Szolnok Megyei Néplap, 1958. október (9. évfolyam, 232-258. szám)

1958-10-21 / 249. szám

SZOLNOK MTtGTF! NfTTLAF 1988. olrtúker 51: CSEH KATALIN (Szó» MÁV) megyei csúccsal győzött a megyei összetett atlétikai bajnokságon A Szolnok Megyei Atlétikai Szö­vetség 14-én, kedden es 15-én, szer­dán rendezte meg az 1958. évi me­gyei serdülő, ifjúsági és íeLnótt óubzetett bajnokságát. A verseny Igen kellemetlen, szeles, hideg idő­ben, a második napon pedig időn­ként szakadó esőben került meg­rendezésre. Azonban a rossz idő ellenére is születtek jobb eredmé­nyek. A serdülő Cseh Katalin hár- Yuasversenyben megyei serdülő, if­júsági és felnőtt csúcsot állított fel. Magasugrásban 145 cm-t ugrott. A női ifjúsági versenyt Nemestaivi Melinda nyerte, igen biztatóan ver­senyzett mindhárom számban. A női felnőtt ötösverseny győztese Szedlák Borbála lett, aki egyenle­tes teljesítményével előzte meg a második helyen végző Hegedűs Menyhértnét. A serdülő fiúk versenyét Hor­váth Béla nyerte. Ebben a szám­ban alakult ki a legnagyobb küz­delem az első helyért. Tíz verseny­ző vetélkedett a különböző ver­senyszámokban a bajnoki címért. Nem sokkal maradt el tőlük az if­júsági 'férfiak versenye sem, ahol 8 versenyző nagy küzdelmet vívott öt versenyszámban a győzelemért. Végül is Balassy Péter került ki győztesen. Balassy különösen tá­volugrásban ért el igen szép ered­ményt. Túlszárnyalta eddigi leg­jobbját és 658 cm-es ugrásával elő­kelő helyre vereke'dte íel magát a magyar ranglistán is. A felnőtt férfiak versenyében, a tízesverseny hozta a. legedkesere- dettebb — küzdelmet. — Di­cséret illeti Oros Jánost, aki végig küzdötte az összes versenyszámo­kat és győzletíkén- került ki a ver­senyből. Nagy akaraterejéért He­gedűs Menyhért is megérdemli a dicséretet. Nem kis dolog 10 ver­senyszámot végigdolgozni, pláne amikor a legerősebb ellenfél az időjárás. RÉSZLETES EREDMÉNYEK: Felnőtt férfiak: Tízesverseny: l. Oros János (Szó. MÁV) 3899 pont (11.7 mp, 518 cm, 9.92 m, 160 cm, 53.5 mp, 18.8 mp, 37.96 m, 220 cm, 25.83 m 4:52.0 p.) 2. Hegsdüs Meny­hért (Szó. MÁV) 2380 pont. Férfi ifjúsági ötösverseny: 1. Ba­lassy Péter (Szó. MÁV) 1945 pont (25.1 mp, 658 cm, 31.23 m, 31.15 m, 3:14.0 p.), 2. Bede János (Szolnoki MÁV) 1704, 3. Bánkerli Béla (Szó. MÁV) 1654, 4. Fekete László (Szó. MÁV) 1625, 5. Raj Ferenc (Szó. MÁV) 1612, 6. Tóth Lajos (Szó. MÁV 1453, 7. Takács Endre (Szó. rrSK) 1316 8. Soltész András (Szó. J/TSK) 946 pont. Férfi serdülő hármasverseny: 1. Horváth Béla (Szó. MÁV) 1222 pont (13.4 rr^p, 12.55 m 140 cm), 2. Borzi Zoltán (Szó. 1TSK) 1194, 3. Geczi Zoltán (Szó. ITSK) 1121, 4. Tóvizi Ernő (Szó. MÁV) 1109, 5. Hegedűs G. József (Szó. ITSK) 1088, 6. Szombati László (Szó. ITSK) 1079, 7. Mák András (Szó. ITSK) 1058, 8. Pintér Mihály (Szó. MÁV) 930, 9. Erdei Tibor (Szó. ITSK) 911, 10. Venyige István (Szó. ITSK) 824 pont. Női serdülő hármasverseny: 1. Cseh Katalin (Szó. MÁV) 1872 pont me­gyei serdülő, ifjúsági és felnőtt csúcs, (14.0 mp, 145 cm 8.35 m, ré­gi csúcs: Schifflen Magdolna 1598 pont 1957-ben), 4. Deme Mária (Szó. MÁV) 1134, 5. Mihályi Irén (Szó. MÄV) 936 pont. Női ifjúsági hármasverseny: 1. Nemesfalvi Melinda (Szó. MÁV) 1704 pont (14.2 mp, 130 cm, 10.15 m), 2. Takács Katalin (Szó. MÁV) 1447 pont. Női felnőtt ötösverseny: 1. Szed­lák Borbála (Szó. MÁV) 2287 pont (31.0 mp, 16.1 mp, 135 cm, 383 cm, 8.93 m), 2. Hegedűs Menyhértné Szó. MÁV) 2122 pont. Sz. J. Jászberényi tndósítónktól Egyetértés — Jászberényi Va­sas 2:1 (0:1), Soroksár. 