Tiszavidék, 1957. október (11. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-09 / 237. szám

Jászberényi tudósítónk jelentése Folytatta győzelmi sorozatát a Jászberényi Vasas JÁSZBERÉNYI VASAS — KÖ­BANYAI LOMBIK 2:1 (1:0) Bu­dapest, Apafíy utca, 1200 néző, vezette: Schmuck. Jászberény: Balogh — Udvarias, Túri, Simon — Rétsági, Pintér — Márkus, Kovács, Buchár, Bíró, Szentan­­nai, edző: Kerekes Imre. Kőbá­­uyai Lombik: Bucsuházi — Bor­bély, Vígh, Kun — Zeidler, Se­res — Vas, Huber, Blazinovits, Aranyos, Gárdái, edző: Steiner János. Ragyogó napsütéses időben, délelőtt játszották le a két csa­pat bajnoki találkozóját. Kelle­mes meglepetés volt a Lombik jól ápolt gyönyörű gyepszőnye­­gű pályája. A játékosok a mér­kőzést megelőzően egy pár órá­val érkeztek meg a helyszínre a szurkolókkal együtt. Népes szurkoló tábor kísérte el a csa­patot a fővárosi mérkőzésre. — Szépszámú jászberényiek bizta­tása közben kezdődött a mér­kőzés, Szokásához híven, a Va­sas vezette az első támadást. Szép összjáték, gyors lefutás lellemezte a herényiek játékát. Csupán a befejezésben mutat­koztak hibák. A vendégek fölé­nyét a hazaiak szórványos ellen­­támadása váltotta fel. — Több esetben a balösszekötő, Aranyos teremtett meleg helyzetet a Va­sas kapuja előtt, de a védelem jól hárított. A vendégcsapat mezőnyfölényt harcolt ki, töb­bet és veszélyesebben támadott, de a fölényét csak a 30. percben tudta gólra váltani. Márkus be­ívelt labdáját a jó helyzetben lévő Bíró kapta, aki a tétovázó védők mellett a kapu jobb olda­lába fejelte, 1:0. A gól nem tör­te le a kőbányaiakat, sőt szói> ványosan veszélyes ellentáma­dásokkal próbálkoztak. Aranyos előtt két esetben is nyílt egyen­lítési lehetőség. Első esetben Balogh ragyogó érzékkel hárított, későb a balösszekötő nagy hely­zetben kapu mellé gurított. A Vasas nem engedett az iramból, továbbra is veszélyesen táma­dott. A nagy nyomás alatt biz­tosan tisztázott a hazaiak védel­me. Nagyiramú, izgalmas me­zőnyjátékkal ért véget az első félidő. A hazaiak támadásával kezdő­dött a második 45 perc. A Vasas alábbhagyott az iramból, mind­ezt ki is használták a kőbá­nyaiak é$ erős iramban támad­tak. A jászberényiek csak szór­ványosan tudtak előre törni, ép­pen ezért nagy munka neheze­dett a Vasas védelemre. A 60. percig gól nélkül tudta hárítani ezeket a támadásokat, de ekkor a baloldalról 17 m-rőL szabadrú­gáshoz jutott a hazai csapat. A sörfal nem állt fel és Aranyos védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba, 1:1. A kapott egyenlítő gól egy kicsit megzavarta a herényieket, kapkodóvá vált já­tékuk. - A lelkes szurkolók nem adták’] fel a játékot, bíztak a csapatban, hangos biztatástól zengett a pálya. A 80. percben megszületett a győzelmet jelen­tő második gól. Márkus, Szent­­annai, Bíró összjáték után Bíró a kapust is kicselezve lőtt a há­lóba, 2:1. Nagy volt az öröm a szurkolók és a játékosok között. A hazaiak nem adták fel a küz­delmet, továbbra is lelkesen tá­madtak, nagyon küzdöttek a ki­egyenlítő gólért. Befejezés előtt sem csökkent az iram, sőt befe­jezés előtt egy pár perccel még egy hatalmas kapufát is lőttek. Góllövö: Bíró <?), — illetve: Aranyos. Jók: Túri, Pintér, Ko­vács. Bíró, illetve: Vígh, Zeid­ler, Huber. — Fábián — 0 területi labdarúgó NB lll-bi! [elentiiik JÁSZAPÁTI VSC—TISZAKÉCS­­KE 3:1 (1:0) Jászapáti, 600 néző, vezette: Ihász (Kálmán. Tóth), szögletarány: 10:7. — Jászapáti: Sándor — Tóth, Dobos, Horváth — Búza, Polgár — Szirze, Utasi, Kökény II., Kökény I. Bolyós. Tiszakécske: Pálinkás — Bagi, Hlavák, Bozóki — Rácz I., Sán­ta — Tordai, Rácz II., Bállá, Varga, Lukács. Nappal szemben a jászapátiak kezdték a játékot. Már az első percben Tóth iól szöktette Kö­kény I.