Tiszavidék, 1957. március (11. évfolyam, 51-77. szám)

1957-03-12 / 60. szám

Haladó technika és a LOTTÓ Néhány hét alatt a LOTTÓ-nak tekinté­lyes irodalma szüle­tett. Az új . „tudo­mányág” irodalmá­nak terebélyesedésé­­ben hervadhatatlan érdemeket szerzett a sajtó. Az újságok na­ponta ismertették a jobbnál jobb számí­tási módszereket, amelyeknek helyes alkalmazása bizonyá­ra sok olvasót juttat Msebb-'nagyabb ered­ményhez. Mint minden tudo­mányág, a L/JTTÓ- zás sem elégszik meg a száraz elméleti té­telek felállításával, hanem alkalmazza a gyakorlatban a mo­dern technikát is. Ál­lításom igazolására közzéteszem kedves D. ba. átom találmá­nyának, egy elmés műszernek leírását, amelynek használata valószínűleg hatással lesz Fortuna isten­­asszonyra, hiszen ő is csak nő és ezért erős hatással van rá a kí­váncsiság pajkos ör­döge. A szerkezet igen egyszerű. Egy óra kell csupán az elké­szítéséhez. Lehet arany, de a közönsé­ges nikkelóra is épp­úgy megteszi. Kisze­reljük az óira szám­lapját. Nyugodtan el is dobhatjuk, mert 60-as beosztása miatt nem használható. A kis- és a percmutató­ra sincs semmi szük­ség. Elkészítjük az új, 90-es beosztású szárny­­lapot a LOTTÓ-szel­­vények számainak megfelelően és visz­­szaszefeljük az ere­deti számlap helyére. A számozásnál hasz­nálhatunk arab vagy római számjegyet, mert a nyer-'si esélyt az eddig ismert szak­értői vélemények sze­rint a számok formá­ja nem befolyásolja. Ha a számlapcserét sikeresen megoldot­tuk, következik az óra belsőrészének át­alakítása. Jobbke­­kezünk hüvelyk- és mutatóujjával (a bal­kezesek ugyanígy, csak a balkézzel) megfogjuk a hajszál­rugót és egy erélyes rántással kitépjük. Ezután már csak né­hány kereket kell ki­szerelni. Vigyázat, a felhúzórugó bennma­rad! Aki még nem fog­lalkozott jó órák el­rontásával, ne kísér­letezzék. Ejtse le né­hányszor kőre az órát, a kívánt eredmény így is elérhető. Már kész is a csalhatatlan műszer. Ha a felhúzó­gombot néhányszor megcsavarjuk, a nagymutató rne diri­dül, többször körbe­jár, s végül megáll a kilencven szám egyi­kén. Ezt a számot kell a LOTTÓ-szelvényen megjelölni. LÓRA (a LOTTÓ- óra hivatalos rövidí­tése) tulajdonos azon­nal kitapasztalhatja a szerencsédét is. Kitar­tóan gondol egy szám­ra és megindítja az órát, amely rendsze­rint nem a gondolt számon áll meg. Saj­nos, az első húzás előtt még gyakorlati tapasztalat nem áll rendelkezésre, ezért ajánlatos a kétszelvé­­nyes módszer alkal­mazása. Az egyik szelvényen a gondolt, a másik szelvényén pedig a műszer által mutatott szám jelö­lendő meg. A kétszel­­vényes módszer biz­tosítja a műszer el­lenőrzését is. Ha a gondolt és a mű­szer által mutatott szám véletlenül meg­egyezik, az csak az igazán jó jel, arra mutat, hogy igazodik már a szerencse. Az új műszer mel­lett még egy másik tény is szól, D. bará­tom, a neves feltaláló ugyanis a Kémény­seprő Vállalat alkal­mazottja. Köz‘.v. do_ mású, hogy ők nin­csenek haragban a szerencsével. Vérbeli LOTTÓ- zökl Ne sajnáljuk ócska óráinkat, ké­szítsük el a LÓRAT. Egy kiadós LOTTÖ- nyeremény bőségesen kifutja a valódi Doxa árát is. Ha most nem, majd a következő