Szolnok Megyei Néplap, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-16 / 217. szám

« SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1959. szepleralbar 16. A labdarúgó NB lll-ból jelentjük Az MTE-nek sikerült a csorbát kiköszörülni Szolnoki MIK I Fáklya 4:0 (1:0) Törökszentmiklós, 130« néző, vezette: Simon. Szó. MIÉ: Sár­kány - Papp, Török, Zalai - Gyetvai, Nyári - Bánhidi, Ada- mosi, Cs. Farkas, Kiss, Willisch. Fáklya: Sándor — Fábián, Sze- cseii Haik — Búzás, Papp — Deák, Karakas, Vízi, Kriston, Szakáll. Már a mérkőzés előtti napokban találgatták, hogy va­jon melyik csapatnak sikerül a múltheti csorbát kiküszöbölni. Ez az MTE-nek sikerült. A mér­kőzés első perceiben tapogatód- zó játék iolyt. A 7. percben az MTE vezette az első támadást, Kiss baloldali beadását Willisch a hálóba fejelte. Mielőtt azon­ban a hálóba ért volna, a játék­vezető lefújta Willisch szabály­talankodása miatt. A 8. percben a másik oldalon Karakas futott el, de lövése elkerülte a kaput. A 33. percben Bánhidi jó labdát kapott Gyetvaitól, elfutott vele a jobbszélen és a 11-es oldalvo­nalától nagy lövést küldött ka­pura, mely a hálóban kötött ki. 1:0. A 41. percben MTE támadás­nál Cs. Farkas stoplijával meg­sértette Szecsei fejét, akit levit- tek a pályáról. A Fáklya ekkor felforgatta csapatát, mert Sze­csei nem tért vissza. Szünet után Szecsei is pályára lépett ismét, bekötött fejjel. A Fáklya felforgatott összeállítás­ban kezdett. Ekkor az MTE dön­tő fölénybe került. Az 57. perc­ben Cs. Farkás futott el, a 16- oson belül Sándor elrúgta előle a labdát, da oly szerencsétlenül, hogy Haik lábának szállt és on­nan vágódott a hálóba. Öngól. 2:0. A 64. percben a Fáklya ka­pujától 30 méterre szabadrúgás­hoz jutottak a vendégek. Nyári állt a labdának, aki Cs. Farkas­hoz játszott, s utóbbi lövése a hálóban kötött ki, 1:«. A 7«. percben hazai ellentámadás so­rán Szakáll küldött lövést az MTE kapujára, de Sárkány véd­te azt. A 73. percben Vizi kitört és erős lövése a jobb kapufáról pattant a mezőnybe és a védők felszabadítottak. A M. percben Cs. Farkas futott el, s a 11-es tájáról védhetetlenül lőtt a há­lóba, 4:0. A 86. percben szögle­tet ért el a Fáklya, s a beívelt labdát Török küldte a mezőnybe. A mérkőzés során nem alakult ki szép játék, inkább küzdelem folyt. A Fáklyának nem volt sze­rencséje és Szecsei sérülése kö­vetkeztében felforgatott együtte­sével könnyen boldogult az MTE. Végeredményben a szol­nokiak megérdemelten győztek. Jók: Papp, Gyetvai, Bánhidi, Cs. Farkas, illetve: Haik, Szakáll. A játékvezetői hármas kitűnően működött. s Papp L b * Martfűi MSE—Békéscsabai MÁV Bocskai 2:2 (1:1) Martfű, 500 néző. A hazai együttes a következő összeállí­tásban vette fel a küzdelmet: Papp — Révész, Száraz, Gulyás - Ragó, Szűcs — Pálinkás, Szá­raz, Böjti, Bakos, Mezőteleki. — A mérkőzés hazai támadással kezdődött. Előbb Mezőteleki, - majd Böjti labdáját kellett hárí­tania a vendégek kapusának. Az első 10 perc után a békéscsa­baiak is feljöttek, de a cipőgyá­riak védelme jól állt a lábán és hárította a békéscsabai támadá­sokat. A 17. percben egy ven­dégvédő az egyik martfűi táma­dásnál belefejelt Bakosba és a úOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Megkezdődött a városi labdarúgó bajnokság Megkezdődött a Szolnok városi labdarúgó bajnokság küzdelme. Az