Tiszavidék, 1957. szeptember (11. évfolyam, 205-229. szám)

1957-09-12 / 214. szám

R cTÍ4iaíM deE~. SPORT]R Kézilabda NB 11-ért Hódmezővásárhelyi MÁV—íSzol­­uoki MÁV 12:8 (4:5) Hódmezővá­sárhely, 200 néző. A szolnoki csa­pat a következő felállításban ját­szott: Gyursánszki — Pál, Hor­váth I., Rácz — Balázs, Horváth 11., Csabai. Csere: Magyari, Hege­dűs, Prejés. A hosszú és fárasztó utazás na­gyon rányomta bélyegét a szol­noki csapatra. Amíg a szolnokiak bírták az iramot, egyenrangú el­lenfélnek számítottak a pihent hazai együttessel szemben. A mérkőzés egyébként úgy indult, hogy « szolnokiak fölényesen győzni fognak, mert már az első 5 percben 4:0-ra vezettek. - Majd 5:l-es vezetés után a félidő végé­re 5.:4-re szépített a hazai csapat. A második félidő elején is a szol­nokiak kezdeményeztek. 8:5-re vezetett a szolnoki csapat, amikor a fáradtság jelei egyre jobban ki­ütközött rajtuk. így az ellenfél kiegyenlítése után nem tudtak ellenállni annak a nagy hajrá­nak, melyet az ellenfél a közön­ség buzdítására diktált. így szü­letett meg a 12:8 arányú vereség. Góldobok; voltak: Csabai (4), Balázs (2), Horváth n., Magyari. — al — Évnyitó kézilabda mérkőzés a Verseghy Gimnáziumban Verseghy Gimnázium — MTH válogatott 20:9 (10:6). A mérkőzé­sen a két csapat a következő fel­állításban játszott: — Verseghy Gimnázium: Nagy — Gajzágó, Káplár, Tencs — Laszkó, Tóth, Balázs. Csere: Varga. MTH: Ba­logh — Osváth, Kovács, Hege­dűs — Pál, Szentkereszti; Tóth. Csere: Kecskés, Márkus. Az MTH kezdett jobban és már a félidő elején 4:l-re elhúzott. A gimnázium csapata azonban ha­mar magára talált és kiegyenlí­tett. Majd gyomiramú támadá­sukkal az első félidő eredmé­r 9 m r i nyét 10:6-ra állította be. A má­sodik félidőben még jobban rá­kapcsolt a gimnázium csapata és nagyszerű játékkal tovább nö­velte előnyét. Az igen íramos já­ték; 2029 arányú — gim­náziumi győzelmet hozott. A gól­dobók a következők voltak: Ba­lázs (9, egyet 7 m-esből), Tóth (5), Nagy (2), Dénes, Káplár, illet­ve: Szentkereszti (3), Hegedűs (2), Pál, Osváth. A mérkőzésen jók voltak: Varga. Dénes, Káp­lár, Nagy, illetve: Pál és Hege­dűs.- B. Gy, -A Tiszavidék-tanácsadója Ezen a héten a TOTO 37-es számú szelvényének kitöltésé­hez adunk tájékoztatót kedves tippelőinknek. 1. Bulgária — Magyarország VB selejtező. A győztes a VB 16-os mezőnyébe jut, döntetlen esetén semleges pályán kell a 3.-mérkőzést játszani. A magyarok győzelme való­színűnek látszik. 2 x 2. Magyarország B.~Bulgária B. Nemzetközi mérkőzés. — Biztos magyar győzelem várható. I 3. Makó — Budapesti VSC NB II.. Ezen a mérkőzésen telje­sen egyforma eredmény várható, noha a makóiak pálya­előnye a hazaiak győzelmét helyezi kilátásba. 1 x 4. Jászberényi Vasas—Szolnoki MAv NB II. A jobb formá­ban lévő és eddig igen jól rajtolt jászberényi együttes győzelme várható a mérkőzésen. Ennek ellenére szület­het meglepetés is. 1 x 5. Gyulai MEDOSZ—Kőbányai Lombik NB n. A mérkőzé­sen — ha figyelembe vesszük a gyulaiak vasárnapi Jó szereplését — hazai győzelem várható. 1 6. Zalaegerszeg—Győr NB II. Az eredményesebb csatársor ral rendelkező győri csapat esélyes a győzelem meg­szerzésére. 