Szolnok Megyei Néplap, 1956. augusztus (8. évfolyam, 181-203. szám)

1956-08-01 / 181. szám

6 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1958. augusztus 1. 'Tjőkf.ilkő fi fánál A sláger tudvalevőleg azért sláger, hogy megismerjük, dúdol­juk, táncoljunk rá, aztán megunjuk és elfelejtsük. Szomorú sors, és bizonyos mértékig megértem azt az embert, aki elhatározta, hogy véget vet a táncdalocskák „tiszavirág” életének gyors pusztulásának. Nem tudom, ki lehet az a nemesszívü egyén, de hogy van myen, az bizonyos. Tanúm rá a szolnoki Könyvesbolt és a KERAVILL üzlet eladója. Ugyanis mindketten egybehangzóan állítják, hogy egyévesnél fiatalabb lánclemezük nincs. Ha betéved egy gyanútlan vevő, leül, hogy meghallgassa a legújabb dalokat, legfeljebb azt játszhatták a fülébe, hogy: „No, nézd a tökfilkót.” Szép készlet van ezenkívül a „Pista, réges-régen elvehetne" kezdetű műből is, amit már réges-régen elfeledtünk, s most, ha ked­vünk van, újra tanulhatjuk. Az opera-áriáknál, részleteknél az a helyzet, hogy minden van, amit nem keresnek az emberek, de a „Trubadúr’'-bál, „Rigolettó"- ból, „Carmen"-bői, vagy a „Pillangókisasszony0-bői, amit ismernek és szeretnek, nincs egy fia lemez sem. Dicséretére legyen mondva az ellátás intézőjének, az összes indulókból bőséges készlet áll a vásár­lók rendelkezésére. A lemezeket az üzletek a Vasipari Nagykereskedelmi Vállalat­tól kapják. Nem hiszem azonban,hogy ott tartózkodna a nemesszívü slágermentő, sokkal valószínűbb, hogy Budapesten az új lemezek felvételével és elosztásával van baj. Nagyon kérem az érzőszívű illetékest, ne akarja az emberek nyakába varrni a divatból kimertt lemezeket és a felduzzadt raktár­készletet számolja fel úgy, hogy az ne menjen a vásárlók rovására. Ha ugyanis ezek az állapotok megmaradnak, nem lehet lemez­zel a kézben kilépni Szolnokon az üzletek ajtaján, mert a járókelők kórusban énekelni kezdik: „No, nézd a tökfilkó°-t, hogy milyen le­mezt vett. (SOLYMÁR). HÍREK A poéta lehetővé teszi, hogy a vállalatok, üzemek, hivatalok dol­gozói kiküldetésük alkalmával vál­lalatunkkal — annak terhére — bármely időpontban távolsági tele­fonbeszélgetést folytassanak. Ezért úgynevezett vállalati „R" telefon- beszélgetést rendszeresít. Az ilyen­fajta távbeszélgetéshez a vállalat igazolása szükséges, amelyen fel kell tüntetni, milyen számú táv­beszélőállomást hívhat fel az iga­zolvány tulajdonosa. A vállalati „R’‘ beszélgetéseket — amely jelentősen gyorsítja a tá­volsági forgalmat — a posta már a héten bevezeti. • A posta Hunyadi János halálá­nak ötszázadik évfordulója alkal­mából egyforintos emlékbélyeget hoz forgalomba. Az egy színnyo­másos bélyeg Pátzay Pál szobrász- művész Hunyadi lovasszobrát áb­rázolja. A Hunyadi emlékbélyeg árusítá­sát augusztus 12-én kezdik meg a postahivatalokban. (MTI.) Halálos fürdőzés a Tiszán Güti Pál 32 éves szegedi lakos a szegedi városi strandnál át akarta úszni a Tiszát. Az ■ úszók számára tiltott területen görcsöt kapott és vízbe fulladt. Karcagon befedték az aratást Tegnap délután a karcagi ha­tárban befejezték a