Tiszavidék, 1957. szeptember (11. évfolyam, 205-229. szám)

1957-09-03 / 206. szám

il «a, S F 0 R T J a A sportpályákról jelentjük a labdarúgó ]\B 111-as működésekről SZOLNOKI KINIZSI—TÖRÖK­SZENTMIKLÓSI VASAS 2:0 (0:0) Szolnok, MTE pálya, vezette: Nagy. Kinizsi: Benedek — Mol­nár, Karácsonyi, Csák — Gyet­­vai, Kiss II. — Szatmári, Gyé­mánt, ‘Urbán, Sokvári, Géczi I. Tm. Vasas: Mák — Bíró, Tóth, Balázs — Hálák, Balogh — Dar­vas!, Fekete, Pintér, Kovács, Pa­­tó; A Kinizsi tartalékosán állt ki erre a találkozóra. A mérkőzés nyílt volt, mindkét csapat győz­hetett volna. A cukorgyáriak csak az első gól után mutatták be erényeiket. Az első félidőben változatos küzdelem folyt, de gólt egyik csatársor sem tudott elérni. Fordulás után a szél is a Kinizsit támogatta és így a hazai együttes került fölénybe. A 65. percben Géczi I; remek lövése vágódott Mák kapujának bal fel­ső sarkába. A 86. percben Gyét­­vai előretört, átjátszotta magát a Vasas védelmén és erős, ballábas lövését Mák csak kiütni tudta. Gyémánt jól rajtolt a labdára és a jobb sarokba lőtte azt. S ezzel beállította a végeredményt. Gól­lövők: Géczi I.; Gyémánt. Jók: Benedek, Molnár, Gyetvai, Kiss II.. illetve: Darvasi, Hálák, Biró, Balázs. II. I. MARTFŰI MSE—TISZAKÉCSKE 3:1. Martfű; 1200 néző; A hazai együttes a következő összeállí­tásban vette fel a küzdelmet: Papp — Papp R.; Seres, Gulyás — Katona, Szűcs — Mészáros, Rozsnyai, Tömöri, Mikus, Mező­­teleki. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet. A ve­zetést a 15. percben a vendégek szerezték meg védelmi hibából. Nem soká váratott magára az egyenlítés, mert öt perc múlva öngóllal egyenlítettek. Majd a szemfüles Tömöri két góljával bebiztosították a győzelmet. A második félidőben unalmas, csapkodó játék folyt, némi ti­­szakécskei fölénnyel. A hazaiak kapusa, Papp, a játékidő ebben a részében több veszélyes lövést tett ártalmatlanná, remek he­lyezkedésével és kitűnő reflexei­vel. A továbbiakban váltakozó mezőnyjáték folyt, de az ered­mény már nem változott; Jók: Papp, a mezőny legjobbja, Seres, Szűcs, Tömöri, illetve: a tisza­­kécskei középhátvéd és' jobb­­fedezet$ Sz. R, A FOIftJtTLÖ TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Mezőkovácsháza—Jászapáti Vasutas 6:0. Mezőtúri Honvéd—Tótkomlós 2:0. Békéscsabai MÁV—Szarvas 3:3. Bcsabai Agyagipar—Szolnoki Vasutas 4:2. Orosháza—Gyula 3:3; Szolnoki MTE—Mezőhegyes 3:1. (2:0). A 20. percben nem várt támadás bontakozott ki a helybeliek tér­felén. Magyarhoz került a labda, aki védhetetlenül, közelről a há­lóba vágta. 3:2. Most többet és lendületesebben támad a MAFC. Ezután kezdett a játék eldur­vulni. A helyi csapat az ered­ményt szeretné megtartani, a ven­dégek pedig legalább döntetlent szeretnének elérni. A második félidő 30. percében a játékvezető Dósa II.