Szolnok Megyei Néplap, 1959. március (10. évfolyam, 51-75. szám)

1959-03-12 / 60. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1959. március 12. A megyei #• oszt, labdarúgó bajnokságért Törökszentmiklósi Fáklya— Törökszentmiklósi Vasas 3:0 (2:0) Töröfkszenbmlklóe, 1100 néző, vezette: Almási. Tm. Fáklya: Veres — Kosik, Szecsel, Hajik — Búzás, Kriston — Deák, Ka- rakas, Muszka, Kiss, Szakáll. — Vasas: Mák — Bíró, Balázs, Polgár — Hálák, Takács t- Dar­vasa, Kenyeres, Simái, Szedlák, Kiss. Igen erős szél fújta át hosszában a pályát és ezért kü­lönös Jelentősége volt a hely- választásnak, mely a Fáklyának kedvezett. A Fáklya vezette az első támadást, melynek végén Szakáll kapu fölé lőtt. Az el­lentámadásnál az előrehúzódott Takács lövése a felső lécről került kapu mögé. Ekkor a Va­sas kezdeményezett többet, de fokozatosan feljött a széltől tá­mogatott Fáklya. A 15. percben Polgár egy veszélyes előreadást a 16-os előtt kézzel tisztázott. Kriston szabadrúgása először a sorfalba vágódott, majd a visz- szápattanó labdát kapu fölé lőt­ték. A játékot inkább küzdelem jellemezte. A 22. percben a Fáklya megszerezte a vezetést. A Takács lábáról lepattanó lab­da Muszka elé került, aki egy­ből a jobb sarokba vágta, 1:0. Vasas ellentámadás nem tudott kibontakozni, mert a Fáklya vé­dők jól álltak a lábúkon. Akadt ugyan egyenlítési alkalmuk, de ezt Veres nagy bravúrral szög­letre hárította. A 42. percben a játékvezető elég szigórúan ll-est ítélt a ' Vasas ellen egy szere­lésért. A büntetőt Kiss értéke­sítette, 2:0. A második féOilőtoen a széltől támogatott Vasas nagy lendü­lettel vetette magát a küzdelem­be. Gólhelyzetet azonban nem tudtak teremteni. Hálák az első félidőben egy összecsapásnál megsérült és a jobbszéire állt. A Vasas egyik 20 méteres sza­badrúgása a kapu előtt ke­resztbe a túlsó kapufát szinte 6Úrolva hagyta el a játékteret, de nem volt belső csatár, aki a hálóba rúgja a labdát. Nagy helyzet volt. A Vasas egy másik nagy helyzetét Hajik tisztázta a gólvonalon. A másik oldalon veszélyes Fáklya támadások ala­kulták ki.. Szakáll, majd Kara­kals került jó helyzetbe; de nem tudták eredményesek lenni A 79. percben kavarodás támadt a Vasas kapuja előtt, többen a földön feküdtek, míg a labda Szakáll elé pattant, kinek nagy lövése utat talált a hálóba. 3:0. A helyi, rangadó nem hozott szép játékot, mélynek kialaku­lását a nagy szél is gátolta. A mérkőzést sok kemény beleme- nés tarkította. A Fáklya győzel­me megérdemelt, de a helyze­tek alapján a gólarány túlzott. A Vasas nem játszott alárendelt szerepet. — Góllövők: Muszka, Kiss (11-esből), SzakáU. — Jók: Szec8ei, Hajik, Iiarakas, Sza­káll. Illetve: Balázs, Kenyeres, Darvasi, Kiss. Törökszentmiklósi Vasas ifi— Tmiklósi Fáklya ifi 1:0. El. Karcagi MEDOSZ—Tisza- földvár 4:1 (1:0) Karcag, 500 néző, — vezette: Nagy. Karcag: Kiss — Kovács II., Fodor, Zsíros — Nagy I., Tárnái — Lakatos, Varga, Kles- pitz, Kovács I., Szarka. Tisza- f öld vár: Burján — Kiss, T. Ko­vács, Kőműves — Bállá, Sági — Eszteré, Kovács, Szathmári, Mráv, Kávási. Kezdés után. mindkét csapat rohamozott. Az 5. percben ME­DOSZ támadás végén Kovács I. lövése a kapufáról vágódott a hálóba. A játékvezető azonban les címén nem adta meg az egyébként szabályos gólt. A karcagiak fölénybe kerültek, de csatáraik gyenge lövése elke­rülte a kaput. Néhány percre feljöttek a vendégek és két szögletet értek el, melyből azon­ban nem született eredmény. A 34. percben hazai támadás során Szarkához került a labla, aki előbb a kapusba lőtt, majd a visszapattanó labdát a hálóba továbbította. A második félidőt tiszaföldvári rohamok vezették be. Az ellentámadás után kar­cagi szöglet következett. Az 52. percben megszületett a második hazai gól. Szarka húzott el a balszélen, keresztbeívelt és a jó ütemben érkező Lakatos a hálóba lőtt. A 68. percben nagy helyzet adódott a karcagi kapu előtt. Szathmári lövését Kiss ki­ütötte. A 74. percben Lakatos és Kőműves az alapvonal közelé­ben harcolt a labdáért. A labda Kőművestől a kapu elé pattant és az Üresen hagyott Kovács I. a hálóba továbbította, 3:0. Kez­dés után vendégrohamok követ­keztek. Eszteré futott el a jobbszélen. Három karcagi védőn is átment, közelről a sarokba lőtt, 3:1. A gól fellelkesítette a vendégeket. Veszélyesen támadtak, azonban csak szögletet tudtak kiharcolni. A 83. percben Varga Kovács I- hez, továbbított, aki beállította a végeredményt. 4:1. A beteg­ségek és sérülések miatt 1 hét alatt alaposan megváltozott kar­cagi csapat nagy akarással pó­tolta a képzettebb játékosait. — Jók: Fodor, Nagy. Kovács I.. — illetve: Sági. Eszteré, Mráv. Karcagi ifi — Tiszaföldvári ifi 3:V Sz. I. Kunszentmártoni MEDOSZ— Jászberényi Vasas II. 5:0 (3:0) Kunszentmárton, 700 néző, ve­zette: Kálmán. Kunszentmárton: Szabó — László, Papp, Hege­dűs — Pintér. Gyenes — Szabó, Botka, Vízi, Imrei, Harangozó. Jb. Vasas II.: Kohári — Gulyás, Rigó, Sárközi — Fenyvesi, Dan- csa — Moczó, Kiss E„ Benedek, Cseh, Vidra. Lassú Iramú kezdés után a 4. percben egy hazai le­futás végén a meglepett vendég­védők között Botka lőtt gólt, 1:0. A 6. percben Vízi ugrott ki a 16-osnál egy labdával. Nagy erővel a kapusba lőtt, s a visz- szapattanó labdát a jókor érkező Harangozó küldte a hálóba. 2:0. Hazai fölény alakult ki. Még a hátvédek is a felezővonalnál tartózkodtak. Az első vendég­támadás csak a 18. percben ala­kult ki. amikor is Moező lövé­sét szögletre ütötte Szabó. A következő percben több jobboldali támadást indított a Vasas, s az ekkor megtáltoso­dott Moczó minden helyi játé­kost, akivel közelharcba került megrúgott, letadpalt. Volt úgy, hogy két helyi játékos is a föl­dön feküdt. Cselekedeteit azzal tetőzte, hogy a földön fekvő Im­reinek térdére ugrott játékon- klvüli helyzetben. Első esetek­ben a játékvezető lefújta, ami­ért Moczó valósággal felelősség­re vonta a játékvezetőt, vitázott vele. Majd oda fajult a hely­zet, hogy amikor egy újabb ve­szélyes talpa lásnál lefújta, mo­solyogva leintette. A helyzet lát­tán a helyiek már nem merték támadni