Szolnok Megyei Néplap, 1958. május (9. évfolyam, 103-128. szám)

1958-05-08 / 108. szám

9 Szolnok mom sssssf 1958. májai 8. R Pedagógus Szakszervezel felhívása a Falusi Dolgozók Sparfakiádjának sikere érdekében Kedves Igazgató Kartárs! Az évenként megrendezésre kerülő Falusi Dolgozók Spar- takiádja egyre jelentősebb szerepet tölt be a falusi sport­életben. Az ezévben lebonyolí­tásra kerülő VII. Falusi Dol­gozók Spartakiád országos dön tője megrendezésének jogát — az eddigi jó szereplés ju­talmául — Szolnok megye kapta. E kitüntetést eddigi eredményeink túlszárnyalá­sával szeretnénk viszonozni. A siker érdekében fordu­lunk most kérésünkkel az is­kola-igazgató kartársakhoz. A falu kulturális- és sportéle­tében a pedagógusok mindig jelentős szerepet vállaltak. Még fokozottabb segítségre van szükség a VII. Falusi Spartakiád eredményessége érdekében. A szervezésben és a sportmunka irányításában járatos nevelők kapcsolódja- uak be a falusi fiatalság mi­nél szélesebb tömegeinek a felkészítésébe és edzéseik irá­nyításába. Különösen a test­nevelő tanárok tudnak itt je­lentős segítséget nyújtani. — Azok a fiatal pedagógusok, akik maguk is sportolnak, vegyenek részt a falusi fiata­lok edzésein, versenyein. Ez­zel is segítsék elő községük sportmunkájának eredmé­nyességét. Kérjük az Igazgató kartár­sakat, hogy az iskola udvarát és sportfelszerelését a felké­szülés idejére bocsássák a KISZ, a helyi sportkör veze­tősége, a fiatalság rendelkezé­sére. A Falusi Dolgozók Spar- takiádjának a megrendezését a Magyar Testnevelési és Sport Tanács a KISZ-re bízta. A si­ker azonban csak akkor biz­tosítható, ha a falu egész tár­sadalmi ereje is összefog. — Éppen ezért kérünk az igaz­gató kartársaktól — a falu sportolnivágyó ifjúsága nevé­ben — segítséget. Testnevelő kartársak! Se­gítsétek szaktudásotokkal a Falusi Spartakiád sikerét, hogy megyénk ebben az év­ben is eredményesen szere­pelhessen az országos döntőn. Kiss László •z MTVB Oktatási Osztály vezetőhelyettese Juhász Jenő • Pedagógus Szakszervezet TB elnöke Szurgyi István a Pedagógus Szakszervezet megyei sportfelelőse Bertalan Imre a Pedagógus Szakszervezet testnevelő szakcsoport vezetője ISépes mezőnyök indultak az atlétikai LB l. fordulójának 11.’III. osztályú versenyén Szolnokon Igen szeles, hűvöa idő köszön­tött vasárnap reggel városunkra. Ennek ellenére a kora délutáni oraacban nagy létszámú verseny­zőgárda gyülekezett a MÁV sporttelepen. Kettő órakor kez­dődött meg a Szolnoki MÁV ál­tal rendezett II. osztályú és a Szolnoki ITSK ' által rendezett III. osztályú egyesületi bajnok­ság első fordulója. A II. osztá­lyúak versenyén Nógrád és Szol­nok megye versenyzői találkoz­tak. A Heves megyeiek ismeret­ien okok miatt távolmaradtak. A III. osztályúak versenyén pe­dig Szolnok megye atlétái áll­ták rajthoz a törökszentmikló- siak kivételével, akik szintén is­meretlen okok miatt nem jelen­tek meg. A II. osztályúak ver­senyén a Szolnoki MÁV atlétái 12, a Jászberényi