Tiszavidék, 1957. december (11. évfolyam, 283-306. szám)

1957-12-10 / 290. szám

Film A gonosz favágó A 'Ita eM d e& i SPORT]A A labdarúgó I\B ll-böl jelentjük: f Váratlanul könnyen győzött a Szolnoki MÁV téli jéfc Jó i 1. L Játékveze :ot, lilggai >en alkalnts benyomást V DELI CS BVSC tő jól lt, de tzott íf keltet OPORr 17 10 ki ] él r 3 5ve Tiln ete H. AL 4 tte a : Ldig ic Ivei ig Gy. -LASA 34:15 iá­ié­en 23 2. KISTEXT 16 9 3 4 39:18 21 2. Jberény 16 8 5 3 26:14 21 4. UTTE 16 7 6 3 22:16 20 5. Szolnok 15 7 5 3 30:19 19 6. Cegléd 16 6 7 3 25:22 19 7. Vác 15 6 6 3 27:21 18 8. Pénzügyő 17 5 8 4 24:21 18 9. Kecském. 16 8 2 8 27:25 18 19. Szeged 16 6 3 7 16:15 15 11 Bcsaba 16 6 3 7 28:28 15 12Í Makó 16 6 3 7 19:21 15 13. Bp. V. M. 17 6 3 8 23:30 15 14. Gyula 16 5 4 7 16:34 14 15. Baja 16 4 5 7 18:33 13 16. VKSE 17 5 2 10 31:30 12 17. Bp. Petőfi 16 5 2 9 22:34 12 PEDAGÓGIA turn-* * eladó Szolnok, Beloiannisz u. 15. Bódi. 4 «zolnőki Szigligeti SZÍNHÁZ MISOKA december 10., kedd este 7 óra: SZERELEM dec. 11., szerda este 7 órakor: SZERELEM dec. 12. csütörtök este 7 óra: SZERELEM dec. 13., péntek este 7 órakor: A MOSOLY ORSZÁGA dec. 14., szombat este 7 óra: A MOSOLY ORSZÁGA dec 15. vasárnap du. 3 órakor: A MOSOLY ORSZÁGA dec. 15.. vasárnap este 7 óra: CSÖKOS ASSZONY 3üOa»*.«>< .......................................................... A CEGLÉDI Kertimas Gazda­ság azonnali oelépésre vezető agronómust keres. Feltétel: le­hetőleg felsőfokú képesítés és legalább 10 éves általános nö­vénytermesztési gyakorlat. Je­lentkezés személyesen, vagy levélben a gazdaság köpontiá- bn- '-/'ciAri v''«<-,-A<5A«árda. ■ lllllllllllllllllllllllllillllllllllllllilMíiIIIIIIIIIII (apróhirdetések' AZONNALI belépésre keresünk KETAKNAS kályha „Neo Perpé­géplakatos. esztergályos, marós....................... gyalus, vizsgázott autogén- és villany hegesztő szakmunkásokat. Jelentkezés: b 9Z. Vtzaéoészeti Vállalat Központiéban Kunhe­gyes. Kossuth utca sz. CSEPEL 125-ös roncs, vagy javí­tásra szoruló motorkerékpárt vá­sárolnánk. Bejelentés: Szolnok 13—10 telefonon. nyer» számait Vegyen LOTTO 5zelvénytí A területi !SB III. állása a december 9-i forduló ulán / TISZAVIDÉK • Szolnok Megyei PartDlzottsAe es a Megyei Tanács tapia, Szerkeszt) a szer' 7-őbtzottság Szerkesztőségi Szolnok; Tisza Ama u. L U em. Felelős madőt a Szoinok Megyei Párt-Véarena'té Bizottság: Nyomatott! Szolnoki Nyomda vállalat; í Felelős nyomdavezetőt Mészáros Sándor4 Is Szolnoki MTE 15 12 3 41: 7 27 2. Szolnoki Kinizsi 15 9 2 4 24:24 20 3. Martfűi MSE 15 8 3 4 25:13 19 4. Orosházi Kinizsi 15 6 6 3 26:13 18 5-6. Békéscsabai MAV 15 6 3 6 3S:33 15 5—6. Szarvasi MEDOSZ 15 5 5 5 29:29 15 7. Gyulai TE 13 7 1 7 29:30 15 8. Békéscsabai Agyagipar 13 6 3 6 22:23 15 9. Törökszentmiklósi Vasas 15 5 4 6 22:20 14 10. Tiszakécske 15 5 4 6 17:27 14 11. Mezőtúri Honvéd 15 G 2 7 15:25 14 12. Mezőhegyes 15 G 1 8 24:27 13 13. Mezőkovácsháza 13 5 2 8 29:22 12 14. Tótkomlós 15 5 1 9 18:33 11 15, Jászapáti 13 3 4 8 17:29 10 16. Szolnoki Vasutas 15 1 6 8 17:33 8 A Gyulai TE—Martfű 0:2 állásnál félbeszakadt mérkőzés