2 x 7. Oroszlányi Bányász—Sztállnváros NB n. Az oroszlányiak pályaelőnye valószínű eredményre vezet. 1 8 8. Ózd—Budapesti Spartakusz NB II. Bár a helyi csapat pályaelőnye hozhat meglepetést, azonban ennek ellenére a Budapesti Spartakusz esélyes a győzelem megszerzésére. 3 x 9. Baglyasalja—Eger NB II. Ha az egriek a nyári baglyas­aljal győzelmüket meg tudják Ismételni, akkor erre a mér­kőzésre a tippünk csak x I 10. Atalanta—Róma, olasz bajnokság. Vasárnap az Atalanta döntetlent ért el Genovában a Sampdória ellen, a Róma viszont otthon csak egy pontot tudott szerezni a Spallal szemben. I x 11. Spal—Internaclonale, olasz bajnokság. A Spal Jobb rajtot vett mint az Internaclonale, így esélyesebb a győzelem megszerzésére. 1 x 12. Udinese^-Juventus, olasz bajnokság. Ezen a mérkőzésen a Juventus esélyesebb a győzelem megszerzésére. 2 x Pótmérkflzések: Valamennyi pótmérkőzésre hazai győzelmet tippelünk. Tudósitóink jelentik a sportpályákról az ószövetségi I. osztályú bajnokságról Kunszentmártoni MTE—Rákóczi falva 3:1 (0:1). Kunszentmárton, 600 néző, vezette: Bállá Gy. Kun­szentmárton: Vágó I. — Hegedűs, Kelemen, Bíró M. — Busái, Sza­kái — Papp, Vágó II., Szabó, Ka­­kuk, B. Tóth. Rákoczifalva: Var­­cag — Dobos, Barócsi, Berki — Komáromi, Máté — Dózsa I., Dó­zsa II., Szőke, Erdei II., Erdei I. A mérkőzés végig nagy hazai fö­lénnyel zajlott le. Csupán a hazai csatárok gyámoltalanságán mú­lott, hogy a győzelem nem lett nagyobb gólarányú. A hazaiak kezdték a játékot. Busái, Papp, B. Tóth támadás alakult ki, de Varcag védeni tu­dott. A kiadást Komáromi fogta el, aki Erdei I.-hez játszott, de Hegedűs időben fel tudott szaba­dítani. A labda Busáihoz került, aki elől Berki partra mentett. A bedobást a vendégek elfogták és ^az elmélázott hazai védelem mel­lett Erdei I. elfutott a balszélen, Dózsa I.-hez játszott, az a hálóba lőtt, 0:1. — (Nagy védelmi hiba volt.) A gól felrázta a hazaiakat és rögtön támadásba indultak, de először B. Tóth, majd Szabó lab­dáját Varcag védeni tudta. A ki­rúgás után Berki—Dózsa I.—Er­dei II. volt a labda fyja, de a ha­zai védelem Kelemennel az élen biztosan tudott felszabadítani. Ez­után váltakozó mezőnyjáték ala­kult ki. A 12. percben hazai akció alakult ki. Hegedűs, Vágó II., Ka­­kuk, Papp volt a labda útja, de utóbbi elől Komáromi parira mentett. Majd hazai fölény kö­vetkezett és majdnem állandóan a vendégek térfelén folyt a játék, de a csatárok a legjobb helyzete­ket is elügyetlenkedték. A 22. percben Busái 25 méteres lövését csak nehezen tudta hárítani Var­cag. Majd Dózsa II.—Dózsa I.— Erdei II. akció alakult ki, — de utóbbi lövését Vágó védeni tud­ta. Ez volt a második olyan lövés a mérkőzés során, amely munkát adott Vágónak. A félidő további része jobbára hazai fölénnyel telt el. A vendégek csak szórványo­san támadtak, de az eredmény nem változott. Fordulás után Ismét a hazaiak kezdeményeztek. Papp—Busái— Vágó—Szabó volt a labda útja, de a rákóczifalvi kapus védeni tudott. Tovább tartott a hazai fö­lény és a gól már a levegőben logott, amikor is a 4. percben egy hazai lefutás során Busáihoz ke­rült a labda, aki