Tiszavidék, 1957. november (11. évfolyam, 257-282. szám)

1957-11-28 / 280. szám

Tudósítóink elen'ik a megyei labdarúgó I. osztályú banokságró Abonyi Olajbányász—Szolnoki Meteor SK 1:1 (1:0), vezette, dr. Magyar (Polgár — Kálmán), 500 néző. — Abonyi Olajbányász: Koczka — Labáth, Kiss, Bugány — Válóczy. Nagy II. — Magyar, Molnár, Kovács. Nagy 1. Szántó Edző: Buíáki László. Szolnoki Meteor; Horyáth — Nagy I. Scherman, Víéh — Nagy M., Fe­hérvári — Dusek, Szurovecz, Császi, Horváth, Cseh. — Edző: Szebeni. Nagy lendülettel vetette ma­gát küzdelembe mindkét csapat, de az első öt perc után a kez­deményezést p Bánvász vette át és az első félidőben állandóan vezette a támadásokat a Meteor kapujára. A Meteor védelme nagyon *ól zárt. mert az abonyi csatársor nem tudta sokáig be­venni Horváth kapuiát. Az első félidőben Koczka kppus csak két labdát védett, mert az olaii védelem már a fél pályán csí­rájában elfojtotta a Meteor támadásokat. — A 25. percben Nagy I. nehéz szögből lőtt gól­jával a Bányász megszerezte a vezetést, 1:0 * A második félidőben az abo­nyi csapat lefékezett és a Me­teor szép támadásokat vezetett, de ezek a Bányász 16-osán el­haltak. A 30. per-ben egy balol­dali Meteor beadás után Bu­­eánv képzel mentett a 16 oson belül. A játékvezető 11-est "ítélt, amit Cseh értékesített, 1:1. To­vábbra is váltakozó sáték folyt, az abonyi csatárok sokat lőttek mellé. fölé. de az eredmény már nem változott. A második félidőben! lelkes játékával a Meteor teljesen rá­szolgált a döntetlenre. Jók: La­báth, Kiss, Bugány, Válóczi, Nagy n., illetve: Horváth, Scher­man, Nagy, Fehérvári. A játékvezető hármas egy-két kivételtől eltekintve jól műkö­dött. * Abonyi Olajbányász ifi—Szol­noki Meteor ifi 3:2 (2:2). » Tápiószele — Szolnoki Vörös Meteor 1:1 (0:0) Tapioszele, 300 néző, vezette: Hoff linger, Csősz, Kiss S. Tápiószele: Rózsavölgyi — Bcrényi, Feher, Gyürki — Unyi, Bazsantik — Voiak, Bar­na, Tóth, Szabó, Terék. Szolnoki Meteor: Horváth — Nagy, ar. Scherman, Vígh — Nagy M., Fehérvári — Császi, Bányai, Szu­rovecz, Kovács, Dusek. A két csapat a mérkőzés ele­jén nagy iramban kezdte a játé­kot és mindkét kapu előtt több helyzet adódott, de a vedelmek lói zártak A 20. perctől erősí­tett ^ hazai együttes és soroza­tó^ helyzetet teremtett a Me­teor kapuja előtt, de a hazai csatársor nem tudta kihasználni a jobbnál-jobb helyzeteket. A második félidőben a hazaiak erősítették az iramot és nagy akarással küzdöttek, hogy ered­ményt érjenek el, de a vezető gólt a Meteor szerezte meg sú­lyos védeimi hibáoól. A 60 perc­ben egy előrevágott labdánál a hazai csapat megtorpant, Rózsa­völgyi kiindult kapujából és Császi a kapus mellett kapura gurított és a labda a hálóig dö­cögött. (Nagy védeimi hiba volt). A gól után a nazaiak még na­gyobb akarással vetették magu­kat a küzdelembe és a Meteor nem tudott átjutni a felező vo­nalon, szinte egy kapunál folyt a játék. A szolnokiak 8—9 em­berrel is védekeztek, de a 80. percben mégis egyenlített a ha­zai együttes. Baloldali támadás futott a szolnoki kapu ellen és a beadott labdát Barna a léc alá fejelte. 