Tiszavidék, 1957. november (11. évfolyam, 257-282. szám)

1957-11-13 / 267. szám

A kosárlabda 1\B. 11-ért Szolnoki Vörös Meteor—Nagy­kőrösi Kinizsi 96:51 (47:37) Női, vezette: Lchoczki—Ilornyák. Szépszámú, mintegy 300 főnyi közönség szemlélte vasárnap dél­előtt NB l.-es és NB II.-es női kosárlabda csapataink küzdel­mét. Ez a szám mar azért is em­lítésre méltó, mert a kosárlabdá­val a közönség valahogy úgy van, mint a prózai színdarabokkal. Kellemes az a tény, hogy egyre többen kedvelik meg e sport­ágat. amely a fejlődés egyik fel­tétele. A csapatok összeállítása a következő volt: Szó. Vörös Meteor: Pataki (22), Ilorváthné (16) — Fodor (7) — Deák F.. 24), Deák I. (9). Cs.: Horgász (2), Balogh (0). M^tkovics (4), Robaty (12), Pintér (0). N. Kinizsi: Pászii (6), Csicsó (2) — Komáromi (21) — Simon (17), Varga (S). Cs : Pászti E. (0), Molnárné (2), Szántó (0). A nagykőrösi csapat Debrecen nagyarányú legyőzésével komoly tekintélyt harcolt ki magának. A Me teert lányok éppen ezért nem találták ».lefutottnak4 * a mérkőzést, jól és lelkesen har­coltak. A7 első percek kiegyen­lített játékot hoztak. Bár a szol­noki csapat jelentős előnyre tett szert (6. perc 15:5) a nagy­kőrösiek fokozatosan felzárkóz­tak. Ezb jobbára annak volt kö­­szönhetg, hßgjy a Meteor enge­dett az iramból, a könnyen szer­zett előny következtében. A Ki­nizsi 3 pontra megközelítette el­lenfelét, de a Meteor ismét rá­kapcsolt és szép kosarakkal az első félidő végére 10 ponttal „megugróit*4. A második félidőben fergete­ges hajrát, nagy iramot diktál­tak a szolnoki lányok, ötletes megoldások egész sorozatát mu­tatták'be és előnyüket növelték. Az erős iram hatására a Kinizsi fokozatosan kifulladt és a mér­kőzés vége felé nem volt egyen­rangú ellenfél. Örömmel tapasz­taltuk. hogy Pataki ismét fel­zárkózott a csapat legjobbjai közé, ötletes, váratlan megoldá­sokban kifogyhatatlan volt. A közönség jó mérkőzést látha­tott és külön örülünk annak, hogy a Meteornak sikerült, még­hozzá fölényesen. megőriznie veretlenségét. Reméljük, hogy mostam kielégítő forma tartós lesz. „ .Tők voltak: Deák E., Deák I., Pataki, Ilorváthné, Boliati, ill,; Komáromi, Simon, Varga. Az alszöveteéjri I. osztályú labdarugó bujuokság állása a nov. utál) o ■ lordulőja 1. Szolnoki MÁV II. 12 10 2 62:12 20 2. Mezőtúri AFC 12 9 2 l 43:12 20 3. Abonyi Olajbányász 13 6 4 3 24:19 16 4. Fegyverneki SK 13 7 1 5 24:27 15 5. Karcagi Hunyadi 12 6 2 4 30:11 14 6. Törkszentmiklósi FC 12 6 2 4 37:23 14 7. Kunhegyes! Hunyadi 12 6 1 5 25:13 13 8. Tápiószelei SK 12 6 1 5 16:20 13 9. Jászberényi Lehel m 12 5 2 5 26:18 12 10, Tiszaföldvári SK • 12 5 2 5 18:24 12 11. Szolnoki Meteor 12 5 2 5 13:18 12 13. Jászárokszállási SK 12 5 2 5 19:27 12 12. Rákóczifalvi SK 12 5 1 6 18;20 11 14. Kisújszállási MÁV MTE 12 4 2 6 15:21 10 15. Kunszentmártoni MTE 12 5 — 7 15:25 10 16. Turkevei