Szolnok Megyei Néplap, 1959. május (10. évfolyam, 101-126. szám)

1959-05-13 / 110. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1959. május 13. Jói sikerült a válogatott atléták szolnoki vendégszereplése A Szolnok városi labdarúgó bajnokság műsora — Váratlan győzelmet ara­tott Balassy Péter ifjúsági ma­gasugró a két 190 cm-es fővá­rosi ugró felett. Ugyancsak szép volt Csapó Sándor serdülő ma- gasugrónak 175-ös eredménye. — Császi Katalin 516 cm-es ugrása és győzelme szép és váratlan volt. Bíró Boldizsár új diszkosz­vető megyei csúccsal örvendez­tette meg az atlétika kedvelőit. A jászberényi Guttai Éva távol- ugrásban, Horthy Lajos pedig gyaloglásban mutatott szép fej­lődést. Cseh Katalin magasug­rásban elért győzelme, Magony Agnes szép dobása, de a többiek szereplése is dicséretet érdemel. Majdnem mindnyájan az átlag­nál jobb teljesítményt nyújtot­tak. A válogatott atléták nem­csak eredményeikkel, hanem részvételükkel is jelesre vizsgáz­tak. Az NB n.-es labdarúgó mérkő­zés félidejében került sor az 1500 és 400 méteres futószámokra. — Kovács Lajos, aki a napokban utazik Londonba, igen szép fu­tásával minden megszorítás nél­kül érte ei kiváló eredményét. A közönség nagy tapssal jutalmaz­ta. Kijutott a tapsból a 400 mé­teres Szentgáli Lajosnak is, aki szintén tagja a Londonba utazó kis csoportnak. Mint ahogy a Népsport is írta ,,a verseny ösz- szekapcsolása az NB n.-es lab­darúgó mérkőzéssel bevált és jó hírverés volt az atlétika szá­mára5». Várjuk a jövőben is az ilyen rendezvényeket és versenyeket. EREDMÉNYEK: FÉRFIAK: 100 méter: 1. Rete- zár I. (U. Dózsa) 11.8, 2. Homon- nay (U. Dózsa) 11.3. .. 7. Sárközi J. (Jb. Vasas) 1*1.8, 8. Fekete L. (Szó. MÁV) 11.9 mp. 400 méter: 1. Szentgáli L. (U. Dózsa) 49.9, 2. Pangert L. (U. Dózsa) 51.0, 3. Czinege József (Szolnok) 52.6, 4. Vass I. (Szolnok m.) 54 3 mp. — 1500 méter: 1. Kovács L. (U. Dó­zsa) 3:45.8, 2. Varga Qy. (U. Dó­zsa) 3:51.2... 4. Nagy Z. (Szó. MÁV) 4:21.4, 5. Matint Gy. (Szó. MÁV) 4:25.5 p. 3000 méter: 1. Dunai K. (U. Dózsa) 8:34.0, 2. Szimon E. (U. Dózsa) 9:10.0, 3. Vörös Z. (Martfű) 10:06.0 p. 5 km gyaloglás: 1. Balajcza T. (U. Dózsa) 2i3:10.0, 2. Horthy L. (Jb. Vasas) 26:32 p. 110 méter gát: 1. Retezár I. (U. Dózsa) 14.9, 2. Be­de J. (Sz. MÁV) 17.5 mp. 4x100 méter váltó: l. U. Dózsa (Ho- monnay, Retezár. Kővágó, Nagy S.) 43.9 mp. 4x400 méter váltó: l. U. Dózsa 3:38.6, Szolnok M. 3:43.5 p. Magasugrás: 1. Balassy P. (Sz. MÁV) 187, 2. Fagya I. (U. Dózsa) 180, 3. Marót! J. (U. Dó­zsa 180. 4. Csapó S. (Sz. MÁV) 175. Távolugrás: 1. Horváth J. (U. Dózsa) 683, 2. Balassy P. (Sz. MÁV) 670 cm. Rúdugrás: 1. Hor­váth J. (U. Dózsa) 420, 2. Dénes S. (U. Dózsa) 330 .. . 5. Vadkerti Gy. (Sz. MÁV) 28ó cm. Súlylö­kés: 1. Lévai K. (Bp. Honvéd) 14.74. 