-t kiállította. A közön­ség méltatlankodott és a hangu­lat elmérgesedett. Mind több dur­va bekióltást lehetett hallani. Mezőtúr támadt, Rákóczifalva védekezett. Rengeteg dolga volt a jó formában lévő Varczag ka­pusnak. Sokat mérgelődött a kö­zönség a játékvezető — szerin­tük helytelen — ítéletei miatt, de sokat tapsolt Varczag remek vé­déseinek. A 45. percben egy li­est Erdei Jpzsef kihagyott. A rá­­kóczifalvai kapu előtt ért véget a mérkőzés. Jók: Erdei, Baróczi, Dobos, Varczag és az egész csa­pat. illetve: Veres, Tóth, Török. Góllövők: Erdei, Dósa Imre, Er­dei, Magyar. Sz. I. ÜJSZASZI VASUTAS—FEGY­VERNEK 2:2 (1:2). Ujszász, 500 néző, vezette: Bállá. Üjszász: Kelemen — Ko­vács, Tóth, Ivanics — Nagy, Po­­lónyi — Juhász, Molnár, Bakó, Ungi, Kővári. Fegyvernek: Cső­ke — Öllé, Czifra, Gácsi — Ko­csis, Vecsei — Füle, Bognár 1., Balogh, Bognár II., Baunok. A mérkőzés heves újszászi tá­madásokkal kezdődött. Ügy né­zett ki, hogy síma újszászi győ­zelem születik. A 27. percben azonban egy előrevágott labdánál az újszászi Kelemen és Tóth kö­zösen akartak menteni és a róluk lepattanó labdát a fegyverneki Füle az üres kapuba pofozta, s megszerezte a vendégcsapatnak a vezetést. A gól után az újszá­­szlak nagy Iramban kezdtek és a 34. percben Molnár igen szép gól­lal kiegyenlített. Nem telt el két perc, Bakó a vezetést is megsze­­í rezte; A n. félidőben továbbra is nagy iram folyt. A fegyverne­­kiek a 71. percben Balogh révén kiegyenlítettek. Ezután az újszá­­sziak engedtek az iramból; de továbbra is a hazaiak voltak fö­lényben. A fegyvernekiek ragyo­góan védekeztek, s három ízben is a gólvonalról sikerült csak menteniök. A mérkőzés régi, sportszerű keretek között zajlott le. Ha szerencsével is, a lelke­sen küzdő fegyvernekiek meg­érdemelték az egyik pontot. Na­gyot a II. félidőben a játékveze­tő kiállította. Jók: Molnár, (a mezőny legjobbja), Kovács, Kő­vári, illetve: Öllé, Czifra, Gácsi, KOCSIS; ~ I"* Sz. K. M. A; Tudósítónk jelenti Jászberényből: Biztos győzelmet engedett ki kezéből a Jászberényi Vasas A nap kél: 6.03 h-kor, nyugszik: 19.22 h-kor. — Szeptember 4, 5, és 6-án a tiszafüredi járásbíróság helyszíni szemlét tart a Ti­szafüredi-Kocsi Állami Gaz­daság kultúrtermében Had­házi Mihály és 11 társa el­len, társadalmi tulajdon sé­relmére elkövetett sikkasz­tás és egyéb bűntettek miatt indított ügyben. A vádlottak spekulációjukkal 139 ezer fo­rint kárt okoztak a közös­ségnek; — Az Agrártudományi Egyetem, a Magyar Ifjúsági Szövetség és a Földművelés­­ügyi Minisztérium holnap, — szeptember 4-én, délelőtt fél 10 órakor a Héki Állami Gaz­daságban „A gödöllői ikerso­ros kukoricatermesztéssel — 1957-ben szerzett üzemi ta­pasztalatok” címmel anké­tet rendez. Az ankétot gépi bemutatóval kötik egybe. — Két vagon bútor érke­zik a napokban a szolnoki Bútorüzletbe. Ezzel a szállít­mánnyal tovább bővül a vá­laszték. ________, — Hamarosan átadják a forgalomnak a faárú és edény boltot a Beloiannisz úton. A szolnoki vásárlók ezután sok­kal nagyobb árukészletben válogathatnak. — Jászberényben hamaro­san javul a