Tiszavidék, 1957. szeptember (11. évfolyam, 205-229. szám)

1957-09-25 / 225. szám

Tudásfiáink ie’enlik a sporlpályákról az alszSvelségi I, osztályú bajnokságról Jászberényi Lehel — Karcagi MEDOSZ 2:2 (1:1) Jászberény, 500 néző. Vezette; Kövér. Karcag: Kónya — Pallagi, Fodor, Paczur — Káldi, Székely — Csintalan, Kovács, Vona, Hosszú, Bóta. — Jászberény: Baráth — Fehér, Mu­­cza, Nagy — Gere, Elida — Fü- Iöd, Sebestyén, Szigeti, Bíró, Kiss. A mérkőzés a vendégek roha­maival kezdődött, amit a hazai védők gyorsan tisztáztak. Azon­ban a gyorsaság következtében előre vágott labdák pontatlanok voltak. Az első 5 perc eltelte után a játék nyugodtabbá és szí­nesebbé vált. A közönség pom­pás támadásokat láthatott mind­két részről. A 7. percben a jász­berényi B. ifjúsági korú Fülöp a hálóba talált, 1:0. A gólra a ven­dégek harcos ellentámadással válaszoltak, aminek két percen belül meg is lett az eredménye. Bóta lőtte az egyenlítő gólt. A gól után hullámzóvá vált a já­ték. A hazaiak támadtak ugyan többet, de eredménytelenül. Fü­löp a 25. percben sokat vágott ki végülis a kapuba vágta a labdát. A 37. percben ugyancsak Fülöp lövése adott munkát Kónyának. A félidő hátralévő részében a vendégek is több alkalommal ve­szélyeztették a hazai kaput. Azonban a félidő végéig az eredmény már nem változott. A második félidőben a hazaiak fer­geteges támadásba kezdtek. — Több alkalommal csak nehezen tudtak a vendégek tisztázni. Az 57. percben újra Fülöp volt ered­ményes, 2:1. A vendégek Vona— Csintalan révén többször veszé­lyeztették a . hazai kaput. Végül Csintalan lövését Baráth kicse­lezte és Vona a kapuba rúgta a labdát, 2:2. Ezután a mérkőzés mindinkább keménnyé vált, amit a játékvezető csak időnként to­rolt meg. Ennek ellenére az egyik hazai csatár kapura lövésekor Kónya jobb keze kissé megsé­rült. Rövid «ápolás után vissza­tért. A félidő jelentősebb esemé­nye még az, hogy a 28. percben Sebestyén a 11-est nem tudta ér­tékesíteni. összegezve, az eredmény igaz­ságos, mivel mindkét csapat na­gyon sok hibaszázalékkal ját­szott. Jók: Fülöp, Nagy, illetve: Bóta, Káldi. Góllövők: Fülöp (2), illetve: Bóta és Vona. Jászberényi ifi—Karcagi ifi 1:1 (1:0). * Tápiószele — Törökszentmiklósi FC 3:1 (2:0) Tápiószele. 500 néző, vezette: Kristól (Csősz—Tóth). Tápiószele: Rózsavölgyi — Pe­­rényi. Fehér, Gyürki — Urbán II., Bazsantik — Zsíros, Tóth. Molnár. Szabó, Terék. — Török­­szentmiklós: Ernst — Tóth, Kris­­ton. Kenyeres — Márton, Kele­men — Karakas, Szakáll, Halk. Kiss; A mérkőzés nagy iramban in­dult, mindkét csapat hevesen tá­madott. Az első félidő 20. percé­ben a hazai csapat vettem kezébe az irányítást. A 35. percben Te­rék széles szögletből leadott lö­vése a bal alsó sarokban kötött ki. A 40. percben jobboldali ha­zai támadás után Molnár a léc alá fejelte. A hátralévő időben mégis a hazai csapat maradt tá­madásban. A második félidő ele­jén hullámzó játék folyt. A má­sodik félidő 