Szolnok Megyei Néplap, 1955. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1955-05-24 / 120. szám

4 SZOLNOKMEGYEI NÉPLAP 1995 május 34­-ZPM&A g* Az országos vízilabdabajnokságért Megérdemelt győzelmet aratott a Dózsa a Bp. Vörös Lobogó együttese felett Szolnoki Dózsa—Budapesti Vörös Lobogó 4; 1 (1; 1) Budapest, Sportuszoda, 1500 néző. Ve­zette: Németh. Szolnoki Dózsa: Boros — Hasznos I., Pintér — Károlyi — Kanizsa, Hasznos II., Kelemen. Edző: Földes László. Budapesti Vörös Lobogó: Antal —Wolf, Kőnlgh — Salamon — Szívós II., Bajor, Végh. Edző: Schlenker Antal. A gólok sorrendje: Kőnlgh, Pintér (2), Károlyi, Kanizsa. Jól kezdett a mérkőzés elején a Bp. Vö­rös Lobogó. Nemcsak a mezőnyben volt egyenrangú ellenfele a bajnokcsapatnak, hanem a kapu előtt is. A rendezés hiá­nyosságai miatt a sok várakozástól átfa- zott szolnoki játékosok még nem tudták formájuk legjavát nyújtani. A második félidőben már a Dózsa játé­kosok is belemelegedtek és fokozva az ira­mot egyre jobban felülkerekedtek, A Lo­bogó ekkor kapkodva játszott, s a két fia-' tál csatár (Végh, Bajor) sokat hibázott. Pintér volt a Szolnoki Dózsa legjobb em­bere. Hátulról meginduló támadásai nagy veszélyt jelentettek, s amellett a góllövés­ből is kivette részét, Károlyi átadásaival vált hasznára a c.sapatnak, Kanizsát szép- teljesítményű gólja dicséri. Egészen a fél­pályáról úszott fel a budapestiek kapuja elé, nem tudták feltartóztatni s védhetet- lenül dobta a labdát a budapestiek háló­jába. Hasznos II. többet mozgott, mint az eddigi mérkőzéseken és szépen osztogatott. Ebből lőtte Pintér és Károlyi gólját. A Budapesti Vörös Lobogóban Kőnigh játszott kiemelkedően, a megszerzett lab­dákat mindig villámgyorsan vitte fel és lőtt a legtöbbet kapura Antalnak a mér­kőzés elején szép védései voltak. Igen hiányos volt a megrendezés. Már maga az is helytelen volt, hogy egyórásra tervezett űszóverseny előzte meg a vízilab­da mérkőzéseket, de majdnem három óra hosszáig húzódott el. Ezalatt a játékosok teljesen átfáztak. A Dózsa vezetői kérték, hogy mivel ők az egyetlen vidéki csapat, amely játszik, a mérkőzést vegyék előre, hogy utána zavartalanul mielőbb vissza tudjanak utazni Szolnokra. Ennek ellenére nem méltányolták kérésüket és az ö talál­kozójukat játszották legutoljára. A mérkő­zésnek éjjel 11 órakor lett vége. így tel­jesen kifáradva, másnap hajnalban 5 óra­kor érkeztek csak vissza Szolnokra. A sok indokolatlan várakozásnak tudható be az is, hogy a mérkőzés első félidejében a szolnoki játékosok nem tudták tudásuk legjavát nyújtani. Helyes lenne, ha a bu­dapesti együttesek vezetői több megértést tanúsítanának a vidéki csapatokkal szem­ben. Csődöt mondott a Légierő csatársora BUDAPESTI VASAS-LÉGIERŐ 3,0 (1.0) A DISZ !!. kongresszusának tiszteletére Hatalmas tömeg vett résst Szolnokon a mesel futóversenyen A DISZ II. kongresszusának tiszteletére kiírt mezei futóversenyt a napokban ren­dezték meg Szolnokon a szandai réten. Az ifjak és felnőttek 1441 főnyi csoportja állt rajthoz. Kora reggeltől késő estig megszakítás nélkül jöttek az iskolák és a sportkörök fiataljai, vezetőik kíséretében. öröm volt nézni milyen Igyekezettel küzdöttek a fiúk és lányok a helyezések eldöntéséért