Szolnok Megyei Néplap, 1958. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-08 / 82. szám

S'°'WMÍPUI> SPORTJA iwwwWWWWWWWVW Tudósítóink jetenük az1 alszüvetségi I. osztályból Győzelemmel kezdett megyei if júsági labdarugó válogatottunk Szolnok megye — Nógrád megye 2:1 (2:1) MÁV sport­telep, 300 néző, vezette: Ke­zes (Gyöngyös) Molnár, Szabó. Szolnok megye: Balázs (Sz. MÁV) — Csordás (Sz. MÁV), Karakas (Tin. Fáklya), Pál­mai (Sz. MTE) — Török (MAFC), Danka (Sz. MTE) — Fekete (Jászberényi Le­hel), Muszka (T. Fáklya), Bagi (Szolnoki MÁV), Nagy MAFC), Simái (T. Vasas). — Edző: Fazekas László. Nográd megye: Pál (SBTC) Molnár (S. Petőfi), Bereczki (Nagyba tony), Bakó (Zagy- vapálfava) — Telek, Men- czel (SBTC) —Salgó (SBTC) Jancsó (Jobbágyi), Krajcsi (SSE) Boldvai (S. Petői), Ko- zík (S. Petőfi). Edző: Szabó István. Mérkőzés előtt némi aggo­dalom mutatkozott a hazai táborban, mert a kijelölt vé­dőjátékosok megbetegedtek és Fazekas edző kénytelen volt csatárjátékosokat a vé­delembe állítani. — Kezdés után előbb a pirosmezes nóg­rádiak vezettek támadást, de a nappal és eny he széllel hátban játszó hazaiak rövi­desen átvették az irányítást. A nógrádi védelem jól állt a lábán, és úgy látszott, hogy nehéz lesz gólt szerezni^ el­lenük. A 10. percben mégis váratlan gólt értünk el; az előre húzódó Pálmai kapu elé ívelt labdájára Pál alá­futott és a labda kezét érint­ve a hálóba jutott. Ezt köve­tően még Simáinak volt jó helyzete, de közelről ember­be lőtt. A 15. perctől heves, változatos küzdelem alakult ki, de ez főként a két 16-os között zajlott le. A kapuk csak ritkán kerülték ve­szélybe. A 25. percben Bagi kiugrása Ígért gólt, de elha­markodva fölé lőtt. A másik oldalon is volt itt-ott jó hely­zet, de Balázs önfeláldozó rávetődéssel mentett az alap­vonalon túlra. A 35. perc­ben megismétlődött az előb­bi eset; a nógrádi kapus egy előre ívelt labdára rosszul futott ki és a fölötte átpat­tant labdát á szemfüles Fe­kete a hálóba sodorta, 2:0. A gólra a vendégcsapat heves támadásokkal felelt, szeren­csére lövéseik pontatlanok voltak. — A 41. percben az egyik veszélyes nógrádi tá­madásnál védőink ollóba fog­ták lőni készülő ellenfelüket, aki elbukott; a játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt, melyet Boldvai • védhetetle- nül vágott a felső sarokba, 2:1. Az ellentámadás majd­nem sikeres volt, De Simái lekésett a beadásról. Szünet után a vendégcsapat enyhe fölénybe került, — s ennek eredménye a 10. percben lőtt felső kapufa, a 15. percben pedig Balázs ragyogó védése keltett feltűnést. A szolnoki ellentámadások ritkábbak, de igen veszélyesek és a ven­dégkapus több ízben is csak szerencsével menekült meg a góltól. Az elszántan véde- kéző közvetlen védelmük csak az utolsó pillanatban mentett az alapvonalon túl­ra, de a hazaiak nem tudták kihasználni a sok sarokrú­gást. A két ifjúsági csapat találkozója érdekes, változa­tos, jó mérkőzést hozott. — Mindkét csapatban megmu­tatkozott az összeszokottság hiánya. H. Gy. Gyenge játéka miatt ^ vesztett a Szolnoki MÁV Budapesten Budaipesti Vörös Meteor — Szolnoki MÁV 1:0 (1:0). Bu­pest, Meteor sporttelep, 600 néző. — Vezette: Zsigmond (Miskolc), (Kassai—Dobos) — (Budapest). — Vörös Meteor: Laposnyik — Molnár, Pozs- gai, Pekker — Seprüs dr.. Kupka — Kiss, Bodzsár, Bodó dr., Schléger, Gábos dr. Edző: Onódi András, Szolnok: Cse- lényi — Kengyel, Fackelman, Borzi — Lazányi, Fehérvári — Tóth, Csábi, Dobos, Sze­keres, Kegyes. Edző: Csikós Gyula. Enyhe szeles, boron gós időben került sor a baj­noki találkozóra. A füves pá­lyát közvetlen a mérkőzés előtt kisebb eső áztatta és ez csúszóssá tette a talajt. Mint később kitűnt, ezt a szolnoki csapat sínylette meg, mert lendületes akciói nem tudtak kibontakozni. Az első támadást Szolnok vezette, de ezt veszélyes el­lentámadás követte és az éles lövést Cselénjü a felső lécre ütötte. Az első negyedóra vál­tozatos mezőnyjátékot hozott, de az ellenfél támadásai sok­kal tervszerűbbek voltak. A 15. percben a 16-oson belül pattogott a labda. A szolno­ki védők nem tudták kivív­ni és a szemfüles Bodó doktor közelről a hálóba helyezte a labdát 1:0. Óriási védelmi hi­ba volt! A gól után a Szol­nok erősített, de az egész csapat sokat idegeskedett és kapkodó, tervszerűtlen csap­kodásuk kirívón ellentétben áll a hazaiak szemre is szép. formás játékával. Ebben az időszakban a fővárosiak je­lentős fölényben • voltak. A ritka szolnoki támadások so­rán a kitörő Csábit felvágták, a 16-osról megítélt szabad­rúgást Lazányi a sorfalba lőt­te. A 30. perctől egyre vészé-, lyesebbé váltak a Meteor ak­ciók és 11-es gyanúsan tud­ta leszerelni a kitörő Slégert, aki nagyott esett a 11-es tá­ján. A játékvezető továbbot intett. Sok volt a szabályta­lankodás mindkét részről, de a játékvezető kitűnően látta el feladatát és jól ítélte meg a szándékos, vagy a csúszós ta'íu Jakarta i&szacsaoásoMk A szolnoki fedezetsor és a közvetlen védelem érthetetlen gyengesége miatt egyre na­gyobb volt a nyomás. Sarok­rúgás \)olt ellenünk és állan­dó volt a gólveszély, de Cse lényi és a felső kapufa, meg a szerencse megmentette a vasutasokat az újabb góltól. Szünet után teljesen meg­fordult a helyzet. A Meteor nem bírta az iramot és mind jobban visszaesett. A szolnoki csapat átvette az irányítást. A Meteor 10—15 percre beszo­rult a saját 16-osára. Dobos két ízben is áttört és a 16-os körül felvágták. Egész soro­zat szabadrúgást ért el Szol­nok, de az elszántan védeke­ző Meteor védők nagy sze­rencsével megmentették. Köz­ben túlságosan előrehuzódott MÁV védelem mellett a gyors Gábor dr. teremtett ve­szélyes helyzeteket és Cselé- nyi többször is bravúros rá- vetödéssel mentett. Az utolsó negyedórában már szinte egy kapura folyt a játék. A gól a levegőben lógott, de minden veszélyesebb lövés elkerülte a kaput. Kegyes hatalmas bom­báját és a sarokrúgások után keletkezett veszélyes hely­zeteket a kiválóan védő La- pusnyik bravúros védések so­rozatával tisztázta. A 89. percben volt még egy gólszer­zési alkalom, amikor a nagy lendülettel befutó Csábi a kapus kezéből kifejelte a lab­dát. de még ez a biztos lab­da is a kapu mellé perdült és örömmámorban úszó Meteor játékosok megszerezték a két bajnoki pontot. A szolnoki csapat ezen a mérkőzésen is elkövette azt a súlyos hibát — amely már annyi keserű vereséget oko­zott —, hogy a mérkőzés elején