15. percében török­szentmiklósi támadás után Kara­kas 20 méteres lövése talált utat a tápiószele! hálóba. Mezőnyjá­ték után újra a hazai csapat tá­madott és a második félidő 20. percében Tóth lövése védhetetle­­nül vágódott a hálóba, 3:1. To­vábbi mezőnyjáték után pedig a hazai csapat támadott, az ered­mény azonban már nem válto­zott. Kristóf játékvezető kitű­nően vezette a nagyiramú mér­kőzést. Góllövők: Terék, Molnár, Tóth, illetve: Karakas. Jók: 'Ró­zsavölgyi, Fehér, Szabó, Molnár, illetve: Kriston, Kelemen, Sza­káll. Haik, . — J. M. — * Szolnoki vöpös Meteor—Turke­­ve 2:1 (1:1) Turkeve, 300 néző, — vezette: Lesán. Szolnok; Horváth — Karke.cz II., dr. Schermann, Cseh — Nagy, Debreceni — Fehérvári, Tűsek, Szurovecz, Császi, Komáromi. — Turkeve: Tisza — D. Tóth, Kő­rizs, Kállai — Szilágyi, Bordács — Lakatos, Csetei, Herczegh, Ól­mán, Szenda. A 3. percben partdobás után a jobb oldalra áthelyezkedett Ko­máromi élé került a labda, aki habozás nélkü- igen nehéz szög­ből a kapuba vágta a labdát, 1:0. (A közönség helytelenül lest rek­lamálj, holott partdobásnál első érintésig les nincs). Fokozatosan Turkeve vette át a iáték irányí­tását és támadásba lendült. A 13. percben Lakatos elfutás után Herczeghez került a labda,. akii Debreceni a 16-oson belül felvá­gott. A megítélt 11-est Ökrös ér­tékesítette, 1:1. Az egyenlítés után Szurovecz ejtett labdája a kapufára esett, majd Ökrös ha­gyott ki egy nagy helyzetet. A félidő hátralévő részében me­zőnyjáték folyt turkevei fölény­nyel. A második félidő első per­cében megszerezte a vezetést a Meteor, ugyanis a jobboldalra húzódott Császi átjátszotta Kál­lait, majd D. Tóthot és 18 méter­ről hatalmas lövést küldött ka­pura. A labda viszont megakadt Tisza és a kapufa között, a felső sarokba vágódod, 2:1. A tüske­­vei csapat a gól után mezőny­fölénybe került, de csak a Me­teor 16-osáig jutott el, mert a védők mindenütt idejében léptek közre, majd a lövések pontatla­nok voltak. A 30. percben Laka­tos váratlan lövése a kapufa te­tejére, onnan az alapvonalon kí­vülre esett. Horváth Icapus több szép öklözését tapsolta meg a közönség. A 37. percben Tisza kilépett a labdával, szabadrúgás­hoz jutott a Meteor és Szurovecz helyezett lövésével — az utolsó percben léptek bele a turkevei védők. Az utolsó percben Turke­ve elkeseredetten támadott, de a jó helyzetben lévő Meteor védők mindig időben léptek közbe. A látottak alapján Turkeve mező­fölénye dacára nem’ tudott ki­bontakozni. Támadásaik csak a Meteor 16-osáig jutottak el. A csatárok igen rossz napot fogtak ki, bár a Meteor védelem minden esetben jól zárt. A Meteor egy­ket húzással gyakran zavarba hozta a turkevei védőket és lefu­tásaik mindig gólveszélyesek vol­tak. — A mérkőzés egyébként sportszerű keretek között folyt le. A közönség az első góltól el­tekintve tárgyilagosan viselke­dett. Góllövők: Komáromi, Csá­szi, illetve: ökrös 11-esből. Jók: Horváth, Karkec, dr. Schermann, Cseh, illetve: Kállai, Szilágyi, La­katos, Herczeg, ökrös. Meteor ifi—Turkeve ifi 2:2. — Sz. J. — * Abonyi Olajbányász — Ujszászi Vasutas 4:2 (3:1) 400 néző, vezet­te; Csák I. (Szentes—Fehér), Abony: Kotka — Molnár, Kiss, Bugány — Válóczi, Nagy — Ma­gyar, Kovács, Bencsik, Gönczöl, Szekeres. Edző: Éulyáki László. Ujszász: Kelemen — Kovács, Polónyi, Pataki — Nagy, Rigó — Zimonyi, Molnár, Szurmai, Ungi, Kővári. Edző: Mihályi István. Eszményi labdarúgó időben ját­szották le a mérkőzést a két szomszéd község labdarúgói. A mérkőzés végig váltakozó iramú volt. A 14. percben Magyar elfut a jobbszélen, beadja középre a labdát, nagy kavarodás támad az ujszászi kapu előtt, Nagy öngólt rúg. 1:0. A 16. percben Magyar ellenállhatatlanul elfut, a kapus oeadást vár, de a labdát az ellen­kező sarokba rúgja. 2:0. Ujszász nem adja fel a küzdelmet és erő­sen védekezik. Az abonyi csapat tovább támad és állandóan az új­­szászi térfélen pattog a labda. A 30. percben Molnár kitör; szerelni nem tudják és 10 méterről véd­­hetetlen gólt lő, 2:1. A 38. perc­ben Magyar beadása után Kovács lő és a csavart labdát Kelemen nem tudja védeni. 3:1. A 43. perc­ben Ujszász védelme szabályta­lankodik, a szabadrúgást Válóczi mellé rúgta. A második félidőben mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát küzdelembe. Az 59. perc­ben Bencsik beadása után Gön­czöl lő, de Kelemen nagysze­rűen véd. A 61. percben Bugány megsérül, előremegy a balszéne és Szekeres közelről gólt lő, 4:1. A 67. percben jobboldali támadás végén Bencsik befej éli a labdát Gönczölnek, aki nagy bombát lő, de Kelemen nagyszerűen védte. A 70. percben, újszászi támadás végén Zimonyi lő, de Kocka szé­pen védett. A 72. percben Kovács a 16-oson belül leüti a labdát, a 11-est Ungi értékesíti. 4:2. A hát­ralévő időben nagy az iram, de az eredmény nem változik. A já­tékvezető — egy-kéf hibától elte­kintve — jól vezette a mérkőzést. — Jók: Nagy. Válóczi, Kiss, Ma­gyar, Gönczöl, illetve; Kovács, Poiónyl, Zimonyi. Abonyi ifi—Ujszászi if 3:0 (2:0). Harmadosztályú mérkőzés. Abonyi Olajbányász II.—Köros­­tetétlen 2:0 (2:0). Kunhegyesi Hunyadi — Kisúj­szállási MÁV MTE 1:1 (0:1) Kun­hegyes, vezette: Mihályi. A technikailag jobb felkészült­ségű csapat nem tudta kiharcol­ni a győzelmet a jól védekező vendégekkel szemben. Mindkét csapat idegesen kezdett, s az el­ső félidő csapkodó játékkal telt el. A vendégcsapatnak védelmi hibából sikerült gólt elérni. A hazai csapat a H. félidőben jobban játszott, azonban a jó vé­delemmel rendelkező vendégek­kel szemben csak egyenlíteni tu­dott. Gólövők: Tóth, illetve: Ta­kács. Jók: Lévai. Szabó, Gál, il­letve: Tóth, Sáfár, Márton. A játékvezető sokszor felesle­gesen fütyült, viszont a mérkő­zés eredményét befolyásoló né­hány tiszta szabálytalanságot nem vett észre. B. S. Kunhegyes! ifi — Kisújszállási ifi 4:0. Az alszövetségi I. osztályú bajnokság tovább* eredményei: 1; Jászberényi Vasas IL—Kun­­szentmárton 4:1; — 2. Szolnoki MÁV II.