Szolnok Megyei Néplap, 1958. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-23 / 95. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1958: épről* TSt Ma a magyar labdarugó-válogatói! r Szolnokon szerepel A világbajnokságra készülő magyar labdarúgó ,,AU válo­gatóit ma délután Szolnokon, a MÁV NB U.-es csapatával Játszik előkészületi mérkőzést. A találkozó az eredeti Időpont­tól eltérően, 1S.30 órakor, a MÁV sporttelepen kerül megrende­zésre. A kezdés Időpontját azért módosították, hogy az üzemi, cs a bivatall dolgozók is megtekinthessék a nagy érdeklődésre számot tartó mérkőzést. A magyar válogatottban a vasárnapi jugoszlávok ellen sze­repelt játékosokon kivül már néhány Vasas játékos is szóhoz jut. A Szolnoki MAV-ban a Cegléd ellen szerepelt játékosokon kívül Kegyes, Lazányi, Cselényi, Képes, Pintér és előrelátható­lag még egy-két fiatal is szerepel. A mérkőzésre a varosból 15 órától negyedóránként sűrí­tett autóbuszjárat lesz a Bajcsy-Zs. úti elágazásig. A torlódások rlkerülése végett ajánlatos az érdeklődőknek jegyüket előre megváltani. Jegyelővétel a Sport cukrászdában. Jászberényi Yasas Bp. Petőfi NB ll-es bajnoki mérkőzés Jászberényben Ma, szerdán délután 16.30 órakor játsszák le az elma­radt Jászberényi Vasas—Bp. Petőfi NB II. bajnoki labda­rugó mérkőzést. 1 udósitások az Alszövelsegi I. osztályból Mezőtúri AFC—Abonyl Olajbá­nyász J :0 (0:0) Mezőtúr, ÍOÜO né­ző, vezette: Höttlinger. MAtc: Kerekes — Kolbusz, Czikkely, Veres — Besenyi, Tóth — Nagy I,, Nggy XI., Magyar, Gombás, U Szabó. Olajbányász: Koczka — Labáth, Kiss, Bugány — Vá­lóé zi, Nagy XI. — Bálint, Mol­nár, Cziegler, Nagy I., Szántó. Enyhe Időben, sáros pályán MAFC rohamokkal kezdődött a mérkőzés. A vendégek védelme r.agy munkában volt. A 20. perc­ben szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A 18 métere büntetőt Nagy II. a kapufára lőtte. A visszapattanó labdát Veres hosz- szant kereztben küldte előre, Nagy II. kapta meg, aki reme­kül kitette Nagy I.-et, a szélső villámgyorsan elfutott, beadását Gombás futtából küldte Koczka kapujára, a kapus azonban bra­vúrosan védte a nagy lövést. A MAFC Irányítottá továbbra Is a játékot. A 30. percben U Szabó lövése csattant a felső kapufán. Szünet után nagy iramban folyt a játék. A közönségnek nem tet­szett a hazai csapat játéka, ami­ért nem akart gól születni, bár a MAFC minden játékosa lelke­sen küzdött. A 65. percben Kol­bász állította meg az abonyl tá­madást, gyorsan Besenyeinek továbbított, a Jobb fedezet ke­resztlabdával kiugratta Gom­bást, az. kapura húzott, a lőni »karó csatárt a kapujából kifutó Koczka és Kiss ellökte. A játék­vezető il-est Ítélt. A büntetőt Czikkely biztosan értékesítette. 3:0. A 73. percben Magyar ra­vasz felső sarokba tartó lövését Koczka gyönyörűen védte, szög­letre. A vendégcsapat kapuja feloldódott a nagy nyomás alól, és egyenlítéssel próbálkoztak, de a jó formában lévő hazai vé­delem mindent hárított. Ha az ebonyi kapus nincs olyan jó formában, a győzelem nagyobb- arányú Is lehetett volna. Góuö- vő: Czikkely (11-esből). — Jók: Nagy i,, Kolbusz, Gombás. Ve­res. Czikkely, illetve: Koczka (a mezőny legjobbja), Kiss, Bu­gány, Nagy L, Szántó. Sinflel * lákóczifaiva—Túrkeve 2:0 (1:0) rtakoozlialva, 