ered* Lottózók, figyelem A jutalomsorsolás lárgynyercményjeeryzéke megtekinthető ag összes postahivatalokban, OTP fiókokban és TOTO — LOTTO kiren­deltségekben, azon kivüi egyéb szelvényáru­sító helyeken, A NYERTESEK JELENTKEZÉSI HATÁR­IDEJE: A TÁRGYHÓ 20-A, Hiányét beszámítottuk; Járási asztalitenisz verseny Kuíiszentmírtanban A Kunszentmártoni Járási Sport felügyelőség decem­ber 15-én rendezi meg Kunszentmártonban a KISZ helyi­ségében, Mátyás k. u. 23. szám alatt az 1957. évi járási férfi és női felnőtt és ifjúsági egyéni asztalitenisz bajnok­ságot. A sportfelügyelőség kéri a járás sportköreit, hogy a versenyen minél nagyobb sz-'nban képviseltessék magu­kat. A nevezési határidő: 14én déli 1 óra. A nevezése­ket a Járási Sporüélügyelőséfihez kell eljuttatni. Tudósítóink jelentik a terühti NB 111-is labdarÚQÓ mérkőzésekről Bedanec, a gonosz favágó, az erdőkben garázdálko­dott. Egy alkalommal elrabolt egy lelenc-kislányt, a ked­ves Mojcát. Bedanectől minden gyerek félt, csak Kekec dicsekedett, hogy ő kiállna vele, csak egyszer találkozza­nak! Az alkalom nem sokáig váratott magára. Kekec ép­pen a hegyekbe tartott, amikor Bedanec elfogta őt. A go­nosz favágó még a szokottnál is dühösebb volt, mert az­nap szökött meg tőle a kis Mojca, a jó öreg Kosobrin apó­hoz. Bedanec azt követelte Mojcától, hogy tudja meg an­nak az alagútnak a bejáratát amely Kosobrin kunyhójá­hoz vezet. De az okos Kekec nemcsak kelepcébe csalta a gonosz favágót, hanem hűséges kutyája segítségével még! rnenekü1 ésre is kényszerítette. A filmet a Vörös Csillag mozi játssza, minden nap délután 3 órakor. Kevés barátom, sok ellenségem egyaránt tudja: .ankadatlanul har­colok az ellen, hogy a felnőttek a napi eseményeket az aprónép előtt vitassák meg. Tó­biás — az előbb említett gyérszámú csoport egy ki­emelkedő tagja — a minap a maga kárán látta be, hogy ebben az ál­­ásfoglalásban kell ennie némi igaz­ságnak ..: Tamás, Tóbiás nagyreményű cse­metéje, nemvárt eredményeket ért el általános iskolai tanulmányai te­rén. Működését Télapó is pozit'van értékelte s a dec. 6-i ajándékozási alap terhére je­lentős mennyiségű szaloncukor — sőt­­egy kádban úsztat­­v,"tó motorcsónak­prémiummal ör­vendeztette meg. Tamás szerint Télapó meglátása a tanulmányi elő­menetel és a gaz­dasági érdekeltség kapcsolatát illető­en helyes volt. If­jú barátom tájé­kozott férfiú-pa­lánta. s így arról is tudomással bírt, hogy az országos érdeklődés hom­­lckferébe mihamar a Fenyőünnep fog kerülni. Karácso­nyi tervének ha­táridő előtti elké­szítése érdekében tapintatosan ér­deklődni kezdett Tóbiásnál a vár­ható reális lehető­ségek iránt. Kopa­szodó kortársam a| további tanulmá-g nyi sikerek remé-| nyére való utalás § sál kijelentette.! hogy a fenyőün-§ neppel kapcsolatos-! perspektívák rend-g kívül nagy remé-g nyekre jogosíta 8 nak; olyannyira 8 hogy esetleg egy| személyi használa § tú gyermekkerék- § pár beruházáskénte való beszerzése sem 8 látszik irreálisnak § Tamás felvonta! szőke szemöddö-8 két: — Megfontólan-§ dó elgondolás...! Mondd, apu kér-§ lek. nem lehetne« inkább elintézni ! hogy budapesti § mintára Szolnokon! is bevezessék a§ fürdési tilalmat?...