptember 28. — 3357. Felelős nyomdavezető: Mészáros Bándot