gabona ara­tását- A kombájnok 4860 hold, az aratógépek 6170 hold kalászost vágtak le a 16 096 holdból. Hasznosan töltjük el az időt Amikor a tanévnek vége lett, nyári munkára a tsz-ekbe mentek a tanulók. Mi a Harcos Tsz-be mentünk rizst gyomlálni. Július 2-án harmincas létszámmal indul­tunk dolgozni, de azóta már 80-ra szaporodott a létszám. Vezetőnek a csapatvezetőnk jött velünk. Mikor kimentünk, első dolgunk volt, hogy rajokra és őrsökre osz­tottuk fel csapatunkat. A rajunk neve „Harcos” lett, az őrsök pedig a következők: Szorgalom, V-'dám- ság és Haladás őrs. Az ebédszünetben főzni szok­tunk. A főzőedényeket kint tart­juk a tanyában, a főzéshez szüksé­ges dolgokat pedig minden nap ki­visszük. így a hasznossal összekap­csoljuk a kellemeset, mert a tsz- nek hasznos munkát végzünk, mi magunk pedig a nyáron letesszük a szakácspróbát és megtanulunk főz­ni. Az ebédszünet többi részét új­ságolvasással, rejtvényfejtéssel és játszással töltjük eL így a szünidőnk kellemesen telik. Előre! Szabó Mária Turkeve, Leányiskola Szépirodalmi tájékoztató (Magyar Klasszikusok sorozat) A magyar kritika-irodalom egyik legkiemelkedőbb, legnagyobb hatá­sú munkásának életművéből ad vá­logatást a Magyar Klasszikusok sorozatban megjelent kötet. Gyulai Pál irodalomtörténeti jelentősége legfőképpen esztétikai műveiben kap igazi formát, de szépirodalmi alkotásai is figyelemreméltóak. „Harcos Gyulai Pál” — ahogyan Ady Endre nevezte — megalkuvás nélkül küzdött a magyar nemzeti öntudat újraélesztéséért, a magasztos színvonalú irodalomért, Petőfi elis­mertetéséért. „Nekünk az irodalom és művészet több, mint más szeren­csésebb nemzeteknek, nemcsak a műveltség és szellemi élvezet kér­dése, hanem a nemzetiségé, a nem­zeti lété egyszersmind” — írja Gyulai az Emlékbeszédek című kö­tetében. A tanulmánykötet gazdag anya­gában Gyulai Pál szépírói munkás­sága is helyet kap, kisregénye „Egy régi udvarház utolsó gazdája”, épp­úgy, mint legszebb költeményei. Az esztétikai írásai „Tanulmány és kritikák, Emlékbeszédek, Irodalom­történeti monográfiák0 gyűjtőcíme­ken csoportosítva kerülnek a kötet­be. t Kb. 1040 oldal, egészvászon. Kb Ft 71,50 KATONA JÓZSEF: „BANK BÁN” Kb. 216 oldal, félvászon. Kb. 20 forint. MÓRICZ ZSIGMOND: DRÁMÁI /—IV. (Móricz Zsigmond összegyűjtött Művei sorozat.) A regényíró Móricz Zsigmond, a magyar irodalom legnagyobb elbe­széléseinek halhatatlan szerzője mellett keveset emlegettük Móri- czot, a drámaírót. ■— Első nagy­sikerű darabja a Sári biró, melyben reális, újfajta rajzát adta a magyar falunak. A Pacsirtaszó- bm melyei 20 évvel később Kismadár címmel írt meg kemé­nyebb, határozottabb társadalmi mondanivalóval — egy szegény pa­rasztleány szerelmének történetét mondja el. S a többi darab: a Ro­konok, a vidéki városok züllöttsé- gének drámája, az Űri muri, a ha­nyatló és bornló úri világ halál­tárca, a Ludas Matyi, ez a kedves­keserű népi játék. A páratlan termelékenységű iró életművének felmérésekor derült ki, hány színdarabja és színmű- terve lappangott eddig íróasztalá­nak fiókjában, vagy színházak irattárában. Ebben