Tiszavidék, 1957. április (11. évfolyam, 78-100. szám)

1957-04-03 / 79. szám

Isméi visbeszálltak vízilabdázóink As országos tekecsapat-bajnoksás'érl dott, hogy a szolnoki fiatalok, az utánpótlás tagjai jó for­mában vannak és egyenérté­kű tagjai a csapatnak. A mérkőzésen látottakból megállapíthattuk, hogy a Szolnoki Dózsa csatársorának játéka kezd színesebbé válni. Ebben nagy része van Hasz­nos II. Istvánnak, aki állandó mozgásával, nagyszerű lab­dáival és még most-=is utánoz­hatatlan lövéseivel eredmé­nyesebbé tette a csatársor munkáját. Rajta kívül Kani­zsa és Koncz játéka emelke­dett ki. Koncz kezdi feltalálni Az alszövetségi I. osztályért J ászárokszálláfii Szpartakusz -Jászberényi Honvéd 2:1 (1:0) Jászberény. J. Spartakus: Földi—Holló, Győző, Ficek—Kókai, Szi­geti—Kovács, Noválk, Cser­völgyi, Bagi, Szabó. J. Honvéd: Lóczi—László, Szívós, Forgács—Sárközi, Ko­vács I.—Kovács II., Rékasi, Fehérkaplár, Laczkó, Szabó. Nagy küzdelmet vívott a két csapat. Az utolsó 8 perc­ben fordította meg a mér­kőzést a vendégcsapat, addig a hazaiak vezették. A látot­tak alapján döntetlen ered­mény igazságosabb lett vol­na. — GóUövők: Novák és Szabó, illetve: Fehérkaplár. Jók: Győző, Novák és Szabó, illetve: Lóczi, Szívós, Kovács II. és Rékasi. Tápiószelei SK—Rákóczifalvi SK 7:1 (4:0) Tápiószele, vezette: Fehér. Az első négy gól a rákóczi­­falvai védelem hibájából esett. A vendégek csatár­sora csődöt mondott. A ha­zaiak három előretolt csatá­rának jó játéka döntötte el a mérkőzés sorsát. A rákó­­czifalvai Bairócsi eredményes védőmunkáján múlott, hogy a vendégek nagyobbarányű vereséget nem szenvedtek. Jászberényi Vasas II.—Tisza­­földvári SK 4:2 (2:1) Jászberény, 1200 néző. Góllövők: Lugosi (3) és Kovács II, illetve: Szatmári és Kovács. Jók: Szívós, Dá­­nyi és Kovács II., illetve: Szatmári, Kovács és Kőmű­ves. Fegyvernek! SK—Szolnoki Meteor 3:1 (0:1) Fegyvernek, vezette: Illy. Fegyvernek: Csőke—Czif­­ra I., Seszka, Öllé—Kocsis, Bognár I.—Füle, Tukarcs, Balogh, Bognár II., Czifra II. Sz. Meteor: Makula—Ki­rály, Csór, Vigh—Debreceni, Schemmam dr.—Császi, Jusz-Baráísá^os mérkőzés Karcagi Hunyadi—Török-Másodpercenként tíz ceruza A SPORTPÁLYÁKRÓL JELENTIK \ labdarúgó NB ISI-ba .jutásért érdemelte a győzelmet. Jók: Az egész martfűi együttes, Tömöri, Bessenyei. Bankó —. Mikes, Bulla — Járó, Betkó Martfűi MSE—Szolnoki Kinizsi 2:1 (1:1) Martfű, vezette: Vczar (Bé­késcsaba.) Martfű: Csendes — Papp R„ Seres, Pál — Munkácsi, Gazsó — Bóka, Révész, Mi­­kus, Szűcs, Mezőteleki, Szolnoki Kinizsi: Benedek — Molnár. Szurovecz, Csák — Gyetvai. Karácsonyi — Szatmári, Géczi, Csényi, Sze­keres, Kiss II. Változatos, jóiramú mérkő­zésen a hazai csapat meg­szentmártoni Vágó II- a helyzetek sorozatát hagyta ki. Spartacus támadással ért) véget a félidő. Fordulás után ismét a hazaiak léptek fel kezdeményezőleg, s végre a 30-ik parcben megszületett a hazaiak vezető gólja. Bara­­nyi a jobbszélen elfutott, Vá­góhoz játszott, aki az eléje kerülő labdát a hálóba ka­szálta. 1:0. — A 36-lk perc­ben 11-eshez jutott a ven­dégcsapat, melyet Sándor értékesített. 