könnyelműen, az el­lenfél tudását lebecsülve kez­dett. A vezető gól megszer­zése után a fellelkesült ellen­fél nem egy könnyen adta ki kezéből a kezdeményezést. Amikor pedig fölénybe ke­rüllek, akkor meg a íutball- szerencse hagyta el őket. A csapat minden részében mé­lyen formája alatt szerepelt, kivéve Cselényit, aki rtehéz Ída4a$áZJál JáiiájJk ASü Mezőtúr—Tiszaföldvár 5:1 (2:0) Tiszaföldvár, — vezette: Hamar, 700 néző. Mezőtúr; Kerekes — Nagy, Cikkely, Veres — Török, Tóth — Csibi, Magyar, U. Szabó, Besenyel, Gombás. Edző: Lu­kács László. Tiszaföldvár: Tóth — Szabó, T. Kovács, Kőműves — Lakatos, Sági — B. Nagy, Mráv, Szathmari, Hír, Kovács. Edző: Kucsa József. Végig nagyiramú mérkőzésen a helyi csapat balszerencsés ve­reséget szenvedett. Az első per­cekben a földvári együttes ka­pott lábra 'és Mráv közeli labdá­ja Szathmáriban akadt el. Ez­után a Ivendégcsapat vette át a játék irányítását. A 15. percben Törők 20 méteres szabadrúgását Tóth a levegőben úszva ütötte szögletre. A 18. percben Szabó 14 méteres Jobb alsó sarokra tartó lövését bravúrosan hárí­totta Tóth, majd Gombás lőtt fölé. A 26. percben Magyar fu­tott el a jobbszélen és éles be­adása a tiszaföldvárl védőjáté­kosokról perdült a hálóba. Ön­gól, 1:0. A 27. percben ismét szabadrúgáshoz jutott Mezőtúr és Magyar hatalmas bombáját Tóth csak nehezen tudta szög­letre ütni. A 29. percben egy ár­tatlannak látszó labda Lakatos kezét érintette, a játékvezető elhamarkodottan ll-est Ítélt, — amit Cikkely értékesített, 2:0. A 30. percben Szathmárit utánrú- gásért a játékvezető kiállította. Tovább támadott Mezőtúr és a 39. percben Gombás az 5-ösről a kivetődött Tóth alatt a kapu mellé gurította a labdát. A második félidőben a tíz em­berrel játszó helyi együttes nagy lelkesedéssel feküdt a já­tékba és támadott. A 45. perc­ben Hír fejesét Kerekes csak szögletre tudta védeni. — Az 57. percben szabadrúgáshoz jutott Tiszaföldvár. T. Kovács 30 mé­teres szabadrúgása a mezőtúri sorfalat érintve, az elmozduló Kerekes feje fölött a hálóba vá­gódott, 2:1. A 60. percben Cik­kely a kapu előtt kézzel ütött a labdába. A megítélt 11-est Ko­vács lőtte, de Kerekes pompás vetődéssel szögletre hárította. — Ettől kezdve ismét megfordult a játék képe, s a kedvét vesz­tett tiszafötóváriak teljes véde­kezésre kényszerültek. A 72. percben a tiszaföldvárl védelem elvétette a labdát és Csibi 10 méterről hatalmas erővel a jobb felső sarokba lőtt, 3:1. A 83. percben Magyar beadását Bese- nyei a felső lécre fejelte, s a lepattanó labdát a berohanó Csibi közvetlen közelről a háló­ba vágta. Utána tovább táma­dott Mezőtúr s a 88. percben Gombás beállította az 5:l-es vég­eredményt. Jók: Cikkely, Ve­res, Magyar, illetve: Tóth, T. Kovács. Karcagi MEDOSZ — Tápószele 3:1 (3:1) Karcag, 700 néző, vezet­te; Bállá Gy. Karcag; Kónya — Pallagi, Fodor, Székely — Var­ga, Pajti — Kiss, Kától, Vona, Bóta, Zsíros. Taplőszele: Mizsei — Berényi, Fehér, Kun — Unyi, Tóth Rózsavölgyi, Urbán, Mol- ánr, Szabó, Mészáros. Nagy ér­deklődéssel várták Karcagon a Mezőtúrt verő Tápiószele bemu­tatkozását. Kezdés után a szél­lel hátban játszó MEDOSZ len­dült támadásba s mezőnyfölényt harcolt ki. A 