hú­zásoknál. — Agár — HÍREK A nap kél: 6.02 árakor, njnig- M t% szik 17’50 óra- I * kor. A hold kél: 12.18 órakor, — nyugszik 2.45 li­kőr: — JÁNOSH1DÁN április 11-én országos állat és kira­kodó vásár lesz. — EGYETLEN tsz és tszed sem bomlott fel Szentesen, csupán két tsz jelentette be a különválását, mivel az egyesülés nem váltotta be a közös gazdálkodáshoz fűzött reményeket. — A TANULÓIFJÚSÁG es}4 mozáláogatása sok tekin­tetben kifogásolható. Ezért a mozi felettes szervei úgy határoztak, hogy a fiatalok részére a Nemzeti Moziban Szolnokon külön ifjúsági elő­adásokat tartanak. — A TAVASZI MUNKÁK megkezdésére a kereskedelem gépi vontatású tárcsák, boro­nák, kultivátorok, fűkaszák ellátását két héten belül biz­tosítja. Sikerül kielégíteni pótkocsikból is az igényeket. fl Szigligeti Színház műsora Máre. 12. kedd, fél 7-kor: DOKTOR ŰR Máic. 13. szerda, fél 7-kar DOKTOR ŰR Márc. 15. péntek, fél 7-kor A NÉMA LEVENTE Férfi munkaerőt, segédmunkást) Budapest ierületére, 18 éven félül, villamosvágányépítési nunkára felveszünk. Dol­gozóinknak munkaruhát, bakancsot, kedvezményes izemá étkeztetést, ingye­nes villamos-utazási iga­zolványt, a vidékieknek munkásszállást, család­­fenntartóknak napi 6 Ft különélés! pótlékot bizto­sítunk. Jelentkezés: a Fő­városi Vasútépítő Válla­lat Központjában, Buda­pest, VII., Akácfa-u. 15. sz., IV. em. 409. sz. szoba. (apróhirdetések) Fix. HOLD szőlő a homoki állo­más közelében (Aranyhegy) ela­dó. Érdeklődni lehet: Gazdag Ká­­rolynál. Homok, Ujvirág négy. A KUNMADARASI Gépállomáson eladó 1 db. generál-javított törés- és repedésmentes Rába-Speciál autómotor, sebváltó nélkül 28.00G Ft. Megtekinthető Kunmadaras! Gépállomáson.___________________ A SZOLNOKI Szigligeti Színház és Kamaraszínházá­nak műsora. KERESEK kettőszobás lakást Szolnok belterületén. Cím a kiadóban. HAT lóerős 380/220 villany­­motor eladó. Szolnok, Jász­­kürt-u. 9„ bognár műhely. HÁROM jóbarát: 25, 30 és 40 évesek — házasság céljá­ból megismerkednének fiatal lánnyal, v. elvált asszonnyal. Levéléket lehetőleg fénykép­pel kérünk a kiadóhivatalba. „Három jóbarát*’ jeligére. UNATKOZÓ lányok, figye­lem! 33 éves, jómegjelenésű, barna, nőtlen fiatal ember levelező-partnert keres, ké­sőbb kölcsönös megtetszés esetén házasság. — 30 éven aluli, szolid, házias lányok fényképes levelét várom. — Fényképet visszaküldöm. „Ki­csikém, ne tétovázz*’ jeligére a kiadóhivatalba. JAWA 350-es, alig használt állapotban igényesnek sür­gősen eladó. Jászberény, II., Hársfa-utca 16. szám. NAGY gyakorlattal rendel­kező esztergályos és általá­nos műszerész szakmunkáso­kat veszünk M. Jelentkezés levélben. Villamos és Gép­­technikai Cikkek Gyára, Me­zőtúr. F'.LADÖ komplett ebédlő-bútor Kenderesen a Fülekipusztal isko­lánál, Vasúti megállója van. Felhívás | Közöljük az őrőltető felek­­jkel, hogy a jászkiseri, Mászalsószentgyörgyi, — és } kunhegyest malmok már­cius 15-én — egyhónapos # nagy javítási munkákra le­­t) állnak. i Kérjük, hogy a leállás előtt i.