—Rákóczifalva 9:1; — 3. Tiszaföldvár—Fegyvernek 2:1$ Hatalmas küzdelemben Szolnok megye atlétikai válogatottja vasárnap Debrecenben legyőzte Hajdú-Bihar és Szabolcs- Szatmár megye válogatottjait ■— Rékasi Gábor 186 centimétert ugrott magasban, Tóth Béla 10.9 másodpercet futott 100 méteren, Cseh Katalin 115 centimétert ugrott magasban, Tóth Béláné 507 centi­métert távolban, Szabó József megyei csúcsot gyalogolt 3000 méteren, megyei csúcsot futott a 4x200-as váltónk. Nagy Zoltán 2000 méteren és Kazi Olga 300 méteren. A Hajdú megyei atlétikai alszö­­vetség vasárnap délután 3 óra­kor rendezte meg a három megye atlétikai versenyét, a Debreceni Nagyerdei Stadionban. Gyönyörű 5szi napsütéses idő segítette az igen nagy küzdelmeket igérö verseny}. A célegyenesben azon­ban kisebb ellenszél volt. amely egy kicsit vontatta a sprinterek eredményeit. — A küzdelmekben nem volt hiány. Aki csak a pont­verseny alakulását figyelte, az sem unatkozhatott volna. „Vál­tott vezetéssel“ haladt Szolnok és Hajdú megye, az élen. Verseny­zőinknek mindenegyes pontért meg kellett küzdeni. Ezt igazolja az is, hogy egyes számokban a pont miatt beugró versenyzőket kellett elindítani, akiknek viszont a jobb helyezés elérésére semmi kilátásuk nem volt. (Például Bíró Boldizsár gerelyben, Jegesi János 3000 m-es akadályon, Szabó Jó­zsef 10 ezer méteren, Nemesfalvi Melinda 80 m-es gáton). Ez azért vált szükségessé, mert néhány váloggtptt versenyzőnk nem tar­totta érdemesnek, hogy eljöjjön a versenyre. Például Kisújszállá­son Nagy Gábor és Mészáros László, Szolnokról Btber Pál és Császi Gizella. A verseny utolsó­­előtti számánál még Hajdú me-1 Eye állt az élens Itt viszont el kell I mondani, hogy a debreceni 4x200 m-es váltó mintegy 6 méterrel túl váltott és emiatt meg kellett volna eredményét semmisíteni, de sajnos debreceni versenybíró er­re nem volt hajlandó a szolnoki és nyíregyházaiak erős tilta­kozásai ellenére sem. Mint utol- 60 szám, a férfi diszkoszvetés volt. Itt dobóink kettős győze­lemmel 5 pontos győzelemhez segítették Szolnok megye válo­gatottját. A verseny folyamán sok szép eredmény született. Minden győzelem és minden he­lyezés részese volt a végső nagy győzelemnek. A szolnoki fiúk és leányok megmutatták, hogy tud­nak harcolni a szolnoki színek­ért. Részletes eredmények a kö­vetkezők: FÉRFIAK: 100 m-es futás: I. Tó‘h Béla 10.9, 2. Oros János 11.5 mp. 300 m-es futás: 1. Oros János 36.4 (egyéni csúcs), 5. Czlnege József 39.4 mp (egyéni csúcs). 2000 méteres futás: 4. Nagy Zoltán 6:02.2 (megyei csúcs), a régi Matlnt Gy. 6.12 p.), 5. Ma­ttat György 6:07.8 perc (egyépl csúcs). 10 ooo méteres futás: 4. Ffijdl László 39:44.2, 5. Szabó József 40:42.0 pere. 400 m-es 59.4 (egyéni csúcs); 4. Czlnege József 60.9 mp (egyéni csúcs). 3000 me-s akadály: 4. Mattat György 10:55.2, 5. Jegesi János 11:36.4 perc (egyéni csúcs). 