1:1. Az egyenlítés után a hazaiak továbbra is fölényben maradtak, de az eredmény már nem változott. Góllövők: Császi, Illetve: Barna. Jók: Fehér, Ba­­zsantüc, Unyi. Tóth, illetve: dr. Bcehramn, Császi, Szurovecz. — Juhász — Mezőtúri AFC—Táp’ószelei SK 2:2 (1:1) Mezőtúr, 1000 néző, ve­rette: BalC7ó. MAFC: Kerekes — Nagy I., Veres. Takács — Papp, Magyar — Nagv Il_, Molnár I.. Cikkely, Molnár II. Gombás. — Tápiószele: Rózsavölgyi — Beré­­nyi, Fehér, Györki — Unt?*. Ba­zsantik — Valák, Barna, Tóth, Szabó, Teréz. A MAFC felforgatott csapatfal Mit ki a mérkőzésre és a játé­kukon meg is látszott. Nehezen *,Udott a hazai csapat belemele­­?edni a játékba, a vendégek légy csatárral iá^nnak de így Is veszélyesek voltak, csak a szerencse mentette meg a MArC kapuját a gó’tól. A vendégek a 7. percben egy kapufát lőttek, tíz perc után fenött a MAFC de nem volt megelőző a iá^^uk a jói záró tániószelrí ^édő^Voi szemben. Az első félidő második felében váltakozó támadásokká* telt az idő, a vendegek megsze­rezték a vezetest Szaoo révén. A gól után a MAFC átcsoporto­sított és föléi *ybe került. A percben szögletre mentettek a vendegek, Gombás szépén ívelte a kapu elé a iabdat, meiyet Nagy n. véohetet tenul lejeit a jobb felső sarokba. Szünet után a MAFC támadott, a vendégeit lelkesen védekeztek, de nem áll­ták hadilábon a szere'ncsevei Bem. Kezdett a, mérkőzés keme­­nyedni, de a játékvezető Keze ben taitóttá a mérkőzést, több­­ßzör szabály talankodtak a ven­dégek védők A 70. percben Ma­gyar bombaerejü szabadrúgása. Rózsavölgyi nagy Dravúrral szög­iere ütötte, tejesen oeszo.u*tak a vendegek, de Kapusuk több gólnak látszó lövést oravúrra* hárított. A 77. percben feljötteK a vendégek és védelmi hibából megszerezték a vezetést Szabó révén. Egy perc sem telik el, mire egyenlített a MAFC. Gom­bás a kifutó kapus mellett a jobb sarokba lőtt, z:2. A hátralévő időben nem tudtair mar ered­ményt elérni a MAE c csatárai, bár több helyzet adódott a gól­szerzésre. Cikkelyt a 82. percben a játékvezető kiállította. Jók: Nagy I., Veres, Gombás. Ma­gyar, ill Rózsavölgyi, Fenér, Berényi, Szabó. Gl.: Nagy U., Gombás, ill. Szabó. MAFC ifi—Tápiószelei ifi el­maradt, mert a vendég ifik nem jeienteK meg. * Kákóczifalva — Jászárok szállás 1:2 (0:1) Rákóczifalva, 300 néző", vezette: Zagonyi (Debrecen), Tie­­ger, Somogy vári. Rákóezifaiva. Bálázz — Borki, Dobos — Erdei II., Barhács — Dósa 1., Dósa XI., Csorna, Szőke, Erdei o. Edző: ftáfai. Jászarokszállás: André — Bobák, Sipeki, Ficek — Kókai, Cservölgyi — Novák, Bagl Nagy, Győző, Kóczián. Edző: Monos­tori. f Jászárokszállási támadásokkal kezdődött a mérkőzés és már a 2. percben veszélyes támadás fu­tott a hazai kapu felé, de Nagy tiszta helyzetből fölé rúgott, A 4. percben Erdei O. rúgott ha­sonló helyzetből mellé. Továbbra is á Vendégek támadtak. Győző teljesen szabadon állt. már min­denki elkönyvelte a gólt