-ct, aki elől Pálinkás csak az utolsó percben tudta el­csípni a labdát. Mintegy 15—20 percig váltakozó játék alakult ki és mindenekelőtt a kapu ve­szélyben volt. A 28. percben a jászapáti csapat szabadrúgáshoz jutott és mintegy 20 m-ről Hor­váth révén megszerezte a hazai csapat vezetését. 1:0. Nagy volt a lelkesedés, és támadást táma­dás után vezettek a jászapátiak. A 35. percben Kökény I. kapu­fát fejelt, majd Utasi lőtt mel­lé. Fordulás után a vendégcsa­pat vezetett ^gy-két támadást, de Sándor jó érzékkel hárított. A 47. percben Kökény n. révén a hazai csapat már 2:0-ra veze­tett. A gól után változatos me­zőnyjáték alakult ki, alábbha­gyott a hazaiak fölénye, a tisza-. kécskeiek támadásba lendültek. Azonban mindez eredménytele­nül. Ellentámadás során a ha­zaiak az 55. percben Szirze jól beívelt labdáiét Bolyós kapufá­ra ^ fejelte. Az 58. percben Tor­dai révén szépít az eredményen a vendégcsapat, 2:l-re alakul a mérkőzés állása. Ez a gól fellel­kesítette a tiszakécskeieket, ro­hamozták a játszapátiak kapu­ját. azonban a védelem és Sán­dor kapus hárított. A 61. perc­ben Horváth, — aki védelemből tört előre, — lövését Pálinkás csak szögletre tudta hárítani. A szögletet Szirze ívelte be ponto­san Utasi fejére, aki azt hálóba továbbította, 3:1. A vendégcsa­pat nem adta fel a harcot, táma­dást támadás után vezettek, azonban a hazai védelem min­dent rombolt. A mérkőzés erős iramú volt, sok helyen kemény játékot mutatott. A játékvezető azonban kézben tudta tartani a mérkőzést. Mindkét csapat lel­kesen küzdött. A mérkőzést a 1obb felkészültséggel rendelkező hazai együttes nyerte meg. Gól­lövők: Horváth. Kökény II., Uta­si, illetve: Tordai. Jók: Horváth (a mezőny legjobbja), Sándór. Szirze, utasi. — illetve: Varga, Tordai, Hlavács. — H. J. — Jászapáti ifi — Tiszakécskei ifi 3:2 Jászberényi Honvéd—Jászapáti VSC II. 3:2. Kettős győzelmet arattak a Szolnoki M1V SE vívói a területi felnőtt csa&a?ba]nokságon Vasárnap került lebonyolításra Szolnokon a területi felnőtt fér­fi és női tőrcsapat bajnokság. A DVSC egy férfi és egy női, a DEAC egy férfi, a Szolnoki MÁV két férfi és két női csapattal in­dult. A szolnoki vívók biztosan szerezték meg mind a két ver­senyszámban a győzelmet, sőt a férfi tőrben a második helyet is. Első mérkőzésre a Szolnok A— Szolnok B mérkőzésre az r.A‘‘ csapat Sági, Demecs, B. Nsgy, Török összeállításban állt fel a Hank, Csordás. Póta, Feke „B‘< csapattal szemben. A fiatalok nagy becsvággyal küzdöttek, de meg kellett hajolniok az időseb­bek nagyobb tudása, s bővebb verseny tapasztalata előtt. — 9:4 arányban alulmaradtak. Sági 3, Demecs 3, B. Nagy 3, illetve: Hank 2, Póta 1, Fcke 1 győzel­met aratott. A két debreceni együttes küz­delméből nagy meglepetésre 9:4 