-ám- csereszükségletüke.t bc­­\ szerezni szíveskedjenek, fSZOLNOK MEGYEI í MALOMIPARI EGYESÜLÉS f TŐRÖKSZENTMIKLÓS Magyar Szocialista Munkásban Szolnok megvel elnöksége és a Megyei Tanács lapja Felelős kiadó: Kálmán István Szolnoki Nyomda Vállalat Szolnok Felelős vezető: Mészáros Sándoi A JÁSZBERÉNYI réten 8 hold föld éladó. Érdeklődni lehet: Bathi Andrásnál, Zagy­vaparti tanya 73. Jászberény. %frrrrrrrrrr Munka sfelvetet \i I. sz. Vízgépészeti Vál­lalat Kunhegyes, felvétel­re keres marós, szakmun­kást, 3 fő kihajóvezetőt Karcag. Tiszabő, Turkeve munkahelyekre. Jelent­kezni lehet személyesen, vagy írásban I. sz. Vízgé­pészeti Vállalat Kunhe­gyes, Kossuth u. 2. sz. 250-es Pannónia motor, príma ál­lapotban eladó: Bíró kárpitos. — Szolnok, Jáazkttrt utca 9._______ ELADÓ családi ház Szolnok, Hu­nyadi u. 20. sz. alatt. Két szoba, konyha beköltözhető.___________ KERESÜNK azonnali felvételre építőipari szakmunkásokat, ku­bikosokat és férfi segédmunká­sokat. Jelenkezni lehet: Buda­pest, V., Petőfi Sándor u. 7. sz. alatti központban, vagy kazinc­barcikai, tiszapalkonyai, ajkai, inotal íöépítésvezetőségeinken, E. M. 31. sz. Állami Építőipari Vállalat. BALLAI Állami Gazdaság keres nagy gyakorlattal rendelkező Ju­hászt azonnali belépésre. Fize­tés kollektív szerint. ELADÓ l db 1050—16-os méretű 6 Vo-os gumiabroncsköpeny. — Szolnok megyei Malomipari ES, Tőrökszentmiklós. A CÉGI EDI Kísérleti Gazdaság Szolnoki úti telepén nagyüzemi telepítésre Is alkalmas őszibarack facsemete minden emnnyiségben kapható. A TISZASZENTIMREI Okóber 6 Termelőszövetkezet értesíti az összes állami vállalatokat és hi­vatalokat, hogy az 1957. évi már­cius havi közgyűlés határozata értelmében az „Október 23“ ne­vet megváltoztatta „Október 6"­­ra. Kérjük ügyeinket ezen a né­ven Intézni. PANNÓNIA príma állapotban eladó. Tlszaföldvár, öszöllő, fő út 9. szám. 125-ös CSEPEL klloémter-őrás, teleszkópos, príma állapotban eladó. Bartha Gábor Öcsöd. — Megtekinthető vasárnap. fTTTTTTV [FUVAROZTASSON] ► tehergépkocsival, mely kényelmes, gyors és megbíz- 3 ► ható 3 és fél tonnáig az ország egész területén min- 3 ► dennemű szállítást vállalu nk. — Vasárnap, ünnepnap 3 £ autóbuszra különjárati fuvarokat is vállalunk. For-3 í dúljon bizalommal a 1 t Jászberényi 10. sz. Qirfókiiz Mw Vázlathoz,: ► VL, Kossuth L. u. 12. Telefon: 34. 104. < gP uumiiuuimuimHuuiitHuuuuiiuuuui ^ Felhívás! Kérjük a Ruházati Kisipari Termelőszövetkezeteket, Háziipari Szövetkezeteket, kisiparosokat és háziiparo­sokat, hogy üzletkötés céljából ajánlataikkal keressék fel a MÉSZÖV Aruellátó Vállalatát. Szolnok. Iroda­ház, I. em. 14. Felhívás A Honv. Szolnok Pf. 8336. alakulat felkéri a megyei és városi vállalatokat, egyéb hivatali szerveket, hogy esetleges számla kiegyenlítési követeléseiket 1957. március 25-ig késedelem nélkül nyújtsák be. A fenti határidő után semminemű reklamációt fi­gyelembe venni a Parancsnokság nem tud. A Szolnoki Meteor női kosarasai ismét az AB 1-ben! Talán kevesen számítottak rá, hogy a Meteor fiataljai a rossz kezdés után (elvéreztek a Sop­ron elleni mérkőzésen) ragyogó fegyvertényt hajtanak végre. -­­Pedig ha látták volna azt a küzdelmet, amely Budapesten a MAVAG tornatermében napról­­napra lezajlott, talán nem is okozott volna meglepetést. A döntő mérkő­zésre a