Szolnok Megyei Néplap, 1958. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-29 / 100. szám

6 SZOLNOK SIEG YETI NFPBAP 1958. április 29. Tudósítóink jelentik a labdarúgó NB II-böl Kalalinas küzdelemben csak minimális arányban győzött a ÉV Szolnoki MÁV — Váci Petői! SE 1:0 (1:0) Szolnok, MÁV sport­telep. 4000 néző, vezette: Nagy S. Debrecen (Veres—Debreceni). Szolnok: Lázár — Sándor, Fac­kelmann, Borzi — Lengyel, Fe­hérvári — Tóth. Csábi, Makai, Szekeres, Dobos. Edző: Csikós Gyula. Vác: Szilasi — Jeszenszky, Meugan, Czuczor *— Konrád, Farkas — Varga, Frick, Bábi, Cservenák, Lukács. Edző: Jász­berényi .Zoltán. A várakozásnak megfelelően — hatalmas nézősereg gyűlt össze — az éredekesnek Ígérkező baj­noki találkozóra. Ezúttal az idő is kedvezett és a szép napsütés­ben sók olyan sportkedvelőt is kihallunk a nézőtéren, akik ed­dig a zord idő miatt távolma­radtak. A mérkőzés mindvégig Ui gyiramú, változatos, izgalmas küzdelmet hozott és inkább az óvatoskodókat igazolta. A szol­noki csapat — bár a mérkőzés nagyobb részében kezében tar­totta a kezdeményezést, nem tudta döntően áttörni a lestak­tikát ügyesen alkalmazó váci védelmet és meg kellett eléged­nie «a minimális győzelemmel. Már az első percek után kitűnt, hogy a vendégek hátravont kö- zépesatárral. aktív védekezésbe rendezkedtek be és rajtaütéssze­rű támadásokkal kísérleteztek. A MÁV viszont a támadásra he­lyezte a fosúlyt. Mar a 3. perc­ben nagy helyzet alakult ki, Csábi remek beadását Szekeres élesen fejelte az" oldalléc mellett •<a kapura és a váci kapus csak nagy szerencsével mentett Sa­jókra. A hazai csatársor egyre- masra támadott, de csak sarok­rúgásokat tudott kiharcolni. A váciak ellentámadásai nem vol­tak túl veszélyesek, de Sándor egyik rossz leadásából csak alig lőtte fölé. — Mezőnyjáték ala­kult ki, de mindkét védelem jól állt a iában. A 30. percben sa­rokrúgás után nagy tumultus tá­madt a váci kapu előtt és Sze­keres a tétovázó védők között a űobbsarokba helyezte a labdát. 1:0. Később Csabi tört ki le- ménytkeltően, az utolsó ^ pilla­natban azonban felvágták. A megítélt szabadrúgást Tóth L. a sorfalba lő:te. A váci védelem Bábi vezényletével elszántan és *jól védekezett, a labdát ritkán ,,adták el»*, így kifogták a sze­let a gyors szolnoki csatársor vitorláiból, de igazi gólveszélyt ők sem tudtak elérni. Szünet után pár percig a ven­dégek kezdeményeztek. Az 55. percben Dobos jól futott el és futtából nagy lövést eresztett meg, sajnos a kapus jól állta el a szöget. Ettől kezdve a közön­ség harsány biztatása mellett ha­talmas ostromba kezdett Szol­nok. Sarokrúgások sorozata voll a váci kapu előtt, sajnos, ered­ménytelenül. Tóth remek elfu­tása után jól adott be és Dobos egyből lőtte kapura, de a kitű­nően védő vendégkaípus bravú­rosan kiütötte. A szolnoki táma­dásokat főként lestaktikával tet­ték ártalmatlanná a váciak, s ebben az egyik határjelző is „Öehne*< volt, amiért hatalmas füttykoncertben volt része. A sikertelen meddő fölény után visszaesett a szolnoki csatársor és mintegy 13 perce» át a vá­ciak