Tiszavidék, 1957. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

1957-05-03 / 102. szám

Tudósítóink jelentik május 1 ünnepi sporteseményeiről Budapesti Honvéd—Jászberényi Vasas 4:3 (1:2) Jászberény, 2300 néző, vezette: Tieger. Budapesti líonvcű: Varga — Kovács, Pa- '.icskó, Solti — Törőcsik, Csákó — Dudás, Machos, Babolcsai, Tí­már, Tichi. Edző: Kiss Gábor. — Jászberényi Vasas: Szatler — Udvarias, — Túri, Schmidt, Bon- czi. Pintér — Rétsági, Simon, Waldeck, Bíró, Kovács. Edző: Kerekes Imre. Az esős, borús idő sem befolyásolta Jászberény sportszerető közönségét, hogy tanúi lehessenek a Vasas SC ünnepi sportműsor keretében megrendezett Bp. Honvéd—Jász­berényi Vasas találkozónak. A mérkőzés elkezdése után már az első percekben támadólag lépett fel a Vasas. A 10-ik percben Bon- czi hosszú kereszt-labdát adott Bírónak, ki azzal elfutott és eles szögből a Honvéd hálójába lőtt. 0:1. Nagy az öröm, minden­kit meglepett a gyorsan beadott vezető gól. Továbbra is lelkesen támadott a Vasas, gyönyörűen adogattak a fiúk és a Honvéd játékosai láthatóan meg voltak lepődve a Vasas szép játékát látva. A 16. percben Bíró megkapta a labdát és beadta Kovácsnak, aki azt menthetetlenül vágta a hálóba, 0:2. A 20. percben ismét nagy helyzet; Rétsági elfut és lövése haj szállal húz el a Honvéd ka­puja mellett. A Honvéd erősített, de a Vasas védelem jól állt a lábán. Mégis a 22. percben Tichi az 5-ösről fölé fejelt. Ismét el­lentámadásba ment át a Vasas. A 30-ik percben Waldeck az üres kapu mellé gurított. A 35-ik, il­letve 38-ik percben Waldeck isr mét fölé, Illetve Rétsági mellé lőtt. A közönség felmoraj lik a Vasas fölényét látva, hiszen már legalább 5 góllal vezethetne a Vasas a látottak alapján. A 42-ik percben egy Honvéd ellentáma­dásnál kavarodás támadt a Va­sas kapuja előtt és Schmidt ön­gólt vét. 1:2. A második félidő­ben az eddig szemerkélő eső erősödött.. Hosszú ideig változa­tos mezőnyjáték folyt. Az 55-ik percben Túri lesérült és elhagyta a játékteret, helyette fegyvesl lépett pályára. A 65-ik percben Waldeck elfutott és a kapust kicselezve l:3-ra növelte a Vasas előnyét. Majd a 75-ik percben Szatler hibájából Tichi volt eredményes. 2:3. Ebben az időszakban a Honvéd többet tá­madott, mely meg is fordította a mérkőzés eredményét. A 80-ik percben Törőcsik révén egyenlí­tettek, 3:3; míg a 83 percben Tichi megszerzi csapatának Szat­ler hibájából a győzelmet jelen­tő gólt, 4:3. Bírálat a mérkőzésről: A jász­berényi együttes nagy akarassal és főleg korszerű sok mozgásos játékával a mérkőzés legna­gyobb részében fölényt harcolt ki. Az első félidő képe, valamint a gólhelyzetekből könnyen. 4—5 gólos vezetést is szerezhetett volna. A második félidő első fe­lében is tovább tartolt a Vasas fölénye és ha a kapus hibájá­ból kapott két gól, illetve ön­gól, valamint Túri sérülése nem következik be, a Vasas könnyű­szerrel meg tudta volna a mér­kőzést nyerni. Góllövők: Tichy (2), Törőcsik. — illetve; Schmidt (öngól), Bíró, Kovács, Waldeck. Jók: Túri, Bonczi, Pintér, Bíró, Waldeck, ill.: Varga, Palicskó, Törőcsik, Babolcsai, Machos. — G. J. — Szolnoki MAV-SZENTLÖRIN­CZI SC 7:1 (4:1) Szolnok, városi- pálya, 400 néző, vezette: Szen­tesi. A május 1-i