2. Bíró B. ((Sz. MÁV) 12.34 m. Diszkoszvetés: 1. Széchenyi (Bp. Honvéd) 56.26, 2. Lévai K. (Bp. Honvéd) 5a.35, 3. Bíró B. (Sz. MÁV) 46.48 méter, új me­gyei csúcs. (Régi megyei csúcs: Bíró B. 46.04 m). Gerelyhajítás: 1. Krasznai S. (U. Dózsa) 69.03, 2, Tornai Gy. (U. Dózsa) 52.13, I SZOLNOKI SZIGLIGETI SZÍNHÁZ műsora május 13. szerda este 7 óra: ILYEN NAGY SZERELEM máj. 14. csütörtök este 7 óra: ILYEN NAGY SZERELEM (Kiküldött tudósítónktól) Szolnoki MÁV—Kiskun- halasi Kinizsi 13:7. Vasárnap délelőtt a MÁV Jár­műjavító kultúrtermében ren­dezték meg a két csapat talál­kozóját. A bajnoki összecsapás előtt az újonnan alakult és még gyermekcipőben járó tiszasülyi ökölvívók tartottak bérmutatót. Legelőször a legifjabb utánpót­lás tagjai az úttörők léptek a ringbe a közönség nagy tetszése közepette. Igen lelkesen élje­nezték a két úttörőpár vetélke­dését. Őket követte a tiszasü- lyiek szárnyait bontogató szak­osztálya felnőtt versenyzőjének. Pályinak bemutatkozása, aki a Szolnoki MÁV öklözőjével, Be- vizzel vívott bemutató mérkőr zést. A közönség örömmel fo­gadta a csupaszív és küzdeni­akarással telített tiszasülyieket. Szereplésük márts biztató, a jö­vőre nézve. Kezdeti sikereik is azt bizonyítják, hogy érdemes velük foglalkozni, nem marad­nak, hálátlanok: A bemutató mérkőzéseket kö­veit© az NB II.-es csapat baj­noki találkozó. — Első eárkén- Mátvus (Szolnol?) és Laka'ot (Kiskunhalasi mérkőzöl*. Laka­tos igen sokat szabálytalanko­I 3. Magas O. (Sz. MÄV) 47.32 m. N.ÖK: 100 méter: 1. Németh I. (U. Dózsa) 12.4, 2. Orbán I. (U. Dózsa) 12,5 ... 7. Szabó J.-né (Sz. MÁV) 13.4, 8. császi G. (SZ. MÁV) 13.5 mp. 400 méter: 1. Bánsági T. (U. Dózsa) 50.2, 2. Orbán 1. (U. Dózsa) 61.8 mp. 80 méter gát: 1. Németh I. (U. Dózsa) 11.2, 2. So­mogyi M.-né (U. Dózsa) 11.3, 3. Császi G. (Sz. MÁV) 13.1 mp. 4x100 méter váltó: 1. U. Dózsa 49.3, 2. Szolnok m. 53.0 mp. Ma­gasugrás: 1. Cseh K. (Sz. MÁV) 148, 2. Gaál K. (U. Dózsa) 145, 3. Burger Zs. (Martfű) 140, 4. Bugyi A megyei I. osztályú labdarú­gó bajnokság május 10-i fordu­lójában sem maradt el a már annyira megszokott meglepetés. Különösen meglepő volt a fegy- vernekiek győzelme a jászapá­tiak ellen. De kevesen számítot­tak a kisújszállásiak pontszerzé­sére a Meződül Honvéd ellen, De a papírforma alapján nem számítottunk a karcagiak győ­zelmére sem, az utóbbi hetek­ben felfelé ívelő Törökszentmik­lósi Vasassal szemben. Ezen eredmények is azt mutatják, hogy amint közeledünk a baj­nokság végéhez, egyre élesebb a küzdelem a kiesés ellen, Tiszaföldvár—Kunhegyes 1:0 (0:0) Tiszaföldvár. 700 néző, vezette: Rácz. Tiszaföldvár: Tóth — Sza­bó, T. Kovács, Kiss — Lakatos, Sági — Eszteré, Kovács, Szat­mári, Bállá, Kávási. Kunhegyes: Kiss — Baranya, Barnoki, Lip- ták — Kiss II. Lévai — Takács, Szőke, Csörögi, Szabó, Kovács. A nagy érdeklődé:ssel várt mérkőzés végig gyengeiramú, Az elmúlt hét csütörtökén délután a VIT jelvényszerző verseny fiatal résztvevőitől volt hangos a Szolnoki MÁV sporttelep. E napon rendezte meg Szolnok városi KISZ VB és a városi TST első VIT jel­vényszerző versenyét. Igen szép számmal jelentek meg a Vásárhelyi Pál Közgazdasági Technikum leány és fiú­tanulói. Követendő példát mutattak a közgazdasági pe­dagógusaink. Négy tanár kí­sérte a fiatalokat a sportte­lepre, de szép számmal vol­tak jelen a MŰM 605 ipari tanulóintézet növendékei és a Verseghy Ferenc fiúgim­názium résztvevői is. Gyors egymásutánban kö­vetkeztek a versenyszámok. A 100 méter lefutása után még ki sem fújták magukat a fiatalok, már is ott gyüle­keztek a súlylökő kör körül. Utána nyomban a távolugró- helyre mentek. Az atlétikai számok után pedig a zöld­gyepen próbálkoztak legtöb­bem sikeresen megbirkózni a torna követelményekkel. A két sportág követelmé­nyeinek teljesítése után az ügyesebbek azzal tették zseb­re az eredménylapokat, hogy elindulnak majd az úszó vagy dott, és fejelés miatt — három­szori megintés után — leléptet­ték. Győzött Máfyus. 