Moczót, s amikor Papp középhátvéddel találkozott ösz- sze, az törleszteni akart, s a játékvezető — noha jogosan — Pappot azonnal kiállította. A 30. percben Imreit felvág ák a 16-oson belül. A m-est Szabó ér­tékesítette. A második félidő elején mint­ha nem is az első félidei Vasas játszott volna. Szépen gurigázva szőtték támadásaikat szél alá. Szabálytalankodás alig volt. Az 37. percben a jobboldalon a 16-os sarkáról Vízi két védő kö­zött kiugorva hatalmas lövéssel küldte a labdát Kohári hálójá­ba, de a játékvezető les címén nem adta meg a szabályos gólt. — Egy újabb hazai támadásnál Sárközi utánarúgott Vizinek. Az eset Balia II. partjelző szeme előtt történt, de nem jelzett semmit. Egy újabb hazai táma­dásnál Gyenes előrevágott lab­dája két helyi csatárt is lesen talált, s a labdát Vizi közelről a hálóba lőtte. Bállá partjelző je­lezte a lest, de a játékvezető a közönség nagy derültsége köz­ben megadta a lesből származó gólt. 4:0. üjból több Vasas tá­madás gördült a pályán, de László és Hegedűs mindig Idő­ben beavatkoztak, majd Moczó elől mentett Szabó. A másik ol­dalon a Vasas kapujára törő Harangozót, aki a kapussal állt szemben, a lövés pillanatában a 11-es ponton ellökték. A játék­vezető nem ítélt büntetőt. Egy baloldali hazai támadásnál Bot­ka biztosan lőtt a hálóba. 5:0 és ezzel beállította a végered­ményt. Ennyi izgalom ritkán adódik egy-egy mérkőzésen játékveze­tői hibából. Ilyen játékvezetés­sel nem lehet közönséget ne­velni, ellenben a játékosok Ide­geit tönkre lehet tenni. — Jók: Botka, Vizi, Hegedűs* Sza­bó, illetve: Moczó, Benedek. L. J. Szolnoki MÄV II.—Mezőtúri Honvéd 0:0 Szolnok, MÁV sporttelep, 1500 néző. Vezette: Rácz. Szolnok: Balázs — Urbán, Czotter, Borzi — Draskóczi, Szsaszák — Koa- láth, Pintér, Makai. B. Nagy, Seríőző. Edző: Fazekas L. Me­zőtúr: Kucsera — Kovács, Nagy, Flaskai — Mikes, Várhegyi — Se­ben, Sári, Galicza, Gerbiczäd, Diósá. Edző: Kókai József. Élénk iramú, változatos mér­kőzésen az NB n.-es tartalék­csapat puha csatársora nem tudta áttörni az erélyes és erő­fölényben lévő mezőtúri védel­met. A MÁV csatársor igen sok helyzetet kihagyott. Itt-ott sportszerűtlen jelenetek adód­tak, de Rácz játékvezető erősen kezében tartotta a mérkőzést. H. Gy. A női NB l-es kosárlabda bajnokságért Nagy küzdelemben győzött a Szolnoki Vörös Meteor Szolnoki Vörös Meteor — Szé­kesfehérvári Építők 42:38 (25:25), Szolnok, Közgazdasági Techni­kum. Vezette: Homyák, Dékei. Nem a legszerencsésebb kö­rülmények között került sor er­re a találkozóra. Ugyanis a szolnoki csapat kénytelen volt öt játékosát nélkülözni, akik Szegeden a középiskolás terüle­ti bajnokság döntőjében szere­peltek. Ezenkívül Hudákné lázas betegen érkezett a mérkőzésre, s csak egy félidőt tudott ját­szani. így jóformán cseréik nél­kül az alábbi összeállításban kezdett a Meteor: Horváthné (6), Deák (10) — Fodor (13), Bohaty (4). Pataki (9). Csere: Hudákné és Matkovics. Az első félidő 5—6. percéig ki­egyenlített küzdelem folyt. A szolnokiak zóna