Hunyadi 12 3 1 8 18:47 7 17. Jászberényi Vasas II. 12 1 2 9 10:36 4 18. Ujszászi Vasutas 12 1 i 10 14:46 3 n labdarúgó NB íll-ból jelentük Jászapáti VSC—Szolnoki Vasu­tas l:i (0:1> Jászapáti, 400 néző, vezette: Simon (Eger). Szöglet­arány,: 8:3. Jászapáti. Sándor — Tóth. Dobos. Horváth — B. Mú­zsa, Polgár — Bolyós, Kökény XI., Kökény l.. Utasi, Ferenczi. Edző: Korom Pál. Szolnok: Bíró — Ist­ván], Tóvizi. Grámán — Erdélyi, Palotai — Csényi. Tarcsa. Szabó, D. Nagy. Horváth. Edző: Nagy Béla. Mintegy 10 percnyi hazai fölény volt. azonban Ferenczi és Horváth lövését a szolnoki ka­pus védte, illetve Kökény 1. és Kökény TI. lövését Bíró védte. A 10. perctől feljött Szolnok is, de a védőiem, illetve Sándor jól há­rított. A 28. percben védelmi hi­bából Tarcsa a kapu közepébe lőtt. 0:1. A gól nem törte le a jászapátiakat és a félidő végéig támadtak. A gyenge lövéseket pzonban Ríró könnyűszerre] véd­te. Fordulás után ismét a ha­zaiak rohamoztak, de Kökény II. kétízben is fölé lőH. majd Bolyós lövését Bíró szögletre hárította. A 65. percben kavarodás támadt a szolnoki kapu előtt, amikor Kökény I. bálóba továbbította a labdát. 1:1. A gól miatt a szolno­kiak reklamáltak, mert állítólag Kökény I. kézzel továbbította a hálóba a labdát. A partjelző azonban szabályos gólt látott. Vita támadt a pályán. A szolnoki játékosok és a játékvezető egy­mást kézzel tologatták. Nyolc percig állt a játék. Végül is el­indult a labda további útjára. — Ezvttán durva játék alakult ki. ki, Több szolnoki játékos meg­sérült, a játékvezető a játék irá­nyítását kiengedte kezéből. 2—3 ízben is percekig állt a labda, Vitáztak a szolnoki és jászapáti játékosok, Utasít ennek követ­keztében a játékvezető kiállítot­ta. EZt kellet* volna már alkal­maznia a játékvezetőnek előbb is, amikor a szolnoki játékosok szinte tuszkolták. A játékvezető a kjésett idő ellenében csak 4 percet számított be. noha a lab­da mintegy i;S percig nem volt játékban. GóBövők: Tarcsa, il­letve: Kökény l. Jók: Sándor, Polgár. Utasi, Ferenczi. illetve: Bíró, Istváni, Tóvizi, Tarcsa. Házi A Tiszavidék TOTO tanács­adója Ezen a héten a TOTO november 17-re érvényes, 46-os számú szelvényének kitöltéséhez adunk útmutatót kedves tippelőink­nek! 1. Dorogi Bányász—Bp. Vasas NB I. törölve 2. Tatabányai Bányász—Csepel Nb 1. A Csepel az utóbbi időben vidéken szerzi pontjait. Éppen ezért nem lehe­tetlen, hogy Tatán is jól megállja a helyét. 1 2 3. Komló—Szombathelyi Haladás NB I. A szombathelyiek még Komlón is esélyesebbek. 2 x 4. Salgótarjáni BTC—MTK NB L Az MIK legutóbbi két vereségét figyelembe véve, a salgótarjániak esélyeseb­bek, mi mégis három esélyt ajánlunk. x 2 1 5. Eger—Egyetértés NB H. Az Egyetértés vasárnapi meg­lepő veresége az egriek esélyeit tolja előtérbe. Ennek el­lenére mégis a pontosztozkodás a legvalószínűbb. x 1 6. Debreceni Honvéd—Salgótarjáni se NB II. A két csapat közel egyenlő játékerőt képvisel. Éppen ezért a döntetlen ereijmény a legvalószínűbb. Lehet azonban, hogy a deb­receniek megszerzik első hazai győzelmüket. xl 7. Ózd—Szállítók NB XI. Az eddigi eredmények alapján az ózdiak az esélyesebbek. 