Tiszavidék, 1957. október (11. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-03 / 232. szám

A 'IwemdeH^ 5 f O R T J fl A férfi kosárlabda NB 11-ért, Szilágyi 111 sérülésé után összeroppanl a MÁ V BEAC — Szolnoki MÁV 74:41 (38:18). Szolnok, férfi. A Szolnoki MÁV : Szilágyi ni., Csikász — Hegedűs. — Káplár, Samu, (Deák, Himer, Patay, Ra­gó, Szokody) összeállításban vet­te fel a küzdelmet. Az első per­cek enyhe BEAC fölényt hoztak, azonban később felzárkózott a MÁV, s a 14. percben 15:13-ra vezetett. Szoros küzdelemre volt kiiátás, amikor egy labdáért va­ló felugrás közben az eddig igen jól játszó Szilágyi III. ügy meg­sérült, hogy a mentőknek kel­lett elszállítani. Ettől kezdve a szolnoki fiúk zavartan, lélek nél­kül játszottak, a BEAC fölénye állandósult és biztosan szerezték meg pontjaikat, míg a MÁV já­tékosok még a biztos ziccereket is kihagyták. A második félidőben sem vál­tozott a helyzet. A BEAC magas közép,játékosát a szolnoki fiúk nem tudták fogni s végered­ményben a BEAC biztos győzel­met aratott. Ezen a mérkőzésen az NB. I- bői kiesen BEAC-cal szemben nem is vártak győzelmet a szol­noki fiúk. azonban tisztes ered­ményre számítottak. Ez elma­radt, mert Szilágyi 111 sérülésé­vé! a csapat egyik legmagasabb játékosa vált harcképtelenné és nem volt senki sem, aki meg­felelően tudta volna semlegesíte­ni a BEAC magas középjátéko­­sát. Ez természetesen nem indo­kolja teljes mértékben a súlyos vereséget, mert még így is, ha lelkesebben küzd a MÁV, szoro­sabbá tudta volna tenni a mér­kőzést. Hiányoztak a távoli dobá­sok, s ha ment is ilyen kosárra, nem mindig járt eredménnyel. — Emberfogás ellen a MÁV jól ját­szott, de amikor az ellenfél zó­navédelmet játszott, a szolnoki fiúk teljesen leálUnk. Nem volt dobó biztonság, amire ezen a mérkőzésen, de nem csak ezen, hanem a többin is nagy szükség lett volna. A MAv legközelebbi ellenfele a Miskolci Vasutas lesz Miskolcon, reméljük, hogy o4t több sikerrel szerepelnek a szol­noki fiúk. A II. osztályú labdarúgó-bajnokság legújabb eredményei Jászsági csoport: J ászalsószentgyörgy — JáSzboldogháza 2:0 Jászdózsa — Jászkisér 3:1 Zagyvarékás — Jászapáti Vasutas II; 2:1 Jászladány — Jászberényi Honvéd 2:1 Jászjákóhalma — Tiszasüly 3:1 Kunsági csoport: Kenderes — Karcagi Hunyadi n. 8:1 Tiszagyenda — Kunmadaras 5:1 Abádszalók — Kunhegyes H. 2:1 Tiszaderzs — Bucsa elmaradt Tiszai csoport: Martfűi MSE II. — Öcsöd! vörös Meteor 4:0 Tiszaug — Mezőtúri AFC n. elmaradt Cibakháza — Szarvasi MEdOSZ 11$ 5:1 Csépa — Mezőtúri Honvéd II. 4:0 Szolnoki csoport: Szolnoki MTE n. — Szolnoki Helyiipar P. 1:1 Tószeg — Vezseny 3:2 Szolnoki Kinizsi n. — Szolnoki Dózsa 4:1 Szolnoki TTTÄSZ — Abonyi Traktor 4:1 Szajol — Szandaszöllős 1:1 A Martfűi MSE az első a területi NB III-as labdarúgó- bajnokságban Október 2-1 lapszámunk sport­­rovatában közöltük a területi labdarúgó NB III.