Szolnok Megyei Néplap, 1955. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1955-05-31 / 126. szám

4 SZOLNOKMEGTEI NÉPLAP 1935 május 91. Nagyszerű küzdelem után megérdemelten győzött labdarúgó válogatottunk Magyarország—Skócia 3:1 (0:1) Népstadion, 100.000 néző, vezette: S cipelt (osztrák). Góllövők: Smith, Hidegkúti, Ko­csis, Fenyvesi. A mérkőzés — bár a magyar csa­patnak nem mindegyik játékosa nyújtotta igazi tudását — egészében megfelelt a várakozásnak. Végig iz­galmas. érdekes volt a küzdelem. Végeredményben második félidöbcli játékával igen jó ellenfelet győzött le válogatottunk. A mérkőzés után a közönség hatalma« ünneplésben részesítette győztes csapatunkat, a kitűnően szerepelt skótokat, vala­mint a kifogástalanul biráskodó Scipclt osztrák játékvezetőt. A két csapat megérdemelte az el­ismerést. A közönségnek már régen volt része ilyen pompás sportél­ményben, amely futball volt a ja­vából. Játékosaink közül ezúttal el­sősorban Kocsis. Buzánszky és fő­leg a második félidőben Bozslk és Hidegkúti tűnt ki. A skótok bebizo­nyították, hogy szép eredményeik nem véletlenül születtek meg az utóbbi időben. Különösen Sitiit' jobbszélső. Evans, középhátvéd és Haddock balhátvéd volt jó. Győzöd a Légierő a Dorog elleni barátságos mérkőzésen (Tudósítónktól) Szolnoki Légierő—Dorogi Bányász 3:0 (2:0) Barátságos, mérkőzés, Törökszentmlklós, kőúú néző, vezette: Lesén (Szabó, Barna).. Légierő: Garamvölgyi — Kapuszta, Jan­csik, Czuczor — Lazányi, Sipos I. — Ga­bos, Sipos II., Nárai, Bárfi, Csányt. Dorogi Bányász: Ilku 1. — Révész, Kó­nya II., Bakonyi — Dacsev, Kinézel — Pozsonyi, Varga, Ilku II., Prohászka, Molnár, Enyhe széllel szemben * Légierő kezdi a Játékot, s már az első percekben veszélybe kerül mindkét kapu. Egy jobb­szélről beadott labdát Gábos tisztán a balkapufa mellé fejel. Az ellentámadásnál Varga jól ugrik ki a védők közül, Ga­ramvölgyi kifut és Varga laposan a kapu ’mellé gurít. A 4. percben a dorogi védők mintegy 18 méterre kapujuktól szabályta­lankodnak. A megítélt büntetőt Sípos II. nagy erővel lövi kapura, de Ilku I. szög­letre tud menteni. Ezután Is a dorogi tér­félen folyik a játék, de a támadások meg­hiúsulnak a lesre játszó dorogi védők mellett. A 11. percben születik meg a mér­kőzés első gólja. Egy Légierő támadás so­rán Csányl a Jobbösszekőtő helyén kiug­rik, előle a keresztező Bakonyi rosszul ad haza és a labda a kapu jobbsarkába jut. Öngól. 1:0 a Légierő javára. A félidő fő­biztos helyzetet. Szépítés! alkalom nyílik vábbi részében főleg mezőnyjáték alakul ki. Mindkét együttes a lestaktikát alkal­mazza és ez ront a játék szépségén. A 22. percben egyenlítési lehetőség nyílik a do­rogiak előtt. A védők könnyelnmskődnek, (Molnár elfut, lövése azonban Garamvől- gyiröl kipattan Ilku II. elé kerül, aki elhamarkodva magasan kapu fölé lövi azt. A 28. percben a lesre játszói dorogi vé­dők mellett Sipos II. kiugrik és laposan, védhetetlenül a jobbsarokba ’5. 