Tiszavidék, 1957. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

1957-05-07 / 105. szám

l'TktmMék^ SPORTTÁ Tudósítóink jelentik a sportpályákról A labdarúgó NB III-ba jutásért SZOLNOKI VASUTAS — TÜ- KOKSZEM MIKLÓSI FC 2:1(0:11) Törökszentmiklósi vezette: Ákos. szolnoki Vasutas: Donka — Sza­bó 1., Szabó II., Tóvizl — Palo­tai, dámán — Tarcsa, Szuro- vecz, Horváth, 13. Nagy, Simon. Törökszentmiklósi FC: Czeglédl — Fábián. Kosa, Rácai — Kenye­res, Halók — Darvasi, Karakas, Szakáll, Kríston, Haik. Az első félidőben a széltől kissé támoga­tott Vasutas irányította a játé­kot. Végig többet támadtak a szolnokiak, minden labdán rajta voltak. A TFC csak ritka lefu­tásokkal kíséilelezett. A szolno­ki támadásoknak ebben az idő­szakban egy kapufa volt az eredménye. A második félidő­ben már a második pereben megszerezte a 'vezetést a ven­dégcsapat. Egy elöreadott labdát a hazai védők röviden hárítot­tak és B. Nagy az üres kapuba emelte a labdíi. Továbbra is a vendégek támadtak és egy ér­vénytelen gólt értek el. Ezután a helyiek is lejöttek és mintegy 10—15 percen át rohamozták a szolnoki kaput. Ennek eredmé­nyeként a 31. percben Szakáll messziről küldött, jól eltalált lö­vése Ilonka kapujának jobb fel­ső sarkában kötött ki. A TFC lendülete azonban hamar lelo­hadt és ezt a vendégek kihasz­nálva ismét feljöttek. A 35. perc­ben szép adogatás után Simon elhúzott védője melleit — és 5 m-ről a hálóba lőtt. Ezzel beállí­totta a 2:l-es végeredményt. Jók: Szabó II., Palotai, B. Nagy, Si­mon, ill.: Kosa, Karakas, Sza­káll, —E—I— SZOLNOKI 1MTE — KARCAGI HUNYADI 2:1 (1:0) Szolnok, vá­rosi pálya, vezette: Gellért (Bé­késcsaba). MTE: Helmrelch — Török, Vörös, Kuruc — Casaba, Uargai — Cseh, Csépe, • Willisch, Sagát, Simon. Karcag: Balogh — Pallagi, Fodor, Paczur — Káldi, Pajti — Csintalan, Bóta, Vona, Zilahy, Zsíros. Erősen borús, hűvös Idő ellenére szépszámú közönség előtt játszották a mér­kőzést. Kezdés után rögtön az MTE lépett fel támadólag. VVil- lisch már a második percben el­futott a jobbszélen, de beadását a karcagi védelem nagyszerűen hárította. A 10. percben a ven­dégek is kezdtek feljönni, de Csintalan nagy erővel kapu fölé lőtt. Ezután az MTE teljesen be­szorította ellenfelét, de a karca­gi védelem Baloghal az élen jól hárított. A 14. percben megszü­letett az MTE vezető gólja, Wil­lisch kicselezte a karcagi védel­met és a hálóba lőtt, 1:0. Né­hány helyzete ezután a vendé­geknek is adódott, de Vona ka­pu mellé IBtt. A 30. percben is­mét MTE támadás alakult ki, de Willisch nagyerejű lövését Ba­logh nagyszerűen védte. Szünet nem esett, bár mindkét kapu előtt adódlak helyzetek, de a csatárok tehetetlénsége miatt eredmény nem született. A má­sodik félidőben a martfűieknek sikerült megszerezniük a veze­tést, amit gyors ellentámadással a vendégek