Szolnok Megyei Néplap, 1955. szeptember (7. évfolyam, 205-230. szám)

1955-09-06 / 209. szám

4 SZOLNOKMEGYEI NÉPLAP 1955 szeptember & HÍREK Drága szórakozás lesz . Az utóbbi hetekben a szolnoki lakosok közül nem egy mérgelődött azért, mert becsenget­tek lakására és amire ajtót nyitott, a csenge- töt nem találta. A tele­fontulajdonosokat is­meretlen emberek zak­latták, gúnyt űzve be­lőlük, hamis félreveze­tő közleményeket tele­fonáltak számukra. Most aztán fény de­rült arra, hogy kik azok a becsengetők és tele­fonálgatok. Legutóbb a mentőállomást hívták fel ezek az éjszakai betyárok. A mentőautó kiment, de balesetet nem talált. Ellenben a rendőrség megtalálta a közelben leskelődő Bá­rány József fuvarost és Balázs Andor asztalost. Kiderült, hogy csupa szórakozásból hetek óta becsengetnek a dolgo­zók lakásaira és telefo­nálgatnak. Bevallották azt is, hogy a mentő­autót is csupán kedv­telésből hívták ki a helyszínre. A rendőrség Balázs Andor és Bárány Jó­zsef ellen megtette a feljelentést. A két éj­szakai heccmester rövi­desen a bíróság előtt felel tetteiért. Valószínűleg drágán fizetik meg a mulatsá­got ,, ä — A' MÚLT ESZTENDŐBEN or­szágos sikert aratott az a mozga­lom, amelyet a Bács megyei Vaskút község dolgozó parasztsága indított el a takarékosság érdekében. Az „Ahány ház, annyi betétkönyv’“ mozgalomhoz az ország háromezer községéből kettőezerkettőszáz csat­lakozott. Most ezt a versenyt a Pest megyei Törtei község dolgozó pa­rasztsága ismét felújította. — A TISZAFÜRED—ABADSZA- LÓK—SZOLNOK autóbusz-vonalon a 959. sz. járatot Tiszabőről későb­ben, 6 óra 25 perckor indítja a MAVAUT. — AZ 56. SZ. AUTÓKÖZLEKE­DÉSI Vállalat rendezésében szep­tember 7-én (szerdán) kiállítás nyí­lik, ahol érdekes és szemléltető módon kerül bemutatásra a nem­régiben bevezetésre került közleke­dési szabályzat. A rendező bizottság a kiállítás rövid időtartamára való tekintettel kéri, hogy minél na­gyobb számban látogassák meg. A kiállítás helye a szolnoki Úttörő Ház földszinti helyisége. ■— Nyitva: szeptember 7-én 11 órától. — KŐTELKEN bűnvádi eljárást indítottak Lázár István kulák el­len, amiért a földművesszövetke­zeti italboltban termelőszövetke­zet ellenes kijelentéseket tett. — A TÖRÖKSZENTMIKLÓSI járási tanács népművelési osztá­lyának dolgozói becsület-táblát ké­szítettek a mezőgazdasági munká­ban élenjáró dolgozók népszerűsí­tésére. A becsület-táblát a járás minden kulturotthonában elhelye­zik. — FEGYVERNEKEN ezévben új csecsemőotthon építését kezdik meg, — TÖRÖKSZENTMIKLÓSON fejlesztik a villany-hálózatot. Je­lenleg 23 közvilágítási lámpa fel­szerelése folyik. ☆1 — HAZÄNKBAN 5 év alatt 150 ezer holdra emelkedett az öntözött terület nagysága. Megyénkben 64 ezer holdon termelnek öntözéses növényt. — DÁVID PÉTER abádszalóki lakos, megyei tanácstag nyolc va­dász társával együtt belépett a termelőszövetkezetbe. — A TISZA CIPŐGYÁR