2:0. Ez­után a szolnoki Fehér lépett a kötelek közé és fél perc alatt a mérkőzés feladására késztette a kiskunhalasi Fazekast, 4:0! Ekkor Balázs (Szolnok) László (Kiskunhalas) pár mérkőzésére került sor. Lászlót már az első menetben megintették tenyeres ülés miatt és a jó formában lévő Balázs támadásaira Kalo­csai edző „bedobta a törülkö- zőt”, 6:0 a MÁV *avára. A Holló I. (Kiskunhalas)—Gu­ba (Szolnok) találkozó három­menetes harcot hozott, melyben a többet támadó Holló lett a győztes, 6:2! Most Válé (Szol­nok) és Békési (Kiskunsaias) állt a ringbe. Válé a tőle meg­szokott nyugodtsággal öklözött és már az első menetben két­szer földre küldte ellenfelét. Békési nagynehezen felállt, de a bíró kiszámolta. 8:2. Őket kö­vetően E^sédi (Szolnok) három­menetes küzdelemben minimális oonttöbblettel győzött Surján? (Kiskunhalas) ellen. 10:2! A Do- borhegyi (Kiskunhalas) — Antal 'Szolnok) találkozó már az első menetben kiütéses győzelmet hozott. 12:2. Ezután a nap leg- 1 É. (Jb. Vasas) 140 cm. Távolug­rás: 1. Császi K. (Sz. MÁV) 516, 2. Heidt E. (U. Dózsa) 510, 3. Guttai E. (Jb. Vasas) 496 cm. — Súlylökés: 1. Mikus J. (U. Dó­zsa) 13.95, 2. Kontsek J. <U. Dó­zsa) 12.30... 4. Nemesfalvi Me­linda (Sz. MÁV) 10.4«. 5. TóthA.- né (Sz. MÁV) 8.81 méter. Disz­koszvetés: 1. Kontsek J. (U. Dó­zsa) 44..28, 2. Staubner J. (U. Dó­zsa) 41.64 méter. Gerelyhajítás: 1. Miltényi M. (U. Dózsa) 39.70. 2. Kontsek J. (U. Dózsa) 36.76. 4. Magony Á. (Sz. MÁV) 32.53, 4. Tóth A-né (Sz. MÁV) 32.10 méter. alacsony színvonalú játékot ho­zott. Igaz, úgy indult hogy jó mérkőzés lesz. Az első percek­ben a hazaiak két remek táma­dást vezettek. Mindkét esetben Sági hozta fel a labdát és Ká- vásit ugratta ki, de az egyiknél a balszéiső beadását a belsők ei- ügyetlenkedték, a másodiknál pjdig Kávási szépen elfutott, de az alapvonal előtt felvágták. Ez­után unalmas mezőnyjáték ala­kult ki. Egyik csapat sem tu­dott még csak kapura lőni sem. A második félidőben sem ja­vult a játék. Az első veszélyes helyzet a 70. percben alakult ki a vendégeik kapuja előtt. Eszte­ré kapu elé ívelt szabadrúgását Kávási a kifutó Kiss fölött haj­szállal a jobb felsősarok fölé fe­jelte. A mérkőzés egyetlen gól­ja a 77. pereben esett, amikor Sági kapu elé gurított szabadrú­gását Kávási mintegy tíz méter­ről nagy erővel a jobb felső sa­rokba lőtte. 1:0. A 80. percben az egyik kunhegyrsi játékos egy összecsapásnál megsérült és az utolsó tíz percet a vendégek tíz fővel küzdötték végig. A mér­kőzés a vártnál lényegesen ala­a kerékpárversenyeken is. Egy kisebb csoport — mely megelégedett az első vagy második fokozatú jelvény megszerzésével, az az ered­ménylapok lezárása után át­vette az igen szép VIT jelvé­nyeket. A versenyen a sport szá­mára még ismeretlen fiata­lok is szép teljesítményekkel hívták fel magukra a szak­emberek figyelmét. Az első VIT jelvényszerző uitán következnek majd