húsellátás, mert a Szolnoki Kiskereskedelmi Vállalat, a BÄV közbenjárá­sával két húsbottbt üzemeUbi; a városban, r- Tolna községben öt sok-. gyermekes család között —« 6800 forintot osztanak ki a napokban. — Az idén 114 mázsás cu­korrépa átlagtermésre szá­míthatunk, ami körülbelül 22 mázsával több a tavalyinál. ■ . -------­Időjárás jelentés Várható időjárás kedd estig: felhősebb idő, több helyen, főként a Dunántúlon eső. Mérsékelt szél, a hőmérséklet alig változik. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet kedden nyu­gaton 19—22, keleten 22-=r25 fok között, Szeptember 3 Kedd Hilda Az Alszövefségi I. osztályú labdarúgó bajnokságért SZOLNOKI VÖRÖS METEOR— TI^ZAFÖLDVAR 1:0 (1:0), Szolnok, Vasutas pálya, 300 néző, vezette: Rácz (Jászberény). Vörös Meteor: Horváth — Kar­­kecz II., Dr. Schermann, Vigh — Nagy, Fehérvári — Csór, Császi, Dusek, Cseh, Debreceni. Tisza­­földvár: Tóth — Kőműves, Laka­tos, Hir — Mráv, Sági — Észtéro, B. Nagy, Szatmári, Kocsis, Szán­tai; Lelkesedéssel kezdett a Meteor és mindjárt támadólag lepett fel, de a kemény tiszafüldvarl véde­lem nem engedte lövéshez jutni a csatárokat. A 10. percben Vigh kivágta a játéktérről a labdát » közönség közé, mire egy tisza­­földvárl néző (nagyon szégyen­letes az ilyen eset!!) a korláton átugorva, megütötte a játékost, aki védekezésszerűen visszaütött. Mire a játékvezető Vighet kiállí­totta. Ettől kezdve 10 emberrel játszott a Meteor. A 18. percben T.akatös egy előreivelt labdának aláfutott. Császi elfutott mellette és a kifutó Tóth mellett megsze­rezte a hazaiaknak a vezetést; Mráv és Sági jobbnál jobb lab­dákkal dobta támadásba a csa­társort, de a Meteor szervezetten és jól védekezett. Ekkor Cseh ha­gyott ki két óriási helyzetet, majd Kocsis szép lövését védte Hor­váth. A II. félidőben a tiszaföld­­váriak támadtak, de a Meteor le­futásai is gólveszélyesek voltak. A 77. percben Szatmári súlyosan megsérült és ettől kezdve a ti­­szaföldváriak is 10 emberrel ját­szottak tovább. A hátralévő idő­ben a vendégeknek egyenlítésre már nem volt erejük. Góllövök: Császi. Jók: Horváth, Schermann dr.; Nagy (a mezőny legjobbja), Fehérvári, Császi. illetve: Tóth, Mráv, Esztero, Kocsis. Ideje volna, hogy a tettleges­­ségre vetemedőket kitiltsák a pályák látogatásától; Sz. J. TÖRÖKSZENTMIKLÓSI FC— KUNSZENTMÁRTONI MTE 2:1 (1:0). Törökszentmiklós, vezette: Ha­mar. Törökszentmiklós: Srnsi — B. Varga, Fábián, Ráczi — Tóth, Márton — Kelemen, Karakas, Kiss, Szakáll, Kriston. Kunszent­­márton: Vágó — Pintér, Kele­men, Biró — Busái, Szakáll — Papp, Vágó II., Szabó, Kakuk, Hegedűs. Már a 7; percben megszerezte a vezetést a helyi csapat. Köt perc múlva Kristont sportszerűt­len viselkedéséért a játékvezető kiállította. A 10 emberrel játszó helyi csapat egyenlő ellenfél tu­dott lenni. Támadásai veszélye­sebbek voltak, de a csatároknak nem ment a góllövés. A 81. perc­ben a kunszentmártoniaknak si­került kiegyenlíteniök és nagy harc Indult a győztes gólért. A befejezés előtt 5 perccel a kun­szentmártoni Kelemen a kapunak háttal állva, hazaadta a labdát, és az az időközben kifutó kapus mellett a hálóba jutott. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A vé­gig 10 emberrel játszó helyi csa­pat lelkesedésével megérlemelte az egygólos győzelmet. Góllovok: Kelemen, Kelemen (öngól). Jók: Ráczi, Márton, Kiss, Illetve: Vágó I., Pintér, Papp, E. I. JÁSZBERÉNYI LEHEL—TÜK­RÉVÉ 4:3 (3:1). Turkeve, vezette: Tiegen A hazai csapat a következő össze­állításban vette fel a küzdelmet: Tisza - B. Tóth, T. Nagy, Szi­lágyi — Szanda, Molnár — Laka­tos, Bordás, Herceg, Borók, ök­rös. Nagy iramban kezdődött a já­ték. A jászberényieknek szokat­lan volt a helyi pálya, és így a helyi csapat szerezte meg a ve­zetést Borók szép góljával. Majd további két góllal 3:l-re növelték előnyüket. A II. félidőben tak­tikát változtatott az ellenfél, hosszú; előrevágott labdákkal játszottak. Ekkor jobban kidom­borodott a jászberényiek kondí­ció-fölénye. A helyiek csak szór­ványos támadásokat vezettek. A vendégeknek sikerült klegyenlí teni, majd az utolsó percben szer­zett negyedik góljukkal a győ­zelmet is bebiztosították. Az egész mérkőzés sportszerű kere­tek közt folyt le, Tieger játék­vezető mindkét fél megelégedé­sére működött. A FORDULÓ TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Abonyi Olajbányász—Tápiószele 1:0 (0:0). Kisújszállási MÁV MTE—Jász­­árokszállás 1:3. Kunhegyes—Jászberényi Vasas II. elmaradt, mert a jászberényiek nem jelentek meg. * A sajnálatosan sok durvaság ellen igen erélyesen már most fel kell lépni, különben ez csak fokozódik s rontja megyénk sportjának hírnevét. Akik a fut­ballt a pankrációval tévesztik össze, ^ azoknak — néző legyen vagy játékos — nincs helyük a stadionokban. RAKOCZIF ALVA—MEZŐTÚRI AFC 3:2 (3:1). Rákóczifalva, 700 néző, vezette: Horváth, Szolnok. (Ponyokai— Dobos). Rákóczifalva: varczag — Dobos, Barócsi, Berki — Ko­máromi, Máté — Dósa L, Dósa H-, Szőke, Erdei I., Erdei II. — Mezőtúr: Kerekes — Kolbusz, To­rok, Veres — Papp. Molnár — Nagy, Magyar, Gombás, Tóth, Takács. Nagy érdeklődés előzte meg a bajnokjelölt — mert már itt Rá­­kóczifalván így tisztelik — me­zőtúriak bemutatkozását. A kö­zönség nem is csalódott a jőké­­pességu csapat játékában. Mind­járt az elején hatalmas irammal kezdtek a csapatok, és jóformán el sem kezdődött a játék, az első percben egy rákóczifalva! leíu­­tas után azonnal megszületett az első gól. Erdei Olivér rúgása ta­lált útat a hálóba. 1:0 Rákóczi­­f®1TM javára. A közönség bizta­tásba kezdett és a nem várt, ka- SOI felpaprikázta a hangú­ul0*; látszot‘- Mezőtúr sem tehetetlen. A játék változatos, erósiramu, de még nem durva. mindkét oldalon sűrűn előfordult. A helyi kapus alig tudta elcsípni. Mindjobban ki­­a helyi csapat fölénye. fo!vtára ,a ,,mez«túriak térfelén foist a játék. Szőke távoli erős ‘°Y?S? ,ad izgalomra okot a me­zőtúriaknál. Jő a mérkőzés. A 15 perc körül újabb gólt ér el a hazai csapat. Dósa II. gyönyörű eredményes. 