10. percben Káldi A loltó nyerőszámai: 22, 35, 54, 64, 87 A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság ismét kettős lottósorso­lást rendezett. A 14, játékhét nyerőszámait és a márciusi tárgyjutalmakat április hó 4-én, pénteken délután 1 órai kezdet­tel Sashalmon a Szabadság Ifjú­sági Házban tartották. A szokásos technikai felkészü- lét után a következő öt nyerő­számot húzták ki a lottógömb­ből: 22, 35, 54, 64, 87; A számsorsoláá után bonyolít tották le a márciusi tárgynyere- ményhúzástj amelyen a Hi fo» gadási hét 3 895 352 szelvénye vett részt, Ezúttal 3S0 értékes nyereményt — köztük lakáso­kat; külföldi társasutazásokat; személygépkocsit; motorkerék­párokat, rádiókat; etb. *— sor­soltak Jdj A jutalomsorsolás jegyzéke Labdarúgó eredmények MEGYÉK KÖZÖTTI FELNŐTT VÁLOGATOTT: Szolnok megye — Nógrád megye 2:1 (1:1). Részletes tudósítás holnapi számunk­ban. MEGYEI I. OSZTÁLY: Abonyi Olajbányász—Jász­berényi Lehel 2:2 (2:1). Rész­letes-tudósítás ho'nap jön. — Szolnoki MÁV II.—Ujszászi Vasutas 4:1 (0:1). 16 méteres lövése a felső lécrő vágódott a mezőnybe, 6 a védői felszabadítottak. Két perccel ké­sőbb a Bóta beadására felugró Vonát a 16-oson belül elhúzták, a labda tovább szállt, s a jó ütemben befutó Kies közelről megszerezte a MEDOSZ részére a vezetést. 1:0. A 24. percben váratlanul egyenlített Tápiósze- le. A leshatáron álló Rózsavöl­gyi kapta a labdát, az alapvo­nalról a kapu elé ívelt, s Mol­nár fejese nyomán l:l-re alakult az eredmény. Változatos me­zőnyjáték után a 33. percben Vonát a kaputól mintegy 20 mé­terre szabálytalanul szerelték. A szabadrúgást Káldi a sorfal fölött ügyesen emelte az ellen­kező sarokba. 2:1. A gól után a MEDOSZ lendületesen rohamo­zott. A 39. percben Bóta 11-es- ből a kapufát találta el, a védők szögletre hárítottak. A 42. perc­ben az egyik -tápiószcletl védő ismét kézzel ütötte el a labdát. Vitathatatlan 11-es! A büntetőt Fodor értékesítette, 3:1. Lendü­letes MEDOSZ rohamok vezet­ték be a második félidőt. A 43. percben Zsíros tört a kapura, az eléje futó Mlzsein is túljutott, s amikor már csak az üres kapu­val volt szemben, a kétségbe­esetten befutó Fehér kézzel visszahúzta, de a játékvezető nem ítélte meg a büntetőt. A vendégek vezettek ezután ve­szélyes támadásokat. Fehér 16 m-es szabadrúgását védte Kó­nya, majd Szabó lövését kellett a karcagi kapusnak hárítania. A helyzetek alapján a tartalé­kos MEDOSZ megérdemelten győzött. — Jók: Kónya. Fodor, Varga (a mezőny legjobbja), Zsí­ros, Illetve: Mizsei, Fehér, Mol­nár. Karcagi MEDOSZ ifi — Tápió- szele ifi 11:0. Szöllösi Kunhegyes—Jászárokszállás 1:1 (0:0) Kunhegyes. 500 néző, vezet­te: Szentesi. Kunhegyes: Kiss — Gál, Takács, Kun — Parázsó, Lévai II. — Szőke, Szabó II., Lé­vai I., Faragó, Szalai. Jászárok- szállás: André — Bobák. Sipeki, Flczek — Kókai, Cservölgyi — Novak, Győző, Nagy, Bagi, Hor­váth. Enyhe, szép Időban; jó talajú pályán gyengeiramú mérkőzés alakult ki. Az erősen tartalékos hazai csapat nem tudott meg­birkózni az Időnként lelkesen és jobban játszó vendégekkel, — Így kénytelen volt beérni a dön­tetlennel. Góllövők: Takács, il­letve: Nagy. Jók: Kiss, Takács, Lévai II.. Szabó, illetve: Kókai, Sipeki, Bagi. A játékvezető jói vezette a mérkőzést. — Barócsi — Barátságos labdarúgó mérkőzés Mezőtúri Honvéd — Budapesti Testvériség 0:0 Mezőtúr, 800 né­ző, vcz.: Kovács, Mtur: Kucsera, Korbély, Mikes, Cse te — Nagy II., Szlaskai — Ceglédi, Nagy I., Farkas, Gordos, Kiss. — Csere: Kovács, Gerliczy, Leib. — Edző: Kókai József. — Testvériség: Gyetván — Illés, Székely, Jána — Halász, Bodnár — Sólyom, Benedics, Mayer, Bocskai, Bős- nyák. Csere: Hernyesz. — Edző: Schilber József. A helyőrség zenekara köszöntötte kezdés előtt a nézőket. Az első percek­ben a Honvéd lépett fel táma­dólag. A 10. percben Ceglédi, »a 18 percben Farkas hagyott ki nagy helyzetet. A széltől támoga­tott Honvéd csapata állandóan támadott. Ceglédi újból a 35. percben senkitől sem zavarva tiszta helyzetben csúnyán mellé lőtt. A 43. percben egy előrevá­gott labdával a vendégek cente­re elfutott és Kucsera kifutás­sal megmentette a vendégek ka­puját a góltól. Fordulás után nagy hajrába kezdett a buda­pesti csapat és a II. félidő vé­géig állandóan támadott, de a Honvéd védelme mindent hárí­tani tudott. Jók: Hlaskai, Mikes, Csete, illetve; Halász, Bodnár, Bosnyák. Tass! V A KEKESTETOI Állami Gyógy- Intézet udvari munkára segéd­munkásokat keres. — Fizetés a rendeletben megállapított összeg. Jelentkezés személyesen vagy levélben a Gyógyintézetnél. apróhirdetések] színház BEKÖLTÖZHETŐ kétszobás ösz- komfortos családi ház eladó. — Szolnok, Vöröscslllag út 45. M IN DEN 1 ELE kosár kész! Lését vallatja a Tószegi Kosárfonó Há­ziipari Szövetkezet, Tószeg, At­tila út. ELADÓ 1 db 750 mm-es kisipari keszltményü szalagfűrész. Jasz- jákóhalma, Vegyesipari KTSZ. Telefonszam: 10. ELADÓ 1 db 3x4 méteres há­romrészes portál vasi edénnyel, Törökszentmiklós, Lenin út 103. Szolnok megyei NÉPLAP Szolnok Megyei Pártólzottság es a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó; a Szolnok Megyei Párt-Végrehajtó Bizottság Szerkeszti % szerkesztőbizottság Szerkesztősek: Szolnok. Tisza Antal u. 2; L em. Telefon: 20—93, 20—69, 23—20 Szolnoki Nyomda vállalat Felelős nyomdavezető; ^ P&xSzox Stodc*.. MUSORAi április 8-án, kedden NINCS ELŐADAS április 9, szerda este 7 óra; SZÉLVIHAR KARCAG ELVESZEM A FELESÉGEM ápr. 10. csüt. este 7 órakor: SZÉLVIHAR KISÚJSZÁLLÁS ELVESZEM A FELESÉGEM április 11, péntek este 7 óra: SZÉLVIHAR HEVES ELVESZEM A FELESÉGEM ápr. 12. szombat este 7 óra: CIRKUSZHERCEGNÖ SZENTES TAVASZI KERINGŐ ápr. 13. vasárnap du. 3 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM ápr. 13. vasárnap este 7 óra: ELVESZEM A FELESÉGEM JÁSZBERÉNY SZÉLXÍflAE __ LH 002 819 szobabútor, LH 008 224 férfibőrkabát, LH 012 012 motorkerékpár, LH 016 032 szo­babútor, LH 016 417 női kerék­pár, LH 025 476 villanyborotva, LH 025 477 női bőrkabát, LH 026 913 csillár, LH 030 329 társas­utazás (külföldi) román, LH 032 657 perzsaszőnyeg, LH 034 118 bimbamóra, LH 038 285 férfike­rékpár, Dongó motorral, LH 300 945 mosógép, LA 316 922 utal­vány ágyneműre, LA 317 327 hű­tőszekrény, LA 320 673 pianinó, LA 320 907 villanytűzhely, LA 322 752 padlókefélőgép, LA 324 440 íérfikerékpár, LA 333 055 televí­zió, LA 343 325 csillár, LA 343 614 fényképezőgép, LA 361 907 rádió, LA 364 086 táskarádió, LA 375 147 televízió, LA 385 536 bimbaim- óra, LA 403 121 utalvány ágyne­műre, LA 404 810 herendi lámpa, LA 404 815 3000.