min­den csütörtökön 16 órától a többiek, a MÁV sporttele­pen atlétikában és tornában. Úszásban és kerékpárban jú­nius elejétől lehet majd pró­bálni. FIATALOK! Hívunk és várunk benneteket. Minél többen vegyetek részt a VIT jelvényszerző versenyeken. Szeressétek meg ezen ke­resztül is a rendszeres spor­tolást és ismerjétek meg an­nak örömeit. A követelmé­nyek teljesítése után pedig viseljétek büszkén a szép VIT sportjelvényt. Ezzel is íá.mogas'átok a VII. bécsi Világifjúsági Találkozó sike­res lebonyolítását, a világ békeszerető fiataljainak nagy seregszemléjét. keményebb mérkőzése követke­zett. Dobos (Szolnok) — hatal­mas termetű, hosszúkarú ellen­felet kapott Halász II. (Kiskun­halas) személyében. Halász n. 7-ig megállásra késztette Dobost már az első menetben. A máso­dik menetben Dobos lépett fel támadólag, de sok ütésbe bele­szaladt. A harmadik menetben Dobost kétszer is megintették, de ellenfele is megroggyant már és így a találkozó igazságos döntetlent hozott. 13:3 a szolno­kiak javára! A nagy előny rányomja bé­lyegét a további párok küzdel­mére. Halász I* (Kiskunhalas) ellen Horváth (Szolnok) edzőle feladta a harcot a második menetben, 13:5. Sajnos, most hi­degzuhany következett a szol­nokiak számára! Faragó (Kis­kunhalas) kiütéssel győzött! Egv iobb horog nyomán Nagy J. Szolnok a földre esett és fejét ^rő^en beü'ötte a padlóba. A bíró kiszámolta. T*ry 13:7-re ala­kult a végeredmény a Szolnoki MÁV javára. A szolnoki fiúk ismét meg­mutatták igazi erejüket és győzntakarásuk meghozta a si­kert. Kiss Gyula Ilelyiipari Vasas — Sz Vasutas, május 17, Szolnok, Vasutas pálya, 9 óra. Sz. TI- TÁSZ — Sz. MTE II., májú-: 17, Szolnok, MTE pálya, 15 óra. VÁROSI KUPA: Honvédség — Tanácsok, május 14, Szolnok, Honvéd­műszaki pálya 17 óra. Gőz- fűrész — Papírgyár, május 14, Körösi úti pálya, 17 óra. csonyabb színvonalú volt. A két csatársor a 90 perc alatt nem tudott egy olyan támadást ve­zetni, meiy kapuralövéssel vég­ződött volna. Jellemző, hogy az egyetlen gól sem tervszerű tá­madásból született. A hazai csa- patból Sági és talán T. Kovács játéka emelkede'.t az átlag fölé. Szabó játékán — aki az őszi kunhegyesi mérkőzésen szenve­dett lábtörése óta most játszott először — nem látszott meg a hosszú kihagyás. A vendégcsa­patból senki sem Játszott ki­emelkedően. Rácz játékvezető jól működött. Tiszaföldvár: ifi —Kunhegyesi ifi 4:1. Vcrbóli A. Jászárokszá’.lási SC—Kun­szentmártoni MTE 4:2 (3:1) Jászárokszállás, 1200 néző, ve­zette: Mihályi L. A hazai együt­tes az alábbi összeállításban vet­te fel a küzdelmet: André — Bobák. Sipeki, Kóczián — Nagy, Cservölgyi — Novák, Győző, Kó- kai, Bagi, Horváth. Kezdés után azonnal a vendégek lépteik fel támadólag és két esetben is za­varba hozták a bizonytalankodó hazai védelmet, öt perc elteTe után jöttek csak fel a hazaiak és a 8. percben meg is szerezte a vezetést. Kókai jó labdával ugratta ki Győzőt. Aki fejjel szépen maga elé tette a labdát, a kifutó kapussal összecsapott, de ő lett a győztes és biztosan lőtt a hálóba, 1:0. A vendégek még ugyanebben a percben ki­egyenlítettek. 