2:0. Az újabb feller meg a mezö*úriak azonban686-’ tovább ‘ámadnak, x nincs szerencséjük a gollovéssel. Valahogy úgy lát­szott, hogy a helyi csapafrobba­vfnnakabt>q 1?‘nden labdán rajta • Sz°ke, Dobos, Máté ml ‘nő* Etb’egymást múlják tc­­lul. Dósa 1. és Dósa II. gyönyö­rű megmozdulásai mind veszí Pu SelőetlyZ|t6t ‘e,rem‘eítek a kt hnzft1 ■tt- ,Egy u;,abb hazaadás hozta izgalomba a közönséget de svohh68 láPbal tisztázott. Na­­folvbb a ,Yáltoz;ato? ..mezőnyjáték miyt. A 2d. perc körül a helvi csapat térfelén, a 11-es körül ka­­vaiodas támadt. Sarokrúgást eredményezett és a végén a ka­­pusto1 kjvágódott labdát a szem­­csatársor értékesítette. 2:1. A 43. percben Erdei Olivér a fél Pályán megkapta a labdát és át­játszotta magát a kapuig. Ott a kapust is kicselezte és védhetet­­len golt rúgott. 3:1. Változatos, szép mezőtúri támadásokkal vég­ződött az első félidő. A második félidő 10. percéber a 16-os tájékán vitatható szabály­talanság történt, az innen rúgotl labda a kapufáról vágódott visz­­ßza. Változatos, szép a játék. Jól bírták a hazaiak az erős iramot Jászberényi Vasas—Váci SE 2:2 (1:0). Jászberény, 3000 néző; vezette: Kovács III. Sándor. Jászberényi Vasas; Balogh — Udvarias, Túri Simon — Rétsági, Pintér — Már­kus, Kovács, Buchár, Bíró, Szent­­annai. Edző: Kerekes Imre. — Váci SE: Kálmán — Jeszenczki, Neigan, Czuczor — Konrád, Far­kas — Varga, Feick, Pintér, Bo­ros, Lukács. Edző: Jászberényi Zoltán. A váci együttes már szombaton megérkezett Jászberénybe, így jól kipihenve tudtak másnap a pályára kifutni. A szépszámú ér­deklődők már az ifjúsági mérkő­zés előtt özönlöttek a pályára. A környező falvakból Is csoporto­san érkeztek az érdeklődők. Szé­pen rendbetett, jól ápolt pályára várta a két csapatot. A vendégcsapat kezdte a játé­kot. Tapogatódzott mindkét együttes. A hazai csapat próbál­kozik először támadással, de a beívelt labdáról Bíró hajszállal lemaradt. Mezőnyjáték folyt a pályán. Több Vasas-támadást láttunk. A 11. percben Feick lö­vése szállt el a kapu felett. Ez volt a vendégcsapat egyetlen lö­vése az első félidőben. A hazai csapat egymásután vezette ve­szélyes támadásait, melyből a 15. percben Biró révén vezetésre ju­tott. Biró egyéni játékkal három védőt kicselezve, az elmozduló kapus mellett a kapu közebébe lőtt. 1:0. Lényegesen többet tá­madott a hazai együttes. A váci csapat csak szórványosan táma­dott, de a Vasas védelme rendre tisztázott. A 20. percben Biró lal> dájával Márkus elfutott; beadá­sát Kovács fölé emelte, majd Pin­tér hosszú labdájával elfutó Már­kus előtt Kálmán bevetődéssel tisztázott. A 35. percben Kovács lövése Kálmán kapusról hozzá visszapattant, melyet Buchárnak gurított, de a középcsatár fölé lőtte. Nagy gólhelyzet volt. Ké­sőbb négy perc alatt Biró átadá­sából először Márkus, majd Ko­vács lőtt hajszállal a bal kapufa mellé. Az első