Szolnok Megyei Néplap, 1959. március (10. évfolyam, 51-75. szám)

1959-03-26 / 72. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NEPLAp 1959. március 26. A megyei I. osztályú labdarúgó bajnok «-ágért ("apróhirdetések) Kunhegy esi MEDOSZ— Mezőtúri MAFC 2:1 (0:1) Kunhegyes, 400 néző. Vezette: Kálmán. — Kunhegyes: Kiss — Liptálc, Bamoki, Baranya — Kiss n., Lévai — Szabó II., Szőke, Szabó I., Szalai, Végső I. Mező­túr: Kerekes — Szűcs, Török, Kolbusz — Tassi. Tóth — Csibi, Csete, Gombás, Molnár, Nagy II. Labdarúgásra igen alkalmas időben mindvégig élvezetes, sportszerű, igen jóiramú mér­kőzést vívott a két csapat. Mind­két együttes tudása legjavát nyújtotta. Mindjárt a mérkőzés kezdetén a hazaiak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést, több veszélyes támadást vezettek a vendégek kapuja ellen. Szalai a 2 . percben a 16-osról hatalmas lövést küldött kapura, s a labda a felső kapulécről pattant az alapvonalon túlra. Mindkét csa­pat nagy erőbe lábassal küzdött. A 2>. percben a vendégek gyors támadást vezettek, a hazaiak vé­delme egy kicsit késlekedett és Nagy II. az ötösről a hálóba vágta a labdát. 0:1. A hazaiak nem adták fel a küzdelmet és a gólra szebbenéil-szebb támadással válaszoltak. Szalai, Szabó lövései fcőbbfz.berj adtak komoly munkát a vendégek kapusának. Félidő végéig az eredmény nem válto­zott. Szünet után a hazaiak még lelkesebben vetették magukat a küzdelembe. A vendégek azon­ban egyenlő ellenfélnek bizo­nyultak. Korszerű játékkal Igye­keztek az eredményt tartani. — Több veszélyes támadást indítot­tak, azonban lövéseik legtöbbje elkerülte a kaput, vagy egy ré­szét a jól védő Kiss tette ártal­matlanná. A GO. percben Szálait a 16-os vonalán gáncsolták. A büntetőt Szalai a sorfal felett a kapu balsarkába ejtette. 1:1. A gól u+án a hazaiak fokozták az iramok A 72. percben Szabó I. a. középen elfutott és mintegy 20 méterről hatalmas lövéssel küld­te a labdát a hálóba. 2:1. Állan- dósut a hazaiak fölénye és több­ször hozták zavarba a vendégek védelmét. Jók: az egész kunhe­gyes! csapat dicséretet érdemel lelkes, jó játékárét. illetve: Tas­st, de a csapat legtöbb tagja itt is tudása legjavát nyúl íotta. A játékvezető jól működött. MAFC ifi—Kunhegyes ifi 6:0. B. S. Törökszentmiklósi Fáklya— Tiszaföldvár 4:1 (2:0) Tisza földvár, 500 néző, vezette: Szentesi. T. Fáklya: Veres — Koslk, Szecsed, Halk — Búzás, Kriston — Deák, Karakas, Ke­lemen, Kiss, Szakáll. Tiszaföld­vár: Burján — Kiss. T. Kovács, Kőműves — Lakatos, Sági — Eszteré, Bállá, Mráv, Kovács, Kávási. A Fáklya már a 30. másodperc­ben megszeretne a vezetést. La­katos és Kiss késlekedtek a lab­da elrúgásával, Szakáll szerezte meg azt, lefutott vele és az alap­vonalról a kapu elé játszott. A beadásba az ötösön eleső Laka­tos kézzel ütött bele. A 11-est Búzás biztosan lőtte a hálóba. 