is jól adogattak, minden komolyabb gólvcszély nélkül. A 83. percben egy kapu elé ívelt labdát Lázár kiejtett, de sikerült megkaparintani. Az utolsó per­cekben mégegyszer fellángolt a hazaiak harci kedve, és a váci védelem hibájából nagy lövés ment az üresen hagyott kapura, de a sarokba tartó labdát az egyik mezőnyjátékos testtel ki­védte és vége volt az érdekes mérkőzésnek. A MÁV együttese ezen a mér­kőzésen nem tudott úgy kibon­takozni, mint az eflőzö két t-a»- lálkozón. Győzelme a helyzetek alapján feltétlen megérdemelt; de csak a védelem nyújtotta azt, amit vártunk tőlük, A csatársof sem játszott rosszul, de nem ta lálta meg az ellenszerét a lestak­tikának. Ha csatáraink közül va­lamelyik vállalkozott volna egyé­ni kitörésre, ez sok gólt ered­ményezhetett volna. A belső já­ték erőltetése megkönnyítette a váci védők helyzetét. Az együt­tes töretlen harci kedve és ha­tártalan küzdőképessége minden elismerést megérdemel. A váci csapat kitűnő benyo­mást keltett. Kemény játékmo­doruk az itteni pályán nem bon­takozott ki teljesen, de némi Ízelítőt nyújtott abból, hogy ját­szanak hazai pályán. Okos és szerencsés taktikái ukkal mind­végig nyilttá tudták tenni a mérkőzést. Ez a módszer arra jó vertt. hogy a vereség ne le- gyferi1"'nagyarányú, de az elől ttíéteid-t* csonka csatársor nem 1 n:d tailvrkomolyan veszélyeztetni Szolnok kapuját. A játékvezető hármas műkö­dése °vegyes érzelmeket váltott ki; jónéhány téves ítéletével, de döntően nagy hiba nem történt. Szolnoki MÁV ifi — Szolnoki Kinizsi ifi 2:0 (0:0). a MÁV fia­taljai csak a hajrában tudta le­győzni a lelkesen és jól játszó Kinizsi együttesét. — Góllövök: Csordás, Kolláth. H. Gy. Jászberényi tudósítónk jelenti Karsza.agos rendezők is verekedtek Gyulán Gyulai MEDOSZ — Jászberényi Vasas 0:0 Gyula, 3500 néző, ve­zettél Horváth (Miskolc). Gyula; Horváth — Nagy H„ Pásztor, Petrovszki — Szilágyi, Fodor — Csőri, Fiimer, Szakáll, Gazsó, Kiss. Edző: Vasvári Péter. Jász bereny; Balogh — Dányi, Túri, Schmid — Rétsági, Pintér Márkus, Szántai, Bukhár, Bíró, Szentannai. Edző: Kerekes Imre, A Vasas enyhe hátszéllel kezd­te a játékot és rögtön támadó- lag lépett fel, azonban csatárai­kat könnyen verte vissza a ke­mény gyulai védelem. A gyu­laiak ériék el az első szögletet, a 6. percben, de Balogh szépen tette azt ártalmatlanná. A 10, percben Szántai nagy helyzetben lőtt kapu mellé. Ä Vasas irá­nyította a játékot. A fedezetek élén Rétságival — jobbnál-jobb labdákkal tömték a csatársort, de azok igen puhán játszottak. A 33. percben Szakáll kiugrott, de nagy helyzetben mellé lőtt. A 40. percben Bíró került jó hely­zetbe, de Pásztor az utolsó pil­lanatban szerelni tudta. Mezőny­játékkal ért véget a félidő. A második félidő első esemé­nye 52* Percben volt, amikor fijfaífó szépen elfutott a balszé­len, remekül beadott, de Márkus iíggy helyzetből mellé lőtt. Ez­után a gyulaiak két szabadrú­gáshoz is jutottak, de a jászbe­rényi sorfal mindkettőnél jól hárított. Csapkodó és alacsony színvonalú volt a játék. Csak a két remek jászberényi fedezet