Szolnok Megyei Néplap, 1958. március (9. évfolyam, 51-76. szám)

1958-03-12 / 60. szám

Sxolnofci Vasutas — TE 2:1 (1:1) Szolnok, Vasu­tas pálya, 400 néző, vezette: Eckel. Szó. Vasutas: Donka — Thoma, Szabó, Tóvizi — Palotai,- Grámán ■— Csényi, Tarosa, Horváth, B. Nagy, Simon. Gyulai TE: Oravecz — Bőd, Rehák, Pusztai — Gabiik, Tövisháti — Szabó, Gyetvai, Krizsán, Nagy, Ste- nik. Gyulai rohamokkal in­dult a mérkőzés. A 3. perc­ben Palotai rövid hazaadá­sára Gyetvai és Donka együtt indult el. Gyetvai előbb érte el, és a hálóba lőtt. 0:1. Kez­dés után hatalmas rohamot indított a Szolnoki Vasutas, azonban a meddő csatárok­nak gólt nem sikerült elérni. Mintegy félóráig a vendégek tél-felén folyt a játék, és en­nek eredményeképpen egy veszélyesnek látszó labdára Bellák és B. Nagy indult. — Rehák azonban rosszul sike­rült fejesével a saját hálójá­ba továbbította a labdát. •— öngól. 1:1. A gól után újabb Vasutas rohamok következ­tek. Itt-ott néha Gyula is tá­madott, de ők inkább véde­kezésre rendezkedtek be. Egy újabb hazai támadásnál Gabiik a lö-oson belül sza­bálytalanul szerelte az egyik szolnoki csatárt, a megítélt büntetőt azonban Tóvizi ka­pu mellé rúgta. Az első fél­időben több említésre méltó esemény nem történt. Fordulás után Vasutas ro­hamokkal kezdődött a játék. A szolnoki támadások azon­ban nem vezettek eredmény­re. Nem sokkal később egy szolnoki támadásnál ismét szabálytalankodtak a gyulai védők a 16-oson belül. Tar­osa 11-esét Oravecz kivédte. A 11-es után a gyulaiak fel­lelkesedtek és sok támadást vezettek, de gólt ismét a szolnokiak értek el Tarcsa révén. 2:1. A befejezés előtt 5—6 perccel B. Nagy Tövis­hátival együtt fejelt. A szol­noki játékos földreesett, a gyulai pedig beietaposott a töldön fekvő szolnokiba. A nézők betódultak a játéktér­re. s egy percig kavarodás volt a pályán, de végül is a rendezők feladatuk magasla­tán álltak, és így tovább íolytatódot a küzdelem. Köz­vetlenül kezdés után az egyik gyulai játékos meg akarta ütni az egyik szolnoki rende­zőt, mire Grámán eltávolí­totta a szabálytalankodó já­tékost. A játékvezető ezt a dulakodást meglátta, — s az előzmény ismerete nélkül, minden kérdezés nélkül a szolnoki -játékost kiállította. A hátralévő 4—5 percben a hazai csapatnak sikerült az eredményt tartani. Jók: Tho­ma, Szabó, Tóvizi. Tarcsa, B. Nagy, de különben lelkes já­tékáért az egész csapat di­cséretet érdemel, — illetve: Oravecz (a mezőny legjobb­ja), Tövisháti, Nagy. — Bán —• A labdarúgó NB lll-i'rt Gyulai Tudósítóink jelentik az Alssövetségi I. osztályból Mezőtúri AFC—Kisújszál­lási MÁV 3:0 (2:0) Mezőtúr, 900 néző, vezette: Kristóf. MAFC: Kerekes — Kolbusz, Czikkely, Veres —- Török, Tóth — Csibi, Nagy II., U. Szabó, Magyar-, Gombás. Ed­ző: Lukács L. Kisújszállás: Ferenczi — Sáfár, Mártom, Csizi — Radics, Szenczi — Sándor, Tálos, B. Nagy, Nagy Gy., Tóth. A MAFC rögtön magához ragadta a kezdeményezést, de a vendé­gek védelme jól zárt. Az első 10 perc után a MÁV is ve­szélyeztette a hazaiak kapu­ját, de a MAFC védelem jó formában volt. és tisztázott. A vendégeik védelme ‘nagy munkában volt, mert a MAFC állandóan támadott. A 20. percben ennek meg is lett az eredménye. Gombás a balszélen elfutott, és a ki­mozduló kapus mellett a balsarokba lőtt, 1:0. A ven­dégek ritkán jutottak el a hazai kapuig. A 30. percben Nagy II. kapta a labdát, a fiatal összekötő kicselezte a védelmet, és a balsaroKba lőtt. 2:0. A félidő hátralévő részében a MÁV is vezetett egy-két formás támadást, de az eredmény nem változott. Szünet után nagy fölényben játszott a MAFC. A vendé­gek lelkesen védekeztek. A 63. percben villámgyors tá­madást hajtott végre a MAFC. Verestől indult el a labda, Tóth kapta, s a bal­szélső egyből Magyarhoz to­vábbított. aki a jobbszélre penderítette, s a szélsebesen befutó Csibi védhetetlenül bombázott a jobbsarokba. 3:0. A hazai csapat mintha elégedett lett volna az ered­ménnyel, nem játszott olyan meggyőzően, sok volt a rossz passz. A 70. percben B. Na­gyot utánrúgásért a játékve­zető kiállította. A hátralévő időben a vendégek Márton­nal az élen, megtudták aka­dályozni a MAFC csatárokat az újabb gólszerzésben. Gól- lövők: Gombás, Nagy II., Csibi. Jók: Czikkely, Nagy II., Veres. Csibi, — illetve: Márton, Gy. Nagy, Sáfár, Csizi. MAFC ifi — Kisújszállási MÁV ifi 5:0 (1:0) — Sindcl — * Tisza földvár — Tápiószele 1:0 (0:0) Tápiószele, 300 né­ző. vezette: Hamar. Tisza- földvár: Tóth — Szabó, T. Kovács, Kőműves — Laka­tos, Sági — Eszteró, B. Nagy-, Szatmári, Mráv, Ko­vács. Edző: Kucsa József. — Tápiószele; Mizsei — Beré- nyi, Fehér, Gyürki — Ungi, Bazsantik — Rózsavölgyi, Tóth, Molnár, Szabó, Kun. Tápiószele kezdte a játékot, de az erős hátszéllel játszó vendégek mindjárt átvették az irányítást és ők vezették az első támadást. Hullámzó mezőnyjáték után többször került a hazai kapu veszély­be, de a védelem jól hárított. A 30. percben formás táma­dó * vezetett a vend-—aoa+ melynek végén a kiugró B. Nagyot a kaputól 8 méterre ellökték a hazai védők. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetői SzüUaású rosszul helyezte és Mizsei védte azt. A 35. percben Molnár lesen kapta a labdát, és így lőtt a hálóba. A játékvezető ter­mészetesen a gólt nem adta meg. A második félidőben a szél némileg csendesült, s ekkor hazai támadásokkal indult a játék. A tápíószelei csatárok sok helyzetet te­remtettek a vendégek kapu­ja előtt, de ezeket sorra ki­hagyták. — A vendégcsapat sokszor nyolc emberrel is vé­dekezett sikeresen. —• A 70. percben jobboldali hazai tá­madás végén a 16-os táján Kun kapta a labdát. Néhány métert futott vele, majd 12 méterről jobbal ©rős lapos lövést küldött, melyet Tóth elvétett és Mráv a saját kapujába rúgta. A játékve­zető a gólt nem adta meg* A 82. percben a vendégcsapat mintegy 20 méterre a hazai kaputól, szabadrúgáshoz ju­tott. Mráv állt a büntetőnek, és hatalmas lövése védhetet­lenül vágódott a jobb fe’sö sarokba. 