előretört és mint­egy 18 méterről hatalmas lövést küldött a vendégek kapujára. A labda mintha zsinóron húzták volna, a kapus keze között véd­­hetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 1:1. Megjött a közönség nangja. Zúgott a „hajrá MTE“. Ez a játékosoknak is további lel­kesedést adott és már a 6. perc­ben megszületett a második ha­zai gól. Busái keresztlabdát kül­dött a jobbszélre és Papp beadá­sára Vágó II. jó érzékkel ugrott fel és fejese a balfelső sarokba kötött ki, 2:1. Nem sokkal később az előre húzódott Kelemen bom­bája a felső lécről vágódott a me­zőnybe. Majd Hegedűs, Kakuk, B. Tóth volt a labda útja, de utób­bit lesen állította meg a já'ékve­zető sípja. Továbbra is jobbára hazai fölény volt, szórványos rá­kóczifalvi támadásokkal. A ha­zai védők is a félvonalnál tanyáz­tak. — A 14. percben feljöttek a vendégek a jobboldalon, de Erdei I. lövését Vágó könnyedén védte. Ezt követően ismét hazai táma­dás alakult ki, a vendégek kapu­sa kifutott és Kakiffc: átjátszva a védődet a hálóba lőtt, 3:1. A 35. percben egy hazai támadásnál Dohos a 16-oson belül érintette a labdát. A megítélt U-est Busái kapu mellé lőtte. A továbbiakban váltakozó mezőnyjáték folyt job­bára hazai fölénnyel, de az ered­mény már nem változott. A mér­kőzés alacsonyszínvonalú volt. A hazaiak győzelpe megérdemelt. Góllövők: Busái; Vágó II., Ka­kuk, illetve: Dózsa 1. Jók: Busái, Kelemen, B. Tóth, Bíró, Szakái, illetve: Barócsi, Erdei II., Dózsa I. Bállá játékvezető mintaszerűen működött. — L. J. — * Szolnoki Vörös Meteor—Jászbe­rényi Vasas II. 0:0 (0:0) Jászbe­rény, 300 néző, vezette: Árvái. — Szolnoki Meteor: Horváth — Kar­­ketz II., dr. Serman, Cseh — Nagy, Debreceni — Császi, Szurovecz, Dusek, Csór, Komáromi. Jászbe­rényi Vasas II.: Kohári — Sár­közi, Moczó, Élle — Bonczi, He­ring — Hegedűs, Schmit, Szívós, Kovács, Fenyvesi. Az első félidőben a Vasas csa­társora sorozatos támadásokat vezetett a Meteor kapuja ellen, de a Meteor védelemnek minden esetben sikerült a helyzeteket tisztáznia. Az első félidőben a Meteor csatárai igen erőtlenek voltak és a Vasas védőknek a legtöbb esetben sikerült elválasz­tani őket a labdától. A második félidőben nagy meg­lepetésre a Meteor csatárok lép­tek fel támadólag, és több gól­helyzetet teremtettek, de azokat kihasználatlanul hagyták. Több esetben a kapufélfa mentet e még Kohári kapuját a góltól. A második félidőben a Vasasnak sikerült Szívós révén gólhelyze­tet teremteni, melyet három mé­terről Szívós magasan a kapu fö­lé emelt. A látottak alapján az első fél­időben a Vasas II.; a második félidőben pedig a Szolnoki Vörös Meteor játszott jobban. Az ered­mény igazságos volt. A mérkőzésen jók voltak: Deb­receni, Szurovecz, Csór, illetve: Kohári, Bonczi, Schmit, Feny­vesi. Sz. J. * Jászberényi Lehel—Abonyi Olaj­bányász 4:1 (3:1). Lehel: Baráth — Turóczi, Mucza, Nagy — Gere. Elidesz — Kiss, Bíró. Sebestyén, Szigeti, Fülöp. — Olajbányász: Koczka — Labáth, Kiss, Bugány — Volfai, Nagy F. — Magyar, Kromcsics, Bencsik, Gönczöl, Nagy J. Erős mérkőzésen az első félidő 15. percében 2:l-re vezetett a Jászberényi Lehel. Az abonyiak nem adták fel