arányban a DVSC csapata került ki győztesen. Szolnok A csapata második mérkőzését a DVSC csapata el­len vívta, s Szentistvány, Sági. Demecs, n. Nagy. összeállításban 9:3 arányú győzelmet aratott. B. Vagy 3, Sági. 3. Szentistvány 2, nemecs 1. illetve Kovács 2 és Ja­kab 1 győzelmet szerzett. A másik ágon Szolnok B csa­pata Bank 3, Csordás, P6'aJs Feke 2—2 győzelmével 9:0 arány­ban fölényes győzelmet aratott a DEAC csapata felett. Szolnok A csapata szentistvány 3, 13. Nagy, Sági és Demecs 2 2 győzelmével 9:0 arányban le­győzte a DEAC csapatat, s ezzel megnyerte a bajnokságot. Ugyanakkor a B csapat Hank , Csordás. Póta és Feke 2—.- j^6: zelmével. Kovács 3 és Jakab 1 győzelmével szemben 9-4 arany ban gvőzött, s biztosította a ma­ga számára a megérdemelt má­sodik helyet, Egyénileg az A csapat tagjai kOzf'ü Sági és B. Nagy volt áleg­­eredményesebb. Nem veszítettek egyáltalán csőrtét, s találatará nvuk is Igen jó. Szentistvány egyetlen csorte­­beri hagyott ki. bár Igen fárasztó külszolgálat után vett részt a versenyen. Demecscn kiütközött az edzés­­hiány, de igyekezett azt küzde­­niakarással pótolni, s az sikerült is. hiszen a B csao?t ellen 3, a DVSC ellen 1, a DEAC ellen 2 győzelmet szerzett. Török szépen feilődik. de ez alkalommal győzelemre nem telt még az erejéből. A B csapat tagjai közül Hank szerepelt a legíobban, az A csa­pat ellen 2. a DVSC és a DEAC elten 3—3 győzelmet szerzett. Ez­zel bebizonyította, hogy az elő ő ejr^éhyejcen elért két ?. és há" rom 3." helye néni véletlen ered­mény. A ess»#* mésik tasla: Csordás. Pót* és "ke er YAnr a vártat nyújtották. Lendülete­sen harcoltad min­dén találatért* Kőnkéi vívása volt még bizta­tó. aki mindkét csapat ellen 2—2 győzelmet szerzett. Ácsain meglátszott az edzés hiánya. A DVSC ellen egy 4:0 arányú győzelme volt csak. Neki 2 győzelmet kellett volna arat­nia, s ezzel a második helyen vé­gezhetett volna. Hank egy év után indult újra versenyen, s megtette az ily kö­rülmények között tőle várhatót. Kár, hogy nem edz rendszere­sen, küzdőszelleme jól segítené. Végeredményben Javuló for­mában kovácsolódik mind a fel­nőtt, mind az ifi női csapatunk, s talán ez idén sikeresen szere­pelünk ebben a fegyvernemben is. Férfi tőr: 1. Szolnok ;;A<‘ 3; 2. Szolnok „B‘1 2; 3. DVSC 1; 4. DEAC 0 gy. Női tör: I. Szolnok ;,A<‘ 2; 2. DVSC 1: 3. Szolnok „B‘‘ 0 gy, gy—"győzelem. J. J. TQITfyVVVTfVYYVyvvvvvvvwvvWH-u-u , , / dőjárásjelentés Várható időjárás szerdán estig: továbbra is derült, pá­rás, nyugaton helyenként kö­dös idő, eső nélkül, gyenge szél. Hűvös éjszaka, több he­lyen még gyenge talajmenti fagy. Enyhe nappal. Várható legalacsonyabb hő­mérséklet éjjel 2—5 fok, leg­magasabb nappali hőmérsék­let szerdán 18—21 fok között. (Sülit hozott nélűnv meg epetésl az fllszöve’ségi I. oszlá'yú labdanígc-b w'm Eddig általában minden fordulóban akadt néhány meglepetés és ez alól az október 6-i sem kivétel. Megle­petésnek számít az eddig gyengén szereplő Törökszent­miklósi FC győzelme a karcagiak felett. Érthetetlen, hogy a tavasszal az NB III.