ee sze­rencsére fölé rúgott. Majd pár perc múlva Bagi rúgta a labdát a kapusba. Nincsen szerencséje' a vendégcsapatnak, vagy talán a csatársoruk olyan gyenge, mint a helyi védelem? Üres a hazai kapu és a rálőtt labda a kapu j előtt V'ánszorgott ki az alapvona- I Ion. Nagy a kapus kezébe emeli [ a labdát, támadott a vendégcsa- i pat. A balszélsojük állandóan j lesre futott, ezzel sokat segített a hazai védelemnek. IA 25. percben Győző tisztán, senkitől nem zavarva vezette a i labdát és mégis a kapudba rúgta. I Üjabb gólhelyzet volt. A játék csapkodóvá vált. A 30 percben Novák beadta a labdát Bagi elé, aki gyönyörű gólt rúgott 0:1. Egy perc múlva óira ®ólt ért ei Jászárokszállás, de les címén nem adta meg a játékvezető. El­durvult a iáték. A második félidő első percei­ben kölcsönösen s^kat durvás­­kodott a két csapat. De a játék­vezető — helvesen — már csírá­jában elfoi4otta a kezdeti durva­ságokat. A 10 percben Szók*» volt ^6 hpiv7etv*Pri az árokszállási ka­­nu előtt, de nem tudta he^^e^ét 'Hhoc-rriáinj. A 14. nercben egyen­líthetett volna a hazai a ''•non fírec és a 1ab­dát a gólvonalról vágta vissza egv csa*ár. tv/ratd e«ven­líthetett volna a 16. percben, de a lövése főié szállt. A nazai csa­társor meddő, eredménytelen já­tékán sokat Dosszankodott a na­zai közönség. A 23. percoen Győ­ző a féi pályáról elindult és cso­dalatosán senki nem zavarta. Az eredmény nem maradt ei, 0:2. A 28, percben nagy volt a Ka­varodás. Cserna a labdát a Ka­­puooa lőtte, maja onnan vissza­pattanva Erdei révén Szőkéről pattant vissza. A 35. peicben Dósa átadásából Berki varatianui gólt ért el. A kapus nem vednette, 1:2. Egyen­líthetne a nazai csapat, azonban a 40. percben Szokc eras, tapos lövését a kapus vedbe. Most már erősen támadt a nazai csapat, de már az eredményt meg«. aitoz-tat­­ni nem tudták. Ha végig így tá­madtak volna, más iett volna az eredmeny. Az eredmény — a lá­tottak alapján — a nazai csapat­ra nézve nizelgő. A -.átékvezető 4 ól vezette a mérkőzést, igyeke­zett a meg-megújúló durvasági Kísérleteket csírájáoan elfojtani, ami sikerült is. Góllövők: Bagi, Győző, Berki. • Rákóczifalvl ill — Árokszállási Hi 1:1. — szurgyi — * Karcagi MEDOSZ—Kunhegyes) .uthOaz 0:0 Karcag, 300 nezó. vezette: Szentesi Karcag: Ba­logh — Hosszú, SzéKeiy, Paczur — Káldi, Pajti — Pallagi, Vona, Zsíros. Bóta, Nagy Kunnegyes: Kiss — Gál, ZLatarics, Kun -7 Faragó, Szabó L — Parazsó, Sza­bó II., Takács, Lévai, Szekeres. Kezdés után a hazai csapat len­dült támadásba. A 4. percben Pallagi beadását Zsíros a kapu szájából mellé lőtte. Szögletek, jelzik a karcagi csapat fölényét. Az első negyedóra után Kiegyen­lítettebb lett a játék, nénány per­ceit keresztül, de aztán ismét, a hazaiak irányították a játékot.. Á 28. percben egymás után két szögletet ért ei Karcag, a Kunhe­gy esi védelem tisztázott. A kö­vetkező percben Vona jól ívéit előre, Kiss kijött kapujából, azon­ban a jó ütemben felugró Bóta fejéről az üres kapura tartott a labda. Már mindenki gólt