1:1. —• A gó! után a hazaiak rákapcsoltak és erősen szorongattak, de gólt most sem tudtak elérni. A továbbiakban mindkét kapu előtt adódott gólhely­zet, de a csatárok nem tud­ták kihasználni. Spartacus támadással ért véget a mér­kőzés. Góllövők: Vágó II-, illetve: Sándor, 11-esből. Jók: Vágó I., Papp, Pintér, illetve: Lukácsi, Urban, Bu­da, Nagy II. A játékvezetői hármas mindkét fél teljes megelégedésére, kiválóan működött. Tiszaszentimrei Hunyadi— Kisújszállási MÁV MTE 2:2 Szolnoki MÁV II.—Abonyi Olajbányász 0:2 Április 4-én is less ba noki forduló az Alszövetségi II. és lll.osztályú labdarúgó bajnokságban A labdarúgó bajnokság II. és III. osztályában április 4-én az alábbi csoportokban a következő bajnoki mérkőzéseket játsszák: II. osztályú jászsági csoport: Jászladány — Alattyán, Jászdó­zsa — Jászlényszaru, Tiszasüly — Szászberek, Jászszentandrás — J- kisér, Jánoshida — Jászalsószen­­györgy. ITI, osztályú jászsági csoport: Jászberényi Lehel — Jászárok­­száUás II., Tápiószelc n.—Jászte­lek, Farmos—Jászboluogháza, — Tápiószentmárton — Jászapáti II., Jászkisér II,—Pusztamonostor. III. osztályú tiszai csoport I.: Bákócziújfalu—Kákóczlfalva n. KungyaluJ-öcsöd II., Mezőhék— Martfű, Kunszcntmárton—Cibak­háza n,, Tiszaföldvár n.—Tisza­­tenyö. III. osztályú tiszai csoport II.: Tiszajenö — .Tászkarajenö, Vbo­­nyi Olajbányász — Tószeg II.. O- bög—Abonyi Trakor, Abonyi Lé­nia Tsz—Szolnoki Táncsics, Ve­­zseny—Tiszavárkonj’. megérdemelt vezetést szerez­tek. Szünet után a hazaiak nagy fölényét a vendégek túlkemény játékkal igyekez­tek ellensúlyozni, amit az­után a hazaiak is átvettek. Akkor már a játéknak csak a küzdőj allege domborodott ki. Jók: Pallagi (a mezőny legjobbja), Kónya, Pajti és Vona, illetve: Mihók, Ba­lázs, Papp és Szabó. Közöljük kedves tippelőink­kel, hogy a Tiszavidék TOTÖ- tanácsadóját helyszűke miatt későbbi lapszámunkban kö­zöljük. Szolnoki Dózsa—Budapesti Szpartakusz 8:3 (4:2) Szolnok, Da-n]anich-uszoda. Vezette: Keserű. Vasárnap délelőtt hosszú szünet után ismét hangos volt a Damjanich-uszoda környé­ke. A kiéhezett vízilabdaszur­kolók ismét láthatták ked­venc csapatukat, ha mindjárt barátságos mérkőzésen is. Fél 12-kor Keserű játékvezető sípjelére az alábbi összeállí­tásokban vették fel a csapa­tok a küzdelmet. Szolnok: Boros — Pintér, Hasznos I. — Brindza — Kanizsa, Hasz­nos XI., Koncz. Bp. Spartacus: Bringer — Orz, Róna — Buda — Balogh, Kiss Attila, Tőber. É napon először játszottak Szolnokon as új vízilabda szabályok szerint. Annak el­lenére, hogy a játékosok ed­zéseken már gyakorolták az új szabályt, ők is, de a közön­ség is nagy várakozással te­kintett a találkozó elé. Uj változást hozott a játékban a középkezdés, valamint hogy a négy-méteres alkalmával nin­csen kiállítás. A szolnokiak tavalyi komplettgárdájukkai szálltak vízbe, a fővárosiak azonban vegyes csapattal áll­tak ki. A Spartacus gárdája most kovácsolóoik össze. Gyönyörű napsütésben mintegy 500 főnyi közönség előtt élvezetes, jó küzdelmet hozott a két csapat találkozó­ja. A szolnokiak