1:1. A lest vitató védőket lefutották és a bent ra­gadt kapus mellett a hálóba lőt­ték. A hazaiak a félidő végéig még további két gólt értek el Kóka! és Bagj révén és igy3:l-el ért véget a félidő. Fordulás után mindenki azt várta, hogy a ha­zaiak tovább növelik előnyüket, de nem ez történt. A vendégek óriási lelkesedéssel küzdöttek és két perc alatt egy kapu előtti kavarodásból szépítettek: 3:2. — Vált okozó mezőnyjá*ékkal foly­tatódott a játék enyhe hazai fö­lénnyel. A hazai csatárok előtt több gólhelyzet adódott, azon­ban csálk egyet tudtak értékesí­teni. azt is nagy kapushibából. A 79. percben Bagi 18 méteres lapos lövése Szabó lába között iutott a hálóba: 4a . A felforgatott összeállításban játszó hazaiak igen gyenge tel­jesítményt nyújtottak. — André nem volt elég határozott. Bobák és Kókai gyakran zavarba jöt­tek. Sipeki mindössze kétszer hibázott, ezekből Is gól lett. A hazaiak legjobbja Cservölgyi volt. Nagy munkát végzett mind­két félidőben. Majd közepes tel- lesítményt nyújtott. A csatársor­ból senkit sem lehet kiemelni. A vendégek végig lelkesen és sportszerűen Játszottak. Védel­mük jól rombolt. Elől Vizi já‘é- ka dícsérheré. A hazai közönség egy része igen sportszerűtlenül viselkedett a helyi játékosokkal szemben. Ahelyet. hogy biztatták volna őket. sportszerűtlenül be­kiabáltak. Az ilyen szurkolók ha nem- tudnak megváltozni, jobb, ha o'tlton maradnak. A játékve­zetői hármas kitünően működött. — méla — Fegyvernek—Jászapáti 1:0 (1:0) Fegyvernek, 700 néző, vezette: Sándor. A hazai együttes az alábbi összeállításban lépett pá­lyára: Csőke — oué, Becsei. Bognár II. — Bognár I., Nagy — Füle, Gődér, Balogh, Csatári, Czifra. Hatalmas iramú mérkő­zést vívott a két csapat, A mér­kőzés egyetlen gólja a 18. perc­ben esett, amikor Is Füle futott el a jobbszélen és lövése a há­lóba kötött ki. A félidő további részében is jobbára a hazaiak voltak fölényben. Fordulás után feljöttek a vendégek is és nagy harcot indítottak az egyenlítés­ért. A hazai védelem azonban Csőke kapussal az élen minden helyzetet önfeláldozóan hárított. Ezen a mérkőzésen megmuta*- kozott, hogy a lelkesedés mi­ként győzi le a nagyobb tudást. A hazai csapat minden tagja dicséretet érdemel hatalmas lel­kesedéséért. — Helytelen lenne bárkit is külön kiemelni, mert csakis a jó csapatmunka hoz­hat ilyen eredményt. M. A. További eredmények: Karcag— Törökszentmiklósi Vasas 3:2, Mezőtúri Honvéd — Kisújszállás 1:1, Szolnoki MÁV II.—Abony 4:1, Törökszentmiklósi Fáklya— Jb. Vasas II. 4:0, Jb. Lehel— MAFC 2:1. Az NB ll-es ökölvívó csapatbajnokságról jelentjük TüdésitóíiÉ jelentik a megye' I. osztálybü Megkezdődött a VIT jelvényszerző verseny Közel kétszáz induló volt Szolnokon a rajtnál Otven munkást a sátor felépítéséhez jó jisetéssel felveszünk, Jelt ntkezés május 14 én, reggel 7 órakor „AEROS“ NAGYCIRKUSZ Szolnokon, a MA V sporttelep előtti téren Csak 3 napig! Nagy lakberendezési kiállítás és vásár Karcagon a Földműves-szövetkezet rendezésében a — KISZ székházban (Dózsa György út) május 17—18— 19-én. Nyitva reggel 9 órától délután 17 óráig. — Ha ízlésesen akarja berendezni lakását, feltétlenül keresse fel a lakberendezési kiállítást és a kiállított bútorokat, függönyöket, szőnyegeket és csillárokat a helyszínen megvásárolhatja! aeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee» HA KARCAGON JÄR, feltétlenül keresse fel >?