Szolnok Megyei Néplap, 1958. november (9. évfolyam, 259-284. szám)

1958-11-25 / 279. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP * Í95S. november 25. Jászberényi tudósítónk jelenti a labdarúgó NB II-ből Jászberényi Vasas—Bp. Spar­tacus 3:1 (i^O) Jászberény, 1500 néző. — Vezette: Tausz. Jb. Vasas: Balogh — Udva­rias, Túri, Schmied — Bonczi, Pin­tér —- Moczó, Szántai, Buchár, Bíró, Hegedűs. Edző: Szépföldi József. — Bp. Spartacus: Zsikla — Kónya, Koczó, Farkas — Korcsik, Halasi — Csinos, Németh, Széles, Bekő, Fo­dor. 'Edző: Szűcs Gyula. A Vasas tartalékos csapattal állt ki a nagyfontosságú mérkőzésre, mivel Rétságit és Kovácsot fegyel- mi okok miatt kénytelent voltak nélkülözni. Ködös időben futott ki a két csapat a pályára. A Vasas kezdte a játékot, és azonnal nagy lendülettel támadott. Komoly hely­zet azonban csalt a 8. percben volt, amikor Bíró tiszta helyzetbe hozta Szántait, akit azonban 14 méterről mellé bombázott. Továbbra is a Va­sas volt fölényben. A 14. percben Szántai tört ki, de felvágták a ka­putól műi tégy 20 méterre. Ä szabadrúgást Pintér rosszul rúg­ta. Nagy küzdelem alakult ki. A Vasas nem engedte át a kezdemé­nyezést a vendégeknek, azok próbál­kozásait a jól működő helyi véde­lem biztosan hárította. A 20. perc­ben Bíróról lerúgták a nadrágot, mely esemény nagy derültséget kel­tett. A 27. percben a vendégek ve­zettek szép támadást, Széles futott el, de Balogh merész előrevetődéssel mentette a veszélyes helyzetet. A 30. percben t Bekő ment el szépen, de a 16 méterről leadott lövés kapu mellé szállt. A 32. percben Hegedűst csak szögletre tudták szerelni, Szán­tai ívelte be a labdát, amit Buchár szépen fejelt a hálóba. 1:0. A gól után tovább támadott a Vasas. Mo­czó hagyott ki nagy helyzetet — Hegedűs labdáját tisztán kapta, de elkapkodta azt. Egymás után rúgták a büntetőket a helyiek. Sok sza­bálytalanságot vétettek a vendég- védők. A 41. percben Hegedűst vág­ták fel a 16-oson, a szabadrúgást szántai mellé lőtte. Egy ellentáma­dás után Túli csak szögletre tudott menteni. Fordulás után a Spartacus lépett fel támadólag, de nem tudták a Vasas kapuját megközelíteni, jól zárt a hazai védelem. Pár perces nyomás után feljött a Vasas, és az 50. percben Bíró elfutott. Balszélről beívelt labdáját Szántai kapta, aki a kifutó Zsikla felett a hálóba emel­te. 2:0. A gól után hevesen táma­dott a Vasas. Az 52. percben Móczó- nak volt jó helyzete, de lekésett Az 55. percben tormás vendégtáma­dás után Túri remek fejessel men­tett. A 60. percben Túrt előrevágott labdáját Buchár kapta meg, aki le­futotta az egész védelmet, és a ki­futó % Zsikla mellett a hálóba lőtt. 3:0. Hatalmas újjongással fogadta a közönség ezt a gólt, melegen ünne­pelte a jól játszó hazai csapatot. Né­hány Vasas támadás után feljött a pesti csapat is, sok szép támadást vezettek, azonban ezek a Vasas 16- osán mind elakadtak. A 68. percben Fodor lövését Balogh biztosan véd­te, majd Csinos elől Schmied csak szögletre tudott menteni, ezt Balogh szépen tisztázta. A 81. percben Csi­nos szépen ment el, beadását Túri találta el, és a labdát a befutó Szé­les a hálóba kotorta. 