dolgo­zói túlteljesítették tervüket. — A terven felül készített cipőket a most létesítendő szolnoki üzletük­ben árusítják. A cipőbolt a Beloi- annisz-út 23. sz. alatt nyílik meg. — A SZOLNOKI városi tanács gondoskodik a lakáspark növelésé­ről. Az utóbbi időben a Fényké­pészeti KTSZ és a Debreceni Élel­mezési Vállalat helyiségeiből ala­kítottak át lakásokat. A közületek ezévben 52 lakásnak alkalmas he­lyiséget adtak át. „Az ötödik partner“ Az Országos Béketanács „Mi van a nagyvilágban“ című külpolitikai füzetsorozatának legújabb száma „Az ötödik partner’“ címmel jelent meg. A füzet színes beszámolót ad a helsinki békevilágtalálkozóról, a finn fővárosból, a magyar küldött­ség élményeiről és szerepéről. A füzet második része Lausanneró! szól, ahol az Anyák Világkongresz- szusa ülésezett. Ez a két nagy nem­zetközi találkozó tovább erősítette a népek békemozgalmát, amely lát­hatatlan ötödik partnerként ott ült a négy hatalom kormányfőinek genfi tárgyalóasztalánál, s nagy­mértékben hozzájárult a nemzet­közi helyzet enyhüléséhez. Az érdekes képekkel, térképekkel illusztrált füzet a városi, kerületi, községi és üzemi békemegbizottak- nál, továbbá a hírlapárusoknál kap­ható 1 forintos áron. Az Országos Mezőgazdasági Kiállítás műsornaptára SZEPTEMBER 7. SZERDA 7.30 MTESZ Reáltanoda-u. 15. sz. „Ho- moki gazdálkodásunk új útjai.” Előadó: Westsik Vilmos, „öntözéses zöldségterme­lés.” Előadó: Gyöngyös Gábor. „A drót­vezérlésű négyzetbevető géppel végzett négyzetes vetés tapasztalatai.” Előadó: Kertész István. 10—12. A Traktor SE meghívásos lovas- versenye. 11. Divatbemutató, szórakoztató műsorral. 15—16. Exportlovaik bemutatója. 16—18. Díjazott tenyészállatok bemuta­ja, fogatbemutató. 17. (Rossz idő esetén szeptember 8-án d. e. 11 órákor) Szabadtéri Színpad. Az Országos Filharmónia zenés irodalmi est­je: „Virágom, virágom.” Fellépnek a többi között: Máté Jolán nép.dalénekesnő, Mind- szenthy Ödön, az Operaház tagja, Jávor Alfréd, a Nemzeti Színház tagja és az If­júsági Népi Zenekar. Jutalomjáték Baranya megye dolgozó parasztsága tiszteletére. Postánkból Szeptember 5-én 19 levelet kapott szer­kesztőségünk. Kar László Szolnokról érte­sít, hogy szeptember 9-én indul a kam­pány a Cukorgyárban. Sass Pál Jászbe- inéybőí írja, hogy újra megkezdődött az iskolaév. Gojsza János Jászapátiról leve­lében a tagosítás kérdésével foglalkozik. Szabó Dénes Vezsenyről a nyári mezőgaz­dasági munkáik állásáról ad hírt. Simon Mária Turkevéről versenykihívásukat kill' di, Hortobágyi László Szolnokról verseit juttatta el hozzánk. Dr. Buga László Bu­dapestről a fertőző betegségek terjesztőiről fr tartalmas cikket. Csorba Károly Tisza­derzsről ismerteti azokat a dolgozó parasz­tokat, akik most írták alá a belépési nyi­latkozatot. Simon Kálmán Turkevéről csép- lési eredményekről tudósít bennünket. A különböző szervekhez kivizsgálásra küldött