3000 m-es gyaloglás: 1. Szabó József 13:57.8 (megyei csúcs, a régi Szabó Józsel 13:58.0 perc), 2. Jegesi János 14:17.6 (egyéni csúcs). 4x200 m-es váltó: 2. Szolnok (Tóth A., Czlnege J., Oros J. és Tóth B.) 1:32.0 p. (megyei csúcs, a régi megye válogatott 1:35 p. Magasugrás: 1. Rékasi Gabor 186 cm (egyéni csúcs, a leiszaba­dulás után legjobb megyei ered­mény, I. osztályú szint), 5. La­­báth Géza 170 cm. Hármasugrás: 3. Rékasi Gá­bor 12.36, 4. Lapath Géza 12.17 m. Rúdugrás: 2. Lapath Géza 280, 3. Nádas Kornél 240 cn. Diszkoszvetés: 1. Bíró Boldi­zsár 43.13, 2. Márki Szabolcs 35.95 m. Gerelyhajítás: 6; Bíró Boldi­zsár 40.20 m. Kalapácsvetés: 2. Biró Boldi­zsár 42.42 m: NŐK: 60 m-es futás: 1. Tóth Béláné 8.0, 3. Molnár Katalin 8.1 mp. 300 m-es futás: 2. Kazi Olga 44.4 mp (megyei csúcs, a régi Mezei 48 4 mp), 4. Takács Kata­lin 46.9 mP-80 m-es gát: J. Takács Katalin 12.9, 5. Nemesfalvt Melinda 17 mp. gáti 3.. Bede János 3x800 m-es futás: 3; Szolnok (Tímár B.j Kelemen J., Mezei M). Két ellentétes félidő után is megérdemelt győzelem Jászberényi Vasas—Békés­csabai Építők 3:2 (3:0) Békés­csaba, 3000 néző, — vezette: Somlai. Jászberény: Balogh — Udvarias, Tun, Danyi — Rétsági, Pintér — Márkus, Kovács, Buchár, Bíró, Szent­­annai, edző: Kerekes Imre. Békéscsaba: Csepregi — Pil­lér, Fülöp. Farkas — Hra­­bovszki, Rieger — Szikora, Glonovics, Szabó, Vékony, Sípos, edző: Kantár György. Nyárra emlékeztető meleg időben került sor a két csapat találkozójára. Tapogatodzó játékkal telt el az első ne­gyedóra. — Mindkét csa­pat kivette részét a támadá­sokból, de komoly gólhelyze­tet egyik csatársor sem tu­dott teremteni. — A Vasas mindjobban bele lendül® a játékba, támadásuk, lövésük folyamatosabb, gördüléke­nyebb lett. Ez a 20. percben eredményre is vezetett. Egy gyors támadás után Szentan­­nai lövése a hálóban kötött ki, 1:0. Alig telt el 5 perc és a balról beívelt labdát Már­kus Buchár elé fejelte, aki a meglepett védők mellett a kapu jobb sarkába lőtt, 2:0. A Vasas játékosok futtatták a labdát és sok ötletes meg­oldást lehetett ekkor látni. Márkus szélsebesen elfutott a jobbszélen, az alapvonalról hátra gurított a befutó Ko­vács elé, aki nagy erővel fölé lőtt. (Nagy gólhelyzet volt). A 32. percben a baloldalon meg­indult támadás után a közép­re helyezkedő Szentannai elé került a labda, elhúzott a középhátvéd mellett és a ka­pujából kifutó Csepregi mel­lett laposan hálóba vágta a Vasas harmadik gólját. A fél­idő végéig a vendégcsapat irányította a játékot, több formás támadást tapsolt a szépszámú nézőközönség. Szünet után mintha kicse­rélték volna a csapatot, az el­ső félidőben mutatott nagy akarást unott, fölényeskedő játék váltotta fel. Játéko­saink nem intézkedtek any­­nyit labda nélkül, mint az első félidőben. A csatárok az ellenfél védelmét nem zavar­ták támadásépítéseikben, a védelmük, fedezetük táma­dásépítése pontatlanok vol­tak. Csapkodó, léleknélküli játék lett úrrá. Az ellenfél — kihasználva csapatunk