600 néző, vezette: Mátyás L. Bakoczíxaiva: Köves •- Barócsi, Farkas, Erdei I. — Fejes, Mészáros — Berki, Sum, Dósa I., Erdei II.. Szőke, furáé ve: Lakatos — B. Tóth, Tisza. Kállai — Forgács, T. Nagy — Paffért, Szonda. Borok, Hu.cég. Nemes. Először tapogatódzó já­ték folyt. Mindkét csapat veze­tett veszélyes támadást, de a helyzeteket nem tudták kihasz­nálni. Az első helyzet a hazai csapat előtt nyílt a 17. percben, de a kapus Dósa D. lábara dob­ta magát és védett Jobbára a hazai csapat támadott. Sok volt « szabálytalanság, főleg a ven­degek részéről. A Zi. percben Berki futott el és alig lőtt mel­lé. A 24. perc-ben Tisza egy sza­badrúgásból gyönyörű bal felső kapufát rúgott, itt csak a sze­rencse segített. A kapus már terve volt. A 38. percben szüle­tett meg az első gól. Erdei J. labdájába Tisza bele akart fe­jelni, ez nem a legjobban sike­rült, a labda lecsúszott a fejé­iül és peregve a gólvonalon túlra jutott, majd újra kiper­dült, de a Játékvezető a gólt megadta. 1:0. (Öngól). A máso­dik félidő túrkevei támadások­kal kezdődött. Az S3, percben a hazaiak vették át az irányítást és Sum egy összecsapás után le­került a pályáról. A játéktéren kívül ápolták. Az 55. percben Szőke egyedül állt a kapussal szemben, de nem jutott rúgás­hoz. A 71. percben Szőke szép laodáját a kapus biztosan védte. Az utolsó negyedórában sok lö­vés szállt Köves kapujára, de (íz Jó formában, biztosan hárí­totta azokat. A 85. percben a jii-os vonaláról szabadrúgás volt tt hazaiak javára, de Farkas a védőkbe rúgta azt. A 90. perc­ben hazai sarokrúgás után Szőke átadását Dósa D. lőtte a háló­ba. 2:0. Jók: Köves, Farkas. Fe­jes. Erdei I., illetve: Tisza. B. Tóth. T. Nagy. Góllövök: Tisza (öngól). Dósa D. — Szurgyl — * Törökszentmiklósi Fáklya — Kisújszállási MÁV MTE 1:1 (10) Törökszentmiklós, 900 néző, ve­zette: dr. Magyar. — T. Fáklya: Ceglédi — Karakas B., Fábián. Gnzíó — Haik, Ráczi — Kele­men, K£.rakE6, Muszka. Kis6 Szakáll. Kisújszállás: Ferenczl t-Swncd. Sáfár, Cslzi — Radios, Nánásl — Sándor, • Tálos, B. Nagy, Szőke, Tóth, ifcissé mély, csúszós talajon játszották a mérkőzést. Mindkét csapat nagy erővel vetette magát, a küzde­lembe. Az első helyzet a ven­degek kapuja előtt adódott. Kiss keresztbevágott labdája elgurult a kapu előtt, a belsők azonban lemaradtak. A másik oldalon B. Nagy jó helyzetből lőtt melle, A 25. percben Szőke egy elöre- vágott labdával kiugrott, de nagy helyzetben mellé lőtt. A 36, percben a Fáklya szép támadá­sát a védők lS-oson belül csak szabaltyalanul tudták szerelni. A megítélt büntetőt gtáczi érté­kesítette. 1:0. Fordulás után 1 kisújszállásiak támadnak többet, A hazai védők elemi hibákat vé­tettek. A 60. percben egy ven­dégtámadás végén B. Nagy jobbösszekötő helyén kapta a labdát és a kifutó kapus mellett megszerezte az egyenlítést. — Mindjárt a gól után Szakáll a balszélen elment, begurított lab­dáját Muszka nagy helyzetben kapu mellé lőtte. Ezután a ha­zaiak átvették a játék irányítá­sát, de a csatárok sokat kivár­tak a leadással és a lelkes kis­újszállási védők sikeresen hárí­tottak. A továbbiakban az ered­mény már nem változott. A ha­zai csapat nem játszotta ki for­máját és a lelkesen harcoló — főként a védők — vendégek megérdemelték