§ — borváró —* wwvywYYvyyvwoMOOOOOOQC Szolnoki MÁV—Gázműik 5:( 2:0 Szolnok, 1500 néző. Vezette Szigeti (Budapest), (Kopjási - Honti, Debrecen). Szolnok: Cselényi — Lengyel Sándor, Kegyes — Kepes, Fehér vári, Horváth. Csábi, Szekeres Dobos, Tóth. Edző: Pintér F. - Gázművek; Schmid — TukácSl | Marton I., Murányi — Molnár ; Kapitány — Mohácsi, Marton II. ! Orrnódi, Berek, Szarka. — Edző ! Lőrinczy A. ! Párás, kissé szeles időben í | MÁV salakpályán játszották le í | közepes iramú mérkőzést, melj j a hazaiak biztos győzelmét hoz ; ta. A szolnokiak széllel szembe ! kezdték a játékot és azonnal z \ vendégek vették át az irányítást | A MÁV első lövését Szekere« ; adta le, de messze a kapu mel­­; lé. Az 5. perc váratlan ered- i ményt hozott: Tóth, Dobos ossz­­: játék után. Dobos egyedül tör a kapura és a túlságosan kifutó kapus mellett az üres kapubí gurította az első gólt. 1:0. A szol­­: nokiak nagy kedvvel szőtték tá­madásaikat, de a lövésekkel nerr volt szerencséjük. A 10. percber remek hazai támadás fut végi? a félpályán és majdnem megis­métlődött az előbbi eset, de most- az üres kapuba tartó lab­dát a védők elérték és kirúgták az alapvonalon túlra A 15, perc­ben Horváth keresztlabdájánál z védőjátékos lyukat rúgott és z szemfüles Tóth L. közelről a há­lóba vágta a második gólt. 2:0. Feltűnően nagy kedvvelijátszot­­tak a szolnokiak és igen sok tá­madást vezettek. Csábi nagy lö­véseit azonban kivédte Schmid, Közben a mezőnyben teljesen egyenrangú fővárosiak is vezet­tek néhány támadást^ azonban csatáraikban nincs átütő erő." Később a játék kissé kemé­nyebbé vált és előbb Csábi-csa­pott össze az egyik pesti csata r­­; ral, aki bicegve hagyta e> a já- I fcékteret, majd Leíífeyel ütközöl ; össze partnerével, — itt viszon \ Lengyel húzta a röviddebbet éf ; csak néhány perces ápolás utár ! volt újra harcképes. A kitűnc ! játékvezető azonban mindvégig | ura volt a helyzetnek. Szünet után a Gázművek 10 fő­­! re leolvadt csapata teljesen be­­j szorult. Ekkor már látszott, hogs ; a MÁV nagyarányú győzelmét ! nem tudják megakadályozni. A \ lelkes és jól tömörült védekezés > még mintegy félóráig sikere: j volt — de ebben némileg a szol­­- noki csatárok is ludasok voltak \ A szolnokiak egyre-másra vezet­­} tek támadásokat, — úgyszólvár j percenként zúgtak a lövések, d( > mindig akadt egy láb, amelyil > szerelt, vagy a nagy Szerencsé­> vei védő kapus mentett, de iger ä sok volt a célt tévesztett lövés is > Közben itt-ott ellentámadás je­­j lei is mutatkoztak, de ezek vér : szegények voltak. A 75. percber > Bzép Kenes—Dobos—Csábi akcii \ után Csábi éles lövése a vetődi } Schmid alatt a sarokba jutott 5 3:0 Pár perc múlva Dobos elcsí­­) pett egy előrevágott labdát, i ? kapust is kicselezte. Horváth el< i adott, aki a hálóba helyezte i ] labdát. A játékvezető-azonban ; ? határbíró jelzésére népi adt£ j. meg a gólt, mert Dobos már a vonalon kívülről hozta vissza a labdát. A 85. percben Tóth közé­pen cselezgetett, majd váratlanul lövésre szánta el magát és jól eltalált labdája nyomán már 4:0. A következő támadásnál a kap­kodó Gázművek védelme csak­nem öngólt vétett, szerencséjük­re a kapu fölé ment a labda. A B7. percben Dobosnak sikerült egy kiugrása és a ráfutó kapust is kicselezve, beállította a vég­eredményt. 