Tiszavidék, 1957. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

1957-05-21 / 117. szám

OKE NÉRÓ ' \ rr&iÚ '1 " •*’ ;3 ^ *"y - - ppf >; <: ifel» - <>» IdIHiíiB Kacagtató olasz vígjáték, Á történet két amerikai katoná­ról szól, akiket egy rablóbanda tagjai leütnek és Néró császár korába álmodják magúikat vissza. B SZOLKOK nimtiimiimiiniiiiriiimmiiai»« MEGYEI 5 HtÜdó^d ■ Abádszalók Cibakháza Fegyvernek Jánoshida május 20— 22- május 20—22 május 20—26 május 20—22 május 20—22 Jászalsószentgyörgy május 20—22 Jászapáti május 20—22 Jászárokszállás Jászberény Jászdózsa Jászfényszarú Jászjákóhalma J ászkisér Jászladány Kenderes Kunhegyes május 20—22 május 20—22 május 20—22 május 20—22 május 20-i-22 május 20—22 május 20—22 május 20—22 május 20—22 Kisújszállás május 20—22 Kunmadaras május 20—22 Ivunszentmárton május 20—22 Karcag május 20—21 Mezőtúr „Dózsa“ május 20—22 Mezőtúr „Szabadság“ máj. 20—22 Öcsöd május 20—22 Rákóczifalva május 20—22 Szolnok Vörös Csillag máj, 20—22 Szolnok Tisza május 20—22 Szolnok Kert május 20—22 Tiszaföldvár május 20—22 Tiszafüred május 20—22 TIszakürt május 20—22 Töröfeszentmiklós május 20—22 Törckmiklósi Kert máj. 20—22 Turkeve május, 20—26 Ujszász május 20—22 Szolnok Milléneum május 20—22 ig. Forró mezők Hyppolit, a lakáj Játék az életért Mese a 12 találatról Uj ember kovácsa Ha a világon mindenki Ilyen volna Kátya nem hátrál Jelentéktelen emberek 16 évf. Nincs irgalom Sas fia Halló, Itt Gabriella Dr. Danwitz házassága Riadó a hegyekben ördög szépsége Egy szép lány férjet keres 16 éven felülieknek Bagdadi tolvaj Halálugrás Londonban jártunk Egy nap a parkban 16 évf, Graciela w Bakaruhában Valahol már találkoztunk Üldözés Ne fordulj vissza fiam Átkozott pénz Yvette milliói Ünnepi vacsora Zalameai bíró Véres út Ali Baba 16 évf. Pármai kolostor I—II. rész 16 éven felülieknek Gróf Monte Cristo I.—II, rész 16 éven felülieknek Éjszaka lányai 16 évf. Emberek fehérben 16 évf. Fiatalok kerékpártúrája Szolnok megyében Június 15-én és 16-án két­napos kerékpártúrát rendez a .szolnoki Kommunista Ifjú­sági Szövetség. A kétnapos túra Szolnokról indul. Kun- szentmárícun, Mezőtúr és Kis< újszállás az útirány. Az ifjú kerékpáros turisták valamennyien a szolnoki üzemeik és hivatali KISz szervezetek kommunista fia­taljai. apróhirdetések) MODERN páncélzongora, nagy, pedálos harmonium eladó. Hat­vanas u. 19. Visznai. JÓ állapotban lévő 350-es első hátsó teleszkópos Izs motorkerék­pár sürgősen eladó. Mesterszál­lás, Kézsmárki István. MEZŐTÚRON, Petőfi ut 108. sz. alatt használt kovács szerszám van eladó. . JÓ állapotban lévő táskairógépet vennék. Cím a kiadóban. ZÜNDAPP 800 cm-es oldalkocsis motorkerékpár sürgősen eladó. Töi^kszentmiklós Vas és Faipari KTSZ. Értesítjük a Balogh Kálmán út és környéke, valamint a Sajtó utca és környéke lakosait, nogy a Balogh Káimán utcában és a Sajtó utcában elhelyezett sze­métgyűjtő ládát május hó 22-én megszüntetjük és a szemét szál­lítását naponta pontos időben megjelenő csengető kocsival fog- íuk megoldani. A SZOLNOKI Köztisztasági Vát- taiai keres állandó munkára ló- Pötkolásban jártas gyakorlott kovácsmestert, A Jászberényi Járási Tanáré műszaki cso­portjához vizsgázott üpntiiüari technikust és mérnököt keres azonnali felvé­telre, Jelentkezést írás­ban vagy személyesen a fenti címre küldjék. 