az egy pontot. GöllövoK: Ráczi (1-1-esbőJ), Illet­ve: B. Nagy. Jók: Karakas 1., Ráczi, Szakáll, Illetve: Ferenczí, Sáfár, B. Nagy. E. I, * Kunhegyes! MEDOSZ—Ujszászi Vasutas 3:1 (0:1) Kunhegyes, 400 néző, vezette: Csák. Kunhegyes: Kiss — Gál, Takács, Kun — Parázsó, Lévai — Szabó II., Fa­ragó, Gorzás, Szálai, Végső. U j - szász: Varga I. — Varga II., Kö­rösi I., Körösi n. — Nagy, Po- lónyi — Szurmai, Molnár, Ron­tó, Bakó, Varga IH, Jó időben, megfelelő talajú pá­lyán élénk iramú mérkőzés ala­kult ki. Az első félidőben mind­két kapu sokszor forgott ve­szélyben. A hazaiak többet, a vendégek veszélyesebben tá­madtak. A sérülésé miatt Sza- L/ó l.-et nélkülöző és kévés ed­zéssel rendelkező hazaiak igen körülményesen és sok hibával szőtték támadásaikat, amit a vendégvédelem könnyen hárí­tott. A 40. percben Molnár ki­cselezte a ráfuto Takácsot, Szur- maihoz játszott, aki a 16-os sar­káról a kifutó kapus mellett a jobb sarokba gurított. 0:1. A gól után a hazaiak nagy hajraba kezdtek, azonban a félidő ve­géig az eredmény már nem vál­tozott. Fordulás után a hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását, s az 55. -porcben Kun kicselezve három védőt, a jól helyezkedő Szálaihoz játszott, aki 20 méterről védhetetlen gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1:1. — Továbbra is a hazaiak támad­tak, s a 70. percben a hazai csa­tárok kétszer is kapufára lőtték a labdát, s végül is harmadszor a visszapattanó labdát Végső a hálóba vágta. 2:1. A 75. percben Szalai a jobbösszekötő helyen elfutott. Végsőhöz gurított, aki három védő között is középre játszott és Gorzás a hálóba to- vábította a labdát. 1:1. Ennél a támadásnál a vendégek hátvéd­je oly erővel ugrott saját kapu­sába, hogy az megsérült és el­hagyta a pályát. Az utolsó per­cekben feljöttek a vendégek Is. de már nem tudtak az eredmé­nyen változtatni. Góllövök: Szá­lai, Végső, Gorzás, illetve: Szur­mai. Jók: Takács. Lévai, Szalai, Kun. Illetve: Nagy, Rontó, Po- lónyi, Körösi I, A Játékvezető jól működött. Kunhegyesi ifi—Ujszászi ifi 2:0 Barócsi Karcagi MEDOSZ — Szolnoki Vörös Meteor 2:0 (1:0) Karcag, vezette: Nyúl. Karcag: Kanyus — Pallagi. Fodor. Székely — Varga, Pajti — Kis, Káldi, Vo- na, Bóta, Nagy. Szolnok: Hor­váth — Karkecz, dr. Scherman, Vígh — Szalai, Komáromi — Császi, Molnár, Dusek, Csór. Kovács. Kezdés után a háziak léptek fel támadólag, főleg a balszélsőjük veztett támadást, de előrevágott labdája messze el­kerülte Horváth kapuját. Ezután a másik oldalon Szálai cselezett id három védőt, végül is szerel­ek. Ismét a hazaiak kerekedtek 'elül és szinte kapujukhoz szö­gezték a szolnokiakat. Ekkor Horváth és dr. Scherman igen Biztató eredmények a Szolnoki MAY idénynyitó válogató atlétikai pályaversenyén A Szolnoki MÁV atlétikai szakosztálya vasárnap délelőtt rendezte meg évadnyitó atlétikai Jpályáversenyét. Szeles, — az at­létikai versenyekre még elég hi­deg időben zajlott le a találko­zó. A korai időpontra való tekin­tettel nem vártunk nagy ered­ményeket. Ennek ellenére több versenyző igazolta a téli idő­szak jó felhasználását: — szép eredmények születtek. — Több egyéni csúcs arra vall, hogy az év folyamán még sok szép ered­mény várható az atlétáktól is. A MAV-nak ez a versenye