Meteor csapa­­gp ta rendkívül kedvezőt­len előjelekkel utazott fel. A csapat legjobb játékosa, Deák Er­zsébet egész héten nem tudott tréningezni, — mert 39 fokos lázzal feküdt. — Ugyanakkor Horváthné szintén influenzával küszködött. A kez­dő ötös így meg volt „tizedel­ve“. Az előjelek nem voltak kedvezőek, azonban a csapat tag­jai fiatalos jókedvükből semmit sem veszítettek és szombaton délelőtt szép játékkal győzel­met arattak a Komárom csapata ellen. Szolnoki Meteor — Komáromi VSE 56:40 (32:25). — Vezette: Baku-Bánkuti. Szó. Meteor: Deák, Pataki, — Fodor, — Horváthné, Pjntér, Cs.: Bohaty, Matkovics, Deák I., Hor* gász, Hegman. Komárom Lapka, Jiliing — Horváth K., — Turonyi, Csikós, Cs: Török, Schulek, Tölrési. A mérkőzés a Meteor csapatá­nak fölénye jegyében zajlott le. Kellemes meglepetést keltett — Matkovics, aki a második fél­időben állt be, valamint Hor­gász Erzsébet. Mindketten felta­lálták magukat és komoly gon­dot okoztak az ellenfélnek. Kosárdobók: Deák 13, Hor­váthné 12, Pataki 11, Fodor 10, Pintér 8. Bohaty 2, illetve: Jil­­ling 23, Csikós 6. Ezután került sorra a Szolno­ki MÁV — Soproni MÁV mér­kőzés. A szolnoki lányok izgal­mas küzdelemben, három pont­tal legyőzték a soproniakat és így teljesen nyilttá vált a baj­nokság sorsa. Nem kellett so­kat számolni ahhoz, hogy meg­állapítsuk: a Meteornak egy pont győzelem elég az első hely meg­szerzéséhez. A jelek a Fehér­vár elleni mérkőzés előtt sem voltak jók. Horváthné teljes mér tékben megbetegedett és bizony szorongva vártuk a mérkőzés kezdetét. Szolnoki Meteor — Székesfe­hérvári Vasas 51:45 (23:15). Vezette: Cziffra—Szabó II. Szó. Meteor: Deák E., Matko­vics, — Fodor, — Pintér, Pata­ki. Cs.: Horváthné, Bohaty, Hor­gász, Deák L, Hegman. Székesfehérvár: Demeterné, Márkus, — Noficzer, — Tóth, Me­­hai. Cs.: Csáki, Mád, Jansa, Sz. Szabó, Kiss, Fekete, Kezdés után a Meteorhoz ke­rült a labda, azonban elvétet­ték és a következő pillanatban már megszületett az első kosár, Noficzer révén. 2:0. Egy darabig mezőnyjáték folyt, majd egy ko­sár alatti kavarodásban a szé­kesfehérvári Mehainé gzabály­­talanui szerelte Matkovicsot. — Matkovics a megítélt büntetőt ér­tékesítette, az eredmény 2:l-re alakult. Nemsokkal később No­ficzer ellen vétettek személyi hi­bát és már 3:l-re vezetett a Szé­kesfehérvár. Ezután magára ta­lált a Meteor. Szebbnél szebb tá­madások sorozatát vezette és pár perc múlva megfordította az eredményt. Volt olyan időszaka az első félidőnek, amikor a szolnoki fiatalok tíz ponttal el­húztak ellenfelüktől. Ezt az előnyt meg is tartották, két pont híján, a félidő végéig: f A MÁSODIK félidő első része fehérvári fölényt hozott. Fokoza­tosan faragták le a Meteor elő­nyét és a befejezés előtt pár perccel kiegyenlítettek. Az ed­dig is jó iramú, színvonalas mér­kőzés most még izgalmasabb lett, a nagyszámú közönség — szinte másodpercenként tapsolt. Az utolsó három perc túlfűtött légkörben zajlott le. A Meteor mindössze 1 ponttal vezetett, — amikor Deák E. dobása nem si­került és a fehérváriakhoz ke­rült a labda. A szolnoki szur­kolóknak összeszorult a szívük, mert igen válságos másodpercek voltak ezek. Ha