védelme ellen kitűnően dobtak távolról a székesfehérváriak. A Vörös Me­teor ekkor emberfogásra tért át és így sikerült pár pontos előnyre szert tenniök. A félidő befejeaéae előtt nagy hajrába kezdett a székesfehérvári csapat. Sikerült behozni hátrányukat és így a félidő eredménye 25—25-re alakult. A második félidőben ismét a szolnokiak ragadták magukhoz a vezetést. A félidő közepén a vendégek megpróbálkoztak a két középpel való játékkal s így sikerült két pontra megkö­zelíteni a hazaiakat. A hajrá­ban a Vörös Meteor kerekedett felül és végeredményben négy ponttal megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A szolnoki csapat ezen a mér­kőzésen bebizonyította, hogy tud küzdeni és képes még cse­resor nélkül is győzelmet arat­ni. A csapat minden egyes játé­kosa dicséretet érdemel. Külö­nösen Deák szép betörései, Pa­taki kemény védekezése, Hu­dákné nyugodt ésszerű játéka emelkedett ki. Horváthné, Fo­dor és Bohaty váltakozó telje­sítményt nyújtottak. Autóbusz utasok figyelmébe A SZOLNOK MEGYEI FILMSZiNHÚIK MŰSORA 1959. március 12—15-ig: A búd szálúk 12—13 Bomba 1«. 14—15 Mese a moziban. Korh. n. Cibakháza 13—15 Ahol szeretni nem szabad, 14. Matinéműsor: IS. ök voltak az elsők Fegyvernek 13—15 Razzia 10. — Matiné: 15. Holt tárna titka Jánoshida 12—13 Betörő az albérlőm 14. 14—05 A vihar kapujá­ban, 18 éven felülieknek. Jászalsószentgyörgy 12—13 A vihar kapujában, 18 éven fel. 14—15 Feleségem, a sztár. Korh. n. Matiné: 15. Benderáthi eset Jászapáti 13—15 Idegenben, 10.------Matinéműsor: 15. Mexikói Já szárokszáUás 13—15 Tájfun Nagasaki felett, 14. — Matinéműsor: 15. Különös ismertetői el Jászberény 12—15 Felfelé a lejtőn, 14. Matiné: 15. A harag napja Jászdózsa 12—13 Feleségem, a sztár. Korh. n. W—15 Betörő az albérlőm, 14. Matiné: 15. Hetet egy csapásra Jászfényszaru 13—15 Azon az éjszakán, 10. — Matinéműsor: 15. Ne fordulj vissza fiam Jászjákóhalma 13—15 Édes Anna, 14. M.: 15. Riadó a hegyekben Jászkisér 13—15 Váratlan vendég, 14. Matinéműsor: 15. KKl-es sas Jászladány 13—15 Megtalált élet, 10 Mat: 15 Halhatatlan gamizon Kenderes 13—15 Akkor Párizsban, 10 Kisújszállás 13—15 Régi idők mozija, 10. — Matinéműsor: 15. A császár parancsára Kunhegyes 13—15 Haláltánc. 14. Matinéműsor: 15. Rejtett folyosó Kunmadaras 13—15 Fekete zászlóalj, 10. Matiné: 15. Nem Igaz! Kunszentmárton 13—15 Ház a sziklák alatt, 18 éven fel. — Ma­tiné: 15. A siker útján Mezőtúr Dózsa 12—15 Hattyúk tava. Korh. n. — Matiné: 15. El­tűnnek a kísértetek Mezőtúr Szabadság 12—15 Sport és szerelem, 10. Öcsöd 13—15 Anatol úr kalapja, 10, Matinéműsor: 15. Áruló jel Rákóczifalva 13—15 Sóbálvány, 14. — Matiné: 15. Megtalált kincs Szolnok Vörös Csillag 12—15 Fekete szem éjszakája, 10. Szolnok Tisza 12—15 Kék nyíl, lo. — Matiné: 15. Eltűnt kapitány Tiszaföldvár 13—15 Ember az égben. 10. Mat.: 15. Varsói szirén Tiszafüred 13—15 Razzia, 10. — Matinéműsor: 15. Kék sirály Tiszakürt 14—15 Teuton kard akció. 