közül az első félidőben Koncz 2 góllal ter­helte meg az ellenfél hálóját, továbbá Brindza és Kanizsa volt még eredményes. A Spartacus részéről Kiss Attila szépített két góllal, mely kő­éül az egyiket 4 méteresből szerezte. A második félidőben továbbra is a szolnokiak vol­tak fölényben és a Dózsa minden csapatrészében felül­múlta ellenfelét. A mérkőzés­nek ebben a részéiben Koncz újabb két góllal bizonyította jó formáját. Továbbá Hasz­nos II. és Pintér góljaival nyolcra emelték a hazaiak góljai számát; A Spartacus részéről ismét Kis* Attila volt eredménye:. Az új szabály-ok alkalma­zása érdekesebbé, gyorsabbá és változatosabbá teszi a já­tékot. Égj- hónappal a baj­nokság előtt megnyugtató Kormában láttuk a Dózsa együttesét. Felkészülésük he­lyes irányban halad. A rendes játékidő végével harmadik harmadra is sor került. Itt a két csapat komp­tett felállításban jó küzdel­met vívott. Végül mindkét együttes tartalékai is szóihoz futottak. Éltkor bebizonyoso-Szoinoki MÁV—Szolnoki VSE 8:4 (4:2, 4:2), Szolnok, MÁV és Vasutas­pálya, vezette: Satkadi és Csiszár, Szolnoki MÁV: Papp, Ja­kab, Vörös, Dedrák, Kátai, Tóvizá. Szolnoki VSE: Bén». Ba­lázs, Király, Bálint, Vigh, Bulyáfci. A két szolnoki Vasutas csapat találkozóján a kép­zettebb MÁV versenyzők ennyivel jobbak voltak, bár a Vasutas újonc versenyzői sem keltettek csalódást. Pén­teken este szépszámú közön­ség előtt, végig sportszerű keretek között került leját­szásra a találkozó mindkét pályán. Győztesek: Jakab. Vörös, Dedrák és Kátai, illetve: Béres és Bulyáki'. — Legjobb egyéni eredmények? Dedrák 418, Kátai 404. Ja­­fcalb 382, illetve: Vigh 399 fa. Szolnoki VSE—Szolnoki Építők 10:2 (6:0, 4:2), Szolnok, MÁV és Vasutas­pálya, vezette: Asztalos, Tó­vizi; Szolnoki VSE: Balogh, Bé­res, Balázs, Bálint, Bulyáki. Vjgh. Sz. Építők: Mókán, Auguszt Ragó, Magyari, Kelemen. Dobos. A szombaton este leját­szott gjérkőzésen a Vasutas csapatának tagjai határtalan lelkesedéssel küzdöttek és ilyen arányban is megérde­melten arattak fölényes győ­zelmet az Építők együttese felett. Győztesek: Balogh, Béres, Balázs, Bálint és Vigh, illetve: Kelemen. Leg­jobb egyéni eredmények: Balogh 411, Balázs 401, Bá­lint 390, illetve: Mokánv 39 4 és Kelemen 374 fa. Szolnoki MÁV—Szolnoki Építők 8:4 (6:0, 2:4) Szolnok, MÁV pálya, ve­zette: Rácz és Tompa. Szolnoki MÁV: Dedrak, Kátai, Jakab, Vörös, Tóvizi, Papp. Szolnoki Építők: Mokány, Kelemen, Magyari, Dobos, Sarkadi, Auguszt. A MÁV 4-es pályán va­sárnap délelőtt játszottál! le a csapatok ezt a mérkőzést. Az Építők csapatának tag­jai jobb teljesítményt nyúj­tottak, mint az előző napon, azonban a MÁV versenyzők nyugodtabban játszottak és eredményesebb dobásaikkal végülis megszerezték a győ­zelmet. Győztesek: Dedrák. Kátai. Jakab és Papp illet­ve: Dobos és Sarkadi. — Legjobb egyéni eredmények: Kátaii 435, Dedrák 422 és Papp 385. illetve: Dobos 402. Mókán 390 és Auguszt 371 pontj magát a csatársorban. Kani­zsa nagy rutinja és úszótu­dása jól érvényesül. A véde­lemben Hasznos I. bekapcso­lódása jeientett nagyobb