2:0 a Légierő javára. Az első félidő hátralévő részében továbbra is’a Légierő marad tá­madásban. Szórváryosan a dorogiak is el­jutnak Garamvölgyi kapujához, de a szol­noki védők mindig idejében közbelépnek. n második félidőben a Légierőnél Veres, Szentannai, a dorogiaknál pedig Monostori, Bődör és Révész II. jut szó­hoz. Kezdés után a Dorog lép fel táma­dólag. Ekkor a Légierő térfe:én folyik a játék, de a csatárok túlkombinálják a helyzeteket és a szolroki védőknek marad idejük a tisztázásra. Egy ellentámadás során Gábos a jobb szélen elknálhatatla- nul elfut és a kifutó kapus mel’ett védhe­tetlenül vágja a labdát a hálóba. A 68. percben Légierő támadásnál szépen száll a labda lábról-lábra. De Szentannai a do­rogi kapu e’őtt az 5-ös táján elhibázza a Dorognak a 73. percben. Az egyik táma­dást a Légierő védők csak szögletre tud­ják menteni. A beívelt labdát Molnár ka­pásból rálövi, mely a szolnoki védőkről ismét szögletre pattan. A szögletet Veres nem tudja megszerezni, a dorogi csatárok kapura lövik a labdát és a védők csak kézzel tudják a gólt hárítani. A játékve­zető határozottan a 11-es pontra mutat. Molnár áll a labdának, de kapufára lő. A hátralévő Időben főként a Dorog támad, de csatársorában nincs elég átütő erő és így csak szögleteket érnek el. A Légierő támadásai ritkábbak, de veszélyesebbek. A továbbiakban az eredmény már nem változik. Szögletarány 9:2 a Dorog javára. Az első félidőben a Légierő határozot­tan jobban játszott. Csatársora lendülete­sebb volt. Ebben az időben a túlzottan alkalmazott les-taktika rontotta a játék szépségét. A második félidőben valamivel többet támadott a Dorog, de az eredmény elmaradt, mert részben a csatárok sokat körülményeskedtek, részben a Légierő vé­delem Jól lépett közbe. Végeredményben a légierő megérdemelten győzött. A kö­zönség többet várt a bányász-csapattól. Egyénileg a Légierő együtteséből Jan­csik, Lazányi, Nárai, Sípos 1T., Gábos, a dorogiaknál Dacsev, Varga, Prohászka és Révész nyújtott jó teljesítményt. A megyei labdarúgó bajnokságért Martfűi Vörös Lobogó—Szolnoki Bástya 2:1 (1:0) Martfű. 150 néző, vezette: Kovács. Martfűi Vörös Lobogó: Tasnádt — Me­zőtelek!, Seres. Nagy — Varga, Gulyás — Révész, Mancza, Wachtler, Mikus, Bóka. Szolnoki Bástya; Krizsán — Szurovecz, Závocjszky, Török — Honti, Csépe — Kő­vé«, Tóth I., Tóth B.. Pál. Hovodzák. Góllövők: Wachtler, Mancza, Illetve Kovács. Az első félidőben a széltől támogatott Bástya a kezdeményező. Mutatja ezt az is, hogy középcsatáruk Tóth Béla, a já­tékidő 20. percéig legalább háromszor ki­tör, de a befejezés nem sikerül neki. A széllel szemben játszó hazaiak szépen la­posan adogatnak és ez az ötletes játék eredményre is vezet, A 42. percben a kö­zépcsatár Wachtler egyik hazai támadás során kiugrik, lerázza magáról a Bástya védőket és szép gólt lő. A második félidőben á Bástya széllel szemben is kezében tartja