ünnepségek keretében régi ellenfelével, a Szentlőrinczi AC-nak utódját látta vendégül a Szolnoki MÁV. A szemerkélő eső és a váratlan hűvös szél, a borongós idő sok nézőt elriasztott a sportesemény­ről, de a kellemetlen idő rá­nyomta bélyegét magára a já­tékra is. A mérkőzés közepes iramú és színvonalú játékot ho­zott és mindvégig a hazai csa­pat mezőnyfölényét mutatta. Szolnoki MÁV: Cselényi — Lengyel, Szaszák, Sándor — Fe­hérvári, Lazányi — Ivón, Dobos. Csábi, Makai, Kegyes. Szentlo- rinczi FC: Kocsis — Müller, Torgela I. Turcsányi — Molnár I., Támadi — Barna, Molnár II., Torgela II., Somogyi, Gyeratics, összeállításban futott ki a pá­lyára. A hazaiak már a játék el­ső perceiben friss csatár játékkal lepték meg a vendégeket, sbk akció kecsegtetett góllal, de ez csak a 10-ik percben sikerült, amikor Csábi a tömörült védők között a hálóba lőtt, 1:0. A ven­dégek védekezésre rendezked­tek be. de még így is állandó gólveszély volt, és több ízben csak az utolsó pillanatban men­tett a kapus vagy a kapufa. Né­hány szemre is tetszetős akció után a nagy kedvvel játszó Csá­bi a 20-ik percben 2:0-ra, a 30-ik percben 3:0-ra növelte az előnyt, melyet a vendégek nagy védel­mi munka után 3:l-re szépítet­tek. Az ellentámadás ismét hazai sikert hozott, szép összlátek után Csábi nagy lövése a hálóba kötött ki, 4:1. Ivánnak és Ke­gyesnek is volt jó helyzete, de elkapkodták a lehetőséget. Szünet után a MÁV négy új játékossal jött ki, (Lázár, Ju­hász, Tóth L., Illés) cie ezután még darabosabb leu a csatársor munkája. — Néhány lefutása a vendégeknek is adódott, de igazi gólhelyzetet már nem tudtak kidolgozni. A MÁV mezőnyfölé­nye már nem volt nyomasztó, de mégis gólok születtek, előbb Lazányi jól eltalált lövése a fel­ső sarokba, 5:1, majd Dobos volt eredményes, 6:1. A mindjobban belelendült Lazányi elfutott a jobbszélen és beadását Tóth L. juttatta a hálóba, s ezzel beállí­totta a végeredményt, 7:1. — A mérkőzés vége felé ll-eshez ju­tott a MÁV, de Csábi helyezett lövését védte a vendégkapus. — Utolsó percekben az egyik ven­dég fedezetnek „nézeteltérése“ volt Csábival és a játékvezető kiállította. Az erősen „barátságos“ jellegű mérkőzés nem viselte meg túl­ságosan a szurkolók idegeit. A csapat még mindig tartja „kis­pesti“ formáját, csak itt-ott lát­hatók a javulás jelei. A fiúkon még meglátszott a Meteor elleni durva mérkőzés utómat adványa, ami szintén rányomta bélyegét játékukra. Ellenben örvendetes Csábi és Lazányi nagy játékked­ve. Az NB III.-as csapat nem kényszerítette nagyobb erőfeszí­tésre az együttest. •- H. GY. — * Karcagi Hunyadi — Berettyóúj­falui UFE 3:0 (1:0) Karcag, ve­zette; Uly. a nagy ci deklődéssel várt mérkőzésen a hazaiak így álltak fél: Kónya — Pallagi, Fo­dor, Paczur — Káldi, Pajti —- Csintalan. Bóta, Kovács, Molnár (Zilahi) Zsíros. A nagy szélben nem alakult ki jó játék. A ha­zaiak a szél segítségével végig­támadták az első félidőt, de gólt csak a 7-ik percben Zsíros révén tudtak elérni. Szünet után a ha­zaiak szél ellen sokkal jobban játszottak és a 48-ik percben Bó­ta, majd az 57-ik percben Zsíros újabb góljával 3:0-ra alakult a mérkőzés eredménye. A vendé­gek támadási kísérleteit biztosan hárította a Hunyadi védelem. A