első forduló ban az alábbi eredmények születtek: TITÁSZ — Spartacus 3:2, Kinizsi II. — Helyiipari Va­sas 2:0, Olajbányász — Ve­gyiművek 2:0, MTE II. — Dó­zsa 3:2. A második forduló mérké­zései: Szeptember 9-én: Vegyi­művek — MÄV III.. Vegyi művek pálya, 16 óra, Kinizsi II. — Olajbányász, Cukor- gyári pálya, 15.30 óra, TI- TÄSZ — Helyiipari Vasas, Tabáni pálya, 15.30 órakor. Szeptember 20-án: MTE II — Szájai, MTE pálya, 13.30 ón. csatárnak felrepedt a szemhéja. Ettől kezdve a játék igen ke­ménnyé vált. A 20. percben bé­késcsabai támadás alakult ki, de ezt a martfűi védők hárítot­ták. A labdát Csicsely ívelte be, Szűcs kapásból akarta továbbí­tani, de lepattant Gulyás elé, s a kifutó Papp és Gulyás mel­lett a hálóba vágódott, 1:0. A martfűi csatárok a gól után sem ébredtek fel. Továbbra is las­súk voltak, úgyszólván állva várták a labdát. A 30. percben Mezőteleki beadására Pálinkás jó ütemben ugrott ki és védhe­tetlenül vágta a labdát a ven­dégek hálójába, 1:1. A félidő hátralévő részében még sok sza­bálytalanság adódott. Fordulás után a vendégek ve­zették az első támadást, de a martfűi védelem jól zárt. A 68. percben a békéscsabaiak értek el újabb gólt. Egyik támadás al­kalmával szögletet harcoltak ki. Csicsely ívelte be a labdát, mely átszállt a védők felett és a ro sz­ázul helyezkedő Papp mellett a befutó békéscsabai középcsatár a kapuba fejelte, 2:1. Ezután fel­jöttek a hazaiak. Játékuk kez­dett meggyőzőbb lenni. A 81. percben Böjti kiverekedte ma­gát a balszélre és beadását Me­zőteleki biztosan küldte a há­lóba, 2:2. Jók: a hazaiak közül Ragó, Mezőteleki, Bakos, Ré­vész, illetve: Csicsely. — Cs. M. — A megyei labdarúgó bajnokság állása L Járok száll. S 4 1 • 12: 2 9 2-3. MAFC 5 3 1 1 9: 4 7 2-3. Kmárton 5 3 1 1 9: 4 7 4. Karcag 9 3 1 1 7: 4 7 5. Jb. Lehel 5 3 9 2 20:11 6 6. Sz. MÁV IL 5 3 0 2 9: 7 6 7. Jb. Vasas B 3 • 2 11:12 6 8. Mturi H. » S i 2 0: 9 5 9. Szó. Kin. B 3 X a 12:11 5 10. Tföldvár B 2 i 2 10:12 5 11-12. T. Vas. 5 2 0 3 0: 5 4 11-12. Sz. Vas. 5 2 • 3 6: 5 4 13. Kunhegyes S 1 S 2 6: 7 4 14. Japáti Vas. B 1 1 1 t: T 3 15. Fegyvern. 5 • 2 2 22.4 2 16. Jákóhalma 5 0 • 5 2:19 0 ELŐADÁS A PÁZSITON A megyei labdarúgó bajnokságért Mezőtúri MAFC — Kunszent­mártoni MTE 3:0 (1:0) Mezőtúr, 900 néző, vezette: Do­monkos (Békéscsaba). MAFC: Pigniczki — Szűcs, Török, Bíró — Kolbusz, Tóth — Gombás, ese­te, Csibi, Nagy IL, Nagy I. Kun- szentmárton: Szabó — Mészáros, Hegedűs, Gyenes — B. Tóth, Pin­tér II. - Imrei, Papp, Harangozó, Botka, Csornán. A két fiatal csapat találkozója színvonalas, nagyiramú küzdel­met hozott. Az első gólhelyzetet a vendégek érték el, de Haran­gozó fölé lőtt. A vendégek tel­jesen egyenrangú ellenfélnek bi­zonyultak. Váltakozó játék folyt, s a kapuk gyakran kerültek ve­szélybe. A 30. percben Nagy II. hagyott ki egy helyzetet, s némi fölénybe került a MAFC. A 40. percben Csete a bal sarok­ba lőtt, 1:0. Tovább rohamozott a MAFC, de csak egy érvényte­len gólt tudtak elérni a lelkesen játszó vendégek ellen. A második félidő Gombás elfu­tásával kezdődött. A 47. perctől a vendégek hatalmas iramot dik­táltak. A hazaiak beszorultak. Pigniczki — Botka, majd Haran­gozó lövését öklözte ki nagy bravúrral. Az 59. perctől ismét feljöttek a haziak. A 70. percben a középcsatár helyén lévő Gom­bás villámgyorsan kapura húzott és a kifutó Szabó fölött a há­lóba lőtt, 2:0. A KMTE nem ad­ta fel a küzdelmet, s vezettek néhány szép támadást. A 80. percben Kolbusz labdáját Csete Nagy n.