a játék irányí­tását. A 70. percben egyéni kezdeménye­zés után a szolnoki balszélső Kovács vérl- hetetlenül küldi a labdát Tasnádi kapu­jába. Már úgylátszik, hogy az eredmény döntetlen marad, amikor a 83. percben egy martfűi támadás során Mancza mint­egy 30 méterről váratlan lövést küld a Bástya kapujára. A labda széltől támogat­va védhetetlenül a felső sarokban köt ki. A mérkőzés hátralévő részében az ered­mény már nem változik. Jók: Gulyás (a mezőny legjobbja). Se­res, Wachtler, Mikus. illetve Závodszky, Csépe, Szurovecz és Tóth Tmre. Szolnoki Bástya ifi—Martfűi Vörös Lo­bogó ifi 2:1. Törökszentmiklósi Vasas—Kisúj­szállási Traktor 1:1 (0:0) Tőrökszentmiklós, vezette: Horváth. Törökszentmiklósi Vasas: Csikós — Csa- !a, Tóth. Balázs — Mihók, Szabó, Fekete, Lesitz, Pintér, Márton. Kisújszállási Traktor: Szalay — Szenczl, Márton. Sáfár — Radics, Szabó — Róna­széki, Csízt, Kövér, Ugrál, Varga. Góllövők: Pintér, illetve Varga. Az első félidőben csapkodó volt a játék képe és az egyenrangú ellenfelek küzdel­mében eredmény nem született. A második félidőben a Törökszentmiklósi Vasas ra gadta magához a játék irányítását, de a Kisújszállási védelem biztosan hárította a támadásokat. A hazai együttes végig fö lényben volt, de végül a lelkesen játszó kisújszállásiaknak sikerült a hazaiak na­gyobb tudását kiegyensúlyozni. Az ered­mény Igazságosnak mondható. Jók: Balázs, Szabó. Pintér, illetve Már- ion. Szabó. Rónaszéki. Törökszentmiklósi Vasas ifi — Kisújszál­lási Traktor ifi 2:0­Szolnoki Törekvés—Ujszászj Törekvés 1:0 (0:0) Szolnok, 300 néző. vezette: Pálinkás. Szó noki Törekvés; Lázár — Lengyel, Juhász. Sándor — Rontó, Bozóki — Héricz, Horváth, Tóth L.. Illés, Iván. lljszáezl Törekvés: Kelemen — Tóth Hő gye, Nagy’ IT Nagy Király II. — Molnár. Bakó. Király I., Kővári, Juhász. Góllövő: Iván. A mérkőzést rz Ujszászí Törekvés lelkes játéka Jellemezte. A Szolnoki Törekvés játékosai lelkesedés és szív nélkül lát­szottak. ez a közönségnek nem tetszett. A második félidőben az Ujszászj Törek vés még nagyobb lelkesedéssel küzdött és ellensúlyozni tudta a szolnoki vasutas együttes nagyobb tudását. Az 57. percben a balszélső Tván gó’t szerzett csapata ré­szére és ezzel beállította a mérkőzés vég­eredményét. A játékidő hátralévő részében az úíszásziak ostromolnak, de gólt nem sikerül elérniük. \ helyzetek alapján az úfszászfak győ.dme4 érdemeltek volna. A sok tarta’ék beállítása igen meglát­szott a szolnoki csapat játékán. De még • rry is ggy bajnokjslölttőj komolyabb fel­készülést és szebb játékot vá" h közönség. Jászberényi V>sas A writ©-—Mező­túri Traktor 5:0 (1:0) Mezőtúr. „ ‘stf* Jászberényt- Vas». Aprító:: tfikoítca^ — Udvarias, Túri, Schmidt — Bonczf, Kele­men — Rétsági, Fenyvesi, Potekmin. Vá­mos, Látói. Mezőtúri Traktor: Kerekes — Molnár I., Gáspár, Veres — Mikes, Molnár II. — Bessenyei, Csete, Magyar, Máté, U. Szabó. Hullámzó mezőnyjáték után