működése tette azt színessé, akik egymást múlták felül. Különö­sen Rétsági volt elemében. A C0. percben Szentannai nak volt nagy helyzete, de az ötösről mellé lőtt. Ezt követően Gazsó csúnyán utánarúgott Márkusnak, de a játékvezető nem torolta meg ,a sportszerűtlenséget. Ettől kezdVe igen eldurvult a játék. A játékvezető teljesen a közön­ség befolyása alatt ítélkezett, a partjelzők többször állították le Lesen a Vasas csatárokat akkor, amikor nem is volt les. A 70. percben Csűri csúnyán beletal­palt a labdát védő Baloghba. A 75. percben a gyulai Fodor rosz- 3zul ugrott egy labdára, megsé­rült és elhagyta a pályát. A 79. percben az előrehúzódott Túri kiugrott a védők között, s csak i kapussal állt szemben, akin ítemelte a labdát, de a kapufa nentette az óriási helyzetet. Sok mit a sportszerűtlenség a játék­éren, amiben a gyulai játéko­sok voltak a kezdeményezők. A fyenge játékvezető azonban nem nert a kiállításhoz folyamodni. Vasas fölénnyel ért véget a mér­kőzés. A mérkőzés után. súlyos sport szerűtien jelenetek zajlottak le. A levonult Vasas játékosokat az öltöző folyosóján karszalagos rendezők kezdték ütlegelni. — Csak a rendőrség közbelépésére tudtak a jászberényi fiúk meg­menekülni a magukról megfe­ledkezett gyulaiak elől. A mér­kőzés nem hozhatott színvonalas játékot, mert a gyenge játékve­zető teljesen kiengedte a mér­kőzést a kezéből, s ennek követ­kezményeként a gyulai játéko­sok főleg a második félidőben, sokat sportszerütlenkedtek. A Vasasban Balogh végig meg­bízhatóan védett. Volt egy pár szép védése. Dányi formája fel­felé ível. Remekül játszott a fia­tal hátvéd. Túri végig megbíz­ható volt. Nagy munkát végzett, Schmid is igen jó teljesítményt nyújtott. A két fedezet közül Rétsági volt a jobbik, aki a csa­pat és egyben a mezőny legjobb­ja volt. Pintér nagy akarással játszott, a második félidőben megsérült. A csatársorból csak Bíró és Bukhár játékát lehet megdicsérni, mindketten renge­teget dolgoztak és a védelemnek is nagy segítséget nyújtottak. Szántai egészen gyenge teljesít­ményt nyújtott. Márkus nagyon félt Petrovszkitól, — Szentannai igen keveset volt játékban. A gyulaiak közül Pásztor, Fodor és Szilágyi jálékát lehet kiemel­ni. Csűri és Gazsó olyan .sport­szerűtlenül játszottak, hogy mindkettői üknek a kiállítás so sára kellett volna jutniok. Hor­váth játékvezető megfélemlítve, igen gyengén működött. Végre meg kellene vizsgálni az illeté­keseknek, hogy az NB II.-es mérkőzésekre milyen játékveze­tőket lehet küldeni hogy a ta­lálkozók sportszerű lefolyását biztosítani tudják. Gcrval József A Csepeli Vases NB l-es labdarúgói Szolnokon Május 1-én, csütörtökön az ünnepi sportprogram keretében a Csepeli Vasas NB I.-es labda­rúgói a Szolnoki MÁV NB II.