— forintos utal­vány, LA 405 446 Sirály csónak­motor, LA 410 510 villanytűzhely, C 544 920 szobabútor, C 547 246 5000.— Ft-os utalvány, C 607 482 varrógép, C 613 934 táskarádió, C 614 811 szobabútor, C 642 021 táskarádió, C 674 300 „Tetőtől talpig felöltözhet** férfi utal­vány, C 705 964 csillár, C 798 309 motorkerékpár, C 800 429 villany­borotva, C 003 535 televízió, C 822 424 „Tetőtől talpig felöltöz­het'* utalvány férfi, C 828 771 utalvány könyvekre, C 853 331 perzsaszőnyeg C 360 295 fém kar­óra, C 861 209 bimbam óra, C 062 123 pianinó, C 821 457 rádió, C 899 194 táskarádió, C 904 816 fényképezőgép, C 907 004 varró­gép, C 924 290 televízió, C 958 974 férfikerékpár, 1 008 542 csillár, 1 029 779 férfikerékpár, 1 008 542 csillár, 1 029 779 férfikerékpár Dongó motorral, 1 051 356 utal­vány könyvekre, 1 038 641 Pan­nónia motorkerékpár oldalkocsi­val. 1 072 303 szobabútor, 1 105 563 fém karóra, 1 119 482 mosógép, 1 130 930 tangóharmonika, — 1 172 739 vllanyborotva, 1 190 715 férfibőrkabát, 1 201 555 rádió le­mezjátszóval, 1 216 589 férfike­rékpár, 1 235 072 fényképezőgép, 1 240 542 Wartburg személygép­kocsi, 1 259 463 mosógép, 1 266 258 varrógép, 1 280 M2 rádió lemez­játszóval, 1 291 789 bimbam óra, 1 285 170 nőt kerékpár, 1 294 218 tűzhely, 1 327 848 női kerékpár, 1 349 066 villanyborotva, 1 353 721 mosógép, 2 00 404 utalvány köny­vekre, 2 023 347 villanyborotva, 2 051 326 háztartási robotgép — 2 055 610 fényképezőgép, 2 074 937 motorkerékpár, 2 098 427 utal­vány ágyneműre, 2 900 507 5000 forintos utalvány, 2 121 234 kül­földi társasutazás (moszkvai), — 2 125 519 mérleg, 2 133 897 5000.— forintos utalvány, 2 163 165 vil­lanytűzhely, 2 167 472 férfikerék­pár Dongó motorral, 2 198 354 külföldi társasutazás (bulgáriai), 2 199 303 utalvány könyvekre, — 2 0206 360 konyhabútor, 2 211128 tangóharmonika, 2 211 637 férfi­kerékpár, 2 242 861 motorkerék­pár, 2 256 532 zeneszekrény, — 2 262 178 5000.— Ft-os utalvány, 2 265 041 5000.— Ft-os utalvány, 2 267 504 pianinó, 2 271 761 külföl­di tárasasutazás (bulgáriai), — 2 280 739 „Tetőtől talpig felöltöz- het**, utalvány, fii., 2 311 292 csillár, 2 313 314 televízió, 2 323 479 utalvány háztartási felszerelésre, 2 331 342 utalvány könyvekre, — 2 331 654 utalvány háztartási fel­szerelésre, 2 360 634 villanytűz­hely, 2 365 700 csillár, 2 378 326 utalvány könyvekre, 2 380 585 csillár, 2 383 529 5000 Ft-os utal­vány, 3 OOO 053 3000 Ft-os utal­vány, 3 042 241 tűzhely, 3 084 471 hűtőszekrény, 3 083 326 férfike­rékpár, 3 09a 358 táskarádió, 3 102 095 villanyborotva, 3 112 751 szobabútor, 3 119 372 3000 Ft-os utalvány, 3 122 424 Mometta fény­képezőgép, 3 123 022 íérfikerék­pár Dongó-motorral, — 3 123 248 lottó zenekombinát, 3 143 052 mo­sógép, 3 148 627 utalvány köny­vekre, 3 171 098 férfikerékpár, — 3 174 912 televízió, 3 183 273 mo­torkerékpár, 3 185 796 férfikerék­pár, 3 193 811 utalvány ágynemű­re, 3 208 195 táskarádió, 3 223 489 utalvány könyvekre, 3 233 572 porszívó, 3 247 130 5000 Ft-o utal­vány, 3 255 594 5000 Ft-os utal­vány, 3 264 506 televízió, 3 266 925 televízió, 3 283 596 mosógép, 3 286 795 utalvány háztartási fel­szerelésre, 3 293 063 varrógép, 3 310 319 pianinó, 3 312 843 zene­szekrény, 3 313 255 fényképező­gép, 3 333 811 fém karóra, — 3 337 235 varrógép, 3 342 825 utal­vány háztartási felszerelésre, — 3 345 717 motorkerékpár oldalko­csival, 3 348 371 rádió lemezját­szóval. 