1:0. A gól után is­mét a hazai csapat támadott, de csak két szögletet tudtak elérni, amit a vendégvédők hárítottak. — A játék képe alapján a döntetlen ered­mény igazságosabb lett vol­na. Jók: Tóth, T. Kovács, Szabó, Sági, Mráv, — illetve: Fehér. Molnár, Szabó. Tiszaföldvár ifi — Tápió­szele ifi 3:1 (0:1). J. M, * Kunszentmártoni MTK-Túrkcvei au 7:1, Kunszentmárton, vezet­te: Ponyokai. Kunszen-márton: Vágó 1. — Pintér, Kelemen, B. Tóth — Papp, Bozsik — Szabó, Vágó II., Vízi, Kakuk, Biró. — Turkeve: Kaszanyi — T. Nagy, D. Tóth, Hencz — Daróezi, La­katos — Ökrös, Tóth J., Herceg, Kallat, Molnár. Kunszentmárton kezdte a játékot a széllel szem­ben, de mindjárt a vendégek vették át az IrányPást, és a bal­oldalon vezettek veszélyes táma­dást. Molnár lövését Vágó köny- nyedén védte. Mindjárt a másik o'dalon alakult ki ellentámadás, Vágó II. — Kakuk lábán gurult a labda, de D. Tóth utóbbit szerelni tudta, és felszabadított. Majd a Vágó II. — Kakuk ak­ciót hárította Hencz. A széltől támogatott vendégelt tervszerűt­len, csapkodó játékot mutattak, melyet a hazaiak ts átvettek, és így alacsony színvonalú játék ^ylyt a pályán. A vendégek csak szórványosan vezettek támadáso­kat, melyet a hazai védők köny- nyedén hárítottak. A 13. percben egyik túrke vei támadásnál Her­ceg lesen kapta a labdát, a já­tékvezető sípja azonban néma maradt, és a középcsatár a há­lóba lőtt. 0:1. A 19. percben B. Tóth meredek átadását Vízi a hálóba lőtte. 1:1. Továbbra is a hazaiak játszottak fölényben, és a 34. percben Vízi mintegy 18 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. 2:1. A gól után Túrkeve teljesen beszorult ka­pujához,. Fordulás után döntö hazai fölénv alakult ki, s már az 50. percben hazai támadás végén Biró beadását Vízi hatal­mas fejessel küldte a hálóba. 3-1. Nemsokkal később Bozslk 20 méteres bombája zúgott el a jobb kapufa mellett, majd pe­dig Bíró lövése hajszállal szállt kapu mellé. A vendégek csak a 65. perc után jöttek át először a félpályán, de Kelemen biztosan hárított. A 81. percben újabb hazai támadás végén Vízi volt eredményes, 4:1. Maid egy perc­cel később D. Tóth ha~aadott de a labda a kifutó kapus mel- '—1+ a hálóba gurult. Öngól. 5:1. \ 83. percben Vágó II. átadását ‘smét Vízi lőtte a hálóba, 0:1. — Egy p-reeel későob esy újabb hazai tiai&JisttfcJ Bírói * iá­oson belül csúnyán buktatták, a játékvezető 11-est ítélt, melyet Kakuk értékesített. 