10. Törökszentmiklós 12—15 ördögi találmány. Korh. n. — Matiné: 15. Kati és a vadmacska Turkeve 13—15 A királyasszony lovagja, 14. — Matlnéműsor: 15. Emirátus bukása Ujszász 13—15 Amiről az utca mesél. Korh. n. — Matlnéműsor: 15. Nyomok a hóban Karcag 12-15 Eg és föld között, 10. Matlnéműsor: 15. Cár és ács. A Szo’noii M1E ni r » • a okolvivoi kozott Sok lelkes fiatal ökölvívó gyűlt egybe az elmúlt napokban a szolnoki közgazdasági techni­kumban. Azért jöttek el, hogy az edzés előtt megválasszák a szakosztály új vezetőségét. Decsi József, az MTE alelnöke üdvö­zölte a sportolókat. Majd dr. Zana Mátyás, az egyesület titká­ra ismertette az elnökség javas­latát az új vezetőségre vonatko­zóan. A sportolók a javaslatot egyhangúlag elfogadták és az alábbi szakosztályi vezetőséget választották meg. Szakosztályi elnök: Posta Mihály, szakosz­tályvezető: Széles Sándor, inté­ző: Tóth Károly, gazdaságveze­tő: Koncz László, vezetőségi tag: Lukács Lajos, edző: Csapó Ist­ván. A hozzászólások után a spor­tolók egyöntetűen sérelmezték, hogy felszerelésük igen hiányos, mely sürgősen pótlásra szorul, ha eredményt akarnak elérni. — Tóth Károly üdvözölte az elnök­ség megjelent tagjait és kérte, hogy a jövőben az eddiginél na­gyobb támogatást biztosítsanak a lelkes fiatal szakosztály szá­mára. A fiatal ökölvívók már az eddigi versenyeken is tanú­ságot tettek komoly fejlődésük­ről. Elért eredményeiket a jö­vőben még fokozni akarják. Eh­hez azonban jobb felszerelésre, nagyobb támogatásra van szük­ség. Decsi József Ígéretet tett, hogy az elhangzott kéréseket tolmá­csolja majd az elnökségnek és Igyekeznek azokat teljesíteni. A további munkához sok sikart kí­vánt a szakosztály tagjainak. Ezután megkezdődött a rend­szeres edzés, öröm volt nézni a lelkes fiatalokat, amilyen szor­galommal végezték edzőjük által kiadott feladatokat. Megállapít­hattuk, hogy az MTE ökölvívók jó kezekben vannak és ha biz­tosítják a számukra szükséges előfeltételeket, bizonyéra még sok örömet szereznek majd nemcsak saját egyesületüknek, hanem Szolnok város sportíár- sada Imának Is, P. I. A Szolnok! MÁV NB 11-es labdarúgói Mezőtúron | A Szolnoki MÁV NB IT.-es láb- :• darúgó csapata ma Mezőtúrra | látogat el és délután a városi } sporttelepen a MAFC-al játszik; ‘ ed zőmérikő zést. »♦♦»mm............. TE LI GYOMORRAL NE VEZESS JÁRMÜVET! A„Német Orvosi Informá­ciós Szolgálat” a napokban figyelmeztette a járműveze­tőket, hogy teli gyomorral ne üljenek a kormánykerék mellé. A teli gyomor és a kezdődő emésztés károsan I befolyásolja ugyanis a veze- j tő teljesítőképességét. Jár- I művek vezetőinek útközben S is tartózkodniok kellene a I bőséges táplálkozástól és a í nehezen emészthető ételek- I tői. x>ooo©oooooo*oooooo­A Magyar Rádió szolnoki adójának műsora március 12-én, 17 óra (223 ni) Előújság. A szolnoki adó ze­nés ifjúsági hangos újságja. — Szerkeszti a rádió KISZ szerve­zete. bOOOOOOOOOOOOOOOOOq RHIZONIT oltóanyagok a pillangós virágú növé­nyek gyökérgümő bakté- rium tenyészetei kitűnően növelik a pillangó­sok termését és javítják minőségét. KÜLÖNBÖZŐ PILLANGÓSOK vetőmagvai beoltásához más-más oltóanyagot kell használni. Lucerna — somkóró Rhizonitot, lóhere Rhizonitot, bükköny — borsó Rhizonitot, baltacím Rhi­zonitot. 