2000 né­ző, vezette: Budán. Egyetértés: Vilmos — Orosz, Ombódi, Molnár—Székely, Für­jes — Egresi, Aspirány, Sárvá­ri, Szing, Bozsik. Edző: Gyet- vai László. Jászberény: Balogh — Udva­rias, Túri Kovács — Bonczi, Pintér — Szántai. Rétsági. Bu- chár, Bíró, Hegedűs. — Edző: Szépíöldi József. Az Egyetértés kezdte a játé­kot, de a Vasas vezette az első támadásokat. Már a harmadik percben Rétságinak volt nagy helyzete, de kapu mellé lőtt. Á Vasas hátravont középcsatárral játszott. Az Egyetértés az 5. percben vezette az első táma­dást.— Később, — a 22 perc­ben a kiugró Hegedűst letalpal­ták a 16-oson. A szabadrúgást Pintér a sorfalba lőtte. A Vágás ekkor már átvette a játék irányí­tását.. A 26. percben Szántai el­ment, de a 16-oson fellökték. A játékvezető sípja azonban néma maradt. A 31. percben szép ha­zai támadás után Egresi beadá­sát Balogh a levegőben úszva húzta le. A 39. percben Rétsági elment a védők mellett, Hege­dűshöz'játszott. aiki Szántaihoz továbbított, utóbbi egy csel után nagy lövést küldött a kapu bal­sarkába. 1:0. A gól után újra a Vasas ve­zetett veszélyes támadást, de Hegedűs óriás helyzetben ka­pusba lőtt. A mérkőzés legna­gyobb helyzete volt! A 43. perc­ben Fürjes csúnyán beletalpalt Pintérbe, s a játékvezető még csak .nem is figyelmeztette. Pin­tért levitték a pályáról. Fordulás után a '■érült Pintér a balszélre állt, ahol csak sta­tisztálni tudott. így a Vasas vé­gig csak tíz emberrel játszott. A 47. percben Szántait a játékve­zető |évesen . állította meg les címén, nem vette észre, hogy Ombódi hátrább volt. Egyetér'és támadások köve*k-’,rtek, de a Vasas védelem jól állt a lábán. A Vasas labdatartésra rendezke­dett be. Az 57. percben Aspirány és Egresi nagy lesen várták a labdát, amit Bozsik adott be. Egyszerre ugrottak a labdáért és Egresi lérúgta saját társát, As- pirányt, akit levittek a pályáról •és nem tudott visszatérni. így .az Egyetértés is tíz főre olvadt. A - Vasas teljesen átvette a já­ték irányítását. A 63. percben Bírónak volt jó helyzete, de lö­vése Ombódi lábáról szögletre pattant. A beívelt labdát Vilmos szépen húzta le. Sokszor állítot­ták lesre a Vasas csatárakat az Egyetértés védők. A 75. perc­ben Kovács is előretört, de az utolsó pillanatban szerelték. Le­vegőben lógott a Vasas-gól, de a hazai védelem — Ombódival az élen — mindent mentett. A 84. percben egy ártat’an Egyetértés támadás után az elő­rehúzódott Qmbódit Túri a 16-o- oldalvonalán szerelte. Ombódi elesett. A játékvezető határozot­tan szabadrúgást ítélt a 16-os ol­dalvonaláról. A hazaiak ll-e»t reklamáltak. A játékvezetőt az Egyetértés edzője és vezetői vették körül és a partjelzőhöz vitték, akitől valamit kérdezett és utána a 11-es pontra muta­tott. Hatalmas játékvezetői hi­ba volt! Túri szerelése ugyanis szabályos volt a 16-oson kívül. Nem Is volt lövő helyzetben Om­bódi. A tárgyilagosabb pesti né­zők is tüntettek a játékvezető ellen. A pályán tumultus támadt a játékvezető körül, de az most már hajthatatlanul elrúgatta a 11-est, amit Ombódi értékesített. 