7:1. A Játék hátralévő részében továbbra is hazai fölény volt, de az ered­mény már nem változott. Jók: Vizi, Bozsik, Pintér, Szabó, Ke­lemen, Vágó II. az első félidő­ben, amíg erejéből telt, jól ját­szott, a második félidőben azon­ban már nem bírta, — illetve: Hencz, D. Tóth. h. J, Rákóczifalva—Abonyi Olaj­bányász 2;i (0:1) Abony, 300 néző. Abony: Koczlta — La- báth, Kiss, Bugány — Válóczi, Nagy II. —• Magyar, Kovács, Bencsik, Molnár, Szántó. — Edző: Bulyáki László. — Or­kánszerű szélben kezdődött el a játék. Rögtön az abo- nyiak léptek fel támadólag a szél segítségével, és állan­dóan ostromolták a vendégek kapuját. Az első félidő kö­zepén — a rákóczifalvi kö­zéphátvéd lyukat rúgott, — Bencsik kiugrott, és a hálóba gurított. Ezután a rákóczifal- viak is vezettek egy-két tá­madást, de ezt az abonyi vé­delem hárította. A félidő hátralévő részében az ered­mény már nem változott. A második félidőben a széltől támogatott vendégek már több támadást vezettek, mint az első félidőben. Egy ártat­lannak látszó támadás futott a balszélen. A rákóczifalvi szélső beadott, és a jobbösz- szekötő a I6-osról a hálóba lőtt. Tíz perc múlva ugyan­csak a balszélen vezettek tá­madást a vendégek. Az abo­nyi védelem szabálytalanko­dott. A balszélső beívelt, és a labda érintetlenül hullt a hálóba. A hazaiak elkesere­detten támadtak, de az ered­ményen már nem tudtak változtatni. A rákóczifalviak lelkes játékukkal inkább a döntetlen eredményt érde­melték volna meg. de a sze­rencse mellettük állt, és így mind a két pontot hazavit­ték. Jók: Erdei, Baróesi, Dó­sa I., illetve: Kiss, Nagy II. — Szántó — TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Ujszász —Jászberényi Le­hel 2:2; Kunhegyes—Szolno­ki Vörös Meteor 5:1, Karcag —Törökszentmiklósi Fáklya 2:1; Fegyvernek —Jászárok- szállás 0:1; Jászberényi Va­sas II.— Szolnoki MÁV II. 0:3. A női kosárlabda Nß I-ért Csak a hajrában szenvedett egypontos vereséget a Szolnoki MÁV Székesfehérvári Vasas •— Szolnoki MÁV 62:61 (22:23), Szolnok, Közgazdasági Techni­kum tornaterme. — Vezette: Fűtő, Trumkii. A mérkőzés na­gyobb részében a hazaiak vezet­tek és úgy nézett ki, hogy győz­tesen hagyják el a játékteret. A hajrában azonban a székesfehér­váriak 16 feljöttek és ők bizo­nyultak jobbnak. Kosardobok: Noficzer (25), De­meterré (14), Márkus (12), illet­ve: Hudákné (17), Szilágyiné (13), Bolyhosné -(13). Jók: Noficzer, Márkus, Demeterné, ihetve: Szi­lágyító* Bolyhostól tóritícztó»* Több mint rágalmazás Az atléták is ? rajthoz álltak : A téli felkészülés után va-| sámap az atléták is rajthoz- álltak a Szolnoki MÁV által» rendezett idénynyitó mezei fu-| tóversenyen. A verseny a ti-| szaparti parkban került meg-I rendezésre, mert a Tisza ma-i gas vízállása miatt a szandai? réten nem volt rá lehetőség.? A park éles kanyarai miatt a* terep elég rossz volt mezeit versenyre. A Szolnoki MÁV* atlétáin kívül rajthoz álltak* még a 605. sz. ITSK verseny-» zői is. | Részletes eredmények: | Női serdülő (500 méter): l.j Győré Mária 1:46, 2. Magony * Ágnes 1:47,4, 3. Tar Ilona» 2:08,6 p. Férfi serdülő (1000 méter):? 1. Ujj József 3:27,2, 2. Mészá-? ros József 3:32,4, 3. Matuska? János 3:34,6 p. ; Női ifjúsági (800 méter): 1.2 Takács Katalin 2:37,5, 2.2 Csesznak Judit 2:38,2 p. ? Férfi ifjúsági (2000 méter):? Ebben a számban álltak rajt-? hoz a legtöbben, számszerűit? 