-ba jutásért küzdő Karcag most igen gyengén szerepel. Ugyancsak meglepetésnek számít az ed­dig gyengén szereplő Jászárokszállás győzelme a jól raj­toló fegyvernekiek ellen. De nem várt győzelmet aratott Tiszaföldvár is Tápiószele eile" SZOLNOKI VÖRÖS METEOR­­KUNHEGYES 1:0 (0:0) Szolnok, Vasutas pálya, vezette: Tőth. V, Meteor: Makula — Karkecz II.: dr. Schermann, Vígh — Nagy, Fehérvári — Dusek, Szurovecz, Császi, Csoór, Cseh. Kunhegyes: Kiss — Gál, Takács, Lévai I. — Faragó, Lévai II. — Kun, Szabó I., Szabó II., Horgos!, Vég$ő. Az első félidőben változatos, szép mezőnyjáték alakult ki. A kapuk ritkán kerültek veszélybe. Ekkor említésre méltó esemény volt Szabó 1. nagy lövése, amit Mar kula bravúrosan szögletre hárí­tott. A Meteor ebben a félidőben 6 szögletet is ért el, de ezeket Kiss minden esetben szépen le­húzta, vagy kiütötte. A második félidőben a Meteor lépett fel tá­madólag, de igazi gólhelyzetet nem tudtak teremteni. A 65. perc után a kunhegyesiek jöttek fel, veszélyesen támadtak, szépen földre vitték a labdát, de a Me­teor védelme igen jó napot fo­gott ki. Az egyetlen gól a percben esett, amikor is Cseh három védőt is átjátszott és nagyszerűen tálalta a labdát Császi elé. aki laposan a jobb sarokba lőtt. A gól némileg le­törte a kunhegyesieket, a Me­teor pedig az eredmény tartásá­ra törekedett. A 82. percben a Játékvezető Szabó I.-ct a part­jelző megsértéséért kiállította. A látottak alapján a szerencsésebb csapat szerezte meg a győzelmet. A döntetlen eredmény igazságo­sabb lett volna. Góllövő: Császi. Jók: a Meteor védelme. Fehér­vári (a mezőny legjobbja). Cseh, illetve: Kiss, Takács, Lévai I., Szabó I., Szabó II. SZOLNOKI VÖRÖS METEOR IFI—KUNHEGYESl IFI 2:1. Sz. J. $ RAKOCZIFALVA — ABONY1 OLAJBÁNYÁSZ 1:1 (1:1) Rákóczi­­falva, 500 néző, vezette: Höíílin­­ger. Rákócziialva: Balázs — Ber­ki, Barócsi, Dobos — Fejes, Ko­máromi — Dósa I., Dósa II., Hát­fal, Erdei II., Erdei I. — Abonyi Olajbányász: Koczka — Lábát, Bugány — Válóczi, Nagy — Ma­gyar, Kovács, Bencsik, Gönczol, Szekeres. Az első 5—6 percben tapoga­­tódzó mezőnyjáték folyt. Az első meleg helyzet az 5. percben adó­dott, Dósa D. 16 méteres szabad­rúgása alig szállt kapu fölé. Rá­­kóczifalvi támadás végén a helyi csapat Jobbszélsője az üres ka­pu mellé lőtt. Esemény nélkül teltek a percek, a 13. percben a hazai csapat sarokrúgást ért el. Nagy kavarodás támadt a kapu előtt. Lábát a gólvonalról vágta vissza a labdát. A 21. percben szabadrúgáshoz jutottak a ven­dégek, de eredménytelenül haj­tották azt végre. A 23. percben Rátfai szépen szöktette Erdei O.-t, de az lekésett a labdáról, s oda volt a szép helyzet. Ezután nagy tömörülés támadt a helyiek kapuja előtt, 5 ember feküdt már a földön, Barócsi kikaparta kö­zülük a labdát és felszabadított. A 44. percben Barócsi a 16-oson belül felvágta Kovácsot, aki a megítélt 11-est értékesítette. 0:1. A 45. percben a játékvezető leál­lította a játékot, vita támadt a partvonalon, majd a bedobás után a kapustól visszavágódó lab­dára Erdei D. futott rá és véd­­hetetlenüt vágta a jobb felső sarokba. Fordulás után az 50. p ercben Barócsi elvétett egy labdát és a hazai kapus alig tudta azt el­csípni. Az 52. percben a játékve­zető nem adta meg az abonyiak lesgólját. Rengeteg szabálytalanság tör­tént mindkét részről. Ebben a játékidőben az abonyiak játszot­tak jobban, de a góllövés nem sikerült nekik. — A 60. percben Kiss felvágta Rátfait, a megítélt szabadrúgásból nem lett semmi. Ezután a Bányász szorongató't és gólt is érhettek volna el, t, a kapufától másodszor is vissza­­pattanó labdát kapu fölé lőtték, újabb és újabb sarokrúgás kö­vetkezett a vendégek javura. A bélv^E*",. CWnczül hatalmas 7n kapu mel|é lőtt. A . percben Magyar szépen ugrott elvetődve ella!