a gyűjtemény­ben lát először napvilágot a Betyár színpadi változatának elkészült ré­sze, a két és fél felvonás; a Ka­maszok, a Forr a bor — a Nyilas Misi-trilógia második és harmadik része; A repülő sas, melyben Na­póleon és Joséphine császárné sze­relmét mondja el; A pók, egy rab- lógyUkasság groteszk története; az Ámor és Psyhé és az Odysseus bo­lyongásai, Móricz két verses drá­mája, mélyekben mitológiai kön­tösbe öltöztetve szerelméről, házas­ságáról vall stb. Negyven színművet ölel fél ez a nagyszabású gyűjtemény. Egy nagy iró életművének részben feltárat­lan, izgalmas és nagymértékű alko­tásait ismertetjük meg, s ez érdekes irodalomtörténeti és színháztörté­neti szempontból is; bizonyos, hogy a Móricz-drámak további színpadi sikereit is előmozdítja ez a gyűj­teményes kiadás. — A gazdag jegy- zetonyag a drámák keletkezésének, színpadi sorsának, kiadásainak, a körülöttük lezajlott vitáknak és botrányoknak történetét mondja el, s közli a legfontosabb változatokat. A művet Réz Pál válogatta és rendezte sajtó alá. 4 kötet, kötetenként kb. 280 old. Egészvászon, kötetenként kb. 31,— forint) , I | ^ A megyei labdarugó bajnokságért A megyei labdarúgó bajnokság őszi idényének második fordulójában is szü­letett nénány meglepetés. Ilyen az Uj- szászi Törekvés 2:0-ás győzelme a Tö­rökszentmiklósi Bástya ellen és a Szol­noki Szikra 0:0-ás eredménye, melyet Törökszentmiklóson ért el az ottani Vasassal szemben. Jászberényi Fémnyomó Vasas Karca­gi Szpartakusz 6:1 (3:1) Jászberény, ve­zette: Kiss. A mérkőzés végig a hazai csapat fölényének jegyében zajlott le. A Fémnyomó már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést és ez a 3-lk percben góllá érett. Nem sok­kal később újabb góllal terhelték meg a hazaiak a karcagiak kapuját. Ezután a vendégcsapat Nagy öngóljával szépí­tett az eredményen. A mérkőzés vé­gig sportszerű keretek között zajlott le. A Fémnyomó győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Góllövők: Pótári, Kiss, Sebetsyén, Bíró, Szigeti,, Bíró, illetve: Nagy (öngól). Jók: Gere, Bíró, Kiss, il­letve: Pallagi, Szűcs. Jászebrényl Fémnyomó Vasas ifi— Karcagi Szpartakusz ifi 2:1. * Szolnoki Kinizsi — Mezőtúri Honvéd 3:0 (1:0) Mezőtúr, városi pálya. — Erős küzdelmet hozott a két csapat találko­zója. Az első félidőben mindkét együt­tes előtt nyílt gólszerzés! alkalom, de azok közül csak a vendégek tudtak egyet kihasználni. A második félidőben jobban kidomborodott a szolnoki élel­mezési csapat fölénye, melyet további két góljuk igazol. A játékvezető gyen­gesége miatt a játék durvaságokkal tar­kított volt. Ennek következményeként a második félidő 30-ik percében Bene­deket a Kinizsiből a játékvezető kiállí­totta. A tíz főre csökkent szolnokiad továbbra Is fölényben játszottak, biz­tosan szerezték meg a bajnoki ponto­kat. GóllővőU: Szekeres, Géczi II., Ur- bán (11-esből). Szolnoki Kinizsi Ifi—Mezőtúri Honvéd ifi 6:1. * Jászberényi Aprító Vasas — Jászapáti Törekvés 2:0 (1:0) Jászapáti, 1300 néző, vezette: Geréb (Békéscsaba). Pontban 6 órakor az úttörő zenekar indulójára fu­tott ki a