1 kh-ra egy üveg Rhizonit agaros oltóanyag vagy 200 g Rhizonit por szükséges. MEGRENDELHETŐ: A Műtrágya és Növényvédő- szer Értékesítő Szövetkezeti Vállalatnál Budapest, VI., Bajcsy-Zsilinszky u. 57. szám. Kedves levelet kaptunk 9 minap D. Ács Margit kun- csorbai olvasónktól. „A kuncsorbai autóbusz- járat igen kellemes és ké­nyelmes, ugyanis hetente négyszer utazhat az ember vele. Csak az a kellemetlen, hogy a buszban a polcokon szállítják az utasok a csor­bái péktől vásárolt finom, ízletes kenyeret. Miután az autóbusz elindul, a polcon rázódik a kenyér és ropo­gósra sült haja megtörik és az utas fejére hull. Én is nemrégiben áldozatául estem ennek a kellemetlenségnek, amikor leszálltam és az or­romra is hullt a fejemről a kenyérhaj. Akik kellemesen fogyasztják a ropogós cipót, arról is gondoskodjanak, hogy másnak ne okozzanak kelle­metlenséget vele. Tolmácsoljuk olvasónk ké­rését, sőt közöljük az utó­iratot is, amit a levélhez fűz: „Kedves szerkesztőség! Ne haragudjanak, hogy ilyen cikkel fordulok most Önök­höz, de elhihetik, kellemet­len, különösen egy nagylány­nak”. Reméljük, ezután jobban fognak vigyázni az utasok: (apróhirdetések) GYEREKGONDOZ AST lakáso­mon vállalok. Cím a Szolnoki Hirdetőben. KERESKEDELMI szakmában jártas férfi dolgozókat alkalmaz a Vegyianyag Nagyker. szolnoki lerakata. Csak szolnoki lakosok jelentkezzenek. A TISZÁNTÚLI Áramszolgálta­tó Vállalat vidéki munkahelyei­re hálózati villanyszerelőket ke­res azonnali belépésre. Fizetés kollektív szerint és napi 22 fo­rint kiküldetés. Jelentkezni le­het: Szolnok, Gábor Áron lak­tanya, TITASZ személyzeti ve­zetőnél. A T1SZASZENTIMRE1 Állami Gazdasag azonnali neiépesre hosszabb állami gazdasági gya­korlattal rendelkező anyagköny­velőt, pénztárost es oeisó revi­zort felvesz, Erkölcsi bizonyít­vány szükséges, Fizetés meg­egyezés szerint. Munkásszállás, üzemi étkezés Dlztositva van. Tiszaszentimrel Állami Gazda­sag, Tiszaszentlmre. A SZOLNOKI Patyolat Vállalat kelmefestő es vegytisztító szak­munkásokat, próbamunka utáni azonnali belépéssel — felvesz. Jelentkezés a vállalat telephe­lyen: Szolnok, Mártírok útja 19. A CSERKESZÖLLÖI Földműves­szövetkezet a fürdőnél lévő ét­termébe május l-l belépéssel étteremvezetőt és szakácsot ke­res. Jelentkezni lehet legalább 5 éves szakmai gyakorlattal, er­kölcsi bizonyítvánnyal, előző munkahely megjelölésével el­látott önéletrajzzal írásban vagy személyesen 5 központi irodá­ban. Vegyesipari K.TSZ Kunmadaras, szakmai gyakorlattal rendelkező női fodrászt keres felvételre. — Érdeklődni a KTSZ-nél, Kunma­daras, Kálvin u. 30. szám, A TISZÁNTÚLI Áramszolgálta­tó Vállalat felvételre keres két- hároméves gyakorlattal rendel­kező ipari technikumot végzett munkavállalót azonnali belépés­re. — Ugyancsak keres egy-két éves gyakorlattal rendelkező vü- lamos mérnököt