kiegyenlítettek és nem sokkal később egy sarok­rúgásból keletkezett kavarodás­nál a vezetést is sikerült a ven­dégeknek megszerezni. Már úgy nézett ki, hogy a vendégek győztesen hagyják el a játékte­ret, amikor 30 méteres szabad­rúgásból a martfűi Mikus zsi­nórlövésével szemben a jászbe­rényi Mészáros tehetetlennek bizonyult. Az utolsó percekben Martfű fergetegesen rohamozott és Mészáros nagyszerű védései­nek köszönhette a jászberényi együttes, hogy az egyik pontot meg tudta menteni. Góllövök: Mikus, Hontl. HL: Gondos, Szi­geti. Jók: Seres, Mikus, Purger, UL: Mészáros (a mezőny leg­jobbja), Gondos, Sebestyén. — L. J. — TÖRÖKSZENTMIKLÓSI VASAS —KUNHEGYES 1:0 Kunhegyes, vezette: Kiss. A Törökszentmik­lósi Vasas a következő felállítás­ban lépett pályára: Papp — Bí­ró, Balázs, Tóth II. — Mihók, Szabó — Pató, Kis I., Pintér, Fekete, Kiss H. A végig erős­iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó Vasas szeren­csés győzelmet aratott. Mindkét csapat kiválóan játszott. GólIÖ- vö: Pintér. — P.—S.— TISZAKECSKEI FC — MEZŐ­TÚRI AFC 2:1 (1:0) Tiszakécske. Vezette: Horváth. A mezőtúriak az alábbi összeállításban vettek fel a küzdelmet: Baranyi — Czikkely, Török, Veres — Kol- busz, Takács — Nagy, Gombás, Magyar, Tóth, Papp. Élénkiramú játék alakult ki a két csapat ta­lálkozóján. A hazaiak kemény belemenős játéka nem ízlett a vendégeknek. — A játékvezető Czikkelyt és a hazaiak balszélső­jét az első félidő 10. percében kiállította. A 30. percben pedig Takács talpalása miatt a 11-es pontról egyszerű szabadrúgást ítwt, amit a hazai csapat balösz- szekötője a hálóba vágott.,. A második félidőben a vendégcsa­pat fölénybe került és Gombás a 32. percben egyenlített. Ezután is a mezőtúri csapat volt fölény­ben, már úgy látszott, hogy a győzelmet is megszerzi, mégis a 89. percben éles szögből sikerült a győzelmet megszerezni a ha zaiaknak. Jók: a hazaiak jobb­fedezete, középhátvédje illetve: Baranyi, Veres. — M. z. — * M^EG Y U i vnÜA&tíl j után már az első percben az 1. Mfűi MSE 6 4 1 1 9: 6 9 1. Szó. MTE 6 5 _ 1 16 : 6 10 MTE szögletrúgáshoz jutott, de 2. Tm. Vasas 6 3 2 1 8: 4 8 2. Japáti Vas. 6 3 2 1 11: 7 8 Balogh szépen hárított. Majd a 3.* Szó. Kinizsi 6 3 1 2 21: 7 7 3. Karcagi Hu. 6 3 — 3 10:10 6 3. percben Fodor 20 méteres sza­4. Jber. Lehel 6 2 2 2 10:10 6 4. Tiszakécske 6 2 1 3 10:10 5 badrúgása szállt kapu fölé. A 6. 5. Mturi Honv. 6 2 1 3 7: 3 ö 5. Mturi AFC 6 2 2 2 6: 7 6 percben egyenlítettek a karca­6. Ujsz. Vasút. 6 2 1 3 6:11 5 6. Szó. Vasút. 