két csapat. A nagy meleg el­lenére is szép és Izgalmas küzdelem alakult ki. Az első percekben mindjárt a Törekvés lendült támadásba, de az Aprító Vasas védelme mindig pontosan közbe tudott avatkozni. Előbb Szirze, majd Kökény lőtt kapu mellé. A M-ik percben a vendégek vezettek támadást, de Potemkin lövése a kapu fölé szállt. A másik oldalon pedig Jakab lövése jelentett veszélyt. Ezután a Vasas mind­jobban támadásba lendült, s egyik le­futásának végén Potemkin bombája védhetetlenül jutott a hazaiak hálójába. Fordulás után csökkent a játék ira­ma, a Vasas nyugodtabban játszott el­lenfelénél. Ekkor a hazaiak némi me­zőnyfölényt harcoltak ki. de támadsaik- ból gól nem született. Az 55-ik percben a vendégek védelme jó labdával dobta támadásba a csatárokat. A labda Bíró­hoz került, aki négy embert is kicse­lezve a hálóba lőtt, s ezzel megszerezte csapatának a győzelmet. A 65-ik perc­ben Jakabot és Simont kemény játék miatt a játékvezető kiállította. Ezután a Törekvés is vezetett egy-két szép tá­madást, de azok a 16-osnál mind el­akadtak. A látottak alapján az eredmény Igazságos, mert a Vasas jobb felkészü­lésről tett tanúságot. A játékvezető az előnyszabályt nem alkalmazta minden esetben helyesen. Góllövők: Potemkin, Bíró. Jók: Udvarias, Túri, Bíró, Po­temkin, Rétsági, illetve: Szirze, Hor­váth M., Tóth, Dobos, Konc. Jászberényi Vasas Aprító ifi — Jász­apáti Törekvés ifi 2:0. * Törökszentmiklósi Vasas — Szolnoki Szikra 0:0 Törökszentmiklós, vezette: Dr. Magyar. A nagy melegben közepes színvonalú és iramú mérkőzést vívott a két csapat. A Vasas valamivel többet támadott, de csatársoruk igen gyengén játszott és így a helyzeteket nem tud­ták értékesíteni. Mindkét kapu csak egy alkalommal került komoly veszély­be, de ebből sem született gól. Az ered­mény megfelel a játék képének. Jók: Balázs. Szabó, Kiss. illetve: Dobos, Ku­nira, Helmreich, Vörös. Törökszentmiklósi Vasas Ifi—Szolnoki Szikra Ifi 4:3. * Szolnoki Bástya—Khegyesi Tr. 1:0 (0:0) Khegyes, vezette: Debreceni (Debrecen). A mérkőzésre a nagy meleg rányomta bélyegét. Már az első percekben a ven­dégek kezdeményeztek. Gólhelyzetük is akadt, de Simon és Cs. Farkas elügyet- lenkedték azt. A második percben a szolnoki Szerencsinek Jászberényben szerzett sérülése kiújult, s ettől kezdve már csak statisztált a pályán. Ezután feljöttek a hazaiak Is, s főleg kitűnően játszó balszélsőjük révén veszélyeztet­tek. A játékidő ebben a részében a he­lyiek két kaoufát is lőttek, melyet a vendégek védői kétszer is csak igen nagy szerencsével tudtak a gólvonalról menteni. A második félidőben már job­ban játszottak a szolnokiak. Ekkor a helyiek csak szórványosan támadtak. Egyik hazai lefutás során a balszélső lesen kapta a labdát, a játékvezető nem sípolt. Rontó ezt reklamálta, amiért a játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt a Bástya ellen. A büntetőt a sorfalba lőtték. A felpattanó labda az egyik védő kezét érintette. A játékvezető 11-est ítélt. (Ez túlszigorú volt). A bün­tetőt Varga kivédte. A tíz emberrel Is jobban játszó Bástya a 30-lk percben