válo­gató volt az április 27-én Szol­nokon megrendezésre kerülő — Nagykanizsai Bányász — Szom­bathelyi Haladás elleni talál­kozóra, ahol a három egyesület 2—2 atlétája találkozik egymás­sal húsz versenyszámban. A versenyen résztvettek a MÁV versenyzőin kívül egy-pár Rzámban a Martfűi MSE atlétái is. A verseny szépséget azonban lerontotta egy baleset. A női 400 méteres mezőny indításakor ltod a Ilona, a Martfűi MSE fu­tói» pillanatra elvesztette egyen­súlyát., a salakpálya szegélye hu* * * Hett közvetlen, szabálytala­nul! levert karóban és drótban megbotlott A drótra, majd a karóra is ráesve, súlyos zúzó- dást szenvedett a lábán, a bal karján cs a bal kezén. A ver­senyzőt a mentők a kórházba szállították, sebeit bekötözték és saját kérésére kísérőjével haza­engedték. Az atlétikai szakosz­tály már több esetben helytele­nítette a pályagondnokság által levert „füves pálya védő‘< karó­kat és drótakadályt. Ennek el­lenére, azonban nem távolítot­ták el onnan. A baleset megtör­téntekor és utána Bagi József, a i pálya gondnoka: akinek ismétel­ten felhívtuk a figyelmét a sza­bálytalanul levert kerítésre, csú­nya módon gyalázta az atlé­tákat és azok vezetőit. Ilyenirá­nyú beszédet az atlétikai szak­osztály versenyzői és vezetői nem engedhetnek meg senki­nek. Reméljük, a sportkör ve­zetői sem tűrik meg az ilyes­mit és méltóképpen felelősségre vonják a pálya gondnokát. RÉSZLETES EREDMENVEK: 100 ni-es ffi: I. Nagy S. Gyula 11.5, 2. Tóth András 11.9, 3. Oros Ferenc 12.1 mp. 400 m-cs ffi: 1. Oros Ferenc 58.0, 2. Ferne! Bá­lint 60.4, 3. Matuska János 61.7 mp. 800 m-es ffi: 1. Bonyhádi Endre 2:22.0, 2. Eke Miklós 2:29.1, 3. Lipp Róbert (Martfűi MSE) 2:35.0 p. 3000 m-es ffi: 1. Mattat Cyörgy 9:57.4. 2. Utasy Gábor 10:30.5, 3. Tóth Lajos 10:52.1 p. 200 m-cs gát: 1. Bede János 29.2, 2. Auguszt Géza »1.2. mp. 3 km-es gyaloglás: 1. Szabó József 14:47.6, 2. Andó János 15.30.0, 3. Földi László 15:23.8 p. Magasugrás ffi: 1. Balassy Pé­ter 170, 2. Csapó Sándor 160 cm. Távolugrás ffi: 1. Nagy S. Gyula 004 , 2. Balassy Péter 589, 3. Raj Ferenc 585 cm. Diszkoszvetés ffi: 1. Krasznal Miklós 38.32 nt! 100 m-es női: 1. Molnár Kata­lin 13.6. 2. Takács Katalin 14.0, 3. Pálinkás Erzsébet 14.2 mp. — loo m-es női: 1. Csesznák Judit 68.0, 2. Mezei Margit 68.1; 3. Győré Mária 73 6 mp. 80 m-es Igát: 1. Takács Katalin 14.1; 2. Mrgony Agnes 15.6. 3. Szabó Ka- éblina (Martfűi MSE) 17.0 mp. 60 m-es úttörő leány: 1. Szalai Györgyi 8.8. 2. Szabó Mária 8.8. 3. Pálóezi Rozália 8.9. 4. Deme Mária 9.0 mp. Magasugrás női: 1. Magony Agnes 130. 2. Takács Katalin 128, 3. Kis Emőke 120 Egy sportmunkás emlékére BECSEI JENŐ a Megyei Kosárlabda Szövetség elnöke, — a Szolnoki MÁV kosár­labda - szakosztályának vezetője,— a Szolnoki MÁV labdarúgó-csapa­tának hosszú éveken át volt játékosa, 58 éves korában hétfőn hajnal­ban hirtelen elhúnyt. Egy fáradhatatlan tár­sadalmi sportmunkást, a kosárlabda-sport nagy barátját veszítettük el benne. Szolnok város cs a megye sportembe­rei. a Megyei Testne­velési cs Sport Tanács, a Szolnoki MÄV SK ezúton is fájó szívvel búcsúzik az idős sport- munkástól. cm. Távolugrás női: 1, Molnár Katalin 460, 2. Nagyistók Erzsé­bet (Martfűi MSE) 454, 3. Szabó Mária 432 cm. Gerelyhajltás: 1. Urbán Hona 34.30 cm! Súlylö­kés: í. Nemesfalvi Melinda 11.80, 2. Schiffer Magdolna 10.21, 3. Tí­már Rozália 9.01 m. (A súly lökök eredménye nem mérvadó, mert a súlygolyó a verseny befejezése utáni ellen­őrzésnél könnyebbnek bizo­nyult.) Sz. J, sokat mentett; végre is Vona, aki jó formában volt, 25 méter­ről megszerezte a hazaiak else gólját. 