félidőben a gyen­gén játszó váci csatársor egyál­talán nem tudta megközelíteni a Vasas kapuját. A hazai csapat legtöbb esetben a baloldalon pró­bálkozott támadásokat vezetni, de azok sokszor elakadtak, pedig a jobboldalon Márkus sokszor üresen állt. A második félidő is Vasas­támadásokkal kezdődött. Kovács szépen szöktette Szentannai', de fölé lőtt. Később Biró ugratta ki őt, de Kálmán az orra elől szed­te fel a labdát. Szórványosan a váci csatársor is próbálkozott, de ezek már ezúttal veszélyes­­sebbek. A 60. percben szabadrú­gáshoz jutott a vendégcsapat, Konrád beívelt labdája Balogh ujjahegyéről a bal sarokba gu­rult. 1:1. (Nagy kapushiba volt.) A pillanatnyilag megdermedt kö­zönség azonban mégis nagy biz­tatásba kezdett. Most már na­gyobb volt az iram a pályán, veszélyesebben támadott a ven­dégcsapat is és többet‘bizonyta­lankodott a jobb hazai védelem. A 77. percben Lukács a balolda­lon elfutott, a 16-oson belül Ud­varias és Túri ollóba fogták, a bíró ll-est ítélt, melyet Konrád a jobb sarokba lőtt. 1:2. Nagy ^olt a küzdelem a pályán, a ha­zaiak a győzelemért, a vendégek az eredmény tartásáért küzdői­tek. A szurkolók nem adták fel a reményt, hosszantartó biztatás­ba kezdtek. Most már nagy erő­vel küzdött a Vasas a kiegyenlítő gólért és veszélyesen támadott, de a váci védelem önfeláldozóan védekezett. A 80. percben Czu­czor kézzel érintette a labdát, de a játékvezető érthetetlenül, nem adta meg a ll-est. Közben zúgott a ,.Hajrá Vasas“, támadtak is a hazaiak. A 82. percben a Vasas támadása során Birót a 16-oson belül felvágták. Ekkor már a já­tékvezető a 11-es pontra muta­tott, melyet Szentannai a bal­sarokba lőtt. 2:2. Az egyenlítő gól után nagyiramú mezőny­játékkal folytatódott a mérkőzés. A Vasas többet és veszélyesebben támadott, de már a mérkőzés végéig az eredmény nem válto­zott. Bírálat: Az T. félidőben a Va­sas egyre-másra vezette támadá­sait és végig nagy fölényben ját­szott. A csatársor azonban puha, akaratnélküli játéka miatt nem tudta az adódó helyzeteket gólra váltani. A II. félidőben egy be­ívelt labdát Balogh elvétett és a labda az üres kapuba gurult. Utána az elfutó balösszekötőt ol­lóba fogták és a játékvezető ll­­est ítélt. Ezzel a váci csapat 2li­re vezetett. Kis idő múlva Birót vágták fel, melyet Szerttannai értékesített. A hazai csapat biz­tos győzelmet engedett ki a ke­zéből. Az eredmény hízelgő a váci csapatra nézve; Góllövők: Biró, Szentannai (ll-esből), illet­ve: Konrád (kettőt, egyet ll-es­ből). Jók: Pintér (a mezőny leg­jobbja), Rétsági, Udvarias, Biró, illetve: Jeszenczki, Czuczor, Pin­tér; Jászberényi Vasas Ifi—Jászapáti Vasas Ifi 5:0 (3:0). Vezette: Dobóczki. Végig fö­lényben volt a hazai ifjúsági csa­pat. Az ilyenarányú győzelem is megérdemelt volt. Góllövők: Be­nedek (2), Hegedűs, Kovács M., Kiss. Nemzetközi kosárlabda-mérkőzés lesz Szolnokon Nogyváradi Progressu—Szolnoki Vörös Meteor női mérkőzés Nagy napja lesz ma megyénk