karcagi együttes a látottak alap­ján nagyobb gólaránnyal is győz­hetett volna. Karcagi Hunyadi II. és Hon- \édség l:i (0:0). Kövérek cs Soványak 2:1 (2:0). — I. O. — i Szolnoki M4V atlétái fölényes gy őzelmet uraltak Cegléden Jól szerepellek a Kisújszállási M \V fiataL de ízen lelkes versenyzői Mintegy 5—600 főnyi nézőkö­zönség előtt álltak rajthoz Ceg­léden d. u. 3 étakor a Ceglédi Vasutas sporttelepen a Nagykő­rösi Kinizsi, a Kisújszállási MÁV MTE, a Szolnoki MÁV is a Ceg­lédi Vasutas atlétái, hogy páros- verseny keretében összemérjék erejüket. A versenyt a Szolnoki MÁV válogatottja fölényesen nyerte meg, de dicséretet érde­mel a harmadik helyezést elért fiatal kisújszállási atléták igen lelkes jó szereplése is. Részletes eredmények: Nők: 60 m, serdülő leányok: 1. Cseh K. (Szónoki MÁV) 8,8; 100 m: 1. Molnár I. (Szó. MÁV) 13.5, 2. Pálinkás E. (Szó. MÁV)) 13.8, 4. Magyar T. (Kisújszállás) 14.3, 5. Zsíros (Kisújszállás) 14.6 mp. 400 m: 1. Takács K. (Szó. MÁV) 68.2, 3. Tóth I. (Kisújszál­lás) 72, 4. Kelemen J. (Szó. MÁV) 72 mp. 800 m: 2. MSzei M. (Szó. MÁV) 2.55, 3. Hasznos K. (Szó. MÁV) 3.36 p. Magasugrás, női: 2. Szedlák (Szó. MÁV) 1C5, 3. Cseh K. (Szó. MÁV) 130, 5. Bu- lácsl (Kisújszállás) 125, 6. Pataki (Kisújszállás) 120 cm. SulylokCs: I. Nemesfalvl M. (S'O. MÁI) 9.35, 3. Szedlák B. (Szó. MÁV) 8.30, 4. Kiss Gy. R. (Kisújszállás) 7.95, 5. Gulácsl F. (Kisújszállás) 7.88 m. 4x100-as váltó, női: 1. Szolnoki MÁV „A“ (Urbán, Ta­kács. Pálinkás, Molnár) 54.0, 2. Szolnoki MÁV ,,B-‘ (Cseh, Ne­mesfalvi, Kelemen, Császi (56.8, 3. Kisújszállás (Magyar, Tóth, Zsíros, Bánhalmi) 57.1 mp. Fér­fiak: 100 in: 1. Tóth B. (Szolnoki MÁV) 11.2, 2. Oros János (Szó. MÁV) 11.5, 4. Illés (Kisújszállás) II. 7, 5. Tóth (Szó. MÁV) 11.7, 7. Urban (Szó. MÁV) 11.9 mp. 400 m: 1. Tóth (Szó. MÁV) 51.4, 2. Oros (Szó. MÁV) 53.0, 4. Fehér (Kisújszállás) 53.8. 7. Bede (Szó. MÁV) 57.6. 8. Tóth S. (Szó. MÁV) 59.6 mp. 899 m: 1. Szabó (Szó. MÁV) 2:11.2, 2. Andó (Szó. MÁV) 2:12.90, 3. Szabó (Szó. MÁV) 2:13.4 p. 1500 m. fii: 1. Czinege (Szó. MÁV) 4.24, 2. Nagy (Szo- MAV) 4.27. 6. Oláh (Kisújszállás) 4.52. — Súlylökés: 1. Porosaim! (Szó. MÁV) 13.18, 2. Kiss Gy. (Kisújszállás) . 12.08, 4. Magas (Szó. MÁV) 9.75, 5. Kohári (Kis­újszállás) 9.52 m. Távolugras: 2. Illés (Kisújszállás) 5.81, 3. Pethő (Kisújszállás) 5.68, 4. Lapath Gé­za (Szó. MÁV) 5.62, 6. Tóth And­rás (Szó. MÁV) 5.20 m. 4x200 m- es váltó: 1. Szolnoki MÁV ,,A‘* (Tóth A., Urbán, Oros, Tóth B) 1:38.6. 3. Kisújszállási MÁV MTE (Fehér, Forgó, Pethő, Illés) 1:42.8, , 4. Szolnoki MÁV „B“ (Nagy Z., Czinege, Szabó, B. Augusztu) 1:43.8 p. A csapatversenyt a Szolnoki MÁV csapata nyerte 124 pont­tal, 2. Ceglédi Vasutas 74 pont­tal, 3. Kisújszállási MÁV MTE 4b ponttal, 4. Nagykőrösi Kini­zsi 24 ponttal. lő eredménnyel végződő!! a szolnoki kettős yivóverseny B. Nagy veretlenül nyerte a párbajtőrt A szolnoki Közgazdasági Tech­nikum tornatermében H., III. osztályú párbajtőr és H., III. osz­tályú női törversenyt bonyolított le a Szolnoki MÁV SE vívó szakosztálya. A helyieken kívül a Budapesti VSC, a DEAC, a DVSC, a Szegedi Postás, a Sze­gedi Vasuta^, a Salgótarjáni Va­sas és a PEÄC nevezett. Bár ke­vésbé népes mezőny Indult az