Szolnok Megyei Néplap, 1958. november (9. évfolyam, 259-284. szám)

1958-11-13 / 269. szám

# SZOLNOK MEOTFt NÉPLAP "1953. nwemSer 1? * Tudósítóink jelenük a megyei , i. osztályba! Igazságos döntetlen Mezőtáii AFC—Jászberényi Lehel 3:3 (2:1) Mezőtúr, 1000 néző, vezette: Bállá Gy; MAi C: Kerekei — Szűcs, Czik- kely, Nagy I. — Török, Tóth — Csi- bi, Nagy H., Csele, Magyar, Gom­bás. Jt>. Lehel: Zaják — Fortuna, Mueza, Rákos — Gere, Elidesz — Gondos. Fekete, Kiss, Ficzek, Szi­geti. xi. sok esőtől . csúnya, sáros, de nem mély talajon találkozott a két legjobb *' csatársorral rendelkező cgyüit-S. Az első negyedórában ta- ppgatódzó játék iolyt. A 19. percben Szigeti villámgyorsan húzott el a balszélen, s nagy lövése a kapu mel­leit zúgott el. A MAFC vette át ez­után a játék irányítását, és a közön­ség lelkes biztatása mellett egymás után vezette támadásait. A 25. perc­ben Gond06 a jobbszélen elfutott es a kapu elé ívelt labdáját a jó ütemben érkező Ficzek nagyszerű fejessel küldte a jobb felső sarok­ba. 1:0. A gól után a MAFC roha­mozott.. A 30. percben Csibi a jobb- szálról kapu elé ívelt, s a labdát Csete egyből a hálóba vágta. 1:1. A MAFC fölényt ebben az időben több szöglet is jelezte. A 35. perc­ben egy beívelt szögletet Török ka­pásból a jobb sarokba bombázott. 2:1. fordulás után nagy iramban foly­tatódott a játék. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. •az 55. percben szögletet erlek el a vendegek. A szögletrúgásnál a ha­zai védelem elaludt, es Szigeti egyenlített. 2:2. Az 57. percben egy1 hazai támadásnál Csete ugrott ki tgy labdával, a 16-oson belül Mueza es Elidesz felvágták. A 11-est Czik- kely ér^ekesitet e. 3:2. A 65. percben Csibi a középcsaiar helyen ugrott ki, de Mueza kézzel visszahúzta. A megítélt büntetőt Zaják jo érzékkel ütötte szögletre. A 78. percben a hazai védelem hibájából Kiso egyenlített. 3:3. A hátralévő időben nagy küzdelem folyt, de az ered­mény már nem változott. Végered­ményben az eredmény igazságos. 1 Az első félidőben a MAFC, a má­sodikban a Lehel volt jobb. A já­tékvezetői hármas jól működött. MAFC ifi—Jb. Lehel ifi 5:0 (3:0) — Sindei — * Jászapáti VSC—Fegyvernek 4:1 (3:0) (Szögletarány <;v), ti:3), Jászapáti, 2üo nezo, \e/.e(le: Kaiman. Jvát; Sándor — FaoZuur, jjoooí, Vago — L luoí, Polgar — Bolyós, xvökéiiy I., Kusvai, Minalyi, Szüze. ver­jek: Varga — Öllé, Becsei, eziua —- Kocsis, Kocsmai* — r üie, Goder, Baiogn, csalari, Nagy. a mérkőzés i megeioző napokban nagy összeállítási gonddal küzdöt­tek a jaSzapatidK. naiom tanaiek- kai velleK lei a küzdelmet. Hazat lauiadasojvjcai indult a játék, Szir- ze labdáját Kuneny a. az oldalha­jóra fejelte. ívixntegy 15—20 percen at erős hazai loham atakuit ki, de a f elázó talaj nagyoau gabona a kibottiáKozási. A la. percoen sza- badrugasnoz jutottaK a hazataK, melyet szüze végzett el. Jól elta^L bállábas lövése a bal felső sarok­ban kötött ki. A vendégek csaK szórványosán támadtak. Különösen a halszélén alakítottak ki veszélyes helyzeteket. A 30. percben a hátra- húzodó Mihályi indított el egy tá­madást, Bolyóst szöktet e, aki a vedeimet aijatszva 2:0-ra növelte a VSC előnyét. Fordulás után feljöttek a fegyver- nekiek, s különösen a balszélsó Nagy volt veszélyes a hazai kapu­ra- A 73. percben az egyik fegyver- neki lefutás során 11-est ítélt a já­tékvezető. Ezt Csatári értékesítette. 