levelekből 5 érkezett vissza. Kun László turkevei, Császtvai István iászberényl. Kovács Zsigmond mezőtúri, Vincze András kungyalui, Kaszás Sándor tiszafüredi, Misurák Sándorné kengyeli, id. Bona Sándorné jászjákóhalmi, Gulyás Kálmán mesterszállási, Misurák Antal ken­gyeli levélíróink kéréseit, panaszait meg­vizsgáljuk. ........................................... AP RÓHIRDETÉSEK A KISÚJSZÁLLÁSI kád- és strandfürdő 38 fokos hőforrás vizével a hét minden nap­ján — hétfőt kivéve — a dolgozók ren­delkezésére áll, Az átfestés miatt üzem­szünetet tartó kádfürdő szeptemben 1-én1 ismét megnyílt SZOLNOKI belvárosi 1 szoba fürdőszobás társbérleti lakást cserélünk budapesti ha­sonlóval. Cím a kiadóban. ÁCS, lakatos, motorszerelő és kőműves szakmunkásokat azonnal felveszünk. Je­lentkezés: Szolnok megyei Terményforgal­mi Vállalat Műszaki Osztálya. Szolnok. Tisza Anta’-o. 2. VÁLLALATUNK kb. 150 mázsa törmelék­szénnel rendelkezik, téglagyárak és egyéb vállalatok részére felajánljuk. Árban lé- nveges csökkentés van. Érdeklődni lehet: Kisújszállás. Községgazdálkodási Vállalat. ASZTALOS szakmunkásokat azonnal fel­vesz a Karcagi Mezőgazdasági KSZ. JÓ állapotban lévő Pannónia motorkerék­pár eladó. Kunszentmárton, íCossuth-u. 34. 16-os LAMP ART vadász-Fegyver jó állapot­ban eladó. Szabó András, Kuncsorba, X. dűlő, tanya. ELADÓ egy 175-ös Jawa motorkerékpár. — Jászberény, Pintér Károly, Dózsa Gy.-u. 2. KOMOLY mellékkereset felnőtteknek, ifjú­ságnak, nőknek az angóra szörter.uelés. Gyapjútermelő Vállalat, Budapest, V. kér. Sütő-u. 1. s^ám. Újságárusokat A PALOTASI Állami Gazdaság, Be=eny- szőg, keres forgalmi könyvelőt állami gazdasági gyakorlattal, építőkari admi­nisztrátor bérelszámolót és üzemikonyhai adminisztrátort azonnali felvételre. Jelent­kezés a gazdaság központjában. azonnali belépéssel felvesz a törökszent­miklósi postahivatal. LUXUS k'vltelíl oldslkocsl motorhoz el' adó. Szolnok Marx-psrk I. 125 kém-es CSEPEL, els5-hátsó teleszkó­pos. jó állapotban eladó. Karcag, Rózsa- íiteá 17. Jelentkezni lehet: a hivatal vezetőjénél. Jó kereseti lehetőségi As országos vízilabda bajnokságért Szolnoki Dózsa—Egri Bástya 4 ; 1 (1:0) Eger, 400 néző, vezette: Keserű II. Szolnoki Dózsa: Boros — Hasznos I., Pintér — Kanizsa — Hegmann, Hasznos II., Kelemen. Edző:: Földes László. Egri Bástya: Hullmann — Brindza, Ge­nerál — Válent — Koncz. Szepesi, Lef- ler. Edző: Baranyi György. A gólok sorrendje: Kanizsa, Hasznos II. (2), Brindza, Kanizsa. A szokatlan kismedence és meleg víz különösen az első féldidőben igen befolyá­solta a szolnoki fiúk játékát. Később mindjobban magukra találtak és ekkor nagyiramú játék alakult ki. Az egri csa­pat igen jól tartotta magát. Mindkét együttes sokat támadott az első félidő­ben, de a védelmek is jól működek. Eb­ben a játékrészben az egri csapatnak több gólhelyzete volt. A félidő egyetlen gólját Kanizsa szerezte. Fordulás