3:1. A hátralé­vő idő mezőnyjátékkal telt el. A vendégek láthatóan beletörődtek az eredménybe. A közönség ütemes tapsa mellett ért véget a színvona­las, nívós, szép mérkőzés. A nagy érdeklődést megelőző han­gulat nagyon borúlátó volt. A szur­kolók általában nem helyeselték a vezetőségnek azt a lépését, hogy a két fegyelmezetlenül viselkedő já­tékost kihagyták a csapatból, azon­ban az eredmény igazolta, hogy ez a lépés helyes volt, és a fegyelmet minden érdek elé kell helyezni. Is­Magyarország—Német Demok­ratikus Köztársaság 14:6 A Sportcsarnokban kerplt sor va­sárnap Magyarország—NDK váloga­tott ökölvívó csapatainak találkozó­jára. A sportcsarnok nézőterét zsú­folásig megtöltötték az érdeklődők. Rosszul kezdődött számunkra a találkozó, mert az első két mérkő­zés után már 4:0-ra vezettek a né­metek. Keher volt az első ökölví­mét lelkes és jó játékkal rukkolt kJ a csapat, minden játékos igyekezett tudása legjavát nyújtani, nem is­mertek elveszett labdát, és az utol­só percekig küzdöttek. A győzelem igen értékes, mert egy igen jóképes­ségű együttest fektetett a tartalékos csapat kétvállra. Egyénileg Balogh- nak volt egy pár szép védése, kü­lönösen a * szögleteknél volt maga­biztos. Udvarias tovább tartja jó formáját. Túri v%lt a csapat és a mezőny legjobbja, biztosan rombolt és levegőben verhetetlen volt. — Schmied nagy igyekezettel játszott, de meglátszott rajta, hogy régen nem játszott a csapatban. Bonczi volt a fedezetpár legjobbja, hatal­mas munkát végzett, labdái is hasz­nálhatóak voltak. Pintér mellett Bekő sokat elment, és volt néhány felesleges cselé ezen a mérkőzésen is. A csatársorban a sérüléséből fel­épült Buchár játéka volt biztató. Két rémek gólja is dicséri. Utána Bíró volt a rangsor, aki hatalmas munkát 'végzett; úgy a támadásból, mint 'a védekezésből kivette részét. Hegedűs is sokat volt játékban. — Szántai gólja igen ügyes csatártel­jesítmény volt, hibája az, hogy sokat cipeli a labdát. Moczó sokszor volt játékban, de beadásai rendre nem sikerültek. A vendégekből Koczó, Halasi és Csinos játéka volt kiemelkedő, de az egész csapat jóképességű játéko­sokból áll. Tausz játékvezető végig jól ve­zette a mérkőzés* G. J. vónk, aki a hajrában is erősíteni tudott. Juhász tízéves válogatottsá­gát ünnepelte, szereplése is méltó volt e szép jub leumhoz, a harma­dik menet előtt felaoásra kénysze­rt tette a németek fiatal reménysé­gét, Rühit. Részletes eredmények: A harmat­súlyú Büchler szerencsés győzelmet aratott Nagy ellen. Pehelysúlyban Maeks ellen Dubovszki minimális arányú győzelmet ért el. A könnyű­súlyú magyar Keiner a nap egyik legszebb mérkőzését vívta Lábaim­nál. Még a harmadik menet végén is volt ereje rohamozni. A kisváltó- súlyú Juhász teljesítménye sem ma­radt Kelneré mögött. Váltósúlyban a« német Wensi rski nagyon meg­lepte Sebők II.-őt, de utána feljött a magyar fiú és győzelmet ért el. Nagy váltósúlyban Erdélyi feladta Buchenschuss ellen. A magyar kö­zépsúlyú Szénási és a német Nickel pár küzdelméből a magyar verseny­ző került ki győztesen. A félnehéz­súlyú Sipőcz ragyogó harmadik me­netével vi athatatlanná tette győzel­mét Krause ellen. Nehézsúlyban Szabó és Preus találkozója szintén magyar győzelmet hozott. így vég­eredményben 14:6 arányú magyar győzelem született. Ezzel a nagyarányú reális győzel­mével a magyar együttes újra az európai élvonalba hozta fel ököl­vívó sportunkat. A labdarúgó Ntí II Keleti csoportjának eredményei Szegedi EAC—Pénzügyőrök 3:1 Ceglédi VSE—Egyetértés 0:0 Debr. VSC—Salg. SE 3:1 Szegedi VSE—Miskolci MTE 5:2 A Borsodi Bányász — Szolnoki MÁV mérkőzés Sajőszentpétérén, az Ózdi Vasas—Kecskeméti Dózsa ta­lálkozó pedig Ózdon a sűrű köd miatt elmaradt. .