kiált, de az utolsó pillanatoan Faragó a gólvonalról elrúgta. Nagy ivei e át a labdát jobbra, s Panagi lö­vése a kapufa tövéről vágódott ki. A nagy karcagi fölényt csak néha-néha szakította meg egy-egy eredménytelen kunhegyes! ellen­támadás. A második félidőt kunhegyési támadás vezette be, de Karcag mindjárt átvette az irányítást, de Kiss remekül védett minden Lab­dát A vendégek teljesen beszo­rultak, elől csak 2—3 csatár tar­tózkodott, mégis a 28. percben Szabó I. elhúzott és váratlanul erős lövését Balogh vetődve fog­ta. Pár perccel később q lésha­táron tanyázó futott el ^gy'éíőre­­vágott labdával, s az eléje' futó Balogh merész rá vetődéssel Sze­rezte meg a labdát. Ezután már egy kapura folyt á játék, szinte minden kunhegyesi játékos a sa­ját 16-osán belül van, s nagy -lel­kesedéssel verte vissza a fttég­­újuló karcagi roirm^kat,'’-vagy Kiss hárítja bravúrosan aktnár gólnak látszó lövéseket. " A Karcagi MEDOSZ óriásifölé­nye és helyze*ei »lapján gó­los győzelmet érdemelt voína, de a ragyogóan védő Kissnek ’ ezen a mérkőzésen nem lehetett gólt rúgni. Egyébként a két csapat •'P'-'ríszprű baráti mé'J-’őzése! ’*^1- da lehetne sok csapat szépiára. Jók: Káldi, Pajti Vona, .Béta, Uletve: Kiss (a mezőny lejgjpHh,-- 1a) és a védelem minden -.táldfia dicséretet érdemel lelkes látóké­ért. — szöllősi — 1UVEM8S 28 siitlrto Hfá-ia A nap kél: 7.05 h-kor. nyugszik: 15.57 h-kor. — Tanácstagi beszámolók Szolnokon. November 30-án. szombaton délután 17 órakor Vigh István, a 109-es körzet­ben. Rátfai József pedig a 87- es körzetben tart tanácstagi beszámolót. — Megkezdődtek a zárszá­madó közgyűlések a mezőtúri tsz-ekben is. A Hunyadi Tsz tegnap. 27-én délelőtt 10 óra­kor, a Szebb Élet Tsz 28-án ma délelőtt 9 órakor, a Sallai Tsz pedig 30-án délelőtt tart­ja zárszámadó közgyűlését. — Országos cukorrépater­melési ankét lesz Szolnokon december 3-án és 4-én. ame­lyen résztvesznek több ti­szántúli megye cukorrépa­­termelői. A tanácskozáson be­szédet mond Nyers Rezső élel­mezésügyi miniszter is. — Egésznapos cukrászbe­mutatót rendeztek kedden a mezőtúri vendéglátóipari cuk­rászdában A kiállított süte­ményeket, tortákat, bonbono­kat a cukrászda két dolgozó­ja: Kovács Pál és Frankó Pál készítette. A kiállítást 1500- an nézték meg. — A rádióból jól ismert Gergely bácsi és Mari néni vendégszerepei Öcsödön, de­cember 4-én este. Közremű­ködnek még: Kürthy Éva. Vámos Ica Béres Ferenc és Markovits Endre. — A turkevei kultúrotthon színjátszói felújítják a két év­vel ezelőtt sikerrel játszott vlontmartrei ibolya című hí­­-es Kálmán operettet. Érde­kessége. hogy régi szereposz­tásban kerül színre a darab Violettát Kálmán Zoltánná Ninont Kati Ilona. Raul’ Szádvári András. Florimon dot Szilágyi István. Henrvi Sándor Mátyás Spaghetti! Pabar Sándor, Rotschild bá­rót Kálmán holtán iátssza. Äh NB III-ért Jászapáti VSC—Szolnoki Kinizsi 1:1 (0?0>, vezette: Hámori Kiskun­halasról. — JászaDáti: Sándor — Tóth. Dobos Horváth — Polgár, Utasi — Bolyós, Kökény