21-en. Minden helyért hatal-? más küzdelem folyt. 1. Andó? János 7:10,4, 2. Sokvári Sán-t dór 7:11,7, 3. Utasi Gábort 7:15,2 p. i Férfi felnőtt (3000 méter):? 1. Matint György 10:43,0, 2.? Czinege József 10:49,1, 3. Sza-| bó Lajos 10:54,9 p. ? Valamennyi helyezett a? a Szolnoki MÁV atlétája volt.? Ez a verseny egyben válogató? is volt a március 23-án Buda-t pesten megrendezésre kerülő? országos mezei bajnokságra.? Sz. J. ? % ’ I Szolnoki MÁV | labdarúgó-szakosztályának * hírei I A Szolnoki MÁV NB H-es' labdarúgói szerdán 15,15 óra­kor a Szolnoki Kinizsi NB' Ill-as együttesével játszanak! barátságos mérkőzést a MÁV; salakpályán. Örvendetes, hogy Sándor már felépült sérülé-; séből és edzésbe álL Horváth: és Illés sérülés miatt még: kényszerpihenőre van kár-: hoztatva. ; Naqy örömet keltett a Szol-! noki MÁV szurkolói körében! az utánpótlást jelentő máso­dik csapat 3:0-ás győzelme a Jászberényi Vasas II. ellen. A Szolnoki MÁV NB II-cs labdarúgócsapatának edzője és a VKSE ellen szereplő já­tékosok köszönetüket fejezik ki a vasárnapi mérkőzésen résztvevő szolnoki szurkolók­nak, akik lelkes biztatásukká1 hozzájárultak ahhoz, hogy a nehéz utolsó negyedórában sem roppant össze az- együt­tes. Remélik, hogy a vasárna­pi itthoni UTTE elleni mér­kőzésen sem marad majd el e szurkolótábor lelkes buzdí­tása, amit jó játékkal szeret­nének viszonozni. 7mi'nrrm Nemhlvafalos foíé-fájéfeoziafó A Sportfogadás 10. héten 12 találatos szelvény 7 db volt. A nyereménvö«szeg egyen­ként kb. 90 673 Ft. A 11 találatosok száma 151 db volt. A nyereményösszeg egyenként kb. 4 203 Ft. 10 találata 1730 fogadónak volt. A nyereményösszeg egyenként kb. 489 Ft. A közölt nyeremények csak tájékoztató jellegűek. Még a múlt év augusztu­sában cikk látott napvilágo' lapunk hasábjain „Intim be­szélgetés lakásügyről eg) élelmes házmesternével" cin alatt. Emlékeztetőül annyit hogy a cikkben F. Mihály- né lakásüzelmeiről volt szó F.-né még a tavalyi nyál folyamán a szükség vámsze­dőinek sorába lépett. Pén­zért akart lakást szerezn egy fiatal házaspárnak, hog) közben szerény összeget — néhány ezer forintot — sze­rezzen magának is. Az üzlet megkötésének biz­tosítására, személyes nagy­ságának és nem létező ősz- szeköttetéseinek fitogtatásá- ra még attól sem riadt visz- sza, hogy állami szerveket tanácsvezeiőket és mát funkcióban lévő személye­ket alaptalanul megrágal mázzon. Sőt ezentúlmenően még rémhírek terjesztésében is csillogtatta képességeit. Szóval alapos okot szolgál­tatott arra, hogy bíróság elé kerüljön meghatalmazásból üldözendő rágalmazásért. A tárgyaláson töredelmes vallomása és könnyei rész­vétet támasztottak a jelen­lévőkben. Ennek ellenére azonban akaratlanul is felöt­lött a kérdés mindenkiben: nem gondolt neveletlen gyere­keire akkor, amikor tettét el­követte?, amikor olyan em­bereket rágalmazott meg cin­kosággal, akiknek semmi közük nincs a lakások elosz­tásához, — mint például Be- rényi György, — vagy ha foglalkoznak ezzel, csak az igazságosság vezeti őket a kiutalásban. F.