■Keleti csoport 1. Szegedi EAC 12 9 1 2 30: 7 19 2-3. Borsodi B. 11 6 3 2 22:11 15 2-3. Debr VSC 12 6 3 3 16: 8 15 4. Bp. Spart. 12 4 6 2 19:16 14 5. Jászberény 1? 6 2 4 22:19 14 6. Egyetértés 12 4 4 4 17:15 12 7. Szegedi VSE 12 4 4 4 16:16 12 8. Misk. MTE 12 4 3 5 17:19 11 9. UTTE 12 4 3 5 11:15 11 10. Ózd 11 4 3 4 13:21 11 11. Bp. Előre 12 4 2 G 21:26 10 12. Cegléd 12 4 2 6 12:22 10 13. Pénzügyőrök 12 2 5 5 12:14 9 14. - Kecskemét 11 z 3 5 11:16 9 15. Salg. SE 12 2 5 5 12 íl 16. Szolnok 11 3 1 7 12:15 7 A megyei I. osztályú labdarúgó-m érközések •eredményei Tiszaföldvár Mezőtúri AFC 2:1 Szó. MÁV II —Tm. Vasas 2:1 Tm. Fáklva—Mtúrt Honvéd 3:0 Karcag—Jászapáti VSC 2:1 (16 perccel a befejezés előtt sö­tétedés miatt félbeszakadt.) Kunhegyes—Kisújszállás 2:0 J ászá röks7á llás—J b. Lehel 2:1 Jb. Vasas TT—Abonv 8’*1 Kuuszentruárton—Fegy vernek 1 :l Úíahb tömegeket kapcsolt be az első megyei 1erme!őszövelkeze!i bajnokság a sportolásba A Törökszentmiklósi járás a megyei pontverseny győztese „Üdvözöljük megyénk terme­lőszövetkezeti sportolóit1’ olvas­hattuk vasárnap a törökszent­miklósi sporttelepen, amikor az első termelőszövetkezeti megyei bajnokságok döntőjére gyüle­keztek a járások és városok tsz sportolói. Igaz az időjárás nem kedvezett, azonban a nevezett járások csapatai — kivéve a jászapátiakat — így is megje­lentek. Ott láthattuk. Závodszki Sándor megyei TST elnököt. Molnár György KISZ Megyei VB szervező titkárát, Nagy Andrást, a KISZ" Megyei VB tagját. Kilenc órakor a csapatok fel­sorakoztak cs Molnár György elvtárs a KISZ Megyei VB ne­vében ünnepélyesen megnyitot­ta a döntőt. A labdarúgó selej­tezővel kezdetét vette a nemes vetélkedés. Két labdarúgó pá­lyán egymás után peregtek a mérkőzések. A hármas döntőbe, melyet körmérkőzéssel bonyolí­tottak le, Mezőtúr, Kunszent­márton és Törökszentmiklós csapatai kerültek. A döntő eredményei: Mezőtúr— Kunszentmárton 0:0, Mezőtúr—Tö­rökszentmiklós 1:0, Törökszentmik­lós—Kunszentmárton 0:0. A döntő érdekessége az volt, hogy az utolsó mérkőzésen dőlt el az elsőség kér­dése, melyet a mezőtúriak, Török­szentmiklós feletti győzelmükkel szerezték meg. Tizenegy órakor kezdődtek az atlétikai -versenyek, melyen több ,1ó eredmény Is akadt. Ezután került sor a röplabda döntőre, melyen vé­gig szoros mérkőzés nagy küzdel­met hozott. EHEDMENYEK: Labdarúgás: 1. Mezőtúr Győzelem Tsz. 2. Kunszentmárton Búzakalász Tsz,. 3. Kengyel Dózsa Tsz, ROPlABDAä . Férfiak: 1. Törökszentmiklós (Ken­gyel Dózsa Tsz). Nők: í. Törökszentmiklós (Ken­gyel Dózsa Tsz). ATLÉTIKA' Nők; 60 njéteres futás: 1. Varga Aranka (jászberényi járás) 9.2 mp. 100 m. futás: 1. Bata Julianna (jász­berényi j.) 17 mp. Távolugrás: 1. Varga Aranka (jászberényi j.) 3.79 m. Magasugrás: 1. B. Tóth Piroska (törökszentmiklósi j.) 115 cm. Súly­lökés: 1. Orovecz Júlia itörökszent- miklősl J.) 7.65 m. Gránátvetés: 1. Qrovecz Júlia (törökszentmiklósi j.) 40.17 m. Férfiak 100 