4 '(kmvidé&ri 1957, május II. ZONGORA rövid, páncéltőkés ke- reszthuros, bécsi fekete kitűnő állapotban eladó. Pászti, Szolnok, Hunyadi u. 56. 250-es PUCH és 125-ös CSEPEL mint az uj eladó. Tószeg. Rákóczi krt. 2 szám alatt. ELADÓ jóállapotban lévő beteg­nek tolókocsi. Alpár, Bethlem u. 73 szám alatt. ÜDÜLŐ nyaraló dolgozók! A gyógyhatású tiszaörsi fürdőben a földművesszövetkezet vendéglő- étterme hideg, meleg ételekkel, üdítő italokkal vegyes boltja pe­dig az összes fürdői cikkekkel bőven el van látva és a fürdőzők rendelkezésére áll. SZÍ!%[1.4 Z- m íÍHor Május 21. kedd este 7 órakor: A MOSOLY ORSZÁGA Május 22.. szerda, este 7 óra: KISPOLGÁROK Május 23. csütörtök, este 7 ó.: A MOSOLY ORSZÁGA Május 24., péntek, este 7 óra: ÓCSKAVAS NAGYBAN (Bemutató előadás). Május 25., szombat, este 7 ó.: ÓCSKAVAS NAGYBAN Május 26.. vasárnap d. c. fél 11 órakor: A MOSOLY ORSZÁGA Május 26., vasárnap este 7 ó.: ÓCSKAVAS NAGYBAN A Szigligeti Színház előadásai után autobus? a város minden részébe Jegyek kaphatók vasárnap és hétfő kivételével fél 10—1 óráig a szervező irodában, Kossuth tér s Telefon; 23—00 és a szín­ház pénztáránál vasárnap 10— 12-ig és hétköznap d. u. 16 h­SF0BT3B 1 udósitónk jelenti a labdarúgó NB 11-ről Nagyszerű játék, bravúros győzelem! Szolnoki MÁV—Diósgyőri VTK 2:1 (1:1). Szolnok, Városi pálya, 3 000 néző. Vezette: Gsre, Buda­pest (Windischmarm Vác, Vazur Békéscsaba). Szolnoki MÁV: Cselényi — Sándor. Faokelmamn, Ke­gyes — Lazányi, Fehérvári — Tóth, Csábi, Horváth, Dobos, Iván. Edző: Kolláth Ferenc. DVTK: Tóth — Deák, Pau- lás. Jakobi — Pesti, Gyurik r— Bujtor, Csányi, Török, Szi­geti, Matisz. Edző: Steiner János. Góllövők: 21; percben Csábi, 45. percben Bujtor, 64. percben Csábi. A két csapat eddigi ered­ményei: Különösen a MÁV tavalyi ingadozó formája alapján csak kevesen voltak, akik hazai győzelmet remél­tek ezen a találkozón. A né­zősereg nagyobb része már egy döntetlent is komoly si­kernek és szép eredménynek számított. A szolnoki fiúk azonban olyan lelkesedéssel, fáradhatatlan győzniakarás- sal vetették be magukat a küzdelembe, hogy a nagysze­rűen játszó ellenfelet is meg­lepték és teljesen megérde­melten nyerték az értékes bajnoki pontokat. A forró koradélutáni nap­sütés, a felhősödés után eny­hült és a mérkőzés kezdetére nagyszerű tavaszias időben került sor. Diósgyőr kezdett és az első labdát Cselényi „lehúzta’’. Már az első per­cekben kitűnt, hogy a szol­nokiak nem adják meg egy­könnyen magukat. A szemre is szép és veszé­lyes DVTK-akciókat sűrűn szakítják meg a hazaiak le­futásai. A csatáraink ezúttal maguk mentek a labdáért, meg is kavarták a vendégek védelmét, de igazi gólhelyzet nincs, mert az utolsó pillanat­ban hiba csúszik az akciókba. Feltűnő, hogy a szolnoki csa­társor még a 16-osról sem szánta el lövésre magát, míg a vendégek minden lehető helyzetből lőnek. Az első nagy helyzet Szigeti előtt adódott a 10. percben, de fölé lő, a másik veszélyes lövést Cse­lényi kitűnő reflexszel kiü­tötte. Az első negyedóra után mindjobban belelendült a szolnoki gárda és Pauläs csak sarokrúgás árán tudott menteni. A 21. percben az egyik támadás után Horváth