a küzdelmet és ál­landó rohamot indítottak a Lehe] kapuja ellen. A félidő vége felé, a 40. percben Elidesz 20 méterről szabadrúgásból a sorfal mellett 3:l-re javított. A II. félidő 20. percében Mucza előrevágott labdáját Sebestyén Szigeti elé passzolta, aki érvé­nyesítette a labdát, így az ered­mény 4:l lett. Jók: Szigeti, Mucza, Sebestyén. Fülöp (a mezőny legjobbja), il­letve: Bencsik, Gönczöl. Góllö­vők: Szigeti (3), Elidesz (1), illet­ve: Bencsik (1). — K. J. — * Fegyvernek! SK — Törökszent­miklósi FTC 4:2 (1:0) Fegyvernek, Fegyverneki SK; Csőke — Ve­­csei, Czifra, Kruzsinszki — Ko­csis, Bognár 1. — Füle, Tukorcs, Balogh, Bognár II., Öllé. Török­­szentmiklós: Ernszt — D. Varga, Fábián, Ráfi — Tóth, Márton - Kelemen, Karakas, Kiss, Haik, Szakáll. Játékvezető: Mihályfi. A mérkőzés az első pillanat.ói kezdve nagy irammal indult. — Mindkét csapat a tapogató tak­tikát alkalmazta, de a fegyver­neki csapat magára találva, el­lenfelét a kapuhoz szögezte. A 16. p-ben a jobbhátvéd U-$$t vé­tett és így a játékvezető ezt meg­ítélte, amit Bognár II. értékesí­tett, 1:0. A második félidő 10.. 23. és 25. percében Bognár 1., Füle és Balogh révén 4:0-ra elhúzott már a fegyverneki csapat. — Az utolsó 5 percben nagy védelmi hibából a törökszentmiklósi csa­pat két góllal szépített az ered­ményen. A mérkőzést a játékve­zető jói vezette. A fegyverneki csapatból Kocsis, Csőke és Bog­nár I. tűnt ki, a törökszentmik­lósi csapatból Ernszt és Karakas. Törökszentmiklósi TFC ifi— Fegyverneki SK ifi 3:1, * M. A. Mezőtúri MAFC — Tiszaföldvár S:i (2:1) Mezőtúr, 1000 néző, ve­zette: Kiss Sándor. MAFC: Kere­kes —- Kolbusz, Török, Veres — Papp, Takács — Nagy, Molnár, Magyar, Gombás, Tóth. Tisza­földvár: Tóth — Kőműves, Bur­ján, Hir — Lakatos, Sági — Esz­teré, B. Nagy, Kocsis, Mráv, F. Kovács. Góllövők: Molnár, Gom­bás (5). Nagy, Magyar, illetve: B. Nagy. Jók: Gombás, Török, Mol­nár, Magyar, illetve: Kőműves, Hir, Sági, Mráv, A MAFC rögtön átvette a játék irányítását, a vendégcsapat védel­me azonban jól zárt. A 11. perc­ben Molnár lövése a hálóban kö­tött ki. A gól után továbbra is a hazaiak támadtak, s a 20. perc­ben egy szép jobboldali támadás­ból Gombás bombája a vendég­csapat hálójában kötött ki. A má­sodik gól után a tiszaföldváriak heves támadásba kezdtek, s a 26. percben Eszteró és Veres komo­lyan összecsapott, az összecsapás­kor mindkét játékos földre ke­rült, úgy hogy Verest le is vitték a pályáról. A tíz emberre olvadi MAFC kissé gyengült és így a 30. percben kavarodásból 2:l-re ál­lította be B. Nagy gólja az első félidő eredményét. Szünet után ismét a MAFC kezdeményezett és valósággal lehengerelte a Tisza­­f öld vári SK csapatát. A tiszaföld­váriak nem bírták a MAFC gyors csatárait feltartóztatni és így 8:1 arányú megérdemelt győzelmet aratott a mezőtúri csapat. A mér­kőzésen különösen a mezőtúri Gombás tűnt fel eredményes, jó játékával. ^ ^ Mezőtúri MAFC ifi — Tiszaföld­­vári ifi 13:1 (7:1). * Tápiószelei Traktor — Karcagi Hunyadi 3:2 (2:0) Tápiószele, 500 néző, vezette: Lesán János. Az élénk iramban indult mér­kőzésen az első támadásokat a vendégcsapat vezette. Az első