-es csapatával találkoznak a Szol­noki MÁV sporttelepen 16.30 órakor. A két kitűnő formában lévő együttes találkozója a május 1-i sportünnepségek középpontjá­A labdarugó NB Hl-ért Törökszentmiklósi Vajas—Mart­fű 1:0 (l:0) Törökszentmiklós, —* 1200 néző, vezette: Kiss S. Vasas: Mák — Hálák, Balázs — Polgár — Mihók. Szabó —■ Darvasi, Fü- löp, Kovács, Pintér, Fekete. Ed­ző: Csaba János. Martfű: Papp Papp R., Seres, Gulyás — Szá­raz, Szűcs — Pálinkás. Rozsnyai, Munkácsi, Mészáros, Mikus. Ed­ző: Horváth Ferenc. A vendégcsapat kezdte a játé­kot. A mérkőzés elején tapoga- tódzó játék folyt mindkét rész­ről. Ekkor nem volt tervszerű játék, sok volt a csapkodás. A Vasas csapata támadott valami­vel többet. A hazaiak a 12. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak, Pintér gyorsan Fekete elé tette a labdát, aki a baloldalról szé­pen beadott és Fülöp a védők között a kapuba fejelte. A gól után a vendégek is feljöttek, de gólhelyzetet nem tudtak össze­hozni. a Vasas védelem jól zárt. Az első félidő hátralévő idősza­kában egyik csapát sem tudott tartós fölényt kiharcolni. A Va­sas csatárok sok magas labdát kaptak és a jól fejelő martfűi védők ezeket könnyen hárítot­ták. Fordulás után a hazaiak kapu­ja előtt kavarodás keletkezett veszélyes helyzetben a védők a gólvonalról tisztáztak. A Vasas csapatának minden egyes tagja nagy lelkesedéssel játszott és fölénybe is került. A támadások eredményeképpen biztos gólnak látszó helyzetek is születtek, de a csatárok k;hagyták azokat. A 7n. percben Kovács a lyukrafutó Darvasi elé pendített, akinek fut­tából leadott nagy lövése a lécen csattant, öt perc múlva Darvasi hátragurított labdája gurult el a kanu előtt, de a b^lső csatá­rok lemaradtak. A 79. percben- ismét Darvasi előtt volt a hely­zet, de a kifutó kapus mellett átemelt labdája az oldalhálóba került. Nagy helyzet volt! Az utolsó percekben a vendégek szorongattak, de eredményt el­érni már nem tudtak. A Vasas nagy lelkesedéssel ját­szó csapata megérdemelte a győ­zelmet, amely a helyzetek alap­ján nagyobb aránvű is lehetett volna. Góllövő: Fülöp. Jók: Há­lák, Balázs. Szabó, Fülöp. illet­ve: Seres, Gulyás, Rozsnyai. — E. I. — Jászapáti VSC—Gyulai TE 3:1 (0:0) Jászapáti, 600 néző, vezette: Ékü. Jászapáti: Sándor — Pász­tor, Dobos, Horváth — Polgár, Utas! — Bolyós, Adám, Feren- czi. Kökény I., Szirze. — Gyulai TE: Bandár — Bíró, Pusztai, Gabiik — Tövisháti, Monori Gyetvai, Farkas, Oravcz I., Ju­hász, Oravecz II. Az első percekben már a hazai együttes lepett fel támadólag, de niök; Szép jobboldali tárnadád végén a jobbösszekötő Pipis a jobbszélső helyén elhúzott és 8 méterről éles szögből az ellenke­ző sarokba lőtt, Kezdés után nemsokára ismét gólt ért el az MTE. Szép, korszerű támadás során Máté a balösszekötő he­lyén jó labdát kapott, szépen tört kapura és a kifutó kapus mellett 11 métenől a balsarókba lőtt. Szünet után Fege jobbszélső, Baricza jobbfedezet lett. A máso­dik félidő változatos játékkal telt el, amelyben némileg a ha­zai csapat támadott többet. A csatárok támadásait azonban minden esetben sikerült háríta- niok. Említésre méltó esemény volt még a mérkőzés vége felé G. Kiss előretörése és 25 méte­res bombalövése, amit azonban a kapufa mentett. A mérkőzés igazságos eredményt hozott. — Mindkét csapatnak volt gólhely­zete, amelyeket azonban nem si­került értékesíteniök. A játékve­zető kifogástalanul működött. — Jók: Kurucz, Török, G. Kiss, Máté, Wilisch, Illetve: Sándor, Kanka I., Lachata, Pipis. B. E. További eredmények: Szó. Vasutas—Mezőhegyes Szarvas—Tiszakécs ke Orosháza—Szó. Kinizsi Bcsabai Agya|0p.