1 8. Bükkalja—Miskolci VSC NB II. Az MVSC legutóbbi négy ' mérkőzésén jó formáról tett tanúságot, a Bükkalja vi­szont formahanyatlást mutatott. Éppen ezért a vendégek győzelme áll előtérben. 2 x 9. Bologna—Juventus, olasz bajnokság. — Lehet, hogy az Utóbbi mérkőzésen javuló formát mutató Bologna a Ju­­ventusnak is meglepetést okoz. x 1 1«. Lazió—Milan, olasz bajnokság. Milan győzelme meglepe­tés lenne, azonban semmi sem lehetetlen. I X 11. Padova—Sampdoria, olasz bajnokság. A két csapat eddi­gi eredményeit figyelembe véve, a döntetlen eredmény látszik a legjobbnak. Második tippncki,viszont a vendé­gek győzelmét ajánljuk. •£ 4.° ’ x 2 12. Verona—Fiorentina, olasz bajnokság. Valószínű, hogy a Fiorentina Veronáitól is nazaviszi a.két pontot. 2 x 13. Kaposvári MTE—Sztálinváros, NB II. A nagyobb tudással rendelkező sztálinvárosiak győzelme úgyszólván biztosra vehető. x 2 Pótmérkőzések: A pótmérkőzésekre sorrendben az alábbi tippeket ajánljuk: x, l, 1, .... Az Alszövetségi I. osztályú labdarúgó-bajnokságért Ismét beigazolódott az a — már többször tett megállapítá­sunk — hogy az alszövetségi I. osztályban nics lefutott mérkő­zés. A november 10-i fordulóban meglepetésnek számít Itákóezi­­falvának otthonában elszenvedett 2:l-es veresége a tlszaföldváriak­­tól, valamint az, hogy az abo­­nyiak Kisújszállásról is hazavit­ték mind a két bajnoki pontot. Továbbá az élmezőnyhöz tartozó és eddig legkieg^ensúlyozotlab­­ban szereplő fegyver nekiek is nagyarányú vereséget szenvedtek Mezőtúron. így az első osztály­ban a pontok arányában igen tömör lett a mezőny. Abonyi Olajbányász—Kisújszál­lási MÁV 2:1 (1:0) Kisújszállás. 800 néző, vezette: Návai. Abony: Koczka — Labáth, Nagy I., Bu­­gány — Válóczi. Nagy 11. — Ma­gyar, Kovács, Bencsik, Gönczöl, Szántó. Kisújszállás: Ferenczi — Sáfár, Csizi, Szcnczi — Radios. B. Nagy — Sándor, Gy. Nagy, Ugrat, Bánki. Tóth. Eszményi lutbailidöben, élénk érdeklődés közepette került lejátszásra a mérkőzés. Sajnos, a helyi csa­pat erősen tartalékosán tudott csak kiállni, mert a kisújszállási sportolók között az ázsiai nátha dühöngött és bizony a csapát erősségeit számító Márton, Szőke 11.-t, Katót és Kását nélkülözni voltak kénytelenek a hazaiak Dicséretet érdemelnek a hazaiak közűi Ugrai, Szenczi és Bánki, akik minden felkészülés nélkül, a nézőtérről való felkérés után álltak a csapat rendelkezésére és (gy a hazaiak ki tudtak állni a mérkőzésre, ilyen előzmények után nem a legjobb előjelekkel indult a küzdelem. Veresége* szenvedtek ugyan a kisújszállá­siak, de sportszerűségből, (mert a nagy veszteség ellenére mégis kiálltak