ne­gyedórában csak mezőnyjáték folyt és a vendégcsapat csatárai komoly támadásokat indítottak a hazai kapu ellen. Azonban a hely­zeteket kihasználatlanul hagyták. A 28. percben egy gyors hazai tá­madás befejezésénél Molnár ki­ugrott és a 16-osról nagy erővel a jobb felső sarokba lőtte az első gólt. A továbbiakban váltakozó mezőnyjáték folyt, majd a 35. percben Szabó 2:0 arányban állí­totta be a félidő eredményét. A második félidőben már a hazai csapat kezdeményezőbb volt. A karcagi csapat gyors lefutásokkal kísérletezett és a 65. percben egy gyors támadásból 2:l-re szépített. A 75. percben Karcagnak jobb­szélsője révén sikerült egyenlíte­ni. Az utolsó 10 percben a hazai csapatnak sikerült erősíteni és a 85. percben Szabó lövése utat ta­lál a karcagiak kapujának háló­jába. Az igen erős iramú mérkő­zést Lesán János játékvezető kü­lönösen jól vezette. A mérkőzé­sen jók voltak: Rózsavölgyi, Gyürki. Molnár, S'T’abó. illetve: a karcagi középhátvéd, balösszekötő és jobbszélső. J. M. A megyei II. osztályú labda­rúgó bajnokság eredményei: Jászsági csoport: Jánoshida—Jászdózsa 2:2 Zagy varékas—Szászberek 3:0 Jászber. Honv.—Jalsósztgyörgy 7:0 Tiszasülv—Jászfényszaru 6:0 Jászkisér—Jászladány 3:1 Jászjákőhalma—Jászapáti IL 3:3 Szolnoki csoport: Szajol—Tószeg 2:2 Vezseny—Szandaszöllős 3:2 Abonyi Tr.—Szó. Kinizsi II: 0:2 Szó. Dózsa—Szó. Helyiip. Pét. 7:2 Kunsági csoport: Abádszalók—Tiszaszentimre 3:2 Kszállási MTE II.— Kmadaras 2:2 Tiszagyenda—Kunhegyes II. 6:2 Bucsa—Kenderes 4:6 Tiszai csoport: Rújfalu—Csépa (félbeszakadt) 0:0 MAFC II.—Szarvas II. 1:1 Martfűi II.—Meturi Honv. n. 3:0 Cibakháza—Tiszaug 3:1 Kengyel—Öcsöd 5:1 Szeptember 12 Csütörtök Mária A nap kél: 6.15 h-kor, nyugszik: 10.04 h-kor, — A Posta Vezérigazgató­ság közli, hogy a Magyar Vö­röskereszt támogatására ez év január 31-én forgalomba bocsátott féláras bélyegsoro­­zatot szeptember hó 30-án a forgalomból kivonja. — Az iskolai évvel egyidő­­ben megnyílt a gyors- és gépíró szakiskola Szolnokon. Az esti tagozattal együtt eb­ben az évben összesen 120-an tanulnak gyors- és gépírást. — A közeljövőben Ismét napvilágot lát Bürger: Mun­chausen kalandjai című nép­szerű ifjúsági könyve. — A könyvet Dóré fametszeteivel a Móra Könyvkiadó jelenteti meg. Ugyancsak nagy érdek­lődés előzi meg Grätzar Jó­zsef, a „rejtvénykirály” Sicc című könyvének új kiadá­sát is. — A Szolnoki Verseghy Könyvtár felnőtt részlegének jelenleg 1921, ifjúsági részié-; gének pedig körülbelül 650 tagja van. A nyár folyamán, annak ellenére, hogy csök­kent az olvasók száma, a 'könyvkölcsönzés jelentős volt. Júliusban a két részle­gen összesen 9880, augusztus­ban pedig 8370 kötet köny­vet adtak ki. Augusztusban külön strand-könyvtár is mű­ködött, ahol 554 könyvet köl­csönöztek: — Csehszlovákiában Masz­todon állkapcsot találtak, amelynek 'korát 1 millió esz­tendőre becsülik. Az állkap­csot, amelyben négy fog volt, három darabban találták. — A legnagyobb darab 1 méter hosszú és 75 kiló súlyú. Az egyik darab átmérője 15 cen­timéter. — Bene Béla, a Szolnoki Ruházati KTSZ dolgozója, vasárnap, szept. 