-as bajnokság állását, melyben elírás történt és 'gy tévesen a Szolnoki MTE ke­rült az első helyre. A helyes ered­mény alapján — ugyanazon pont­­számmal. — de jobb gótaránnyal a Martfűi MSE áll jelenleg az élen Igen színvonalas volt a Kisújszállási Gimnázium sportkörének asztalitenisz versenye A Kisújszállási Gimnázium sportköre az iskola tornatermé­ben kezdő versenyzők részére asztalitenisz-versenyt rendezett. Az indulók száma különösen a serdülő korosztályban volt igen nagy. Emellett azonban a többi csoportokban is népes mezőny küzdött a helyezések eldöntésé­ért. A versenyt serdülő korban Faragó László nyerte, Fodor Ká­roly és Király Á-pád előtt. Mind­hárman igen tehetségesek és — máris kiforrott versenyzőknek te­kinthetők. — ök győzedelmes­kedtek az ifjúságiak mezőnyében is. Az egyes mérkőzések izgal­mas küzdelmet hoztak, s a ver­seny általában igen színvonalas volt. A nagy érdeklődésre és lelke­sedésre való tekintettel a sport­kör a jövőben gyakrabban Is megrendezi ezen versenyt, így igyekszik biztosftnni a fiatal sportolók fejlődését. Jó eredménnyel srerepe'lek a Szónoki MAV úszói a Budapesti Úszó Aiszövefség versenyén A Szolnoki MÁV úszói a Buda­pesti Alszövetség versenyén vet­tek részt. Fiatal versenyzőink jól megállták helyüket, szép ered­ménnyel tértek haza, Dávid Imre 100 m-es ifjúsági mellúszásban negyedik lett. Az időfutamában 1:26.1 mp-el első lett Maglód! Katalin 100 m-es női if­júsági gyorsuszásban ötödik, elő­futamában 1:23.4 mp-el második lett. Vajay József 100 m-es fél fi ifjúsági gyorsuszásban ötödik, — előfuaoiában 1:08 5 mp-el harma­dik lett. Vízilabda: *TTTTn?TTTT»»»tT»fTTTT»»TT* Megérdemelten győzött a Dózsa a néphadsereg napján Szolnoki Dózsa — Budapesti Honvéd 9:5 (6:l>. Szolnok, Dam­­, -nich uszoda, vezette; Keserű. — bzolnok: Szegedi — Hasznos 1., Pintér — Kanizsa, — Kelemen. Hasznos II., Koncz. Budapesti Honvéd: Gyenge — Hevesi, Kunsági — Kormányos — Horváth, Vedlik, Németh 11. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés és Kelemen pompás ej­­tese rövidesen a fővárosi csapat hálójában táncolt. Az idei baj­nokcsapat sporszerűen és igen jól ja'szott és nemsokára Koncz volt eredményes. A vendégek részéről Vedlik szépített- 2:l-re. Ezután — Kanizsa egyéni játékkal szerezte meg a harmadik gó!t. A további­éi kbun Koncz, Kelemen és Pintér roll a gólszerzői; sorrendje. A Budapesti Honvéd nem tudta meg találni az ellenfél gyorsasága lefékezésének ellenszerét és a hazaiak tetszés szerint értek el góljaikat. Fordulás után feljött a fővárosi csapat és Németh II. szerezte meg a második góljukat Erre Kele­men rögtön egy regekbe-zrbott góllal válaszolt. Maid Kanizsa le* uszásbóL szerezte meg az újabb szolnoki gólt. Ezután lélegzethez jutottak a fővárosiak is és ré­szükről Horváth és Kunsági volt eredményes. A hazaiak részéró Hasznos II. csavarból lőtte a ki­lencedik. míg Németh II. az ötö­dik fővárosi gólt, mellyel beállí­totta a végeredményt. A fővárosi csapat csak a TT. fél­időben nyújtotta azt. amit vár­tak tőle. a? első félidő teljesen a hazaiaké volt. A Dózsából Pin­tér, Hasznos II.. Kanizsa. Kelemen nyújtott átlagon feliiii tellt.