a mérkőzésre) küzdőké­­pessegből jelesre vizsgáztak, — mert végig méltó ellenfelei vol­tak a jónevű vendégeknek. Ha a mérkőzés első negyedórájában kitűnő jobbszélsőjének, Sándor­nak lövéseit a szerencse is kí­sérte volna, akkor akár fordí­tott is lehetett volna az ered­mény. Hazai támadással indult a mérkőzés,“ a befejezések azon­ban elakadtak az abonyiak jól­záródó védelmén. Az első ne­gyedóra elteltével a vendégek is vezettek egy jó pár veszélyes tá­madást, de ezeket is sikerrel há­rította a hazai védelem. Kiemel­kedő esemény volt az első félidő­ben az abonyi Kovács jólsike­rült szabadrúgása, ami a vendé­gek 1:0-ás vezetését jelentette, így a kisújszállási Gy. Nagynak felhőfejese, amit a vendégek ka­pusa, Koczka csak robinzonáddal tudott védeni. A II. félidőt a ven­dégcsapat rohamozásai vezették be és ennek eredménye kapcsán a2 abonyi Gönczöi szépen kitört és mintaszerű gólt lőtt. A hazai csapat 2:0-ás vezetés után sem adta fel a küzdelmet, hanem el­szántsággal, de végig sportsze­rűén küzdött a kiegyenlítésen, de az erősen legyengült tartalék­csapatnak csak szépíteni volt már ereje. A kisújszállási gól szerzője Sándor volt, amikor is a gólhelyzetben lévő Tóthot az abonyiak gáncsolták és a meg­ítélt büntetőt Sándor értékesí­tette. A mérkőzés vége felé az abonyi csapat védekezésre ren­dezkedett be és két kitűnő szél­ső fedezete vezetésével ki is har­colták a győzelmet. A játékve­zetői hármas mintaszerűen mű­ködött. A mérkőzés végén a kö­zönség elégedetten távozót*, bar a kisújszállási csapat kikapott, de ez nem volt lehangoló, mert végig sportszerűen küzdöttek. — Góllövők: Kovács. Gönczöl, il­letve: Sándor. Jók: Labáth. Vá­lóczi, Nagy II., Gönczöl. i letve: Sáfár, Csizi, Szenczi, Rad:cs. H. F. Mezőtúri AFC—Fegyvernek 7:1 (2:1) Mezőtúr, 1300 néző, vezette: Kiss S. MAFC: Kerekes — Ko­vács, Török, Veres — Molnár I., Magyar — Papp, Gombás. Csete II.. Tóth. Molnár 11. t-egyvernek: Öllé — Czifra. Gácsi, Kocsis — Bognár 1.. Becsei — Füle, Tu~ karos, Balogh, Bognár II., Csa­tári. Az új felállítasú MAFC nagy kedvvel játszott és rögtön átvette a játék irányítását. — A vendégek kitörésekkel próbál­koztak és a 9. percben Kerekes hibájából meg is szerezték a ve­zetést. Tukares fordulásból szé­pen lőtt, Kerekes rosszul fogta és kezéből a labda a balsarokba vágódott. 0:1. A gól felrázta a MAFC-ot, beszorították ellenfe­lüket, s szünet nélkül ostromol­ták a í'egy verneki kaput. A 17. percben Tóthot fellökték a 16-os előtt. A szabadrúgást Magyar védhetetlenül lőtte a bal felső sarokba. 1:1. A közönség lelke­sen biztatta csapatát, a hazaiak kapujához szorították a ‘lelkes fegyvernemeket, akik a nagy nyomást nem bírták és a 25. percben Gombos lövése a hálóba táncolt. A télidő végéig teljes csapattal védekeztek a vendégek es meg tudták akadályozni a MAFC csatárait a góllQvésben. Szünet után a fegyvernemek tá­madtak. a hazaiak csak 13 perc után jöttek fel. Szebbn Kszebb támadásokat vezpttek és á 63. percben Papp szép gólt löt. 3:1. A MAFC nem hagyta a vendé­geket lélegzethez jútni és egy­más után potyogtak a gólok. A 69. percben Magyar labdájával Gombás elszáguldott és a meg­dermedt Öllé mel ett 4-re szapo­rította a gólok számát. A 73. percben kezeztek a vendégek a 16-oson belül. A megítélt bünte­tőt Magyar biztosan lőtte a bal alsó sarokba. 5:1. A 77. percben nagyszerűen futott a labda láb­­ról-lábra és végül Magyar a jobb felső sarokba lőtt. 6:1. — A 80. percben Csete II. állította be szép góljával a végeredményt. 7:1. Góllövők: Magyar (3), Gom­bás (2), Papp, Csete II., illetve: Tukares. Jók: Magyar (a mezőny legjobbja), Veres, Molnár l„ Ko­vács, illetve: Gácsi, Czifra, Tu­­karcs, Balogh. Mezőtúri AFC ifi—Fegyvernek ifi 9:0 (4:0) — Sintlel — * Szolnoki MÁV II. — Szolnoki Vörös Meteor 6:0 (3:0) Szolnok, MÁV pálya, vezette: Pálinkás. Szolnoki MÁV IX.: Balázs — Sá­gi, Draskóczi, Juhász — Len­gyel, Borzi — Csak, Józsa, Pin­tér, Makai. Szabó. Vörös Meteor: Makula — Karkeez II., dr. Scher­­mann, Vígh — Fehérvári, Nagy Dusek, Császi, Szurovecz, Cseh. Komáromi. Az NB II.-es tarta- Lékcsapat megérdemelten jutott a két bajnoki ponthoz. Helyen­ként a Meteor is jól játszott, de csatáraik nem boldogultak a túl keményen játszó MÁV II, védői­vel. A látottak alapján a gól­arány kissé túlzott. Góllövők; Csák. Pintér (2), Szabó, Karkecz íöngól). Makai. — Jók: Balázs. Draskóczi cs a csatársor, illetve: Makula, dr. Schermann, Fehér­vári. * Tiszaföldvár—Rákóczifalva 2 :l (0:0) Rákóczifalva, 800 néző, ve­zette; Hegedűs. — Tiszaföldvár: Tóth — Kőműves, T. Kovács, Hir — Lakatos, Sági — Eszteró, Mráv, Szatmári, B. Nagy, Rá­kosi. Edző: Mancza. Rákóczifal­­va: Balázs — Berki. Fejes, Do­bos, Barócsi, Komáromi — Dó­sa I., Dósa 11., Szőke, Erdei 11., Erdei I. Edző: Rátíai. Hazai tá­madásokkal kezdődött a játék. A 3. percben a hazaiak szöglet­hez jutottak. A berugást Tóth védte. Az 5. percbeu a rákócziak előtt nyílott nagy helyzet, de el­vétették a csatárok. A 10. perc­ben Rákosi hibázott nagy hely­zetben. A 11. percben Erdei II. szép sarokba tartó fejesét védte Tóth. A hazaiak állandóan tá­madtak, s a vendégek védeke­zésre voltak kényszerítve, de a nagy nyomást védelmük — Tóth-al az élen — hárítani tud­ta. A 33. percben Szőke nagy lövését védte Tóth. Rákóczifal­­vai támadással ért véget az első félidő. Fordulás után az első percben Erdei I. beadásából Szőke megszerezte a vezetést. Nem sokáig tartott a vezetés, mert a 2. percben Rákosi egyen­lített. 