-höz továbbította, aki a balsarokba lőtt, 3:0. A hátralévő időben a MAFC irányította a já­tékot. A közönség igen élvezetes, s jó iramú mérkőzést látott. A kun­szentmártoniak jó benyomást keltettek. Jók: Kolbusz (a me­zőny legjobbja), Gombás, Török, Pigniczki, - illetve: Hegedűs, Papp, Botka, B. Tóth. MAFC~ ifi-KMTE ifi 12:0 (4:0). * S. L » Szolnok! MÁV II.—T. Vasas 1:0 (1:0) Szolnok, 400 néző, vezette: Ár­vái. MÁV II.: Lázár — Juhász, Makai, Ondók — Lengyel, Csá­szár — Pintér, Gazsó, Horváth, Csete, Bagi. Edző: Buják! László. T. Vasas: Simái - Hossó, Balázs, Bíró — Hálák, Fekete n. - Dar­vas!, Fekete, Sz. Kiss, Fülöp, Szedlák. Edző: Korom Pál. Gyenge színvonalú, helyenként túl kemény mérkőzésen mindvé­gig egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult a lelkes törökszentmiklósi csapat. A győztes gólt Horváth lőtte az első félidő 45. percében. Az NB Il.-es tartalékcsapat gyenge, léleknélküli játéka kiáb­rándító volt. Különösen a jó erőkből álló csatársor hihetetlen gyenge teljesítménye keltett kí­nos feltűnést, mert felelőtlen já­tékuk méltatlan volt a nagy­múltú egyesülethez. Csak a köz­vetlen védelem állt feladata ma­gaslatán. Szolnoki MÁV ifi-T. Vasas ifi 5:0 (3:0) Szolnok, MÁV pálya, - vezette: Hangodi. A MÁV fiatal­jai szép játékkal nyertek a me­zőnyben jól adogató, de gólkép­telen ellenfelükkel szemben. — Jók: Gogány, Rontó, Debreceni. Kovács.- H. Gy. « ♦ Jászberényi Lehel—Fegyver­nek 10:1 (5:1) Jászberény, vezette: Pintér B, Jberényi Lehel: Zaják — Fehér, Fortuna, Mucza — Gere, Kiss - Incze, Fekete, Szigeti, Józsa, Fü­löp II. — Fegyvernek: Csőke Bognár n., Becsei, Nagy — Ko­csis, Tukarcs — Bámer, Füle, Balogh, Bognár I., Czifra. Hazai támadásokkal kezdődött a játék. A 6. percben Józsa megszerezte a vezetést, 1:0. A 8. percben bal­oldali hazai támadásnál Fekete volt eredményes, 2:0. A gól után a vendégek Füle révén veszé­lyeztettek, de Zaják szépen vé­dett. A 14. percben Incze talált a hálóba. 3:0. A 17. percben Szi­geti labdáját Fekete értékesítet­te, 4:0. A következő negyedórában a vendégek is feljöttek, de a Le­hel védelem sikeresen hár^otta támadásaikat. A 33. percben egy vendégtámadásnál Bognár a há­lóba talált, 4:1. A gól után újra rákapcsolt a Lehel. Fülöp II., Józsa, Szigeti összlátékból utób­bi szerzett gólt, 5:1. A 41. perc­ben Bognár n. a játékvezetőt megsértette, amiért az kiállította. A szünetben a legifjabb Lehel labdarúgók az úttörők mérkőz­tek, A szurkolók örömmel fogad­ták őket, hiszen belőlük lesznek a jövő években az első csapat utánpótlásai. A második félidőben a vendé­gek vezették az első támadást. Balogh lövését azonban Zaják szépen védte. A 49. percben a 16-os vonalánál Szigetit lökték. A megítélt büntetőt Fehér érté­kesítette, 6:1. Az 54. percben Fehér volt eredményes, 7:1. Egy perccel később Fekete lőtte a 8. gólt, 8:1. A 80. percben Szigeti szépen szöktette Feketét, s a jobbszélső 9:l-re alakította az eredményt, öt perccel később Fekete beállította a végered­ményt, 10:1. Jók: Fekete, Józsa, Kiss, illetve: Bognár L, Kocsis, Csőke. Lehel Ifi m Fegyvernek Ifi 1:0 (4:0).