I., Feren­­czi, Kökény II., Szirze edző: Ko­rom Rál. Szolnoki Kinizsi: Erdei — Molnár. Kiss II., Fogarasi — Csák. Szurovecz, Szatmári, Géczi II.. Gy-^ánt. Géczi l Edző: Hor­váth Szögletarány: 6:10. Mintegy 10 percen át a Vasutas csapat; erős nyomást gyaJkorolt a Kinizsi kaDuiára. Szirze. Feren­­czi, Kökény II. lökését Erde’ véd­te. illetve a kanufa mentet* Szór­ványosan tudtak csak a Kinizsi határok támadást vezetni, de Dobos és Poipár 1ól hárítottak. A 15. percben Sándor jó érzékkel hárított és szögletre tolta a sa­rokba tartó Kinizsi lövést. A 16. nercben Horváth ?0 méteres éles szabadrúgása hal^zállal szállt a kauu fö’é. A ’5—27. nercben Bo­­ívd.s és Kökény T. lövósét Erdei, majd a' 30. nercben Kö­kény kapu fölé lőtt. A 40. percben A Szakszerro-etf Terit!**ti Röplabda bann te «ónért A Szakszervezeti Területi Röp­­-abda bajnokságban már több mérkőzést lejátszottak. Az e?yes találkozókon jó küzdelmek vol­tak s színvonal tekintetében is kevés kívánnivaló akadt« Ismer­tetjük az eredményeket: TITASZ—Városi Tanács 3:0. Jók voltak: Szlama, Sípos, illet­ve: Szabó. TIT4S3—M£K 3:0. Jók voltak: Sziama, Burján, ill. Kincses dr. TITASZ — VÍZÜGYI IGAZGA­"ó'SAr, 48:31. 1; ’Ezt mérkőzést teremben ját­szották le. °x?0 oerces átAkjJő vei. A TITASZ t^rtal'k^s-n állt ki er^j^eljpnfe'ével szemben, de még gAbgteg Szlama nélkül is meeé^Rrdjllt, biztos gvőzelmet aratott. .Tók t'o’tak: Sípos Vígh, ill Tompa (a mezőny legjobbja), Vánkai, Sza T« Kiss szabadrúgása a kapufán csat­tant. Ezt követően Szirzét az egyik 'Kinizsi játékos rúgta fej­be, úgy hogy fejbőre megrekedt Néhány percre elhagyta a játék­teret, de utána a fé’időt végig játszotta. Fordulás után a ’ász­apáti égyütfes 10 játékossal vet­te fel a küzdelmet a Kinizsi csa­patával szemben. így a szolnoki csapat fölénybe került. Tászapáti térfelén folyt » játék, de gólt így sem tudfak elérni Az 53. perc­ben ellentámadás során Polgár, UtaSi, Kökény I. a labda útja és ballnbas lövése a bal alsó kapu­fáról oa«tant a hálóba. 1:0. Üj^ól efős nyomás alatt tartotta a Ki­nizsi a iászanátiaii kanuiát. de Sarvclor kaous és Polgár minden ereiét belevetve harcolt az ered­mény me"tartácáérí a 70. per­cig sikerült is A^o-b-n eg^r á-fs>l­­matlannak látszó labdával Sán­dor könnvelműsködése következ­tében Szabados révén a Kinizsi “gvenlíteni tudott. A Vasutas együttes több tárn*»dárí; vezetett, de nem tudták megszere-ni a gvőzelmet jelon*ő gólt. mert Fe­­»’enczl és Kökény lö-^é^j eike­­rfílték a KinlzRí k^-^iHá* A'» utol­só nercekben erő« t-amot diu-- 4ált a Ktru^sj ppv’'t‘°«p de «An­dor kapuia bovehet^tie-nek bi­zonyuk Góiiauöv* VTV'énv t il­letve’ S^a^adr,.«; Tók* ^án^or 'a gól ellpné’-e 1Ó1 iét^' -°1 föl­adatát) Dobos f a mezőny °g­­jobbia), Polgár jlleb'e* ^ninár rr Gé^zi T. Jászberény meg nem jelenése miatt Jászapáti II.—Jájszberényi mérkőzés elmaradt; NOVEMBER 28—DEC. 1-IG: Abádszalók 23—29 Hainalodik. 