a fehérváriaknak sikerül kosarat elérniök, akkor baj van. Fergeteges támadást vezettek és Noficzer betöréssel kísérletezett. Ezt azonban az ad­dig is ragyogóan játszó Fodor — nagyszerűen szerelte, a Meteor gyors támadást indított és há­rom pontra növelte előnyét. — A székesfehérváriak kitámadtak. — Ennek eredménye az volt, hogy ismét kiegyenlítettek. Ekkor De­ák E. egy nagyszerű lefutással ismét két pont előnyt szerzett. Ez így ment, valósággal zápo­roztak a kosarak. Végül egy al­kalommal a fehérváriak nem tud­tak kosarat elérni és a Mete­or Deák révén négy pontra nö­velte előnyét. A Meteor fiataljai ezután már nyugodtan játszot­tak, győzelmük biztos volt, hi­szen alig pár másodperc volt hát­ra. Végül a fehérváriak hibát vétettek és Pintér mindkettőt értékesítve, beállította a, vég­eredményt. A játékosok egyéni teljesítmé­nyének értékelésére még vissza­térünk. Kosárdobók: Deák 16, Fodor 12. Pintér 12, Pataki 8, Horváthné 2. Matkovics 1, illetve: Márkus 10 Tóth 9, Noficzer 7, Mehainé 7. — himer — SPORTPÁLYÁKRÓL JELENTIK Labdarúgó csapataink a bajnoki idényre készülnek Dorogi AC NB. I. — Szolnoki MÁV. BN. U. 4:2 (2:1). Barátságos Szolnok, MÁV pálya, vezette: BaUa G-V. (Horváth L.) — Szén F.) A napos, de kissé hűvös idő ellenére több mint háromezer néző kereste fel a MÁV sport­telepet, hogy tanúja legyen az NB. T-es bányászcsapat szerep­lésének. A dorogi együttes meg­felelt a várakozásnak, mert — mindvégig nagy iramot diktál­va szép és eredményes játékot mutatott be. A játékvezető síp­jelére az alábbi összeállításban futottak ki a csapatok: DOROG: Hku L, — Buzánszky, Kónya,, Bakonyi, — Kinézel. Schuck, — Pozsonyi, Varga, Pál­mai, Révész. Csőré. Edző: Lacz­­kó I. SZOLNOK: Cselényl — Sán­dor, Szecsei, Kegyes, — Lazányi. Szaszák, — Tóth, Csábi, Fehér­vári, Dobos, Iván. Edző: Kol­­láth Ferenc. Szolnok kezdett enyhe hát­széllel. de a vendégek átvettél! az irányítást és az első komoly támadást ők vezették. Az 5. percben a szolnoki csatársor két sarokrúgást ért el. de a kltünő- és erőfölényben lévő bányász védők jól hárítottak. A 7. perc­ben megzavarodott a hazai vé­delem és Révész a kapust Is ki­cselezve megszerezte a vezetést, 1:0. A gól után mezőnyjáték ala­kult ki hullámzó támadásokkal. A fiatal szolnoki játékosok lát­hatóan elfogódottan küzdöttek és sok hibát ejtettek. A 27. percben Révész ismét elhúzott Sándor mellett és újabb gólt ért el. 2:0. Cselényl tehetetlen volt. Kezdés után a Szolnok is fokoz­ta az iramot és Csábi jó beadá­sával Dobos kiugrott és Ilku mellett 2:l-re Javított. A szolno­kiak tovább rohamoztak. Előbb Dobos, majd Csábi ugrott kJ a védők mellett, de szorongatott helyzetben mindketten me’lé lőt­ték a labdát. A 37. percben Do­bos a balszélen elfutott, az alap­vonalon adott a kapu elé és Bu­zánszky csak óriási szerencsével az utolsó pillanatban tudott há­rítani; Szünet után a hazai csatársor tengelyébe Horváth állt be, La­zányi helyett Fehérvári ment hát­ra fedezetnek és a kapuba Sol­ti került. A közönség a hazai csatárjáték meglavuiását várta, — Dorog azonban ismét erősen “ákaoesolt és már a 3. percben Varga a 16-osröl a Tée mellé lőtt. Érzésünk szerint Soltit váratla­nul érte a lövés. 