-uV ményt. B. I. Asztalitenisz 'NB II-ért Győzött a Szolnoki MAV női csapata, a férfiak kikaptak. Debrecenben játszott szomba­ton és vasárnap a Szolnoki MAV NB. Il-es női asztalitenisz-csapa­ta .Ez volt a forduló két legerő­sebb mérkőzése, melynek meg* nyerése valószínű a bajnokságot is jelenti együttesünknek. Szolnoki MÁV — Debreceni Ruhagyár 12:4. A szolnokiak kö­zül Kunrátné 4, Molnárné, Győ­ri 3—3 és Simonvári 2 győzelmet szerzett. Szolnoki MÄV — Debrecen! MTE 11.5. A szolnokiak közül Kunrátné 4, Molnárné 3, Győri *s Simonváros 2-2 győzelmet ara» tott. Férfi mérkőzések Budapesti Külker — Szolnoki MAV 12:4. A szolnoki csapat min­den tagja (Szabados, Zsigmond. Hötck, Bánszegi) 1-1 győzelmet C7prp7fpV Bp. Külker — Karcagi Vörös Meteor 12:2. Az Alszöveíségi I. oszt. labdarúgó bajnokságért Kunszentmártoni Hunyadi MTE Jászárokszállás 2:1 (2:0) — Kun­­szentmárton, 600 néző, vezette: Tieger. KMTE: Tóth — Pintér. Kelemen, Hegedűs — Busái, Sza­káll — Bozsik, Zs. Hegedűs, Sza­bó, Kakuk, Bíró. Jászárokszállás: Kiss — Bobák, Sipeki, Ficek — Győző, Cservölgyi — Kókai, No­­vák, Bagi. Szabó, Racskó. Már az első percben Bírónak a szöglet­­zászlótól küldött beadásába a há­rom belső csatár közül egyik sem tudott beavatkozni. Lekéstek a labdáról, pedig csak a kapussal álltak szembe. Próbálkoztak a vendégek is, és rossz haza adás után szögletet értek el. A 8. perc­ben mintegy 25 méterről Zs. He­gedűs váratlanul hatalmas lövést küldött a vendégek kapujára, melybe a magas védőjátékosok sem tudtak beavatkozni és a lab­da a jobb felső sarokba kötött ki. 1:0. A gól után a jászárokszállá­siak tervszerű támadásokat vezet­tek, melyek azonban csak a ha­zai 16-osig jutottak el A 16. perc­ben Zs. Hegedűsnek á jobbszélről küldött beadását Bíró M — szem­­benállva egy második kapusként beálló védőjátékossal — a gólvo­nalra fejelte, ahonnan az a háló­ba pattant. 2:0. A vendégeket nem kedvetlenítette el a két gól, továbbra is szívósan védekeztek, és szórványos elfutásaik veszé­lyesek voltak. Fordulás után nagy hajrába kezdtek a vendégek, különösen, mikor észrevették, hogy az MTE védelménél nincs valami rend­ben. (Veszekedtek). Ekkor Cser­völgyi, Novák és Bagi lövéseinél Tóthnak alkalma volt rá bebizo­nyítani, hogy mint kapusra is számíthatnak. Ez a nagy nyomás gólt is eredményezett, amikor is Szabó erős gurulós lövése a kü lönben jól vetődő Tóth kezét érintve, a vona’on belülre gurult. 