előző versenyen, de Így is erős döntő alakult ki mind a két ver­senyszámban. Párbajtőrben: B. Nagy egyen­letes jó teljesítményt nyújtva biztosan szerezte meg az első helyet. Mind a nyolc csörtéjét megnyerte, s kemény ökle mél­tán hozta ezt az újabb sikert. Hank harmadik helye megle­petés, de megérdemelt, öt győz­tes csörtéjében összesen nyolc találatot kapott és azonkívül két veresége volt 5:4 arányban. Erő­sen megküzdött minden találat­ért. Demecs fáradtan mozgott. — Négy győzelmével a negyedik helyen végzett. Hiányzott ezúttal belőle a szokott robbanékonyság, két veresége 5:4 arányú volt. Szenttgtvány igen keveset tud járni edzésre és Így sok a pasz- szé szúrása. Három győzelemmel a hetedik lett. Egyetlen adott ta­lálattal szorult az ugyancsak há­rom győzelmet arató Mucsi mö­gé. Pót,a első ízben jutott be a pár­baj tor-döntőbe.— Egy győzelem­mel kilencedik lett. Kissé még szokatlan neki a párbajtőr vívó­mód. A női tőrverseny meglepetése volt, hogy Papp Irén hat győze­lemmel a második helyen vég­zett. Eddigi versenyein nagyon idegesen, s sokszor balszeren­csével vívott. TJclhetőleg a jobb eredmény, s a ^kijavított vlvóál- lás több önbizalmat ad a továb­bi versenyeihez. Győztes csőr­iéiben nyolc találatot kapott. Varga Tiborné a klubtársak körmérkőzéseiből — három 4:3 arányú vereséggel került ki. To­vábbi öt csörtéjét biztosan nyer­te. s mindössze öt találatot ka­pott. Igen sokat javult a távol­ság-tartása. A vlsszaszúrások elől jól' fel tudott állni s köny- nyebben tudott visszaszúrni is. Ha az előmérkőzéseken, s a döntő nagy részében mutatott formáját állandósítani sikerül, a jó helyezések után verseny nyerésnek kell következnie. Balázs Vera ezúttal három győzelemmel a hetedik lett. Ideges volt már az előmérkőzé- sek során, s a holt verseny, amellyel a döntőbe jutott erő­sen lehangolta. Előző versenyén jóbb erőben érte el a negyedik helyet. Ú \!í4ipmdéMr> 1957. május 3. Járdány Ildikó fizikailag nem birta a versenyt. Utolsó két csortéjében csupán védés vissza- szú fásra rendezkedett be, hogy ne kelljen visszalépnie. Sürgő­sen erősödnie kell, mert az or­szágos csapatbajnokságokon eredményesebb vívást várunk tőle. Az eredményeket, s a hibákat összevetve határozott fejlődést tapasztalhatunk. G. Kiss mester, B. Nagy, Hank, Vargáné és Papp írén vívásával elégedett különösen. A hibák kijavítását, s a versenyszellem jobbátételét tovább szorgalmazza. A területi, majd a vidéki csapatversenyek, előkészületei jegyében rendezi a szakosztály a további verse­nyeket, s igyekszik kialakítani a legjobb csapatokat. A feladat nagy, de az elérhető eredmény megéri a nagy fáradságot. A kardban Szentlsívány, Phi­lip, Sági, Demecs, Hank és Bo- zsó, — párbajtőrben B. Nagy, Szentistváni, Demecs, Sági, Hank. — tőrben Sági, Ijemecs, Szentistvány, Philip, B. Nagy, Póta, Hank,, Feke, — női tőrben Vargáné, Papp, Balázs V., Jár­dány, Nagy É. jön jelenleg szá­mításba. A hátralévő versenyek majd véglegesen kialakítják a csapatokat. A most lezajlott ver­senyek végeredménye egyébként a következő: Párbajtőr: t. b. Nagy (Szol­noki MÁV SE) 8 gy, 2. Sallay (DEAC) 6 gy, 3. Hank (Szolnoki MÁV SE) 5 gy, 1. Demecs (Szol­noki MÁV SE) 4 gy, 8 kt, 3. Fü­redek (Salg. Vasas) 