5:0. A mérkőzés meglepetése az volt, hogy a Ceglédet 4:0-ra és Jászberényt 2:0-ra legyőző ven­dégcsapat ezúttal Igen gyenge napot fogott ki — főként a tá­madásokban volt erőtlen. — Az egyik legjobb játékosuk megsé­rülése után. inkább védekezésre a fr» si'ilvt.. magatartásuk elismerésre méltó volt. A szolnoki fiúk ezen a mérkő­zésen frissen, elevenen játszot­tak és valamicskét törlesztettek abból az adósságból, mellyel nagyszámú hívüknek tartoztak. A csapat legjobb része a védelem volt, csaknem hibátlanul játszot­tak — bár nem is voltak túlsá­gosan megterhelve; ami viszont a fedezeteket dicséri. A két fe­dezet sokat volt játékban és nemcsak védekezésben, hanem a támadásban is „benne‘‘ voltak. A csatársor új összeállításban elég mozgékonynak bizonyult. Sokat és jól szőtték támadásaikat és szemre is tetszetősek voltak hely­­cserés akcióik A helyzetek gyor­sabb felismerésével és főként pontosabb lövésekkel nagyobb feladatok megoldására és képe­sek lehetnének. 5 A labdarúgó NB ni. december * 8-i fordulójában a Szolnoki MTE 5 nem várt nagy gólarányú győzel­* mével 7. pontra növelte előnyét : és most már biztos őszi bajnok. ■ Szép fegyvertényt hajtott végre i a Törökszentmiklósi Vasas is, i amikor a 6 helyezett Békéscsa­• bal Agyagipart fektette kétváll­■ ra. Ez minden bizonnyal fölfelé ■ ívelést jelent a tabellán a török­• szentmiklósiak számára. Ragyogó játékkal, veretlenül nyerie 1 az őszi bajnokságot a Szó noki MTE Szolnoki MTE—Szolnoki Kinl­’ zsi 7:1 (3:1) Szolnok, MTE pálya, , vezette:. Kallós (Budapest). ■ MTE: Sárkány — Csaba, Török, 5 Kurucz, Baricza, Dargai - VilUsch, } Máté, Cs. Farkas, Kiss, Simon. > Szolnoki Kinizsi: Erdei — Mól- ' ’ nár, Kiss II., Fogarasi — Gyet­­vai, Szurovecz — Szatmári, Gé­- czi, Szabados, Gyémánt, Gajdos. A hideg idő ellenére is szép­­r számú közönség jött ki a mérkő­zésre, hogy tanúja lehessen a 1 rangadónak. MTE támadásokkal s Indult a játék. Már a 2. perc- 3 ben gól született. Dargai szabad­- rúgásból kapott labdájával Si­­. mon elfutott és a hálóba lőtt.- 1:0. A gól szárnyakat adott az í MTE játékosainak és hatalmas 2 iramban támadta a Kinizsi ka­il púját. Szebbnél szebb akciókat- láthattunk. A 13. percben Vil- 1 lisch nagy lövését Molnár a gól­­. vonalról vágta ki A 57. percben- újabb gól született. Szép összjá­- ték után Máté 20 méterről ka­­í pásból védhetetlenül lőtt a há- 5 lóba, 2:0. A 39. percben Szatmári 3 a jobbszélen elfutott, kapura ;. lőtt és az erős lövéssel küldött- labda Dargairól a hálóba vágó-1 dott. 2:1 (öngól). Tovább roha- 5 mozott az MTE. A 44. percben t Villisch, lerázva magáról védőit, 2 elfutott és a hálóba lőtt, 3:1. 2 Szünet után sem lanyhult az iram. Kezdés után az MTE csa­­^ tárok szépen elfutottak és Kiss | fektében is a hálóba lőtt. 4:1. Az g 50. percben Kiss ragyogó labdát 8 adott Cs. Farkasnak, aki szépen 8 elfutott és a kapus mellett a há­­§ lóba lőtt, 5:1. A 67. percben Vil- 8 lisch egyéni játék után a kapu- 8 son átemelte a labdát 5? a há- 8 lóba továbbította azt, 6:1. Szebb- 8 nél szebb akciókat láthattunk az 8 MTE játékosoktól. A 70. percben 8 az MTE csatárok pergőtüzet, in­­§ dítottak a Kinizsi kapujára, a 8 tabda Kisshez pattant, aki hatal- 8 más bombával küldje azt a bal 8 felső sarokba. 7:1. Az, utolsó 10 o percben feljött a Kinizsi, a játék 8 ebben a részében az MTE táma­­g dások szórványosabbak voltak. 8 a Kinizsi csatárok rohamát azon-* 8 ban az MTE védelem nagysze- 8 rűen hárította. Sárkány ragye- 8 gőan védte a kapura lőtt labdá­­v kát. Szebbnél szebb védésekkel 8 igazolta képességeit, g Az MTE ezen a mérkőzésen tel« § jesen lehengerelte ellenfelét. A § találkozó sportszerű keretek ki5« | zött folyt le. Ebben, nagy része 8 van a játékvezetőnek, aki min« 8 den szabálytalanságot idejében § megtorolt és mindkét fél megelé« ix gedésére, igazságosan működötti § Ilyen jó játékvezetést még nem 8 láttunk az őszi idény alatt. Gól-I° lövök: Simon, Máté, Villisch (2); Kiss (2), Cs. Farkas, Dargai (ön« gól. Jók: Az MTE egész csapata dicséretet érdemel szép, lelkes játékáért, illetve: Molnár, Gyet« g vai, Kiss II., Géczi. . ! Nyilatkozatok a mérkőzésről! (° Kallós játékvezető: Az MTE szép g játékot mutatott. Technikában § magasan felette állt ellenfelének» § — Véleményem szerint az MTE 8 ilyen arányban is megérdemel« 8 ten győzött. § Selmeczi János, az MTE ed» § zöjc: Sokaknak meglepő volt -» 8 akik nem látták a mérkőzést — g az eredmény. Akik azonban kinn 8 voltak a mérkőzésen, úgy gon­­g dolom, azoknak hosszú ideig 8 emlékezetes marad e mérkőzés. 8 A Kinizsi a legmesszebbmenő 8 sportszerűség keretein belül, be« 8 csületesen és lelkesen játszott: § különösen az utolsó 10 percben g mutatott játékuk tetszett.­­p« *í Martfűi MSE — Gyulai TE 2:0 i Gyula, 200 néző, Vezette: Stark i (Szeged). i A martfűi együttes a követke« ző összeállításban lépett pályára: 1 Papp — Száraz, Seres, Gulyás — : Munkácsi, Szűcs — Pálinkás, Mé* száros, Rozsnyai, Mikus, Mezőte- ’ leki. A martfűi együttes széllel ■ támogatva kezdte a játékot. For- ' más támadásokkal közelítették : meg az ellenfél kapuját, már az ! első percekben kiütközött a két csapat közötti erőnlétti és labda­­kezelési külnöbség. A havas, csú­szós talajon a martfűi játékosok állandóann kezükben tartották a , mérkőzés irányítását. A 18. perc­ben Mikus, majd a 30. percben Rozsnyai szerzett gólt, és így 2:0- . ra vezettek a vendégek. Az első félidő hátralévő részében még Mikusnak és Pálinkásnak volt két tiszta gólhelyzete, de a csú- ■ szós talajon hibáztak. A második ; félidő elején a gyulai csapat né­mi mezőnyfölényt harcolt ki, de ebben az időszakban a martfűi védelem minden esetben- tisztáz­ni tudott. A gyulaiak durva já* tékkal próbálták a vendégcsata» rok ötletes támadásait megaka­dályozni, azonban a szegedi já­tékvezető minden szabálytalan- i Ságot észrevett és azt csírájában íolytotta el. A 62. percben Rozs­nyai labdájával Mezőteleki a kö­zépen kiugrott, de a 16-os előtt a gyulai balhátvéd durván