m futás: 1. Gyólla! András (kunszentmártoni j.) 15.2 mp. Távolugrás: 1. Ország László (kunszentmártoni j.) 4 60 m. Magas­ugrás: 1. Kinder Ferenc (törökszent­miklósi j.) 155 cm. Súlvlökés: 1. Varga József (Mező'úr) 8.80 m. Grá- nátvetés: 1. Kinder Ferenc (török­szentmiklósi j.) 53.6 m. A verseny befejezése u*án került sor a díjkiosztásra, és az összesített pontverseny kihirdetésére. A dija­kat Molnár György, a Megyei KISZ VB. valamint Lesán János, a Me­gyei Falusi Sport Tanács elnöke ad­ta át. Pontversenyben első lett a törökszentmiklósi járás 97. 2. jász­berényi járás 53. 3. kunszentmártoni iárás 29. 4. szolnoki járás 27. . 5. Mezőtúr 21 ponttal. A labdarúgás­ban első helyen végzett a mezőtúri Győzelem Tsz csanata — egy tepes labdarúgófelszerelést (c!pő nélkül) kanott. A röplabdában első helye­zést elért kengyeli Pózsa Tsz együt­tese egy röolabdaáhvánvt hálóval és labdával kapott. A pontverseny­ben első helyezést elért törökszent­miklósi járást egy futball-labdával lutalmazták, melyet a Dózsa Tsz csapatának ajándékoztak Az. első hdvezést elért versenyzők és csa­patok szép kivitelű oklevelet kap­tak. Végezetül Molnár György elv­társ búcsúztatta a résztvevőket. Kérte, hogy továbbra snm hagyják abba a sportolást. Ve­gyenek részt az őszi-téli spar- takiádon, valamint a többi ver­senyeken Megköszönte g részt­vevők lelkes szereplését. Megérdemelt győzelmet aratott a magyar ökölvívó válogatott az NDK ellen Biztos győzelemmel zárta az idényt válogatott labdarugó csapatunk Magyarország—Belgium 3:1 (1:1) Népstadion, 60 ezer néző. vezette: Lemesics (Jugoszlávia). Nagy érdek­lődés előzte meg a talákozót, an­nál is inkább, mível a belga válo­gatott az eddigi három hivatalos mérkőzésen két úgynevezett magyar ,, arany csapatot*« győzött le. Egyszer a 20-as évek nagyszerű magyar vá­logatottját, egyszer pedig azt a csa­patot, melyben még szerepeltek a Wembley-i, a helsinki olimpia nagy­ágyúi. Rövid ünnepség és a himnu­szok elhangzása után hűvös, szél-, csendes időben a következő csapa­tok léptek pályára: Magyarorszag: Török — Mátrai, Sípos, Sárosi — Bhundzsák, Kotász— Sándor, Göröcs, Tictjy, Bodon, Bencsics. Belgium: Van'derstappen —* Drjes, Storme, Thellin — Mees, Mathonen — Pi­ters, Houf, Mallants, Paeschen, Or- lans. Góllövők: Göröcs, Tichy (2), illet­ve: Mallants. A magyar együttest nemigen tette próbára a belga csa­pat. A magyar csatársortól már ré­gen vártuk ezt a játékot Lendüle­tesen és bátran törtek kapura az ötösfogat tagjai. Természetesen a góllövéssel még volt baj ennek el­lenére is. Mindenesetre csatárso­runk e mérkőzésen mutá+ott játéka biztató jelenség. A csapat legjobb­jai: Sárosi, Bundzsák és Sándor voltak. A belga csapat legjobbjai: Vanderstappen, Storme és Paeschen voltak. Lemesics jugoszláv játékve­zető jól működött. Követte a játé-* kot és megfelelően helyezkedett. A meglátásai is jók voltak általában. A belga csapat góljának megadá­sánál hibát követett el, mert nem bírálta felüt partjelzőjét. a Belga B.