Vasas atlétái 3, es a Salgótarjáni UMSE ver­senyzői 2 számban győzedelmes­kedtek. A III. osztályúak verse­nyén már jobban megoszlottak az erőviszonyok, a Szolnoki MÁV 6, a Jászberényi Vasas 4, Martfűi MSE 3, a Kisújszállási MÁV MTE 2 és a Szolnoki ITSK 1 versenyszámban végzett az el­ső helyen. n. osztályú eredmények: Férfiak: 100 m: 1. Oros János, F, (Sao. MÁV) 11.2, 2. Illés I. (Kisújszállás) 11.5, 3. Nándoríi Ernő, I, (Balassagyarmat) 11.7 mp. — 400 m: 1. Oros Jáno6, F, (Szó .MÁV) 52 0. 2. Czinege Jó­zsef, F, (SZÓ. MÁV) 54.0, 3. Bal- ko István, F, Balassagyarmat) 56.2 mp. — 1500 méter: l. Matint György, F. (Szó. MÁV) 4:27.2. 2. Nagy Zoltán, F, (Szó. MÁV) 4:30.0. 3. Nagy István, F. (SUM­SE) 4:35.6 mp. 5000 m: 1. Gádó Ferenc, F. (SUMSE) 17:29.6, 2. Nagy István, F. (SUMSE) 17:43.2 p. 119 m gát: 1. Bede János, I. Szó. MÁV) 17.5 mp. 200 m gát: 1. Bede János, I. (Szó. MÁV) 28.6 mp. 4X100 m váltó: i. Szol­noki MÁV (Oros, Tóth A., Bede, Czánege) 47.0 mp. Magasugrás: l. Balassi Péter. I. (Szó. MÁV) 170, 2. Varga Mihály, F. (SUMSE) 145 cm. Távolugrás: 1. Varga Mihály, F. (SUMSE) 606, 2. Illés István. I. (Kisújszállás) 594, 3. Tóth András, F. (Szó. MÁV) 545 cm. Súlylökés: -l. Katona József, F. (Szó. MÁV) 14.02, 2. Nagy Gábor, I. (Szó. MÁV) 13.41, 3. Márki Szabolcs. T. (Karcag) 10.84 m., Gerelyhajítás: l. Magas Oszkár, F. (Szó. MÁV) 55.10, 2. Katona József, F. (Szó. MÁV) 62.60, 3. Krasznai Miklós, I. (Szó. MÁV). 38.45 m. Nők: 100 ni: l. Kazi Olga, I. (Jászberény) 13.3. 2. Takács Ka­talin, I. (Szó. MÁV) 13.4, 3. Pá­linkás Erzsébet, S. (Szó. MÁV) 13.7 mp. — 400 m: 1. Kazi Olga 1. (Jászberény) 64 8. 2. Csetneki Julia. S. (SUMSE) 71.5 mp. 4x100 ra váltó; i. Szolnoki MÁV (Ta­kács, Mezri. Pálinkás. Schiffler) 55.2 mp. Magasugrás: 1. Kóczián Mária, I. (Jászberény) 140, 2. Ur- bán T’ona. S. (Szó. MÁV) 130. 3. Schiffler Magda, I. (Szó. MÁV) 125 cm. Sülylökés: i. Nemesfalvi Melinda, I. (Szó. MÁV) 11.02, 2. Darvasi Eleonóra. I. (SUMSE) 10.92, 3. Schiffler Magda. I. (Szó. MÁV) 9 80 m. Gerelyhajítás: 1. Urhán Hona. S. (Szó. MÁV) 31.10. 2. Darvasi Erzsébet, I. (SUMSE) 30.12, 3. Neme.sfalvi Melinda, I. (Svo. MÁV) 21.92 m. ITT. osztályú eredmények: Férfiak: 100 ra: l. Oros Ferenc, 1. (Szó. MAV) 11.7, 2. Bíró And­rás, I. (Jászberény) 11.7, 3. Béres Sándor, F. (Karcag) 11.8 mp. 4uu m: l. Fehér János, I. (Kisújszál­lás) 57.1, 2. Molnár István, F. (Martfű) 57.7, 3. Vass István, F. (Martfű) 57.8 mp. 1500 m: l. Vö­rös Zoltán, I. (Martfű) 4:36.8, 2. Szabó Lajos, F. (Szó. MÁV) 4:37.1, 3. Andó János, I. (Szó. MÁV) 4:46 9 mp. 5900 m: 1. Aszó­di András, F. (Fartfű) 13:41.8, 2. Orovecz Elemér, F. (Szó. MÁV) 19:57.0 p. 200 m. gát: 1. Bíró András, I. (Jászberény) 28.8, 2. Fehér János, I. (Kisújszállás) 29.0, 3. Auguszt Géza, F. (Szó. MÁV) 31.2 mp. 4x100 m váltó: 1. Szolnoki MÁV (Auguszt, Hege­dűs, Baj, Fekete) 50.0, 2. Jászbe­rény (Bíró, Rátkai, Főző, Sár­közi) 50.2, 3. Szolnoki MÁV (Vad­kerti, Mészáros, Hajnal, Bán­kerti) 51.8 mp. Magasugrás: 