kosárlabda-sportjának, ugyanis a Nagyváradi Progressul, a Ro­mán Népköztársaság nemzeti Bajnokságának egyik legjobb női kosárlabda-csapata vendég­szerepei Szolnokon, ahol a Vörös Meteorral mérkőzik, ma délután 18 órai kezdettel, a Közgazdasági Technikum tornacsarnokában. Meleg szeretettel köszöntjük a városunkba érkező román spor­tolókat és kérjük, érezzék olyan jói magukat Szolnokon, mint amilyen szeretettel mi fogadjuk őket. Reméljük, a két csapat ta­lálkozója hozzájárul majd a ro­mán és magyar nép barátságának további elmélyítéséhez* Vendégeink ma délelőtt 11.30 h-kor társas gépkocsin érkeznek Szolnokra, ahol a Szakszerveze­tek Megyei Tanácsa előtt ünne­pélyesen fogadják őket. A KPDSZ részéről Szenes Ottóné megyei elnök és Koncz Tibor, a Vörös Meteor SK elnöke üdvözli majd őket. A román csapat igen jó játék­­erőt képvisel, több nemzett válo­gatottal van megerősítve. Képes­ségeiket igazolja a már eddigi magyarországi mérkőzéseik'ered­ménye is. A Budapesti Vörös Meteort ugyanis 58:34-re, a Szé­kesfehérvári Építőket pedig 48:36-ra győzték le. Nagy vára­kozással tekintünk a találkozó elé és reméljük, hogy a szolnoki lányoknak sikerül tisztes ered­ményt kiharcolni. A város sport­­kedvelői pedig nem mindennapi sportcsemegének lehetnek szem­tanúi. Intéző értekezletet tart szerdán délután a Megye. Labdarúgó Atszöveiség A Megyei Labdarúgó Alszövet­­ség szerdán délután 17 órakor az Alszövetségi i. és II. osztályba sorolt sportkörök intézői részére értekezletet, tart. Az Alszövetség vezetősége felkéri az érdekelt sportköröket, hogy képviselőiket az értekezletre feltétlenül küld­jék be, , (apróhirdetések) IPARI TANULÓKAT VESZ FEL A KÉMÉNYSEPRŐ VÁLLALAT. Feltételek: korhatár 14—18 év és legalább 6 általános iskolai vég­zettség. A tanulók lakhelyükön és a legközelebbi városban lesz­nek kiképezve. Törvényesen biz­tosított fizetésen kívül téli és nyári munkaruhát, bakancsot, papucsot kapnak. Bővebb felvi­lágosítást a szolnoki, jászapáti, mezőtúri, törökszentmiklósi ké­ményseprő kirendeltségek adnak. KÁDÁR szakmába ipari tanulót felveszek; Nádas Károly kádár, Szolnok, Törpe U; 13. VIZSGÁZOTT fűtőt azonnali be­lépésre felveszünk. Patyolat Vál­lalat, Szolnok; EGY autóvillamossági szerelőt és egy autószerelőt keresünk azon­nali alkalmazásra. Vasipari Vál­lalat, Mezőtúr, Rákóczi u. 21. FÉL hálószobabútor eladó, Szol­nok, József Attila u. 30. 125-ös lemezvillás „Csepel“ 6000- ért eladó. Szolnok, Úttörő u. 59. ELADÖ 12 kalapácsos daráló, Opel Blitz benzin meghajtású motorral. Mezőtúr, Kinizsi Tsz, József Attila utca 5. Tárgyalóképes férfi és női munkaerőket külszolgálatos munkára felvesz az Állami Biztosító jászapáti és jászberényi já­rásba. Jelentkezés szeptem­ber 4-én, szerdán reggel Jászberényben az Állami Biztosító járási kirendeltsé­gén. TISZAVIDÉK A Szolnok Megyei Pártbizottság és a Megyei Tanács laoia Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadói * Szolnok Megyei