—-Magyar B, 1 ú (1 ;1) Charleroi, Olympic stadion, 25 GOO néző, vezette: M. P. Roomer (Hol-* land). Csere; Iván helyett Rákosi, A himnuszok után a következőkép­pen állt fel a két együttes Belgium B: Nicolay — Happart, Raskin, Van Rooy — DelmuLle, Bollen — Lame, bért, Mokuna, Gybe Is, Willems, Van der Elst. Magyarország B: Tóth —• Kárpáti, Szigeti, Dudás — Paulás, Kleibán — Iván, Vasas, Monostori II., Pál, Fenyvesi. Már a mérkőzés elején, meglát­szott válogatottunk nagyobb techni­kai felkészültsége, de megzavarta játékosainkat a belgák szokatlan játékstílusa, valamint a pálya rossz talaja. Főleg csatársorunk játékfei- fogása volt igen helytelen. A szél­sők nemigen jöttek át a labdáért, ezenkívül a fej játékban is mindig alul maradtak. A belgák nagy becs­vággyal küzdöttek és technikai és taktikai hiányosságaikat nagy lel­kesedésükkel pótolták. Inkább a magyar csapat volt fölényben, de a csatárok a legtisztább helyzetek­ben is hibáztak, csapatunkból Pau­las és Fenyvesi játszott jól. Zoomer játékvezető szinte hibátlanul műkö­dött. Már csak a Martfűi MSE veretlen a DIB III északkeleti csoportjában Martfűi MSE—Debreceni GÖCS 2:0 (0:0) Debrecen. Stadion, 4000 néző, ve­zette: Gál. M. MSE: Papp — Papp R., Révész, Gulyás — Munkácsi, Mik US — Pálinkás, Rozsnyai, Böjti, Mészáros, Mezöteleki. D. GOCS: Si­mon — Oláh. Bogyó, Számadó — Balogh, Nótás — Somogyi, Wolf, Harlai, ,HoUósi, Tátrai. Már az előmérkőzésen mintegy 3 ezer néző volt kinn a pályán. Csa­patunk nyugodtan készülődött a nagy fontosságú mérkőzésre. 13.30-kor óriási „Hajrá!4« biztatás közepette vonultak ki a. csapa ok a játéktérre. Ünnepélyes zászlócsere következett, majd a GÖCS középcsatára elindí­totta 90 perces útjára a labdát. A hazai csapat óriási lendülettel in­dult támadásba. Egyik lefutás a má­sikat követte, de a martfűi védelem jól állt a lábán, minden támadást csirájában fojtottak el, igyekeztek lelassítani a támadást hosszú előre­vágott labdákkal. A hazai csapat fö­lényét hűen kifejezi: a 20. percben már 6:l-és szögletarány volt — ja­vára. A 26. percben Rozsnyai oko­san átemelte a labdát, amit Böjti tiszta helyzetben kapu fölé helye­zett. Az eddig eltelt időben ez volt a legnagyobb gólhelyzet, ami ki­használatlanul maradt. A csatárok továbbra is lendületesen támadtak, de eredményt egyik csapat sem tu­dott elérni. Az első félidő mezőny­játékkal ért véget. A második félidőt martfűi roha­mok vezették be. Szebbnél-szebb támadások gördültek a pályán, ami­kor Mezőteleki átadásából Rozsnyai — három játékost is kicselezve — az. elfekvő kapus mellet gyönyörű gólt lőtt. 1:0. Újrakezdés után csa­patunk átvette a játék irányítását, s teljes mezőnyfölényt harcolt ki. Teljesen megfordító'.t volt a játék képe az első félidővel szemben. Vé­dőink okosan szerelték az ellenfél támadásait, és küldték csatárainkat újabb és újabb rohamokba. Az 54. percben Mészáros labdájával Mező­teleki kiugrott, akit a 16-os és 11-es pont között a befutó balhátvéd fel­vágott. A játékvezető határozottan mutatott a 11-es pontra, melyet Mikus értékesített. 