-né megérdemelt bünte­tését — 8 hónap börtön 3 évi feltételes felfüggesztés­sel — megkapta. Az ügyet azonban ezzel lezárni liöny- nyelműség lenne. — Elengedhetetlenül fon­tos beszélni — már csak a hasonló foglalkozást űzők okítására is, a cselekmény társadalmi veszélyességéről. Szót kell erről ejteni és egyszer és mindenkorra meg kell mondani, hogy aki alap­talanul megrágalmazza em­bertársait, emberhez nem méltó módon cselekszik. Aki pedig ugyanezt teszi állami szerveink vezetőivel, dolgo­zóival szemben, hogy azok tekintélyét lejárassa a saját kicsinyes igényeinek kielégí­téséért és emellett még rém­hírek terjesztésével nyugta­lanságot is igyekszik kelte­ni, nemcsak a megrágalma- zottak, hanem államrendünk ellen is támad és törvénye­inket így alkalmazza vele szemben a nép bírósága; « nagy Tíz új város épült Jugoszláviái»«!! a felszabadulás óta Jugoszláviában az ország szocialista építési terveinek megfelelően a felszabadulás óta tíz új város épült. Köztük a legjelentősebbek: Titograd, Zenica, Novó-Beograd, Vincsa és Vinodol. A legtöbbjük he­lyén azelőtt csak párszáz la­kosú falu volt, némelyikük elődjét pedig a fasiszta meg­szállók földjg lerombolták. Titograd ma Crna gora fő­városa, a többi szén-, vagy acél- és vasipari központ. Vin­csa az atonikutatások köz­pontja. Az új városokkal egyidejű­leg új mesterséges tavak, csa­tornák, erőművek, utak és vasutak épültek. Az ország arculata jóval többet válto­zott, mint előzőleg ötven év alatt. iiiiiMmininimmimmiiimiMMMiinniiiiimimiimmiiiinmmumiiiMtiiMmmiinmiimm Innen-onnan Kínában van egy város, amely nagyon hasonlít Ve­lencéhez, az „Adria királynő­jéhez’1. Ez Kiangszu tarto­mány fővárosa, Szu-Cseu. —• Csatornák hálózata központ­jában fekszik, közlekedését gondolákhoz hasonlói csóna­kok biztosítják. A főcsatorna kísértetiesen hasonlít a „Ca­nale Grande’’-hoz és a rajta keresztülvezető híd is emlé­keztet a litres ..Rialto’ -hoz, © Alcsedara faluban (Moldva SzSzK) őskori település nyo­mára bukkantak. Itt a régi, orosz várépítés egyik formá­ját is fellelték. Az itt talált fegyverek, vasszerszámok alapján a település a IX—XII. században épülhetett. * Az amerikai és angol üz­letemberek minden igyeke­zetükkel növelni szeretnék a filmszínházak látogatását. — Ezt célozza az úgynevezett moziéttermek létesítése is. Az egyik amerikai szakember ezzel kapcsolatban igen szem­léltetően nyilatkozott. „A mi filmközönségünk ma már nem az után érdeklődik, hogy milyen filmet mutatunk be, hanem elsősorban arra kíváncsi, hogy milyen ételek szerepelnek az étlapon '““1 ^APRÓHIRDETÉSEK SZOLNOKI / SZIGLIGETI! SZIJVHAZj MISOR4 március 12. szerda este 7 ó:! CIRKUSZHERCEGNÖ ’ márc. 13. csütörtök este 7 