áIt Evését Buláts ’ szePéh védte. A rá­­kóczifalviak ll emberrel véde­keztek, az abonyiak pedig lo em­berrel támadtak. Bencsik újabb kapufát rúgott. Gönczöl kapu fölé fejelt, szorongatott a Bá­nyász. Abonyi támadással ért véget a mérkőzés. A játék alap-' jah az abonyiak megérdemelt^ volna a győzelmet. Csatársor,.'­­tehetetlenségén múlott, ho»v nem tudták hazavinni mind a két bajnoki pontot. Goliövük: Erdei ,i'e‘ve: Kovács (11-ősből). Jóki Balazs, Erdei Il„ Dós« II.. Fejes, A i'2'telNai:y’- <;örlczo1- Válóczi. A játékvezefo mindkét fél meg­ítéiemeS|érfz m£iköclött. Minden ítélete határozott volt. A 11-e­­megítélésében azonban — a he­­lyi szurkolók véleménye — tévedett. Sz. J. * MEZŐTÚRI AFO-KISUJSZAL­LAS! MÁV MTE (1:0) KÍSUi* szállás. 600 né’ó vezette: V^gy, K»su*szUHs: Fer*nczi Sáfár, Márton, Csizi **■ Radl-s —■ Sándor. Szőke IJ., Ugrai, D. Nagy, Tóth. JÁSZÁROKSZÁLLÁSI SC — FEGYVERNEK! SC 3:0 (0:0) — Jászárokszállás, 1400 néző, ve­zette: Horváth. Jászárokszállás: Kiss — Bobák, Sipeki, Ficzek — Győző, Cservölgyi — Novák, Bagi, Kókai, Szabó, Raeskó. — Fegyvernek: Csőke — Öllé, Czif­­ra, Rizsnyicrki — Vécsi, Kocsis — Füle, Tukarcs, Balogh, Bog­nár 1., Bognár II. A hazaiak széllel szemben kezdtek, ennek ellenére rögtön támadásba lendültek. Az elsó 15 percben állandóan a vendég­csapat kapuja előtt folyt a já­ték, gól azonban nem született. Bagi három nagy lövése szállt fölé, a többi kapuraiúgas pedig elakadt a kitűnően védő vendég­­kapusban. A tizenhatodik perc­ben feljöttek a vendégek, majd­nem gólt értek el. Az első félidő utolsó negyedóráját a hazaiak ugyancsak végig támadták, — azonban csak egy tizenegyest tudtak kiharcolni, melyet Novak rosszul helyezett és a kapus ki­védett. Fordulás után rögtön a hazaiak léptek fel támadólag, azonban csak a 16-ik percben ér­tek el gólt. Novák szépen hú­zott el a jobbszélen, az alapvo­nalról hátra gurított Baginak, aki védhetetlenül lőtt Csőké ka­pujába. A gól után megjött a kö­zönség hangja s a hátralévő fél­órában erősen biztatták csapa­tukat, akik egyre-másra vezették szebbnél szebb támalásaikat. Kü­lönösen a Novák—Bagi pár volt elemében. Az első gól a fegy­ver nekieket nagyon felidegesí­tette, mert kemény játékukkal előbb Cservölgyit, majd Kova­kőt terítették le. A 21-ik percben Novák szépen futott el, a 16-o*i sarkáról hatalmas lövést eresz­tett meg és a labda a túlsó fel­ső sarokban kötött ki. A gólt azonban a játékvezető les címen nem adta meg. Ennél az esetne! az egyébként jól működő játék­vezető tévedett, ugyanis a bal­­összekötő Szabó téiienlesen volt. A 30. percben Novák 6zépen ívelt szögletét Szabó fejelte a hálóba. A 34-ik percben a fegy­vernek! Balogh már harmadszor rúgta meg Győzőt, mire az tör­lesztési szándékot mutatott és így a játékvezető mindkettőjü­ket kiállította. A 38. percben szép helycserés támadás futott végig a pályán, Bagi szép lab­dát kapott Nováktól, aki