az egyes korcsoportokban. — Bertalan Imre, Tímár Mihály, Andrási György, Hajdú József vezetők, az iskolák pedagógusainak segítségével fáradságot nem kímélve, példás rendben, minden fennakadás nélkül bonyolították le a ver­senyt. Mintha film pergett volna le sze­münk előtt, úgy indultak gyors egymás­utánban az egyes korcsoportok egységei, hogy eldöntsék tudásuk alaoján, milyen helyezésre érdemesek. A küzdelmek során a következő eredmények születtek: Úttörő leány, táv 400 méter, induló 101 fő: 1. Rosi Gizella (Sípos-téri iskola) 1.08; 2-3-4. Ozsvár Katalin (Sípos-téri iskola), Miskolczi Róza (Sípos-téri iskola), Kozák Anna (Abonvl-úti iskola) 1:13.2.) Serdülő leány, táv 500 méter, induló 101 fő: 1. Mezei Margit (Közgazdasági tech- -nikum) 1:36.7; 2. Kálmán Katalin (Szpar- takusz) 1:40.2; 3-4. Boros Jusztina (Leány- gimnázium). Vallja Ibolya (Leánygimná­zium) 1:41.6. Ifjúsági leány, táv 500 méter, induló 53 fő: 1. Farkas Irén (Törekvés) 1:26; 2. Son­koly Katalin (Szpartakusz) 1:33.8; 3. Far­kas Rozália (Szpartakusz) 1:36.5; 4. Kop- permann Anna (Szpartakusz) 1:37.2, Úttörő fiú, táv 500 méter, induló 478 fő: 1. Sokvári Sándor (Rákóczl-úti iskola) 1:24.3; 2. Klein Sándor (Rákóczi-úti lsko- la) 1:26.5; 3. Galics Béla (Sípos-téri is­kola) 1:26.5; 4. Tímár Sándor (Sipos-téri iskola) 1:27.9. , J ... Serdülő ilú, iáv 1000 méter. Induló 103 tő: 1. Ripese István (MTH) 2:57.7; 2. Be­de János (Törekvés) 3:08; 3. Pintér László (Törekvés) 3:15.5; 4. Hajdú János (MTH) 3* 18 8 J Ifjúsági fiú, táv 1000 méter, induló 343 fő: 1. Czinege József (Törekvés, Gimná­zium) 2:47.2; 2. Panker Elemér (MTH) 2:50; 3. Csák László (Szpartakusz) 2:53.4; 4 Horváth Imre (MTH) 2:54.8. Felnőtt férfiak, táv 3000 méter: 1. Ora- vecz Elemér (Törekvés) 10.06.2; 2. Csabai István (Szpartakusz) 10.08; 3. Nagy Zol­tán (Törekvés) 10.18. Felnőtt nők. táv 500 méter: 1. Szentmik- lósi Zsófia (Szpartakusz) 1:38. A csapatverseny végeredménye: !. Sípos­téri iskola; 2. Gépipari technikum; 3. Rákóczi-útl iskola; 4. MTSK: 5. Koltól- úti iskola; 6. Szpartakusz SKí 7- Törek­vés SK; 8. Leánygimnázium; 9. Kassai-úti iskola; 10. Közgazdasági technikum. A labdarúgó NB. I. vasárnapi eredményei Budapesti Honvéd—Győri Vasas 3:2 Bp. Vörös Lobogó—Bp. Kinizsi 0:0 Dorogi Bányász—Csepeli Vasas 2:0 Szombathelyi Törekvés—Vasas Izzó 2:1 Disógyőri Vasas—Salg. Bányász 3:1 Népstadion, 60 ezer néző. Vezette: Fehér­vári. Budapesti Vasas: Kamarás — Sárosi, Kontha, Bodzsár — Szilágyi II„ Berendy —- Raduly, Csordás, Szilágyi I., Teleki, Milosovics. Edző: Baróti Lajos. Légierő: Garamvőlgyi—Kapuszta, Jan­csik. Czuczor—Lazányi, Sipos I.,—Jagodics, Bárfi, Sipos II., Nárai, Csányi. Edző: Kol- láth Ferenc. Góllövő: Teleki, Teleki, Teleki. Szöglet- arány: 6:6. j A Légierő a vártnál lényegesen jobban a Vasas viszont halványabban Játszott. A mérkőzést a szolnoki együttes rohamozá- 6ai vezették be. Lendülefesen harcoltak, sokat mozogtak. □ csatárok gyakran vál­toztatták helyüket, helyzeteket is terern- tettek maguknak, azonban azt rendre ki­használatlanul hagyták. A tizedik percben egy Légierő támadás során a Vasas 11-es pontjának táján Kontha - a budapesti együttes középhátvédje — kézzel ütötte le a labdát. A játékvezteo