3 362 441 férfikerékpár Dongó-motorral, 3 410 725 külföl­di társasutazas (moszkvai), — 3 454 189 5000.— Ft-os utalvány, 3 474 613 pianinó, 3 485 480 vil­lanyborotva, 3 511 606 motorke­rékpár, 3 525 991 szobabútor, — 3 527 697 szobabútor, 3 530 661 por­szívó, 3 534 504 5000— Ft-os utal. vány, 3 538 240 tangóharmonika, 3 541 463 mosógép, 3 573 358 zon­gora, 3 775 214 rádió, 3 775 902 porszívó, 3 778 144 táskarádió, — 3 578 655 ..Tetőtől talpig felöltöz- het‘* utalvány női. 3 583 567 szo­babútor, 3 609 946 villanyborotva, 3 612 876 szobabútor. 3 613 372 tan­góharmonika, 3 616 606 padlóke­félő, 3 628 658 táskarádió, 3 643 753 utalvány ágyneműre, 3 656 178 villanyborotva, 3 669 830 bunda, 3 683 002 utalvány könyvekre. — 3 698 221 „Tetőtől talpig felöltöz- het*‘ utalvány női. 3 704 173 he­rendi lámpa, 3 735 141 szobabú­tor, 3 766 600 szobabútor, 3 771 382 Jtoaütöwaiatot ,3 sím gutixlMTiii öröklakás, »78419» szobabútor; 3 792 604 szobabútor; — 3 793 Síi mosógép, 3 791 194 csillár, — 3 797 378 bimbam-óra, 3 801 733 utalvány háztartási felszerelés­re, 3 810 560 rádió, 3 846 108 tás­karádió, 3 848 031 rádió lemez­játszóval, 3 860 625 kályha, — 3 860 639 mosógép, 3 865 249 szo­babútor, 3 883 975 utalvány köny­vekre, 3 888 048 5000 Ft-os utal­vány, 3 900 050 villanyborotva, 3 940 730 táskarádió, 3 953 950 tűz­hely, 3 956 927 fényképezőgép, — 4 951 134 rádió, 4 067 186 „Tetőtől talpig felöltözhet'« (női), 4 089 899 utalvány ágyneműre, 4 090 426 csillár, 4 128 308 női kerékpár, 4 144 329 rádió, 4 153 529 rádió le­mezjátszóval, 4 185 358 Pannónia motor oldalkocsival, — 4 187 406 Pannónia motor oklalkocsivai, 4 192 741 utalvány háztartási fel­szerelésre, 4 196 703 tangóharmo­nika, 4 213 092 moszkvai társas­utazás, 4 246 159 utalvány ágyne­műre, 4 255 880 5000 forintos utal­vány, 4 264 703 Mometta fényké­pezőgép, 4 290 334 férfikerékpár Dongó motorral, 4 294 1JÍ varró­gép, 4 314 936 rádió lemezjátszó­val, 4 320 090 Marianski—Lazne-i társasutazás, 4 234 206 5000 forin­tos utalvány, 4 384 112 női bőr­kabát, 4 377 403 utalvány háztar­tási felszerelésre, 4 420 43!) padló­kefélőgép, 4 450 756 utalvány könyvekre, 4 456 097 Bim-Bam asztali óra; 4 471 101 romániai társasutazás, 4 472 866 porszívó­gép, 4 474 970 pianínó, 4 510 498 tűzhely, 4 311711 varrógép, — 4 528 297 női kerékpár, 4 537 478 5000 forintos utalvány, 4 537 765 rádió lemezjátszóval, 4 562 962 túracsónak, 4 580 277 utalvány könyvekre, 4 538 670 női kerék­pár, 4 632 541 varrógép, 4 639 746 porszívógép, 4 641 876 villanybo­rotva, 4 644 980 férfi kerékpár, — 4 650 857 televízió, 4 658 010 rádió, 4 676 487 rádió lemezjátszóval, — 4 683 528 csillár, 4 695 713 2 szobás öröklakás, 4 696 220 tangóharmo- r.lka, 4 699 268 konyhabútor, — 4 706 326 tűzhely, 4 709 871 férfi­kerékpár, 