át­adását Csábi kapásból a hálóba vágta 1:0, Óriási az öröm a szolnokiak­nál! Diósgyőr látva, hogy en­nek fele sem tréfa, óriási haj­rába kezdett, de a MÁV- védelem hősiesen küzdött; Az egyik lövést Cselényi kiejtet­te és Fackelmann rúgta ki a már-már gólba tartó labdát. A következő támadásnál a felső sarokléc mentett. A szol­noki csatársor is jól harcolt és Tóth pendített lövését alig tudta fogni a DVTK kapusa. Már-már vége a félidőnek, amikor az utolsó másodpercekben mégis egyenlített Diósgyőr. A balszárny támadása után váratlan keresztlabdát ka­pott Bujtor. aki egy sikeres csel után az ellenkező sa­rokba lőtt 1:1. A védők kissé elméláztak. Szünetben a női váltófűtés szórakoztatta a közönséget. A második félidőre néjni szo­rongással, de igen nagy el­szántsággal vonult ki a MÁV együttese. A nézőtéren is ha­talmas izgalom lett úrrá. Az első percekben Szolnok tá­madott, Csábi és Iván. majd Tóth lövését védi a vendég­kapus. A 10. percben Diós­győr pár percre beszorítja a MÁV-ot és a gól a levegőben lóg, de a nagy lelkesedéssel játszó védelem mindent men­tett. Amint a nyomás alól fel­szabadult a csapat, igen ve­szélyesen rohamoz. Minden labdán rajta vannak a szol­nokiak, a diósgyőri védelem kapkodva védekezett és több sarokrúgás és büntető volt a javunkra. A 19. perc­ben mintegy 25 méterről rúg büntetőt Horváth. A DVTK nem állt sorfalat és a nagyerejű lövést a kapus kiejti. Csábi ott terem és éles szögből az ellenkező sarokba lő 2:1, Ami ezután következik, az lélegzetfojtóan izgalmas és ritkán látható változatos küz­delem volt. Diósgyőr óriási iramban vezette támadásait és a szolnokiak egymást fe­lülmúlva védekeztek és tá­madtak.- A nézőtér pillanaton­ként morajlott fel, vagy haj­rázott egy-egy akció láttán. A szolnoki csapat az utolsó 20 percben mutatott nagyszerű, hősies játékával megadásra kénysaerítette a bajnok- csapatot és elfeledtette min­denkivel a tavaszi forduló né­hány keserű pillanatát. A 30. percben Bujtormak még volt egy óriási helyzete, de egy pillanatra elvétette a labdát és Cselényi macskaugrással megszerezte. A feszült légkörben a 35. percben Jokabi megsértette a játékvezetőt, — kiállították. Ettől kezdve Diósgyőr még idegesebben játszott és csak némi szerencsével kerülték el az újabb gólt. A SZOLNOKI CSAPAT ezen a mérkőzésen példamu­tató lelkesedéssel, győzni- akarással olyan játékot mu­tatott be, amellyel a mezőny bármelyikének méltó ellen­fele lehet. Az együttes legna­gyobb dicsérete, hogy e ra­gyogó eredményt nem egyéni teljesítménnyel, hanem az egész csapat fáradhatatlan, önfeláldozó összmunkájával érte el. A szurkolótábor oly régen várta a csapattól az „ilyen’1 játékot, boldogan biz­tatta az együttest és kissé megnyugodva: a szebb jövő reményében távoztak a baj­noki idény egyik legszebb mérkőzéséről. A DIÓSGYŐRI csapat iga­zolta, hogy a baj nokság meg­nyerésével jogosan léphet fel­sőbb osztályba. Minden játé­kosa kitűnően képzett. Ha já­Tudósitóink fel antik, a sportpályákról rT VTT» »TTTTVTTTTTTTTt A labdarúgó 1MB lil-ba jutásért Szolnoki Vasutas — Karcagi Hunyadi 3:1 (2:1). Szolnok, Va­sutas pálya, vezette: Pálinkás. Szolnok: Bíró, — Istváni, Szabó M. , Szabó L. — Palotai, Grámán, Tarosa, Tóvizi, Horváth, B. Nagy, Simon. Karcag: Kónya — Pallagi, ‘Fodor, Pacur — Bihari, Székely — Csin­talan, Káldi, Bóta, Zsíros. A két csapat küdelme közepes színvo­nalú volt. Az első 20. percben a vendégek fölényt harcoltak ki. A hazai csapat csatársora nem tud­ta támadásait kibontakoztatni, a karcagi védelem lelkes és hatá­rozott játéka miatt. A vendég­csapat Zsíros révén a 17. perc­ben megszerezte a vezetést. A gól nem fokozta a karcagiak lel­kesedését, hanem inkább elbiza- kodottá tette. A 25. percben a vendégek ellen a játékvezető büntetőt ítélt, azt Tóvizi a sor­fal felett 16 méterről a jobb felső sarokba emelte. Ezután a hazai csapat vette át a játék irányítá­sát. Egymásután vezették táma­dásaikat. Szögletrugásból B. Nagy fejese a kapufától pattant ki. majd Grámán sarokra tartó lövését Kónya csak szögletre tud­ta menteni. A 34. percben a kapu előtti tömörülésnél a ll-es pont táján Palotai elé került a labda, aki az üresen hagyott bal sarok­ba lőtte a hazaiak vezető gól­ját. A második félidőben a hazaiak fölényt harcoltak ki és irányítot­ták a játékot. A vendégek is ve­zettek néhány támadást, de az nem jelentett veszélyt a vasuta­sok kapujára, játékuk szív és lé­lek nélküli volt. A vasutas csa­pat további lelkesedésének ered­ményeként a 25. percben Tarcsa 20 méteres lövéséből megszerezte a harmadik gólt, s ezzel beállí­totta a végeredményt. A vasutasok lelkes játékukkal megérdemelten szerezték meg a bajnoki pontokat. Jók:'Istváni, Palotai, Grámán, Tóvizi, illetve: Kónya, Pallagi, Fodor. L.I. Szolnoki Kinizsi—Martfűi MSE 5:0. (2:0). Szolnok, Városi pálya. Kinizsi: Benedek — Molnár, Ka­rácsonyi. Csák, — Gyetvai, Kiss, — Bíró, Gyémánt, Szekeres, Sza­bados, Sokvári. MSE: Csendes —■ Papp, R. Se­res Pál — Munkácsi, Gazsó. — Bóka. Mezőteleki. Mikus, Burgel • Hatalmas iramban kezdődött a játék. Az első félidőben a szél­től támogatott Martfű erősen tá­madott. Több helyzetet is terem­tettek, de csatáraik nem tudták kihasználni a helyzeteket. Az el­ső 20 perc után a Kinizsi vette át a játék irányítását és előbb Gyé­mánt, majd Szabados góljával 2:0-ás vezetésre tettek szert. A második félidőben a szél is a Ki­nizsit támogatta és így Bíró gól­jával 3:0-ra növelték előnyüket. A gól után a 25. percben a mart­fűi Mikust a játékvezető sport­szerűtlenségéért kiállította. Ek­kor Seres ment előre középcsa­tárnak, de ez csak arra volt jó, hogy a Kinizsi további gólokat érjen el. Góllövők: Gyémánt, Szabados. (2), Bíró, Szekeres. — Jók: Karácsonyi, Gyetvai, Kiss. Gyémánt, Szabados, illetve: Papp R. Gazsó, Mikus. H. I. * Szolnoki MTE — Tiszakécske 2:1 (2:1), Tiszakécske. Vezette: Lesán (Klimon, Kálmán). Tiszakécske: Parádi — Bagi. Rácz, Sántha, Hlaváos. Uzsovics II. — Uzsovics I., Varga II., Var­ga L, Zámbori, Kosa. Szolnoki MTE: Heimreic — Tö­rök, Vörös, Kurucz — Csaba, Dar- gai, — Willischt, Sagát, Csépe, Cs. Farkas, B. Simon. A kécskeiek szép számmal jöt­tek ki a mérkőzésre, ugyanis visszavágásra készültek a Szol­nokon elszenvedett vereségért. — Változatos játékkal indult a mér­kőzés, s már a 2. percben Hla- vács 16 méterről küldött szabad­rúgását kellett Helmreichnek vé­deni. Az 5. percben Willisch a jobbszélen elfutott, de a szépen beívelt labdát Csépe mellé rúg­ta. A 12. percben megszületett az MTE első