1:0. A gól fellelkesítettc a hazaiakat, azonban a Meteoj is vezetett támadást; Dusek Csór, Császi révén, de a befeje­zés nem sikerült. A 35. perebei újabb gólt érték el a hazaiak a játékvezető azonban nem ad ta meg. A Meteor játékosok kö zül Csórt a játékvezető többszöi figyelmeztette. Fordulás után s Meteor lépett fel támadólag, - mégis a hazaiak szereztek gól' Vona révén. A mérkőzés továh bi részében említésre méltó ese­mény már nem történt. A já­tékvezetői hármas jól működött. A közönség eléggé tárgyilagos volt, de egyesek hozzá nem ér­tése folytán, néha helytelen ma­gatartást tanúsítottak. A hazaiak megérdemelten jutottak a két bajnoki ponthoz. Karcagi ifi — Szolnoki Vörös Meteor ifi 1:0, Szlaiua ♦ Kunszentmártoni MTE—Tápiói szele 1:0 (0:0) Kunszentmárton, 400 néző, vezette: Tóth Gy. — KMTE: Vágó I. — Pintér, Kele­men, Hegedűs — Papp, Bozsik — B. Tóth, Vágó H., Vizi, Ka- kuk, Bíró. Tápiószele: Mizsei .tt Serényi, Fehér, Gyürki — Abo- nyi, Kövesfalvi — Kun, Mészá­ros, Kon ez, Urbán, Molnár. A hazai csapat széllel szemben kezdte a játékot. A 3. percben B. Tóth labdáját Vágó II. lőtte kapura, de Mizsei sarokra ütöt^ te. A másik oldalon Mészáros átadását Koncz gyenge lövését Vágó könnyedén hárította. Ek­kor még mindkét részről főleg tapogatódzó játék folyt. Az első negyedóra után hazai fölény kezdet kialakulni, de a vende­gek közvetlen védelme biztosan állt a lábán és Fehérrel az élén mindent hárítottak. A 15. perc­ben Vizi elfutott, egészen kike­veredett a balszélre, de az utol­só pillanatban Berényi haza­adott előle. A hazaiak úgyszól­ván teljesen a vendégek lérfe- Lén játszottak, még a védők is átjöttek a felezővonalon. A játék azonban alacsony színvonalú volt és tervszerűtlen. A 33. percé­ben a vendégek is feljöttek a jobbszélen, de Koncz távoli gyenge labdáját Vágó körínj/ú- dén védte. A 40. percben tűzaj á- ték^zerű akció volt a vendégek kapuja előtt, de eredmény riém született. Jobboldali vendégtá­madással ért véget a félidő. For­dulás után is a hazaiak ragad­ták magukhoz a kezdeménye- zest. Vágó elfutott, de nehéz szögből a kapu hátamögé lőtt. Majd Vágó—Kakuk—Vizi volt á labda útja, parázs jelenet ala­kult kj a vendégek ötösén, a kapus is a földön feküdt, mire végül is Fehér felszabadított, j— Az 55. percben végre megszüle­tett a mérkőzés egyetlen £ó!3á- Egyik hazai lefutás során B. Tóth beadását a kapus kiütötte, és az ott termő Vizi biztosan küldte a hálóba. 1:0. A gól után a vendégek is vezettek néhány támadást, de eredménytelenül. Továbbra is alacsony színvonalú volt a játék, és az eredmény már nem változott. — Góliövo: Vizi. Jók: Kelemen, illetve: Be­rényi, Fehér, Gyürki. L. J. * Jászberényi Vasas II.