2:0. A két gólnál úgy látszottt, hogy a GÖCS teljesen elkészült erejével, és Martfű korlát­lanul uralta a mezőnyt. A csapat minden egyes tagja kiválóan ját­szott. kitűnőre vizsgáztak- küzdeni­akarásból. Nem ismertek elveszett labdát, és ekkor már a debreceni közönség is a vendégcsapatot . biz­tatta. A 79. percben majdnem újabb gólt ért el Martfű. Rozsnyai átadá­sával — aki„ a balszélen verekedte át magát —*Mezőteleki kapura tört. s a kapuba guruló labdát a befutó Pálinkás a gólvonalról rúgta ki. Nagy helyzet volt! De közben ezt a játékvezető Pál'nkás leséi lás a címén le is fújta. A hátralévő időben em­lítésre méltó esemény már nem tör­tént. az eredmény«, nem változott. Mezőnyjátékkal ért véget a mérkő­zés. A vendégcsapat méltán érdemelte ki a közönség tetszésnyilvánítását lelkes játékukért és sportszerű ma­gatartásukért. Jók: Panp. Révész. Mikus. Rozs­nyai, Mezőteleki. Gulyás. — illetve: Bogyó. Nó*ás, Somogyi, Hartai. A játékvezetői hármas mindkét fél megelégedésére — ki forste latiul ve zelte a nagyfontosságú — Csiszér e­Szolnoki MTE—Kis várd a 3:2 (1:0) Szolnok, MTE pálya, 400 néző. Ve­zette: Gyöngyösi dr.. Sz. MTE: Sár­kány — Pege, Török, Sagát — Bari­cza, Kiss — Szűcs, Máté, Cs. Farkas, Sári, Simon. — Kisvárda: Giricz — Kárpáti, Cimbalmos, Kundrák — Daboda, Jerkus — Kovács, Danes, Károly, Murczi, Hamza. Kezdés után a vendégek lendültek támadásba. — A második percben Danes lövése adott munkát Sár­kánynak. Egy ellentámadás során á 4. percben Szűcs elől mentettek a védők. Feljött az MTE, de eredmé­nyes támadást nem tudtak kialakí­tani. A csatársorban nem volt átütő erő. A vendégek lelkesen harcoltak. A 10. percben Károly nagy lövését védte Sárkány. Az első gól a 30. percben született meg. Szép adoga­tás után Simon lövése a hálóba kö­tött ki. 1:0. A gól fellelkesítette a hazaiakat. A 33. percben Máté lába előtt szedte fel Giricz a labdát. Vál­tozó és sokszor csapkodó volt ekkor a játék. A vendégek csatársora nem tudta áttörni a jól védekező MTE védelmét. A 45. percben Cs. Farkas futott el, de lövését a kisvárdai ka­puvédő hárítani tudta. Szünet után a vendégek lelkes tá­madást vezettek. Az 57. percben Danes lövését Sárkány kapu fölé tolta. Hallatlan lelkesedéssel küz­döttek a vendégek. Sokkal jobban játszottak, mint a hazaiak. Ennek eredménye is lett. Danes nagy erő­vel küldte a labdát a hálóba. 1:1; Sárkány a lövést nem védhette. Egy ellentámadás után Simon nagy lö­vését Giricz csak bravúrral tudta kiütni. A 62. percben vezetéshez ju- * tottak a vendégek. Szép támadás végén Kundrák váratlan nagy lövése felső kapufáról vágódott a hálóba; 1:2. A 75. percben Kárpáti a 16-oson belül kézzel ütötte le a labdát. Az MTE játékosok ll-est reklamáltak; de a játékvezető továbbot intett. A 80. perctől szépen feljött az MTE. A 85. percben Baricza átadásából Máté mintaszerű gólt lőtt. 2:2. Újrakez­dés után ismét az MTE rohamozott, és a 87. percben Kiss remek labdá­ját a tisztán álló Simon habozás nélkül továbbította a hálóba. 3:2. A vendégcsapat minden tagját di­cséret illeti jó játékáért. Nem is­mertek elveszett labdát. Az MTE játékosoknál hiányzott a lelkesedés; és sokszor kiütközött a kondíció- hiány is. A csatárok sokszor állva várták a labdát. A támadásban az utolsó percektől eltekintve — nem volt átütő erő. Ennek ellenére a győzelmet megérdemelték. Jók: Si­mon, Török, Baricza, Sárkány, illet­ve. Hamza, Cimbalmos. Kundrák. P. I. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Debreceni Honvéd—Nyírbátor 1:0, Debreceni Kinizsi — Szolnoki Kinizsi 1:0, Diósgyőri Bányász—Nyíregyházi Építők 1:0, (A 14. percben a nagy köd miatt félbeszakadt.). Nyíregyhá­zi stS5** T><'v"'pnoT1j Építők 2:0, Pe»* cee—Debreceni EAC 2A