•' a Föld műresszö veik eset Vendéglií—Éttermét ahol hangulatos zene mellett kellemesen szórakoz­hat. Kitűnő hideg-meleg ételek, italok, tánc. A Szolnoki Papírgyár 1959/60. iskolai évre érettségizett fiúkat iskoláz be IPARI TANULÓNAK papírgyártó: gépkezelő és javító szakmára. TANULMÁNYI IDŐ 1,5 ÉV. A tanulók a tanulmányi idő alatt a rendeletben meghatáro­zott óradíjban és munkaruha juttatásban részesülnek. Jelentkezni a vállalat MUNKAÜGYI CSOPORTJÁ­NÁL — Szolnok, Vöröshadsereg út 8—12 sz. — lehet. (apróhirdetések) KÖZÉPKORÚ gyermekszerető gondozó nőt keresek két gyer­mekem mellé. Szolnok, Táncsics u. 2. szám. FELVESZÜNK azonnal parket, á zó szakmunkásokat. Vidékieknek munkásszállást és az ÉM. ren­deletében előírt szociális kedvez­ményeket biztosítjuk. Jelentke­zés: ÉM. Szolnok megyei Állami Építőipari Vállalat Szolnok, Kos­suth tér, Irodaház, II. emelet. Munkaügyi Osztály. — Ugyanitt jelentkezni lehet- parkettázó át- képzősnek és ácsszakmában ipari tanulónak. A SZOLNOK Megyei Tanács Kór­ház igazgatója pályázatot hirdet 1959. július 1-i belépéssel egy E 454 kulcsszámú élelmezés veze­tői állásra, A kellően felszerelt pályázati kérelmet, a jelen köz­lemény közlésétől számított 15 napon belül az igazgatóhoz cí­mezve kell beküldeni, közszolgá­lati alkalmaztatás esetén a szol­gálati út betartásával. VÁLLALATUNK: próbamunka utáni belépéssel férfi és női fod­rász-szakmunkásokat felvesz. Je­lentkezés a vállalat telephelyén: Szolnok, Mártírok útja 19. sz. Szolnoki Patyolat Vállalat. A JASZAGÓI Földművesszövet­kezet felvesz szakképzett zöld- ségíelvósáriót. Jelentkezés sze­mélyesen. Erkölcsi bizonyítvány szükséges. Telefon: 3. TÖBBÉVES gyakorlattal rendel­kező magánkisiparos lakatosmes­tereket és szakmunkásokat szö­vetkezeti tagnak felveszünk. Je­lentkezési hely a Szolnoki Vas- és Faipari KTSZ irodájában. Szolnok, Ostor u. 1; A KARCAGI Földművesszövet­kezet azonnali belépésre: keres kiskereskedelmi üzemágvezetőt, — könyvelői képesítéssel és ke­reskedelmi jártassággal bíró bel­ső ellenőrt (erkölcsi bizonyít­vány szükséges), — és vas-szak­mában jártas kereskedősegédet. •Jelentkezni levélben, vagy sze­mélyesen a földművesszövetke­zet központi irodájában, Sztálin út 13. * 3 LAKATOS, esztergályos, villany- és autogénhegesztő szakmunká­sokat, továbbá segédmunkásokat azonnali belépésre felveszünk. Vasipari Vállalat Szolnok, Hu- nyadi u. 4. sz. ___________________ EL ADÖ egy ló állapotban lévő 3 tonnás, lóvontatású gúmisko- csi. Érdeklődni lehet a karcagi földművesszövetkezet irodájá­ban. 'l|"|ll|niH*fl|M|ll|*l|ll«U|ll»1l|llttlt"|il«ll|'HH» SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lápja felelős kiadó: a SzoLnok Megyei Párt- Végrehajtó Bizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u 2. I. em. Telefon: 20—93, 26—69. 23—20 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megyei posta- hivatalok és fiókposták terjesz­tik. A Lap előfizetési dija egy hóra 11.— Ft Előfizethető: bár­mely postahiva’ainái és kézbe- sitőnél. i; SzoJnoki Nyomda Vállalat Feielős nyomdavezető:“ Mészáros Sándor Nyomatott a Szikra Lapnyomda körforgógépéin. Felelős vezető: Kulcsár Mihály