Párt-Végrehajtó Bizottság Szolnoki Nyomda vállalat Szolnok. Mallnovszki U; 18 Felelős nyomdavezetői Mészáros Sándor ÉRTESÍTI a turkevel földműves­szövetkezet a varos dolgozó pa­rasztságát; hogy 1958; gazdasági évre a cukorrépa termetes! szer­ződés kötését megkezdte es kert mindazokat az egyéni termelő­ket és I; típusú termelőszövetke­zeti tagokat; nogy szerződéskö­tés végett a tölclmflvesszövetke­­zet irodáját keressék teb SZOLNOKI egy szoba-konyhás lakájomat elcserélném nagyobb­ra,- költségtérítéssel; Cím a ki­adóban: ÜJ és kissé használt komplett ló­szerszámokat elad a Nagykunsági Állami Gazdaság. Csakis társ­gazdaságoknak, vagy tsz-eknek, hivatalos áron. Érdeklődni lehet a Nagykunsági Állami Gazdaság­nál Ecsegfalván. Telefon: 3: KAZÁNOK GENERALJA- viTASAT, at alakítá­sát, aláfúvó-berendezés készítését vállalja a Törökszentmiklósi Általános Vasipari Gépjavító Vállalat Sallal Imre út 6; Tel.: 148; Könyvespolc Gerö Jánor: A partizán című kötetből Ihász-Kovács Sándor arckép* TYYYYYYYVVYYVTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYV Szerdán délután clőkészli eü edzést tarl a megyei felnőtt labdarúgó-válogatott A szeptember 8-án Szarvason lejátszásra kerülő Szolnok—Bé­kés megye válogatott mérkőzésre készülő Szolnok megyei váloga­tott szeptember 4-én, szerdán du. 16 órakor Szolnokon, a Vidám­kerti pályán (Móricz liget) elő­készületi edzést tart. Az alant felsorolt játékosok teljes alsó felszereléssel kötelesek megje­­llenni: Mezőtúri Honvéd: Kucsera. Szolnoki MTE: Sárkány, Kurucz, Cs. Farkas, Wilisch. Martfűi MSE: Seres, Mikus, Mezőteleki, Szűcs. Jászapáti Vasutas: Horváth: Tö­rökszentmiklósi Vasas: Balázs. Szolnoki Kinizsi: Gyetvai, Kiss II., Szatmári, Géczi. A válogatott ellenfele a Szol­noki MÁV vegyescsapata lesz. Amennyiben az egyesületek olyan értesítést kaptak volna, melyben az itt felsorolt játéko­sok valamelyike nem szerepel, annak ellenére a fentiek szerint kötelesek játékosaikat a szövet­ségi kapitány rendekezésére bo­­csájtani. Megtörtént a négy-csoportos megyei II. oszt. labdarúgó-bajnokság sorsolása A Megyei n. Labdarúgó Baj­nokság négy csoportba kerül megrendezésre. A sorsolást az Aiszövetség megejtette, s enne* alapján a szeptember 8-i első for­dulót az alábbiakban közöljük: Szolnoki csoport: Vezseny_ Szandaszöllős, Szolnoki Dózsa— Szolnoki Helyiipari Petőfi, Szol­noki TITASZ—Szolnoki MTE II., Szajol—Tószeg, Abonyi Traktor— Szolnoki Kinizsi II. Tiszai csoport: Mezőtúri AFC II.—Szarvas II.. Martfűi MSE II. ^-Mezőtúri Honvéd II., Rákóczi­újfalu—Csépa, Cibakháza—Tisza­­ug, Kengyel—Öcsöd. Kunsági csoport: Kisújszállási MÁV II.—Kunmadaras, Kunhe­gyes II.—Tiszagyenda, Bucsa— Kenderes, Abádszalők—Tisza­­szentimre, Karcag II.—szabadna-DOS. Jászsági csoport: Jánoshida—■ Jászdózsa, Jászberényi Honvéd—* Jászalsószentgyörgy, Jászszent­­andrás—Alanyán, Zagyvarékas—1 Szászberek, Tiszasüly—Jászfény. szaru, Jászkisér—Jászladány, Jászjákóhalma—Jászabáti h.