2:1. A íegyvernekiek ebben az idő­ben veszélyesek voltak. A 75. perctől kezdve ismét feljöttek a hazaiak, s szinte kapujukhoz szegezték ellen­felüket. A 80. percben Szirze be­adását Kpkény I. a hálóba továb­bította. 3:1. A 86. percben Mihályi lövése a kapu mellé pattant. A 88. percben Szirze beadását Kökény I. küldte a hálóba. 4:1. Góllövők: Szirze, Bolyós, Kökény 1. (2), illetve: Csatári (11-esből). — Jók: Sándor, Bolyós, Kökény I., Rusvai, — illetve: Csatári, - Czifra, Varga. Jászapáti ifi—Fegyvernek ifi 4:0. H. I. A Szolnoki Camiatrcb adó műsora november 13-án Ifjúság hangja! — A kanyargó Ti­sza mentén ... a magyar nóta ked­velők kívánság műsora. — Falusi életképek. — Arcképcsarnok. Szov­jet könnyűzenei lemezeinkből. ®lő- \ Szóval! Riportok, tudósítások. — Hírek. Kunhegyes—Tiszaföldvár 1:0 (1:0) Kunhegyes, 100 néző, — vezette; Horváth L. A hazaiak : az alábbi összeállításban leplek pályára: Kísí —Liptak, Szabó III., Kun — Végsó ti., Szőke — Takács, Szabó II., Sza­bó I., Szalai, Végső I. Mélytalajú pályán közepesiramu mérkőzést vívott a két csapat. Az eső az egész játékidő alatt cseper- gett, s így a nagy sár, a pálya mély talaja az egész játékra rányomta bélyegét. Az egész mérkőzést küz­delem jellemezte. Az első percek­ben a vendégek veszélyeztetlek. Kü­lönösen a jó formában lévő Csanak volt veszélyes. A hazai védelem azonban minden esetben hárítan. tudott.. Késő ob a hazaiak lendültek támadásba. Ebben a játékidőben az egyik hazai támadás végén, a bal- szélre keveredett Szabó 1. ívelt ka­pu elé. Szabó II. fejelni ivóbálta, azqnban á sáros labda Takács elé csúszott, aki mintegy 4 méterről az ellenkező sarokba küldte. 1:0, A 25. percben Végső 1. kiugratta Szabó l.-et, aki elment a védők mellett. Lövését Tóth csak a kapufa segít­ségével tudta védeni. A játékidő to­vábbi részében hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe. A 32. percben a "vendégek szabadrúgáshoz jutottak, de ezt a vendégek közép- csatára mellé lőtte. Nagy helyzet1 volt! Szünet után sem változott a játék kepe. A palya talaja egyre mélyebb lett. Mindkét kapu felváltva került veszélybe, azonban a hazai támadá­sok ekkor is veszélyesebbek voltak. A 60. percben Szabó I. elment a vé­dők mellett, es nagy helyzetben mellé lőtt. Ezután a vendégek jöt­tek fel, és egy pár meleg helyzetet teremtettek a hazaiak kapuja előtt. A védelem azonban — Kissel az élen — jól rombolt. A hátralévő idő mezőnyjátékkal telt el, és a ha­zaiak az első félidőben megszerzett egygólos előnyüket tartani tudták. Jók: Szabó III., Végső II., Lipták, Kun, Szabó I., illetve: Csanak és a középcsatár. Tiszaföldvár ifi—Kunhegyes ifi 2:0. Barócsi * Jászárokszállás—Kunszent- mártan 2:1 (1:1) Kunszentmárton, 400 néző. Vezet­te: Csak 11. JaszáruKs^aiAas: Budis — Horváth, Sipeki, Győző — Nagy, Csel völgyi — Novak, Bagi, Kokai, Andre, JNemoda. ív. Mit.: Szabó — Priskin, Fapp, Oláh — Pintér II., Bozsik — Vizi, Vago, Pinter I. B. Tóth, Gyenés. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A _ talaj meglehetősen mely volt. így szép játék egyálta­lán nem alakulhatott ki. A vende­gek az 5. percben vezették az első tamadast. Sipeki, Novak, Nagy von a labda útja, de Papp meg tudta akasztani a támadást, majd Oláh hazaadott Novák elől. A másik Ol­dalon Pinter—Vágó—Pintér tamadas alakult ki, de Sipeki felszabadított. Majd Vágó lövésé Győzőbe akadt ti. A vendégek a baloidaioh vezet­tek támadást. Novak elől Szabó ki­futva vedeni tudott. Nyomban utá­na a másik oldalon gyors támadás alakult ki. Papp Vizihez játszott, ak; j fejjel Oláh elé tette a labdát, ó B. Tothnak továbbított, utóbbi átját­szotta a védelmet, és a jobbsarokba lo.t. 0:1. A gól után a vendégek kap­csoltak rá. A jobbszélen támadtak igen veszélyesen. A hazai védelem az utolsó pillanatban csak a gólvo­nalról tudott menteni, majd pedig a jaszárokszállási csatár az üres kapu mellé lőtt. A 20. percben újabb jász- árokszállási támadás alakult ki a jobbszélen. A beadást Bagi csípte el, és biztosan lőtte hálóba. 1:1. A következőkben hazai fölény alakult ki, de a félidő végéig az eredmény már nem változott. A második félidőben a nehéz, sá­ros talajon mindkét részről akadt több sportszerűtlenség. Először a vendégek ragadták magukhoz a kez­deményezést, de a hazai védelem hárítani tudott. Később feljöttek a kunszentmártoniak, és veszélyes tá­madást alakítottak ki. Pintér feje­sét Bódis hárította, majd nyomban Vizi lövése adott munkát a jász­árokszállási kapuvédőnek, amit szé­pen tisztázott. A másik oldalon pe­dig Novák elől Papp hazaadott. A látékidő ebben a részében egy-két _ hazai néző ahelyett, hogy biztatta volna csapatát, sportszerűtlenségre biztatta a játékosokat. Ennek tud­ható be, hogy a 73. perben Pintér a kiállítás sorsára jutott. A 71. perc­ben egy vendég4ámadás során Bagi ugrott ki, az ötösön átverekedte ma­gát a hazai védelmen, és biztosan lőtt a kapu közepébe. 2:1. Az utolsó negyedórában erősen szorongattak a hazaiak. Az egyik lefutásnál nagy kavarodás támadt a vendégek ka­puja előtt; A labeia kipattant a boly-? Az Októberi Szocialista Forradalom és a választás tiszteletére rendezett mezei futóversenyen az últöiüszámokban volt a legfőbb induló A Szolnok megyei Atlétikai Al- szövetség Szolnokon, a Szandai réten rendezte meg a Nagy Ok­tóberi Szocialista Forradalom győzelme, valamint a választá­sok tiszteletére kiírt mezei futó­versenyét szakadó és szemetelő esőben, igen sáros, ragadós tere­pen. Meg kell dicsérni valamennyi résztvevőt, hogy a rossz idő sem riasztotta vissza őket. Szép szóm­ban gyűltek össze az úttörő ver­senyző fiúk s lányok. Nem sok­kal maradt el tőlük az ifjúsági és serdülő fiúk mezőnye sem. Külön ki kell emelni a szolnoki Kassai úti általános iskolát, mely a legnagyobb számban volt kép­viselve. Dicséret illeti az újszá- szi Nagykerti általános iskola és a törökszentmiklósi Bercsényi Miklós Gimnázium versenyzőit, akik még vidékről is bejöttek, hogy sportversenyen keresztül is ünnepeljék az Októberi Szo­cialista Forradalom győzelmének évfordulóját. Szolnokról szép számmal megjelentek az Abonyi úti általános iskola, a Rákóczi úti általános iskola, a Szolnoki MÁV, az Ipari Tanulóiskola, a Verseghy Ferenc Gimnázium, a Közgazdasági Technikum és a j Gépipari Technikum versenyzői. A többi helybeli iskola, valamint vidéki sportkörök és iskolák meghátráltak a rossz időtől és nem indítottak versenyzőket. Egyes számokban a rossz idő és nehéz talaj ellenére is szép versenyt vívtak egymással a kü­lönböző iskolák, sportkörök ver­senyzői az egyéni- és csapat­helyezésekért. A verseny befe­jeztével a leánygimnázium osz­tálytermében kerültek kiosztás­ra a Hazafias Népfront megyei elnöksége, valamint a Megyei Testnevelési és Sport Tanács ál­tal adományozott tiszteletdíjak a legjobban szereplő versenyzők­nek. A Megyei Atlétikai Alszö- vetség pedig oklevéllel jutalmaz­ta az egyéni- és csapatverseny első három helyezettéit. Részletes eredmények. 