1. La path Géza, I. (Szó. MÁV) 170, 2. Baunok Árpád, I. (Kisújszál­lás) 160, 3. Tóth Sándor, I. (Szó. ITSK) 160 cm. — Távolugrás: 1. Raj Ferenc, I. (Szó. MÁV) 592, 2. La path Géza, I. (Szó. MÁV) 566, 3. Sárközi János, I. (Jászbe­rény) 562 cm. Sülylökós: 1. La- path Géza, I. (Szó. MÁV) 12.12, 2. Hudra István, F. (Jászberény) 11.90, 3. Csillag Vilmos, F. Szó. MÁV) 11.16 m. Serd.: l. G. Mol­nár Szabolcs, S. (Kisújszállás) 12.60, 2. Horváth Béla, S. (Szó. MA\b 12 65, 3. Simái László, S. (Kisújszállás) 11.91 m. Gerelyha- jitás: 1. Telek Zoltán, F. (Mart­fű) 46.60. 2. Csillag Vilmos, F. (Szó. MÁV) 45.0, 3. Száraz Sán­dor, F. (Jászberény) 40 0 m. — Serd.: i. d. Szabó Miklós, S. (Karcag) 39.90 m. Nők: 100 m: l. Bánhalmi Ka­talin, I. (Kisújszállás) 14.3, 2. Gutái Éva, I. (Jászberény) 14.3, 3. Berényi Mária, S. (Jászbe­rény) 14.4 mp. 400 m: 1. Sass Má­ria, I. (Jászberény) 14.4 mp. 400 in: l. Sass Mária. I. (Jászberény.) 68.5. 2. Molnár Teréz, I. (Jász­berény) 68.9, 3. Szalai Eva, I. (Karcag) 71.8 mp. 4xl00 m váltó: 1. Jászberény Sass, Molnár, Be­rényi, Iványi) 60.0, 2. Szolnoki MÁV (Magony, . Sávai, Sófalvi, Győré) 61.2, 3. Jászberény (Batá­ri, Vékás. Kovács. Horthy, Mé­száros) 63.2 mp. Magasugrás: 1. Mészáros Mára, S. (Jászberény) 130, 2. Gutái Eva, T. (Jászberény) 125, 3. Sass Mária, I. (Jászbe­rény) 125 cm. Súlylökés: 1. Po- lónvi Rozália. T. (Szó. ITSK) 8 92, 2. Hegedűs Menyhértné, F. (Szó. MÁV) 8.60. 3. Krasnyán.szky Má­ria. F. (Jászberény) 8.12 m. Ge­relyhajítás: 1. Hegedűs Meny­hértné, F. (Szó. MÁV) 35.S0. ?. Polónyi Rozália, I. (Szó. ITSK) 25.55 m. Az összesített pontverseny eredménye: EB. pontozás szerint: 1; Szol­noki MÁV 14.824. 2. Jászberényi Vasas 9.895, 3. Kisújszállás MÁV MTE 6.372, 4. Martfűi MSE 5.983, 5. Szolnoki ITSK 5.424, 6. Salgó­tarjáni UMSE 4.254, 7. Karcagi MEUOSZ 3.142, 8. Balassagyar­mati MEDOSZ 1.746 ponttal. — Munka ^statisztika: 1. Szolnoki ‘MÁV 42.370, 2. Jászberényi Va­sas 23.829. 3. Kisújszállási MÁV MTE 10.051, 4. Szolnoki ITSK 8 771. 5. Martfűi MSE 7.812, 6. Karcag MEDOSZ 5.879. 7. Salgó­tarjáni UMSE 4.254, 8. Balassa­gyarmati MEDOSZ -1.746 pontul. Sz. J. Az A Iszövetségi í. o. labdarúgó bajnokságért Mezőtúri AFC—J is sár ok­szállás 2:0 (0:0) Mezőtúr, 1000 néző, — vezette: Tóth S. MAFC: Kerekes — Be­senyő Czlickely, Veres — Török, Tóth — Nagy lg Nagy n., Gom­bás, papp, U. Szabó, JászaroK- szállás: André — Bobák, Sipeki, Ficzek — Győző, Bagi — Kókai, Cservölgyi, Nagy, Horváth, No- vákj Orkánszerfl «élben a hazaiak indították el a labdát széllel szemben. A vendégek S perc után támadásba lendültek. A MAFC inkább védekezésre ren­dezkedett be, s Így Kerekesnek több esetben kellett bebizonyí­tania, hogy jő tonnában van. A MAFC csak ritkán támadott. A 32. percben Bagi lövését Kere­kes nagy bravúrral ütötte szög­letre. Nagy helyzet volt. A 38. percben a MAFC megszerezhet­te volna a vezetést. Nagy I. ügyesen áttörte magát a vendé­gek védelmén és a kapu elé gurított, de a belsők elügyetlen- kedték a helyzetet. Szünet után továbbra is nagy ’tolt a szél, s ez most már a hazaiakat támogatta. A MAFC ekkor óriási fölénybe került. A vendégek ftipeki vezetésével sokszor teljes csapatukkal is vé­dekeztek. Továbbra is a Ä2KFC szorongatott. A jó formában léj vő Andrénak spk dolga volt. A- 78. percben U. Szabó a kaputól mintegy 25 méterre lövésre szán­ta el magát és jól eltalált lab­dája védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 1:0, A játék kezdett keményebbé válni. A 81. percben Kókai beletalpalt Veresbe, majd több szabályta­lanság is következett, melynek során a 84. percben Veres és Kókai összecsapott. A játékve­zető Verest kiállította. A 87. p-ben Gombást fautolták, a kapu előtt 20 méterre. Czlkkely labdája a sorfalról visszapattant és Papp a- bal sarokba küldte. 2:0. MAFC támadással ért véget a mérkő­zés. Jók: Tóth, Kerekes, illetve: Slpekl, André, Bagi, GOUövok: U. Szabó, Papp. MAFC Ifi—Jászárokszállási Ifi 5:0 (1:0). stndel * Kisújszállási MÁV MTE—1 Kuntacgyesi Hunyadi 1:0 (0:0) Kisújszállás, 800 néző, vezette: Sándor G. Kisújszállás: Feren- czi, Sáfár- Csizi — Radies, B. Nagy — Sándor, Tálas, G. Nagy, Szőke, Tóth. Edző: Buka Já­nos. Kunhegyes: Kiss — Gál, Takács, Szabó — Parázsó, Lévai — Gorzás, Szabó, Kolláth, Szá­lai, Végső. Kellemetlen, hűvös szélben ke­rült sor a mérkőzésre. Az első hat pérc alatt rúgott három erős bomba, — mely közül egyet Fe- renczi bravúrosan védett, kettő pedig hajszállal a kapu mellé, illetve fölé szállt — mutatta a széllel hátban játszó vendégek fölényét. A kisújszállásiak a 10. percben küldték az első lö-* vést kapura. G. Nagy szépen szöktette Tálast, aki azonban fölé lőtt. A 35. percben egy hos'r szú keresztlabdával Szőke kiug­rott, de lövését nem kísérte sze­rencse. Az utólsó percekben igen esett a játék színvonala, mely elsősorban az erős szélnek tudható be. A második félidő első percében egy sajnálatos baleset történt. Sándor egy lab­dával elfutott. Két védőjátékos is támadta, de lerázta őket. Ek­kor Parázsó Igyekezett őt sze­relni, aki olyan szerencsétlenül nyúlt be, hogy a nagy lendület­tel futó Sándor eltörte Parázső; lábát. A játékvezető Sándort ki- állította. A baleset mind a kö-j zönségben, mind a játékosoküaír mély benyomást kelteit. A’ to­vábbiakban már kedvteleiiül folyt a játék. A többet támadó hazaiak a 80. percben érték el győztes góljukat. B. Nagy a kapus felett a hálóba vágta a labdát. 1:0. A továbbiakban gól már nem esett. Jók: Sáfár, Ö. Nagy, a második félidőben G. G. Nagy, illetve: Kiss, Takács, Kolláth. Németh * Karcagi MEDOSZ—Jász­berényi Lehel 1:0 (0:0) Karcag, 700 néző, vezette: Zágo- nl (Debrecen). Karcag: Kónya — Paliagi, Fodor, Székely — Kaid’. Varga — Kiss, Bajkó, Bóta, Zsí­ros. Jászberény: Kovács — Fe­hér. Mueza, Túróczi — Gere, Elid-sz — Kiss. Szigeti, Pótári, Sebestyén, Fülöp. A megyei bajnokság 3. he­lyére törő két csapat találkozá­sát élénk érdeklődés előzte meg. A széllel hátban kezdő MEDOSZ mintegy 10 percen át rohamo­zott, azonban csatáraik lövése elkerülte a kaput. A Lehel ve­szélyes támadásokkal válaszolt. Egymás után két szögletet is értek el. amit azonban a ME­DOSZ védelem hárított. A 31. percben Fülöp elhúzott Fodor mellett, s a kapuiából kifutó. Kónya csak merész vetődéssel tudott hárítani. Pár perccel ké­sőbb Vona nagyerejű szabadrú­gása szállt a Lehel kapuja fölé. — Fordulás után mindenki azt várta, hogy a széllel hátban ját­szó Lehel Irányítja majd a játé- ko4:. Nem ígv történt. A 47. perc­ben szép MEDOSZ támadás vé­gén a Lehel védők szabálytalan­kodtak. A 16 méteres szabadrú­gást Káldi góllá é-tékesitetle. A hlrte’en kaoott gól megzavarta a Lehelt. A 76. nercben ve-z-'­- lyes Lehel támadást kellett Kó­nyának tisztáznia: Egy perccel később Paliagi és Fülöp össze­csapásánál Pallagiról a labda partra került, Fülöp pedig meg­sérült és elhagyta a pályát. Pal- lagit a kemény játékért a játék­vezető kiállította. A tíz főre ol­vadt csapatok küzdelme egyre csapkodóbbá vált, de gól már nem született. — Jók: Székely, Varga, Bóta, -< Illetve: Mueza, Gere: _ Szl-án — Törökszentmiklósi Fáklya— Tápiószcie 1:0 (Irt)) Tőrökszentmlklős, 500 néző. ve­zette: Kovács. T. Fáklya: Czeg- lédi — Fábián, Karakas H., Tóth — Haik, Kríston — Kiss, Kara­kas I., Muszka, Ráczi, Szakáll. Tápiószele: Mizsei — Berényi, Fehér, Somogyi — Ungl, Koncz — Urhán I., Szabó, Kun, Tóth, Molnár. Az erős szél hosszában fújta végig a pályát, s a sorsolásnál a szerencse a vendégeknek ked­vezett. Ok játszottak a szél tá­mogatásával. Mindjárt az első porcben gól született. Szakáll jó helyzetben keresztlabdát kapott. Kapura lőtt, s labdája a kapus­ról ismét elébe pattant, másod- szói- már nem hibázott. 1:0. A ízfer^ ellen is a hazai csapat tá- iriadótt többet. A vendégek el­lentámadásai erőtlenek voltak, csak egy Ízben volt veszélyes, de Haik a gólvonalról mentett. A hazai csatároknak nem volt szerencséjük a befejezésekkel. Szakáll, Muszka, Kiss hagyott ki egymás után biztos helyzetet. Még a megítélt büntetőt sem si­került értékesítenie. — Először Szakáll az oldallécre, majd má­sodszor a kapus elmozdulása miatt Haik felső kapufára lőtte. Fordulás után a szél a Fák­lyát segítette. A védők hátulról lapos labdákkal dobták táma­dásba a csatárokat. Az 51; perc­ben egy előredobott labdával Kiss könnyedén kiugrott és a hálóba lőtt. A 67. percben ismét Kiss volt eredményes. 2:0. Két pere múlva egy szabadrúgásból Szakáll lőtt a hálóba. 3:0. A vendégek szórványos támadásait már csirájában elfojtották a hazai védők. Az utolsó percek­ben a hazai csatársor ellenáll­hatatlan volt. — A 85: percben Kiss, egy perc múlva Szakáll, a eredményes. Góllövők: Kiss (3), Szakáll (3), Karakas I. Jók: Ka­rakas H., Haik, Szakáin illetve: Koncz, Kun, Tóth; T. Fáklya ifi —■ Tápiószele in 5:0 (4:0), B. *• + Kunszentmártoni MTE—* Jászberényi Vasas DL 1:1 (1:1) Kunszentmárton, 700 néző; ve­zette: Horváth L. Kunszentmar­ton: Vágó I. — Pintér, Kelemen, Hegedűs — Papp, Bozsik — Sza­bó, Vágó IL, Vízi, B. Tóth, Bí­ró. Edző: Rákóczi Ferenc. Jó- Vasas: Csikós — Sárközi, Cseh, Bugyi — Fenyvesi, Gulyás — Hegedűs, Kovács M., Bonczi, Benedek, Kiss, A hazaiak széllel szemben kezdték a játékot, s már az el­ső percekben helyi fölény ala­kult ki. A 10. percben az egyik hazai támadás során Tóthot a 18-oson belül fétrágták. A bün­tetőt Vízi gyengén lőtte és Így Csikós könnyen védte azt. A vendégek csak szórványosan ju­tottak el a hazai kapuhoz, de támadásaikat a védelem Kele­mennel az élen biztosan hárí­totta. A játék színvonala ala­csony volt. Mindkét csapat já­tékosai részéről sok volt a be­széd. A játékvezető pedig soro­zatos fordított ítéleteivel vonta magára a figyelmet. A 16. perc­ben egy hazai támadásnál Vizi labdáját Szabó a hálóba lőtte, s a játékvezető teljesen érthetet­lenül a szabályos gólt nem ítél­te meg. Változatos játék követ­kezett, jobbára ismét hazai fö­lénnyel, de a csatárok lövései elkerülték a kaput. A 42. perc­ben egy veszélytelennek látszó labdát vágtak előre a vendégek, Benedek szerezte meg, elfutott és a hálóba lőtt. 0:1. Két perc múlva egy hazai támadásnál Szabó az alapvonallal egymagas- ságban beadott és B. Tóth fej­lel biztosan továbbította a háló­ba. 1:1. Fordulás után védekezésre és időhúzásra rendezkedett be a Vasas. Bonczi hátrament közép­hátvédnek és szinte majdnem egyedül sikerült feltartóztatnia ( A P R 0 H I R D E T fi S E k] A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Épí­tőipari KTSZ főműszaki vezetőt azonnali belépéssel felvesz. _____ SZ OBAFESTŐ szakmunkást ön­álló munkára azonnal felve­szünk. Jelentkezni a Héki Álla­mi Gazdaság központjában. BÚTOROZOTT szobát keresünk férfi részére Szolnokon. Belsped Központ, Kossuth tér 4, n, eme­let. „HOHNER Verdi U.‘< 80 basszu­sos tangóharmonika eladó. Sz-an- daszöllős, Nagy István lakatos­nál.______________. CUKORKA GÉP, fagylaltgép, há­rom méteres asztal eladó. Szen- tes, Sátrán Mihály u. 30. NÉGY darab új Nagyboconádl fekvő kaptár eladó. — Szolnok, Vöröshadsereg u, 24. (Hernádi Ferencnél.) SÓDER szállítását minden meny- nyiségben, vagonbarakva, hiva­talos ártarifa alapján vállaljuk. A sóder kisebb-nagyobb szem- öíéjü, agyagmentes, betonozásra kiválóan alkalmas. Megrendelhe­tő Kordélyosok és Szekérfuvaro- :zŐk Szövetkezeténél, Budapest, VII., Baross tér 13. Telefon: Bp., 126-M11. NÉVNAPOKRA, ünnepekre sze­retteinek ajándékozzon virágot a Törökszentmiklósi Községgaz­dálkodási Vállalat virágüzleté­ből. Menyasszonyi csokrok, vá­gót és cserepes virágok, halotti koszorúk nagy választékban. KASZALO eladó. — Érdeklődés: Szolnok, Malinovszki utca 49. A TERMEN Y FORGALMI Válla­lat bárhol bérbe vesz búza vagy esyéb termény tárolására alkal­mas helyiségeket. Ajánlatokat a helyi teiénre kérük. 750 cs generálozott oldalkocsis „Zündapp*1 BMW főtengellyel eladó. Törökszen'miklós, Budai Nagy Antal út 12. 