1 y>. A 23. percben szép Fáklya támadás végén Karakas mintegy 9 'méterről lőtt kapura, de Bur­ján szögletre védte. A 31, perc­ben váratlan ellentámadást veze­tett a hazai együttes. Eszteró kö­zépen tört a kapu felé, lövése a kifutó Veresről Kávási elé pat­tant. de a balszélső lövése a tö­mörülő védőkbe elakadt. Ezután ismét a Fáklya vette át a játék irányítását. Egyik szép támadást a másik után vezete. A 3®. perc­ben a Fáklya fölény góllá érett. A késlekedő védők között Deák kiugrott, s az ötösről a kapu kö­zepébe lőtt. 2:0. A második félidőben kiegyen­lítettebb lett a játék. Enyhült a Fáklya nyomása. Az 57. percben Lakatos előredvelt labdáját Ká­vási az ötösről fölé bombázta. Az 59. percben baloldali Fáklya támadás végén Deák a tehetet­len Burján mellett könnyedén lőtt a bal alsó sarokba. 3:0. A 63. percben nagy kavarodás ke­letkezett a hazai kapu előtt, míg végülis T. Kovács felszabadított. A 30. percben Búzás váratlan tá­voli lövése a jobb felső sarokba vágódott. 4:0. A 81. percben egy hazai támadás során Balia a baloldalról mintegy 10 méterről nagy lövést zúdított a jobb felső sarokba. 4:1. Közepesiramú mérkőzésen a Fáklya végig kezében tartotta a játék irányítását és biztos győ­zelmet aratott. Az erőtlenül és szétesően játszó hazai csapat egy pillanatra sam tudta kétessé ten­ni a Fáklya győzelmét. Egyéni­leg a győztes csapatból Szecsei, Haik, Deák, Karakas és Kiss já­téka tetszett. A gyengén játszó hazaiak közül senki sem nyúj­tott kiemelkedő teljesítményt. T. Kovács játéka volt a legelfogad­hatóbb. Szentesi játékvezetőnek volt néhány fordított Ítélete, de tévedései a mérkőzés eredmé­nyét nem befolyásolták. Tiszaföldvár ifi—Fáklya ifi 4:1 (2:0). V. A. Karcag—Jászárokszáliás 0:0 Karcag. 800 néző. — Vezette: Ákos. Karcag: Kiss — Kovács II., Fodór, Zsíros — Nagy, Tárnái — Lakatos, Kovács I., Vona. Bóta, Szarka. — Jászárokszál- lás: André — Kóczián. Sipekl. Győző — Nagy, Cservölgyi — Czagány, Bognár, Horváth, Kó- kai, Kalla, Meglepetésre a vendégek kap­tak előbb lábra, s lendületes já­tékkal közelítették meg a kar­cagi kaput. Gólveszélyes helyze­tet azonban nem tudtak össze­hozni. A 14. percben Kalla 14 méteres lövése volt az első em­lítésre méltó esemény, mely azonban kapu fölé szállt. Ezután mindkét csapat harcolt ki szög­leteket, de ebből sem született eredmény. A 30. perc táján a karcagiak lendültek támadásba, a jászárokszállási védelem azon­ban jól zárt. A 41. percben Bóta, Szarka, Bóta volt a labda útja, s utóbbi 11 méterről jó helyzetből kapu mellé lőtt. A második félidő érdekesebb küzdelmet hozott. Mindkét csa­pat nagy igyekezettel játszott. Bóta Jól ívelt a kapái elé, André azonban időben közbeavatkozott. Az ellentámadásnál Kúkai jó át­adását Kalla lekéste. Czagány hosszan vezette fel a labdát, de két lépésről nehéz szögből a ka­pusba lőtt. Karcagi szabadrúgás után Kovács I. futott el sokat- igérően, azonban kapu elé gurí- tása túl meredeken sikerült. Az utolsó negyedórában a karcagiak erősen rákapcsoltak. Nagy nyo­más nehezedett ekkor a jász­árokszállási hátvédhármasra, mely azonban jól állt a lábán. A karcagiak az utolsó percben, megnyerhették volna a mérkő­zést. Vona egészen az ötös oldal­vonaláig vitte fel a labdát, ma­gára húzta a védőket, majd az üresen hagyott Bóta elé tálalt, aki egyből kapura lőtt. A