1:1. A gól teljesen megzavarta a Vasas játékosokat, kapkodtak. A játékvezető szabadrúgás-invá­ziója révén a Vasas kapuja előtt pattogott a labda utolsó per­cekben. A 89. percben egy sza­badrúgást Balogh — ahelyett, hogy megfogott volna — tenyér­rel az ötösön álló Bozsik elé A labdarúgó I\B II eredményei Keleti csoport: SZEAC—Szegedi VSE 4:0 Borsodi Bányász—Saig. SE 1:1 Ceglédi VSE—Bp. Spartacus 1:1 Debreceríi VSC—Bp. Előre 3:0 Ózdi Vasas—Pénzügyőrök 2:1 Miskolci MTE—Kecsk. Dózsa 2:0. A keleti csoport állása: 1. SZEAC 8 6 1 1 20: 4 13 2. Debrecen 8 4 3 1 10: 2 11 3. Borsodi B. 8 4 3 1 19: 9 11 4. Bp. Spartac. 8 4 3 1 15:11 11 5. Egyetértés 8 3 3 2 15:10 9 6. Jászberény 8 3 2 3 15:13 8 7. Kecskemét 8 3 2 3 9:11 8 8. Salg. SE 8 2 4 2 9:14 8 9. Özd 8 3 2 3 10:16 8 10. Pénzügyőrök 8 1 5 2 7: 7 7 11. MMTE 8 2 3 3 8:11 7 12. Cegléd 8 3 1 4 10:16 7 13—14*. UTTE 8 2 2 4 7:12 6 13.14. SZVSE 8 1 4 3 7:12 6 15. Szolnok 8 2 1 5 8:11 5 16. Eps Előre 8 1 1 6 13:23 3 ütött, aki azt a hálóba vágta. 2:1. Nagy kapusihiba volt. . A Vasas ezt a mérkőzést kizá­rólag a gyenge játékvezetők miatt vesztette el. Vésig jobb volt a helyieknél. Egyénileg Ba­lognak sok szép védése volt, de a második gólnál döntő hibát vétett. Udvarias végig megnyug­tató volt. Túri nagy munkát végzett. Kovács volt a védelmi hármas legjobbja. Pintér sérülé­séig nagy munkát végzett. Bonc­zi volt a csapat legjobbja, so­kat segített a támadásban és a védekezésben egyaránt. A csa­társor legjobbja Bíró volt. — Szántai gyengén játszott, sokat cselezett feleslegesen, gólja azonban szép teljesítmény volt. Rétsági sokat és feleslegesen cselezett. Buchár jól látta el a hátravont középcsatár szere­pét, Hegedűs gyengén és félén­ken mozgott. Az Egyetértésből Ombódi, Für­jes és Bozsik vált ki. Budán játékvezető a mérkő­zést gyengén és sok hibával ve­zette. Tévedései sorra a Vasast sújtották. A 11-es megadása olyan kirívó hiba volt, melyre fel kell figyelni illetékeseknek és megfelelő intézkedést kell tenni, hogy ilyen játékvezetők nagyfontosságú NB. II.-es mér­kőzéseket ne vezessenek a jö­vőben. A két partjelző a közön­ség hatása alá kerülve ítélke­zett. G. J. A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság eredményei Jászberényi Lehel—Fegyvernek 6:1 Mező'.úri AFC—Jb. Vasas II. 11:1 ICunszentmárton—Tisza földvár 1:1 Jászárokszállás—Tm. Vasas 4:2 Kunhegyes—Mezőtúri Honvéd 2:2 Jászapáti VSC—Abonyi MTE 5:0 Karcagi MEDOSZ—T. Fáklya 1:1 Szó. MÁV II.—Kszállás elmaradt A labdarúgó NB Ili. eredményei Martfű még a nyo'cadik fordu ó után is veretlen Tiszaiak—Martfűi MSE 2:2 Debreceni Göcs.—Nyíregyh. Ép. 1:0 Debreceni Építők—Szó. MTE 5:0 Szó. Kinizsi—Debreceni Honvéd 1:1 Debreceni Kinizsi—Pereces 2:2 Diósgyőri Bányász—Ormosbánya 3:1 Válogatott labdarúgó mérkőzés Szolnokon Román utánpótlás—Magyar utánpótlás válogatott Október 26-án délután nem mindennapi labdarúgó mérkőzés színhelye lesz a Szolnoki MÄV sporttelepe. Ugyanis itt rendezi meg a Magyar Labdarúgó Szö­vetség a román és a magyar utánpótlás labdarúgó válogatott­jainak találkozóját. Szolnok vá­ros és a megye sportkedvelői­nek megbecsülését jelenti, hogy Szolnokot jelölték ki a találko­zó színhelyéül. Minden bizony­nyal nagy számban keresik majd fel a sportkedvelők 26-án dél­után a MÁV sporttelepet, hogy