--Mtúrl H. ban áll és nagy érdeklődésre j a gyulai védelem idejében hári- tart számot. I tani tudott. Sok volt a fölösle­ges passz és így a gyulai véde­lem, -- ílletVö Bandái’ idejében ' k özbe tudott lépni. A vendégek Szolnok megye minden váró* Sába e$ községedé eljut a Néplap. Ezért, ha eladni, ven­ni, vagv cserélni akar, Hirdes­sen a Szolnok megyei Néplap­ban, — biztos es eredmenves. Hirdetési díjak: apróhirdetés hétköznap szavanként I.—, va­sárnap 2.— 11. Eljegyzési, na- zassagi, halálozási mr hétköz­nap 2.—, vasarnap J,— Ft. — Keretes hirdetés mm soron­ként hétköznap 2.50, vasarnap 3.— Ft. Hirdetések feladhatok Szolnokon a kiadóhivatalban: Irodaház, földszint 3 es az Ál­lami Hirdető városi es járási Kirendeitseeem. A FERMEN)FORGALMI Vaüő- iat bárhol bérbe vesz ouza vagy eavéb termény tárolására alkal­mas helyiségeket. Ajánlatokat a helyi teienre kér.ük. A KUNMADARASI Építőipari KTSZ közhírré teszi, hogy kár­pitos részlegéi megnyitotta. Min­denféle új és javítási munkát vállal. • A MEGYEI Tüdőbeteggyógyinté­zetben megüresedett ápolónői állásra pályázatot hirdetek. Ok^ levéllel rendelkezők pályázatu­kat a Megyei Tüdőbeteggyogy- intézet gazdasági hivatalába ad­ják be. Az állás az intézet sebé­szeti osztályán kerül betöltésre. Igazgató főorvos. A BESENYSZÖGI földmüvesszö- vetkezet ruházati boltjába bolt­vezetőt keres. Feltétel: hosszabb szakmai gyakorlat és ruházati áruismeret. Továbbá gyakorlat­tal rendelkező szakácsot — úgy férfit mint nőt — a helyi kisven­déglőjébe azonnali belépéssel felvesz. — Jelentkezés, az fmsz. irodájában. (apróhirdetések ELADÓ Tiszaugon beköltözhető kétszobás, verandás, nyárikony- hás. 600 hektó bor tárolására al­kalmas pincével — nagyméretű családi ház, 1000 n-Öl telekkel, 125 000 Ft-ért. Érdeklődni: Sütő Lászlóné Tiszaug, Fő utca. 300-as oldalkocsis motorkerék­pár — teherbíró — sürgősen el­adó. Szolnok, Mészáros Lőrinc út 13. szám, A CSEPAí földművesszövetkezet 30 hl kisüsti törköly gőzöníőzö.1: pálinkát kínál eladás végett, ki­sebb nagvobb tételekben is. Te­lefon: Csepa 3. C1ANOZAST (egér, patkány, po­loska, svábbogár, moly. csótány zsizsik, tetű, bolha) féregirtást és takarítást vállal a Szolnoki Ingatlankezelő Vállalat Szolnok, Kossúth tér 5. Telefon: 29—13. ALIG használt lófogalú fűkaszák eladok. Kisújszállás, Ady Tsz. Petőfi út 22. KOVACS-^zerszám elhalálozás miatt eladó, lábbal nyomó fúj tató. özv. Disznós Lorincné Ti­szád er zs, Kossuth u. 6. EGY ajtó eladó. Szolnok, Úttörő út 28. szám. 125-ös Csepel motorkerékpár ki­fogástalan állapotban sürgősen eladó. Szolnok, Csokonai út 46. KÖTŐGÉP 192 tűs — kisipari — eladó. Szolnok, Verseghy u. 18. BEKÖLTÖZHETŐ kétszobás, — összkomfortos családi ház eladó. Szolnq^> Jászkürt utca 10. Termelőszövetkezetek, gyümölcstermelő szakcsoportok, egyé­ni termelők. Alma. szőlő és