ó:; CIRKUSZHERCEGNÖ március 14. péntek este 7 ó:? CIRKUSZHERCEGNÖ ELADÓ 3 tonnás Ford tehergép­kocsi Chcwrolet generál.iavnott motorral, külön tartalékmotorral, JO gumikkal, üzemképes állapot- ban. Dózsa Tsz, Karcag. _______ EL ADÓ 12 kalapácsos daráló, Opel-BUtz benzinmeghaitású mo­torral. Mezőtúr, Kinizsi Tsz. Jó- zsef Attila út 5. _ ELADÓ 13 db müanya csirke- 1 nevelő, hozzávaló egyéb felsze- ! re léssel, esetleg könyvióváirás- ; sál is. Er leklődni lehet:, Szotno- ; ki Cukorgyár Célgazdasága, te- ! -fon: 25—94. : BEKEPALHALMAN Cseberérnél ■ 1 hold föld. fele gyümölcsös, fe- ; le szőlőnek is alkalmas föld, el- • adó. Érdeklődni Gecse, Szanda- ! szöllős, Kossuth u. 19.__________ KO NYVJOVAIRASSAL keresünk \ munkásszálláson használatos öl- tözőszekrényt. Szolnoki Cukor- nyár Cé gazdasága, telefon: 25-94 ♦ KÜLÖNBÉ.! Alt ATU bútorozott március 15. szombat este 7 Ó:? szobába nő lakótársat keresek, CIRKUSZHERCEGNÖ márc. 16. vasárnap du. 3 óra:? CIRKUSZHERCEGNÖ ♦ Érdeklődni: Néplap szerkésztősé- ? Bében._____ i S. SALTON SZAXOFON EL- ? ADÓ. Rákóczlfalya,, Széchenyi u. márc. 16. vasárnap este fél 8 ám' « FESTETT hálószoba bútor ' »áá, Saulnak, Matótó u, 44 el­\tegh vő A Törökszenfmik'ós és Vidéke Körzeti Fólci- művesszővétkezet érte­síti tagságát, hogy fo­lyó hó I6-án délelőtt 9 órakor a Városi Ta­nács nagytermében kütaoUgyű est tart, melyre a küldöt­teket és a meghívott tagokat szeretettel várja az Igazgatóság Szolnok megyei NÉPLAP Szolnok Megyei Pártbizottoig és a Megyei Tanacs lapja Felelős kiadó: a Szolnok Megyei Párt-Végrena tó Bizottság Szerkeszti a szerkesztőbizottság szerkesztőség: Szolnok. Tis/a Antal u. í. I. em. Telefon; zO—8J, zo— 69, 23—20 Nyomatott: Szolnoki Ntomda Vál(alat Szolnok, Malinovszkj út 19. i‘e.e.6s nyomdavezető; tóéiig« » t t Elgy angol olvasó a Times [ szerkesztőségének levelet kül- I dött, amely a francia divat- j szalonok művészetét dicsőíti. [ A levélben ez áll: „Feleségem j ma vette fel első alkalommal j új francia ruháját. Zsákruha. | Nagyszerűen fest benne”, í Egyesek azt gondolhatnák, [ hogy as angolok egy kissé I mindig elkésnek, hiszen Pá- » rizsban éppen most hozták ! nyilvánosságra, hogy vége a t zsákdivatnak. Ez a Timesben ? közölt levél azonban 1668, í március 2-án kelt. f Ä » A marosvásárhelyi „Tex- »tila’1 szövetkezet nemrégen ? megalakította Románia má- í sodik, bérletrendszer alapján | működő ruhakarbantartó vál- ? lalatát. A műhely hézagpót- ? lónak bizonyult. Egyetlen hó- ? nap leforgása alatt 500 férfi­• öltöny javítását, tisztítását $ és vasalását végezte el. — í A bérlettulajdonosok száma Z napról-napra nő. r ° t Értékes archeológia! lele- S tekre bukkantak nemrégen a « Bug folyó torkolatánál. Ezek ♦ — a vizsgálatok szerint — az * időszámításunk előtti harma­• dik évezred első feléből ma- » radtak ránk. A maradványok * között edényeket és más kez- ? detleges készítményeket ta- . láttak.