—Jászbe­rényi Lehel 1:1 (1:0) Jászberény, vezette; Kovács. A két csapat színvonalas játékot mutatott. A helyzetek alapján a Vassá II. győzelmet érdemelt volna. Gólt lövök: Gedei, illetve: Fülöp. — Jók: Udvarias. Kovács II., Hege­dűs, illetve: Fülöp, Mucza, Gere. izolnoki Dózsa—Budapesti Spartakusz 12:3 (5:1, 7:1). Szolnok, Damjanich uszoda, 300 néző. Vezette: Horváth (Szittya, Goór). Hasznos II. betegsége, illetve a fővárosi­aknál Kiss A. és Gőbel után­pótlás válogatottban való sze­replése miatt nem játszhatott csapatában. A két NB I-es csapat a barátságos találkozó­ra a következő összeállításban szállt vízbe: Szolnoki Dózsa: Boros — Hasznos, Pintér — Koncz — Kanizsa, Brinza, Kelemen. Bp. Szpartakusz: Éliás (Brinner, Mezei) — Fuhrmann (Krajner), Bóna — Orz — Lepies, Hausher (Ba­logh), Buda. A gólok sorrendje: Hausher 0:1, Pintér 1:1, Kanizsa 2:1, Brinza 3:1, Koncz 4:1, Hasz­nos 5:1, Pintér 6:1, Koncz 7:1, Buda 7:2, Koncz 8:2, Kanizsa 9:2, Pintér 10:2, Kelemen 11:2, Kanizsa 12:2 (4 méteres­ből), Balogh 12:3. A mezőnyben a fővárosi csa­pat majdnem egyenrangú el­lenfélnek bizonyult, a szolno­ki kapura azonban egyálta­lán nem voltak veszélyesek. Nem volt befejező csatáruk. A szolnoki csapat jó formát és a háromharmados edző­mérkőzésen néhányszor bemu­tatta a korszerű vízilabda­játék minden szépségét. Az első és a harmadik harmad­ban tetszés szerint érték el góljaikat a szolnoki fiúk. A második harmadban edzőjük erősen támogatta saját csapa­tát. 10:2-es szolnoki vezetés­nél Lepies négyméteresét Bo­ros kivédte. A szolnoki csapatból Boros! nem állították nagy feladat elé. A hátvédek a védekezés mellett még a támadásból és a góllövésből is kivették ré­szüket. Koncz helyes felfo­gásban Játszott. A csatárok igen gólképesek voltak, bár a szerencse a fővárosiak mel­lé szegődött. A szolnoki csa­patból Boros, Brinza, Hasznos és Kanizsa játszott kiemelke­dően, míg a vendégeknél Bóna és Hausher játszott átlagon felül. Szolnoki Honvéd—Szolnoki Vegyes 6:6. Vezette: Pintér (edzőmér- kőzés). Az NB II-es szolnoki csapat jó edzőmérkőzést ví­vott az egyenlő erejű vegyes csapattal. Góllövők: Ratkai. jenerál 2—2, Novák, Mara- Lics, illetve: Váczi (4), Kádár, A SZOLNOKI f SZIGLIGETI SZÍNHÁZ MŰSORA: április 23. szerda este 7 óra: IPAFAI LAKODALOM ápr. 24. csütörtök du. 3 óra: SZÉLVIHAR április 25. péntek este 7 óra: IPAFAI LAKODALOM ápr. 26. szombat este 7 órát- IPAFAI LAKODALOM ápr. 27. vasárnap du. 3 óra: IPAFAI LAKODALOM ápr. 27 vasárnap este 7 óra: IPAFAI LAKODALOM Kuczora. Jók: Szarvas, Sán­dor, Novák, illetve: Váczi, Kádár, Kuczora. Szolnoki Ilonvéd-Szparlakusz 9:3, (5:1). Szolnok, vezette: Kocsis. NB II-es csapatunk a főváro­si IComjádi-csapatot ilyen arányban is megérdemelten győzte le. Góllövök: Ratkai, Szatnó 3—3, Novak (2), Ma ra­tios, illetve: Brinner (3). Jók: Ratkai. Szatnó. Novák, Mara- tics, illetve: Brinner. Bozsó. Jászberényi tudósítónk jelenti a vasárnapi barátságos mérkőzés' ről Jászberény! Vasas — Csepeli Vasas 3:3 (1:1) Jászberény, 1200 néző, vezette: Kövér. Jászberé­nyi Vasas: Balogh — Dányi, Bukhár, Schmid — Rétsági, Pin­tér — Márkus, Szántai, Túri, Szentannai, Bíró. Edző: Kerekes Cmre. Csepeli Vasas: Tóth (Csá­ki) — Bulla, Mednyánszki, Ta­kácsi — Ugi, Kóczián II.