- K. J. ­♦ Jászár okszállás—Tiszaföld- vár 2:1 (2:1) Tiszaföldvár, 700 néző, vezette: Szentesi. Jászárokszállás: André- Raskó I., Sipeki, Győző - Kó- czián, Cservölgyi - Kalla, Nagy, Bagi, Illés, Racskó H. — Edző: Szántó József. Tföldvár: Burján — Kiss, Lakatos, Kőműves — Bal­ia, Sági — Mráv, Nyitrai, Szat­mári, Kávási T. Kovács. Edző: Szebeni József. Nagy iramban kezdtek a hazaiak, főleg a bal­szárny révén veszélyeztettek Lövéseik azonban ’’agy elkerül­ték a kaput, vagy a remek na pót kifogó André zsákmányai lettek. A 12. percben Nyitrai szögletrúgása után T. Kovács jobb alsó sarokba lőtt, 0:1. Ez­után kis időre feljöttek a ven­dégek. A 20. percben Bagi két csel után 18 méterről a jobb fel­ső sarokba bombázott, 1:1. A 35. percben Kávási kitört. Erős, de nem eléggé helyezett lövését André védte. A 40. percben Mráv az 5-ös sarkáról leadott hatal­mas lövését André a levegőben úszva ütötte a mezőnybe. A 43. percben a hazaiak kapujától mintegy 20 méterre Lakatos ha­za akart adni. Rúgása rövidre sikerült, a befutó Kalla a 16-os- nál elérte, s a kifutó Burján mellett a hálóba lőtt, 2:1. Fordulás után a vendégek vé­dekezésre rendezkedtek be. A hazaiak szinte egy kapura Ját­szottak. A 66. percben szabad­rúgáshoz jutottak a hazaiak, Ká­vási 20 méteres lövését André a bal felső sarokból a mezőnybe ütötte. A G9. percben Szatmári Cservölgyit hátulról akarta sze­relni. A Játékvezető azonban utánrúgásnak minősítette és ki­állította. A hazaiak tíz emberrel is tovább rohamoztak, de a ven­dégek védelme Sipekivel az élen mindent hárított. A végig nagyiramú mérkőzé­sen a vendégek szerencsés gól­lal győztek. A második félidei játék alapján a hazaiak leg­alább a döntetlent megérdemel­ték volna. Jók: André, Sipeki, Bagi, illetve: Kiss, Kőműves és Bállá. A fiatal Nyitrai játéka biztató volt. Kávási i9 jól küz­dött, de több biztos gólhelyzetet kihagyott. Szentesi játékvezető kitűnően bíráskodott, de a kiál­lítás kissé szigorú volt. Tföldvári ifi—Jászárokszállási ifi 5:0. Tisztára szerencse, hogy a Bú­torgyárban oly nagy gondot for­dítanak a parkosításra. így az­után természetadta „zsöllyeken” üldögéltek az asztalosok, fénye­zők, tisztviselők, hogy meghall gassák annak a kis színész bri­gádnak a műsorát, amely ked­den ebédidőben a gyárba láto­gatott. Herényi Gábor igazgató, a tár­sulati ülésen megígérte, a színé­szek mindent megtesznek, hogy közelebb kerüljenek a nézőkhöz, elsősorban a munkásokhoz. En­nek a programnak valóraváltása- képen látogattak ki a gyárba a színészek. A kis dobogóra őszhajú szí­nész, Ross József lép. üdvözli a gyári dolgozókat, rögtönzött kis tréfás konferanszában. Amíg ő beszél, a kedves, karcsú szőke primadonna, Pataki Ottilia a fű­be ül a munkások közé, néhány perc múlva már két idősebb asz- szony a családi képeit mutatja neki nagy örömmel és bizalom­mal. Kezdődik a műsor, a sebtében odahozott kis pianinón játszik So- moss István a színház karnagya. Mucsi Sándor, akit több mun­kás régi ismerősként üdvözöl, a Cirkuszhercegnőből énekli az egyik dalt. Szép, hajlékony te­norja messzire száll a gyár ud­varon. A kerítés mellett megáll­nak a biciklisták úgy hallgatják. Pataki Ottiliának tapsolnak ez­után lelkesen. Varga Dodó: Mu­lti az énekes bohóc dalát adja elő. Szép, átélt előadása után nem egy fiatal lány törölgeti lopva a szemét. De csak egy percig, mert a „mi Dodónk” va­lami humorosat mond és kitör a kacagás. Ezután kettős követke­zik Mucsi Sándor és Pataki Otti- a Bál a Savoyban nagy szá­mát éneklik: a Toujours ramour-t Zúg a taps az udva­ron, körülveszik a színészeket. Sajnos, nekik már menniök kell, várja őket a tájelőadás. De emléküket ott hagyják a mun­kások, munkásnők között. Tóth Sándor művezető azt mondja, szívesen hallgatná őket még to­vább a munkaidő után. Hoksári Mihályné, Nagy Erzsébet, meg Unger Józsefné ott sebtében el is határozták, megveszik a bér­letet, mert úgy látják érdemes. Németh József igazgató a kul­túra barátja, aki szíves szóval, vendégszeretettel fogadta a szí­nészeket, most egész a bejáratig kísérte őket. Viszontlátásra — bú­csúzik szívélyesen. Szóval jól sikerült kis műsor volt. E sorok írója is büszkén állíthatja, hogy a szeles időben nélkülözhetetlen segítséget nyúj­tott a kis brigádnak: ő lapozta a , kottát •- b. t ■ Soortoló a szovjet űrrakétáról Szabó József a Megyei Atlétikai Szövetség titkára, a Szolnoki MÁV SE titkára 1. osztályú atléta- Verbók Attila — A holdrakéta célbaéré- se osztatlan örömet okozott az emberiség számára. Ki sem tudom fejezni szavakkal, hogy számomra is mily nagy öröm ez. Most a Szovjetunió dicsőséges zászlaja egy má­sik bolygón, hirdeti a szoci­alista társadalom hatalmas technikai fejlődését, hatal­A sporlbarátság elmélyítése jegyében Szolnok város labdarúgó sportbarátai, valamint az egyesületek közötti barátság elmélyítése jegyében a kö­zeljövőben megrendezésre ke­rül a volt NB 11-es Szolnoki MTE öregfiúk— Szolnoki Lokomotív öreg­fiúk csapatai közötti barát­ságos labdarúgó mérkőzés. Mindkét csapat a lehető­ség szerint abban az össze­állításban lép pályára, mely­ben az 1950 augusztus 27-i 1:1 (0:0)-ás mérkőzésein sze­repeltek. Előzetes megbeszélés cél­jából felkérjük a fenti csa­patok volt játékosait, hogy 1959 szeptember 17-én (csü­törtökön) délután 17 órára az SZMTE Malinovszki úti klubházában (Malinovszki út 38.) megjelenni szíveskedje­nek. Almása, Dobos L., Ozs- vár, Bozóki, Tassi M., Hor­váth, Varga, Búza, Deme, Kádár, Pintér I, Pintér II., Agócs. Kiss I., Heimrich, Kiss II., Rátfai, Vörös, G. Kiss, Nagy L., Csépe, Biró, Baricza, Ku- rucz, Dobos, Pál. Fentieken kívül Kole- sánszky és Czigony — je- lerleg a Szombathelyi Hala­dás két NB I-es játékosa — levélben közölte a mérkőzé­sen való részvételét. Egyben kérjük az üzemi sportfelelő­söket is, hogy az értekezle­ten szintén jelenjenek meg. Szervező bizottság más erejét. Egyben figyel­meztető ez azok számára, — akik ismét háborút akarnak kirobban tank Bízunk abban, hogy a holdrakéta és a technika többi hatalmas vívmánya, — mind-mind békés életünket szolgálja majd. A Szovjet­unió eddigi békepolitikája biztosíték arra, hogy a tech­nika hatalmas vívmányait csakis békés célokra hasz­nálják fel az emberiség érde­kében. Ha ezt a világon mindenki a Szovjetunióhoz hasonlóan akarja, akkor biz­tosak lehetünk abban, hogy a béke tartós lesz és nem keil rettegnünk a háború veszé­lyétől. Szórakozott professzorok Tizenkilenc tűt, 35 csipeszt, 5 pár fogót és 17 „különféle tárgyat” felejtettek a pácien­sek testében a kanadai kór­házak sebészei hat év alatt, — állapította meg dr. Hil­ton kanadai orvos, az edin­burghi orvoskongresszuson. (A „Szandar Mlodych”-ből). (apróhirdetések) A BÁNHALMI Állami Gazdaság­ból elveszett 1 db 3 éves sötét pej jegytelen