fokozatosan feljön a Vasas, mégis a szórványos el­lentámadásokkal kísérletező mezőtúri együt­tes előtt adódik az első gólszerzési alka­lom. Ekkor Nikolicza bravúrosan védte Magyar, majd Máté lövését. Az első fél­idő egyetlen gólját egy gyors lefutás so­rán Vámos szerezte meg. A második fél­időben a jászberényiek vették kezükbe a iáték Irányítását és ekkor helyzeteiket ki­használva. további 4 góllal növelték elő­nyüket. A mérkőzés ebben a részében Lá­tó, Potemkin kétszer, majd Rétsági volt eredményes. A Vasas együttese végered­ményben megérdemelten jutott a győzel­met jelentő két pont birtokába Mezőtúri Traktor ifi—Jászberényi Vasas ifi 3:3, Törökszentmiklósi Bástya—Kun- hcgycsi Traktor 1:0 (1:0) Kunhegyes, vezette: Hegedűs. Törökszentmiklósi Bástya: Ernszt — Sze- csei, Fakkelmann. Kósa — Kenyeres, Már­ton — Darvasi, Karakas, Szűcs, Szakáll Kalina. Kunhegyes! Traktor: Kiss T. — Pál, Ta­kács I.. Kiss II. — Faragó, Takács II. —■ Vona. Molnár. Kovács, Szabó, Szekeres. Már a mérkőzés elején a vendégcsapat ragadja magához a játék irányítását, de helyzeteiket' nem tudlak kihasználni, mert a kunhegyesi védelem jól áll a lábán és hárítani tudja a támadásokat. A második félidőben továbbra is a Törökszentmiklósi) Bástya a kezdeményező, de fölényük gó­lokban nem jut kifejezésre, mert csatá­raik^ a helyzeteket nem tudják kihasználni. A játék képe alapján végeredményben meg­érdemelten győzött a vendégcsapat. Jászberényi Bástya—Kunszent­mártoni Bástya 8:0 (6:0) Jászberény, 1500 néző. vezette: Varga. Jászberényi Bástya Lehel: Mészáros — Kovács, Bíró II.» Szigeti, Bíró I., Csíz ma dia. Kunszentmártoni Bástya: Pásztor - László. Busái. Molnár — Papp. Szakáll - Hegedűs, Lengyel, Károlyt. Pintér. Víg! Góllövők: Kovács (3). Simon (2), Bír (2). Bíró II. A Jászberényi Bástva már a félidő els perceiben fölényt tudott kiharcolni az ige tartalékosán kiálló kunszentmártoni egvu Jes ellen. Ezt a fölényt a mérkőzés égés ideje alatt tartani tudta. A vendégcsapa is vezetett szórványosain támadásokat, d ezek egyáltalán nem jelentettek veszélv a jászberényi kapura. A gólarány kifeje2 a két csapat közötti klasszis-külöbséget. Jók: Bíró I., Bíró IL, Sárközi, Gulya: illetve Molnár, Szakáll. Károlvi. Jászberényi Bástya Lche, ifi— Kunszcn mártoni Bástya ifi 4:1. Szolnoki Kinizsi—Szolnoki Baladá 4:0 (2:0) Szolnoki Kinizsi: Erdei — Molnár Szú rovecz. Csák - Géczi TI.. Kiss - Gálfi Gvemánt. Szekeres, Szathmári, Géczi I. Szolnoki Haladás: Benedek - Pólham mer. Mészáros. T. Nagy — Nagy Horgo: “ Megyik, Kökény, Császár, Ignácz, Szabó. i ^ Gól-lövők: Gyémánt, Géczi, Szekeres (2) Az első félidő változatos erős küzdelmei hozott. A Haladás a mezőnyben kemény, de sportszerű játékkal egyenrangú ellen­fele volt a Kinizsinek. A játék ebben a ré szépen a kemény Haladás, védelem meg tudta akadályozni a Kinizsi támadásainál kibontakozását. A második félidőben r n-agv lendülettel játszó cukorgyári