4 gy, 9 kt, 6. Muesi (DEAC) 4 gy, 10 kt. 11 at. 7. Szentistvány (Szó. MÁV) SE) 3 gy, 10 kt, 10 at, 8. Kiss (DEAC) 2 gy, 9. Póia (Szolnoki MÁV SE) 1 gy. Női tőr: 1. Hertrich (Szegedi Postás) 7 gy, 2. Papp (Szolnoki MÁV SE) 6 gy, 3. Vargáné (Szol­noki MÁV SE) 5 gy, 5 kt, 4. Máriafoldi (Szegedi Postás) 5 gy, 8 kt, 5. Imrényi (BVSC) 3 gy, 6. Ugrón (BVSC) 3 gy. 3 kt, 7. Balázs V. (Szolnoki MÁV SE) 3 gy. 7 kt, 8. Nagy (BVSC) 2 gy 9. Járdány (Szolnoki MÁV SE) 1 gy- gy=győzelem, kt=kapott találat, at=adott találat. Húsz gól... esett a labdarúgó bajnokság április 28-i fordulóján, s mint ér­dekességet kell említeni, hogy a bajnokság során nem gyakori 3:l-es eredmény négy mérkőzé­sen született. A meglepetések fordulójának is nevezhetnénk ezt a hetet, hi­szen az eddig vei ellen szolnoki MTE „simán“ kikapott Jászapá- tin. Bár az MTE támadott többet,’ azonban Szirze gyors gólja nem zavarta a védőket és hirtelen (3 perc alatt) három gólt kapott az MTE. Ez megpecsételte a mér­kőzés sorsát. Hiába, nemcsak szerencse, hanem higgadtság is kell a mérkőzéseken. A Mezőtúri AC nehezen mele­gedett bele a második félidjben. Magyar Zoli „feltámadt“ és ez megpecsételte az eddig jól ját­szó törökszentmiklósiak sorsát. Az eddig gyengén szereplő Jász­berényi Lehel „símán“ verte a szolnoki kinizsistakat. ami bi­zony nem várt eredményt ho­zott. Törökszentmiklóson bár a Martfű jobb volt, mégis szeren­csésnek mondható győzelmet arattak a cipjgyáriak, hiszen gólhelyzeteit egyik csapat sem használta ki. A győzelmet jelen­tő gól szerencsés lövésből esett. Igaz a mérkőzés iramát és szép­ségét lefékezte a játékvezető, aki nem engedte kibontakozni a csapatok játékát. Valóban „szét fütyülte“ a mérkőzést. A Mezőtúri Honvéd és a Kar­cagi Hunyadi simán, a várako­zásnak megfelelően vették az akadályokat és ezzel a győzel­mükkel igazolták, hogy az utób­bi eredményeik nem minden esetben voltak szerencsések. Sportesemények Kisújszálláson május 1-én Kisújszálláson délután kézi­labda mérkőzéssel kezdődött a sportünnepség, ahol a Kisújszál­lási MÁV MTE és a Debreceni MTE együttesei találkoztak. A mérkőzés a kisújszállásiak 17:5 (4:2) arányú győzelmével végző­dött. Ezután mérkőztek a Kisujszál* lási MÁV MTE—Ceglédi Vasutas II. labdarúgói. — Eredmény 3:1 (1:1) Kisújszállás. 300 néző, ve­zette: Gál. Góllövök: Ugrai, Kői, Tóth. ill.: Kugler. Jók: Ferenczi, Császár, Gsizi (a mezőny leg­jobbja, Radics, Tóth, ill.: Dará­nyi, Márton, Kugler. — Sáros, mélytalajú pályán, a küzdőké­pesebb és nagyobb becsvággyal felvértezett együttes győzött. A ceglédiek a mezőnyben egyen­rangú ellenfelek voltak, sőt he­lyenként tetszetősebben is ját­szottak, de a korszerűbb labda­rúgást a kisújszállásiak mutat­ták be és ez döntött. — H. F, — Az 1/szövetségi I. osztályú labdarugó bajnohsae legújabb eredményei Jászapáti Szpartakusz — Jász- árokszállás 2:3, Szolnoki MÁV II.