30—1 Berlini románc Cibakháza 28—29 Atkozott pénz. 30—1 Áruló jel. 1. Tanár úr kérem Fegyvernek 28—1 £ár és ács. Mat méműsor: 1. Hópelyhecske Jánoshida 29—1 2^2 néha 5 Jaszalsószentgyörgy 28 2x2 néha 5. 29—1 Graciela. 1# Tigrisszelídítő Jászapáti 23—1 Az anya. — Matinéműsor: 1. Jó reggelt Jászárokszállás 1 Koldúsdiák. Matiné: 1. Északi Robinsonok 28—1 Gerolsteini kaland. Matiné: 1. Orsai csomópont Jászdózsa 28 LiUomfi. 29—1 Szökevények Jászfényszaru 28—A. Véletlen találkozás. Mat.: 1. Rákóczi hadnagya Jászkisér 28 Holnap már késő 29—1 Kötekedő Lia. — Matinémű­sor: 1. Mágnás Miska Jászladány 28—1 Gyilkosság a Dante utcában. — Matinéműsor: 1. Kék vércsék erdejében Karcag 28—1 Csodacsatár. — Mati léműsor: 1. Csínytevő Kenderes 29—1 Elsőszámú közellenség 16 éven felülieknek Kisújszállás 29—1 örök éjszaka titka. — Matinéműsor: 1. Grant kapitány .gyermekei Kunhegyes 28—1 Bagdadi tolvaj. — Matiné: 1. Emirátus bukása Kunmadaras 28—1 Gyermekbíróság 16 évf. I. Szibériai rapszódia Kunszertmárton 28—1 Csigalépcső. — Matinéműsor: 1. A tőr Mezőtúr Dózsa 28—l Hoffmann meséi. — Vesézlyes ösvényen Mezőtúr Szabadság 28—1 Szerelmes trombitás Öcsöd 28—30 Nincs irgalom. 1 Londonban jártunk. Matinéműsor: 1; Tanár űr kérem. — Svejk, a derék katona Rákóczifalva 23 Budapesti tavasz. 29—1 Kirakat mögött. Matiné­­műsoí’:. l. Érettségi bizonyítvány Szolnok Vörös Csillag 28—4 A test ördöge Szolnok Tisza 28—^4 A császár parancsára. — Matiné: 1. Zöld völgy Szolnok iMilléneum 29—1 Boszorkány Tiszaföldvár 28—1 A pillanat embere. Matiné: 1. Vidám csillagok Tiszafüred 20—-1 Csigalépcső. Mat’néműsor: 1. A matróz Tiszakürt 28—29 Egy nap'a oarkban. 30—1 A kölni kapitány Törökszentmiklós 28 Bakaruhában. 29—1 Prolog. —r Matinéműsor: 1. Bátorság iskolája Turkeve *28-—í 306-ós számú ügy. Matinéműsor: l. Balkezes újonc Ujszász 28—1' Megosztott szív. — 1. Feltámadott a tenger ^apróhirdetések) EGÉR. oatkánv és bármilyen rovar irtását vállalja a Kecske­met! Községgazdálkodási Vállalat. Deák tér «. » VÍZVEZETÉK szerelő és szoba­­’ festő szakin anKást önálló mun­­} kára azonnali felvételre kere- I sünk. Kollektív szállás és üzemi $ étkezés biztosítva van. Jelent­kezni a Héki Állami Gazdaság - központjában, , ' ...... { A TISZA FÖLDVÁRI Fö.dmuves­­t szövetkezet festék és háztartási * eszközöket árusító ooittába Dolt- T vezetőt keres azonnali oelépés­* re. Jelentkezni lehet írásban és * -személyesen a központi irodá­* oan.______________ » MÉSZÁROS Bálintnak Cserke­* szöllőben Máté 245 szám alatt lé­­í vő 1 hold szőlő, J szobás lakás- i sál és mellékéfHiletekkel eladó. » Érdeklődés a . helyszínen. X ———————— - L -— ---------­* JGKARBAN ' lévő orvosi vizs- I gáló asztal eladó. Cím: Szolnok, * Ady E. u. 60. orvosi lakás. X t - »> - p ^ ]zpo! e ps f J lapotban lévő Fiat 1500-as sze­­{ mélyeépkopsinkat üzemképes * —0.5 tonnás tehergépkocsiért, — | É-dek.ődni .ebet minden nap -(Vállalatunk ntjábar - órá­tól 16 -ráls Aliatforgalmi Vál­lalat Szolnok seiniannlS7 utcr zv Telefon ?4—10. 