gólja. Willisch, Sa­gát, Csépe összjáték után utóbbi védhetetlenül lőtte a hálóba, i:ö. Az MTE ezután szebbnél szebb támadásokat indított. A 20. percben Willisch gyönyörű be­adását Parádi bravúrosan védte. A 23. percben Willisch átjátszva a kécskei védelmet egyéni teljesít­mény után hatalmas gólt lőtt. 2:0. A 35. percben szépíteni tudott a Tiszakécske. Varga I. 20 méteres szabadrúgása a balfelső sarok­ban kötött ki. 2:1. A gól után a kécskei csapat kissé feljött, de Uzsovics I. a negyvenedik perc­ben magasan a kapu fölé küldte a labdát. Szünet után minfha szárnyakat kapjak volna a kécs- ke^ek. Rohamozták az MTE ka­muját. de a véd^V^m T<>in,e"7a1 sz­élen minden támadást megakasz­tott. A 4. perben Dargai 20 méte­res bomba, szabadrúgása a ka­pufáról vágódott vissza. Az 5. percben a kécskeiek az 5-sön sza­bálytalanságot követtek el. — A büntetőt Willisch mellé lőtte. A 18. perctől a kécskeiek határta­lan lelkesedéssel támadtak, de az MTE védelme mindent hárí­tott. A hazaiaknak több szabad­rúgáshoz is jutottak, de Zámbori lövését Helm reich védte. A kécs­keiek nagy harcot indítottak az egyenlítésért, támadásaik azon­ban nem vezettek eredményre. — A 35. percben Willisch, hosszan szöktette magát így a kínálko- kozó helyzet elmaradt. Nagy küzdelmet vívott a két csapat. A játék alapján az MTE megérdemelte a győzelmet. Gól­lövők: Csépe, Willisch. illetve: Varga I., Jók: Vörös, illetve: Varga I., Parádi, Zámbor. P. I. * Ujszászi Vasutas — Kunhegye- si Hunyadi 1^0. (1:0). Ujszász. — Vezette: Höfflinger. Az ujszászi- ak a következő összeállításban vették fel a küzdelmet: Kelemen — Kovács. Tóth, Pataki, — Nagy, Király. Molnár, Ungi, Bakó, Iva- nics. Kővári. Alacsony színvona­lú, csapkodó játék alakult ki a két csapat találkozóján.? 'Mind­két csatársor előtt volt gólhely­zet, de nem tudták azokat ki­használni. Góllövők: Kővári, il­letve: Szalai (11-esből). M. I. Mezőtúri Honvéd — Jászberé­nyi Lehel 2:0. (0:0). Jászberény. Vezette: Horváth L. A jászberé­nyiek az alábbi összeállításban léptek pályára: Mészáros — Fe­hér. Mucza, Nagy, Gere, Flidesz, — Gondos, Pótári, Kiss, Sebes­tyén. Szigeti. Végig a hazai együt­tes játszott fölényben, de csa­tárainak nem sikertilt semmi. — így fölényüket nem tudták gólra váltani. Az első gól a második félidő 75. percében egy 18 méte­res szabadrúgásból esett. Majd a második gól a 9. percben sarok­rúgásból született meg. A vendé­gek az egész játékidő alatt 5—6 emberrel is védekeztek és így £ a jászberényiek támadásait min­den esetben semlegesíteni tudták A helyzet alapján a hazaiak az e*vjk pontot megérdemelték ^0i- na. K. L. * Törökszentmiklósi FC — Jász- ■apá.ti Vasutas mérkőzés elmaradt. me»-t a jászapátiak nem jelentek meg. téktudásuk megfelelő harc­készséggel és lelkesedéssel is párosul, méltóképpen képvi­selik a vidék sportját az NB I-ber is, A játékvezető hárma* ki­tűnőéin működött. H. Gy. KELETI CSOPORT A bajnokság állása: Diósgyőr BVSC KISTEXT Bp. Spart. Debrecen Kecskemét Szolnok Miskolc Salg. SE özd Pereces Békéscsaba 30 Bp. Meteor 29 Pestmí ~Di 30 Nagybátony 30 Eger 30 30 21 4 30 18 7 30 17 5 30 14 11 30 16 6 30 14 8 30 13 8 29 11 10 30 9 30 9 30 11 5 85 5 56 8 65 5 59 8 45 8 46 9 67 8 33 8 13 33 8 13 39 4 15 35 3 18 39 5 16 33 