nagy­erejű közeli lövésbe azonban az egyik jászárokszállási védő bele­dobta magát, s a labda róla a mezőnybe pattant, A mérkőzésen a jászárokszál­lásiak valamivel többet támad­tak, s főleg lelkesebben játszot­tak — különösen az első félidő­ben, Fordulás után a hazaiak is magukra találtak. Kis szerencsé­vel győzhettek volna, de csa­táraik nem voltak elég ütőképe­sek. Mindkét csapatban a hátsó alapzatokat lehet dicsérni. A mérkőzés folyamán egyik kapus­nak sem volt komoly dolga. Sz. I. Kunszentmártoni MTE—Jász­apáti Vasutas 2:0 (1:0) Kunszentmárton, 750 néző, ve­zette: Lesán, — Kunszentmárton; Szabó — László Hegedűs Gyenes — Pintér Mészáros — Harangozó, Botka, Vizi, Bozsik, B. Tóth. — Edző: Rákóczi Ferenc. Jászapáti: Sándor’ — Polgár, Ferenczi, Hor­váth — Rusvai, utasi — Bolyós, Kökény s., Mihályi L„ Kökény M., Szírze. Edző: Korom Pál. A hazaiak kezdték a játékot. Vízi labdájával B. Tóth futott el a balszélen, akit Polgár partra szerelt, majd a másik oldalon Szlrze vezette fel a labdát, de Szabó kifutva felszedte a csatár elől. Utána pedig ugyancsak Szlrze lövését kellett védenie. — Kirúgás után Vízi szerezte meg a labdát. Elfutott, majd hátra tfimffiTnimniTiffinu NEMZETKÖZI FOTÓ- KIÁLLÍTÁS béCsben Április 11-én nemzetközi fotókiállítás nyílik Bécsben. A május 10-ig tartó kiállí­tásra több mint 30 ország­ból küldtek be eddig ama­tőrképeket. UJ BÚVÁR-REKORD St Rafaelben a 32 eszten­dős Robert Foster, az ottani búvárklub tagja új világcsú­csot állított fel: 3 percig és 42 másodpercig maradt a víz alatt levegővel való ellátás nélkül. A rekord teljesítmény előtt fél óráig palackból tiszta oxigént lélegzett be. A Magyar Rádió szolnoki adójának műsora március 26, 17 era <223 m) Élőújság! A Szolnoki Adó ze­nés ifjúsági műsora. Szerkeszti a KISZ szervezet. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOú fl SZOLNOKI SZIGLIGETI SZÍNHÁZ műsora márc. 26. csütörtök este 7 ó: KÖTÉLTÁNC 27. pénteken: Nincs előadás 28 szombat este 7 óra: FIGARO HÁZASSÁGA 29., vasárnap d. u. 3 óra: VÁLJUNK EL 29., vasárnap este 7 óra: FIGARO HÁZASSÁGA girított B. Tó tűmák, s u'óbbi lö­vését védte Sándor. Változatos. Iramos» színvonalas volt a mérkő­zés, mindkét kapu sokszor került veszélybe. A 18, percben egy ha­zai támadásnál Vizi ugrott ki. de Ferenczi hasba rúgta. A 18 méteres szabadrúgást Bozsik lőt­te kapura, de Sándor hárított. A másik oldalon Bolyós futott el, beadását Mihályi L. üresen kap­ta és nagy helyzetben Hegedűs csak az utolsó percben tudott felszabadítani. A 40. percben ha­zai támadás alakult ki, melynek végén Vizi ugrott ki a védők kö­zött, közelről a jobbra vetődő kapus mellett a bal sarokba lőtt, 1:0. Fordulás után a vendégek ve­zették az első támadást. Bolyós beadását Pintér elfogta és felsza­badított. Utána hazai támadás következett. Botika, Harangozó helycseréd lefutása alakult ki, s utóbbi keresztlabdája a kapu előtt suhant el. Majd egy újabb hazai jobboldali támadásnál Bot­ka a 15. percben kiugrott, s lö­vése a kapusról pattant vissza B. Tóth elé, aki már nem hibázott. 