tanúi lehessenek a két ország utánpótlás 'válogatottjai találko­zójának. Nemzetközi sporttalálkozó a választás tiszteletéie — LENGYEL NÉPKÖZTÁRSASÁG IFJÚSÁGI BIRKÓZÓ VÁ­LOGATOTTJA — SZOLNOK MEGYE IFJÚSÁGI VÁLOGA­TOTTJA — A választási sportműsor keretében október 22-én, szer­dán 18 órai kezdettel a Megyei Tanács nagytermében nemzet­közi birkózóversenyt rendez a Megyei Birkózó Szövetség es a Szolnoki MÁV SE. A Lengyel Népköztársaság ifjúsági birkó­zó válogatottja és a Szolnok megyei ifjúsági birkózó váloga­tott lepnek szőnyegre. A nemzetközi találkozót nagy érdeklő­dés előzi meg. Jegyek elővételben is kaphatók a Sport cukrász­dában és a Járműjavító Vállalatnál. A labdarúgó 1SB ll.-ért f Nehéz küzdelem után győzött a M Szolnoki MÁV—Újpesti TTE 2:0 (1:0) Szolnok, MÁV sporttelep, 1800 né­ző. Vezette: Benkő Budapest (Ta- usz— Blúzs Budapest.) Szolnok: Lá­zár — Erdész, Sándor, Juhász — Draskóczi, Fehérvári — Serfőző, Csábi, Horváth, Szekeres, Dobos. Edző: Csikós Gyula. UTTE: Lung — Sólyom, Naszódi, Hartmann — Karácsonyi, Zimmennanp — Laka­tos, Tábori, Lackó Koncsik, Ba­logh. Edző: Kármán József. Napsütéses, de hűvös időben, az UTTE kezdte a játékot, a MÁV kapcsolt rá jobban és már az első percekben hevesen ostromolta az. újpestiek védelmét A 7. percben büntetőt rúgott Horváth az alapvo­nal cs a 16-os érintkezési pontjá­ról. Ezt komerra mentették a vé­dők. llorvá h sarokrúgását a másik oldalon ismét az alapvonalon túlra rúgták az újpestiek. Ezt Serföző jól ívelte a kapu elé és a szemfü­les Csábi közelről a sarokba fe­jelte. 1:0. A gól után érezhetően nagy az öröm a szolnokiaknál és még egy néhány szép akció mutat­ta, hogy a hazaiak ma nem akar­nak veszíteni. A másik fél játékán sem látszott meg a váratlan ered­mény, Változatos mezőnyjáték ala­kult ki. melyben a hazaiak részé­ről a lelkesedés; a vendégek játé­kában az egyéni képzettség és pa- gyobb technikai fölény domboro­dom ki. A küzdelem nagyrészt a két 16-os között zajlott le; igazi gólhelyzet ritkán adódott. A szol­noki kapu előtt Sándor bizonyta­lankodása és Lázár felesleges kifu­tása alkalmával volt izgalom; az UTTE kapuja előtt Csábi és Serfő­ző kapáslövése egy kis higgadtság­gal gólt eredményezhetett volna. A nézőtéren feszült volt a hangulat, mert a játék képe alapján az l:0-ás vezetés nem látszott megnyugtató­nak. A második félidő azzal kezdő­dött, hogy Szolnok két érvényte­len gólt ért el, az UTTE ellen* á- madásai viszont sorozatos sarokrú­gást eredményeztek, s bizony elég baljóslatú volt a helyzet. Szeren­csére Lázár nagy nyugalma és né­hány jó ütemű közbelépése tisztáz­ta a helyzeteket. Az 57. percben Dobos a jobbszámyon ment el, a labda a baloldalon lévő Szekeres elé pattant, aki okosan Csábi elé fejelt és a befutó Csábi villámfe­jese a léc mellett vágódott a háló­ba. 2:0. Az újabb eredmény után kissé felengedett a szorongás, mind a pályán, mind a nézőtéren. Az UTTE azonban ezt sem méltányol­ta és Fehérvári pillanatnyi tétová­zása után csaknem gólt kaptunk, szerencsére a jó lövés az ellenkező felső sarok mellett zúgott el. A 75. percben szabadrúgást lőtt Horváth. A lövés a sorfalról újra hozzá ke­rült: űlabb éles lövését Lung kiej­tette, de a berohanó csatáraink elől sikerült megkaparin<ani. Köz­ben a játékvezető az UTTE