6 2 1 3 10:17 5 giak. Fodor váratlan nagy erő­7. Kh. Huny. 6 1 5 6:21 2 7. Tmikl. FC 6 1 — 5 7:13 2 A kosárlabda AB I és AB 11-ért Hatalmas kiíztíe.emben balszeiencsével maradt a.u< a Meteor női csapata MINDKÉT MÉRKŐZÉSÉT MEGNYERTE a SZOLNOKI MÁV FÉRFI CSAPATA SZOLNOKI MÄV-BP. ORVOS- EGYETEM 69:47 (30:32) férfi, NB. II. Vezette: Pásztói—Szilágyi Szolnoki MÁV: Verderber, Do­bos — Serman — Samu, Káplár. Csere: Deák, Frizi, Czukrász. — Edző: Tompa Mihály. — Orvos- egyetem: Andreskó, Vertergori — Dávid — Vilpákai, Kondor. Csere: Lehel, Ivan, Kamer. Ed­ző: Kovács József. Nem valami jó előjelekkel kez­dődőit a MÁV számára ez a mér­kőzés, mert 12 óra helyett fél ll-re hozták előre. ErrőL az idö- pontváltozúsról a játékosok zö­me nem tudott és így féld volt, hogy nem tudnak kiállni. Azon­ban a- játékosok korábban ér­keztek ki a tornaterembe, így nem volt semmi baj. Az Orvosegyetem csapata ta­lálta fel magát először jobban, s néhánypontos vezetésre tett szert. Később a MÁV is bele lendült, azonban az első félidő eredményét megfordítani már nem tudta. A második félidőben hatalmas iramot diktáltak a szqlnoki fiuk és lendületes já­tékukkal. valamint pontos dobá­saikkal megérdemelt 22 pontos győzelmet arattak. — Kosárdobók: Verderber 14, Serman 42, Dobos 11, Samu T2, Deák 10, Káplár 8, Czukrász 2, illetve: Vemergori 18, Vilpákai 12. BP. MTK — SZOLNOKI ME­TEOR 37:34 (21:19) NB. 1. női. — Vezette: Szilágyi—Pásztor. Bp. MTK: Mátayné, Fridler — Kovács — Mogyorósi, Gálosi. Csere: Vida, Tóth, Antal. Edző: Király Ede. — Szolnoki Meteor: Deák E„ Pataki — Fodor— Hor- váthné. Pintér. Csere: Matko vies, Bohati, Ilegman, Deák I. Edző: Horváth János. A szépszámú nézőközönség nem számított arra. hogy izgal­mas. szoros küzdelemnek lesz- szemtanúja. — Sokan előre el­könyvelték. hogy a bajnokcsa­pattal szemben az újonc szolno­kiaknak nem sok keresnivaló­juk van és így az MTK nagy pontarány ú győzelmét várták. Azonban ez nem következett be, sőt a látottak alapján a Meteoi győzelmet arathatott volna. Kezdésnél az MTK-hoz kerüli a labda, amelyből kosarat szer­zett. A következő támadásnál a Meteor válaszolt és így haladt az eredmény fej-fej mellett, egé­szen a félidő végéig. A második félidőben továbbra is lelkesen védekezett és jól támadott a Meteor, sőt a befejezés előtt néhány perccel 2 pontos véze- tésre tett szert. Ekkor egy tiszta, és ártatlan szerelést az egyik játékvezető szabálytalannak mi­nősített, büntetőt üélt és Deák Erzsébet a kipontozás sorsára jutott. Ügy nézett ki, hogy ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. De nem ez következett be, hanem a Meteor továbbra is lelkesen támadott és több percen keresz­tül egyenlő volt az eredmény. A befejezós előtt két perccel az MTK ért el kőtárát, 2 pontos vezetéshez jutott és most már labdatartásra rendezkedett be A Meteor fiataljai hiába kísér­leteztek, hogy megszerezzék a labdát, nem sikerült. A befeje­zés előtt egy perccel Pataki szándékos személyi hibát véteti a labda megszerzéséért, amely­ből Mogyorósi egyet értékesített. A büntetődobás után ismét lel- késén támadott a Meteor, de a hátralévő 30 másodperc alatt már nem tudta megfordítani a mérkőzés sorsát. Kosárdobók: Mátayné 13, Mo­gyorósi 8, Fridler 6, Kovács 4, illetve: Deák F. 11. Pataki 11, Horváthné 6, Fodor 6. SZOLNOKI MÁV — BÉKÉSI MAv TE 6-5:44 (19:28) férfi, ve­zette: Szilágyi II.