sípja azonban érthetetetlenül néma maradt. Az első ve­szélyes lövést a tizenötödik percben 22 mé­terről Bárfi küldte. A lövést Kamarás szög­letre nyomta. A Vasas hosszú ideig nem tudott kibontakozni, mert csatárai keveset mozogtak. Egy-egy gyors lefutással azon­ban így is veszélyes helyzeteket tudtak te­remteni. Egyszer például Raduly lefutot­ta a védőket és beadás helyett nehéz szögből mellé lőtt. A 22-ik percben Csor­dás szabadrúgást ívelt előre. Teleki kiug­rott a labdával. Garamvőlgyi kifutott, elé­je vetődött a labda a kapusról a csatár elé pattant, aki mintegy 10 méterről laposan a hálóba gurított. 1:0. A másik oldalon Sí­pos II. fejese és Nárai lövése kerülte el a kappt. Az első félidő hátralévő részében a játék irama csökkent. A Vasas fölényben volt ekkor. A második félidő első perceiben Ismét a szolnoki csapat kezdett jobban, de mé­gis váratlanul a Vasas ért el gólt. Raduly szögletet ívelt be. Az üresen hagyott Tele­ki 1(1 méterről kapura fejelt és a labda a meglepett, későn mozduló Garamvőlgyi fe­lett a jobbsarokba hullt, 2:0. Ezután hul­lámzó mezőnyjáték alakult ki. A Légierő csatárai több t szta gólhelyzetet kihagy­tak. Az 55-ik percben egy szolnoki táma­dás során a Vasas térfelén Jagodics be­felé ívelő labdáját Bodzsár az 5-ös tájékán kézzel ütötte ki. A játékvezető sípja újból néma maradt. Vajon szándékosság volt-e ez a némaság immár másodszor, vagy pe­dig a Vasas győzelmének minden eszköz­zel való bebiztosítása? A játékvezető nem törődött azzal, hogy a nézőtéren lévő 60 ezer emberből igen sok szakértő akadt, akik nemtetszésüknek adtak hangot. A kö­zönség többszöri hangos füttykoncertje is nem a dicséretes játékvezetői munkának szólt. A 60-ik percben Csányi eloreívelését Kamarás kiejtette. A befutó Sipos II. 5 mé­terről üres kapu mellé gurított. Nem sok­kal később Sipos II. átadását Nárai óriási helyzetben 6 méterről fölé lőtte. A 75-ik percben Csordás a balösszekötő helyéről Telekihez gurította a labdát és a csatár 4 méterről a kimozduló Garamvőlgyi me’lett a kapu közeDébe gurított, 3:0. Ezután Bárfi nagyerejű lövését ütötte ki szépen Kama­rás^ majd 4 perccel a befejezés előtt Ja­godics nagy gólhelyzetben a kifutó Kama­rás kezébe emelte a labdát. A Budapesti Vasasban Kamarás néhány higgadt közbelépésével Igazolta Jó formá­ját. Egyszer durva hibát vétett, de ebből nem lett gól. A hátvédek sok támadást vertek vissza. Kontha. Berendi sokat dol- j goztak. Elől Telekit illeti dicséret három góljáért. A Légierő csapatában Garamvőlgyi sok ügyes, gyors kifutással helyzetek kialakulá­sát akadályozta meg. A második gólnál azonban nagy hibát követett el. A hátvé­dek közül senki sem játszott kiemelkedően. A fedezetek védő munkájukat látták ej jól, főleg Lazányi. A csatárok közül az első félidőben Bárfi mozgékonyságával, szökte- téseivel és egy-egy lövésével tűnt ki. Szü­net után Ő is visszaesett. A többiek a me­zőnyben ügyeskedtek, de kapu előtt elemi hibákat vétettek. A Toló 12 taláros szelvénye 21. hét 1. Bp. Vörös Lobogó—Bp. Kinizsi x 0:0 ?. Győr—Budapesti Honvéd 2 2:3 3. Diósgyőr—Salgótarján 1 3:1 4. Dorog—Csepel 1 2:0 5. Bp. Vörös Meteor—Szeged 2 2:3 6. Gödöllő—Budapesti Törekvés 2 0:2 7. KISTEXT—Budapesti Szikra 2 1:2 8. Kecskeméti Honvéd—Salg. Vasas 1 2:1 9. Özd—Debrecen 1 1:0 10. Pécsi Törekvés—Tatabánya 2 0:4 11. Sopron—Szállítók 1 4:1 12. Dinamó—Vác 1 2:0 As NB. I. állása 1. Bp. V. Lobogd 2. Budapesti Kinizsi 3. Bpesti Honvéd 4. Budapesti Vasas 5. Dorog 6. Pécs 7. Szombathely 8. Salgótarján 9. Győr 10. Diósgyőr 11. Csepel 12. Izzó 13. Légierő 14. Budapesti Dózsa 11 10 1 _ 34: 4 21 11 7 3 1 32: 6 17 10 7 2 1 27:14 16 11 6 ? 