szamóca értékesítési szerződéseket lehet kötni a helyi földműves szövetkezeteknél, Művelési előleget almára 120 Ft-ot tsz-nek 90 F t-ot egyéni termelőnek szőlőre 150 Ft-ot tsz-nek 100 Ft-ot egyéni termelőnek szamócára 70 FLot tsz-nek 50 Ft-ot egyén; termelőnek biztosítunk a leszerződött mázsán ólán. A* átvételi árra tsz- oel U százalék, »gyem termeidnél 10 szazateKos szerződési felirat biztosítunk. M £ K SZULNUb Május 1-én nyitja meg a KUNHEGYESI FÖLDMŰ VESSZOVETKEZET vendéglő-éttermének kcdUdij,i$íg,ít Kitűnő ételek, italok. Minden este zene, tánc Üdvözöljük vállalatunk összes dolgozóját május 1, a nemzetközi in u n ká soszt ály nagy ünnepe at kannával! Szolnok megvei Malomipari Váll. Törökszentmiklós A Kisújszállási Földművesszövetkezet Igazgatósága május 1, a NEMZETKÖZI MUNKÁSMOZGALOM ÜNNEPE alkalmából szeretettel üdvözli földművesszö- vetkezetenek tagságát, dolgozóit és kedves vá­sárlóközönségét. FIGYELEM! FIGYELEM! Május 1-én átalakítva megnyílik a mezőtúri földművesszövetkezet íigtti k.elidztif'tiége MINŐSÉGI ITALOK! Szombat, vasárnap zene, tánc! Szeretettel várjuk kedves vendégeinket! is vezettek több támadást, de csatársoruk játékát a gólképte­lenség jellemezte. Fordulás után mindinkább kidomborodott a ha­zaiak fölénye, többet lőttek ka­pura, mint az első félidőben. Ekkor mintegy 10 percen át ostrom alatt tartották a vendé­gek kapuját. Előbb Bolyós, majd Kökény I., illetve Ferenczi lövé­se szállt mellé, illetve fölé. Az 55. percben Kökény I.-et a vé­delem jó helyzethez juttatta és a csatár mintegy 11 méterről a hálóba lőtt. 1:0. A gól legin­kább fellelkesítette a hazaiakat, és újabb ostrom alá vették a vendégkaput, de Bandár jó ér­zékkel mindent hárított. Válto­zatos játák alakult ki mintegy 10 percig. Ekkor a gyulaiak is több támadást vezetlek, de gólt nem tudtak elérni. A 70. percben Bo­lyós futott el a labdával és bal­lábas lövése a jobbs~élen éles szögből vágódott a hálóba. 2:0 A gól nem törte le a gyulaiakat, több támadást vezettek, erős ira­mot diktáltak néhány percig. — aminek meg is lett az eredmé­nye, mert védelmi hibából Gyet­vai révén széoíteni is tudtak. A 80. percben Kökény I. szerezte meg a hazaiak harmadik gólját, ezzel beállította a végered­ményt. A jászapátiak megérde­melten jutottak a két bajnoki pont birtokába. Góllövők: Kö­kény (2), Bolyós, hie ve: Gyet­_____ #vai. Jók: Sz?rzf*. Bolvós. Polgár ^ K ökény T., — Illetve: Bandár (a A SZOLNOKI SZIGLIGETI , [mezőny legjobbja), Pusztai, Gab­; lik, Oravecz I. A iátékvezető etrv-két Kisebe hibától eltekintve, .jól működött Jászapáti VSC ifi—MartJíii MS*7 ifi 1:0 (1:0), Jászkisér—Jászapáti VSC II. 3:1. Házi István Szolnok! MTE — Tótkomlós 3:1 (3-l> Tótkomlós, 1000 néző. ve­zette: Géezi. — Szolnoki MTE: Solti — Csaba. Török. Kurucz — Page. G. Kiss — Wilisch, Má­té, Cs. Farkas, Baricza, Kiss M. — Tótkomlós: Sándor — Dafkó. Nyí”egyhá7.ki. Srar».kó — Kanka I.. Lapus^vik. — Paksi. Pipis, Lachata, Nagy, Kanka II. Jóiramú, változatos mérkőzést láthatott a közönség. A játék kezdetén az MTE kezdemAnve- zett és