szerezte meg egyetlen, s egyben győzel­met jelentő gólját. Simon középen a hazai védők között kiugrott s mielőtt a kapus kifuthatott volna, védhetetlenül a jobb felső sarokba bombázott. To­vábbra is a Bástya volt fölényben s az egyik lefutásnál a szolnoki Tóth Imre kiugrott a Traktor védők között. Már a 16-oson belül futott, amikor a ha­zaiak hátvédle szándékosan megrúgta. (Ezért kiállítás és 11-es járt volna, de a játékvezető egyik büntetést sem alkal­mazta.) A 90-1k percben Simonnak Is­mét nagy gólszerzés! alkalma támadt, de azt kihagyta. így az eredmény már nem változott. Jók: Varga. Török, Si­mon és az első félidőben Oláh, illetve: Szabó. Kiss és a balhátvéd. Szolnoki Bástya ifi—Kunhegyes! Trak­tor ifi 2:2. * Ujszászi Törekvés—’Törökszentmiklósi Bástya 2:1 (2:0) Ujszász. vezette: Hamar. Mindvégig heves iramú mérkőzést ví­vott a tót együttesi A hazaiak határta« lan lelkesedésükkel fölényt harcoltak ki, melyet mindvégig tartani is tudtak. Ezt Igazolja, hogy már az első félidő­ben is kétgólos vezetésre tettek szert. A második félidőben továbbra is a ha­zaiak támadtak többet. A 10-ik percben az ujszászi Farkast — amiért ellenfelét leköpte — a játékvezető kiállította. Ez­után a vendégek is vezettek egy-két tá­madást és ezzel sikerült is gólt elér­niük, mellyel 2:l-re szépítettek az ered­ményen. A 90-ik percben a törökszent­miklósi Darvasl csúnyán megrúgta el­lenfelét, amiért ó is a kiállítás sorsára jutott. Az eredmény már nem változott. Az újszásziak lelkes játékukkal meg­érdemelten jutottak a két bajnoki pont birtokába. * Szolnoki Törekvés H.—Szolnoki APF Törekvés 3:1 (0:0) Szolnok, APF pálya, 500 néző, veztte: Labáth. Meleg, kissé szeles Időben az APF széltől támogatva némi fölényt harcolt ki. Csatársoruk azonban nem tudta kihasználni a kínál­kozó helyzeteket. A fiatalokkal tele­tűzdelt NB H.-es tartalékcsapat Is veze­tett néhány veszélyes támadást, s ekkor G. Kiss. majd Csényi lövése alig kerülte el az APF kapuját. Az APF védelem jól állt a lábán, s mindig idejében há­rítani tudta a Törekvés II. támadásait. Ezután az APF is veszélyeztetett, de Szurovecz erős lövését és Horváth feje­sét Lázár szögletre mentette. így a fél­idő gól nélkül ért véget. Szünet után enyhült a meleg és megélénkült a Já­ték. A Törekvés G. Kiss Irányításával Jó támadásokat vezetett és a 12-ík perc­ben G. Kiss 25 méteres, jól eltalált lö­vése védhetetlenül vágódott a felső sa­rokba. 1:0. — Egy ellentámadásnál két perccel később Horváth kiegyenlített. 1:1. Ezután nagy verseny indult meg a győztes gólért. A 22-ik percben Rózsa­hegyi kirúgása G. Kisst találta el, aki­ről a labda a kapu előterébe pattant, a csatár feltalálta magát és hatalmas lö­vései a hálóba továbbított. 