után az egriek igen sok táma­dást vezettek, sokat úsztak, de a szol­noki csapat védelme — élén Pintérrel — igen jól működött. A vendégcsapat táma­dósora nagy tapasztaltsága révén jobban kihasználta a helyzetekej. és megérde­melten szerezte meg a győzelmet a jól és lelkesen küzdő hazaiakkal szemben. A mérkőzést a két támadósor közötti kü­lönbség döntötte el. A győztes csapatban Kanizsa sokat moz­gott és a támadások lelke volt. A véde­lemben Pintér és Hasznos I. sok egri tá­madást rombolt szét. Elől Hasznos II. volt eredményes. A hazai csapatban Hull­mann, Válent és Brindza átlagon felüli já-< tékot nyújtott. A támadósor sokat kapko­dott. A forduló további eredményei: Bp. Kini­zsi— Bp. Vörös Lobogó 2:1, Gheorghiu DeJ Hajógyár—Bp. Vörös Meteor 3:3. Buda­pesti Dózsa—Budapesti Honvéd 4:3, Buda­pesti Vasas—Budapesti Törekvés 8:5. Vízilabda osztályozd márkázás az KB l-be jutásért Szentesi Kinizsi—Szolnoki Honvéd 8:1 (4:1) Szentes, vezetne: Hollósi. A. jó erőkből álló szolnoki csapat an­nak ellenére, hogy már az első félidőjen 3 gólhelyzetet hagyott ki, egyáltalán nem úszott és fölényeskedve játszott. A kisebb tudással rendelkező szentesiek 6zfvvel­lélekkel harcoltak és nem ismertek elve­szett labdát. Az eredmény kialakításában része volt a játékvezetőnek is, aki az első két gólig nyomta a szolnoki csapatot, de utána a legnagyobb sportszerűséggel ve­zette a mérkőzést. A szentesi együttes je­lenlegi játékával és tudásával csak a kö­vetkező fordulóig képes eljutni. A Szolnoki Törekvés nyerte a rangadót Szolnoki Törekvés—Jászberényi Vasas 1:0 (0:0) Jászberény. 3000 néző, vezette: Kristóf (Békéscsaba). A megyeszerte nagy érdek­lődéssel várt mérkőzésre igen sok szol­noki sportember is felkereste a Jászság „fővárosát”. A nagy mérkőzés megkezdése előtt a rendező egyesület vezetősége hang­szórókon keresztül sportszerű magatartásra intette a hatalmas nézősereget Kirstóf já­tékvezető sípjelére a következő összeállí­tásban léptek a csapatok pályára: Vasas: Nikolicza — Udvarias, Túri, Schmidt — Bonczi, Kelemen — Rétsági, Fenyvesi, Potemkin, Pintér. Látó. Szolnoki Törekvés: Lázár — Bozóki, Ozs­vár,. Juhász — Lengyel, Ragó — Héricz, Illés. Csábi, Pintér, Iván. A Törekvés kezd és azonnal támad, de a gyenge kezdeményezést könnyen hárítják a Vasas védők. A hazaiak nagy akarással küzdenek és hamar védekezésre szorítják a ^ vendégeket. Főként Rétsági és Látó ré­vén-.kezdeményez a Vasas. A szolnoki csa­tárok szórványos támadásaikkal nem je­lentenek veszélyt a kitűnő Vasas védelem­nek. Az első negyedóra után fokozódik az iram. A Vasas csatárak valóságos tűzijá­tékot rendeznek a vendégek kapuja előtt. Ebben az időszakban Ozsvár nagy lelke­sedése és jó munkája kelt feltűnést. Iván fejese a felső lécről pattan ki, majd Pin­tér nagy lövését bravúrral védi Nikolicza. A meddő Vasas fölény nem hozza meg az eredményt. Ezután a 34. percben