elka­szálta. A játékveztő, aki eddig is kifogástalanul működött, a bal­hátvédet kiállította. A balhátvéd j az ítéletet kifogásolta és a játék- ; vezetőt arculütötte. A szabályok - értelmében a játékvezető a mér­kőzést azonnal lefújta és a mart­fűi csapatnak engedélyt adott a levonulásra. A fagyos, csúszós ta­laj a martfűieknek kedvezett és így a durva játék ellenére is ki tudták használni technikai fölé­nyüket. Az egész martfűi együt­tes dicséretet érdemel jó játéká­ért. A játékvezető külön Is kö­szönetét mondott a martfűieknek sportszerű és jó játékukért. — Bányai —* 0 Törökszentmiklósi FC —Békési Agyagipar 4:2 (2:1) Törökszent­­miklós. 300 néző, vezette: Kiss. A törökszentmiklósi csapat: Mák — Hálák, Tóth, Balázs — Mi­hók, Szabó — Darvasi, Fülöp; Kovács, Pintér, Fekete felállítás­ban játszotta le utolsó mérkőzé­sét. Kitűnő pályán mindkét csa­pat nagyszerűen küzdött a baj­noki pontokért. A vendégcsapat a mezőnyben egyenrangú ellen­fele volt a miklósi csapatnak. A hazaiak szerezték meg a ve­zetést, azonban a vendégek nem sokkal ezután kiegyenlítettek. Is­mét Törökszentmiklós csapata szerezte meg a vezetést, sőt a második félidőben 3:l-es vezetés­re tett szert. A vendégeknek még egy gólra telik erejükből, azon­ban a miklósi csapatnak sikerül egy újabb góllal beállítani a vég­eredményt. A miklósi csapat ha­tártalan lelkesedéssel játszott ezen a mérkőzésen, amelyen ter­mészetesen legnagyobb tét a jő helyezés volt. Ezzel a győzelmé­vel a csapat a 9. helyen végzett az őszi fordulóban. Átlagon felüli teljesítményt nyújtott: Hálák, Darvasi. Góllövők: pintér (2), Kovács és Darvasi, — Cs. J. — • Szolnoki Vasutas — Békéscsabai MÁV 3:3 (1:3) Szolnok, 200 néző, vezette: Zágon. Szolnoki Vasutas: Danka — Rózsahegyi, Szabó, Tó­­vizl — Palotai, Magyar — Hor­váth, Tarcsa, Grámán, B. Nagyj Simon. Edző: Nagy Béla. Békéscsabai MÁV: Vandlik — Miskolczi, Gyócsl, Kovács — Si­mon, Marik — Csicsely, Békész­­ki, Sovány, Kukuk, Szarvas. Kezdésnél rögtön a hazai csa­pat előtt nyílott völna gólszer­zés! lehetőség, azonban a békés­csabai védelem szerencsével há­rított. Ebben a játékidőben an­nak ellenére, hogy a szolnokiak többet támadtak, a vendégeknek sikerült 3:l-es vezetésre szert tenni. Fordulás után teljes egészében a Szolnoki Vasutas vette át a já­ték irányítását, meggyőző fö­lényt harcolt ki és sikerült ki­egyenlíteni. Már-már úgy lát­szott, hogy a vezetést is meg­szerzik, amikor a játékvezető a mérkőzés végét jelezte: Góllövők: B. Nagy (2): Tóvizi (11-esből), illetve: Csicsely (2)j Békés zki; A 89. percben Magyarít (Szol­noki Vasutas) feleselésért a já­tékvezető kiállította. Jók: Tóvizi, B. Nagy; Palotai; illetve: Csicsely, Simon, Szarvas, — B1 — TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szarvas—Mezőkavácsháza 2:1 A Totó eredménye «. hét 1. Ferencváros—SBTC I 5:2 2. Szombathely—MTK 2 0:1 3. Szeged—Tatabánya 2 0:1 4. Pécs—Dorog 1 3:1 5. Diósgyőr—Komló 1 3:1 6. Nyíregyháza—Bükkalja x 0:0 7. Csepel Autó—»Spartak, 1 2:1 8. Hatvan—Ózd 1 2:1 9. MAVAG—Miskolci VSC - 2:0 10. Lanerossi—Intern; I 2:0 11. Milan—Roma x 1:1 12. Spal—Fiorentlna x 2:2