—Samu. Szolnoki MÁV: Czulcrász, Szó- kodi — Dobos — Frizi, Deák. - Csere: Himer, Hajdú, Káplár. Verderber. Edző: Tompa Mihály. Békési MAV TE: Tar, Borbély — Gyöngyösi — Kutyik. Már­ton. Csere: Pákosdi, Kiss, Lip- tÁk, Pálfalvi, Gerei, Papp. Edző* Andor István. A mérkőzés a békésiek meg­lepetésszerű támadásaival kez­dődött. melynek következtében rövid idő alatt 10 ponttal elhúz­tak. A szolnoki fiúknak ebben a. játékrészben nem s5kerüli semmi sem, támadásaikban nem volt átütő erőj azokat ^ lassan körülményesen szőtték. így a békésiek megtartották 9 pontos előnyüket. A második félidőben mintha kicserélték volna a Szolnoki MAV-ot. Támadásaik roppant gyorsak és eredményesek vol­tak. A második félidő közepétől a békési csapat nem bírta az iramot, visszaesett és több eset­ben a szolnoki fiúk tetszés sze­rint érték el kosaraikat. A mér­kőzés irama a második félidő­ben hatalmas v<5lt, amire legjel­lemzőbb, hogy a 7. percben még a Békési MÁV vezetett 6 pont­tal, a 11. percben már viszont a szolnoki fiúk előnyüket 7 pontra növelték. — Végeredményben a Szolnoki MÁV megérdemelten aratott 21 pontos győzelmet. Kosárdobók: Himer 29, Káp­lár 25, Frizi 4, Deák 3, Verder­ber 2, Hajdú 2, illetve: Tar 17, Kutyik 10, Márton 9, Borbély 5. Tudósítóink jelentik a vasárnapi sporteseményekről BIRKÓZÁS: Kevés induló, de heves küzdelem jellemezte a Keleti kerület birkózó bajnokságát." Vasárnap a Járműjavító Kultúrtermében rendezték meg Keiet-Magyarország II. osztályú felnőtt szabadfogású birkózóbajnokságát. A ver­senyen csiupán három sport­kör képviseltette magát. A csekély indulói létszám elle­nére heves küzdelem jelle­mezte az egyes párok verse­nyét. Részletes eredmények: Lepkesúly: 1. Farkas (Szol­noki MÁV). Légsúly: Nem volt induló. Pehelysúly: 1. Ivanovics (Szolnoki MÁV), 2. Vass (Debrecen), 3. Kalmár (Deb­recen). Könmyűsúly: 1. Balyi (Szol­noki MÁV), 2. Ver« (Szolno­ki MÁV). 3. Ispán (Debrecen). Váltósúly: 1. Bíró (Szolnoki MÁV), 2. Kádár (Debrecen) 3. Kálmán (Debrecen). Középsúly: 1. Győri (Szol­noki MÁV), 2. Porcsin (Deb­recen). Félr.ehézsúly: 1. , Széki (Szolnoki MÁV), 2. Szilágyi (Békéscsaba). Nehézsúly: 1. Kiss (Szolnoki MÁV). VÍZILABDA: Javuló formában játszott a Szolnoki Honvéd. Szolnoki Honvéd—Tatabá­nyai Bányász 4:3 (2:1) Szol­nok; Damjanich-uszoda, ve­zette: Kocsis. A tartalékosán kiálló tata­bányai csapat ellen biztosan győzött a szolnoki együttes. A mérkőzés nem volt ugyan magas színvonalú, azonban a szolnoki fiúk lényegesebben jobb teljesítményt nyújtottak, mint ellenfelük. A Bányász kérésére