2:0. Majd nem sokkal később B. Tóth szép lövését alig tolta szög letre Sándor. A vendégek is ve­zettek a jobboldalon támadást, de Gyenes biztosan felszabadí­tott. Majd ismét a hazai kapu előtt volt parázsjelenet. Szabó kifutott, a kapu egy pillanatra üres maradt, három csatár is rá­lőtte a labdát, míg végül László­nak sikerült felszabadítani. Jász­apád támadással ért véget a mérkőzés. A közönség mindvégig izgalmas, színvonalas mérkőzés­nek lehetett szemtanúja. A mér­kőzés színvonalát csak emelte a nyugodt és határozott játékveze­tés. Jók: László. Vízi, Gyenes, Tóth, illetve: Sándor, Mihályi L., Ferenczi, Szirze. i L. J. Az Abonyi úti iskola tornater­mében került lebonyolításra a ví­vók ürmepi vegyes csapat verse­nye. Három hatos csoport mérte össze erejét úgy, hogy minden csapatban két toros, két nőd tő- rös és két kardos vívott. A csapatokat úgy sorsolták ösz- sze, hogy a legfejlettebb III. o. ifik mellé az utánpótlás legjobb­jai kerüljenek. Ezzel a verseny nyílttá, s izaglaimassá vált. Vé-, gig nagy becsvággyal küzdőitek a csapatok, de úgy hogy a sport- szerűségen sem esett csorba. A fordulót biztosan nyerte az ,.A” csapat Balázs, Kádár (tőr), Józsa, B. Kiss (női tőr). Donkó, Hegedűs (kard) összeállításban. A „C” csapat ellen vívott mér­kőzésen 9:3 arányban nyertek. Balázs és Kádár 2r-2, Józsa és G. Kiss 1—1, Hegedűs 2, Donkó 1 győzelmet szerzett. A ,,C” csapatból Kőnkéi Klára 2, Mészáros 1 győzelmet aratott. Az „A” csapat a „B” csapat el­len 8:4 arányban végzett. A győ­zelmek közül Balázs és Kádár 2—2, G. Kiss, Donkó és Hegedűs 1—a csőriét nyert. A „B” csapatból Bátorfi és Gál 1— 1, Nagy Éva 2 győzelmet szer­zett. A ,,C” és a ,.B” csapatok ta­lálkozóját a ,,C” csapat nyerte 8:4 arányban. Kövesdi és Kőnkéi 2— 2, Pintér 1, Mészáros 2. Nagy 1 győzelmet aratott. A „B” csapatnál Török, Sebes­tyén, Nagy, Bátorfi szerzett 1—1 győzelmet. így a végeredmény a követke­ző: 1. ,,A” csapat 2 gy, 4 pont. 17:7 mérkőzés arány, 2. ,,C” csa­pat 1 gy, 2 pont, 11:13 mérkőzés arány, 3. „B” csapat 0 gy, 0 pont, 8:16 mérkőzés arány. A fiú torosok közül kiemelke­dett Balázs, aki kezdeményező szellemű vívásával valamennyi csörtéjét megnyerte. Jól küzdött, s ugyancsak 100 százalékos ered­ményt ért el Kádár is. Kövesdi helyenként nagyon szépen moz­gott, de nagyon ideges. A lányok közül Kőnkéi emel­kedett ki. aki 100 százalékos ered­ményt ért el. Az utánpótlásból jól szerepelt Józsa, Pintér és G. Kiss. A kardozók közül Mészáros tűnt ki elsősorban, bátor kezde­ményező vívásával. Bátorfi gyors visszavágásaival nyerte csőriéit. A csapatverseny többi résztve­vői egyébként a következők vol­tak: ,.C” csapat: Kövesdi, Raskó, Kőnkéi, Pintér, Mészáros, Nagy Attila. ,,B” csapat: Török, Sebes- >000000000000000000­SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanáes lapja Felelő« kiadó: a Szolnok Megyei Párt- Végrehajtő Bizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. 2. I. em. Telefon: 20—93. 20—69 . 23—20 A lapot előfizetésben és árusí­tásban a Szolnok megye! posta­hivatalok és fiókposták terjesz­tik. A lap előfizetési díja egy hóra 11.