3 31:22 M 11 4 3 4 14:16 11 10 4 2 4 13:14 10 11 4 2 5 14:24 10 11 2 6 3 10:22 10 11 3 3 5 19:25 9 11 3 2 6 13:20 8 If 3 1 7 13:24 7 11 2 2 7 15:26 6 10 2 2 6 6:17 6 10 — 5 5 10:17 5 Újra munkában a Jászberényi Fémnyomó és Letiezárugyár Vasas sportkörének birkózó szakosztálya A Jászberényi Fémnyomó és Lemezáru- gyár Vasas sportkörének birkózó szak­osztálya rendezésében bonyolították le a város 1955. évi ifjúsági szabadfogású egyé­ni birkózóbajnokságát. Hosszú idő óta — mint általában a megyében — Jászberény­ben Is a megszűnés veszélye fenyegette e szép. férfias, küzdősportot. A Fémnyomó és Lemezárugyár sportköre azonban fel­karolta a sportágat és biztosította annak további fejlődését. A munka jelei máris mutatkoznak. A szakosztály első tevékeny­ségeként rendezte meg a város 1955. évi egyéni bajnokságát. A versenven szőnyeg­re léptek Kecskemét, Törökszentmikós, Szolnok, Nagykáta, Salgótarján, Gyön­gyös, a Jászberényi MTH és a Vasas ver­senyzői. Igen jól vizsgáztak a fiatal jászberényi birkózók, akik közül különösen kiemel­kedett Bartók, Urban, Gulyás, Káplár, Bóta és Cseh szép teljesítménye. Részletes eredmények súlycsoportonként: 50 kg: 1. Járja (Salgótarján); 2. Juhász (Nagykáta); 3. Peírik (Gyöngyös). 53. kg: 1. Bartók (Jászberény); 2. Bodó (Törökszentmiklósi; 3. Káplár (Jberény). 56. kg: 1. Farkas (Kecskemét); 2. Hor­váth (Nagykáta); 3. Szöllősl (Jberény). 59. kg: 1. Verner (Törökszentmiklósi; 2. Landor (Gyöngyös); 3. Gulyás (Jberény). 62 kg: 1. Maró (Ngykáta); 2. Kapronczi (Kecskemét); 3. Stilla (Gyöngyös). 66 ikg: 1. Veres (Szolnok): 2. Bóta (Jász­berény); 3. Both (Gyöngyös). 70 kg: I. Kézdi (Salgótarján): 2. Mol­nár (Szolnok); 3. Szaszkó (Jászberény). 74 kg: 1. Cseh (Jászberény); 2. Janák (Salgótarján); 3. Bakos (Gyöngyös). 79 kg: l. Csontos (Kecskemét); 2. Szan- csik (Jászberény); 3. Stark (Salgótarján). Nehéz súly: 1. Király (Gyöngyös); 2. Kozma (Gyöngyös). A verseny népes közönség előtt, Jó ren­dezésben élvezetes küzdelmet hozott, A megyei it. osztályú labdarúgó-bajnokság vasárnapi eredményei Szolnoki V. Meteor—Tisza6Ülyi Tr. 4:1 Pusztakürti Tr.—Szó. Törekvés Forg. 0:4 Jászberényi Honvéd—Rákóczifalva 2:1 Zagyvarékas—Cibakháza 5:3 Tiszaföldyar—Jákóhalma 5:2 A Megyei Totó 10 találatos szelvénye 10. hét 1. Bp. Vasas—Szolnoki Légierő 1 8tÓ 2. Jászberényi Bástya—Szó. Szikra 1 2:1 3. Szó. Bástya—Tsztmlklósi Vasas 1 2:0 4. Ksztmártoni Bástya—Szó. Kinizsi 2 1:4 5. Kszállási Tr.—Szó. Törekvés 2 2:9 6. Jb. Vasas A.—Szó. Haladás Törölve pályaválasztó jog felcserélve. 7. Ujszászi Törekvés—Karcagi Szp. 2 0:1 8. Tsztmikl. Bástya—Mturi Traktor 1 5:0 9. Jászapáti Tör.—Kunhegyesi Tr, 1 8:3 10. Szó. V. Meteor—Tföldvárl Tr. 1 4:1 11. Bp. Vasas II.