még egy harmadik hannadot iá játszottak a cse­kélyszámú nézőközönség előtt. A Honvéd góljait: Herbály Csiszár, Gallov és Kiss sze­rezték. Jók: Horváth TI.. Hor­váth I.. Szarvas. Ratkai. Szolnoki MÁV — Tatabá­nyai Bányász 5:4 (3:3) ifjú­sági mérkőzés, Szolnok, Dam­janich-uszoda. A nagy küzde­lemben megérdemelt győzel­met szereztek a szolnoki fia­talok. —B—O— TEKE: Szolnoki Vasutas—Kecske­méti Vasas. Kedden délután 15 órai kezdettel kerül sor a Szolnoki Vasutas, József Attila úti te­kepályáján a két csapat kö­zötti lejátszandó barátságos mérkőzésre. Ez visszavágója lesz az elmúlt hónapban Kecskeméten lejátszott mér­kőzésnek. A tekesport közönsége bizo­nyára jó versenynek és jó eredménynek lesz szemtanú­ja, mivel a vendégcsapatban több országos válogatott ver­senyző és kerettag szerepel. Abádszalók Cibakháza Fegyvernek Jánoshida május május május májú? Jászalsószcnlgyörgy május Jászapáti Jászárokszállás Jászberény Jászdózsa Jászfényszaru Jászjákóhalma Jászkisér Jászlad ány Karcag Kenderes Kisújszállás Kunhegyes Kunmadaras Kunszentmárton Mezőtúr „Dózsa“ május május május rrtájus május május május május május május május május május május május Mezőtúr „Szabadság“ máj. május május május május május május május május május május május május Öcsöd Rákóczifalva Szolnok „V. Cs.“ Szolnok „Tisza“ Szolnok „Millen.“ Tiszaföldvár Tiszaföldvár Tiszafüred Tiszakürt Törökszentmiklós Turkeve Ujszász 0—3 Othello 6—8 Három asszony, 16 éven fel; 6—3 ök ketten 0—3 Szegény szerelmesek krónikája G—8 Cár és ács 6—12 Két vallomás 6—8 Vízkereszt, vagy amit akartok G—3 Döntő pillanat 6—8 Három asszony, 16 éven fel. 6—8 Tiltott szerelem, 16 éven fel. 6—8 Az én felelősségemre 6—8 Csínylevő 6—8 Egy nap a híróságon 16 évf. 6—7 Don Juan 6—8 Vádlottak padján 6—8 Traviata 6—8 Visszaélés 6—8 Riadó a hegyekben 6—3 Matróz 6—8 Holnap már késő 6—8 9-es kórterem 6—8 Halálugrás 6—8 Véres út 6—8 Bakaruhában 6— 8 Csavargó 7— 8 Sas fia 6—7 Mary hercegnő 8— 9 Angyallal nyaraltam 6— 8 Nincs irgalom 7— 8 Gábor diák 6—8 örök éjszaka titka 6—8 Két kapitány 6—8 Idegen utas Rejtvény meefejtések A Tiszavidék április 28-i szá­mában megjelent Móricz Zsig- mondról c. keresztrejtvény he­lyes megfejtése a következő: Harmatos rózsa. Mese a zöld füvön, Csécsén, Tizenöt éve lesz. Hét krajcár, Jóska, Virág, Szarka P&l. „Találja ki“ feleletei a követ­kezők: Három ing egymás felett, Ki­ütéses győzelem, 1879 június 30. Helyesen fejtették meg: Fehér Jánosné Törökszentmiklós, Győ­ző Imre Kunhegyes, Csendes Csaba Szolnok. Az alábbi rejt- vényfejtők a keresztrejtvényt helyesen fejtették meg, csupán a kérdésekre adott válasznál, Móricz Zsigmond születési ide­jénél a hónap és napszámot riem közölték: Szalai Ferenc Kunhe­gyes, Rigó Zoltán Szolnok, Ba­logh Regina Ujszász, Márta Kál­mán Karcag, Szilvászi Eszter Kunhegyes, Búzás Erzsébet Tö­rökszentmiklós. Könyvjutalmat kaptak: Fehér Jánosné Törökszentmiklós, Győ­ző Imre Kunhegyes, Csendes Csaba Szolnok, Balogh Regina Ujszász, Márta Kálmán Karcag. (Vidéki nyerteseinknek a köny­vet postán küldjük el.) A Totó eredménye 18 hét 1. Atalanta-—Torino 2 0:1 2. Bologna—Sampdoria 1 4:2 3. Genoa—Milan 2 0:1 4. Internazion.