300 méter, úttörő leány: 1. Magi Mária (Abonyi úti iek.) 59.0, 2, Bánszki Ilona (Abonyi úti isk.) 59.2, 3. Demeter Irén (Ujszász, Nagy kerti ált. isk.) 59.4, 4. Mihályi Klára (Abo­nyi úti isk.) 60.0, 5. Hasznos Júlia (Abonyi úti isk.) 61.2, 6. Deme Má­ria (605. ITSK) 61.7 mp. Csapatban: 1. Abonyi úti isk. (Ma­gi M„ Bánszki I., Mihályi K.) 7, 2. Kassai üli ált. isk. (Balázs J., Csa­bai A., Cs. Farkas M.) 21, 3. Kassai úti ált. isk. „B‘* (Magyari E., Már­ton K., Csényi E.) 36, 4. Ujszászi Nagykerti ált. isk. (Demeter I., Kun M., Juhász B.) 46, 5. wákóczi úti ált. isk. (Zsíros E., Keskeny A., Sipos P.) 51 pont. 5Q0 méter úttörő fiú: 1. Tóvizi Er­nő (Szó. MÁV) 1:34.0, 2. Serényi Já­nos (Szó. MÁV) 1:36.0, 3. Tárnái Ist­ván (Szó. MÁV) 1:36.2, 4. Varga Mi­hály (Rákóczi úti ált. isk.) 1:38.0, 5. Pálinkás István (Kassai úti ált. isk.) 1:38.2, 6. Bánkerti Sándor (Rákóczi úti ált. isk.) 1:40.0 p. Csapatban: 1. Szolnoki MÁV (Tó­vizi E„ Berényl J., Tárnái I.) 6, 2. Kassai úti ált. iskola ,,A‘< (Pálinkás I., Buskó ö., Sebestyén B.) 20. 3. Rá­kóczi úti ált. i k. (Varga M.,- Bán- kerli S., Soltsz A.) 20, 4. Kassai úti ált. isk. „B‘‘ (Szokoli S., Pásztor F., Sóki J.) 32, 5. Kassai úti ált. isk. ,,C‘‘ Lévai T.) Gyursánszki, Horváth F.) 42 pont. 500 méter serdülő női: 1. Császi Gizella (Közgazdasági Technikum) 1:58.8, 2. Császi Katalin (Közgazda-* sági Technikum) 1:59.0, 3. Kovács írén (605. ITSK) 1:59.3 p. 1000 méter férfi serdülő: 1. Tröm- böczik Péter (Verseghy gimnázium) 3:21.0, 2. Szombati László (605. ITSK) 3:22.8, 3. Géczi ZoPán (605. ITSK) 3:24.0, 4. Horváth Béla (Verseghy gimnázium) 3:25.0. 5. Fábián Tibor (Verseghy gimnázium) 3:30.0, 6. Pász­tor János (Gépipari Technikum) 3:34.0 p. Csapatban: 1. Verseghy gim­názium (Trömböczki P-. Horváth B., Fábián T.) 10 , 2. 605. ITSK (Szom­bati L., Géczi Z„ Törőcsik I.) 12 pont. 600 méter női ifjúsági: 1. Takács Katalin (Szó. MÁV) 2:28.0 p. 1500 méter férfi ifjúsági: 1. Sok­vári Sándor (Szó. MÁV) 5:10.0. 2. Andó János (Gépipari Technikum) 5:17.6. 3. Moldvai Sándor (Verseghy gimnázium) 5:17.6. 4. Horváth László (Verseghy g.) 5:19.8, 5. Oros Ferenc (Törökszentmiklósi gimn.) 5:24.0, 6. Beregszászi Károly (605. ITSK) 5:25.0 p. Csapatban: 1. Verseghy gimná­zium) Moldvai S., Horváth L., Bán­kerti B.) 17. 2. Törökszentmiklósi gimnázium (Oros F., Tóth L., FehéB B ) 21 pont. 800 méter női felnőtt: 1. Hegedűs Mmyhértné (Szó. MÁV 3:21.0 p. 3000 méter férfi felnőtt: 1. Czinege. József (Szó. MÁV 1:13.0. 2. Matint György (Szó. MÁV 11:13.0. 