—Szó. Légierő II. 1 3:1 A megyei labdarúgó bajnokságért II Kecskeméti Dózsa és Ceglédi Törekvés NB. Il-es labdarúgó csapatának vendégszereplése Szolnokon Jászberényi Bástya Lehel— Szolnoki Szikra 2:1 (0:1) Jászberény, 1000 néző, vezette: Illy. Jászberényi Bástya Lehel: Mészáros — Apíer, Gulyás, Bozsik — Simon, Sárközi •— Szigeti, Bíró II., Kovács, Bíró T., Csiz­madia. Szolnoki Szikra: Helmreich — Dobos t. Vörös, Kádár — Kurucz, Takács — Dósa, TamasI, Dobos II.. Baricza, Bolyhos. Nagy Iram és színvonalas játék alakult ki a mérkőzésen. Mindkét csapat nagv akarással küzdött a jDajnokí pontok meg­szerzéséért. A hazaiak némileg jobb csa­társora igen nehezen holdogult a jólzáró, kemény Szikra védelemmel. A jászberényi együttesnek nehéz küzdelem árán sikerült a győzelmet kiharcolni. Góllövők: Biró I., Csizmadia, illetve Dobos. Jók: Mészáros, Gulyás (a mezőnv leg­jobbja), Bozsik. Szigeti. Bíró II., Bíró I., illetve Dobos, Vörös, Dobos IT , Bariczn. Jászberényi Bástya Lehel ifi—Szolnoki Szikra ifi 2:1 * Szolnoki Bástya—Törökszent­miklósi Vasas 2:0 (0:0) Szolnok, vidámkerti pálya, — vezette; Szathmári. Szolnoki Bástya: KrTzsán — Szűrövéhez. ZávodszUl. Csépe — Csaba, Török — Tóth 1.. Pál, Tó*h B.. Pege, Kovács. Törökszentmiklósi Vasas: Papp — Rozi­nái, Tóth, Balázs — Mihók, Szabó — Cse- mln, Fekete, Lesitz. Pintér, Márton. Góllövő: Tóth I. (2). Egvenlo erők küzdelmét hozta az első félidő. Fordulás után a hazai csapat lel­kes csatárjátékkal magához ragadta a kez­deményezést. Egyre-másra vezette táma­dásait a Vasas kapuja ellen. A 24. perc­ben Tóth Béla és Tóth Imre helycserés tá­madása után Tóth I. a sarokba vágta a labdát, melyet a védők a hálóból vissza­rúgtak. A játékvezető azonban határozot­tan kőzénre mutatott. 1:0 a Bástya javára, A hátszél segítségével a Vasas is vezetett jó támadásokat, de a Bástya védői utolsó leheletig küzdve, megakadálvozták a gól­lövést. Az újabb ellentámadásnál Tóth_ I. váratlanul kapura lőtt és a korán vetődő kapus felett a pattogó labda a hálóba ju­tott. 2:0. A hátralévő idő változatos me­zőnyjátékkal tel! cl, de az eredmény már nem változott. A győztes csapat minden tagja dicséretet érdemel. Lelkesen, fárad­hatatlanul küzdöttek. Egyénileg Pál, Tóth 1., Tóth B. és Csaba emelkedett ki. A vendégektől lelkesebb, iobb játékot várt a szolnoki közönség. Könnyen bele­törődtek a vereségbe és szinte már l:0-ná! feladták a küzdelmet. * Szolnok! Kinizsi—Kunszentmártoni Bástya 4:1 (3:0) Kunszentmárton, 1000 néző, vezette; Hegedűs. Szolnok* Kinizsi: Erdei — Molnár. Szu- rovecz, Csák — Géczi II., Fehérvári — Szathmári, Gyémánt, Szekeres, Kiss II.. Géczi I. Kunszentmártoni Bástya: Pásztor — László, Busái. Vígh — Papp. Szakáll — Bánffl. Lengve: Kelemen, Pintér, Fehér II. Góllövök: Szekeres (2), Géczi I. (2), il­letve Papn. „ f „ r Csapkodó esőben kezdődik a mérkőzés. A füves talaj egvre csúszósabbá válik és fgv szép játék nem alakul ki. Már az első félidő elején a vendégcsapat 2:0-ás veze­ss-e tesz szert, meglepetésszerűen. A Ki- 'iztl erős széltől támogatva al első íéiidö tovább! részében még egy gólt ér el. A második félidő első percében a Bástya nagy rohamot indít és már az első per­cekben fölényük gólt eredményez. Egyik lefutás során Papp jól ugrik ki a Kinizsi védők között és a hálóba küldi a labdát. 