—Udinese 2 2:3 5. J uventus—Palermo 1 6:4 6. Lanerossi—Spal 1 4:1 7. Lazio—Padova X 1:1 8. Napoli—Roma 2 1:2 9. Triestina—Fiorentina X 0:0 10. Temesvár—CCA 1 2:0 11. Ploesti—H. Bukarest X 2:2 12. Ausztria—Svédország 1 1:0 ’ * Az országos te!njcsapat-bajnok.yigvr t Szolnoki MAV—Szerencsi Kini­zsi 8:4 (6:0, 2:4) Szolnok, MAV és Szerencs, Kinizsi pálya. Ve­zette: Burján, illetve: Szabó. — Szolnoki MAV: Pagonyi, Vörös, Papp, Dedrák. Kalics, Kátai. — Szerencsi Kinizsi: Rizner I., Bu- 'davári, Tóth, Keresztúri, Rizner II., Német. A szolnoki csapat jól játszott és biztosan győzött. — Győztesek: Pagonyi, Vörös, Papp, Kalics. ül.: Keresztúri, Német. Legjobb dobók: Vörös 404, Kalics 390, illetve: Német 395. Keresztúri 391 fa. Szolnoki Építők—Szerencsi Ki­nt isi 10:2 (4:2, 6:0) Szolnok, MAV és Szerencs, Kinizsi pálya. Ve­zette: Tóvizi, illetve: Budavári. Szó. Építők: Dobos, Mókán, Ra­gó, Sarkadi. Auguszt, Magyari. Sze. Kinizsi: Rizner I.. Budavári, Tóth, Keresztúri, Rizner II.; Né­met. Az Építők együttese Szol­nokon és Szerencsen egyaránt fölényes győzelmet aratott. — Győztesek: Dobos, Ragó, Sar­kadi, Auguszt. Magyari, illetve: Budavári. legjobb dobók: Do­bos 435, Masvari és Molnár 388- S88. illetve: Budavári 404, Német r302 fa. Szolnoki Vasutas — Pereces! TK 6:6 (6:0), (0:6) Szolnok, Vasu­tas és Pereces, PTK páiya. Ve­zette: Tompa, illetve: Rajkó. — Szó. Vasutas: Szalai, Bálint, Vigh, Zsíros, Molnár, Balázs. — PTK: Kőhalmi, Mészáros, Béres, Utry, Oravecz, Székely. Mindkét pályán a hazaiak értek el biztos győzelmet. — Győztesek: Szalai. Bálint, Vigh, ill.: Utry. Oravecz, Székely. — Legobb dobók: Vigh 424, Bálint 395, ilL: Székely 411, Oravecz 396 fa. Miskolci Petőfi—Szolnoki Va­sutas 7:5 (5:1, 2:4) Miskolc, Pető­fi és Szolnok, Vasutas pálya. — Vezette: Rajkó, illetve: Tompa. Mi. Petőfi: Jászai I.. Jászai L., Vaskó, Törényessy, Csaba. Kas­sai. Szó. Vasutas: Balázs, Mol­nár, Béres, Bálint, Balogh, Vigh. A miskolciak új, de igen gyenge állapotban lévő pályáján a Va­sutasok nem találták fel magu­kat. Győztesek: Jászai L., Vas­kó. Kassai, illetve: Bálint, Ba­log. (A Jászai J—Balázs mérkő­zés döntetlen lett.) — A legjobb egyéni eredmények: Jászai L. 399, Kassii 388, ill.: Bálint 40G, Vigh 373 fa. Jó, ha ismerjük a szabályokat A sportköri vezetők gyakran hangoztatják, hogy a téli pihe­nők alatt játékosaikat a szabá­lyok ismeretére nevelik, — de gyakran a szurkolókat is. A Fegyvernek—Szolnoki MAV