Szolnok Megyei Néplap, 1959. június (10. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-04 / 129. szám

T 6 SZOLNOK MCOTFl NÍPLAP 1959. június 1: A megvei I, osztályú labdarúgó bajnok­ság állása 1. SZ. MÁV 2£ 20 8 3 60:28 46 2. T. Fáklya 26 15 9 2 54:26 39 3. ■Tá-roksz. 26 r? 3 6 52:29 37 4. Jo. Lehííl 26 17 2 7 54:27 86 5. jasz&páti 16 3 7 63.21 35 6. M. fltmv. 26 13 8 5 30:24 34 7. MAFC 26 13 3 10 75:39 2S> 8. K. MED. 25 10 5 10 43:44 26 9. T. V&fta<5 26 9 2 15 36:40 20 10. TföM-zár 26 8 4 14 44:57 20 ii. 96 8 4 14 34:56 20 12. Khogycfs 26 8 4 14 23:52 20 i:í. Km'irton 26 7 5 14 38:52 19 14. Jb. V. n. tf 7 2 16 30.54 16 15. Kiállás 26 * 7 17 27:68 11 16. Abony 26 2 4 19 17:70 10 Tudósítóink jelentik a megyei /. osztályból A sakksporf hírei Dalkó Nándor, a Megyei Sakkszövetség tagja a közel­múltban Jászapátiba látoga­tott el, ahol 22 sakkozóval látszott szimultánt. Ezekből 16-ot megnyert, 5 döntetle­nül végződött, egy játszmát pedig jászapáti versenyző nyert meg. A Magyar Sakkszövetség június 7-én tartja meg ezévi országos értekezletét Buda­pesten. — Ezen megyénket Bessenyei Sándor és Dalkó Nándor, a megyei szövetség tagjai képviselik majd. A jászapáti Vasutas Sport­kör szakosztálya május 31-én Szolnokon 13-as csapattal mérkőzött a város csapata ellen. A mérkőzés eredménye 12.5:0.5 volt a szolnokiak ja­vára. A jászapátiak félpont­ját Berente szerezte, ooooooooooooooooo-ooo* SZOLUDK' SZIGLIGETI SZÍNHÁZ műsora jún. 4. csütörtök du. 4 óra: HOTEL NEVADA If), előadás június 5. péntek este 1 óra: HOTEL NEVADA június 6. szombat este 7 óra: ILYEN NAGY SZERELEM jún 7. vasárnap este 7 óra: ILYEN NAGY SZERELEM (9—12-lg előadás a színházban nincs.) jún. 13. szombat este 7 óra: HOTEL NEVADA (TELEVÍZIÓ KÖZVETÍTÉS) Törökszentmiklósi Fáklya— Kisújszállási MÁV MTE 3 iZ (1:1) Kisújszállás, vezette: Balia. A bajnokságra törö Fáklya és a kiesés szélén áltó Kisújszállás csapatai igen élvezetes, változa­tos küzdelmet vívtak. Ügy lát­szott a játékból, mintha nem is lenne Ilyen nagy különbség a két csapat között. Mindkét együttes előtt jó csapatmunká­ból adódtak a gólhelyzetek. A kisújszállásiak jutottak vezetés­hez Sándor révén. Egy perc múlva Szakáll góljával egyenlí­tettek a vendégek. Az eső és a csúszós talaj nem akadályozta a játékkedvet. A második félidőben is Jól játszott mindkét csapat. Az egyik Fáklya támadás során veszélyes helyzet adódott a ha­zaiak kapuja előtt, a védelem hibázott és Kiss Gy. a hálóba lőtt. A hazaiak nem adták fel a küzdelmet és nemsokára is­mét Sándor révén egyenlítettek. Ezt követően az egyik támadás végén egy jól beívelt sarokrú­gásból Szakáll fejéről került a Labda a kisújszállási hálóba. Ez­zel a vendégek beállították a végeredményt. A Fáklya meg­érdemelten jutott az egy gólos győzelemhez. Bállá Gyula jó játékvezetését élvezte a közön­ség. Kár, hogy néha nem egye­zett véleménye partjelző] ével. — Góllövok: Szakáll (2), Kiss Gy., Illetve: Sándor (2). Kisújszállási