3:1. A gól további lelkes játékra ösztönzi a hazai csapatot. Ekkor további erős nyo­más nehezedik a szolnokiak kapujára. — Szinte percenként teszik próbára a kun­szentmártoni csatárok E-del kapus képes­ségét. A Kinizsi teljesen beszorul és sokszor szinte 7—8 emberrel is védekezik. Ekkor csak alig tudnak szórványos táma­dást vezetni. Egyik Ilyen lefutásuk végén a vendégek 4-re növelik góljaik számát és ezzel beállítják a végeredményt. Kelemen kiállítása elhamarkodott volt amikor az eset alkalmával pontosan őt fogták ollóba a Kinizsi védők. Jók: Molnár (a mezőny legjobbja), Sze­keres, Erdei, Csák, illetve Papp, Lengyel Pintér. Szolnoki Kinizsi fff — Kunsznetmártoni Bástya ifi 3:1. * Szolnoki Törekvés—Kisújszállási Traktor 9:2 (5:1) Kisújszállás, vezette: Párdi. Szolnoki Törekvés: Lázár — Lengv Sándor, Bozóki — Rontó, Pintér — Tó: Horváth, Csábi. Illés, Iván Kisújszállási Traktor: Szala? — Sáf; Marton, Kővér — Radics, Szabó — Csi Rónaszéki. Varga, Ugrai, Szenczi. Go! övök: Illés (4). Horváth (2), Cs* (2), Iván. illetve Szab$, Varga. A mérkőzés zuhogó esőben, csúszós * lajon folvt le. A bizonytalankodó Tőre vés vedelem mellett a hazai csapatnak sok helyzete adódott, de a csatárok ügyetlenkedjék azokat. A kitűnő vasút csatársor biztosan szerezte meg a győz A gélarány a látottak alapján ki! Kisújszállási Traktor ifi—Szolnok! Töri vés ifi J:0. * Törökszentmiklósi Bástya— Mezőtúri Traktor 5:0 (2:0) tmv*1*’'!™!"1?5, Y'zctfe: Srankfi. Törökszentmiklósi Bástya: Ernsrt - Sr«- csei, Fakkelmann, Kása — Kenyeres. Már- — Darvast. Kaiakas, Szűcs. Szakáll Kalma. Mezőtúri Traktor: Bárány? — Molnár II., Gáspár, Veres — Mikes, Molnár III. — Besenyői, Máté, Kerekes, Magyar, U. Szabó. Góllövok: Karakas (2), Kalina, Darvas! és Szakáll. Már az első percekben a Törökszentmik­lósi Bástya vette kezébe a mérkőzés irá­nyítását. Lendületes csatárjátékával 2:0-ás vezetésre tett szert. A második félidőben továbbra is a Bástya volt a kezdeményező és tovább? 3 góllal növelte előnyét. A ha­zai csanat ilyen arányban Iá megérdemel­ten győzött. Jók: Fakkelmann, Kenyeres, Karakas, Szakáll (a mezőny legjobbja), illetve Gás­pár, Máté és Magyar. Srankó játékvezető kitűnően működött. Törökszentmiklósi Bástya ifi — Mezőtúri Traktor ifi 3:3. Jászberényi Vasas—Szolnoki Haladás 3:0 (1:0) Szolnok, cukorgyári pálya, vezette: Pálinkás. Jászberényi Vasas: Nikolicza — Udva­rias, Túri, Schmidt — Bonczi. Kelemen — Rétsági, Fenyvesi, Potemkin, Waldeck Látó. Szolnoki Haladás: Benedek — T, Nagy, Mészáros, Szabó — Nagy Horgos — Me- gyik, Kökény. Machovits, Böhm, Tgnácz. A rossz időjárás ellenére is élénkiramú mérkőzést vívott a két csapat a szakadó esőben. A Haladás mezőnyben egyenrangú ellenfeje volt a tavalyi bajnokcsapatnak. Különösen ^ a védelem harcolt eredménye­sen. A két csatársor közötti különbség döntötte el a jászberényiek javára a mér­kőzést. Az első félidőt szép jászberényi támadások vezetiék be. Potemkin már \ 15. percben védhetetlen lövéssel szerezte meg csapatának a vezetést. Továbbra is n vendégek rohamoztak, de az egyetemisták védelme szétrombolta támadásaikat. A fél­időben — bár a szél is támogatta őket — több gólt nem tudtak elérni. A második félidő szolnoki fölénnyel in­dult. A 20. perc táján Böhm megsérült és a pillanatnyi zavart kihasználva, Látó megszerezte a vendégek második gólját. Eseménvtelen mezőnyjáték után a befeje­zés előtt néhány perccel Rétsági beállí­totta a végeredményt. ^Jók: LJdvarias, Túri, FenwesI, Waldeck, illetve Mészáros (a mezőny legjobbja), Nagy, Horgos. Jászberényi Vasas ifi—Szolnoki Haladás MTSK 4:1. Karcagi Szpartakusz—Ujszászi Törekvés 1:0 * Jászapáti Törekvés—Kunhegyes! Traktor 8:3 (4:1.) Jászapáti, 600 né­zd vezette: Tieger. Törekvés: Tóth—Ecsekí, Dobos, Bozóki— Mihályi. Modla—Nagy I., Varga, Nagy II., Horváth, Jakab. Kunhegyes: Csorna—Pál. Takács T., Lé­vai — Faragó, Takács IT.,—Kovács, Mol­nár, Zlatarics. Szabó, Szekeres. Góllövők: Nagv II. (3), Horváth (3), Modla, Jakab, illetve: Lévai, Molnár, Szc- l keres. 9 Sáros, csúszós, mély talajon" a fölény­ben játszó hazai együttes megérdemelten szerezte meg a két bainoki pontot. Jók: Modla, Nagv IT., Horváth, Jakab, illetve: Takács T., Takács IT., Zlatarics. Jászapáti ifi—Kunhegyesi ifi 7Hl. A megyei asztalitenisz csanatbainobsáőért Karcagi Vörös Meteor—Szolnoki Traktor 10:10 B. Horváth, Pádár 3—3, Tasnádi J, Erc- kövi 1, a B. Horváth—Pádár pár 1, illet­ve: Höck 3, Zsigmond 2, Szabados, Bán­szegi 1-1, a Szabados—Höck pár 2, a Bán­szegi—Zsigmond pár 1 győzelmet szerzett. A május J5-én félbeszakadt Szolnok! Traktor—Mezőtúr! Traktor megyei asztali- tenisz csapatbajnoki mérkőzést az MTSB társadalmi asztalitenisz szövetségének dön­tése alapján május 29-én, vasárnap dél­előtt 10 órakor újra játsszák. A két csa­pat találkozójára Szolnokon, a Malinoszki u. 38. sz. alatti József Attila kulturotthon- bati kerül sor. A Szolnoki Törekvés SK labdarúgócsa­pata május 25-én, délután fél 6 órakor helyben a Törekvés pályán visszavágó ba­rátságos mérkőzést játszik a Kecskeméti Dózsa NB IT.-es együttesével., Az első ta­lálkozón a vasutas csapat 1:0 arányú győ­zelmet szerzett. Július 1-én. szerdán délután kerül sor a Ceglédi Törekvés NB. Il-es együttese ellen visszavágóra, melynek első mérkőzését az elmúlt héten játszották le Cegléden. E ta­lálkozón a szolnoki együttes nagy megle­petésre 5:2 arányban tudott győzni régi NB Il-es vetélytársa ellen. A mérkőzések barátságos jellegének el­lenére is nagy érdeklődés előzi meg a két NB II.-es együttes szolnoki szereplését. Az országos nagypályás férfi kézilabda bajnokságért Budapesti Dózsa—Kunszentmártoni Traktor 8:5 (2:4) Kunsaentmárton, 1000 néző, vezette: K. Nagy. Budapesti Dózsa: Polster — Németh. Bo- gyln. Pólyák — Jánoska, Gér — Molnár, Bordács,. Hetényj, Vad, Császi. Csere: Józsa. Kunszentmártoni Traktor: Székely — Berta, Bene I., Pásztor I. — Szepesi I., Schwingula I. — Schwingula II., Pugnsr, Pásztor II., Bene II., Szabó I. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. A vendégek ugyan többet lőttek kapura, de Székely a hazaiak kapuvédője igen jó_ formában volt és sokszor igen szép védéssel tudta hárítani azokat. A má­sodik félidőben kidomborodott a Dózsa nagyobb technikai és taktika! fölénye és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Góldobók: Bogyin, Bordács (2), Hetényi (3), Császi, Molnár, illetve Pásztor II., Pugner (3) és Szabó. Jók: Bogyin, Németh, Jánoska, — illetve Schwingula I., Pásztor II. és Székely. * Mariiüi Vörös Lobogd—Vasas Turbó 10:9 (5:4) Bp. Marcibányi-tér, vezette: Schneider. Változatos küzdelemben a Turbó majd­nem meglepetést csinált. Góldobók: Kes- jár (5), Fodor (2), Fazekas, Dajka, Szlan- kó, illetve Tóth (3), Gálos (3), Udvari. Vick, Gál. Jók: Varga, Fodor, Kesjár, illetve Bán­sági, Tóth. APRÓHIRDETÉSEK A KÖBANYAI Téglagyár felvesz anyag­bányászokat, kemencemunkásokat, présein­ket 18 éves kortól fiúkat, lányokat. Szál­lás ^és étkezési ’ehetőség biztosítva. Jelent­kezés: Budapest, X., Jászberényi-út 41007 hrsz. Munkaügyi Osztály. GYORS- és gépíró sokéves gyakorlattal ál­lást keres. Megkeresést „Iparvállalat” jel­igére a kiadóba. KIFOGÁSTALAN 250 kem-es lemezvillás Jawa eladó, fizetési kedvezmény. Szolnok, Ma’inovszkl-u. 27. VIRAGPALANTÁK nagy választékban kap­hatók jutányos áron a Szolnoki Kertészeti Vállalat Vöröscsillag-űti telepén. VIRÁGOT, menyasszonyi csokrot, vtrág- és zöldségpalántát, temetéshez élő- és mű­koszorút vásároljon a Törökszentmiklósi Községgazdálkodási Vállalat virágüzleté­ben. ÁLLANDÓ alkalmazásra vizsgázott fűtőt keres a Közgazdasági Technikum Igazga­tósága, Jelentkezni lehet: az iskola Igaz­gatóságánál, Szolnok, Beloiannisz-u. 63. reggel 8—4 óráig. SZÉNSALAK díjtalanul elfuvarozható mun­kanapokon 7—13 óráig a Szolnoki Cukor­gyár telepéről. Érdeklődőknek felvilágosí­tást nyújt az anyag és áruforgalmi osz­tály. (Telefon: 28-78, 28—79 162 és 163 mellék.) GATERFORÉSZT nagv méretben vennénk. Nagykörű, Petőfi TSZ. A SZOLNOK-Hevesmegyei MÉH Vállalat értesíti megyénk lakosságát, hogy telepein kötésre, horgolásra alkalmas gyapjú- és színes pamutfonalat cserél háztartási rongyért. 5 kg rongyért 10 dkg gyapjú- fonalat ad. CSEPEL 125 kem-es motorkerékpár üzem­képes állapotban sürgősen eladó. Polónyi, Süplnok, Vöröshadsereg-u. 12* A SZOLNOKI pályaudvari Utasellátó éjjel­nappal a dolgozók szolgálatában áll. A várakozó utasok idejüket itt kellemesen, jóminőségű ételek és italok fogyasztása mellett tölthetik el. 24 ÓRÁN belül írógépét, töltőtoMát Jót­állással megjavítja Fehér műszerész. — Szolnok, Főpostával szemben. ÜZEMKÉPES ^motorkerékpárral munkaügyi vonalon többéves gyakorlattal rendelkező dolgozó e’helyezkedpi kíván. Motoroskül­dönc, síb. állást vállal, motorkerékpár használattal. — Cím a kiadóban. FESTŐ és mázoló munkavállalókat, szak­munkásokat alkalmaz a Szolnokmegyel Tatarozó és Építő Vállalat, Szolnok, Bp- loiannisz-u. 62. sz. Szerkesztői üzenetek özy. Szabó Lászlőné dóhány-fcisárus: — Kérjük,^ közölje pontos címét, hogy szer­kesztőségünkhöz küldött levelére válaszol­hassunk. özv. Nagyné, Szolnok, Tabán: Kérjük, közölje pontos címét, hogy bejelentésére válaszolhassunk. Helyreigazi tás A Néplap május 22-i számába«, át „Jd tsz elnök, erős termelőszövetkezet” című cikkben névelfrás történt. A szolnoki járási párt-végrehajtóbizott- ság titkára Baráth Bálint elvtárs. teatnóJtmeyi/ej NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottsríg és a megyei tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mlndcnnar Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős szerkesztő: DAVID FERENC Szolnoki Nyomdaipari Vállalat Felelős vezet?: Mészáros Sánéof, t