2:1. A továb­biak során Jőzsa került jó helyzetbe és közelről a hálóba kotorta a Törekvés II. harmadik gólját. A továbbiakban mezőnyjáték folyt, de az eredmény már nem változott. A győztes csapat játéka csak a második félidőben volt kielégítő. A csatársor fiataljai nagyon tartottak az erélyes, kemény APF védelemtől. Jók: Lázár, Sándor, Bozőki. G. Kiss. Az APF az első félidőben uralta a mezőnyt és csatársora kis szerencsével és hig­gadtsággal két-három gólt is elérhetett volna. A csapat legjobb része a közvet­len védelem volt. Egyénileg Rózsahegyi erőteljes játéka és a csatársorban Hor­váth agilitása dicsérhető. Rajta kívül Veréb, Szurovecz és Grámán érdemel említést. Az egész csapat lelkesen har­colt. Szolnoki Törekvés ifi — Szolnoki APF ifi 4:0. Szolnoki Törekvés úttörő—Szeged vá­ros úttörő válogatott 1:1. A Szolnok városi I. osztályú labdarugó bajnokságért A Szolnok városi labdarúgó bajnok­ság I. osztálya őszi idényének második fordulójában rangadó mérkőzésre is került sor a két első helyezett, a Szol­noki Honvéd és a Szolnoki Kilián csa­patai között. A tavaszi fordulóban a Kilián szerezte meg a győzelmet s ez­zel a tavaszi elsőséget. Most a Honvéd került ki győztesen. A forduló ered­ményei: Szolnoki Honvéd—Szolnoki Kilián 4:2 (2:1) Szolnok, Forgalom pálya, vezette: Lesán. A városi elsőosztályú rangadóra igen szép számú közönség gyűlt össze a vasutas sporttelepen. A mérkőzés mindvégig nagyiramú férfias küzdel­met hozott. A képzettebb Kilián me­zőnyfölényét a lendületesebb csatári á- tékot mutató Honvéd jól kiegyenlítette és lelkes játékával megérdemelten nyerte az értékes bajnoki pontokat. A Honvéd egy-két húzása és gyors szél­sőikre alapozott csatárjátéka nagy elis­merést keltett. H. GY. További eredmények: Szolnoki Vörös Meteor—Tószeg 2:1, Zagyvarékas—Szol­noki Vegyiművek 1:1, Olimpiai hírek Olimpiát zászlók a fővárosokban. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság leg­közelebbi ülésen Brundage elnök javas­latot szándékozik benyújtani arra vo­natkozólag, hogy az olimpia idején minden résztvevő ország fővárosában tűzzék ki az olimpiai zászlót. Kik szertnék rendezni a következő olimpiákat. Külföldi sajtőjelentések szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság Irodája megerősíti, hogy az 1964. évi nyári olimpiai játékok egyik esélyese Moszk­va. Ezenkívül Athén. Buenos-Aires, Budapest, Los Angeles, Tokió és Bécs kérte az olimpia megrendezésének jo­gát. Olyan javaslatok is felmerülnek, hogy az 1964. évi téli olimpiát valahol a Kaukázusban rendezzék. Az 1964. évi olimpiai játékok rendezésének jogát 1959-ben Ítélik oda. Mint ismeretes, az 1960. évi olimpia Rómában lesz. Az 1968. évi téli olimpiát Finnország sze­retné megrendezni. Már olyan város Is van, amely az 1972. évi olimpiát kérte: Koppenhága. A melbournei városháza az olimpiai tájékoztatás központja. Melbourne felkészül 10 000 külföldi vendég és 30 000 hazai sportbarát foga­dására. Az újságíróknak, a rádió és a televízió munkatársának az egyetem diákotthonát boesájtják rendelkezésük­re. A tájékoztató központot a város­háza épületében rendezik be. A rádióriporterek segítőtársai. Melbourne! Postaigazgatóságon 350 rádiótechnikus részesül szakoktatásban. Az olimpiai játékok idején ók segíte­nek majd 43 országból érkező 120 rádió- riporternek. Az olimpiai stadionban 49 rádiófülkét helyeznek el, amelyek köz­vetlen kapcsolatban állnak majd az összes versenyhelyekkel. aprÓhirde