mérkőzésén a szabályismeret hiánya a két pont elvesztését je­lentette a fegyverneki csapatnak. Az első félidő 22-ik percében a játékvezető közvetett szabad­rúgást ítélt a MAV H. javára, amit a csatár egyből kapura rú­gott és a lövésbe a kapus bele­nyúlt, s róla pattant a labda a hálóba. Ha nem nyúlt volna hoz­zá, a játékvezető kirúgást ítél, s az eredmény 0:0 marad, de talán győzhetlek is volna, hiszen a bal- szerencsés gól nem törte volna le a kedélyeket. Tanulság: Ne csak beszéljünk játékosaink szabályismeretének gyarapításáról, hanem minden lehetőséget ragadjunk meg azok képzésére, mert a szabályt isme­rő játékos segíti a játékvezetőt is munkájában, de csapatának is hasznosabb tagja. — án — Idő járás jelentés FAGY VESZÉLY! Várható időjárás kedden estig: tovább tart a felhős, hideg idő. Többhelyen főként délen és keleten még cső, a hegyen hó. Időnkint élénk északi szél. Várható legalacsonyabb hő­mérséklet éjjel nyugaton: mí­nusz egy — plusz kettő, kele­ten kettő — öt, legmagasabb nappali hőmérséklet kedden kilenc — tizenkét fok között. (MTI). % Hirdetmény Közhírré teszem, hogy a szol­noki Városi Tanács 1957 március hó 21-én tartott ülésén 7/1957. szám alatt a piaci helypénzek megállapításáról rendeletet alko­tott. A rendelet a mai nappal ha­tályba lépett és azt a szolnoki Városi Tanács Végrehajtó Bizott­ságának titkárságánál (Szolnok, Kossuth L. tér 9. sz. emelet 112 szoba) a hivatalos órák alatt bár­ki megtekintheti. Szolnok. 1957. május 2. Fodor Mihály sk. Megyei Tanács VB elnök ha tiszavidék A Magyar Szocialista Munkáspárt Szolnok megyei elnöksége es a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: Kálmán István Szolnoki Nyomda Vállalat Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor 125-öS CSEPEL Sziget u. 11. eladó. Szolnok, apróhirdetések) •miTf rTTYYT.TTTTTYTTTTTTYYT Nagy gyakorlattal rendelkező esz terg á lyosoka t felveszünk! SZÁNTÓFÖLD, 6 hold príma, eladó. Szolnok, Úttörő u. 28. GYAKORLATTAL rendelkező manikürözőt keLesünk. Szolnoki. Fodrász KTSZ. KERESEM azt a magas, komoly életfelfogású, jó megjelenésű, inieligens férfi ismeretséget, aki kétéves kisfiamnak szerető édes­apja és nekem hü férjem tudna lenni. Komoly részletes levelet fényképpel együtt kérek a ki­adóhivatalba. „Déli rózsák“ jel­igére. ELADÓ íaállványos szalagfű­rész. 125-os Csepel. Késmárki, Szolnok, Ady Endre u. 76. 100-as CSEPEL motorkerékpár, három sebességes, 125-ös balon- nal eladó. Törökszentmiklós, Mezőgazdasági Technikum. Si­mon. ELADÓ jókarban lévő balkaros cipészgép. özv. Szegedi Kálmán- né, Ujszász, Kossuth Lajos u. 17. ISMERETSÉG hiányában megis­merkedne házasság céljából, csi­nos 30 éves tisztviselőnő, magas hozáiliő férfivel. Leveleket „Fe­hér akácok“ jeligére a kiadóhi­vatalba kérek. KERESEM azt a 45 évtől 55 évig férfi ismeretségét, aki 