—Tiszaszentimre 9:1, Turkcve —Fegyvernek 2:0, Abonyi Olaj­bányász— Szolnoki Meteor 4:0, Cibakháza—Kisújszállás 1:3, Kun­szentmártoni MTE—Jászberényi Vasas II. 1:0, Tápiószele—Tisza- földvár 4:2, Rákóczifalva—Jász­berényi Honvéd 4:1. Miért néni indulhatnak a karcagi gimnázium tornásza, az országos középiskolai bajnokságon? Az Oktatásügyi Minisztérium még 1956, ószén kiírta az orszá­gos középiskolás tornászbajnok- ságot. Az országos bajnokságot két osztályú — 1. és II. osztályú — gyakoplatanyaggal írták ki. Ennek értelmében mindkét osz­tály megyei bajnokai — csapat­ban és egyéniben — részt vehet­nek. Szolnok megye szintén meg- rendeze a megyei bajnokságot. Az I. osztályú versenyre igen gyér nevezés érkezett. A leányok csapatversenyében a Törökszent­miklósi Általános Gimnázium tornászai szerezték meg a me­gyei bajnokságot — négy neve­ző közül. Az egyéni versenyben Papp Zsuzsa (Törökszentmiklós) lett a megjrei bajnok. A férfiak csapatversenye elmaradt az I. osztályban — nevező hiánya miatt. — Az egyéni bajnokság győztese Szigetvári (Jászapáti) lett. Neki könnyű volt bajnok­ságot szerezni, hiszen egyedül (!!!) indult. A II .osztályú verseny sikerül­tebb volt. Itt négy leány és há­rom fiú csapat vett részt a baj­nokságban. — Mind a leányok, mind a fiúk versenyét a karcagi gimnázium tornászai nyerték. Az egyéni versenyben a lányok közül Pallagi Mária (Karcag), a fiúk közül pedig Mihály (Kar­Jól sikerült a Szolnoki MTE fiatal öklözöínek bemutatkozása fiz Autóközlekedési Vállalatok közük: Értesítjük az utazóközönséget, hogy folyó év május hó 7-től — keddtől — kezdődően a 3568 Bé­késcsaba — Kondoros—Szarvas— Öcsöd — Kunszentmárton autó­buszvonalon a 262 és 267 sz. já­ratok forgalmát — kellő igénybe­vétel hiánya miatt — megszün­tetjük. Május hó 1-től — szerdától — kezdődően a 3620a 'Szolnok v. á. —Szolnok reptér—Rákóczifalva— Martfű autóbuszvonalon Szolnok —Szolnok reptér között közleke­dő 676—473 és 452—445 sz. járatok forgalmát kihasználatlanság miatt megszüntettük. Május hó 3-tól — péntektől — kezdődően a 3660 Szolnok—Abád- szalók—Tiszafüred autóbuszvo­nalon Tiszaroff — Abádszalók V; á. között — a hétvégén utazó dolgozók hazaszállítása céljából — pénteki munkanapokon új já­ratpárt helyezünk forgalomba az alábbi menetrend szerint« p 368 sz. járat Tiszaroffról 22,20 órakor indul és Abádszalók v. á.- ra 22.56 órakor érkezik. — (Köz­beeső idő adatok a 3CSa sz. járat szerint). p 361 sz. járat Abádszalók v. á.-rói — az 5021fii. munkásvonat­tól (érk. 23.40 óra) csatlakozást véve 23.45 órakor indul és Tisza­roff ra 0.26 órakor érkezik. (Köz­beeső idő adatok a 361a sz. já^at szerint). p—pénteki munkanapokon. Országos Autóbusrmenetrend- és Díjszabásszerkcsztőség — Helyreigazítás. — Közöljük kedves olvasóinkkal, hogy la­punk május elsejei számában névelírás történt. — A Tiszaörsi Gépállomás teljesítette 102 szá­zalékra tavaszi tervét 'és nem a tiszaderzsi, ahogy az a lapban ‘téveeen megjelent; Szerit Már a május 1-i délelőtti ün­nepélyes felvonuláson megnyer­ték a közönség tetszését az MTE mintegy harminc főből álló fia­tal ökölvívói. A Beloiannisz úton végig tapsolta az ünneplő közön­ség az egyforma sportmezbe öl­tözött boxkesztyűs ifjakat. Érde­kes látvány volt, hogy a fiatalo­kat súlycsoport szerint állították össze és így elől a két legkisebb 28 kg-os versenyző és utoljára pedig két 80 kg-os menetelt. Az igazi bemutatkozásra azon­ban délután, a Vidám-kertben elkészített ökölvívó dobogón ke­rült sor. A mérkőzések kezdetét fél 4-re hirdették, de 3 órakor már nagy kíváncsi tömeg