legak­tívabb csatárát, Baloghot felese­lésért k? állította. Et^ől kezdve csap­kodó, alacsony színvonalú lett a játék. A szolnoki csafársor néhány rajtaütésszerű támadása hibás át­adások miatt elhalt az UTTE 16- osán, és csak Szekeres érvénytelen gólja volt esemény, A szolnoki csapat ezen a mérkő­zésen nagy akarással játszott és a szó szoros értelmében kicsikarta a győzelmet. Az együttes most is igen nagy hibaszázalékkal játszott, de Csábi szemfülessége eldöntötte a mérkőzést. A védelem ebben az összeállításban szilárdabbnak tűnt, néhányszor azonban most is zavar­ba jöttek. Lázár egy-két veszélyes labdát bravúrosan védett. Erdész nagy harcot vívott Baloggal, s több esetben csak szerencsével mentett előle az utolsó -pillanatban. Sándor egészen jól játszott, egy al­kalommal tétovázása miatt azonban majdnem gólt kaptunk, de ebben Lázár is ludas volt. Juhász jó erő­ben van, határozottsága és kemény­sége jól érvényesült. Fehérvári né­hány remek szereléssel és jó he­lyezkedéssel javuló formát muta­tott; egy nagy hibát ő is vétett. — Draskóczi hasznosan illeszkedett be az együttesbe. A csatársor összjá- téka sok kívánnivalót hagy mags után, bár most sokkal többet mo­zoglak. Dobos lendületes elfutása: még a kitűnően játszó Sólyomnak is gondot okoztak. Csábit nagy akarása és két ügyes gólja dicséri Szekeres és Horváth sokat építet­tek. kár, hogy a játékot nem te­relték jobban a szélsőkre. Serfőzc nagy lámpalázzal küzdött, ha nerr akart volna nagy dolgokat véghez­vinni. csak a legközelebbi játékos­társaknak átadni a labdát, több si­kere lett volna. Az első gólt ered­ményező sarokrúgása mintaszert: volt. Az UTTE most nem volt olyan nagy ellenfél, mint a múltban, de mindvégig kitartottak és csak igei' nehezen adták meg magukat. A védelem volt a csapat legjobb ré­sze; a csatársorban a balszélső Ba­logh és Karácsonyi volt jó. Játé­kuk inkább a mezőnyben érvénye­sült. A játékvezetői hármas határozot­tan, jól vezette a mérkőzést. H. Gy. A TOTÓ eredménye 42. hét 1. Ferencváros—Vasas 2 0:1 2 Bp. Honvéd—U. Dózsa 2 0:1 3. Diósgyőr—MTK 2 0:S 4. Győr—Dorog x 1:1 5. Salgótarján—Miskolc 1 3:0 6. Tatabánya—Szombathely 1 3:0 7. Vác—láng 1 3:( 8. Délbudai Spartac.—Komló 2 0:: 9. PVSK—Pécsi Dózsa 2 2:4 10. Székesfehérvár—KISTEXT x 1:1 11. Szállítók—Budafok 1 4:1 12. Zalaegerszeg—Mosonmagy. x 1:1 miiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiii A Magyar Rádió ét Televízió Szolnoki Stúdiójának műsora — 1958. október 21-én at223 m-es középhullámon 17—18 óráig Hírek — riportok tudósítások a nap eseményeiből. — Mezőgazda- sági híradó. —? Nőknek szól. — Hasznos tanácsok asszonyoknak — Ezt láttam a Szovjetunióban. Él­ménybeszámoló. — Muzsikáló fia­talok: zenei műsor. Sporthírek me­gyénk sportéletéből. Szolnok megyei NÉPLAP Szolnok Megye! Pártbizottság es a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: a Szolnok Megye! Párt-Végrehajtó Bizottság Szerkeszt! a szerkesztőbizottság Szerkesztőségi Szolnok: Tisza Antal u. *; E em. Telefon: ZO—S3. ZO—69. 23—20 A lapot előfizetésben ée árusításban a Szolnok megyei postahivatalok és fiókposták teresztik. A lap előfize­tést dl'a egy hóra tt.— forint; Elő­fizethető bárméív postahivatalnál és kézbesítőnél; Szolnok! Nvomda Vállalat Felelős nyomdavezetőt Mészáros Sándor