1:1. A 49. percben Dósa II. lapos lövését biztosan hárí­totta Tóth. Az 51. percben Do­bos rossz hazaadását a szemfü­les Eszteró elcsípte és góllá érté­kesítette. A vendégek vezetése ellenére a hazaiak állandóan tá­madtak, de Szőke az 57. percben kapu mellé lőtt. A 63. percben Tóth nagy lövést küldőit kapu mellé. A vendégek — Hírrel az élén — az oldalvonalon kívülre tisztázott. A mérkőzés további részében is á hazaiak támadtak többet, a vendégek csak szórvá­nyos lefutásokkal kísérleteztek. A 90. percben Barócsi kényel­mes mozgását Eszteró kihasz­nálta, megszerezte a labdát, de azt a lesen álló Rákosihoz to­vábbította, aki a halóba lőtt. A játékvezető először gólt ítélt, majd a hazaiak kapitányának reklamáláséra és a partjelző megkérdezése után a gólt visz­­szavonta. A mérkőzés túlnyomó részé­ben a hazaiak voltak fölényben, de a remek formában lévő Tóth mindent védett. A játék képe alapján a fordított eredmény reálisabb lett volna. Jók: Erdei II., Berki, Komáromi, illetve: Tóth, Eszteró, Kovács. Tiszaföldvári ifi — Rákóczifalvi Ifi 2:1. — I. M. — * Kunhegyes) IMEDOSZ — Tápio­­szele 6:1 (3:0) Kunhegyes, vezet­te: Lesán. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak a sok gól ellenére^ is gyengén, erőtlenül, sok hibával játszottak. — A vendégek jobb erőnléte csaknem az. egész mér­kőzés ideje alatt megmutatko­zott, azonban csatáraik nem bír­ták áttörni a jól tömörülő hazai védelmet. Távoli lövéseik rendre elkerülték a hazai kaput. Az alacsony színvonalú játék elle­nére a kuhegyesi gólok mind szép összjátokból születtek. Gol­­lövök: Takács (3). Parázsó, Vég­ső, Szalai, illejvc: Fehér. Jók: Horgosi. Gál. illetve: Fehér és Unyi. Lesán játékvezetőnek nem sok dolga akadt, egyébként part­jelzőivel együtt jól működött. — Barócsi — & Törökszentmiklósi FC—Jászbe­rényi Vasas II. 7:1 (2:0) Török­­szentmiklós, 300 néző, vezette: Mátyás. TFC: Ceglédi — Már ton, Fábián, Kriston — Haik, Tóth — Karakas, Kiss, Muszka, Ráczi, Szakáll. Jb. Vasas H.: Gondol — Sárközi, Bonczi, Bu­gyi — Fenyvesi, Dancsa — Var­ga. Benedek, Gedei, Rigó, He­gedűs. Már a 3. percben meg­született az első gól. Karakas kiugrott és az eléje kifutó ka­pus mellett’ a hálóba lőtt. A ven­dégek a mezőnyben szépen ado­gattak, a kapu előtt azonban könnyen leválasztották őket a labdától. A TFC nagy lendület­tel támadott, de sok hibát vé­tett. vagy a jászberényi véde­lem lestaktikája szerelte őket. Ez volt az oka, hogy a második gól a 35. percben esett. Egy ha­zafelé küldött rossz partdobást Szakáll elcsípte és a kapust is kicselezve, a kapuba gurított. A II. félidőben a vendégek fiataljai visszaestek és szinte az egész idő alatt Jászberény térfelén folyt a játék. A TFC beszorítot­ta ellenfelét és egymás után ér­te el góljait. A több góltól a nagyszerűen védő Gondos men­tette meg a csapatát, de dicséret illeti a többi fiatalt is, akik az első félidőben egészen szépen, az egész mérkőzésen pedig lel­kesen harcoltak. A vendégek eniía a 60. percben 4:0 után esett. Góllövök: Kiss (3). Szakáll (2), Karakas. Muszka, illetve: Bede Jók: H^ik. Muszka. Szakáll, il­letve: Gondos, Gedei. Rigó. — Erdödi — TOv\p.nt