ifi—T. Fáklya Ifi 2:1, örvendetes a kisújszállási Lü javuló szereplése. — Porcsalmi • Mezőtúri Honvéd—Tisza- földvár 8:1 (1:1) Tiszaföldvár, 500 néző, vezette: Alxnásl. Mezőtúr: Kucsera — Kovács, Flaskai, Várhegyi — Nagy, Dióéi — Seben, Galicza, Faritas, GerllcZki, Horváth. Ed­ző: Kókai József. Tiszaföldvár: Tóth — Püspök. Kávási, Kiss — Bállá. Sági — Eszteró, Kovács, Kardics. Nyltrai, Szelindi. Edző: Podmaniczkí József. Hazai támadásokkal kezdődött a Játék. Kucsera két ízben is csak nagy tiggyel-bajjal tudta megszerezni a labdát Kardics elől. A 10. percben Kovács Kar- dicshoz Játszott, aki Eszterót ugratta M. A labdát azonban Várhegyi érte el. de oly szeren­csétlenül rúgott bele. hogy az a kapujából kiindult Kucsera fö­lött a hálóba hullott, (öngól). 0:1. A 42. percben a hazai vé­dők szabálytalanul akasztottak egy vendégtámdást. A szabad­rúgást GerlicZki a sorfal fölött Ívelte kapura, s a labda a meg­dermedt Tóth mellett a bal sa­rokba hullott, IP. Szünet után is kiegyensúlyo­zott játék folyt. A kapuk azon­ban ritkán kerültek veszéiybe, mert a védelmek mindig idejé­ben közbeléptek. Legnagyobb helyzet a 75. percben adódott a hazai kapu előtt, Farkas a ki­futó Tóth mellett a hálóba lőtt. 2:1. Közepes iramú mérkőzésen az elmúlt heti négy kiállítás miatt alaposan megfiatalított hazai együttes, melyben hat Ifjúsági korú Játékos volt, végig dere­kasan küzdött és az utolsó per­cig nyílttá tudta tenni a mér­kőzés kimenetelét. A döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Kucsera. Nagy, Dtósi, Farkas, illetve: Kávási, Kiss. Sági, Ko­vács. Almás! 'kitűnően bírásko­dott. V. A. * Törökszentmiklósi Vasas— Jászapáti VSC 1:0 (1:0) Törökszentmiklós, 800 néző, vezette: Regény!: Vasas: Simái — Hossó. Balázs, Polgár — Há­lák. Fekete II. — Fülöp, Dar­vas! Kiss, Fekete I. Pató. Jász­apáti: Sándor — Pásztor, Pol­gár, Horváth — Ruzsvai, tftassy — Sike. Kökény L, Mihályi, Kökény Ibi Szirze. Az első percekben mindkét csapaton az idegesség látszott meg. Mintegy öt percig ilyen já­ték folyt. Ezután feljöttek a ha­zaiak, nagy Iramot diktáltak A Vasas csatárok belyzetet-helyzet után dolgoztak ki, de azok ki­használatlanul maradtak. Ebben nagy szerepe volt Sándor kapus Jó szereplésének, akinek úgy­szólván lehetetlen volt gólt rúg­ni. A 14. percben született meg a mérkőzés egyetlen gólja, ami­kor Kiss 20 méteres kapáslövése a vetődő Sándor mellett a bal sarokba jutott. A második félidőben kissé visszaesett az iram, de továbbra I® a hazaiak irányították a já­tékot. A befejezésekből azonban már hiányzott az erő. A vendé­gek kapusa ekkor is Jól védett, s egy-két veszélyes lövést biz­tosan hárított. A hazaiak az első félidőben szinte lerohanták ellenfelüket, s mégis csak egy gólt tudtak el­érni. az Sándor nagyszerű vé­désének tudható be. A vendé­gek szinte egyetlen egy veszé­lyes helyzefet sem tudtak össze­hozni. A helyzetek alanián a Vasas nagyobb arányban is győzhetett volna. — C-óU-vö: Kiss. -Tők: Balázs, Hofitö. Dar­vas! Fülöo. illetve- Sándor (a mezőny legjobbja), Ruzsvai, Kö­kény I. T. Vasas Ifi—Jászapáti ifi 5:2 (2:0). Az általános iskolák országos atlétikai bajnok­ságának győztese a szolnoki Koltói úti iskola Kitűnően szerepeltek a megyénk általános iskoláit képviselő fiatal atléták az általános iskolák második országos atlétikai bajnoksá­gán. A húsz bajnokság kö­zül hármat megszerezve elő­segítették, hogy összesen ti­zenhárom bajnoki cím ke­rüljön vidékre. Felázott talajú pályán, nűvös, szeles, esős időben Csepelen, a Vasas Sporttele­pen került sor a bajnokság megrendezésére. Ennek el­lenére a legtöbb számban kiváló eredmények szület­tek. Versenyzőink jól kezdtek A tiszafüredi Veress Gyula az első számként merende- zett kislabdahajító verseny­ben kitűnő új országos csúccsal, 86,21 méteres do­básával megszerezte az el­ső bajnokságot. A leányok súlylökő versenyében a szol­noki Koltói Anna úti iskola atlétáinak igen nehéz ver­senyt kellett megvívni a ket­tős bajnokságért. Az első for­dulóban dobó ellenfeleik igen jó eredményeket értek el mind a csapat, mind az egyéni versenyben. A Csille­bércről autóbusszal megtel- úttól — három rosszul lett versenyzővel érkező — szol­nokiakra ez igen nyomasz­tólag hatott. Végül is Veres® Judithnak 11,66 méteres do­básával 3 centiméterrel si­került megelőznie ellenfelét, majd közepes teljesítmény­nyel is biztosan szerezték meg a csapatbajnokságot is 864 cm-es átlaggal. A bajnokcsapat tagjai vol­tak: Veress Judit. Fábián Julianna, Király Edit, Ig- nácz Éva, Zoliéi Margin Szatmári Katalin és Gyetvat Erzsébet A jó szereplés további bi­zonyítékai a következő érté­kes helyezések: második he­lyezést ért el a kunszent­mártoni Deák Ferenc úti is­kola kislabdahajító leánycsa­pata és a szolnoki Koltói Anna úti iskola távol- ugró leánycsapata. Előb­biek csapatátlaga 44,29 m volt, míg az utóbbiak 421.6 cm-es ötös átlagot értek e! A túrkevei súly lökő fiúk 10,37 m-es jó csapatátlaggal harmadik holyezést szerez­tek. Negyedik helyezést ért el a jászfel sőszentgyörgyi Kisurbán Erzsébet 53.40 mé­teres kislabdahajításával. ötödik helyen végzett a csa­patversenyek során a kisúj­szállási Kossuth iskola leánv súlylökő csapata 770 cm-es átlaggal, valamint a jászfel- sőszentgyörgyi kislabdahají- tó leánycsapat. Hatodik lett a szolnoki Baross úti iskola fiú magasugró csapata és Szúnyog! Éva, a szolnoki Koltói Anna úti Iskola ta­nulója a távolugrásban 440 cm-es eredményével. Az iskolák közötti össze­tett pontverseny országos bajnokságát a szolnoki Kol­tói Anna úti iskola nyerte el 104 ponttal a 95 pontot elérő csornaiak és a 86 pon­tot elérő nyíregyházi II. szá­mú általános iskola előtt. Jászberényi Lehel—Karcagi MEDOSZ 3:2 (0:2) Kisújszállás, vezette: Tóth. — Lehel: Zajék — Rákos, Fortuna, Mucza — Gere, Kiss — Inez«, Fekete, Szigeti, Ficzek, Fülöp. Karcag: Kis I. — Nagy, Kovács IX, Székely — Varga, Pajti — Kiss n„ Kovács L, Pallagi, Klespitz. Bóta. Az