visz­­szaesését — a 73. percben balszélről elindított támadás után a beívelt labdát Szabó a tétovázó védők között a há­lóba fejelte, 3:1. Csatáraik csak ritkán vezettek ekkor komoly támadást. Akadt egy­két nagy helyzetük, de a be­fejezések nem sikerültek. A hazaiak jobban rohamoztak, s a 82.' percben a balszélső Sí­pos elhúzott a szélen, majd a keresztező Rétsági és Túri mellett is. a kapujából ki­mozduló Balogh mellett a há­lóba lőtt. A hátralévő időben az Építők rohamoztak, de az utolsó percig mégis sikerült az eredményt tartani. Bírálat: Nagyon tanulsá­gos mérkőzés volt. 3:0 után sem szabad az ellenfelet le­becsülni, a játékot könnyen venni, mert ez már sokszoT megbosszulta magát. Ez most ezúttal is majdnem bekövet­kezett. Az első félidei játékot alapul véve csapatunk leg­jobb napjaira emlékeztetőén játszott, védelmünk szilárdan verte vissza csapataik egy­két erőtlen próbálkozásait. A fedezetek, s a csatárok sok korszerű helycserés támadást vezettek, s a befejezésekkel sem volt baj. A második fél­időre ezt már nem lehet mon­dani a csapatról, de remél­jük, hogy a fiúk okultak eb­ből a mérkőzésből, s a jövőt illetően hasonló esetben nem ezt a megoldást választják az eredmény tartására. Góllö­vök: Szentannai (2). Buchár, illetve: Sípos, Szabó. — Jók: Túri, Pintér, Bíró, Szentan­nai, illetve: Fül'öp, Rieger, Sípos. Igen jól sikerült a dé!-magyar háziömhkörüii kerékpáros verseny Szolnokon Vasárnap igen nagy érdeklő­dés melleit került lebonyolításra a Szolnoki Kinizsi rendezésében a dél-kerület háztömbkörüli pont­szerző kerékpáros verseny. A versenyen igen jó eredménnyel végzett úgy a Szolnoki Kinizsi, mint a Szolnoki MÁV csapata. A verseny fénypontja a fa kere­kes ifjúsági és a II. osztályú fő vérseny volt. Ezen volt a két legerősebb mezőny. Ebben vet­tek részt a szolnoki fiúk. Az if­júsági versenyben rajthoz állt a szolnoki Pintér (Szolnoki MÁV) és a szolnoki Haris és Kovács (Szolnoki Kinizsi). Pintér már az első részhajrát nagyszerű sprintjével megnyerte, míg Ha­ris rossz gépével végülis csak a 3. helyre tudott felzárkózni. A II. osztályú fő versenyben a szolnoki Deák (Szolnoki Kinizsi) állt rajthoz. Deák már az első körökben elmenésekkel próbál­kozott, de rossz taktikája miatt nem sikerült. Végülis a jó felké­szülés meghozta gyümölcsét, s az utolsó sprintkörben biztos el­ső lett. Ezzel a helyezésével a Szolnoki Kinizsi csapatának bir­tokába kerítette Szolnok város tiszteletdíját. Részletes eredmények: Vaskerekes serdülők: 10 kör. 9 km: 1. Kakuszl Laj.os (Szegedi MÁV), 2. Gémesi József (Sze. Postás), 3. Felvégi István (Sze. Postás), 4. Mészáros Lajos (Sze. MÁV), 5. Tóth József (Szolnoki Kinizsi. Fakerckcs serdülők: 10 kör, 9 km: 1. Misik Rezső (Szegedi Ki­nizsi), 2. Maróthi Ferenc (Sze. AC), 3. Ikládi István (Szolnoki Kinizsi), 6. Osztaffi András (Szol­noki Kinizsi). Vaskerekes ifjúsági: 10 kör, 9 km: l. Balogh László (Szolnoki MÁV), 2. Macselényi Antal (Szol­noki MÁV), 3. Bede Ferenc (Sze­gedi AC). Fakerekes ifjúsági; 15 kör, 13.5 km: 1. Pintér János (Szolnoki MÁV), 2. Katona Gyula (Sze. EAC), 3. Haris Károly (Szolnoki Kinizsi), 5. Kovács József (Szol­noki Kinizsi). Vaskerekes III. osztály: 10 kör, 9 km: 1. Sebestyén László (Szol­noki MÁV), 2. Csukás László (Sze. AC), 3. Horám József (Gyu­lai AC). Fakerekes III. osztály: 15 kör, 13.5 km: 1. Kun János (Sze AC), l. Gál Béla (Békéscsabai Pamut), 3. Molnár János (Sze. Postás). II. osztályú főverseny: 15 kör, 13.5 km: 1. Deák István (Szolnoki Kinizsi), 2. Szabó János (Szegedi Vasutas), 3. Hódi Károly (Sze­gedi Vasutas). I. osztályú verseny: 15 kör, 13.5 km: 1. Oláh János (Szegedi Pos­tás), 2. Juszt János (Sze. MÁV. 3. Gatyás István (Sze. Kinizsi). A verseny á vártnál nagyobb létszámú versenyzővel lett lebo­­-------­­-----------­nyolítva, s ez arra mutat, hogy kezd kerékpársportunk is némi- Leg javulni. D. A. A versenyről meg kell állapí­tani, hogy a szolnoki közönség igen érdeklődőén viselkedik a kerékpársport iránt. Mert jóval az ebédidő utánra húzódott a verseny, és mégis igen szépszá­mú közönség várta meg a ke­rékpáros verseny befejezését. A nézők száma elég nagy volt, an­nak ellenére, hogy ugyanezen időpontban NB Il-es vízilabda, két NB III.-as labdarúgó és egy színvonalas birkózó verseny volt. Ez a verseny azt bizonyította, hogy a párhónapos visszaesés után újra éled a kerékpáros élet Szolnokon. Elmondhatjuk, hogy ma már két életképes szak­osztálya van Szolnoknak. A fel­adat ezen a területen, hogy a két szakosztály ne egymás ellen harcoljon, hanem nemes küzde­lemben vetélkedjenek a jó ered­mények, a kollektív egység ki­alakítása érdekében. — Közösen harcoljanak a város színeiért, a jó eredmények eléréséért. Mind a két szakosztály vezetőinek e sportág fejlesztése és népszerű­sítése érdekében azon kell fára­doznia, hogy a nemes versengés­ben elért jó eredményekkel gaz­dagítsák Szolnok város sportjá­nak fejlődését; (szerk.) Három helyezést értek el párbajtőrözőink Győrben Vasárnap a Wilhelm Pieck Va­gon és Gépgyár Vasas Egyetértés vívó szakosztálya IX. osztályú párbajtőrversenyt rendezett. A versenyen a győrieken kívül a Tatabányai Bányász, Budapesti Előre, Szolnoki MÁV és a Buda­pesti Vasas Indított versenyző­ket. A versenyen Induló három vívónk valamennyien helyezési értek el, bár a verseny elején igen nehezen lendültek bele. B. Nagy hét győzelemmel a második helyen végzett. Az első csőidében nem mert támadni, s Hank ellen vivő idő végig ki­nyúló küzdelemben győzött 5:4 arányban. A további csürtékben már kezdeményezőbb volt, ki­véve a Haraszti ellenit. A nálá­nál sokkal lassabb ellenfelétől hagyta magát többszörösen lero­hanni. Utolsó csörtében jól ví­vott és nagy találatkülönbségge) győzött. Vasárnap a Szolnok! MÁV Mil­­leneumban került megrende­zésre a Keleti Kerületi II. osztá­lyú felnőtt kötöttfogású egyéni bajnoksága. Mintegy 100 főnyi közönség előtt 21 versenyző rész­vételével zajlott le a bajnokság. Bár a vártnál jóval kevesebb volt az Induló versenyzők szá­ma, annak ellenére egyes súly­csoportokban Igen színvonala? és kemény küzdelem alakult ki. A versenyzők Igen nagy harcot vívtak egymással a bajnokság, Illetve a helyezések íJiesazer?