T?RFD’VfEj\jYEK: Jászé rok «zé 11 ás— U jszé szi Vasu­tas 1:0: Karcag — Türke ve 7:0; Jászberénvi Lehel — Kunszent­­márton 6:0. r apróhirdetések' OLCSÓ dióbéi-váeár a Csemege­­boltban (volt 60-as). j SEGÉDMUNKÁSOKAT állandó foglalkoztatásra felveszünk. Me­zőgazdasági KTSZ Szolnok, Os­tor u. 1. ÉRTESÍTJÜK vevőinket, hogy november 18-tól 23-ig leltározás miatt árut nem adunk ki. Üveg­­értékesítő Vállalat Szolnok. HÁLÓSZOBA, gyönyörű, igé­nyesnek eladó. Csiha, Budapest, V., Árpád út 11. A GYŐRI WILHELM PIECK VAGON ES GÉPGYÁR FELVÉTELRE KERES esztergályos, asztalos, festő, lakatos, villany­­hegesztő szakmunká­sokat. Érdeklődőknek írásbeli választ ad a vállalat munkaügyi osztálya. Kössön aieíiderlermslési szerződést a Kunszentmártoni Föld­­művcsszövctkezelnél. — Magas jövedelmet, ter­meltetéshez szükséges műtrágyát és előleget tizet a szerződés inegKcieseUor a földművesszút et„ezel, > SlNGER-gyártmányú Bobbános cipőfelsőrész-varrógép eladó. — Cím a kiadóban. yTf¥YfTf»TfvfmTm»ffvm 4 szolnoki Szigligeti SZÍNHÁZ MISOKA: nov. 13. szerda este 7 órakor: CSÓKOS ASSZONY nov. 14. csütörtök este 7 óra: CSÓKOS ASSZONY nov. 15, péntek este 7 órakor: CSÓKOS ASSZONY nov. 16, szombat este 7 óra: CSÓKOS ASSZONY nov. 17. vasárnap du. 3 óra: CSÖKOS ASSZONY nov. 17. vasárnap este 7 óra: CSÖKOS ASSZONY ■lüiútfídeií-* » Szolnok Megyei Pártbizottság ős a Megyei Tanacs iap;a szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség! Szolnok, riszb Antai u. 2. L em Felelős kiadó« a szoinoK Megyei Párt-vég re na no tíizottsáe szolnoki Nvomia vallató: Szoir.oK Manncvszki u. ib FeiC -« ói-wia 7 =>*(".} Mészáros Sándor A vártnak meg­felelően szerepeitek a Szolnoki Kinizsi kerekesei Nagy érdeklődé# előzte meg a Gyomén megrendezett területi versenyt, amely biztató szá­munkra, hogy vidéken is hama­rosan az élsportágak között sze­repel a kerékpár is. A futamok­nak megfelelően, a vaskerekes serdülőké volt az első, ahol már az első körben Tóth, a Szolnoki Kinizsi versenyzője félkörrel megelőzte ellenieleit, a kilence­dik körben láncszorulás miatt beérték és csak nehezen tudott felzárkózni a második helyre. Ezután élvezetes futamot látha­tott a közönség, a serdülő fake­rekesek küzdelme során. Itt Xk­­ladi (Szolnoki Kinizsi) a vártnál lényegesen jobban szerepeit, s hamarosan másfél kör előnyre tett szert, és kitűnő idővel fölé­nyesen győzött. Az. ifjúsági fa­­kerekesek futamában nagy me­zőny alakult ki, Haris, a Szolno­ki Kinizsi részéről ebben a cso­portban egyedüj állt rajthoz, mi­vel Kovács megbetegedett. A szolnoki fiú új gépével jól raj­tolt és már a harmadik körben félkörös előnyre tett szert. Bra­vúros menését azonban bukás kísérte és így csak a második helyet tudta megszerezni. A har­madosztályú fakerekesek és a másodosztályúak futama együtt indult. Már at elején nagy küz­delem alakult ki. A merész és elszánt