2:1. Az első 20 perc a jászárok­szállásiaké volt, de amikor a helyi védelem újból magára talált, még a nagy szél ellenére is tovább tartották a labdát. A mérkőzés végig erősiramú volt, a játékidő befejező részében — mint sok­szor ezen a mérkőzésen — Bíró M. két veszélyes lövése szállt a vendégek kapujára, de gól már nem született. Jók: Zs. Hegedűs, Kelemen. Bíró, Szakáll, Busái. Pintér. Illetve: Stpeki, Ficek, No­vák, Kiss. A játékvezetőnek a má­sodik félidő kezdetén sok dolga volt. amikor erélyesen megakadá­lyozta — a rövid időre — mind­két részről kezdődő sportszerűt­lenségeket. Kundentmárton! ifi—Jászárolt­­szállási ifi 3:2. L. J. ♦ Rákőczifalva — Tápiószele 1:0 (0:0) Rákőczifalva. 700 néző, ve­zette: Rácz Rákőczifalva; Ba­lázs — Gulyás, Barócsi, Dobos — Rátfai, Feles — DAss T., Dósa II.. .Szőke, Erdei TI.. Erdei I. Tápió­szele: Rózsavölgyi — Berénvi,' Gyürki, Terek — Bazsantik, Ur­­bán I. — Tóth. Szabó. Mo’n'T. TTrbán TI.. Z<=<ga. Rákóczifalvi tá­madásokkal kezdődött a mérkő­zés, mindkét részről ves^lyes helyzetek adódtak. A 31. perc­ben a vendégcsapat erősen ro­hamozott és Molnár lövését Ba­lázs szögletre nyomta, maid véd­te a sarokrúgást. A 34. percben Gyürki szögletre tisztázott és Szőke beívelt labdáját Erdei em­berbe lőtte. A visszappatt^nó labda Szőke elé került, aki elől azt Teleki kézzel ütötte el. (A já­tékvezető nem ítélt 11-est.) A féüdő rákóczifalvi támadásokkal ért véget. Fordulás után az első percben Szőke a jobbszélen kitört, de a vendégek szögletre tisztáztak. Az erős szél most már a hazaiakat támogatta Az 51 percben a ven­dégcsapat támadt, de Rátfaival az élen mindent tisztázott. Az 57. percben Szőke egy kapuelőtti kavarodásból megszerezte a ha­zaiak és egyben a mérkő­zés egyetlen gólját. 1:0. A 68. percben Erdei I. elől a tápiósze­­leiek szögletre tisztázták. A 72. percben Fejest kézzel fogta meg Urbán (gól l$tt volna!). A játék­vezető 16 méterről büntetőt ítélt, melyet azonban Balázs védett. Nagy harc indult meg az egyen­lítésért, illetve az eredmény megtartásáért. A rákóczifalviak többet támadtak, de a szeletek veszélyesebben. Rátfai azonban mindent tisztázott. Ezután Erdei O. elfutott, s majdnem sikerült újabb gólt szereznie, de a ven­dégek hárítani tudtak és ezzel véget is ért a mérkőzés. Góllö­vő: Szőke. Jók: Rátfai. Dó'a D.f Dobos, illetve: Tóth, Urbán, Ró­zsavölgyi Sz. L % ** Abonyi Olajbányász — Török­szentmiklósi AFC 0:0 Abony, 500 néző, vezette: Almás!. Abony: Koczka — Lábát, Kiss. Bugány — Válóczi, Nagy L. — Magyar, Mol­nár, Bencsik. Gönczöl, Nagy M. Edző: Bulyáki László. Török­­szcnmiklós: Ernszt — G. Varga, Fábián Márton. Tóth, Karakas — Muszka. Szakáll. Ráczi, Kriston, Haik. Edző: Rátfai Az első félidőben a széllel tá­mogatott törökszentmiklósi csa­pat támadott többet, de a jói tö­mörülő hazai védelem a táma­dásokat rendre meghiúsította. Az első félidő utolsó negyedórá­jában több alkalom nyílt az abonyiaknak a győzelem meg­szerzésére, de gólképtelen csa­társoruk minden kínálkozó al­kalmat elmulasztott. A második félidőben megváltozott a játék képe. A többet támadó hazaiak — hasonlóan, mint az első félidő utolsó negyedórájában — a leg­jobb támadásokat is eredmény­telenül fejezték be. Az egyik pont megszerzésében közre ját­szott a törökszentmiklósi kapus ragyszerű védése. A látottak alapián a döntetlen eredmény igazságos. Jók: Ernszt, G Varga, Muszka. Haik, illetve: Nagy L. (a mezőny leeiobbja), Koczka. Lá­bát, Bencsik. Szántó fiz országos Hiúsági vízilst’üa-Uairokságért Szolnok! M.