elmúlt fordulóban néhány karcagi néző sportszerűtlen ma­gatartása miatt a szövetség meg­vonta a karcagiak pályaválasz­tó Jogát, s így került a mérkő­zés Kisújszálláson megrende­zésre. A MEDOSZ tartalékosán Slit W. így a karcagiaknak nem sok esélyük volt a bajnoki pon­tok megszerzésére. Ennek elle­nére a MEDDS2 lendületes Já­tékkal lepte meg a Lehelt, s Bőta szabadrúgásával már a 3. percben vezetést szereztek a karcagiak. A későbbiek során mintaszerű támadás végén Is­mét Bóta volt a gólszerző. A félidő vége felé feljött a Lehel, de gólt nem tudott elérni. A mérkőzés második félidejét is karcagi támadások vezették be. Ekkor azonban a Lehel fo­kozatosan átvette az irányítást, ] s Fülöp, valamint Incze góllal- I val kiegyenlítettek. Nagy harc I indult a győztes gólért. Ebben j a hajrában a karcagiak egyre Jobban kifáradtak. Végül Is ez utolsó pillanatban Incze lövésé­vel 3:2-re alakult a végered­mény. A gól után kezdésre már nem volt idő. A második fél­idő alapján a Lehel megérde­melte a győzelmet. Jók: Fortu­na. Fekete. Ficzek, Fülöp (a mezőny legjobbja). Illetve: lel­kes játékáért a MEDOSZ véde­lem végle. míg a csatársor csak az első félidőben. Jászberényi Lehel Ifi—Karcag Ifi 2:L Sz. I. Kunszentmártoni MTE— Abonvi MTE 3:0 (2-0) Kunszentmárton. 800 néző. ve­zette: Lesán. Kunszentmárton: Szabó — Mészáros, Hegedűs, PintéT — Pa pp. Bo2sfk — Im­rei, Sonka, Szabó I. B. Tóth. Harangozó. — Abony: Vfgh — Pásztor, Bugány, Czigier — Molnár. Nagy — Mászl. Gyar­mati. Juhász, Varga. Sági. Bal­oldali hazai támadással kezdő­dött a mérkőzés, s mindjárt az első percben nagy helyzet adó­dott a vendégek kapuja előtt, de az kihasználatlanul maradt. Maid Ismét veszélyes hazai tá­madás bontakozott ki. de a nagy tömörülésben a lábakban akad­tak el a hazai lövések, míg vé­gül 1s a vendégeknek sikerült felszabadítaniok. A másik olda­lon baloldali vendégtámadás alakult ki. de Mészáros felsza­badított. Ezután Haranoző elől Bugány partra játszott. A másik oldalon Juhász távoli lövése szállt kapu mellé. A 17. percben úlabb hazai támadás végén Bot­ka labdájával B. Tóth futott e! a kapust is kicselezve biztosan lőtt a hálóba. 1U. Továbbra K a hazaiak Voltak föiénvben. A as. nercben Harangozó kereszt- labdáia a 1obb also sarokban kötött ki. 2:0. Fordulás tván ismét a hazaiak támadtak. Hegedűs, Patjp. B Tóth volt a labda úttá. Majd eev útabb támadásnál a 4. perc­ben Harangozó a félpályáról vit­te fel a labdát átlátszotta a? egász abonyi védelmet. Beadott Freka védhetetlenül lőtt * hálóba. 