Deák. a • Szolnoki Kinizsi versenyzője, a harmadik körben kilőtte magát <\ bolyból és az éles kanyarból egyenesre érve. fél­kör előnyt szerzett és 9 főröl egyedül haladt, de a közös mun­ka meghozta gyümölcsét és az öt főből álló boly reávert. Nehe­zen, de űiult erővel végleg ott­hagyta ellenfeleit és nagyszerű idővel egyedül érkezett a célba. E győzolrr^'el kiérdemelte és megszerezte csapatának a Gyo­mai Tanács tiszteletdíját. Részletes eredmények: Serdülő vaskerekesek: l. Ulrics János (Bcs. Pamut), 2. Tóth Jó­­csef (Szó. Kinizsi), 3. Gál Géza (Brs. Pamut). Serdülő fakerekesek: 1. Tkladi István (Szó Kinizsi), 2. Rapon István (Gyulai Petőfi), 3. Németh Gvula (Bcs. Pamut). Ifjúság? vaskerekes: 1. Somosi Ferenc (Bcs. Pamut). 2. Temesi István (Gvulai PetAf:). 3. Szász ts+v*n (Gyulai Petőfi). Ifiú^á«?! fakerekes: 1 Orosz Já­nos (Bnq. Pamut). 2. Haris Károly (Szó. Kmizsi), 3. Molnár Gyula (Bes Pamut). Idős osztá’y: i, Jánosi Gvula (Gyulai Petőfi), 2. Kucsera János (Bcs. Pamut). III. osztálvú fakerekes: 1. Gaál Béla (Bcs. Pamut), 2. Bántafi Ti­bor (Bcs. Pamut). 3. Szenté Sán­dor (Gyulai Petőfi). II. osztályú főverseny: 1. Deák István (Szó. Kinizsi). 2. Lázár Lajos (Pcs. P~mut). 3. Nádas György (Gyulai Petőfi). Hútközben lejátszón N3 llí-as ba’no1<i mérkőzés Mezőtúri Honvéd — Békéscsa­bai Agyagipar 1:0 (0:0) Mezőtúr, 1000 néző, vezette: Nagy. Góllö­vő: Besenyői. A kosárlabda megyei ba nokságért Törökszentmiklósi Pedagógus SK—Szolnoki MÁV II. 33:25 női mérkőzés. A Szolnokon megren­dezett találkozón az első félidő­ben a vendég, a másodikban a hazai csapat játszott jobban. Ma­gas játékosaik révén a vendégek nagyon sok labdát megszereztek, a kosárradobás azonban nem ment nekik. Jók: Vigh. Nagy, F. Tóth, L. Tóth, illene: Szencl­­rei, Paczori, Menyhárt. Törökszcn tm i ki ősi Pedagógus SK—Szolnoki MÁV II. 72:31 férfi mérkőzés. Különösen a második félidőben játszott -ellenállhatatla­nul a törökszentmiklósi csapat, amikor is szinte tetszés szerint érték cl kosaraikat. Korszerű, gyors játékuk alapján ilyen arányban is megérdemelten győz­tek. Jók: Olajos, Kovács, Szabó, Csornán, illetve: Patai. * Karcagi Pedagógus SK—Török­szentmiklósi Pedagógus SK 25:24 (14:13). Női mérkőzés. Közel egy­forma képességű csapatok közül a mozgékonyabb karcagiak job­ban kihasználták helyzeteiket és megérdemelten győztek. — Jók: Papp, Takács, Béres, — illetve: Vigh, Farkas, Bajusz. Karcagi Pedagógus SK—Török­szentmiklósi Pedagógus SK 52:50 (19:20). Az első félidőben a ha­zaiak különösen a bÜjitetOdobá­­sok végrehajtásának köszönhet­ték a vezetést, s kissé könnye l­­rnűsködve kezdték a második fél­időt. Ekkor a karcagiak 6 pont­tal elhúztak, s hiába volt a ha­zai csapat óriási hajrája, csak szépíteni tudtak az eredményen. Jók: Vernitz, F. Tóth, Mikola, Dura, illetve: Olajos, Szabó, Ko­vács, Csornán. Szabó Ferenc Tői ökszentmiklós