3:1. A vendégek csatársora szén, változatos, hely­cseréé támadásokkal nagy nyo­mást gyakorolt a hazai csapat kapuiára és Solti bravúros védé­sekkel mutatta be, hogy helyén van a szíve. A 13. percben azon­ban teljesen átlátszották védel­münket a dorogi csatárok és Pálmai közelről 4:l-re javított. A gól után a szolnoki fiúk is­mét erősítettek és Horváth ve­zényletével több támadás ve­zettek. Horváth szabadrúgást — ívelt a kapu elé, de Iván közel­ről mellé lőtt. — A 35 nercben Tóth beadását Iván átlépte és Dobos éles lövése ilku kezét érintve a felső sarokba vágó­dott 4:3. Ettől kezdve nagy fö­lényt harcolt ki Szolnok és Ilku több esetben Is nagy szerencsé­vel menekült meg az újabb gól­­tói, miközben bemulatta, hogy méltó az egyik legjobb magyar kapus címre. Az utolsó percekben még Csá­binak volt kitűnő helyzete, sok labdája a kapu mellé került: — újabb eredmény már nem szüle­tett, A mérkőzés mindvégig szép, — sportszerű küzdelmet eredmé­nyezett. A dorogi csapat szemre is szép, gyors sokmozgásos és eredményes játéka nagy elisme­rést váltott ki. A csapat erőtől duzzadó és igen jó formát muta­tott és szemmellátliatőan jól fel­készült a bajnoki idényre. A fiatal szolnoki fiúk veresé­gük ellenére sem okoztak csaló­dást; mindannyian nagy akarás­sal, lelkesedéssel küzdöttek és rutinos, amellett erőfölényben lévő NB I-es csapattal szemben is jól helytálltak. A kitűnő Do­rog védelme túl kemény dió volt csatáraink számára, de az utolsó percekben kis szerencsé­vel javíthattak volna az arányon. A védelem a vártnál gyengébben szerepelt, de ez főként annak tudható be, hogy Fackelmann távolléte miatt nem a szokott — összeállításban játszottak. Egyé­nileg: Dobos, Cselényl, Szecsei, játéka tetszett a közönségnek. A bajnoki idény előtt — a mér­kőzés tanulságai hasznos útmu­tatással szolgálhatnak a csapat vezetőinek és a játékos gárdá­nak egyaránt arra, hogy a ta­pasztalt hiányosságokat kiküszö­bölve jól szerepelhessenek a Jö­vő vasárnap, Salgótarjánban: H. Gy. Salgótarjáni SE — Jászberényi Vasas SC 2:2 <2;1). Jászberény, — 1800 néző, vezette: Csák. Szög­letarány 8:7 a jászberényiek ja­vára. Salgótarján: Olaj, — Kovács, Csincsik, Balázs, — Schep, Tóth — Horváth, Nagy, Kraics, Jandó, Martinkó, Jászberény: Kohárl, — Udvari­as, Túri, Smid, — Bonéi, Simon Rétsági, Kovács, Potemkin, Bi­­ró, Waldeck. Még szóbozjutott Fenyvesi is. Ideális sportldőben, a Vasas tá­madásával indult meg a Játék, — és már az első percben Kovács óriási lövése zúgott el a salgótar­jáni kapu mellett. Nagy erővel támadott a Vasas, de a salgótar­jáni védelem szilárdan állt a lá­bán és sorra meghiúsította a ha­zai támadásokat. A 15.-ik perc­ben Waldekot kiugratták és az menthetetlenül lőtt a salgótarjá­ni kapuba. 0:1. A 26-ik percben szabadrúgást Ítéltek a jászberé­nyiek ellen, s a felállított hazai sorfalról Simon lábán iránytvál­­toztatva a labda a hálóba jutott 1:1, Váltakozó mezőnyjáték kö­vetkezett, majd a 40. percben egy salgótarjáni támadás után szög­letre mentett a Vasas-védelem. — A beívelt labdát a tétovázó ha­zai védők mellett Horváth a há­lóba fejelte. 