3:0. A mérkőzés hátralévő részé­ben úgyszólván állandóan a vendégek térfelén folyt a já’ék Az abonyiak alig-alig tudtak egy-két támadást kialakítani, de azokat is biztosan hárították. — Az alacsony színvonalú márkő-ósen — megérdemelten győztek a hazaiak. A helyzetek alanián gvőzel-mük nagyobb ará­mul ’s lehetett volna. Jók: Trh- -pI. Harangozó. Bntka, illetve: pneánv. Juhász. Nem K1MTF ifi—Abony ifi 5:0. Sikeresen szerepeltek a Szolnoki Vörös Meteor női és férfi torr. ászai Miskolcon A Szolnoki Vörös Meteor megyei bajnokságot nyert női és férfi tornászcsapata vasárnap Miskolcon vett részt területi döntőn. A me­gyénket képviselő szolnok’ Vörös Meteor tornászok szép sikert értek e! A nők ver­senyében első helyen, míg a férfiak küzdelmében máso­dik helyen végeztek. A nők a következő összeállításban szerepeltek: Szentesi, Zsí­ros, Parádi, Tary, Bíró. Koncz. Edző: Kovasich Pi­roska. A női csapatban különö­sen Bíró Ilona szerepelt jó! aki 35,3 pont öszesített ered­ményt ért e! Utána Konc? Ildikó következik 34,6 pont eredménnyel. E két szolnoki leány bizonyult a versenv női mezőnye legjobbjának Csapatversenyben a szolnoki leányok 168,7 ponttal az el­ső helyet szerezték meg, a Gyöngyösi Spartakus, a Mis­kolci Pedagógus és a Bor­sodi Bányász csapataival szemben. A férfiak második helyen végeztek. A csapatösszeállí­tás a következő volt: Deák I. — Lipp, Pótári, Kulcsál — Deák II,, Földi. Edzó: Molnár István. Közülük ki­emelkedő teljesítményt nyúj­tott Földi Szabolcs, különö­sen a nyújtón és korláton bemutatott gyakorlatával, melyért 9,5 pontot kapott Deák ugrásban és korláton mutatott gyakorlatával ért el sikert. A férfi csapatver­seny első helyén a Mis­kolci Pedagógus csapat vég­zett. Másodikon a Szel-oki Vörös Meteor 263,7 ponttal, A további helyezési sorrend: Diósgyőri VTK, Gyöngyöst Spartakus. A területi döntő eredmé­nyei alapján a Szolnoki Vö­rös Meteor női és férfi csa­pata bekerült az országos döntőbe, ahol vasárnap Bu­dapesten az ország legjobb tornászaival veszik majd fel a küzdelmet. Üdvözöljük a Vörös Mefe- or tornászokat a területi döntőn elért jó eredményük alkalmából. Örvendetes jó szereplésük, mely arra mu­tat, hogy Szolnokon a torna­sport ismét fejlődésnek in­dult. Reméljük, hogy az országos döntőn is jól meg­állják majd helyüket. A jö­vőben bizonyára még több­ször adhatunk hírt a Vörös Meteor tornászok sikeres szerepléséről. A SZOLNOK MEGYti FILMSZÍNHÁZAK műsora 1959. JÜNTUS «—7-IG: Abádszalők 4—5 A hajdúk esküje — K. n. 6—7. Fehérek 6b fe­keték — 10 Matiné: 7 Londonba Jártunk Cibakháza 5—7 Váratlan vendég —14. M: 7. Történetek Leninről Fegyvernek 5—7 Rita — K. n. Matlnéműsor: 7. Északi kikötő Jánoshida 4—7 Szent Péter esernyője — K. n. Matlnéműsor: 7. Angyallal a hegyekben Jászalsószentgyörgy 4-5 Gyáva ség-10. 6-7 Feleségem, « sztár —-K.fi. Matiné: 7, Varázsdoboz Jászapáti 5—7 Az utolsó paradicsom — 14. Matiné: 7. Ne várd a máj üst Jászárokszállás 5—7 Főutca — 14. Matiné: 7. Rendkívüli nyár Jászberény 4—7 A ml kis családunk — 10. Matiné: 7. Álru­hában az ellenség közt Jászdózsa 4—5 Feleségem, a sztár — K. n, 6—7 Gyávaság — 10. Matiné: 7. Veszélyes ösvényen Jászfényszaru 5—7 Életem árán — Matiné: 7. A gonosz favágó Jászjákóhatma 5—7 Rose Bernd — 18 évf. Mat.: 7. Varázsduda Jászkisér 5—7 Érettségi után —10. Mat.: 7. Teuton kard akció Jászladány 5—7 Félkegyelmű — 14. Mat.: 7. A sárkány