biz­tonságot. Mint már többször megállapítottuk, ő még most is a védelem bástyája. Az egészet összegezve: az új baj­noki idényben bizakodással tekinthetünk a Szolnoki Dó­zsa szereplése elé. * Az együttes vasárnap a Budapesti Vasas ellen játszik barátságos mérkőzést. tin, Horváth, Paál, Rom­­hányi. Az első félidőben a széllel hátban játszó vendégcsapat irányította a játékot és a 31. percben Paál révén megsze­rezték a vezető gólt. Fordu­lás után a hazai csapat erő­sen feljött és előbb Füle ré­vén egyenlítettek, majd a 28. percben a vezetést is megsze­rezte a hazaiaknak. A vég­eredményt a 39. percben Tu­karcs állította be. A hazaiak második félidei lendületes, gólratörő játékával megérde­meltem győzött. Jók: Öllé, Bognár I. és Füle, illetve: Schermom dr., Sárszi és Paál (a mezőny legjobbja). Cibakház! Hunyadi— Turkevei SK 6:4 (2:0) Cibakháza, vezette: Rátfai. Cibakháza: Tóth—Leukó, Nagy, Gerne—Kurbics, Veres —Pató, Pápai, Pollóczki, Ba­­ricza, Aszódi. Végig Tjagyiramú, változa­tos küzdelmet vívott a két csapat. A hazaiak ennyivel jóbbak voltaik. A győztes csapat góljait Pápai (2), Pol­­lóczki (2), Pató és Baricza (11-es) szerezték. Kunszentmártoni MTE— Jászjákóhalmi Szpartakusz 1:1 (0:0) Kunszen tmárt on, vezette: dr. Magyar. Kumszentmáton: Vágó—Pintér, Kelemen, Cs. Hegedűs—Papp, Szakáll— Baranyi, Szabó. Búsai, Vágó II., Biró M. Edző: Szűcs László. Jászjákóhalma: Baric®— Szabó, Buda, Nagy II.—Fo­dor, Sándor—Szajkó, Urbán, Lukácsi, Jancsó, Facsikó. A jákóhalmiak kezdték a játé­kot, de mindjárt a hazaiak vették át a kezdeményezést) és az első percekben a 16-os­­ról szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. De a büntetőt tud­ták Ikíihaszmálmi. Ezután a jákóhalmiak támadnak. Lu­kácsi átjátsza a hazai vé­delmeit, die kapu mellé lő, majd az MTE jött föl. Busái —Biró volt a labda útja, de Szabó felszabadított. A to­vábbiakban is döntő MTE fölény alakult ki, de a kun­szentmártoni csatárok a leg­jobb helyzeteket is kihagy­ták. A Spartacus ritkán, de veszélyesen támadott. A kun­szentmiklósi Vasas 1:0 (1:0) Karcag, vezette: Klimon. K. Hunyadi: Kónya—Pal­lagi, Fodor, Zsíros—Zilahi (Székely), Pajti—Pacur (Rei­­hard), Káldi, Csintalan, Vona, Bóta. T. Vasas: Papp—Biró, Ba­lázs, Tóth II.—Mihóik, Szabó — Fülöp, Kiss II., Fekete, Kiss I; Az NB. III-ba jutásért küzdő két szabadnapos csa­pat találkozója nagy érdek­lődést váltott ki. Az első félidőben a hazaiak szél el­len is többet támadtak, mint a vendégek és Vona góljával A Ceske Budejovicebam lévő világhírű „Kohi-Nor” c oruza gyárban a közelmúlt­ban új típusú autamatagópeí helyeztek üzembe. A gép se­­hossza eléri az 52 kilomé­­gítségévd másodpercenkdní 10 ceruzát készítenek. A ,.Kohi-Nor‘ gyárban egy mű­szak atett elkészített ceruzák tért. Az üzem korszerűsítése tehetővé tette, hogy két mű­szak alatt annyi ceruzát gyártsanak, mint amennyit régebben 14 nap alatt készí­tettek. Az újtípusú ceruza­­gyártó automata egyedülálló a világon, illetve; Molnár, Szurovecz, Szekeres. A játékvezetői hár­mas nagyszerűen működött. Góllövők: Mezőteleki. Mikus, ill.: Szekeres. Ujszászi Vasutas—Kun­hegyes! Hunyadi 2:1 (0:1) Kunhegyes, 600 néző, vezette: Hamar. Ujszász: Kelemen — Kovács, Tóth Pataki — Nagy, Poló­­nyi — Zimonyi, Molnár, Un­­gi, Ivanics, Kovács. Kunhegyes: Kiss I. — Pál, Kövér, Lévai I. — Kiss II., Gál — Szabó II., Lévai II., Karasz, Szalai, Szabó I. Erős kunhegyest támadá­sok után már a második percben Szálai a tétovázó új­­szászi védők mellett megsze­rezte a hazaiak első gólját, 0:1. A gól után a kunhegye­­siek támadtak. A mezőnyöm szép összjátékot mutattak, de csatáraik a kapu előtt tehe­tetlennek bizonyultak. A 38. percben Molnár kiugrott és 10 méterről kapufát lőtt. — Nagy gólhelyzet volt. A má­sodik félidő második percé­ben Ungi 15 méterről kapu­ra lőtt és a guruló labda Kiss I. lába között a kapuba vánszorgott. Nasy kapushiba volt. 1:1. A gól felrázta a vendégeket és szépen feljöt­tek, de gólt csak a 35. perc­ben tudtak elérni, amikor is a kunhegyes! védelem leállt és Molnár a kapuba lőtt. A mérkőzésen mindkét részről sok szabálytalanság történt. Inkább küzdelem alakult ki, mint szép játék. A mérkő­zést a nagyobb akarattal és szívvel játszó újszásziak meg­érdemelten nyerték. Mindkét kapu előtt voltak helyzetek, de a csatárok tehetetlenek voltaic. A játékvezető hármas jól látta el feladatát. — Jók: Tóth, Nagy, Polcnyi, Ungi, illetve: Zalai (a mezőny leg­jobbja), Kövér, Lévai I; Jászapáti Vasutas—Mezőtúri AFC 2:2 (1:1) Jászapáti, vezette: Szentesi. Jászapáti: Sinkó — Dobos, Horváth, Utassy I. — Búza, Utassy II. — Ferenczi, Kö­kény, Tóth, Varga, Szirze. MÁFC: Ferencz — Mol­nár, Czikkely, Horváth — Takács, Török — Csete I., Csete II., Papp, Tóth, Nagy. Mintegy 1200 néző előtt a Vasutas csapat kezdte a já­tékot. Az első 10 percben váltakozó játék alakult ki. Mindkét csapat kapuja több­ször forgott veszélyben. — Előbb Búza lövését védte Fe­rencz, majd Papp lövését há­rította Sinkó. A hazai csa­pat erősen rohamozott és egymásután érték el a szög­leteket. A 30. percben már a 8. szögletet ívelték be a ha­zaiak. Ferenczi szögletét Bú­za jó érzékkel továbbította a hálóba, 1:0. Ezután a vendé­gek vezettek több támadást, de a hazai védők jól hárítot­tak. A 38. percben védelmi hibából Csete I. kiegyenlí­tett, 1:1. A Vasutasok roham után rohamot vezettek, de a kínálkozó helyzeteket nem tudták kihasználni. Fordulás után is a hazaiak támadtak többet, de Varga és Tóth ki­használatlanul hagyta a leg­jobb helyzeteket is. A 61. percben Kökényt büntetőn belül felvágták, a játékveze­tő nem ítélt 11-est. Ezután a hazaiak fölénye alakult ki, a 68. percben Tóth a kapufát találta el. A visszapattanó labdából Szirze megszerezte a hazaiak vezetését, 2:1. A gól után feljöttek a vendégek és a 37. percben Papp ki­egyenlített, 2:2. Az egyenlítő gól szárnyakat adott a ven­dégeknek és a hazai védők hibájából egy perccel a be­fejezés előtt a győztes gólt is megszerezhették volna a ven­dégek, de Papp tiszta hely­zetből mellé lőtt. Jók: Dob^B, Horváth, Bú­za, Utassy II és Szirze, ill.: Crikke’y, Tőrök, Papp. Mezőt«ri Pwéő—Jászbe­rényi Lehel 2:1 (2-0) Mező­túr, vezette: Bárányi (Békés rpc«rf V°). M; Honvéd: Kuosera, == Paszlrovics, Kvasz, U Szabó J. Lehel: Baráth — Fehér, Mucza, Nagy — Túróczi, Eli­­desz — Kis?, Pótári, Gondc«. Sebestyén, Szigeti. Lendületes Honvéd tárna-) dósokkal kezdődött a játék; A 10. percben Járó jól futott el, de a bürtetőn belül fék vágták. A 11-est Pasztrovica értékesítette, 1:0. Továbbra ia a Honvéd maradt támadás­ban. Korszerű lapos játékkal többször veszélybe hozták a Lehel védőit. A hazai csatá­rok lövését nem kísérte sze­rencse. A 25. percben U Sza­bó meredeken szöketette Pe.sztrovicsot. aki védhetetle­­nül vágta a labdát a bá’őba, 2:0. A vendével! csatársora az első félidőben nem tudott kibontakozni. A jól záró hazai védők könnyű szerrel tudtak hárítani. A második félidőben fokozódott az iram. A játékot most már a Lehel irányította. Sok veszélyes tá­madást vezettek, melyeket nehezen hárítottak a hazai védők. Az 50. percben a ven­dégek Szigeti révén szépítet­tek az eredményen. 2:1. To­vábbra is a Lehel maradt tá­madásban, de ekkor már több szabálytalanság is előfordult, A játékra rányomta bélyegét az osztályozó nagy tétje. Jók: Bessenyei. Mikes, Bankó és Bulla, illetve: Mu­cza, Túróczi, Gondos és Szi­geti. Szolnoki MTE — Szónoki VSE 8:1 (3:1) Szolnok, városi pálya, vezette: Kristóf. SzMTE; Helmreich — Tő­rök, Vörös, Kurucz — Csaba, Dargai — Cs. Farkas, Cseh, Willisch, Baricza, Simon. SzVSE: Bíró — Rózsahegyi; Szabó, Magyar — Palotai^ Rontó — Horváth. G rám ár Csabai, Tóvizi, Simon; Az SzMTE első hazai baj­noki mérkőzésén nagyszerű játékkal lepte meg a közön­séget. Nagy gólarányú győ­zelme annál is inkább figye­lemreméltó, mivel az SzVSE végig lelkesen és a mezőny­ben elég jól játszott Az SzMTE kezdte a játékot és már a 3. percben szép balol­dali támadásból Baricza meg­szerezte a vezetést. Kezdés után az SzVSE sarokrúgás­hoz jutott és Simon szöglet­rúgása érintés nélkül jutott az SzMTE kapujába. A 20. percben Willisch jobboldalról beívelt labdáját Baricza szép fejessel küldte a bálóba, 2rL Pár perccel később egy Wil­lisch által előre ívelt labdá­ra Bíró kiindult kapujából, közben Simon (SzMTE) meg­zavarta. s a lepattanó labda a kapust átugrotta és az üres kapuba gurult. Szünet után folytatódott az SzMTE fölé­nye. A csatársor sok szép tá­madást vezetett, és mindin­kább felőrölték az SzVSE védelmét. A további gólokat Dargai. Simon, Willisch, Kil­­lisch, Willisch szerezte. A Vasutasból Rózsahegyit a já­tékvezető kiállította. — Jók: Willisch (a mezőny legjobb­ja), Baricza, Török és Csaba, illetve: Simon, Szabó és Csa­bai. Tiszakécskcl SK — Török­szentmiklósi FC 1:0 (0:0) Ti­szakécske; A bajnokság állása: n. csoport: 1. Szó. MTE 2 a — — 10:2 * Z. Tiszakécske 2 1 t — 3:2 3 3. Karcag 1 1 — — 2:1 2 4-5. Jászapáti 2 — 1 1 3:1 1 4-5. Muri AFC 2 — i t 3:4 1 6. Szó. VSE 2 — 1 1 3:10 i 7. Tmiklösi FC 1 — — I. csoport: 1 0:1 1. Martfű s 2 — — 3:1 * 2. Trnlkl. Vasas 1 1 — — 2:1 2 3. Jber. Lehel z 1 — 1 5:4 2 4-5. Mturi Honv. 2 I — t 34 2 4-3. Ujszász 2 t I 2d i 6-7. Kunhegyes o — — 2 3:6 «■ H Szó. Kinizsi 4 =5 S-1 Dt **