8 16 29 6 19 38 9 18 34:; :24 46 :20 43 :40 39 :42 39 :31 38 32 36 :52 34 30 32 :40 26 :49 26 :62 26 53 21 :55 21 :55 20 :67 16 84 15 SZOLNOKI MÁV ÜTTÖRÖ — DIÓSGYŐRI VTK ÜTTÖRÖ 4:2 (2:2). Barátságos bemutató mérkőzés, vezette: Rékasi. MÁV: Balázs — O r szósz ky, Nagy, Luzsányi — Karkecz, Bánhidi — Debreceni, Bagi, Mal- gai, Csordás, Baranyó. Vezető: Lovászi, Csősz L. DVTK: Kovács — Dudás, Kramposzky, Tárnái Bihari, Szitka — Szikora, Vertig, Magyar, Balázs, Balogh. Vezető: Balogh Sándor. A ^legifjabbak“ találkozója szép játékot és nagy közönségsikert hozott; Különösen a kisebb gyerekekből álló diós­győri csatársor technikás, ötle­tes játéka tetszett. A szolnokiak erőfölényben voltak és bizto­san nyerték a mérkőzést. Góllö- vők: Bagi, Csordás (2), Debre­ceni, ill.: Magyar és Bánhidi (ön* gól). Nagy kár, hogy Szolnokon az egészséges utánpótlás neveléssel a többi csapat nem törődik és így a MÁV úttörő együttese ellenfél hiányában nem fejlődhet kielé­gítően. A későbbiekben ezt a vá­ros labdarugó sportja sínyli majd meg. H. Gy, Vízilabda NB I. Isméi értékes győzelem­mel tért haza a Szolnoki Dózsa a fővárosból Szolnoki Dózsa — Bp. Vasas 3:2 (2:1). Sportuszoda, 1200 néző, ve­zette: Somóczi dr. Szolnok: Boros, — Hasznos I.; Brindza — Pintér — Kanizsa, Hasznos II.,* Konez. Edző: Goór István. Bp. Vasas: Győrffy, — Demjén dr. Markovits — Szalay II. — Kiss, Szívós, Vitális. Edző: Bozsi Mihály dr. A gólok sorrendje; Hasznos II., Vitális, Pintér (4 mé­teresből), Markovits (4 méteres- bői), Kanizsa. Meg kell jegyezni, hogy a Szövetség az utolsó pil­lanatban szombaton leigazolta Markovitsot és Győrfit a Vasas­hoz és ezzel a két kiváló játékos­sal igen megerősödött a fővárosi együttes. A Vasas olyan taktikával ját­szott, hogy Marikovitsot állította Hasznos II. lefogására, azzal, — hogy támadásokat is kezdemé­nyezzen. Ezt az első félidőben elég jól mégis oldotta, bár egy­szer sikerült Hasznos II-nek el­úsznia őrzője mellől és gólt el­érni. Mindkét csapat szoros em­berfogással játszott és így döntő­en egyik csapat sem tudott fö­lénybe kerülni. A második félidőben is kemény küzdelem alakult ki. A szolnoki­ak erőteljesebben törtek kapura és többet kezdeményeztek. Meg­találták a Vasas védelem réseit. A szolnoki védelem kiválóan ol­dotta meg feladatát. Boros nagy­szerű formában védett. Hasznos I. pedig kiválóan semlegesítette Szívóst. Ezt igazolja az is, hogy Boross egyetlen Szívós lö­vést sem volt kénytelen védeni. Végeredményben a Dózsa megér­demelten szerezte meg a győzel­met jelentő két bajnoki pontot. A szolnoki védelem legbizto­sabb pontja Boros volt. Utána Hasznos I. következik. A Vasas lendítője Markovits volt. Sokat vállalt magára. Kissnek voltak még ügyes megmozdulásai. A Dam an oh Rádió május 2l-i műsora. Hírek. — Sport. Jászberényi ké­peslap. —- Nők ötperce. — Szolno­ki építkezések. — Látogatás a tur- kevei Búzakalász Tsz fürdőtele­pén. — Szolnoki Damjanich Rá­dió a 223 méteres középhullámon» Műsoradás 18 óra 10 perctől lf> óráig. riSZA VIDÉK A Magyar Szocialista Munkáspárt Szolnok megyei elnöksége és a Megyei Tanacs »apja Felelős kiadó: Kálmán István Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok, Malinovszki u. 19. Felelős nyomdavezetői Mészáros Sándor