'TZE7 ’KÉPES R—50/55-«s „Hof­­*her‘< traktor, hegesztő, függö­­köves dará'-' eladó Köles János j Endrőd, II kér. 116. till í. a Totó 48-as »zárná «*ze vényéhez nyeretlen, in-2. 3. győzelemre KOMLO—SZEGED Mindkettő kább hazai győzelem várható. TATABANYA—PÉCS. Biztos hazai lehet számítani. DOROn—SZOMBATHELY. Erősen döntetlen ízű találkozó 4. JÁSZBERÉNY—UTTE. NB II. rangadó. Három­esélyesnek látszó mérkőzés. 1 5. GYULA- PÉNZÜGYŐRÖK. Pénzügyőrök első vi­déki győzelmükhöz juthatnak. G Pesterzsébet— BVSC 'Jendégcsapat az esélyes t SZVSF—CEGLÉD. A ceglédi csapat a két pon­­ot e’hozbatia. 3 GÁZMŰ—VKSF Mindkettő kiesés ellen küzd, hazai győztem várható. ■* K Lombik—SZOLNOK MÁV győzelmére tip­­oe’iünk. n p A GLY AS ALJ A—DEBRECENI VSC. A keleti kerület, bainokje’ölt győzelme várható. MMTF—Állítok. A miskolci csapat győzel­me várható 12. ÓZD—EGYETÉRTÉS- A Vasas csapat győzel­mére számítunk. A pótmérkőzések tippjei? 1, í, í, f, 1 x x 1 x 2 11 MEGBÍZHATÓ adminisztratív és közigazgátási munkában jártas férfi munkaerőt felveszünk. írás­beli jelentkezéseket ,,Megbízható munkaerő1 ‘ jeligére kérjük a Szolnoki Hirdetőbe beküldeni. ELADÖ 40 lóerős új Villanymo­tor Érdeklődni lehet Bem Ter­­mpins-jö -et^ezet. Uiszász. NAGY gyakorlattal rendelkező gép- és gyorsirónőt azonnali be­lépésre keres a „Beisped‘‘ Szol­nok, Kossuth tér 4., II. emelet. ELADÖ Tiszakürtön, Korhány szőlőben 700 n-öl és 2000 n-öl területű szőlő. Érdeklődni Sza­kács Lászlónál TiszaJkürt, ö— Bogaras szőlő. EZÜST-tankos eisó-natsc :eiesz­­kópos 125 köbcentis Csepel mo­torkerékpár eiadé zag> Pannó­niára cserélhető afizer ssei. — Tiszaten.vő. Lenin utca 25. Aö«7Öne(nyi Mindazoknak, akik szeretett hányom, illetve feleségem; Ma­gyar! Károly né igazgató-szakta­nár temeiesen megjelentek részvétükkel faj da.munkát eny­hítették, ezúton mondunk nálá?­­köszönetét. özv Tóth Pálné és Magyari Károly Szolnok BlLIAKü­•SklftlOK javítását vidéken Is vállalja cfeaes itutí • i . , 3i rWKes. v 52an’asi u* t4. Jg.var ■ti minaenfele olllaro cartozékoi­­“s teiuuiott olilard 4S7taioB ai andean kaohat-K Mpö1 an leicsr, itánvAT,p is 57amtunk otuara iS7ta lókat. Szolnok Megyei Perthí7ottra^ ás a Megyei Tanács Szerkeszt. , w-j.- . ooizottság Szerkesztőség; Szolnok. Tisza A ntá u. 2. ü em. Felelős kísdő: a Szőrnek Megyei Párt-Vearena-tc álzottsaa; ’ Nyomatott: Szolnoki Nvomds vállalat, Szolnok. Malinovszkl út 19, Felelős nvomdave7etöi Mészáros Sándor Kikapott a Szolnoki I 0ó>s* az MNn-űan vasarnap este ismét meglepe-r ^etest nozott az MNK. Kikapod; az idei mafe>ar pajnoücsapat, a ozoinoKa Dózsa. i Ujpesu i>ozsa—ozoiuüüi Dózsa t .>.* iö:i> sportuszoda, íüOO néző. { vezette. Czapkó. U. üüzsa. Lu-| üasz 1. — Vízvári, Spiresz — • aveda — Varga, Dömötör, ^zi- • tcora. Eaző: Sarosi László. Szol­noki Dózsa: Szegedi — Hasznos i., Pintér — Brmuza — Kanizsa, * Hasznos 11., Koncz. Edző: Goór; István. A gólok sorrendje: Kanizsa, » Varga, Svéda, Dömötör, Dömö- \ sör, Kanizsa, Kanizsa, Vizvári, *, aasznos 11. Haza± csapat Boros nélkül szállt vizDe, erre a fontos mérkőzés­re, míg a