várta a kezdést. Ha az ökölvívó sport népszerűségéről beszélünk, né­hány vezető csak legyint, vagy kijelenti, hogy az a labdarúgás­hoz közel sem jöhet. Ezt azon­ban megcáfolta a Szolnoki MÁV és a Lengyel Vasutas válogatott közelmúltban lezajlott találko­zása. S nem kevésbé cáfolta az MTE öklözőinek május 1-i bemu­tatkozása sem, amikor a röplab­da villámtorna és labdarúgó mér­kőzéssel cgyidobén volt az ököl­vívó bemutató is,' mely a legna­gyobb közönséget vonzotta a ring köré. Egy másik bizonyíték, hogy a mérkőzések után csoportosan jelentkeztek a fiatalok az MTE edzőjénél, hogy ők is szeretné­nek bekapcsolódni e sportágba. Nagy érdeklődés közepese 16- Pptt kötelek közé az első páj\ ifi. Miriszlai és Barhács B. (28 — Bemutatkozásukat nagy tapssal köszöntötték. Mindkettő szépen és szabályosan öklözött. Az eredmény döntetlen, a kö­vetkező nár Bozsó ITT.—Bánh'di II. (35 kg), itt már kemény öklö- zést láthatott a közönség. Mind­ketten jól hairáztak, azonban Bo- 7-só III. szabályosabban és tisz­tábban ütött ellenfelénél és így biztosan győzött. Jó küzdelmet láthatott a közönség a Pintér— Csabai párnál is. (41 kg), Csabai szén eeyenecekk«l biztosan győ­zött. Bujdosó II.—Kovács (43 kg) mérkőzésen Bujdosó kitűnt villámgyors horgaival, Kovács viszont jól irányzott egyenesei­vel. Ez a találkozó döntetlen eredményt hozott. A Mátyus— Kenyeres I. (43 kg) mérkőzést a vezető a’ második menetnél be- czüntet.te és döntő fölénnyel Má­gust tünte+e pu ^ro7tecnek Be- viz—Bozsó n. (44 kg), Bozsó II. csapkodott, míg Beviz állandóan támadott és szép egyenes ütésé­vel biztos győzelmet aratott. — OnocU—Fülöp (55 kg) mérkőzés volt a legszínvonalasabb, mind­két öklöző jól hajrázott és így az eredmény döntetlenül végző­dött. Munkácsi—Borzi (55 kg), Borzi nem várt fölénnyel, szabá­lyos öklözéssel már az első me­netben kimutatta nagy fölényét s a második menetben Munká­csit a vezető leléptette és döntő fölénnyel Borzit hirdette ki győztesnek. Bozsó I. és Miklós (55 kg), Bozsó I. az első menet­ben lerohanta ellenfelét, aki cag) gyakorlatai voltak a legsi­kerültebbek. Ügy az I„ mint a II. osztályú bajnokoknak a kiírás szerint jo- guK van részt venni a május 3-5 között Budapesten sorrakerülő országos középiskolás tornász­baj nokságon. Karcagon mégis nagy az elke^ seredésl Miért? A karcagi diá-9 kok nem vehetnek részt a buda­pesti versenyen, mert azon leg­újabban — állítólag — csak az I. osztályú versenyek győztesei indulhatnak. Joggal sérelmezik ezt Karcagon! Miért a bajnokság után sütik ezt ki az illetékesek? Nem lehetett volna ezt megmon­dani a megyei bajnokság lebo­nyolítása előtt. Bizonyos, hogy akkor lenne megyénknek I. osz­tályú fiú bajnokcsapata és lett volna komolyabb egyéni verseny is az I. osztályban és nem egy induló között „dőlt volna el*4 a bajnokság! Ha van rá mód, lehetőséget kell adni a II. osztályú bajno­koknak az országos döntőn való részvételre. Megérdemlik, hiszen megküzdöttek a bajnokságért nemcsak a verseny megnyerésé­vel, hanem a hosszú hónapok fáradságos munkájával, illetve a versenyre való felkészüléssel. Kérdezzük az illetékesektől, jo­gos-e a karcagi diákok sérelme? Szerintünk igen! — Iyt$ — megszédült és a mérkőzés veze­tő döntő fölénnyel a jól hajrázó Bozsó 1-et jelentette ki győztes­nek. Héjjá II.