250-es „Jawa’i príma, állapotban eladó. Bíró, Szolnok, Hubai Fe­renc u. 15. FELERESZBEN beköltözhető ház Szolnokon, főútvonalhoz közel Jutányos ^Jón eladó. Érdeklőd­ni: Szolnok, Mártírok u. 10. (Tárháznál). Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik szeretett férjem, illetve édesapánk, — ki önzetlen, munkás és jóságos életének 73-ik évében elhúnyt, — temetésén megjelentek, koszorú­kat helyeztek el és részvétük­kel fájdalmunkat enyhítették, ezúton mondunk hálás köszöne­tét. özr. Bozsó Jőzserne és gyermekei Szolnok A SZOLNOKI SZIGLIGETI SZÍNHÁZ MŰSORA : máj. 8. csütörtök este 7 óra: ELVESZEM A FELESEGEM május 9. péntek este 7 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM május 10. szombat este 7 óra: ELVESZEM A FELESEGEM máj. 11. vasárnap du. 3 óra: IPAFAI LAKODALOM máj. 11. vasárnap este 7 óra: IPAFAI LAKODALOM a hazai csatársor lanyha téma. dásait. A szórványos Vasas lefu­tások ebben a félidőben veszé­lyesek voltak; A hazai csatárok Is küldtek sok távoli lövést, do azok mindig elkerülték a kaput; A játékvezetőnek ismét volt több fordított ítélete. A hazaiak' a mérkőzés 6orán 8 szögletet rúgtak: de azt nem tudták ki­használni; Bonczi sokat talpalt alattomosan, amit a játékvezető rendre nem fújt le. A hátralévő időben az eredmény már nem változott. Jók: Bonczi, Csikós, illetve: Pintér; Kelemen, Papp: — A játékvezető igen gyengén működött. Még nem üti meg az I. osztályú szintet,.. !— L. J. — Fegyvernek—Tiszaföldvár 1:0 (0:0) Tiszaföldvár, 600 néző; vezette: Balczó. Fegyvernek: Angyal — Balogh, Cziíra, Kocsis — Becsei, Füle — Tukarcs, Bognár I„ Gö- dér, Bognár H.; Csatári. Tisza- löldvár: Tóth — Szabó, T. Ko­vács, Hir — Lakatos, Sági — Eszteré, Kovács, Szatmári, Mráv, Dávid; A választásnál a vendégcsa­patnak kedvezett a szerencse és igen erős széllel szemben a hazaiak kezdték a játékot. Ek­kor a vendégek támadtak töb­bet, de lövéseik rendre kapu fö­lé szálltak. A helyiek nagy lel­kesedéssel védekeztek és a fél­idő végéig sikerült gól nélkül megúszniok. A második félidő­ben mindenki azt várta, hogy széllel hátban a hazaiak meg­szerzik a győzelmet. Ezzel szem­ben az történt, hogy alábbha­gyott a tiszaföldváriak lelkese­dése, nem játszottak teljes erő­bedobással; Támadásokat ugyan vezettek, de ezek erőtlenek vol­tak és a kapura egyáltalán nem voltak veszélyesek; A fegyver- nekiek viszont ügyesen; a széle­ken vezetett gyors támadásaik­kal sokszor zavarba hozták a hazai védelmet. A 73. percben Tukarcs közeli fejesével meg­szerezte a győzelmet. A fegyver­nek! csapat minden tagját di­cséret illeti lelkes, odaadó játé­káért. A hazai csapatból egye­dül Hír játéka emelhető ki. Bal­czó jól vezette a mérkőzést. V. A. ÖZVEGY gondozását vállaljuk lakásért, Cím a Szolnoki Hirde­tőben ___________________________ KÉ T kovácsot és egy bognárt keres jó fizetéssel, azonnali fel­vételre a Tlszasülyi Állami Gaz­daság. Tiszatenyö Községi Tanács Végrehajtó Bizottságától 106/1958. sz, Hirdetmény Közhírré -teszem, hogy Ti- szatémyő Községi Tanács 1958. március 27-én tartott ülésében a