Csábi ki­ugrik, a védőket lerázza magáról s egye­dül ^ tör a kapu felé. Az egyik védő me­zénél fogva próbálja visszahúzni és a 16-os vonal körül mindketten elesnek. A Játékvezető 11 -est ítél. Pintér gyenge lövé­sét Nikolicza védi. Szünet után a Vasas folytatja jó játékát, s a Törekvés is mind többször lendül tá­madásba. Előbb Potemkin nagy bombáját védi Lázár, majd Csábi fut el, leadását Iván tisztán kapja, de a kifutó Nikolicza felett az üres kapu fölé emel. A 18. perc­ben Héricz kiszabadul a védők közül, be­adására Iván, Udvaris és Nikolicza egy­szerre ugrik fel. A labda Iván fejéről a vonalon túlra kerül. Iván megsérül, a föl­dön fekszik, amikor Udvarias és Nikolicza tovább ».kezelik”. A tumultusban nem le­het tisztán látni, hogy mi történt, de a já­tékvezető Nikoliczát és Ivánt kiállítja. Udvarias áll a kapuba, a hangulat átfor­rósodik, a játékvezető minden legkisebb szabálytalanságot lefúj. A 20. percben Ozs­vár belépését kiállítással torolja meg. A kilenc főre olvadt szolnokiak hallatlan lekesedéssel küzdenek. Már mindenki dön­tetlent vél, amikor a 42. percben Héricz cseles támadását Schmidt elvéti, a labda a tisztán álfo Csábihoz kerül, aki egyet lép és védhetetlenül vásrja a hálóba a győztes gólt. Udvarias a közeli lövést nem védhette. 1:0. A 44. percben a Vasasnak csaknem sikerül a kiegyenlítés, de a per­dülő labdát Lázár remek reffoxel kiüti. A győztes csapat legjobb része a közvetlen védelem. Ozsvár. Juhász, Bozóki. Lázár mindent megteltek a siker érdekében. A két fedezet: Lengyel és Ragó fáradhatat­lanul rombollak. A csatársor igyek^e+t. Héricz. Csábi. Iván támadásban. Pincér és Ülés az építésben és a védekezésben voltak jók. A Vasasná' a csatársor iátéka tetszett. Nagyobb átütő erővel biztosan ■ nyerték von a a mérkőzést. A fedezetek és a védelem kitűnően harcoltak. Egyénileg: Rétsági, Fenyvesi. Látó. Potemkin és Túri voltak jók. Kristóf játékvezető határozott­ságával jó benyomást keltett és jól vezette a nehéz mérkőzést. Szolnoki Törekvés ifi—Jászberényi Vasas ifi 2:1. Az NB I, legújabb eredményei Győri Vasas—Vasas Izzó 2:0 Budapesti Vasas—Dorogi Bányász 5:4 Diósgyőri Vasas—Pécsi Dózsa 2:2 Bp. Kinizsi—Szombathelyi Törekvés 5:3 Budapesti Honvéd—Csepeli Vasas 4:2 Bp. Dózsa—Bp. Vörös Lobogó 2:2 Az NB I. állása: 1. Bp. Honvéd 18 14 3 i 62:30 3t 2. Bp. V. Lobogó 18 13 4 i 55:17 30 3. Bpestl Kinizsi 18 12 4 2 51:18 28 4. Budapesti Vasas 18 12 2 4 49:33 % 5. Dorog 18 6 7 5 25:25 19 6. Salgótarján 17 4 9 4 18:29 17 7. Pécs 18 6 4 8 19:26 16 8. Győr 18 5 5 8 30:36 15 9. Bpesti Dózsa 18 4 6 8 28:29 14 10. Csepel 18 5 3 10 29:38 13 11. Diósgyőr 18 4 4 10 25:38 12 12. Szombathely 18 5 2 11 22:46 12 13. Izzó IS 3 3 12 18:43 9 Í4. Légierő 17 3 2 12 13:36 8 A megyei labdarúgó bajnokságért SZOLNOKI KINIZSI-KARCAGI SZPAR­TAKUSZ 4:2 (3:0) Szolnok, cukorgyári pá­lya, vezette.- Hevesi. Szolnoki Kinizsi: Er­dei — Molnár, Kiss, Csák — Géczi II., Fehérvári — Szatmári, Gyémánt, Szeke_es, Bíró, Géczi I. Karcagi Szparíakusz: Kónya — Bakta, Fodor, Pallagi — Zilahi, Szé- kely — Tóth, Dénes, Vona, Ruszkai, Szín­ia. Góílövő: Géczi I. Szekeres, Bíró (2), illetve: Ruszkai, Vona. Mindvégig válto­zatos, szép mérkőzést vívott a két csa­pat. A Kinizsi az első félidőben okosan használta ki az adandó gólhelyzeteket és megérdemelten jutott 3:0-ás vezetéshez. A második félidőben Karcag került fölénybe és 20 perces rohamozás után 3:2-re szé­pített. A Kinizsi a hajrát jobban bírta és ezzel nyerte meg a mérkőzést. A cukor­gyári közönségnek igen tetszett a karca­giak ötletes és sportszerű játéka. Jók: Erdei, Csák, Szatmári, Szekeres, Bíró, Géczi I., illetve: Kónya, Pallagi, Vona, Ruszkai, Sinka (a mezőny legjobbja). Szolnoki Kinizsi ifi—Karcagi Szperta­TÖRÖKSZENTMIKLÓSI BASTYA — TÖ­RÖKSZENTMIKLÓSI VASAS 2:0 (2:0) ­TörökszentmikJós, vezette: Galla. Török­szentmiklósi Bástya: Ernszt — Szocsey Fakkelmann, Kosa — Kenyeres Tóth — Karakas, Szakái Szűcs, Rácz, Kalina. — Törökszentmiklósi Vasas: Pap, Csala, Tóth Balázs — Mihók, Szabó — Cseh- mann, Rozinái, Lesicz, Pintér, Fekete. Góllövő: Szakái (2), Kezdés előtt a két csapat virágcsokorral üdvözölte egymást. Kezdés után a Bástya lép fel támadólag és már a második pércben vezetésre lett szert. Az első húsz perc után feljött a Vasas is, azonban az egyenlítési alkalmat nem tudta kihasználni. A harmincötödik percben a Bástya ismét gólt ért el, Ezután Szecsei és Fekete szabálytalankodás miatt a kiállítás sorsára jutott. A második fél­időben váltakozó mezőnvjá+ék alakult ki. AJindkét kapu előtt akadt egy-két gólhely­zet. ,a'z* a csatárok kihasználatlanul hagyták és így az eredmény már nem vá'ltozoit. Jók: Fakkelmann. Kenyeres, Szűcs, illetve: Mihók, Szabó, Balázs. * KUNSZENTMÁRTONI BASTYA - SZOL­NOKI HALADÁS 0:0 Kunszentmárton. ve­zette: dr. Magyar. Kunszentmártoni Bás­tya: Füzesi — Sindely, Busái, Fehér — Papp, Szakáll — Fehér TI., Lengyel, Ká­rolyi, Vágó, Vígh. Szolnoki Haladás: Kiss — Szabó. Császár. Bőhm — Horgos, Mé­száros — Jani, Nagy, Kökény, Ignácz, Me- gyik. A vendégcsapat kezdte a játékot és mindjárt az első percben támadólag lé­pett fel. Sok veszélyes támadást vezettek: az egyetemisták, melyeket azopban a biz­toskezű és igen jól védő Füzessi sora tisztázni tudott. A második félidőben a játék irama lanyhult. Több hazai támadás is kialakult, s az egyik Bástya lefutás során Károlyi félmagas lövését a Haliadás kapusa csak a gólvonalon belül tudta (vé­deni és a labdával együtt belül is esett a földre és fekve maradt. A közönség reklamálta a meg nem adott gólt és vi­ták kezdett a Haladás kapujánál tartóz­kodó szolnoki partjelzővel. Az utolsó ne­gyedórában a hazaiak beszorították a ven­dégeket. A játék ebben a részében a ha­zaiak egy kihagyott 11-ese és Károlyi nagy kapufa lövése érdemel említést. Jók: Fü­zessi, Fehér I., Busái, Lengyel, illetve: Kiss, Császár, Jani. Bőhm. Dr. Magyar já­tékvezető a meg nem adott góltól elte­kintve, hibátlanul működött. Kunszentmártoni Bástya ifi — Szolnoki Haladás MTSK ifi 0:0. * SZOLNOKI BASTYA — UJSZÁSZI TÖ­REKVÉS 2:1 (2:0) Szolnok, vidámkerti pálya. Szolnoki Bástya: Krizsán — Szuro- vecz, Török. Csépe — Hontl, Sági — Tóth T. Csaba, Kovács, Cs. Farkas. Tóth B. — Ujszászi Törekvés: Varga — Tóth Hőgve, Pataki - Nagv I.. Kbálv II. — Nagy II., Molnár. Király I.. Juhász. Kővári, Gól­lövő: Csaba, Kovács, illetve: Nagy II. Alacsony színvonalú mérkőzést vívott a két együttes. A jó védelmek és a gyenge csatársorok küzdelmében a több helyzetet teremtő Bástya megérdemelten győzött. — Jók: Török, Csépe,. Kovács, Tóth, Nagy I., Nagy II. 4 Martfűi Vörö6 Lobogó: Csendes — Papp. Seres, Nagy — Varga, Pál — Honti, Ré­vész, Mezőfoleki, Bozár, Gulyás. Jász­apáti Törekvés: Tóth — Ecseki, Dobos, Bozóki — Modla, Nagy — Ferenczi, Hor­váth, Jakab, Varga Nagy. Góllövők: Me­zőteleki (2), Honti (2), Révész (2), illet­ve: Jakab. Az első Félidő hazai támadá­sokkal kezdődött. Már az 5. percig 3 gól­lal terhelték meg a hazaiak a jászapátiak kapuját. A félidő hátralévő részében to­vábbra is a^ hazaiak játszottak fölényben. A második félidőben a durván játszó jász­apáti védelem nem tudta megakadályozni a hazaiak tárna dósorát a további három gól megszerzésében. Jók: Seress,, Varga, Révész, Mezőteleki, illetve: Dobos, Bo-‘ zóki, Ferenczi Jakab, Varga. Martfűi Vörös Lobogó ifi—Jászapáti Tö­rekvés ifi 1:1. * JÁSZBERÉNYI BASTYA — KUNHEGYESI TRAKTOR 3:2 (0:1) Kunhegyes, vezette: Hamar. Kunhegyes! Traktor: Kiss I. —' Pál, Lévai, Zlatarics — Kiss II., Házi — Ágoston, Molnár, Gáspár, Szabó. Szeke- ics. Góllövőik: Csizmadia, Bíró, Szigeti, illetve: Molnár, Ágoston. Már az első per­cekben igen erős iram alakult ki. Általá­ban a mérkőzés egész ideje alatt kiegyen­súlyozott küzdelem folyt és a szerencsé­sebb csapat az utolsó percben rúgott gól­jával jutott a két bajnoki pont birtokába. A jászberényi együtíes egy 11-est kiha­gyott. Jók: Kiss I. (a mezőny legjobbja), Kiss II.. Házi. Zlatarics, illetve: Bíró, Csizmadia, Szigeti. * MEZŐTÚRI TRAKTOR - SZOLNOKI SZIKRA 1:0 (1:0) Mezőtúr, 1000 néző, ve­zette: Labáth. Mezőtúri Traktor: Kerekes — Bessenyei, Veress Kun — Molnár, Cse- te — Nagy, Magyar, Horváth, U. Szabó. Szolnoki Szikra: Raskó — Kádár, Vörös, Kurucz — Tamasi, Takács — Dósa, Ba- ricza, Dobos II., Papp. Bolyhos. Góllövő: U. Szabó. Az első .éljdóben váltakozó me­zőnyjáték alakult ki. a hazai csapat vala­mivel jobban játszott és többet támadott. Jgy megérdemelten jutott vezetéshez. For­dulás után kemény játék kezdődött, a má­sodik félidőt sok szabadrúgás tarkította. Végeredményben a Traktor megérdemelten Jutott a két bajnoki pont birtokába. Győzött a Légierő Prágában Légierő—Kridla Viasti 5; 2 (1 ; 1) Prága szeptember 3. 