3. Földi László" (Szó. MÁV) 11:37.0 p. Csapat­ban: 1. Szó. MÁV (Czinege J., Ma­tint Gy., Földi L.) 6 pont, Magyar sportolót? a világversenyeken A magyar sport értékes hagyomá­nyai közé tartozik, hogy verseny­zőink egy kivételével (1920, Antver- pen. A központi hatalmak országait nem hívták meg) valamennyi olim­piai játékon megjelentek, és több­nyire sikeresen megállták helyüket. Szereplésük eredményessége azon­ban a felszabadulás- után ugrássze­rűen fokozódott. A felszabadulásig 9 olimpián vettek részt a magyar sportolók, és összesen 34 első, 26 második, és 23 harmadik helyet sze­reztek. Ezzel szemben a felszaba­dulás utáni három olimpiai játékon, Londonban, Helsinkiben és Mel- bourneben 35 első 25 második és 36 harmadik helyezést ériek el. Tehát többet, mint a felszabadulást meg­előző valamennyi olimpián. A nemzetek nem hivatalos pont­versenyében hazánk Londonban és Helsinkiben egyformán a harmadik helyre került, s csupán Melbourne- ben volt kénytelen megelégelni az ötödik hellyel. Rendszeresen részt- vesznek sportolóink a különböző sportágak világ- és Európa-bajnok- ságain. Ha megnézzük a felszaba­dulás óta a világ- és Európa-baj- nokságokon elért eredményeinket, szám szerint a következő eredmé­nyeket kapjuk. Világbajnokságokon 1947-ben 2 első és 1 második, 1954- pen pedig már 14 első, ugyanannyi második, és 12 harmadik helyezést szereztek versenyzőink. Hasonló a helyzet az Európa-bajnokságok te­kintetében is. Amíg sportolóink 194'6-ban egy első, egy második és két harmadik helyezést értek el, ad­dig 1954-ben már 12 első, 7 második és 7 harmadik hellyel büszkélked­hettek Igaz, a sport területén oko­zott ellenforradalmi zűrzavar jelen­tős visszaesést okozott mind a vi­lágbajnokságok, mind az Európa- bajnokságok tekintetében. Tehát felszabadulás óta a magyar sportolók összesen 62 világ- és 31 Európa-bajnokságot értek el. Kivá­lóan megállták helyüket olyan nagy­szabású nemzetközi sporteseménye­ken, mint a Nemzetközi Baráti Sportjátékok, és a Főiskolai Világ- bajnokság. Hagyományosan fejlett sportágainkban megőriztük előkelő helyünket a világ élvonalában. Lab­darúgóink olyan sikerekkel büsz­kélkedhetnek. mint az 1952. évi lon­doni 6:3-as győzelem, valamint az 1954. évi világbajnokságon megszer­ból, és a sárban lassan gurult a nem látható gólvonalra. A játékve­zető majdnem a felezővonalnál állt, nem is láthatta jól a kavarodásban, mégis határozottan kirúgást ítélt, Három perc múlva szögletet harcol­tak ki a hazaiak. A beívelt labdát magasra fejelték, mely a le~sésnéi az üres kapu előtt a lőni készülő kunszentmártoni. csatár előtt Kókai kezéről irányt változtatva ismét szögletre került. Azonnal 6—7 hazai zett második helyezés. Sajnos, az ellenforradalom éppen a labdarú­gást tépázta meg legjobban. így eb­ben a sportágban most sok pótolni­valónk van. Vívásban tovább fej­lődtünk. Most már nemcsak kardví voink tartoznak a világ élvonalába, hanem a többi fegyvernem képvi­selő i is. Úszásban és vízilabdában megle­hetős sikereket értünk el, az ellen- foradaloin miatt azonban ezek a sportágak is igen visszaestek. Úszó- sportunk erejét a helsinki olimpián elért négy bajnokság fémjelzi. Vízi­labdázóink pedig legutóbb is impo­náló fölénnyel őrizték meg elsősé­güket a budapesn Európa-bajnoksá- gon. Asztaliteniszezőink a világ- és Európa-bajnokságok sorával dicse­kedhetnek. Hatalmas arányú fejlő­désről tett tanúságot néhány olyan sportág, amely felszabadulás elő't a világ élvonalától messze elmaradt. Ezek közé sorolhatók elsősorban az atlétika. 