csapal megérdemelten jutott további kétgólos tü­zeteshez. A jó egyetemi védelem mögöt! a szokatlanul rossz formát kifogó Haladás kapus, Benedek a 4 gól közül hárombai benne volt. A nuha egyetemi csatárok pró balkozásait a Kinizsi védelem könnyen há ritani tudta. A cukorgyári csatárok'határo zott gólratörő játéka döntötte el a mér kozes sorsát. dók:. Molnár. Géczi IT., Szekeres. Szath mari. illetve Mészáros (a mezőny legjobb ja). Nagy és Horgos. Hamar játékvezető hibátlanul működött. A megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságért A Szolnoki Törekvés Közlekedés együttese nyerte a megyei II. osztály jászsági csoportjának rangadóját Szolnoki Törekvés közlekedés— Szolnoki Vörös Meteor 1:0 (0:0) Szolnok, Forgalom pálya, vezette: Jaku­sovszky. Törekvés Közlekedés: Cselény! — Debre- czeni. Rózsahegyi, Magyar — Lauer, Szabó — Tóvizi, Szurovecz. Horváth III., Kál­mán, Rontó. Szó. Vörös Meteor: Szabó — Gáli, Csoőr, Vígh — Szathmári, Komáromi — Császi Schermann, Csényi, Balogh, Papp. Kellemes, de kissé szeles időben, komoly érdeklődés mellett került sor a bajnokság első éi második helyezettjének találkozó­jára. A mérkőzés mindvégig jóiraniú. he­lyenként nívós küzdelmet hozott. A Vörös Meteor kezdi a játékot és fürge csatárai révén néhány formás támadást vezet, de az erőfölényben lévő Törekvés védelem jól áll a lábán. Mindkét csapat idegesen ját­szik, sok a csapkodás. A Meteor csatárok többször jó helyzetbe kerülnek, de távoli lövéseik nem jelentenek veszélyt a vasutas együttes kapujára. A 26. percben Papp megszerezhetné a vezetési a Meteornak, de közelről a kapushoz gurít, a választá­madásnál Rontó hatalmas lövése a kapu­fáról pattan vissza a mezőnybe. Fordulás után a Törekvés kerül fölénybe, de Horváth és Rontó kihagyják a jó hely­zeteket. A Meteor támadásai Is meddők, mert Balogh és Császi jó helyzetben is hi­báz. Mindkét kapusnak szép védései van­nak. Egyre több a lövés és keményebb a harc és a hátra vont összekötők segítségé­vel a Meteor jól állja az ostromot. Sőt néha három csatárral is veszélyeztetni tud. Már a 87. percben jár az idő, amikor Vigli sportszerűtlenül fel löki ellenfelét, aki a legközelebbi találkozónál visszaadja a kölcsönt. A játékvezető azonnal szabad­rúgást: ítél meglepetésre.a (Meteor ellen. A megítélt bűntetőt Lauer a 89 percben befejeli a mérkőzés egyetlen t egyben győztes gólját és ezzel vége is i mérkőzésnek. A győztes együttes nem Játszotta ki az a formát, amit vártak tőle. A legjobb já tekosát nélkülöző Vörös Meteor lelkes já tékával mindvégig vitássá tette a mérkőzé sorsát. A Törekvés győzelme ebben a; aranyban megérdemelt, de a sikert inkábl erőfölényének és nagyobb rutinjának kö szönheti. Egyénileg a Törekvésből Cselénvi Rózsahegyi, Szurovecz, Rontó játéka vól kiemelkedő. A Meteor együttesének minden tagja dí cséretet érdemel. Mindannyian szívvel lélekkel küzdöttek s kis __ szerecsével a egyik pontot