fővárosi csapat az át­igazolás alatt álló játékjait nem szerepeltethette. Ez a körülmény azonban nem látszott meg az Uj- * pesti Dózsa csapatán. Végig ha-i tározottabban és erőteljes^ oben ] •atszottak, mint a Szolnoki Dó­zsa. Amíg a Szolnoki Dózsa az * üres kapuba sem tudta Dedooni ■ a labdát, a lila-fehérek akkor is > eredményesek tudtak ienni, —t amikor emberhátrányba kerül- i tek. . Általában az Újpesti Dózsa irá-i nyitotta a játékot, játékosai vtszé- « lyésebben támadtak és pon osab-j ban továbbítottak a labdát. A] Szolnoki Dózsa sokkal jobban J játszott, mint legutóbb, a kapu j előtt azonban nagy helyzeteket ] hagytak ki a csatárok. j A fővárosi csapat győzelme meg ; érdemelt. Védelemből Vizvári ; emelkedett ki, kitűnően semle-! gesitette Hasznos Il-t. Svéda és ! Spiesz sokszor hozta helyzetbe a < társait. ; A Szolnoki Dózsa legjobb em-; bere Kanizsa volt, legtöbbet moz-; gott és veszélyesen lőtt, viezpnt: ki Is hagyott helyzeteket. A szolnoki csapat vasárnap a j Spartakus csapatával kerül össze. ; Reméljük, hogy a Dózsa formája felfelé ível és mint győztes az Újpesti Dózsa mögött bekerül az : MNK négyes óöntőjébe. Teke NB II-ért NB II.: szamok! MÁV—Debreceni VSC 6:6 Szolnok, MÁV Milleneum pá­­iya. Vezette: Racz és Tompa. Sz. MÁV: Dedrák, Papp, Vörös, Tó­­vizi, Kaucs, Dodos s. DvSC: Ber­­tok, Szaoó, Budai, ta*ago, Go~ csik, Agárdi. Egyemö erők küz­delme után az eredmény megfelel a játék kepének. Győztesek: Ded­rák, Papp, Dobos S., illetve: Bu­dai, Faragó, Gocsik. Legjobb do­­oók: Papp 126, Doboö S. 410, Ded­rák 404, illetve: Gocsik 443, Bu­dai 411, Faragó 406 fa. TERÜLETI BAJNOKSÁG: « NYÍREGYHÁZI CSOPORT; Nyíregyházi Építők — Szolnoki j Kinizsi io:z Nyíregyháza, Építők! pálya. Vezette. Hoffmann. Ny.! Építők: Ko.ács, Eichinger, Ja-! j kao, Négyesi, Márton, Barna. Sz. j I Kinizsi: Császi, Piros, Molnár,; ! Mézes, Vidra, Tiszai. A rutino-' ; sabb hazai csapat biztosan győ- i zott a lelkesen küzdő Kinizsi el-! len. í Győztesek: Kovács, Eichinger, Negyesi, Márton, Barna, illetve: I Molnár. Legjobb dobók: Kovács 417, Négyesi 405, Eichinger 391, ] illetve: Mézes .>95, Császi 371 fa. j j KECSKEMÉTI CSOPORT; I Szolnoki MÁV II.—Szolnoki Va­sutas II, 1j;z Szolnok, József At­tila úti palya. Vehette: Tompa. Sz. MÁV 11.: Benedek, Pagonyi, Kanyó, Dobos J., Kántor F., Asz­talos. Sz. Vasutas XI.: Sza ai, Bi­ró, Molnár, Sándor, Urbán, Rácz. A két szolnoki csapat találkozó­ján a MÁV együttese biztosan győzött. ' ; Győztesek: Benedek, Pagonyi, Kanyó, Kántor F., Asztalos, iilet­­se: Sándor. Legjobb dobók: Ka­nyó 394, Kántor F. 385 Pagonyi 379. illetve: Sándor 365 fa. %■ Ceglédi Építők IL — Szolnoki; Spartakusz 12:0 Szolnok. MÁV : Milléneum pálya. Vezette: Rácz j és Tóvizi. C. Építők H.: Kocsis, I Etédi, Zsígmond, Mácsai, Pákóz- ’ dl, Juhász. Sz. Spartakusz Pin-; tér, Tóth, Kun, Dobos, Rátái, j Csák. j Győztesek* Kocsis, Etédi, Zsig­­mond, Mácsai, Pákozdi, Juhász, j Legjobb dobók: Etédi 415. Juhász 397. Pákozdi 391. Illetve: Dobos