— Ft. Előfizethető bár­mely postahivatalnál és kézbe­sítőnél. Szolnoki Nyomda Vállalat Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor Nyomatott a Szikra Lapnyomda körforgógépeim Felele« vezető: Kulcsár Mihály Novak István is az országos döniíre készül A jászárckszállási fiatal nyerte meg az elsó Öszi-téli Spartakiád asztalitenisz me­gyei döntőjének egyéni szá­mát. így jogot szerzet; az országos döntőn való rész- \ > -o, ahol megyénk szí­neit képviseli majd. Az or­szágos döntőig még hátralé­vő időt igyekszik eredmé­nyesen kihasználni. Felké­szülésében segítik őt Szaba­dos Miklós és Höck Imre, a Megyei Asztalitenisz Szö­vetség tagjai, akik hetenként rendszeresen felkeresik és hasznos tanácsokkal segítik az edzéseken. tyén, Nagy Éva, Danics Zs„ Bá- tor fi és Gál. Ugyancsak vasárnap került sor az Elektromos I. o. párbajtőr ver­senyére, amelyen az élvonal szin­te kivétel nélkül részt vett. Szol­nokot Feke és B. Nagy képvi­selte. A 29 vívót 3 hetes és 1 nyolcás csoportba osztották. Feke a Rá- be, Rabár és Túráik elleni 3 győ­zelmével négyes holtversenybe került, s ott í győzelmet szerez­ve kiesett a további küzdelemből B. Nagy a Szűcs elleni 5:2, a Farkas, Saliay és Kovácsi elleni 5:1 arányú győzelmeivel biztosan jutott a középdöntőbe. Ott Ls jól szerepelt, de sajnos szerencséje nem volt. Győzött ugyan Rábe, Ferdinándi és Kansz ellen, de a holtversenyben alul maradt a tapasztaltabb magyar bajnak, — Kansszal szemben. Zákány és Szanlszló elleni csőriéiben 3:4 arányban szenvedett vereséget. Hegybiztonsága, s tempója ja­vult, de a szerencsével hadilábon áll. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa MOST ADJA EL bab­feleslegét ! Április 18-ig, magasabb árat fizetnek a TERMÉNYFORGALMI TELEPEK LEGALÁBB S éves gyakorlattal rendelkező _ elektromérnököt ke­resünk vezetői munkakörbe. Je­lentkezés írásban önéletrajzzal a Karcagi Általános Szerelő és Gépjavító KSZ-nél, Karcag. MAGAS fizetéssel szobafestő-má- zoló szakoktatót felveszünk, — szakmunkás, vagy technikumi ké­pesítéssel. MŰM. 695. sz. Ipari Tanulóintézet — Szolnok, Petőfi Sándor u. 3, TERV-statisztikai képesítéssel rendelkező munkaügyben jártas dolgozót keresünk előadói mun­kakör be‘öltésére. Jelentkezés: KISZÖV Szolnok, Ságvári Endre u. 5. szám. ÉPÍTÉSI technikust hosszabb gya­korlattal azonnal alkalmazunk. Feladata: a megye terüle*én lé­vő gyógyszertárak tatarozás! és felújítási munkálatainak terve­zése és ellenőrzése, valamint a a számlák collaudálása. Csak képesítéssel rendelkezők Jelent­kezzenek. Gyógyszertári Köz­pont. Szolnok. TELEVÍZIÓ AT SOI típusú eladó. Szolnok, Szabadság tér 2, JÖ állapotban lévő TLT tokozott zöld Pannónia eladó. Éixieklőd- ni: Szolnok, 1. kér. Szegfű u. 3. sz. alatt lehet, Királyéknál. 