é' séért. A részletes eredmények a kS­­, vetkezők: Hank az elején szintén tartóz­kodóan vívott, de folyamatosan feljött, végülis 5 győzelemmel a 4. helyen végzett, csupán az első három helyezettől szenvedett ve­reséget, akik azonban n. osztá­lyú versenyzők. Neki gyakorol­nia kell a támadást, mert nem mer indítani. Póta ez alkalommal gyengéb­ben szerepelt, egy győzelemmel a 9. helyen végzett. SzúmsnáJ rendszeresen nem nyújtotta ki a karját, pedig küzdeni jól küz­dött egyébként. Hiszen több mér­kőzést veszített 5:4 arányban. A verseny mérlege megfelelő. A hibákat és jó pontokat figye­lembe véve Is, hiszen két ver­senyzőnk végzett az első négy között, s az elérhető összes 3G győzelemből 13-at -szereztek meg. Józsa János Lepkesüly: 1. Nagy (Szolnoki MÁV). Légsúly: 1. Kalmár (DVSC); 2. Kalló (Kaba). Pehelysúly: 1. Tvanovies (Szol­noki MÁV), 2. Csuka (DVSC), 3. Vass (DVSC). Könnyűsúly: lj Szilágyi (Ka­­oa), 2. Kántor (Szolnoki MÁV), j. Ispán (DVSC). Váltósúly: 1. Borbély (Kaba), 2. Kolozsvári (DVSC), 3. Antal ,DVSC). Középsúly: L Kovács (DVSC), i. Petneházi (DVSC). Félnebézsúly: 1. Kiss (Szolno­ki MÁV), 2. Pozsonyi (Kaba). Nehézsúly: 1. Szabó (DVSC). Mi A, Az HB Itt as labdarúgó bajnokság állása a IV. forduló után 1. Szó. MTE 4 2 2 — 9: 3 6 2. Martfűi SE 4 3 — 1 8: 3 ti 3. Szó. Kinizsi 4 3 — 1 7: 3 fc 4. Orosházi K 4 2 2 —-8: 4 l 5. Gyula 4 2 1 1 12: 6 5 6. Tótkomlós 4 2 1 l 5: 4 5 7. Bcsabai A. 4 . 2 1 l 6: 7 5 8. Mkovácsh. 4 2 — 2 11: 5 4 9. Bcsabai M. 4 1 2 1 9: 9 4 10. Mezőtúri H 4 1 2 1 5: 6 4 11. Mezőhegy. 5 2 — 3 3: 5 4 12. Tkécske 5 1 2 2 4:10 4 13. Tsztmiklós 4 1 X 2 7: 8 3 14. Szarvas 4 • 2 2 4: 7 k 15. Szó. VSE 4 1 3 5:12 1 L6. Jászapáti 4 ■ l '3 1:12 1 NB. Il-es bajnokság állása a ha­todik forduló után; DÉLI CSOPORT 1. KISTEXT 6 4 1 1 19: 8 L 2. Bp. V. Met. 6 4 1 1 12: 8 3. BVSC 6 3 2 1 14: 4 4. UTTE 6 3 2 1 8: 5 5. Pénzügy. 6 2 4 ■ 7*. 5 6. Jászber. 6 2 4 • 9:7 í. 7. Szegedi VSE 5 3 1 1 5: i 8. Baja 5 2 2 1 9: 8 t 9. Vác 5 2 2 1 9: 8 i-10. Kecskemét 6 3 -3 12:12 6 11. Pesterzsébet 5 2 1 2 11:10 5 12-13. Szolnok 5 1 3 1 . 9:9 5 12-13. Cegléd 5 1 3 1 9:9 5 14. Békéscsaba 5 2 — 3 7: 9 4 15. Makó 6 1 2 3 4: 9 4 16. Gyula 6 1 2 3 6:14 4 17. K. Lombik 5 1 ■ 4 4:15* * 18. VKSE 6 ■ 1 5 9:14 1 19. Gázgyár 6 -1 5 6:13 1 OOOOOOCXXXUCKXXXXXXXXXXJCXAJIJUUOOUUOUOCC TlSZAVIüER Szolnok Megye: Partblzottsát 96 a Megyei ranacs iám» szerkeszt: » izerkesz’őclzottsat Felelős eladói h . Szolnok Megyei Párt-vegrenajth Bizottság Szotnokj Nyomda vállalat ‘felelős evomdsvezetöi Mészáros Sándoz A kevés induló ellenére színvonalas mérkőzé­seket hozott a Keleti Kerület birkózó bainoksága