azonnali belé­pésre helybeli és vidéki mun­kákra. Érdeklődni lehet: Szol­nok, Gábor Áron laktanya, — TITASZ személyzeti vezetőnél. B ÁRÁNY -nevelési szerződések kötését már megkezdte a Gyap­júforgalmi Vállalat kirendelt­sége, Szolnok, Irodaház, III. era. HAT db szép új garnitúra — nem cső — bútor tizenegyezerért eladó. (Kétszemélyes rekamié, két fotel, két szék, egy asztal). Szolnok, Rákóczi út 33, TELESZKÓPOS oldaikocsi el­adó. Szolnok, Magyar utca. Sör­kert. ’~,v* 125-ös Csepel hátsó lengővlllás teleszkópos motor jó állapotban eladó. Cím a Szolnoki Hirdető­ben. FELEBE kerül a birkapörteölt, ha Levágás előtt nyírja ie a bir­kát, mert a levágás előtt le nyírt gyapjúért a Gyapjúforgalml Vállalat kirendeltsége, — Saol- nők, Irodaház, — kg-ként 4Ó—SO forintot fizet KÉTSZOBÁS családi ház mel­léképülettel, 286 n-öl telekkel el- fogadható áron sürgősen eladó, Érdeklődni: Mezőtttr: Vágóhíd kert 2. ____________ I • , 9 MÉTERES cseréptetős mellék­épület lebontásra eladó, Szol- nok Úttörő út 4fl._____., ■, ■ JU HOK jelzéséhez (billogozásá- hoz) használjon OvlUa juhjelgő festéket. Kátrány, szurok; kocsi­kenőcs használata Büntetendő cselekmény. Az Ovlllát a Gyap­jú és Textilnyersanyag Forgalmi Vállalatok kirendeltségei hozzák forgalomba. BEKÖLTÖZHETŐ kis ház sür­gősen eladó. Szolnok, Virág ú. 12. szám. ; . í A VASIPARI VÁLLALAT autójavító részlege vállal ■ mindenféle személy­es teherautó javítást. elektromos berendeeés- sel együtt. Vállalja to­vábbá teher és sze­mély, valamint vontaié gumik javítását és futó­zását. Hunyadi János u. 4. Szolnok. Állami gazdasagok! TERMELŐSZÖVETKEZETEK! EGYÉNI GAZDAKI FIGYELEM! A Pankotai Állami Gazdaság 1959. március 18-án a gaz­daságban választott *■ uru A vásár előtt érdeklődni lehet a gazdaságnál, — Szentes Pf, 27. TéL: 136. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI MEZŐGAZDASÁGI GÉPGYÁR FELVÉTELRE KERES esztergályos, marós és általános lakatos szakmunkásokat, valamint gépészmérnöki oklevéllel ren­delkező olyan főtechnológust és technológust aki legalább 5 éves technológiai gyakorlattal rendelkezik. FIZETÉS MEGÁLL AP'DÁS SZERINT. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. fl SZOLNOKI SZIGLIGETI SZÍNHÁZ műsora márc. 12. csütörtök du. 3 óra: BAJADÉR márc. 12. csütörtök este 7 ó: VÁLJUNK EL március 13. péntek du. 3 óra: FIGARO HÁZASSÁGA március 13. péntek este 7 ó: váljunk el március 14. szombat este 7 ó: VÁLJUNK el márc. 15. vasárnap este 7 ó: VÁLJUNK EL SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt- Végrehajtó Bizottság Szerkesztőség; Szolnok, Tisza Antal u. 8. I. em. Telefon: 20—93. 20—69. 23—20 A lapot előfizetésben es árusí­tásban a Szolnok megyei posta- hivatalok és fiókposták terjesz­tik. A lap előfizetési díja egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bár­mely postahivatalnál és kézbe- _____________sí tőnél._____________ Szolnoki Nyomda Vállalat Felelős nyomdavezető; Mészáros Sándor Nyomatott a Szikra lapnyomda körforgógépein Felelős vezető: Kulcsár Mihály