rabja’ Kenderes 5—7 Tájfun Nagasaki felett — 14. Matlnéműsor: 7. Ü: ember kovácsa Kisújszállás 5—7 Egy Idegen telefonál — 14. M: 7. Három star- Kunhegyes 5—7 Nővérek — 14 Matiné- 7. Eltűnt kapitány Kunmadaras 5—7 Legenda a szerelemről — 10. Matiné: 7. Kína' útínapló Kunszentmárton 5—7 m, Richard — 10. M: 7. A császár paran­csára Mezőtúr Dózsa 4—10 Az utolsó felvonás —10. Matiné: 7. Arany- almafácska Mezőtúr Szabadaság 4—7 Árban — 10 Öcsöd 5—7 Országúton — 14. Matiné: 7. Ember a vágányon Rákóczii alva 5—7 Szigetlakók — 14. Matiné: 7. Benderáthi esc ■ Szolnok VBrős Csillag 4—7 A boldogság vasárnap Jön — K. n Szolnok Tisza 4—7 Rendszáma h—8 — 10. Matiné: 7. Eltűnne-, a kísértetek Szolnok Kert 4—7 A boszorkány Tiszaföldvár 5—7 Mindig veled — io. Matiné: 7. A kisdobos Tiszafüred 5—7 Megmentettem a2 életem. — 14. M: 7. Időzár Tiszakürt 5—7 Üzenet érkezett K. n. Mat.: 7. Vidám csillagok Törökszentmiklós 4—7 Kémek a Tiszánál — K. n. Matlnémű­sor: 7. Cár és ács Törökszentmiklós Kert 4—7 Dani — 14 Turkeve 5—7 Külön utakon —10. Mattnéműsor: 7. AZ anya Ujszász 5—7 Többé nem balkezes — K. n. Mattnéműsor: 7. Hal­hatatlan garnlzon Karcag 4—7 Fékete zászlóalj — 10. Matlnéműsor: 7. Csengő- bongó fácska 10*10 éven alul nem ajánlott! 14=tt4 éven alul nem ajánlott! K. n.-Korhatár nélkül. 18-Csak 18 éven felülieknek! (apróhirdetéseIT) PÉNZKEZELÉSBEN Jártas érett­ségizett dolgozót keresünk ad­minisztratív munkakörbe. Ajánl- kozások: Szolnok, Postafiók 19 címre küldendők. ____________ RU HÁZATI, vas-műszaki, flveg- percelán, vegyi szakmában 5 éves bolti gyakorlattal rendel­kező kereskedőt — erkölcsi bi­zonyítvánnyal — felveszünk, szolnoki munkahelyre. Jelentke­zés a Szolnok és Vidéke Ven­déglátóipari Vállalat Áruforgal­mi Osztályán, Szolnok. Ságvári út 7. Személyesen, vagy levél­ben. _____ A P ALOTAS1 Állami Gazdaság azonnali belépésre keres ács szakmunkást. Jelentkezés a gaz­daság Magasépítési Irodájában. VILLANYSZERELŐ Ipari tanuló felvételt hirdet a TITASZ V. Szolnok városi üzemvezetősége. Jelentkezési feltétel: érettségi, vagy 8 általános iskola. Nyolc általános Iskolával rendelkezők részére korhatár 14—16 évig. Je­lentkezni lehet minden munka­napon Szolnok, Ságvári Endre u. 26. sz. alatt. ÉPÍTŐIPARI Vállalat Szolnok megyei munkahelyek vezetésére megfelelő képesítéssel és gya­korlattal rendelkező építésveze­tőt keres. Erkölcsi bizonyítvány szükséges- Fizetés megegyezés szerint. Ajánlatokat részletes önéletrajzzal együtt „Jó szak­ember 2921” jeligére kérjük a Szolnok megyei Néplap kiadó­hivatalához leadni. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Tég­lagyárba egy elektrotechnikust, — két szakmunkás Igazolvány- nyál rendelkező villany- és láng­hegesztőt. valamint egy kőmű­vest keres felvételre a Szolnok megyei Téglagyári Vállalat, Szol­nok, Arany János u. 2, A BETONÜTÉPITÖ VÁLLALAT Főépítés Vezetősége bútorozott szobákat keres Karcagon a ta­nácsházától a vasútállomás felé eső részen. Bejelentések a Be­tonútépítő Vállalat bucsai ú'i Irodájában, vagy telefon 217 számon. ÜVEG-HÁZ, vaskeretes, tíz mé­ter hosszú, három méter széles, benzinmotor szivattyúval, me legágyl ablakok, palántaládák, vlrógcserepek, aszparáguszok — egyévesek — muskátlik 13-as cserépből, aszparáguszmag. tíz forint grammja, — kapha-ók: Kientzl Nándornál, Jászapáti, Fűtő ü. 7. KONYHABÚTORT. rekamíét, kedvezménnyel kisipa rostő! Bu­dapest, üllői út 5. (Kálvin tér­nél!) VASROLLÖS üzle’ajtó és kira­kat eladó. Karcag, Varró utca 14. szám. 410-es faipari gyalugép eladó. Jászberény, Üttőrő u. 2. (Szu- ftyogos.) AUTÓBUSZMEGÁLLÓHOZ kö­zel, azonnal beköltözhető lakó­ház. mellékhelyiségekkel. »00 n- öl szőlővel — eladó. Tiscafo.el­vár. Kuxázs 15. sz. A LEGÚJABB divatú férfi Inget, kötött blúzt és mindenféle rövid- árú és kötöttáru szükségletét beszerezheti a Mezőtúri Földmű­vesszöve’kezet újonnan megnyílt Rövid-Kötöttáru Boltjában.1 a Dó­zsa György úton Előzékeny ki­szolgálás, bő áruválaszték. GENERALOZOTT üzemképes személygépkocsii 14 000— Ft-ért eladó. Szolnok, Gerle út 19. A VAROS dolgozóinak kívánsá­gára átvevő üzleteink nyitva­tartási Idejét 1959. Június 1-től meghosszabbítjuk. Ezek szerint a szombati nap kivételével a 60-as mellett lévő I.-es Vegyi üzletünk, a 33-as mellett lévő n.-es Vegyi üzletünk és a Be­loiannisz út 31. sz. alatt lévő Pipere üzletünk reggel 7-től dél­után 6-lg tart nyitva, míg szom­bati napokon reggel 7-től dél­után 5 óráig. SZOLNOKI „PATYOLAT- VÁLLALAT EGYÉVES hím farkaskutya el­adó. Szolnok, Thököly út 4«. Molnár. 9x20 méteres cseréptetős tanya, lebontásra eladó Szolnok. Mus­kátli u. 10. Érdeklődni délután 4 óra után. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI mezOgazdasagi gépgyár felvételre keres esztergályos, általános lakatos szakmunkásokat, valamim mezőgazdasági géptervez 5 mérnököt és ipari gyakorlattal é* ké­pesítéssel rendelkező, utó- kalkulációban és könyvelés­ben Jártas számviteli vezetőt, akik legalább 5 éves szak­mai gyakorlattal rendelkez­nek. 1959—60. tanévre érettségizett fiatalokat iskoláz be ipari tanulónak — esztergályos, villanyszerelő és szerszámlakaros szakmában. Jelentkezés a vállalat munka­ügyi osztályán. lllllllllllliHillllliltlIMIIilllilllllillllliilllllllil Szolnok megyei NÉPLAP A Magyai Szocialista Munkás­párt 5r.oir.ok megyei Bizottsága és a Megyei TanícS lapja Megjelenik hétfő kivételével minden nap Felelős szerkesztő: B. Kiss Mátyás Szerkesztőség: Szolnok. Tisza Antal út 2. I. em Telefon: 20—93, 23—20. 20—69. Kiadja a Szolnok megyei Néplap Lapkiadó Vállalat Igazgató' Fülemen Lajos Kiadóhivatal: Szolnok. Irodaház, tszt, J. Telefon- 20—94 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megye) pos­tahivatalok és fiókposták ter­jesztik. A lap előfizetési dija egy hóra 11.— Ft. Előfizethe­tő: bármely oos*ah1vatalfiál és kézbesítőnél. Szolnok! Nyomda váUalat 1959. VI, 3. — 1945 Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor