Szolnok Megyei Néplap, 1955. október (7. évfolyam, 231-256. szám)

1955-10-11 / 239. szám

4 ' S ZOLNOKMEGYEI NÉPLAP 1906. október «. apróhirdetések: \ KUNSZENTMÁRTONI Belsped kiren­deltség azonnal« belépésre keres hajtó éa rakodó munkásokat. Vidékiek részére szál­lás biztosítva. Jelentkezés a kirendeltség irodájában. NAGY gyakorlattal rendelkező technikust keres felvételre műszaki vezetői beosz­tásba a mezőtúri Vasipari Vállalat. Mező­túr, Rákóczi út 21. Jelentkezés írásban, vagy személyesen. ÍRÓGÉPET, töltőtollat veszek roncsban is. Jótállással javítok, a javítás időtarta­máig kölcsöngépet adok. Fehér műszerész. Szfllnok, Főpostával szemben. GYAKORLATTAL rendelkező adminisztrátort azonnal felveszünk. Műtrágya és Növény­védőszer Értékesítő Vállalat, Szolnok. Vö- rőshadsereg u. 32. BURGONYÁS gödrök kiásásához fizikai dol­gozókat felveszünk. Jelentkezni 1ehet: Szol­noki Sütőipari Vállalat. Sallai Imre u. 17. sz. alatt az irodában. Szerszámot a dolgo­zó hozzon magával. 500-as Rudge motorkerékpár sürgősen eladó Kunmadaras, Bem József u. 34. FIGYELEM! Ma megnyílt a Törökszentmiklósi Földművesszövetkezet CUKRÁSZDA]A (volt iparoskör helyiségben). Sütemény különlegességek, espresszó fekete, cukorkák, csokoládék, likőrök, hűsítő italok. Megrendeléseket elfo­gadunk. FŐVÁROSI ÉPÍTŐ Vállalat Budapest, V. kér. Bástya u. 35. kőművesekért ás Segéd­munkásokat felvesz budapesti munkára. GYÜMÖLCSFÁK! magastörzsű és bokor ró­zsa, mirabolán, sajmegy es rózsa csemete kapható özv. Novothny Béláné faiskolájá­ba» Rákóczifalva. 40. cm. átmérőjű állványos új szalagfűrész eladó. Szolnok. Sallai u. 4. ■ KOVÁCS asztalos és bognár szakmunká­sakat felvesz a Mezőgazdasági KSZ. Szol, nők, Beloiannisz u. 36. NAGY gyakorlattal rendelkező faipari gép­kezelőt. parkettázni tudó faipari dolgozó­kat telvesz: Bpflletkarbantartó KSZ. Szol­nok, Hubay Ferenc-u. 8. TRAKTOROSOKAT hosszabb gyakorlattal ielvcszünk Martfűi Állami Gazdaság. 20 kalapácsos ..Kálmán" medigágó 25 ló­erős stabilmotorral üzemképes állapotban eladó. Horváth Károly Törökszentmiklós, Sztálin u. 263. 600-as Zündapp oldalkocslval üzemképes állapotban eladó, kisebb szólóba cserélhe­tő. Törökszentmiklós, Balassa Béla u. 10. Mészáros. KALYHAFÜTÖKET felveszünk. Jelentkezni lehet: Szolnok: Városi Tanács gondnoksá­gán. Kossuth tér 9. Szerkesztői üzenet Kérjük B. Mátyásné kunszentmártoni le­vélírónkat, közölje pontos címét, hogy sze­mélyesen felkereshessük. , IDOJARASJELENTES: Várható időjárás kedden estig; felhős enyhe idő, több helyen ki­sebb eső, mérsékelt keleti-délkeleti szél. — Várható legalacsonyabb hő­mérséklet ma éjjel: 9—12, legma­gasabb nappali hőmérséklet ked­den nyugaton 15—18, keleten 19— 22 fok között.) (MTI. StAln&knuwti NÉPLAP politikai napilap K megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap ÉlŐfizetés) ár I hóra II tonni Szerkeszt) a «zerkesztőbizoltság Felelős szerkesztő: DAVID FERENC Szerkesztőség) Szolnok, irodaház, I. emelet Szerkesztőségi Teletöm ?0—93, W—D, to—W Szolnoki Nyomdaipart Vállalat Szolnok MdUnovszkl o. Felelős vezető: Mészáros Sándor Kukoricatermelő gazdák és tsz-ek figyelem! A* 1956. évi sertéshizlalási akcióban 1955. október 31-lg szerződés köthető kukorica beadási kedvezménnyel, vagy anélkül. Ha ser­tésre szerződik, magas árat kap a beadott sertésért. Leköthető bár­mily súlyú sertés. Előleg tsz-nek 600,—, egyéninek 400.— Forint állatdarabonként. Társulás lehetságes 8 db-on felül. Átvételi ár sólytól IflggSen IS—ÍJ.— Ft. Ha kukorica beadási kedvezményt vesz Igénybe 16—19.— Ft. — Szerződés köthető az Allalforgaiml Vállalat felvásárlójánál. 4 AUatforgalmi Vállalat, Szolnok. Október 15-én ind a SnlMk mot«I IMÉFIkM Hl P ke^ejíztt^ftoém^ A legjobb rznmjtSk a kOvelkeaC (Mfefcat nyectietifc: LEMEZJÁTSZÓ P.AMÖ TÖLTÖTOLL KÖNYVEK fbnykcpezogEp Döntetlen eredménnyel végződött a sereghajtók „rangadója“ Légierő—Vasas Izzó 0:0 Szolnok, Törekvés pálya 4000 néző: vezet­te: Sóos II. (Nagy I. L., Varga Gy.) Légiérő: Veres — Kapuszta, Jancsik. Czu- ezor — Sipos II. Paulas — Náriad, Sipos I. Dombai,Bárfi, Hernádi, Edző: Jánosi Bé­la, Vasas Izzó: Rúzsa — Sólyom, Zalai, Hartmann — Színi, Városi — Kincses, Nagy, Várnai, Lelenka, Kemény. Edző: Ka­locsai Géza dr. Szögletarány: 4;1 (1:0) a Légierő javára. . A szolnoki szurkolók a szerdád mérkő­zés után azt remélték, hogy végre győzel­met arat csapatuk. A találkozó azonban annál nagyobb csalódást okozott. Az együt­tes teljesen formán kívül játszott. Talán eddigi szerep’ése során most került leg­jobban a hullámvölgybe. Teljesen léiek- nélküLt, kiábrándító játékot mutatott. A kö­zönség többször füttyszóval is hangot adott nemtetszésének, az együttes rossz Játéka miatt. A lelátón, de az állóhelyen is több íe’ől hallani lehetett a szurkolók között, miért van szükség arra, hogy védő­játékosok szerepeljenek a csatársorban, mi­kor vannak igazi támadó-játékosok, mint pl. a balszélső Fischer, vagy Szentannai? Ez a mérkőzés Is beigazolta, hogy Ilyen elgondolással nem lehet eredményt elérni. Az ilyen szereplés után ne csodálkozza­nak a játékosok és a vezetők, ha a közön­ség síri csendben, minden biztatás nélkül nézi végig a mérkőzést. A vendégek kezdtek meglehetősen erős széltől támogatva. Az első percben gyors támadásokkal a hazaiak kerültek fölénybe, de lövéseik gyöngék és pontatlanok vol­tak. A 6. percben Bárfi 8 méterről kapura lőtt, de erőtlen labdáját Rúzsa biztos kés­zei, könnyedén hárította. A 11. percben kerültek először a fővárosiak a Légié ő ka­puja közelébe. A baloldalon vezet­tek támadást, s Kemény alig lőtt kapu mellé. Ezután a hazaiak vezetlek néhány támadást, és ekkor láttunk pár ügyes cselt is. Utána közvetlenül az Izzó vette át a játék irányítását, majd 5—6 perc múlva is­mét a hazaiak jöttek fel. Ekkor Náral 18 méteres lövését védte biz­tosan Rúzsa. Továbbra is a hazai csapat maradt fölényben, de támadásaik egyálta­lán nem voltak olyan folyamatosak, mint szerdán a salgótarjániak ellen. Hiba volt, hogy a balszélső Hernádi legtöbb eset­ben behúzódott a közép felé és így a bal- szélső helye sok esetben teljesen üresen maradt, bent pedig nagy tömő-ülés ^ tá­madt és a csatárok ennek következteben nem tudtak gólhelyzethez jutni. A 'óváro­siak ritka ellentámadásai veszélyesek volt- tak. A 35. percben Kemény lövését Veres védte. Pár perccel később Kincses az ö‘ö- sön álló Nagy elé játszott, ő azonban ki­várt és Jancsik ezalatt tisztázni tudott. A továbbiakban fokozatosan esett a já'ék La­tna és színvona1«. Fordulás után is ala­saonvszfnvonaW volt a játék. Sokszor terv­szerűtlen csapkodás folyt a játéktéren mindkét együttes részéről. A 49. percben Harlmann messziről élesen szögletre rúgta a labdát. Az 54. percben Dombai próbálko­zott lövéssel, de Rúzsa azt könnyeden védte, majd Paulás lövése ’ett az Izzó ka­pusának zsákmánya. A 60. percben Sípos II. szabadrúgására Rúzsa későn indult ki, Dombai elsodorta a kapus elől a labdát* de nehéz szögbe került és nem tudott a labdával semmit kezdeni. Ezt követően Kincses a balszélen futott el. az ötösre ívéit, de az óriási helyzetben lévő Várnai elől elpattant a labda. Ezt követően a ha­zaiak átcsoportosítással kísérleteztek. Pau­lás lett a bal-összekötő, Sipos I. a balfede­zet. Ez sem segített semmit. Egyetlen ko­moly kapuralövést sem láttunk a hazai együttestől. Időnként az Izzó ellentámadá­sai némi Izgalmat keltettek. Az eredmény híven tükrözi az igen alacsony színvonalú, eredménytelen játékot. A Légiojö kapujában Veresnek volt né­hány jó védése. A védelemben ezúttal Jan­csik játszott csak megbízhatóan. Kapuszta sokszor zavarba Jött. A fedezetpár valami­vel halványabban játszott, mint legutóbb. Főleg Sipos II. volt formán alul. A tá­madósorban szinte egyetlen vérbeli csatár sem akadt. Talán időnként Nárainak és Báríirxak volt egy-egy jó megmozdulása. A megyei labdarúgó bajnokságért A Szolnoki Kinizsi megerősítette második helyét Szolnoki Kinizsi—Jászberényi Vasas 2:1 (0:0). Szolnok, cukorgyári pálya, 1.000 néző, vezette: Kösztner (Debrecen) Szolnoki Ki­nizsi: Erdei — Molnár, Kiss, Csák — Géczi II., Sokvári — Szathmári, Gyémánt, Szeke­res, Biró, Géczi I. Edző: Szebeni József. Vasas: Nikolicza — Dáni, Udvarias, Smidt — Pintér Kelemen — Rétsági, Valdeck, Szí­vós II., Fenyvesi, Látó. Edző Csapkai Ká­roly. Góllövők: Biró (2), illetve Látó. Szögletarány 9:3 a Kinizsi javára. — Igen erős széllel szemben a Vasas kezdte a Játékot és több szép támadást vezetett. Az idegesen Játszó Kinizsi csak a 10. perc­ben talált magára és lassan átvette a kez­deményezést. A 15. percben Szekeres Ezép fejesét ragyogóan védte Nikolicza. Ebben a félidőben a Kinizsi támadott többet, de igazi gólhelyzetbe a csatárok nem kerültek. Még Géczi II. előretörése említhető meg, jó helyzetben magasan kapu fölé lőtt. A vasas okosan földre vitte a labdát és vá­ratlan ellentámadásai mindig veszélyesek voltak. Fordulás után fokozódott a küzde­lem és lassan jóiramú játék alakult ki. A Kinizsi szél ellen is sok támadást vezetett. A 7. percben Biró lapos lövését Nikolicza bravúrosan védte. A 16. percben Molnár elvétette a labdát, Látó akadálytalanul ka­pura húzott és a kimozduló Erdei mellett megszerezd a vezetést. A váratlan gól megzavarta a hazai védelmet, de Kiss nyu­godt Játéka megakadályozta a vendégek gólszerzését. A 30. percben Biró váratlan fejessel kiegyenlített. Ezután mindkét olda­lon volt gólhelyzet, de a csatárok nem bol­dogultak a kemény védőkkel szemben. Nagy volt az izgalom a pályán, fokozódott az Iram és egy-két durvaság is becsúszott, de a játékvezető erélyesen lépett közbe. Nagy meglepetésre a 39. percben a Játékvezető a mérkőzés végét Jelezte. A határjelzők tudat­ták. hogy még 6 perc van hátra és visz- szasípolta a /levonuló Vasas játékosait. Labdaejtéssél folytatódott a mérkőzés és a 42. percben Géczi II. beívelt labdáját Biró a meglepett Nikolicza mellett a hálóba fe­jelte 2:1 a Kinizsi javára. A Vasas két­ségbeesetten támadott az utolsó percekben, de egyenlítésre már nem volt lehetősége. Egyénileg a Kinizsiből Kiss csapatának legjobbja volt. Jól játszott még Csák. Szathmári és Géczi II. A Vasasból messze kiemelkedett Nikolicza teljesítménye, aki legalább 3—4 biztosnak látszó góltól men­tette meg kapuját. Dicséret illeti még Pintér, Rétsági és Látó lendületes játékát is. Kösztner Játékvezető, határozottan, ma­gabiztosan vezette a nehéz mérkőzést. Az Utolsó percekben Gyémánt és Kelemen ki­állításával megakadályozta a mérkőzés el­durvulását. Kinizsi ifi—Vasas ifi 2:1. ______ Szolnoki Szikra—Jászapáti Törekvés 2:0. Jászapáti, vezette: Horváth L. Szolnoki Szikra: Raskó — Dobos I., Vörös, Kádár — Takács, Kurucz — Dósa, Dobos II., Bolyhos Baricza, Papp. Jászapáti Törekvés: Tóth — Ecseki, Dobos, Bozóki, — Modla, Nagy — Ferenczl, Horváth, Varga, Jakab, Kökény. Góllövők: Baricza, Ecscki (öngól). A Szikra már a mérkőzés elején kezébe vette a játék irányítását, mindvégig többet támadott és szép játékával megérdemelte a győzelmet. A hazai együttes igen gyenge formát mutatott. Pappot és Nagy Il-t a második félidő 20. percében a játékvezető kiállította. Jóik: Dobos I., Kurucz, Takács, Baricza (a mezőny legjobbja. A hazaiak­ból senkit sem lehet kiemelni. * Martfűi Vörös Lobogó—Kunhegyes! Trak­tor 2:1 (1:0), Martfű, vezette: Cserháti. Martfűi Vörös Lobogó: Csendes — Révész, Seres, Nagy — Varga. Pál — Honti, Vozár, Mezőteleki. Mikus. Bóka. Kunhegyes: Kiss I. — Pá , Lévai. Szekeres — Kiss II.. Sza­bó — Ágoston, Molnár, Gáspár. Csizmadia, Takács. Góllövők: Mezőteleki, Varga, illet­ve Csizmadia. Egyenrangú erők erős küz­delmében a hazai csapat megérdemelten nyert a Jól harcoló vendégek ellen. Jók: Pál, Honti, Mikus, illetve Kiss I., Lévai, Szabó (a mezőny legjobbja). Ágoston. Martfűi Vörös Lobogó ifi-Kunhegyes! Traktor ifi 2:1. Szolnoki Bástya—Mezőtúri Traktor 1:0 (0:0). Szolnok Vidám-kerti pálya, vezette: Rékasi. Szolnoki Bástya: Krizsán — Szuro- vecz, Tőrök, Csépe — Honti, Csaba — Tóth B., Peg«, Kovács, Cs. Farkas, Hovod- zák. Góllövő: Pege. A mérkőzés úgy indult, hogy Mezőtúr fölényes győzelmet arat. Ez azonban nem sikerült. Magyar, az egyik mezőtúri támadásnál az üres kapu mellé rúgta a labdát. Ez annyira fel lelkesítőt te a hazaiakat, hogy a második félidőben mu­tatott játékukkal többgólos vezetést is sze­rezhettek volna. A két szélső fedezet sok Jó labdát adott a támadósornak. A hazaiak rászolgáltak az egygólos győzelemre. A Bástyából a közvetlen védetem ki'Gnöen lát­ta el feladatát. Itt is kiemelkedett Krizsán, Csépe és Török. Szurovecz sérü’é?éig jól iá'szott, Ha a két szélső fedezet nem ci­pelné olytan sokáig a labdát, még ered­ményesebb lehetne játékuk. A csatársorban Cs. Farkas nagy gólhelyzetet hagvott ki ettől eltekintve jól Játszott. A további sor­rend Kovács, Hovodzák, Tóth B., Pegct gólja dicséri. A vendégek közűi Gáspár, Mikes, U. Szabó és Magyar Játéka dicsér­hető. Szolnoki Haladás—Kisújszállási Traktor 2:1 (1:0). Kisújszállás, vezette: Szén. Szol­noki Haladás: Kiss — T. Nagy, Mészáros, Szabó — Tari, Horgos — Komlósi, Urban. Császár, Nagy, Molnár. Kisújszállási Trak­tor: Szalai — Sáfár, Márton, Kövér — Sza­bó, Radios, — Tóth, Ugraí, G. Nagy. Szencai Bár a két csapat kiesése már megpecsé eltnek tekinthető, en­nek ellenére heves, változatos küzdelmet vívtak egymással, hogy az utolsó helyről elkerüL’enek. Az első gólt Nagy révén az első félidő végén kanushibából érték el a vendégek. Kezdés után rögtön egyenlítet­tek a hazaiak, s ezután heves harc indult a győztes gólért. Szép, balodalí támadás végén Molnár mintaszerű fejessel juttatta a hálóba a második félidő 25. percében az egyetemisták győztes gólját Jók: Kis«, Mészáros, Szabó, Nagy, ID. Ugrat. Kisújszállási Traktor Ifi—Haladás tí! lsfl. ♦ Ujszász? Törekvés—Kunszentmártoni Bás­tya 3:0 (2:0. Jászberényi Bástya—Török«zenttnlklésT Bástva 1:1. A Törökszentmiklósi Vasas—Karcagi Szpar- tafcusz mérkőzés elmaradt, mert a karca­giak nem Jelentek meg. A labdarúgó NB. I. vasárnapi eredményei Pécsi Dózsa—Csepeli Vasas 2:2 Győri Vasas—Bp. Vörös Lobogó 3:2 Bp. Kinizsi—Salgótarjáni Bányász 6:1 Szombathelyi Törekvés—Diós győri V. 2:2 A Totó 12 találata szelvénye 4L bét 1. GySr—Bp. VL í 5:2 2. Pécs—Csepel X 2:2 3. Szombathely—Diósgyőr X 2:2 4. Légierő—Izzó X 0:0 5. Gödöllő—Szeged 2 0:1 6. Békéscsaba—Bp. Törekvés 1 3:0 7. Kecsik. Honvéd—Debrecen 1 2:1 8. Várpalota—Nagykanizsa 1 5:0 9. Románia—Bulgária X 1:1 10. Svájc—Franciaország 2 1:2 ti. Kladno—Spartak S. törölve 12. Tori no—Ju ven tus X 0:0 13. Llberec—Presov 2 0:1 Az országos nagypályás férfi kézilabda bajnokságért Budapesti Vasas—Martfűi Vörös Lobogó 17:6 (11:8) KIS PONYVA LETT VOLNA! Diósgyőri Vasas—Kunszentmártoni Traktor 13:6 (6:4) Szép eredményt értek el megyénk versenyzői a Traktor S. E. országos lovasbajnokságán A Budapesti Vasas nyerte a röplabda középdöntőt Szolnokon martfűi együttes mindvégig rajtaütésszerűen támadásokkal kísérletezett. A játékidő má­sodik részében esett az iram és ekkor a martfűiek is több támadást vezettek: Gól­dobók: Fekete ( 6), Szamos völgyi (3), Me­gyeri (3), Kiss (2), Horváth, Hollós Pász­tói. illetve Kesjár (3) (kettőt 13-asból). Fo­dor, Fazekas, Kundo’f. Jók: Nagv, Talpos, Megyeri, Fekete (a mezőny legjobbja). Il­letve Varga. Varga (5), Nagy (3), Vouszkt (7) Temor- szky (2). Tóth, Illetve: Pásztor III. (3), Pugner (2) és Csordás. Jók; Barta, Buró illetve; Pásztor III., Veres. nevű lován. 2. Füller (Bábolna) Gazsi ne­vű lován. 1200 méteres nyeretlenek sfkversenye: t Gyovai (Mezöhhegyes) Csűri nevű lován. 2 Pető (Kősziget) Durcás nevű lován. Vadász díjugratás: (1000 méter 120 cm-es akadályokkal): 1. Kálós (Komárom) For­más nevű lován. 2. Szabó (Keszthely) Ko- nyár nevű lován. 1400 méteres síkverseny (1955. októberi díj): 1. Csicseí (Felsőnyomás) Olga nevű lován, 2. Pető (Kősziget) Csárdás nevű lo­ván. Szerencse díjugratás: 1. Szabó (Keszt­hely Ujszentmárton nevű lován, 2. Szabó (Kunmadarasi Traktor) Akrobata nevű lo" ván, DE JÓ Piacnapi nyüzsgés a szolnoki Ady Emdre-utcán. A kosár- és sza­tyor-fegyverzetben siető háziasszo­nyok seregénél még látványosabb u kézáh úzású hord árkocsik 6ora. Valamennyi tetejezett a sok porté­kától s mindnek a hátulját öt-hat kofa tolja nekiveselkedve. Ez nem megy minden bonyodalom nélkül. Ment ha például egyikük megibot- ldk. farával nekiütődik a másik-« nalk s a lökés adódik tovább, mint a billiárgolyók esetében.. A sok lármában, tülekedésben fel sem tűnik, hogy a köves út szélén egy príma, többrét hajtogatott sá­torponyva hever. Arról a stráiko- csáról esett le az előbb, amely már legalább kétszáz méterre halad a saroknál:. i Csak egy kerékpáros asszony veszi észre a ponyvát. Te­jet hoz a piacra. A hátsó kerék két oldalán szokásos elhelyezésben két teli kanna. Elől a kormányhoz szerkesztve ügyesen ugyancsak kettő. Ügy csinálják az ilyen fel­pakolást a vele bajlódők, hogy csak kétszer kelljen megbolygatni a ke­rékpár egyensúlyát: először felszál­láskor. végül a piacon leszállás al­hatnával, De most reszkíroz az asszonv, Majdnem elesik a biciklivel, de azért megáll. Két lépésre a pony­vától. Hadd higyje, aki látja, hogy az hozzá tartozik, aki meg véletle­nül tud a ponyváról, ne gondolja, hogy el akarja vinni. Áll, merőn gusztálja a rézkarikás lyukakkal ellátott holmit. Sokat ér, legalább 4—600 forintot. De jó lenne a padláson vagy a kamrában a búza alá. Esetleg a szekérre is rá le­hetne szerelni sátornak. Mindent hogy nagy érték, Egyre jobban úgy érzi ez asszony, hogy az elhagyott ponyva az övé lesz. Arckdfejezéséből, szeme sóvár­gásából ez olvadható ki. Elvégre messze halad a gazdája. (Azt már csalhatatlanul ki leste, melyik ko­csiról eshetett le.) Csak várni kell még egy kicsit. Akik a megállás pillanataiban arra jártak s Látták* hogy a ponyva előbb ott volt s nem ő ejtette el, már régen a piacon járnak. Akik újabbak jönnek, azt gondolják, övé a ponyva, hiszen mi másért állna mellette. Közelebb megy a vászomköteghez. Ott van az már egészen a lába mellett: Bele is mer rúgni, ezzel még jobban ma­gához kötötte a talált tárgyat. — Emelgeti cipője orrával, — (közben a súlyos terhű kerékpárral birkó­zik, mert kis hijján elborul) — jó vászon az, egészen újszínű. Még tán többe is kerülne 4—500 forint* náJ. Felemeli fejét az asszony. Ar­cán a megkönnyebbülés rózsaszínű mosolya. A stráfkocsi mindjárt be­fordul a piacra. De nem! Megbil­len újból a kerékpár az asszony kezében. Szemöldöke haragosan összerándui, arca pltszíaMenedik. Bár távol jár a kocsi, mégis jól kivehető, hogy a ponyva gazdája észrevett valamit. Izgatottan rán­gatja a gyeplőszárat, közben forog hátra, jobb, majd bal kezével koto­rász maga mögött. Fel is áll az ülésről, keresi a tá­gasabb helyet, ahol megfordulhat. Már vágtat is vissza. A koc&i meg­rakva gyümölccsel, baromfival. Le­het, nem is az övé a ponyva, haniam valamelyik megbízóé. Egé­szén kétségbeesett. Szeme az utca egyik oldaláról a másikra ugrál, nem találta-e meg valaki s nem ci­peli-e magával. A asszony ezalatt hátrább lép a ponyvától. Csak két lépésnyire, mert hátha? Ügy is állítja a ke­rékpárt, hogy 'takarja az egyre kö­zeledő kocsis elől. Az pedig már egészen elveszítette nyugalmát. Iz­galmát nem tudja máskép leve­zetni, hát nagyokat sóz szegény lo­vakra. A kerékpáros asszonyt figyelemre sem méltatja, pedig ott szürkéjük mellette az elvesztett tárgy. A nő sunyin, alulról felfelé les a kocsisra. Még testét is úgy hajlítja, hogy „védje“ a ponyvát a gazdája tekintete elől: Hátrább vonszolja a biciklit, mert háüsten- nek' túlhaladt rajta a stráfkocsi. Megint megrándul a tejes-nő párnás. kezeieje alatt a kormány. A kocsis lelassított. Mintha erezné, hogy itten körül kellemé lenni a ponyvának. Az asszony bámulja: szinte szuggerálja, menjen már to­vább. De nem megy. Jön egy kis­fiú. Alighanem felismerte a helyze­tet. mert mutat a nő felé, aki majd fellöki pillantásával. Most már minden veszve van. Oda a fáin ponyva, pedig még a helyét is ki­gondolta már a padláson. Tessék-lássék kiált a visszaka­nyarodó embernek. — Nem maga hagyta el? En vigyázzak a ponyvá­jára.' Már régen a piacon lehet­nék ..: T. I. Budapest, népligeti pálya, vezette: Keszt­helyi. Budapesti Vasas: Nagy — Talpas. Istvánffy, Balogh — Horváth II., Számos- völgyi — Kiss, Holló, Megyeri, Fekete, Pásztó!. Csere: Horváth I., Lipner. Martfűi Vörös Lobogó: Varga, — Szőke, Dajka Bencsik, Fazekas, Debreceni, — Jakab, Kun- dolf, Kesjár, Tóth, Fodor. Csere: Győri. Az első félidőben a tartalékos Vasas bemutat­ta a kézi labdajáték minden szépségét. A Kunszentmárton, vezette: K. Nagy. Az első félidőben ipindkét csapat sok veszélyes tá­madást vezetett. ’Fordulás után a hazai együttes teljesen visszaesett. Góldobók: Gyomán bonyolították le a Traktor SE or­szágos lovasbajnokságot. Szemerkélő eső­ben, csúszós pályán kezdődött a verseny. Előtte egy országos bajnoki szám is lebo­nyolításra került. Az egyes számokban az alábbi eredmények születtek: A Magyar Népköztársaság 2400 méteres gátrutó bajnoka Papp (Nagykunsági Trak­tor) FáJil nevű lován, 2. Vaszkó (Tisza- szentimrel Traktor) Bíbic nevű lován. A Traktor SE bajnoksága« Könnyű díjugratás: A csoport: 1. Gyovai (Mezőhegyes) Szöcske nevű lován. 2. Sza“ bó (Kunmadarasi Traktor) Akrobata nevű lován. B. c6op.: 1. Németh (Debrecen) Tukodi III. Szombaton és- vasárnap tovább folytató­dott Szolnokon az országos röplabda baj­nokság középdöntője. Szombaton az alábbi eredmények születtek: Nyíregyházi Építők—Győri Dózsa 3:1. Deb­receni Haladás—Gödöllői Bástya 3:1 Buda­pesti Vasas—Győri Dózsa 3:1, Debreceni Haladás—Nyíregyházi Építők 3:0. Ezen a napon a Budapesti Vasas továbbra is meg­tartotta csoportelsőségét. Az országos röplabda középdöntők utolsó Debrecenben vasárnap rendezték meg a Honvéd országos szabadfogású birkózó baj­nokságát. E találkozón a szolnoki Honvéd versenyzői jól megáilták helyüket. Váltó- súlyban. Endrődt István szerezte meg a bajnokságot. Középsulyban Simon harmadik fordulóját vasárnap bonyolították le. Ekkor a következő eredmények születtek: Buda­pesti Vasas—Debreceni Haladás 3:1, Nyír egyházi Építők—Gödöllői Bástya 3:0. A Budapesti Vasas csoportelsőséget szer­zett és ezzel bejutott a jövő héten sorra- kerülő döntőbe. A bajnokság után a Budapesti Vasa* együttese a Szolnoki Ho-nvéd—Törekvés ve­gyescsapattal játszott bemutató mérkőzést. Ez a találkozó 1:1 arányú döntetlen ered­ménnyel végződött. helyen végzett. Alt igen sok hibaponttal birkózott. Félnehézsulyban bajnokságot nyerhetett volna, de így csak a negyedik hellyel kellett megelégednie. Az összesített pontversenyben a Szolnoki Honvéd birkó­zók a negyedik helyezést érték el. Jól szerepeltek a Szolnoki Honvéd birkózói Debrecenben