az o helyére húzódott, kapura húzott s három védőt is kicselezve, ö méterről a halóba küldte a ha­zaiak harmadik gólját és czztl beállította a végeredményt. — Nagy hiba, hogy a szépszámú közönség csak a vezető gól után kezdi biztatni csapatát. Jók: a hazai hátvédhárrnas, Cservölgyi, Bagi és Novák, illetve; Csőké, Füle és Bognár I. A játékvezető a végig hevesiramú, kemény mérkőzést az említett egy hibá­tól eltekintve, jól vezette. — méla — * TISZAFÖLDVÁR—TAPIÖSZELE 4:0 (1:0) Tiszaföldvár, 500 né*ő, vezette; Lesán. — Tiszaföldvár: Tóth — Burján, T. Kovács, Kő­műves — Lakatos, Sági — B. Nagy, Bállá, Szatmári, Mráv, Rá­kosi. Tápioeszele; Rózsavölgyi — Berényi, Barna, Gyürki — Urbán II., Bazsantik — Zsíros, UngJ, Molnár, Szabó, Tóth. Közepesiramú mérkőzésen; a javuló formában játszó tiszaiüld­­váriak megérdemelten győzték le a gyengén játszó tápiószeieieket. Különösen a középhátvéd Barna bizonytalankodott sokat. A mér­kőzés elején a vendégek kaptak jobban lábra és Tóth jobb felső sarokra tartó bombáját csa* nagy bravúrral tudta hárítani ti­­szaíöldvári névrokona. Utána a helyiek vették át a játék irányí­tását. Szatmári egyéni játék után nagy lövést küldött, de Rózsa­völgyi szögletre hárított, majd pedig Rákosi lőtt jó helyzetben kapu mellé. A 25. percben egy váratlan ellentámadás során Tóth csak merész előrevetődéssel tu­dott tisztázni. A 30. percben Szat­mári a kifutó Rózsavölgyi lábá­nak lőtte a labdát. A 43. percben góllá ért a hazai fölény, Mráv távoli lövése a felső kapufáról lepattant és a berohanó Szatmári közvetlen közelről a jobb sarok­ba lőtt. 1:0. A második félidőben majdnem végig a helyiek támadtak. A ven­dégek csak szórványos lefutá­sokkal kísérleteztek. Egyik ilyen támadás során Tóth csak nagy üggyel-bajjal tudta megszerezni a labdát a tápiószele! csatárok elől. A 60. percben B. Nagy szög­letét röviden mentették a vendé­gek védői és Mráv 16 méterről a kapu közepébe lőtt. 2:0 Nem sok­kal később ismét szöglethez ju­tottak a helyiek, Rákosi beívelt labdáját B. Nagy magasan fel­ugorva, szinte Rózsavölgyi keze közül fejelte a bal felső sarokba. 3:0. Ezután csökkent az iram, s úgy látszott, hogy már nem is esik több gól, amikor 8 perccel a befejezés előtt Mráv mlrjtciy 20 méterről kapura lett, s a lab­da a meglepett Rózsavölgyi mel­lett a bal alsó sarokba vágódott. 4:0. Ezután több említésre mél­tó esemény már nem történt. — Jók: Tóth, Burján, T. Kovács, Kőműves, Sági, Mráv, — illetve; Berényi, Bazsantik, Szabó. Verbok A. A Szolnoki MÁV Baráti Kör vitaestje est igen érdekesnek Ígérke­zik. Az utóbbi időben különö­sen az összeállítás és az ed­zési módszerek körül voltak és véleménykülönbségek. Ez az est módot ad arra, hogy ezek a problémák közvetle­nül a legillgtékesebbekkel kerülienrk megvitatásra. A MÁV szurkolókat és a város sportszerető közönsé­gét ezúton is meghívj 3 Vezetőség. A Szolnoki MÄV SE spert­­barátai folyó hó 10-én, csü­törtökön este 17.30 órakor vitaestet rendeznsk a Ma­dách utcai klubházban. Az est műsorában a labdarúgó szakosztály eddigi eredmé­nyei. hiányosságai és a jövő feladatai foglalják el a leg­érdekesebb helyet. Tekintet­te] a? NB Il.