1939-ben az Atlétikai Szö­vetség mindössze ezerha száz ver­senyzőt tartott nyilván. A nagysza­bású tömegversenyek következtében 1955-re a hivatalosan nyilvántartott atléták száma meghaladta a negy­venezret. S bár az ellenforradalom során sok atlétikai szakosztályt megszüntettek, az egész országban még 1957-ben is majdnem harminc­ezer rendszeresen versenyző atlétát tartottak nyilván. A kiváló magyar atlétikai szakem­berek jelentős haladást tettek az edzés-módszerek fejlesztésében, s ennek megfelelően élversenyzőink egyre jobb eredményeket értek el. Az olimpiai számokban valamennyi felszabadulás előtti szintet elérték, vagy a múltnak adták át. (Kivétel a 200 méteres síkfutás.) Iharos, Ró­zsavölgyi, Szentgáli, Kovács József. Csermák, Zsivóczki, Németh Imre, Szécsényi nevét jól ismeri a világon minden atlétabarát. Iharos Sándort 1955-ben a világ legjobb atlétájának választotta negyvenöt sportújságíró a világ minden tájáról. Ugyanebben az évben kapta meg a Helms-ala- pítványt is. Nagy haladást tett a kajak- kenu­sport is. Legjobbjaik kitűnően meg- éllták a helyüket az olimpián, a vi­lág- és Európa-bajnokságokon. Kü­lönösen emlékezetes az 1954. évi vi­lágbajnokságon elért 6 első helye­játékos karja lendült magasba, je­lezve a kezezést, a jászárokszállási védők is leálltak. A játékvezető azonban nem látott semmit. Nem ítélte meg a jogos 11-est. így az. egyik ponttól megfosztotta a hazaia­kat. A játékvezető utolsó 5 peregem működésével teljesen lerón.ota kü­lönbeni megfelelő vezetését. Jók- Bagi. Sipeki, Bódis, illetve: Vágó, B. Tóth, Papp. L. J. zésük. Ezen a világbajnokságon a magyar versenyzők nagy fölénnyel nyerték a nemzetek díját is. Világviszonylatban az élvonalba került az öttusa. Válogatottunk megnyerte a csapatversenyt 1952-ben a helsinki olimpián, majd megismé­telte kiváló szereplését az 1953—54, és az 1955. évi világbajnokságokon, sok sikert arattak ezenkívül kosár­labdázóink, tornászaink, sportlövé­szeink, műkorcsolyázóink . és más sportágbeli versenyzőink is. Ha csak a megyében nézünk szét, itt is megtalálhatjuk a fejlődést. Vízilabdában Boros Ottó és Kanizsa Tivadar személyében olimpiai baj­nokokkal rendelkezünk. Ezenkívül Boros Ottó kétszeres, Kanizsa Tiva­dar és Pintér István egyszeres Euró- pa-bajnok. A nemrég Szolnokról Ta­tabányára került Tóth L. Béla rövid­táv-futó £ Szolnoki MÁV színeiben nyert Vasutas Európa-bajnokságot. Ezenkívül Pál József többszörös magyar bajnok és csúcstartó szol­noki súlyemelő több Európa- és vi­lágversenyen öregbítette a magyar súlyemelés hírnevét. Kesjár András martfűi kézilabdázó pedig mint a magyar válogatott tagja szerzett si­kereket a magyar sportnak. Versenysportunk fejlődését bizo­nyítják a mérhető sportágakban év- *ről-évre felállított világ-, Európa- és országos csúcseredmények is. Spor­tolóink 1950-ben 4 világ, 4 Európa-, és 228 magyar csúcsot, 1954-ben 11 világ-, és 9 Európa-csúcsot, 1955-ben 13 világ-, és 17 Európa-csúcsot, 1956- ban 4 világ-, 4 Euiópa-, és 177 or­szágos csúcsot, 1957-ben pedig 2 vi­lág-, 4 Európa-, és 186 országos csú­csot állított fel, igazolva ezzel test- nevelési és sportmozgalmunk fejlő­dését. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt-Végrehajtó Bizottság Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Szolnok, Tisza Antal u. L em; Telefon: 20—93, 20—69, 23—20 A tápot előfizetésben es árusításban a Szolnok megyei postahivatalok és fiókposták teresztik. A lap előfi­zetési dija egy nóra n.— Ft. Elő­fizethető Oármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Szolnoki N.vomaa Vállalat Feleuv nvomdavezető: Mészáros Sándor