megszerezhették volna. Leg jobbjaik Komáromi (a mezőny legjobbja) Szabó, Gáli. Csoór, Schermann, Csény voltak. Jákusovszki játékvezető a mérkőzés vég felé kissé kiengedte kezéből a vezetést. A Totó 12 falálatos szelvénye 22. hét I. Magyarország—Skócia i 3:1 2. Olaszország—Jugoszlávia 2 0:4 3. Bp. Szikra—Nyíregyháza 1 2:0 4. Debrecen—KISTEXT X 0:0 5. Pereces—Cegléd 1 1:0 6. Kecsk. Dózsa—Bp. Tör. 1 2:1 r Sztálinváros—Pécsi Tör. 1 5:1 8. Nagykanizsa—Tatabánya X 1:1 9. Kaposvár—Dinamó 1 2:1 10. Pénzügyőrök—Várpalota 1 4:1 n. S’/állitók—Bp. Spartacus 2 0:5 12, Vác—Kombi­1 .. kiaiiliiUL* 2 1:2 hírek — a szolnoki Állami aru­ház dolgozói évi verseny-vállalást tettek tervük teljesítése érdekében. Egészévi tervelőirányzatukat két és fél százalékkal, pénzügyi tervüket pedig hat százalékkal teljesítik túl. — a jászberényi Altala­nos FIÚISKOLA tanulói nagy si­kerrel mutatták be Gárdonyi Géza „Egri csillagok“ című regényének színpadi változatát. (Blénessy Já­nos tanár.) — A SZOLNOK MEGYEI VÁGÓ­HÍD ÉS HÚSFELDOLGOZÓ VÁL­LALAT szolnoki telepén központi irodaház épült, amelyben a. munká­sok számára öltöző, mosdó és kul­túrterem is van. Az építkezést jú­nius 4-én adják át a dolgozóknak. — A KUNHEGYESI JÁRÁS) KULTURHÁZ kulturcsoportjai színvonalas József Attila-estet ren­deztek a Bánhalmi Állami Gazda­ságban. Ez volt az első ilyen iro­dalmi előadás a Bánhalmi Állami Gazdaság újjávarázsolt kultúrter­mében. A vendégszereplésnek igen nagy sikere volt. (Fehér István mű­vészeti előadó.) Jói szerepellek megyénk Traktor Sportköreinek lovasai a Traktor SE országos versenyén Békéscsabán szombaton kezdődött meg a Traktor SE országos lovasversenye. Sze­les időben, kissé felázott pályán került sor a versenyre. Vasárnap ugyancsak esős. szeles időben folytatódtak a küzdelmek. Megyénk lovasai az egyes csoportokban szép eredményeket értek el. Részletes eredmények: Kezdő lovasok síkversenve (!G induló): 2. Vaskó Tiszaigari Traktor „Ámor” nevű lován. Középtávú sfkverseny (1600 méter, 14 In­duló): 1. Szatmári Tiszaszentimrel Állami Gazdaság „Botond" nevű lován !:54.5. 3. Suszter Kunmadarast A. G. „Bizalom” ne­vű lován. Hosszútávú sfkverseny (2400 méter, 8 In­duló): 3. Vaskó Tiszaszentimrel Állami Gazdaság „Sürgöny” nevű lován. Összetett fogat-verseny, dílhajtás t. cso­port (rugózás nélküli szekerekkel, in km országúton. 8 induló): 1. Balázs Kendcresi Állami Gazdaság, 3. Bállá Bánhalmi Ál­lami Gazdaság. Az országos nagypályás férfi kézilabda bajnokságért K unaxen tmarton! Traktor—Buda~ kalászi Vörös Meteor 8:7 (3:5) Kunszentmárton, 800 néző, verette: Tordai Kunszentmártoni Traktor: Székely — Ber­ta, Bene I., Pásztor I. — Schwingula I., Csordás — Schwingula II., Pugner, Pász­tor IT., Bene I!., Szabó. Budakalászi Vörös Meteor: Kárpáthy — Kiss, Bacsó, Torma — Katona, Belos — Bíró, Kurdics, Kunsági, Kasza, Koller. Az első félidőben alacsonyszínvonalú Já­ték. egyenrangú ellenfelek küzdelme ala­kult ki. Fordulás után fokozódott az Iram, de igen sokat idegeskedtek, kapkodtak a Játékosok.