8-án 8.80 kg-os pontyot fogott a Tiszán. A zsákmányt a földmű vesszö­­vetkezeti Halászcsárdának adta el: — Vasárnap, 15-én délután 4 órakor a Városi Nőtanács cigány-ankétot rendez a Szol­noki Városi Tanács épületé­ben. Leuin-díjat kapott Az erdők szerelmese Leonyid Leonovot nemré­giben Lenin-díjjal tüntették ki s ezzel az egyik arra leg­méltóbb szovjet írótehetsé­get fémjelezték. Az elmúlt években nemegyszer nagyobb propagandát kaptak cseké­lyebb képességű írók esetleg jóval csekélyebb értékű mű­vei is és szinte szó nélkül mentünk el Leonov művei mellett. Gorkijnak már a hu­szas évek elején az volt a vé­leménye az akkor még fiatal íróról, hogy a korabeli szov­jet irodalom reprezentatív alakjai között egyik legjobb továbbépítője a klasszikus orosz prózának. Tehetsége pedig rendkívüli erővel fej­lődik. Magyarra fordított műveit ma sem méltányolják eléggé, holott irodalmunk csak a szocialista irodalom valódi tehetségeitől nyerhet útmu­tatást. „Balzac és Dosztojevszkij voltak kedves íróim’* — mondja egyik rövid önélet­rajzában Leonov. Valóban, írásainak legfontosabb eré­nyei: a társadalom alakulá­sának balzaci realitással va­ló ábrázolása, Dosztojevszkijt követő elmélyülés alakjainak lelkivilágába. azoknak az embereknek leikébe, akik a társadalom új formáját segí­tik létrehozni A huszas években, egy amerikai körkérdésre vála­szolva. a fiatal író kedves foglalatosságaként a kertész­kedést. kaktusznevelést és a motorozást említette meg: Túlzás talán egy könnyűfaj­súlyú válaszból többre kö­vetkeztetni, de lehet, hogy ebben a természetkedvelás­­ben gyökerezik az orosz táj­nak a szeretete, amit az Orosz erdő egyes felejt­hetetlen szépségű, szinte lírai áradású lapjai tükröznek. A ma 58 éves Leonov a szovjet irodalomnak külföl­dön is egyik legismertebb te­hetsége. 1924-től, első jelen­tősebb művének, A bor­­z o k-nak megjelenésétől kezdve könyveit rendre for­dították francia, német len­gyel, spanyol, svéd. cseh és más nyelvekre. Drámai a Művész-Színház és a Vah­­tangov-Színház műsorának kiemelkedő műsordarabjai: Tág horizontú író. akinek életszemléletét elmélyítették német-, francia- és olaszor­szági utazásai, akinek föld- és népszeretetében tovább él kalugai paraSt.hőseinek és politikai tevékenységéért száműzött és bebörtönzött újságíró-apjának vére. Moszkvában végezte közép­iskoláit és az egyetemet, In­nen vonult be a Vörös Had­seregbe. A polgárháború évei­ben katonaújságokat szer­kesztett. Ekkor írta első ver­seit.­A Lenin-díj a szovjet élet kitűnő ábrázolóját, a klasz­­szikus orosz próza méltó örökösét diszítl. Modern, korszerű sportpályát kap Rákoczifalva A jövő hét elején serény mun­kálkodásba kezdenek Rákóczifal­­ván a sportkedvelők. Ugyanis a jövő tavasszal itt rendezik meg a járási spartakiád versenyeket, s ehhez egy modern. minden igényt kielégítő sportpályát épí­tenek épületekkel együtt. Eddig Rákóczifalván nem volt sportpálya, csak egy elhagyó't legelőn rúgták a labdát, vagy futkározhattak. A napokban a járási tanács közölte a község vezetőivel, hogy előreláthatóan 26 ezer forintot ad a sportpálya megépítésére. Ezt a korszerű pá­lyát a község szélén, a Hunyadi utca végénél készítik el. Úgy ter­vezték, hogy