tések FIGYELEM! A Rákóczlfalvl Földműves­szövetkezet értesíti a termelőket, illet­ve főzni szándékozókat, hogy szeszfőz­déjében minden mennyiségű és minő­ségű cefrét bérfőzésre elfogad. _______ VA SIPARI szakmában jártas nagy anyagismerettel rendelkező munkavál­lalót raktárnoki beosztásban azonnal alkalmazunk. Szolnok, Vasipari Válla­lat. Szolnok. Hunyadi u. 4, _________ iÉRBEVENNENK bútorozott, vagy bú orozatlan szoba, konyhát. Közlekedési !pítő Vállalat. Szolnok, Rákóczi u. 6. VEZETÖKÖNYVELÖKET keres felvé­telre a földművesszövetkezetek kunhe­gy esi Járási Központja. Kunhegyes. Szabadság tér 12. ABONYI földmüvesszövetkezet 1956. usztus 12-től 21-ig lakberendezési orkiállítást és vásárt rendez Abony- i, Körössi út 6. szám alatt a volt r’testület helyiségében. — Kiállításra ülnek: fényezett és festett hálok, nbinált bútorok, konyhabútorok, ku- böző színekben, ágygamitúrák, szö­vgek, rádiók és háztartási villamos írek. A kiállítás és vásár nyitva idén nap 8 órától 18 óráig. Megte­lhető kötelezettség nélkül. ____ rE RGALYOSOKAT és lakatosokat s azonnali felvételre az L számú épészetl Vállalat (volt Középtiszai ,ző • Vállalat) Kunhegyes, Kossuth ELADÓ 125-ös Fuch. első. hátsó telesz­kópos üzemképes szép kivitelű- Gara László, Jászldsér, Szabad Föld Tsz: 500-as Jó állapotban lévő SUPER motor- kerékpár eladó, oldalkocsival. Tlsza- szentímre, Kossuth Tsz: a SZOLNOKI állomásépltkezés ke­res azonnali belépésre férfi segéd­munkásokat (férfiak 18 évtől) szolnoki építkezéseire: valamint állványozókat és vasbetonszerelőket budapesti mun­kahelyre: Jelentkezni leheti mindennap reggel 7 órától este 1 óráig a 22: sz. Építőipari Vállalat állomásépltési Iro­dájában Szolnokon: Vidékieknek szál­lás díjtalan: Napi teljes ellátást B.4t Ft-ért biztosítanak és négyhetenként utazási költséget térítenek: Egy évre szerződőknek 200 Ft jutalom) Jelentke­zéssel kapcsolatos utazási költséget felvétel esetén megtérítenek: _____ Szol nok megyei NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő: DAVID FERENC Terjeszti a Megyei Hírlaphlvatal Előfizetési ár 1 hóra U forint Szolnoki Nyomdaipari Vállalat Szolnok) Malinovszki tu 19: Felelős vezetői Mészáros Sándor CIPÉSZ Szövetkezet Törölcszentmlklős vezetőkönyvelőt keres képesítéssel aug, 15-1 belépéssel. A TISZAFÖLDVÄRI földművesszövetke­zet vendéglő-éttermi kerthelyiségében augusztus 4-én bemutatja a Budapesti Ruhaipari Tervező Vállalat 1956. évi őszi és téli divatját azokkal a ruhákkal, me­lyekkel a Lipcsei Nemzetközi Vásáron részt vett. Mindenkit szeretettel várnak a földművesszövetkezet dolgozói: BOLTVEZETŐKET azonnali belépésre keres a tiszaföldvári földművesszövet­kezet. Jelentkezni lehet Írásban, vagy személyesen a földművesszövetkezei Irodájában. A „FÜRFA" Fűrészáru és Faanyag Nagy- Kereskedelmi Vállalat cég- szövege „ÉRDÉRT“ Erdőgazdasági és Faipar! Ér­tékesítő és Készletező Vál­lalatra változott- — Központ: Telefon: 113—000, 121—790 MNB 44. Sladni, oetuii, cieréhú akar ? Hirdessen o Szelnek megyei NÉPLAPBAN Hirdetéseit Szelnek kivételével a megye is feladhatja.