közterületek tisz­tántartásáról rendeletet al­kotott. A rendelet a Községi Tanács Végrehajtó Bizottsá­gának titkáránál a hivatalos órák alatt bárki által megte­kinthető* Szabó István s. k, vb elnök Szolnok megyei NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt-végrehajtó Bizottság Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szerkesztőség; Szolnok, Tisza Antal u; 2; I; em, Telefon:, zO—93, 20--69, 23—20 Szolnoki Nyomda Vállalat Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor 350-cs „Java*' keveset használt új állapotban Igényesnek eladó. Érdeklődni: Szolnok, Duclos u. 7. földszint 2. (Délután 5 után.) 250-es NSU kifogástalan állapot­ban sürgősen eladó. Öcsöd, Pe­tőfi út 15. SZOLNOKON, Kolozsvári út 16. sz. háromszobás családi ház el­adó. Részben beköltözhető. Ér­deklődni: Szolnok, Úttörő u. 9. ELADÓ egy kétszer kétszobás családi ház Szolnok, Koszorú ut­ca 10. Érdeklődni lehet ugyanott. 'AZONNAL beköltözhető 2 szo­ba, fürdőszobás ház (ártézi kút bevezetve) sürgősen eladó. Ka­rai László Tiszaföldvár, Deák u. 20. szám, MOZI-MŰSOR Abádszalók 8—9 Marty. 10—11 Az anya Cibakháza 9—11 Két óceán titka. Mat.: 11. Kronstadt! tengerészek fegyvernek 9—11 A tettes ismeretlen. — 1L Mühlenbergi ördög Jánoshida 9—11 Emberek, vagy őnnesterek Jászalsószentgyörgy 9—11 Isten és ember előtt. — Matinéműsor: 11. Föltámadott a tenger Jászapáti 8-11 Nem volt hiába. Mat.: 11. Furfangos Nyeszterka Jászárokszállás 8—11 Jelentéktelen emberek 16 évfel. — Matiné- műsor: 11. Dollárpapa Jászberény 8—11 Cimborák. Matinéműsor: 11. Kisfiú és varázsló Jászdózsa 9—11 Éjfélkor. — Matinéműsor: 11. A két kapitány Jászfényszaru 9—11 Koldúsdiák. Matinéműsor: 11. A sas fia Jászkisér £—11 Csalódás. — Matinéműsor: 11. A hegyi tó titka Jászladány 9—11 Huszárok. 11. Volt egyszer egy király Kenderes 9—11 Kuruzsló. Kisújszállás 9—11 A siker útján. Matiné: 11. Vihar Itália felett Kunhegyes 8—11 Szerelem, ahogy az asszony akarja. — Matiné- műsor: 11. Mese a moziban Kunmadaras 8—11 Megtalált élet. — Matiné: 11. Varázsduda Kunszentmárton 8—11 Gyermekbíróság 16 évf. 11. Eltűnt kapitály Karcag 3—11 Hogyan fedezték fel Amerikát? — Matinéműsor: 11. Uj ember kovácsa Mezőtúr Dózsa 8—14 Patkányfogó 1.6 évf. — 11. A kis kanmester Mezőtúr Szabadság 8—11 Kicsik és nagyok Öcsöd 9—11 Nehéz kesztyűk. — Matiné: 11. Kisfiú és a varázsló RáKóczifalva 9—V Tú listaszer elem. — Matiné: 11. Kék kereszt Szolnok Vörös Csillag 8—14 Mexikói szerenád Szolnok „Tisza*« 8—14 A spanyol kertész. — 11. Kati és a vad­macska Szolnok Milléneum 9—11 Láz Tiszaföldvár 8—9 Forró mezők. 10—11 Kátya nem hátrál. — Ma­tinéműsor: 11. Mexikói Tiszafüred 8—11 Égi madár. — Mat.: 11. Különös ismertető jel TiszaKürt 8—9 A kisfiú és a varázsló. 10—11 Te, és annyi más bajtársad Törökszentmiklós 8—11 Az éjszaka szépei 16 évf. — Matiné: 11; Fekete erdőtől a Fekete tengerig Túrkeve 8—11 Csendes otthon. — Matinéműsor: 11. Kék kereszt Ujszász 8—11 Külön utakon. — 11. Kék vércsék erdejében