-es együttes utóbbi mérsékelt szereplésé­re és az ezzel kapczolat-s vé­­.eniény k ülőn bségckr e — az Élénk érdeklődés előzte meg a megyei bajnokság egyik legjobb csapatának, a vendégek játékát Kisújszálláson. — A mezőtúriak meg is érdemelték a fokozott ér­deklődést, mert egy bajnokjelölt­­höz méltó, Jó játékot nyújtotj£> és ha szerencsés körülmények között is ugyan, de megérdemel­ten győztek. Ugyanis a győzelem kivívásában a helyi csapat ka­pusa döntően közrejátszott, mert elemi hibákat vétett. A mérkő­zésén végig nagyiramú, magas színvonalú játék folyt. Mindkét csapat nagy becsvággyal küz­dött, de sportszerűen, mert a játékvezetőnek szándékos dán­osért nem igen kellett a játékot megállítania. Az első félidő ki­egyensúlyozott volt. mindkét ka­pu többször forgott veszélyben, a félidő egyetlen gólját a vendé­gek egy ártatlannak látszó táma­dása szülte, amikor is a mezőtúri Nagy egy kapu elé rúgott labdá­jára a helyi csapat kapusa feles­legesen és rosszul futott ki és az üresen hagyott kapuba Magyar könnyedén berúgta a labdát. A második félidőben a helyiek hatalmas iramot diktáltak és ak­kor úgy nézett ki, hogy ki is tud­nak egyenlíteni. A mezőtúriak ebben az időszakban teljesen vé­delemre kényszerültek, de a ven­dégcsapat kiegyensúlyozottságára mutatott az is, hogy ezt a nyo­mást gól nélkül úszták meg. Me­zőtúr második gólja a befejezés előtti percekben esett, amikor is a helyi csapat kapusa pontat­lan, rossz kapukirúgása folytán, a mezőtúri Magyar kapta a lab­dát és 40 méterről, a kapus fe­lett az üres kapuba ívelte azt és ezzel beállította a végeredményt. A látottak alapján az ered­mény reális, mert a vendégek még több biztos gólhelyzetet ki is hagytak és ezen túlmenően is egy 11-est a mezőtúri Magyar a kapufába lőtt. A helyiek azon­ban végig méltó ellenfélnek bi­zonyultak és valós körülmények között akár a döntetlen ered­ményt is elérhettek volna, de kapusuk gyenge játékát nem bírták el. A játékvezetői hármas hibátlanul működött. Góllövő: Magyar (2). Jók: Papp, Takács, Nagy, Magyar, illetve: Sáfár (a mezőny legjobbja), Csizi és Ra­dies. MEZŐTÚRI IFI — KISÚJSZÁL­LÁSI MÁV MTE IFI 7.'0 (4:0). II, F. * TÖRÖKSZENTMIKLÓSI FC — KARCAG 4:1 (3:1) Törökszent­­miklós, vezette: dr. Magyar. — Törükszentmiklós: Ernst — Már­ton, Fábián, Kriston — Haik, Tóth — Kiss, Karakas, Muszka, Ráczi, Szakáll. Karcag: Kónya — Hosszú, Fodor, Paezur — Káldi, Székely — Csintalan, Kovács, Pallagi, Béta, Vernie. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. A 3. percben Szakáll szögletet rúgott laposan, a kapu előtt pattanó labdát a szemfüles Muszka a hálóba penderítette. l:ü. — a játékban nincs semmi tervszerűség egyik részről sem, sok a csapkodás. A 11. percben Tóth szabadrúgását Szakáll át­fejeli a kapu előtt a másik ol­dalra és ott Karakas kapásból a léc alá vágta. 2:0. A karcagiak is veszélyeztettek és a 18. perc­ben Bóta a lyukat rúgó Fábián mellett a balsarokba vágta a, labdát. 2:1. A hazai védelem elég sokat hibázott és így a karca­giaknak két gólhelyzete Is akadt. A 40. percben egy hosszú előrevágott labdára Muszka sza­ladt, összeütközött a kifutó ka­pussal, a labda lepattant róluk es az üres kapuba gurult. 