a sportpályára egy háromrészes öltözőt építenek a hazai csapat, a vendégcsapat és a játékvezetők részére, s ezt zu­hanyozóval látják el. Ezenkívül a földműveszövetkezettel karölt­ve építenek egy kis büfé részére pavilont is, s a tavasszal egy gondnoki lakást is. A sportpá­lyán lehet majd futballozni, röp­­labdázni. futásra, magasugrásra diszkoszvetésre, súlylökésre és távolugrásra alkalmas helyet ké­szítenek. A futó pályát vörös sa­lakkal terítik meg. S az egész sportpályát másfék Két mé*ei magas téglakerítéssel kerítik kö­­yül. A sportpálya megépítéséhez a 5000 lakosú község körülbelül 20 ezer forint értékű társadalmi munkát ajánlott fel. A helyi épí­tőipari munkások és kőművesek Szőke Sándor csapatkapitány éí kőműves vezetésével vállaTák az épületek falainak elkészítését. A labdarúgók, a gépállomás és földművesszövetkezeti dolgozók az egyéb alkalmi munkákat, a Béke Termelőszövetkezet tagjai fogattal veszik ki részüket a munkából és a szállításhoz egy G 35-ös traktort is adnak. A sportpálya épí'ésének mun­kálatait a jövő hét elején már meg is kezdik. 20dekás tyúktojás Szegváron Szegváron ritkaságszámba menő tojást tojt egy magyar sárga fajta tyúk. — A toiás nagysága háromszor akkora mini egy normális tyúk tojá­sáé, súlya pedig kereken 20 deka. A nagy tojásnak három sárgája volt, amely egy sze­mélynek a rántotta vacsorá­ját biztosította. TISZA VIDÉK 4 623UJOK Megye) P»rc0Í7OtttaE és a Megyei Tanaoe ifiDja Szerkeszt! a ízerKeEZ'OOuousas felelős (öatjOi a szoinofc Megyei PSrt-vserenanú Bizottság S»cinotn Nyomás Váltat»* felelős nvoirtő»ef7Ptf Mészáros SSnlot Filmhírek Több mint egymillió ember nézte meg a csehszlovákiai Dolgozók Fesztiválja bemuta­tóját s ezzel túllépték a ta­valy elért eddigi legnagyobb látogatottságot is: Londonban igen nagysiker­rel fut a TE ÉS NÉMELY BAJTÁHSAD című DEFA dokumentumfilm. * Frederico Fellini új filmet forgat, címe: AZ ASSZO­NYOK. A férfi főszerepet Gregory Peck játssza. * A Szovjetunió Művelődés­­ügyi Minisztériumában be­mutatták a BAS1-AGUK cí­mű új grúz filmet, amely a közeli napokban a moszkvai mozikban is bemutatásra ke­rülj # Az angol filmgyártás és a Mopex között létrejött meg­egyezés értelmében évente legfeljebb 12 angol filmet, ren­dezhet amerikai rendező. * Orosz és finn nyelven, szé­lesvásznú és normál válto­zatban készül a finn Kalevala eposz témája alapján a SZAMPO című első szovjet­­finn színes film. A film ren­dezője Ptusko. * Bruxellesben a jövő évi nemzetközi kiállítás kereté­ben megrendezik a kísérleti filmek fesztiváját, >% ^ Állattenyésztési nap Jászboldogházán A jászboldogházi állatte­nyésztő szakcsoport, a községi tanács és a hazafias népfront helyi szervezetének közremű­ködésével vasárnap, szeptem­ber J5-én egésznapos állatte­nyésztési bemutatót és ta­pasztalatcserét rendez. Az ál­­•attenyésztési napon a jász­apáti és a jászberényi járás­ból érkezett- vendégek, a jászboldogházi szakcsoport­tagok állattenyésztő munká­­ját tekintik meg. A rendez­vény iránt máris nagy az ér­deklődés, hiszen sokan akar­nak tanulni a híres állatte­nyésztő község termelőinek évtizedes tapasztalataiból. — ka —a 4