4 713 901 női kerékpár, 4 737 709 perzsaszőnyeg, 4 788 955 fém Doxa karóra, 4 771 551 zon­gora, 4 771 835 tangóharmonika; 4 793 995 bulgáriai társasutazás, 4 803 118 herendi lámpa, 4 872 086 bulgáriai társasutazás, 4 881 469 * 5000 forintos utalvány; 4 943 900 Mometta fényképezőgép, 4 983 455 .Tetőtől talpig felöltözhet«' (női), 4 978 900 5000 forintos utalvány, 5 002 617 utalvány ágyneműre, — 5 011 989 szobabútor, 5 1)16 774 ga­bonarosta, 5 024 713 arany Doxa karóra, 5 032 773 padlókefálőgép, 5 091 640 utalvány háztartási fel­szerelésre, — 5 092 459 utalvány ágyneműre, 5 110 067 perzsasző­nyeg, 5 110132 romániai társas- utazás, 5 110 601 tűzhely, 5 112 239 5000 forintos utalvány, 5 115 530 varrógép, 5 131 487 háztartási ro­botgép, 5 134 971 csőbútor, — . 5 161 707 fénflkerékpár Dongó- motorral; — 5 163 268 moszkvai társasutazás, 5 179 913 férfikerék­pár, Dongó-motorral, — 5 188 634 szekér, 5 211 169 rádió, 5 215 133 villany hűtőszekrény, 5 216 220 / herendi lámpa, 5 219 390 férfike­rékpár, 5 220 019 táskarádió, — 1 5 258 235 férfikerékpár, 5 301 295 tűzhely, 5 302 989 „Tetőtől talpig felöltözhet'« (férfi), 5 316 595 utal­vány háztartási felszerelésre, — 5 327 590 motorkerékpár, 5 354 755 utalvány könyvekre, 5 358 746 al­pakka étkészlet, 5 362 191 utal­vány háztartási felszerelésre, — 5 400 377 villanyborotva, 5 427 905 5000 forintos utalvány, 5 448 955 háztartási gépegység, 5 452 040 Marianské—Lazne-i társasutazás, 5 466 397 férfikerékpár, Dongó­motorral, 5 467 799 táskarádió, — 5 470 480 Mometta fényképező­gép, 5 483 849 6000 forintos utal­vány, 5 491 382 „Tetőtől talpig felöltözhet«« (férfi), 5 497 732 fér­fikerékpár, 5 498 074 Kólónál ze­neszekrény, 5 507 922 Mirainské- Lazne-i társasutazás, 5 528 690 hálószobabútor, 5 539 323 Pannó­nia motorkerékpár oldalkocsi­val, 5 554 287 női kerékpár, — 5 560 839 alpakka étkészlet; — 5 578 151 Pannónia motorkerék­pár oldalkocsival, 5 590 332 vil­lanyborotva, 5 603 765 villanybo- rotva, 5 605 929 pianínó, 5 634 894 „Tetőtől talpig felöltözhet'« (női), 5 656 156 utalvány könyvekre, — 5 658 103 Marianské-Lazne-i tár- sasutazán, 5 671 39! mosógép, — 5 679 681 rádió, 5 695 588 villany hűtőszekrény, 5 702 059 ZorkiJ fényképezőgép 5 706 668 Mometta fényképezőgép. 5 714 213 rádió, 5 745 657 táskarádió, 5 747 582 pad­lókefélőgép, 5 761 310 női kerék­pár, 5 797 101 varrógép, 5 821 249 varrógép, 5 859 174 rádió, 5 937 806 kerékpár, 5 940 136 romániai tár­sasutazás. 6 019 053 csillár, — b 027 574 táskarádió, 6 032 194 por- szívógép, 6 080 205 5000 forintos utalvány, 6 092 744 férfikerékpár Dongó-motorral, 6 109 297 5000.— forintos utalvány, 6 146 669 Utah vány háztartási felszerelésre, — 6 207 732 tűzhely, 6 20« 263 Pan­nónia motorkerékpár oldalkocsi­val, 6 213 051 rádió lemezjátszó­val, 6 237 715 táskarádió. 6 255 140 televízió, G 272 315 pianínó. — 6 305 703 perzsaszőnyeg, 6 S06 115 rádió. 6 369 697' táskarádió, — 6 454 146 5000 forintos utalvány. A 3000 és az 5000 forintos utal­ványok a Lottó Aruház bárme­lyik osztályán beválthatók. A nyereményjegyzék közvetle­nül a sorsolás után készült, — ezért az esetleges számhíbákért felelősséget 11c ni vállalunk, —