2:1. (Nagy védelmi hiba volt.) A második félidőben felélén­kült a Vasas, egymás után vezet­te támadásait. Ekkor Bíró, Ko­vács, majd Potemkin hagyott ki jó gólhelyzetet. A 65. percben — Salgótarján erősített és egymás­után szőtte támadásait, de a Va­sas védelem, élén Túrival, biz­tosan hárított. A 85. percben — szép Vasas támadás futott végig a pályán, melynek befel»rése­ként Bíró kiugratta Vafdákot, — aki jő érzékkel a salgótarjáni kapuba lőtt 2:2. Bírálat a mérkőzésről: Az el­ső félidőben a rutinosabb sal­gótarjániak voltak fölényben. — Ebben az Időszakban a hazaiak sokat kapkodtak, átadásaik rendre rossz helyre mentek. A második félidőben bosszú időre kapujukhoz szögezték a salgótar­jániakat. A gólhelyzeteket a Vasas csatárok nem tudták gó­lokra váltani. így is feltétlenül megérdemlők volna a győzel­met. A Vasas védelme és fede­zetsora a második félidőben biz­tosan hárított és jól támogatta a csatársort. A támadósor játé­ka nem volt kielégítő. Lassúak voltak és csak szórványosan lőt­tek kapura. G. J. Törökszentmiklósi Vasas — Tö­rökszentmiklósi TFC 2:0 (1:0). — Tőrökszentmiklós, vezettet Le­­sán. A mérkőzés elején a TFC lé­pett fel támadólag, de a 10. perc után a Vasas vette át az Irá­nyítást és a 30. percben a této­vázó védők között Kiss n. véd­­hetetlenül lőtt a hálóba. 1:0. — Az első félidőben aránylag jó Já­ték alakult ki. A második félidőben a Vasas­nál, Bíró, Mihók, Kovács, TFC- nél Ceglédi, B. Varga és Mészá­ros kapott helyet. A félidő ele­jén ismét a TFC támadott vala­mivel többet, de a kapura csak egyszer voltak veszélyesek. — A továbbiakban a Vasas került fö­lénybe és egy kapu előtti kava­rodásnál Fülöp a labdát a kifu­tó kapus mellett a hálóba továb­bította. 2:0. A játék mostmár kezdett ellaposodni, csak a me­zőnyben adódott egy két szép akció. A csatárok a kapu előtt határozatlanok voltak. Végered­ményben a Vasas jobb játékával megérdemelte a győzelmet. Jók: Balázs, Szabó, Kiss II., Illetve: Kósa, Márton, Muszka. T. Vasas ifi — TFC Ifi Irt. — (1:0). A Közép-Tiszai Labdarúgó fllszöveiség közli A Közép-Tiszai Labdarúgó Al­­szövetség intézőbizottsága közli az alábbi sportkörök labdarúgó­­szakosztályainak intézőivel, hogy a március 13-án, szerdán délután 5 órakor megtartandó értekezle­ten föltétien jelenjenek meg: NB. III.: Tiszakécske, Szol­noki Kinizsi, Szolnoki MTE, — Szolnoki Vasutas, Jászberényi Le­hel, Ujszászi Vasutas, Jászapá­ti Vasutas, Mezőtúri MAFC, Me­zőtúri Honvéd, Törökszentmikló­si Vasas, Törökszentmiklósi FC, Karcagi Hunyadi, Kunhegyes: Hunyadi. L o.: Jászberényi Honvéd, Tá­­piószele, Jászberényi Vasas n„ Rákóczifalva, Kunszentmárton, — Tlszaföldvár, Jászjákóhalraa, TI- szaszentimre, Turkeve, Kisújszál­lás, Szolnoki MÁV n., Szolnoki Honvéd, Fegyvernek, — Abonyi Olajbányász. Az értekezlet színhelye a vol< MTSB helyiség. viliitküidi Szolnokról A Damjanich Rádió mától, keddtől és pénteken egyórás műsort ad. Ezeken a napo­kon a rádió hullámain dallal köszönthetjük kedveseinket. Egy lemez lejátszása +*10 szavas üzenettel — 35 forint­ba kerül. Vidéki hallgatók postáin ts beküldhetik a kő­vetkező címre: Damjanich Rádió, Szolnok.