rendre vezette szébbné-- szebb támadásait. Ennek ered­ményenként Kiss M. és Willisch góliával már a 15. percben 2:0-ás vezetést szereztek. Később fel­SZÍNHÁZ ni,sok 4, április 29. kedd este 7 óra: IPAFAI LAKODALOM április 30, szerda du. 3 ó.: IPAFAI LAKODALOM május 1. csütörtök este 7 ó: SZÉLVIHAR május 2. péntek este 7 óra: IPAFAI LAKODALOM május 3. szombat este 7 óra: IPAFAI LAKODALOM május 4. vasárnap du. 3 óra: IPAFAI LAKODALOM ! jött a hazai csapat la. A kaoura május 4. vasárnap este 7 óra: ) ózonban veszé1ytel‘’rek voltak. «7111 VHI1D <Egy váratlan támadá-bő! a 40. síLLVitiaK 'percben mégis sikerült szépíte­tt 2:1 4:0 3:0 Bécsabai MÁV—Mkovácsháza 1:0 Sportvonat a Békéscsaba—Szolnok NB ll-es mérkőzésre A jövő vasárnapi Békés­csaba elleni mérkőzésre a MÁV sport bar átok' különvo- natot szerveznek. Az IBUSZ különvonat indítását csak ak­kor vállalja, ha szerda estig az 590 jelentkező meg lesz. Jelentkezés Weszelei és Ha­lász sporttársaknál. Részvételi díj: 27,— Ff. Indulás a k aradélutáni órákban, vissza a mérkőzés után félórával. A szoTnoti motorosok régi hírnevéért A Magyar Honvédelmi Sport Szövetség motoros szakosztálya 24-én a versenyzők és a motor­sport kedvelői bevonásával szakosztályt ülést tartott. Horváth Sándor főhadnagy: a motorállomás vezetője ismertet­te a motoros szakosztály célki­tűzéseit, miszerint a fiatalok egyre nagyobb tömegével- kell a motort megszerettetni, bevon­ni őket a motoros-kiképzésbe. Az érdeklődés felkeltését szol­gálják a motorversenyek is. — Vass Lajos főhadnagy elvtárs, az MHS megyei elnöke emlékez­tetett arra, hogy Szolnokon ha­gyománya van a motorsportnak, néhány évvel ezelőtt országosan ismerték a szolnoki motoroso­kat. A Magyar Honvédelmi Sport Szövetség motoros szakosztályá­ra vár ismét visszahódítani a szolnoki sikereket, A szakosztályi ülés elhatároz­ta; életrehívják a motoros Klu­bot, s bevonják mindazokat, — akik szívvel-lélekkel rajonganak e sportért. Máris van egy erős törzsgárda, s a fejlődés érdeké­ben különválik a gyorsasági- és salakpályaversenyzök csoportja. A gyorsasági csoport már vasár­nap megkezdi Nagykőrösön te­repbajnoksággal az idényt, — Szolnokon pedig több terep- és gyorsasági, valamint ügyességi versenyt rendez fővárosiak rész­vételével. A salakosok Budapesten már résztvettek az első bajnoki ver­senyen, ahol Mohácsi húsz in­duló között- az ötödik helyen végzett. Május 4-én nemzetközi versenyen vesznek részt. Tervbe .•ették a Móricz-ligeti pálya új­jáépítését társadalmi erőből úgy, hogy Szolnokon is lehessen nemzetközi versenyeket rendez­ni. Májusban máris szeretnének Szolnokon bajnokságot szervez­ni, amelyen az ország összes sa­lakosai indulnának, sőt utána meghívásos versenyre is sor kerülne, K. J. Szolnok meovei NÉPLAP Szolnok Megyei Pártolzottság es a Megyei rankes lapja felelős kiadói • Szolnok Megyei Párt-vegre&aite Bizottság Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztősen Szolnok. Tisza Antal u. h t* em. Telefon: 29—83! »—«8, 2»—» Szolnoki Nyomd» Vállalat feleifte nyomdavezetőt Mészáros Sándor