\V — Csepel Autó 6:0 (1:0). Budapest. S>ő­­nvi úti uszoda. Góllövők: Dá­vid (3). Krcmberg (2). Tóth és Vajay. Jók: Gőz IT. Vajay, Kroiiberg és Dávid. lizeíinyo'c helyezés Szolnokon a M jgyei Vívö- Alszövetség rendezésében bo­nyolították le az idei területi ifjúság; egyéni bajnokságot. A szolnokiak az elérhető 33 he­lyezés közül 18-at szereztek meg, ami nagyszerű teljcsít­­méry. A részlettudó-ításra követ­kező lapszámunkban visszaté­rünk. Az Alszöveíségi I, osztályú labdarúgó­­bajnokság állása a szept. 22-i forduló után 1 Szolnoki MAV. 11. 6 6 — — 29: 6 12 2 Mezőtúri AFC 6 5 — I 30: 6 10 :i. Fegyvernek 6 4 1 1 14: 7 9 Kunmártoni MEDOSZ MTE b 4 — 2 13: 9 8 . Kunhegyes! MEDOSZ 6 3 1 2 9: 4 7 II. Jászberényi Lehel G 3 1 2 13:10 7 , Szolnoki Vörös Meteor G 3 l 2 tí: 7 7 > rápiószele 6 3 3 8: 9 ti v tcisulsz-áUus 2 1 2 8:10 ü 13. Rákócziíaive (; 3 — . 3 9:17 6 :t Abciayi Olajbányász • t 2 1 3 10:j2 5 • . Károgj «Fur.ysicÚ L i 3 8:13 %■ Vi. JatHií rolys sállá?-5 i IC 12 í :-i. Turkevej a* l 2 *— ; 4 15. íás?béfír,yi U. 6 t 2 3 V.Ti * 16. Tiszáfőtejvár :7. TöröKSzen!iijpósl FC G 6 2 4 4 5:16 7-14 4 'i8. u&g&ü Viliim V i 5 i nyári holmik !é!i „o'.heníelése“ A nyári ruhát, akárcsak a télit, sohasem szabad piszko­san eltenni. A vászon, kar­ton és egyéb mcsőanyagból készült ruhákat ki kell mos­ni, jól megs iá rí tani, össze­hajtogatni és szorosan Össze­csavarni.' A' shantung vagy más nyári kosztümöket jól kirázzuk, kikeféljük, a szok­nyát és a kabátot lehetőleg külön vállfára akasztjuk. A revereket gombostűvel kitűz­zük. A legfontosabb, hogy a vállfa elég széles legyen, ne­hogy a kosztümkabát válla olnyomorodjék. A nyári ru­hádat is vászon-gowagtff (kof­­(onzaákbaii tegyük el. A pdik aljára berakjuk a kfjnosóít iß c*>-.zecsavart nyári áruié- Jbsiebúzzuk a vállfáit) ^kawtott ko6Ztümfé'ékct. A vállfák akasztóit szorosát) vssz'ftgi a.'5 aták szóját sze­­t-í» 11 * 'akistKik. j Nyári cipőket, sz^álolip' természetesen szintén kitisz­títva tegyünk el. Fehér cipőt nem szabad tisztítóporral be­kenni a téli szünidőre, ha­nem csak alaposan kikefélni és a talpát bekrémezni. A bőrszandálokat úgy felül, mint a talpán vékonyan be krémezzük, a strandcipőket jól kirázzuk és egyenként új­­sőgpapírosba csavarva, lehe­­, tőleg dobozban rakjuk el. A cipők, szandálok mindig ki­sámfázva. vasy legalább is j papírossal kitömve pihenje­nek. _________ IdőjárásicJentés Várható időjárás csütörti kön estig: csökkenő felhoz« legfeljebb délen egy.Uét hí íyen eső. ’J'iybb Helve» reggi ú kod. klórsekelt keleti, dé ■ kelet! izéi Az északit lehi : lás fűkezőíüe. Kelyenként t> I lajmentj fagv. a