kanca csikó. Is­mertető jele: bal nyakon S. k. 4. — bal koncon 4-es besütés. A nyomravezetőt Jutalomban ré­szesíti a gazdaság. CSÜCSESZTERGALYOS állást keres Szolnok város területén. Cím a kiadóhivatalban. MEGJELENT A ?esfi 3)ivat DIVATLAP Szabásminta melléklettel: f Ara: 20 forint * KAPHATÓ: Postahivataloknál, divatlapboltokban és hírlapárusoknál! EPtlLET- és építőanyag szakmá- ban jártas, kellő anyagismeret­tel rendelkező, információképes férfi munkaerőt keresünk azon­nali belépésre. Cím a kiadóhi­vatalban. SZOLNOKI Fürdő Vállalat vizs­gázott fűtőt és fürdőjébe segéd­munkásokat azonnali belépésre felvesz. Jelentkezés a vállalat irodájában. A JASZTELEKI földművesszövet­kezet 1. sz. vegyesboltjába 1959. november l.-l belépéssel szak­képzett boltvezetőt keres. A bolt raktárkészlete 800 000 Ft. Textil, vas vagy vegyi szakmá­ban jártasak előnyben. Fizetés kollektív szerint. Erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. Leveleket ,.Földművesszövetkezet. Jászte­lek” címre kérjük. Személyes megkeresés esetén útiköltséget nem térítünk. KŐMŰVES szakmunkást, segéd­munkásokat. flóderozásban jár­tas mázolót felveszünk. Épület- karbantartó KTSZ Szolnok, Ady Endre u. 63. A CIBAKHAZI Gépállomás fel­vételre keres többéves gyakor­lattal rendelkező mezőgazdasági gépjavításban jártas motorsze­relőket. A TÓSZEGI Gépállomás jármű­villamossági, Diesel-motor, me­zőgazdasági munkagép szerelőt és kovács szakmunkásokat ke­res azonnali felvételre. Fizetés megállapodás szerint. Jelentke­zés a Tószegi Gépállomás köz­pontjában délelőtt 7-től 9-ig. 250 köbcentis, kifogástalan álla­potban lévő nagykerekű Jawa eladó. Sallai Károly Turkeve. — Telefon: 111. AZONNAL beköltözhető kétszo­bás, konyhás, előszobás családi ház 1000 n-öl, részben gyümöl­csös — eladó. Szandaszöllős, Kossuth Lajos u. 80. HA JÓL AKAR JÁRNI, most kezdje el a liba­tömést! október 10-ig 19.— Ft-ot kap érte kg-ként. YENNEK 175-ös, újkiadású Jawa motorkerékpárt.. Törökszentmik lós, Kossuth U. 184, Nagy szövetkezei vásár DIVATBEMUTATÓVAL szeptember 20>án TISZAPÜSPOKIBEN. Bemutatásra kerülnek férfi, női és gyermek kon­fekció, szövetek, vász­nak, vasműszaki és vil­lamossági cikkek és já­tékáruk. Egész napon át kellemesen szórakozhat és étkezhet a földművesszövetkezeti laci­konyhában — Tájjellegű bo­rok a borkóstolóban. HALÁLESET miatt sürgősen el­adó 12 méhcsalád, NB kaptárral. Szabó Imre Turkeve, Koós u. 12. szám. A Magyar Rádió szolnoki adójának mai műsora Falusi krónika. Zenés riport- műsor a falvak életébőL Napi hírek és események. — Jogi ta­nácsok. — Ajándékmuzsika élen­járó tsz tagok köszöntésére. Szolnok megyei NÉPLAP A Magyar Szocialista Munkás­párt Szolnok megyei Bizottsága és a Megyei Tanács tapja Felelős szerkesztő: B. Kiss Mátyás Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2. I. em. Telefon: 20-93, 23-20. 20-68 Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató: Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok. Irodaház, fszt. 3. Telefon: 20—94. Megjelenik hétfő kivételével minden nap. A lapot előfizetésben és áru­sításban a Szolnok megyei pos­tám vatalok és fiókposták tér* lesztik A lap előfizetési diia: egy hóra 11.- Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnéL Szolnoki Nyomda Vállalat 1959. szeptember 15. — 3170 Felelős nyomdavezető: Mészáros Bándot