3:1. A második félidőben 6em ja­vult a játék színvonala, tovább­­ía r-TM?,k,,yolt a nmSas labda és f. Csapkodás. A hazaiak többet támadtak ebben félidőben is. A 7.,. pereben rúglak egy gölt, arait adrat a° „,les címén nem adott meg? a 87. percben Szakáll « “len kiugrott, laposan a apu közepébe vágta a labdát. • — E. I. _ * összegezve a látottakat, az eredmények, Illetve a vívók moz­gása biztatók. Persze, ez nem je­lenti azt, hogy nincsen javítani való az elkövetkező csapatverse­nyekre. örvendetes azonban a csapat- és küzdőszellem javulá­sa, ami remélhetőleg sok kelle­mes percet szerez még a vívás kedvelőinek. A női tőrcsapatok küzdelmé­ben Szolnok ,.A<‘ csapata Balázs 3, Vargáné, Dobos és Papp 2—2 győzelmével 9:4 arányban győ­zött Szolnok ,,B‘‘ csapata ellen, amelynek összeállítása Járdány, Ácsai, Kőnkéi, Hank volt. Győ­zelmeikből Járdány és Kőnkéi 2—2-t szerzett. Szolnok „A“ csapata Vargáné 4, Balázs és Dobos 2—2, Papp 1 győzelmével 9:4 arányban győ­zött a DVSC ellen, akiknek győ­zelmein Madarász I és Tóth 3 arányban osztoztak. Szolnok „B‘< csapata Járdány 3, Kőnkéi 2, Ácsai és Hank 1—1 győzelmével 7:9 arányban alul­maradtak a DVSC-vel szemben, akiknek Madarász 4, Gönczi 3 Tóth 2 győzelmet szerzett. Egyénileg az „A<‘ csapatból . Vargáné volt a legeredménye­sebb, de a szolnokiak ellen elfő- 1 gódottan vívott. A debreceniek < ellen biztos győzelmet aratott. < Balázs, Dobos és Papp az ifi j egyéni versenyen mutatott for­mája vívta ki ismét, s így bizto- 1 sították a megérdemelt bajnok­sághoz a szükséges győzelmeket, i A ,,B‘< csapatban Járdány volt ] a legeredményesebb, aki hosszú i idő után újból jól vívott és jól is küzdött. n Szolnoki Verseühv Gimnázium f ű és a Törökszentmiklósi Gimnázium leány csapata nyerte a megyei középiskolás kispályás kézilabda bajnokságot A Megyei Tanács VB Művelődési Osztálya október hó 5-én rendezte meg a megyei középiskolai kézilabda bajnokságot. Ki­lenc fiú és hét leány csapat indult az eszményi időben és jól megrendezett versenyen. Örvendetesen Igen színvonalas mérkő­zéseket láthattunk, különösen a döntök folyamán. Megállapít­hatjuk, hogy a mostoha körülmények között is létező középis­kolai kézilabda sport — lelkes, odaadó nevelői munka eredmé­nyeképpen — évről-évre fejlődik és a kívánt irányban halad. A bajnokság során nagyszerű felkészültségről tett tanú­­bizonyságot a Verseghy Ferenc gimnázium fiú kézilabda csapa­ta, mely tetszetős, taktikailag Is £rett, sportszerű játékkal, ab­szolút győztesként szerezte meg az első helyet. Igen jól felkészült együttessel vett részt a karcagi és a kisújszállási gimnázium Is. Játékuk szép és lendületes volt. A leány csapatbajnokságot a törökszentmiklósi gimnázium csapata nyerte színvonalas, jó teljesítménnyel és megérdemel­ten. Bajnokságuk nevelőjük szorgalmas munkáját dicséri. Elismerést érdemelnek a mezőtúri gimnázium és a szol­noki Közgazdasági Technikum Jól szereplő leányai Is. Részletes eredmények: Fiúk: 1. Szolnoki Verseghy FY^lmnSzIum, 2. karcagi gim­názium, 3. kisújszállási g!mií4:i.i;m, törökszentmiklósi gim­názium. 5. Törökszentmtkkii Mezőgazdasági Technikum, — 6. Szolnoki Közgazdaság; Technikum. Leányok: l. törökszentmiklósi gimnázium. Z- mezőtúri gim­názium. 3. Szolnoki Közgazdsságj Technikum. 4. szolnoki leány- i gimnázium, 5. k'sujszállásl gimnázium, 6. Szolnoki Verseghy I Ferenc gimnázium. I