125-ős Danuvia-Csepel eladó. Ci­bakháza, Petőfi u. 7. Barta. MEGVÉTELRE keresünk 14—20 lóerős benzin-, vagy Diesel-mo­tort, üzemképes állapotban. — Ajánlatok ármegjelöléssel Mező- gazdasági KTSZ Jászárokszállás, Telefon: 25. JÖ állapotban lévő kézi-tégla- prés eladó. Megtekinthet: Jász­árokszállás, Táncsics Termelő- szövetkezetnél. Telefon: 5. SZOVJET — JUGOSZLÁV koprodukció a „Vakmerő szív". Oleko Dundics, a film hőse jugoszláv kotornák és tisztek egy csoportjával a SZOLNOKON beköltözhető ház kedvező feltételekkel eladó. Ér­deklőim: Szolnok, József Attila u, 84. szám. CSALÁDI ház, négyszobás. Szol­nokon. Óvoda utcában eladó, eb­ből ké szoba komfort beköltöz­hető. Érdeklődni: Szabadság tér 2, házfelügyelőnél. SZOLNOKON. Bajcsy-Zs. u, és Bajtárs utca sarok házhely telek eladó. Cím a kiadóhivatalban, BEKÖLTÖZHETŐ 2 szobás ház eladó. Szolnok, Mikszáth Kál- mán u. 5. sz. SZOLNOKON. Abonyi út 13. szá­mú ház mellett házhelyek el­adók. — Érdeklődni: B. Nagy István, Sarló utca 8. szám KJOüOóOóOOÜOOOŐOOőOőO A SZOLNOKI BIZOMÁNYI ÁRUHÁZBAN — KOSSUTH LAJOS U. 14. számÜ ÜZLETÉBEN női, térti és gyermek holmik nagy választékban kaphatók. Ugyanott kiránduló sátrak és kocsiponyvák is! A SZOLNOKI B. A. V. AL­KALMI Áruházban — KOSSUTH LAJOS U. 4. (Halászcsárdával szemben) megérkeztek és nagy válasz­tékban kaphatók női, férfi és gyermek ruhák, « méteráruk, cipők, kö­tött áruk, stb. Vörös Hadseregben küzdött a forradalom győzelméért. „A RAKÉTA TÁMASZ­PONT” szatirikus meséjű angol film, időszerű törté­nete egy kis sziget egyszerű lakóiról szól, akik ellenáll­nak egy rakéta támaszpont felépítésének tervével szem­ben. SOKAN EMLÉKEZNEK MÉG a 30-as évek világhírű énekesére, Joseph Schmidtre. A csodálatos hangú tenorista élete és tragikus sorsa ele­venedik meg az „Egy dal száll a... világ körül’’ című nyugatnémet filmben, amely­ben a nagy énekes több dala cse^tdül fel.i SZOVJET FILM az „And- rejka’’, egy kisfiú története, amelyben feltárul egy prole­tárcsalád élete és a forra­dalom győzelméért folytatott végső, elszánt harc. Átvételre kerül még Joris Yvens költői szépségű, díj­nyertes dokumentumfilmje, „A Szajna találkozik Párizs- zsál”. Termelőszövetkezetek! Termelőszövetkezeti tagok! A baromfi-nevelési — hizlalási szerződések megkötését rövidesen befejezzük! A termelőszövetkezetek közvetlenül vállalatunkkal, a termelőszövetkezeti tagok a földmfivesszövetkezeti ba­romfifelvásárlónál szerződhetnek. A szerződéses akció magas árat, a termelőszövetkezeteknek nagyüzemi fel­árat biztosít, ezért aki nem szerződik, hátrányos hely­zetbe jut! Ne késlekedjék! Még ma kösse meg a szer­ződést! TÖRÖKSZENTMIKLÓSI BAROMFIFELDOLGOZÓ VÁLLALAT A vívók ünnepi versenyéről .>0-001 o o<XM iiiitiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiimiti A föleiművesszöi elkezetek megkezdték a mészkénlé főzését Felhívjuk a gazdák figyelmét, hogy a téli mészkénleves perme­tezéshez Igényüket jelentsék be a földművesszövetkezetekaéL Szolnok megyei MÉK Központ tiiimmiiimimmiiiiiiiiiiiiitmiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimi Megkönnyíti | beszerzési gondjait, ha húsvéti szükségletét a 121.se* (óOsas) boltban szétzi be Ajánlatunk: sonka, bor. likőr, fűszer- és gyarmatáru bő választékban A megrendelt árukat a kívánt időre díjtalanul házhoz szállítjuk! CSEMEGE ÉLELMISZERKERESKEDELMI VÁLLALAT Szolnok, Kossuth Lajos u. 12. |