— Tóth II., Kisuczki, Povázsai, Egervá­ri, Suha (Kalmár). Edző: Jávor Pál. Szép, izgalmas mérkőzést ví­vott a két csapat. Látható volt, hogy a Jb. Vasas formája isméi iavult. A támadósor is igen Len­dületesen és ötletesen játszott. Túrinak a csatársorba való állí­tása is elősegítette ezt. Lendü­letes játékával igen sok gólve- =zélyes helyzetet tudott terem­teni. Már az első félidőben a helyieknek volt több helyzetük, de mégis a Csepel szerezte meg a vezetést egy szögletből, amit Povázsai fejelt szépen a hálóba. A csepeli támadások a jó Vasas védelmen akadtak el. vagy a remek formában lévő Balogh védte a lövéseket. A 36. perc­ben Szentannai szépen elment a védők mellett és a kimozduló Tóth mellett a hálóba lőtte az egyenlítő gólt. 1:1. Ezufán Túri. majd Szántai labdáját védte Tóth. A második félidőben úgyszól­ván teljesen a helyiek irányítot­ták a játékot. Bíró volt nagy elemében, egymás után jobbnál jobb labdákkal küldte támadás­ba csatárait: A nagy fölény eredményeként a 67. percben Túri lövését nem tudta védeni Csáki. 2:1. Egy csepeli lefutás­nál Tóth II. szépen elment és hatalmas lövéssel egyenlített. 2:2. A 75. percben Balogh feles­legesen futott ki, elvétette a lab­dát és Kisuczki a hálóba lőtt. 3:2. Beszorult a vendégcsapat és 82. percben Szentannai sza­badrúgásból egyenlített. 3:3; Ezután Márkus elfutott, Med- nyánszki csak kézzel tudta vlsz- satartani a biztos gólhelyzetből. — A megítélt U-est Szentannai rosszul helyezte és a kapus vé­dett. Utána még több helyzete volt a hazai csapatnak, de az eredmény már nem változott. A Jb. Vasasban Balogh jól védett, kár volt a harmadik gólnál ki­futnia. Dányi végig megbízha­tóan játszott. Bukhár a közép­hátvéd helyén nagyon jól ját­szott. Remekül kivette a részét mind a védekezésből, mind a támadásból. Schmid szokott jó teljesítményt nyújtott. A két fe­dezet egymást múlta felül. Ra­gyogóan játszottak. A csatársor legjobbja Bíró volt. Szántai is jól játszott, Tűri a neki szokat­lan poszton elég idegenül moz­gott. de sok lendületet vitt a csatársorba. Márkusnak voltak jó megmozdulásai, Szentannai jól mozgott és a góilövés is kezd már menni neki. A Csepeli Va­dasból Tóth, Kóczián H„ Tóth t*. és Egervári játéka emelke­dett ki: Gervai (apróhirdetések] ELVESZETT Szolnokon egy kis farkaskutya. Megtaláló értesít­sen Dobó István út 30 számon. 250-es „JAWA‘‘ — keveset hasz­nált — eladó. Sinka, Öcsöd, Ba­csó Béla u. 2. A SZOLNOK megyei Gépállo­mások igazgatósága keres azon­nali belépésre az Igazgatóságra üzemgazdászt — közgazdasági egyetemi végzettséggel. Helybe­liek előnyben. ELADÓ 54 db törzskönyvezett fehérhús tenyészkan 7 hónapos és 30 db ? hónapos fehérhus törzskönyvezett tenyészkoca sül­dő a túrkevei Vörös* Csillag Mg. Termelőszövetkezetnél. Tel.: 3. A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI Fod­rász KTSZ férfi fodrász tagokat felvesz. Kossuth u. 153. EGY-szoba konyhás lakást kere­sek megegyezéssel vagy cserc- be. Szolnok, Fiumei út 33. Ko- vácsné. CSALÁDI ház eladó, azonnal beköltözhető. Szolnok, Bihari Sándor utca 35, Szolnok rnaonei néplap Szolnok Megyei Partolzottság és a Menyei Tanács tap:» Felelő« kiadd! • Szolnok Megyei Párt-veerem«)to etzottaás Szerkeszti a szerkesztöDlzottsáE Szerkesztőse?) Szolnok; Tisza Antal u> I* t. em. Telefont »—9S, »—68, IS—» Szolnoki Nyomna vállalat Felelő* nyomdavezetőt Mészáros Sándor V1ZILABD4 Fölényesen győzött bajnokcsapatunk .. •