10.000 néző, ve­zette: Sojka. A Légierő a következő összeállításban lépett pályára: Garamvölgyi — Sípos I., Jancsik, Paulás — Sípos II., Hernádi — Jagodics, Csanádi, Dombaá, Bárfi, Nárai. Izgalmas, váltakozó játékkal kezdődött az első félidő. — Az első percek­ben mindkét csapat formás támadásokat vezet. A védelmek azonban jój rombol­tak. A csehszlovák fiúk e percekben fö­lényt harcolnak ki. Buther 16-osról küldött erős lövését csak nehezen védi Garam­völgyi, A Légierő feljön, a 29. percben megszületik az első szolnoki gól. Nára.i kiugratja Csanádit, s a jobb összekötő nem hibáz. 1:0. Megélénkül a Játék. A 37. perc­ben a Kridla Viasti Dobai révén egyenlít. 1:1. A második félidőben változtat a Légi­erő. Jagodics helyett Csányi áll a jobb szélre. A 2. percben Csanádi labdáját Domhai védhetetlenül lövi a sarokba. A következő percben Dombai-Csányi összjá- ték után a jobszélső eredményes. 3:1. A Légierő szinte szárnyakat kap. A 6. perc­ben Nárai beadását Dombai nagyszerűen fejeli a felső sarokba. 4:1. A Légierő ál­landóan támad. A csehek csak szórványo­san jutnak el a 16-osig. A 27. percben Csanádi átadását a kitűnő formában lévő Csányi 16 méterről fordulásból lövi a ka- nuba. 5:1. A cseh csapat nem adja fed a harcot és a 31. percben gólt ér el. Paulás laeoaoeeoeeeaeoeeaeeeao Szeptember 8-án és 10-én paradicsom befőzési napot tartunk. A paradicsom kapható lesz a szolnoki piacon, a ZÖLDSZÖV. standrán és földművesszövetkezet standján. leoooeoooooeoooooeoeooo' mellett Dobál elfut és hálóba lövi a mér­kőzés utolsó gólját. 5:2. A Légierő csapatában Paulás. Sfpos IT., Csanádi és Dombai, a Kridla Viasti együf- tesében Cipris, Dobat és Schwarc játszott jól. fl Totó 12 taiálo’os szelvénye 36. hét 1. Budapesti VL— Bp. Dózsa törölve 2. Bp. Kinizsi—Szombathely 1 5:3 3. Légierő—Salgótarján törölve 4. Pécs—Diósgyőr x 2:2 5. Győr—Izzó 1 2:0 6. Bp. Szikra—Bp. Törekvés 2 1:4 7. Kecskeméti Honvéd—Ózd x 0:0 8. Miskolc—Gödöllő 1 4:2 9. Nagykanizsa—Sztálinváros 2 1:5 10. Várpalota—Dinamó 1 1:0 11. Dohánygyár— Bp. Gyárépítő 1 4^0 12. Torpedó Mo.—Dinamó Kiev 1 5;2 13. Komló—Pécsi Törekvés 1 4:0 14. Bp. Vörös Meteor—Kis text 2 1:2 A beérkezett szelvények száma megköze­líti a !,C00.000-et. IDÖJÄRASJ ELENTES — Várható időjárás kedd estig: Főképp nappali felhőképződés, leg­feljebb néhány helyén kisebb zá­poreső, zivatar, mérsékelt déli-dcl- nyugéiira forduló szó1. Meleg idő. Várható legalacsonyabb hőmérsék­let ma éjjel: 13—16, legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 26—29 fok között. (MTI). &gaüu*kmeqjj£i NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap Előfizetési ár 1 hóra 11 forint Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős szerkesztő: DAVID FERENC Szerkesztőség: Szolnok. Irodaház, I. emelet Szolnoki Nyomdaipari Vállalat Szolnok, Malinovszki-u. 19. Felelős vezető: Mészáros Sándor