—Dobos Imre ,(72 kg), Dobos kitűnt, hogy mind a három menetben végig jól háj“ rázott és szabályosan öklözött; Héjjá II. viszont a rohamozáso­kat állta és jólirányzott egyene­sekkel átverte ellenfelét. Iqy e találkozó döntetlenül végződött; Mindkét fiatal tehetséges öklöző és reméljük, hogy a közeljövő­ben sok szép küzdelmet látha­tunk majd tőlük. A lelkes közönségtől — akik az eső ellenére is végig szurkolták a mérkőzéseket — azzal búcsúz­tunk el, hogy rövidesen idegen csapattal lépünk kötelek közé és növeljük az ökölvívó sport ked­velőinek táborát. Vékony Imre az MTE edzője SPORTHÍREK innen-onnan szabálytalanul versenyzett, sokat tek. Szerk.) A Közcp-Tiszai Labdarúgó Szö­vetség Intéző Bizottsága legutób­bi ülésén tanáccsá alakult át, melyen öttagú elnökséget és ti- zenkéttagú tanácsot választottak. Elnökségi tagok: dr. Várhelyi Béla, Lesán János, Fazekas László, Kiss Sándor és Dénes Antal. Az elnökség elnöke: dr. Várhelyi Béla, helyettese: Lesán János. Az elnökség minden két- hétben, míg a tanács négyheten­ként tartja üléseit, melyben igen szép számmal kaptak helyet a vidéki sporttársi’k is. * Fcgyvcrencken elfelejtették azt, hogy a sportpályán mérkő­zések alkalmával nem szabad szeszesitalt fogyasztani. A leg­utóbbi mérkőzésen is mérték, méregették. * A kézilabda szövetség török- r.zeptraiklósi kerülete úttörő if­júsági és felnőtt csoportokban rendezi meg bajnokságait. Ne­vezni lehet még május 2-ig a kö­vetkező címre: Kézilabda Szö­vetség törökszentmiklósi kerüle­te, Törökszentmiklós, Sztálin u. 79. szám. * Fegyelmez a KÖLASZ. Az el­múlt; vasárnap Tiszaszentimrén történt — ..sportszerűtlenségért“ Nagy Sándor, Godó Tibor. Gál Tibor tiszaszentimrei játékoso­kat három hónapra tiltotta el a játéktól. Nagy Sándorné szur­kolót ugyancsak három hónapra eltiltotta a pályák látogatásától. A döntést feltűnő helyen kell kifüggeszteni. (Magunk részéről enyhének tartiuk a fent! ítéle­tet. hiszen valamennyien a szo­cialista ^porterköcls ellen vétet­Faragó Lajos turkevei, Szakáll Gyula kunszentmártoni játékost négy bajnoki mérkőzéstől tiltot­ták el. * Sok sportkör rendezősége még mindig nem tartja be az MLSZ döntéseit, hogy a kis pádon csak az illetékesek* ülhetnek és a korláton belül más nem tartóz­kodhat. Próbáljuk ezt megszív­lelni, a játékvezetők pedig sze­rezzenek érvényt ennek a dön­tésnek. * A Palotási Állami Gazdaság­ban az EPOSZ tagok elhatároz­ták, hogy függetlenül a Beseny- szögi Sportkörtől, önállóan kép­viselik a gazdaság sportját. Az állami gazdaság a meglévő asz­talitenisz, röplabda, labdarúgó, sakk felszerelést átadta a fia­taloknak. Már ki is írták a sakk házibajnokságot, sőt a küzdel­mek is megkezdődtek. Ezenkí­vül tizenöten jelentkeztek röp­labdára és mintegy huszonöt ki­tűnő céllövő várja, hogy ők is munkához láthassanak. Az álla­mi gazdaság EPOSZ fiataljai sportmunkájukban .nagy segítsé­get kapnak AknaiNBéla szakre­ferens és Gazdag Gusztáv üb el** nőktől. TISZAVIDÉR A magyar Szocialista Munkáspárt Szolnok megyei elnöksége és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: Kálmán István Szolnoki Nvomda Vállalat Felelős nyomdavezető: Mészáros Sándor