nappali íe 1 melegedés erősödik. lagyar Válogatott—Sz: Inoki ®ÁV 8:1 (2:0) Vezette: Bállá, Szolnok, — Máv Pálya. Góllövők: Hidegkúti 2, — Machos 3, Aspirány, Bozsik, Sándor, illetve Tóth. Szögletarány: 8:3. Tömött sorokban, lelkesen tárgyaló sportolók siettek szerdán délután a Máv-pályá­­ra. Az érdeklődés elsősorban a magyar válogatottnak szólt, de amellett kiváncsiak voltak arra is. hogy a szolnokiak hogyan állják meg helyüket. Első félidőben a hazai csa­patnak sikerült a válogatott eredményességét lefékezni és Hidegkúti kétszer eredmé­nyes. A második félidőben meg­változott a játék képe. A vá­logatott széthúzta a mezőnyt, s ekkor a közönség igen élvez­te a labdarúgást. A részletes tudósítást a pénteki számunkban közöl­jük. 0,103 ER 3 CsótürtöK Hefgi A Nap kél: 5.45 h-kor. nyugszik: 17.20 h-kor. Köszöntjük a Helgákat. — Tiszafüreden október 4- én, pénteken tanácselnöki ér­tekezletet tartanak, amelyen a járás tanácselnökei vesznek részt. Az értekezleten egyik fő kérdésként az új tanácstagok megválasztása szerepel. — 280—300 ruhát készít el havonta a kaposvári mérték­utáni szabóság. Különféle őszi anyagokból, külföldi és magyar szövetekből válogat­hatnak a megrendelők. A ci­pőkészítő részleg havonta több mint 200 pár cipőt ké­szít el. — A Jánoshldal Földműves­szövetkezetben egy baromfi és egy méhés7.eti szakcsoport működik. A földművesszövet­kezet vezetői most egy állat­tenyésztési szak'-~-'ort létre­hozásán fáradoznak. — A Turistaházakat Kezelő Vállalat felkészült a nagy őszi kirándulóhzezonra. A Mátrá­ban, a Bükkben, a Mecsekben és a Bakonyban a vállalat je­lenleg mintegy kétezer ven­dégnek tud napi 36 forintért szállást és ellátást biztosíta­ni. A most épülő mátraházi menedékház a síszezonra nyí­lik meg, s már rendelkezésre áll az új szentendrei mene­dékház is. — Majdnem 5 millió forin­tos költséggel makadámút énül Szalmaszentmárton és Szabadszállú" között. A 30 ’ i­­lóméteres szakasz építését az ellenforradalom után kezdték meg, s hamarosan átadják a forgalomnak. . ... ------ -----m:--------1— ^APRÓHIRDETÉSEK] GÉPLAKATOST, szeretőt; he­gesztőt, traktorost azonnali Be­lépésre keres a Heki Állami Gaz­daság Mezőnek. Fizetés kollek­tív szerint. Munkásszállás es üzemi konyha oiztositva. IGAZGATÓS! munkakörben Jár­tas politikai és szakmai megbíz­hatóság szempontjából kilugasta­­lan munkavállalót felveszünk, Szolnokon. Írásbeli jelentkezést a kiadóba kérjük beküldeni „Megbízható munkaerő'* jel­igére. TISZAFÖLDVARl Földmüvesszö­­vetkezet szakképzett boltvezető­ket keres vegyes-boltba. Jelent­kezni lehet minden nap 8—12 óráig a központi Irodában. SEZLONOK, rekamiék. fotelek kárpitozását, újat és javítást vál­lalok: Burkus István kárpitos. — Kunszentmárton, Rákóczi út 8 sz. 125 köbcentis, lemezvíllás Csepel motorkerékpár eladó. Kecskés László. Jászalsószentgyörgy, Ta­nya 49 Csak vasárnar PANNÓNIA motorkerékpár ela­dó: Kunszen-nártonban Mészáros fényképésznél.____________ FEGYVERNEKEN a ,,HiU r )en‘‘ 14 kát. nőid szántóföld eladó. Ér­deklődni: Törökszentmiklós, Ba­­lassa B. u. 2.___________________ ELADÓ, vagy bérbe kiadó 2 és fél hold gyümölcsös és kert Szandaszöllős központjában. Fel­világosítás: Úttörő u. 46. BILIÁRD ASZTALOK szaksze­rű javítását vidéken is vállalja; a Békési Járműgyártó KTSZ, — Békés, V. Szarvasi út 14. Ugyan­itt mindenféle biliárd tartozékok és felújított biliárd asztalok ál­landóan kaphatók. MegzenUtí.ésre Utánvéttel is szállítunk bíliárd­­tartozékokat. ELADÓ egv hold szőlő kunyhó­val. Cegléd" Alsóerdö. Tálas! dű­lő. érdeklődni, Szolnok. Táncsics Mihály utca 6. Vashegylék. BEKÖLTÖZHETŐ családi ház. — Szolnok Hold utca 16 szám alatt eladó. Gépír öcs fuíaidonosok! Fej velem! Nagyjavításra szoruló Cs. D. jjij-es teUergcpkotsikat azon­nal kicseréljük garanciával gcueraijatJioit gépkocsikra, kij. a 000 I l ért- — Ezenkívül v általunk személy gépkocsik karosszcrlamunkákat, kárpi­tozással, fényezéssel, továbbá futóját Húsokat minden típus­ban. Kössön velünk szállítási szer­ződést 1958 évre, IX. S7. fl uiüiaví'é Válla.V, Szeged, Tolbuchin sugár­út 11 szóm *»S8#llt8E 39* SlprxOiPAÖOAN jártas, műszaki Ismeretekkel rendelkező ön­­iili béréi*iírT,ölő*, keres azonnali belépésé« q Joröksier.tmíklósl Sütőipari i'CTSi'- Fizé-ós meg­egyezés sjcrljtt. Jelentkezés ize- , njétyésen, vagy írásban, Iliit j r.a.ijkhi'út 8 sz. I CSEREPKAI YIIA átrakást, Javí­tást vállalok. Vidékre is elme­gyek. Bozsik kályhás, Kunszent­­márton, Marx u. 37. .llllllllillllllllllHlllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllinilllllHI Felhívás! Szolnok megyei Mezőgazdasá­gi Termékeket Értékesítő Szövetkezeti Központ a föld­művesszövetkezeteken és saját telepein keresztül megkezdte az 1957—1958. gazdasági évre a zsidséglermeiési szerződések kölesét Bővebb tájékoztatást a szö­vetkezet és a MÉH felvásár­lója ad. Meghívó Ä Türke vei Földművesszö­vetkezet é r te s i t i tagságát, hogy október 6-án körzeti •nagyülést tart, reggel 9 órai kezdettel; A Keietújvárosi iskolában, Ipartestületben, a Kulturott­­honban. a Kálmán kiráiv úti iskolában, a Rákóczi körben és a Nvuaattnvárosi iskolá­ban. melyre a szövetkezet taglait meghívja az igazgató­ság. — Kér-, a tagokat, boev a hozzáiiik legközelebb eső taggyűlésre jöj'enek el; • I««*M A .»o't»«*ti Sviallgefi SZÍNHÁZ MŰSORA: okt. 3-án csütörtök du. 3 óra: „MÉZEbKALACS1' október 4, péntek este 7óra: „MEZKSKALAtV október 5, szombat este 7 óra: „mézeskalács*' okt. 6-án. vasárnap du. 3 óra: „MÉZESKALÁCS“ okt. 6. vasárnap este 7 óra: „MÉZESKALÁCS“ »♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ TISZA VIDÉK A Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács lápja Szerkeszti a szerkesztóbUo'.tság TelelSf kiadó: a Szolnok Megyei Párt-végrehajtó Bizottság szolnoki Nyomda Valrgiat Szolnok, MaUnovwUú üt 19. Feleló. »-T**—'!>' n»5; Mészáros Sándor