^ A hazai csapat ekkor helyzetei alapján több gólt is dobhatott volna. Góldobók: Pugner (4), Pásztor II. (2), Bene II., Schwingula !., illetve Koller (4i, Belos (2) és Kunsági. Jók: Pásztor II.. Szabó. Pásztor Schwingula I., illetve Kunsági, Koller, Belos. Diósgyőri Vasas—Martfűi Vörös Lobogo 14:13 (8:6) Diósgyőr. (00 néző, vezette: Keszthelyi. Végig élénk iramú, helyenként keménv Iáték Jellemezte a mérkőzést. A Diósgyőri Vasas megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Góldobók: Va**ga (8) Tomorszky (*!), Kocs’s (2), Nagy, Győrffy, illetve Kesjár (9), Kundolf (2), Jakab, L. Tóth. Jók: Tomorszky, Varga, Kocsis, illetve Kundolf, Bencsik, Fazekas. A Légierő JVJJ. labdarugó csapata szerdán Kunhegyesen rend eg materénél A Légierő NB T.-es labdarúgőcsapat szerdán délután 5 óraikor Kunhegyesen ját­szik edzőmérközést az ottani Traktor me­gyei bajnokságban szereplő együttesével. A szolnoki csapat a következő Ö6szeál ítás- ban lép pályára Kunhegyesen: Garamvölgyi — Kapuszta, Jancsik, Czu- ezor — Lazányi. Sípos T., — Gábos, Sípos II., Nárai, Bárfi, Csányl. A Ceglédi Törekvés NB. Il-es csapatának vendégszereplése Szolnokon A Ceglédi Törekvés NB II. keleti csn- portjában szereplő együttese szerdán dél­után a Szolnoki Törekvés csaoatával ját­szik barátságos mérkőzést. A két együttes találkozójára fél 6 órakor a Törekvés sport­telepen kerül sor. A Ceglédi Törekvés eddigi eredményeit ismerve, igen jó játékerőt képvisel és így minden bizonnyal szép, élvezetes küzdelem­ben les^ része a labdarúgás szolnoki hí­veinek. A megyei asztalitenisz csapatbajnokságért -Szolnoki Traktor—Mezőtúri Traktor 11:7 Hatalmas küzdelem után, szép játékkal 2:5-ről megérdemelten nyert a szolnoki csapat. A szolnokiak részéről Szabados 4, Höck, Zsigmond 2—2, a Höck—Szabados pár 2 és a Rózsahegyi—Zsigmond pár 1 győzelmet szerzett. A mezőtúriaknál Kovács 2, Bíró 2, Fadgyas, Szabó 1 — 1 és a Bíró—Szabó pár 1 győzelmet aratott. HELYREIGAZÍTÁS A Néplap május 29-1 számában a Megyei Begyűjtési Hivatal előadójától. Kovács Jó­zsef civtár&tól kapott téves információ miatt „A jó munka juta ma" című cikkben elírás történt. A kengyeli Sajlai Termelőszövet­kezet nem húsz. hanem tizenötezer forintos pénzjutalmat kapott. Martfűn a arermeknao alkalmával úttör# 'alHarúná m*rM»**t ren'tartiH Martfűi Vörös Lobogó úttörő — Martfűi Téglagyár — Állami Gazdaság úttőrövegyes \ Martfűi Vörös Lobogó úttörőt *zép játékká] örvendeztették meg a közönséget. A martfűi vegyes Játékosai lelkesedésükkel tették a mérkó'zést nyílttá. Reméljük .hogy az úttörő csapat még sok örömet szerez a martfűi sportközönségnek. Jók: Tasnádi. Gyevnár, Vácz], Lukács Szikszai illetve Marton. Június 5-én tartja utolsó előadását a Szigligeti Színház Az Állami Szigligeti Színház sike­rekben gazdag évadja ezen a héten bezárul. A színház az utolsó előadá­sát vasárnap, június 5-én tartja. Ezen a héten „A nagy műtét1’ című Cornejcsuk színművét játssza. Esti előadások: május 31, június 2. és június 5. Idöjárasjelentés — Várható időjárás kedden estig: Főként nappali felhőképződés, né­hány helyen záporeső, csak lassan mérséklődő északi-északkeleti szél. Erős éjszakai lehűlés, a szélvédet­tebb helyeken talajmcnti fagyok. A nappali felmelegedés cgy-két fokkal erősödik. Várható legalacsonyabb hőmérséklet ma éjjel: egy—négy, legmagasabb nappali hőmérséklet kedden: tizenhét — húsz fok között. (MTI). APRÓHIRDETÉSEK DRÓTKERÍTÉST, kaput, oszlopot utánvét szállít Bikás lakatos, Kunhegyes. _______ JÓA LLAPOTBAN lévő 250 kem-es NSU motorkerékpár eladó. Törőcsik Kálmán, Vczseny. AZONNALI belépésre keresünk normás és bérügyi szakmában Jártas dolgozót. Aján­latokat kérünk: Jászapáti Építőipari Szö­vetkezet, Damjanich-u. 2. GYAKORLATTAL rendelkező autogén- és vili any hegesztő, lakatos t>zakmunkásokat és asztalos szakmunkásokat keres a Fer­mentálógép építés. Jelentkezni lehet: a Szolnoki Dohánybeváltó üzemben. AZ ÁLLAMI ÁRUHÁZ június 1-én, szerdán d. u. 5 órakor és június hó 3-án délután 5 órakor a Szigligeti Színház művészeinek közreműködésével müsorc« RUHABEMUTATÓT rendez az Állami Áruház udvarán (Ságvári Endre-utcai kapu), melyre szeretettel meghívja a dolgozókat. BELÉPŐDÍJ NINCS, - BUFEE. IGEN szép 50.000 db görög- és sárgadínye palánta gyepkockában sürgősen eladó. Cím: Martfűi Állami Gazdaság. A SZOLNOKI pályaudvari Utasellátó éjjel- nappal a dolgozók szolgálatában áll. A várakozó utasok idejüket itt kellemesen, jóminőségü ételek és italok fogyasztása mellett tölthetik el. A^URKEVEl Táncsics TSZ június 1-én bárányvásárt tart. A bárányok törzsköny­vezett. vagy díjat nyert anyák'ól származ­nak. Az érdeklődök a turkeveí Táncsics TSZ irodájában a további íc|világosftást megkaphatják, --------—L-------- -----j*; FI GYELEM! FIGYELEM! A Karcag és Környéke Kis­kereskedelmi Vállalat karcagi piactéri méteráru boltjában „Selyem hónapot“ iáit június hó 30-ig. Óriási selyem maradók vásár! Há­ta ma6 készlet, bő választék minden selyemből. A selyem ma már a dol­gozó nőké, selymet most vegyen, olcsó árak, szolid kiszolgálás. Karcagi Kisker Vállalat. A TODÖBETEGGYŐGY INTÉZETBŐL na­gyobb mennyiségű salak díjtalanul* állan­dóan elszállítható. SIMA balkaros cipészvarrógép eladó. Papp Gyuláné, Kőtelek. SzaLnokmeq.i}ti NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottság és a megjei tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős szerkesztő’: DAVID FERENC Szerkesztőség: Szolnok. Irodalma, I. emelet Szerkesztőség: Telefon: !U—93, 23—20. 20-69 Szolnoki Nyomdaipari Vállalat Szolnok. Malinovszkl u 19. Felelő« vezető: Mészáros Sándor Terjeszti a Megyei Hlrlaphlvála1 Megrendelhető a megye valamennyi posta- hivatalánál cs posUskczbeeftdjénél t Előfizetési ár X hbra ti forint. _ ,