12 éves kisfiamnak szerető édesapja és nekem hű férjem tudna lenni. Komoly íészletes tevelet fény­képpel együtt a kiadóhivatalba „Tulipán“ jeligére kérek. Fi tetős mr^ál In pó­tlás r/eriui Szolnoki Gépállomás iAAAAAUUAááAAAáiUAiiáUáAá SZS A ÍIA/'mfísor Május 7. kedden este 7 óra KISPOLGÁROK Május 8. szerdán este 7 óra KISPOLGÁROK Máj. 9. csütörtök este 7 óra A MOSOLY ORSZÁGA Bemutató előadás. Május 10. pántek este 7 óra A MOSOLY ORSZÁGA Május 11. szombat este 7 óra A MOSOLY ORSZÁGA Máj. 12. vasárnap este 7 óra A MOSOLY ORSZÁGA A Szigligeti Színház előadásai után autóbusz a varos minden részébe vei kapura lőtt, Helmreich csak röviden tudta kiütni a labdát, mert a befutó Bóta a hálóba lőtte, 1:1. A gól után feljöttek kissé a vendégek, de támadá­saik elakadtak az MTE jóizaró védelmén. A 10. perctől kezdve mindkét együttes nagy Irammal küzdött. A 27. percben feljöttek a karcagiak, de Zsíros lövését Helmrelch szépen védte. A 30. perében Káldi és Willisch össze­csaptak, ami során Káldi Wil­lisch megütötte. A játékvezető mindkettőjüket kiállította. A 43. percben, amikor már úgy lét­ezett, hogy a mérkőzés döntet­len eredménnyel végződik, Dar- gai szépen ívelt szöglctrúgását Csépe kapura fejelte. Balogh a labdát kiütötte, mely Simon elé ■került, aki habozás nélkül a há­lóba küldte, 2:1, — Újrakezdés után Kurucz elfutott és alig lőtt kapu mellé. Ezzel véget Is ért a mérkőzés. A találkozó jóiramú, de közepes színvonalú játékot hozott. Mindvégig a hazai csapat mezönyfölényét mutatta. A kar­cagi együttes lelkesen küzdött, de a látottak alapján az MTE megérdemelte a győzelmet. A csapatból hiányzott a beteg Ba- ricza, valamint a sérült Cs. Far­kas. Góllövők: Willisch, Simon, ül. Bóta. Jók: Kurucz, Török, Vörös, Simon, Uletve: a vendé­gek védelme. — P. I. — SZOLNOKI KINIZSI — UJSZA- SZI VASUTAS 5:0 (2:0) Szolnok, városi pálya, — Vezette: Kristóf (Békéscsaba). A szolnoki csapat a következő összeállításban vet­te fel a küzdelmet: Erdei — Molnár, Karácsonyi, Csák — Gyetvat, Kiss II. — Szabados, Gyémánt, Szekgres, Géczi II., Bíró. Az újszásziak a széltől tá­mogatva elég veszélyesen tá­madtak, de a Kinizsi védelem jól állt a lábán és mindent biz­tosan hárított. Ezután a Kinizsi vette át a kezdeményezést és ipái* az első félidőben Szekeres és Bíró góljaival 2 gólos veze­tést szerzett. Szünet után a szél is a Kinizsit támogatta. A cukor­gyári együttes ekkor döntő fö­lénybe került és Bíró újabb két góljával, majd Gyetvai H-esével biztosan győzött. Góllövök: Bí­ró (3), Szekeres és Gyetvat 11-es- ből. Jók: Karácsonyi, Kiss II., Gyetvai. MARTFŰI MSE — JÁSZBERÉ­NYI LEHEL 2:2 (0:0) Martfű, — vezette: Dudás. Közepes színvo­nalú mérkőzést vívott a két. együttes. Gól az első félidőben A labdarugó NB llí-ba jutásért folyó osztályozok állása I. csoport: n. csoport: