Szolnok Megyei Néplap, 1955. április (7. évfolyam, 77-7101. szám)

1955-04-06 / 80. szám

fir SIOLTÍOKMEGYEI NÉPLAP 1385 ágsri&. A Slép eredménnyel bonyoHietták fs $ kegyeleti yáltőfutáet Április 4-én a városi TSB rende­zésében bonyolították le Szolnokon a felszabadulási váltó futóversenyt. A hazánk felszabadulására rendezett kegyeleti versenyen 35 csapat, mint­egy 400 versenyzővel vett részt. A jahsikerült váltófutást a város út­vonalain. szépszámú közönség nézte végig. A verseny befejezése után a sportolóik együttesen a Tisza Szálló melletti hősi emlékműhöz vonultak, ahol Hajdú József a VTSB Társa­dalmi Atlétikai Szövetség elnöke a győztes futók kíséretében a város sportolói nevében koszorút helyezett el az emlékműre. Részletes eredmények: Úttörő fiúk: 1. Rákóczi-űfí iskola, 2, Újvárosi iskola, 3. Thököly-úti is­kola, 4. Beknammisz-űti iskola, 5. Kassai-úti Iskola, 6. Sipos-féri is­kola. Úttörő lányok: 1. Költői Amna-űti iskola, 2. Beloiannisz^úti iskola, 3. Koltó-úti iskola b/csapata, 4. Újvá­rosi iskola, 5. Sípos-téri iskola, 6. Abonyi-úti iskola. Felnőtt férfiak: 1. Törekvés SK, 2. Gépipari Technikum, 3. Verseghy gimnázium, 4. Honvéd „A-‘, 5. Gép­ipari Technikum „B'‘ csapata, 6. Gépipari Technikum „C“ csapata, 7. MTH, 8. Honvéd ..B” csapata. Felnőtt nők: 1. Közgazdasági Technikum, 2. Gépipari Technikum. A női csapatok versenyében in­dult még a leánygimnázium és Tö­rekvés vegyes és a Szpartakusz ve­gyes együttese, de mivel vegyes csa­patot indítottak, helyezést nem értek eh 4 Szelnekmegyel y; BmBrhKEsnkmh m ásóra 1955 aprils 6-től 12-ig- Szerda: Hírek. — ..Ifjúság Hangja!" a megyei DISZ bizottság műsora. — „ELEGI.A” Jó­zsef Attila verse. — Munkaverseny Híradó! Csütörtök: Hírek. — „Béke és Szabadsági" a me­gyei rádió békemüsora, — ,,. . . 36 éve színpadon” Beszélgetés Kompóthy Gyulá­val, a szolnoki Szigligeti Színház kitünte­tett művészével. — Begyűjtési Híradói Péntek: A hozzánk érkezett levelekre válaszo­lunk. — Operett részletek. — Tímár Zsófia özvegysége. Mikszáth Kálmán elbeszélése. Szombat: Hírek. — Sport — „Egy rádióriporter jegyzeteiből”. Zenés riportműsor. Vasárnap: Megemlékezés. Zenei irodalmi műsor Jö­ttél Attila születésének 50. évfordulójára. Irta és összeállította: Híves László. Köz- leműködnek: Győri Ilona a szolnoki Szig­ligeti Színház tagja és D. Nagy János. — „Jó munkáért szól a nótánk! Ajándék- tiűsor a megye élenjáró dolgozóinak. Hétfő: HfreR. — Sport. — „Húsvéti népszoká­sok”. A Társadalom- és Természettudomá­nyi Ismeretterjesztő Társulat előadása. — „Termelőszövetkezeti Híradó!’* Kedd: A Kossuth-rádió műsorának kórvetltésé. Felhívjuk m állam! váIlala-> tok, köz ül etek figyelmét, —• hogy & Néplapon keresztül történő hirdetéseik díjánál 25%-os kedvezményt kapnak, ha legalább egy negyedéves szer­esd ést kötnek apróhirdetésre. Apró- hirdetést mindenütt az Állami Hir­dető Vállalat kirendeltségeinél kell feladni. Kivételt képeznek azok a helyek, ahol az Állami Hirdető Vállalatnak nincsenek kirendeltsé­gei. (Ebben az esetben közvetlenül a Néplap Kiadóhivatalához küld­jék apróhirdetéseiket. — Szolnok, Irodaház, tsz. S.) ifgffgfiSkSi&éiS&iSiáSSS í, st. sport pályázati szelvény az április 10-én lejátszásra kerülő mérkőzésekre ,f% igen gyenge formában jáfs&o Légierő megérdemelten szenvedett vereséget Budapesti Kinizsi — Szolnoki Légierő 7:0 (3:0) Népstadion, 50.000 néző, vezette; Dorogi. Góllövők: Orosz, Kertész-, Láng, Vilezsál, Orosz, Orosz, Dalnoki (ll-eábőli. Bp. Kinizsi: Gulyás Mátrai Kispéber, Dalnoki — Szabó, Dé- kámy — Kertész, Láng, Orosz, Vile­zsál, Ornbódi, edző: Soós Károly. Légierő: Garamvölgyi — Kapusz- ta, Jancsiik, Czuczor — Lazányi, Sí­pos I. —1 Dombaá, Sípos IX., Bárfi, Gsányi, Fischer. A jobbára alacsornysz-mvcaialú, unal­mas mérkőzésen a Légierő nagyon sok hibával gyengén, de a Kinizsi sem játszott túlságosan jól. Gólhelyze­teinek többségét azonban kitűnően kihasználta a piros-fehér együttes s ennek tulajdonítható, hogy ilyen arányban győzött. Már a 8. percben Ornbódi iszögietrúgása csavartan ívelt a kapu torkába. A csomóból többen ugrottak fel és a labda Orosz hátáról a jobb sarokba pat­tant. 1:0 a Kinizsi javára. Ezután müidkét csapat csatárai, de elsősor­ban a vendégek hibát hibára hal­moztak. Teljesen ötletnélküli volt a játékuk. A Légierő ebben az idő­szakban nemcsak egyenrangú el­lenfél volt, hanem többet is táma­dott. Csatárai azonban nem tudták átjátszani a Kinizsi kitűnő védel­mét, A 33. és a 36. percben a Kini­zsi nagyszerűen kihasználta gól­helyzeteit. A 33. percben Kertész futott el a jotíbszélen, Czuczor nem tudta megfogni és az a kimozduló Garamvölgyi mellett nagy erővel a jobb alsósainkba lőtt. 2:0. Három perccel később Orosz a balösszekötő helyéről laposain középre adott és a nagy lendülettel befutó Láng a jobb alsó sarokba bombázott. 3:0. Ezután lagymatag volt a játék, de közben a Kinizsi egyre nagyobb fölénybe került. A 60. percben Kis- pérter Viiezsálhoz játszott, s a bal- összekötő 18 méterről váratlan gólt szerzett. 4:0. Ezután némileg élén­kült a játék. A Kinizsi csatárok időnként jó támadójátékot mutat­tak. A 75. percben Dékány labdáját Láng Oroszhoz továbbította, az ki­cselezte a kifutó Garamvölgyit, fél- magasan a baloldali léc mellett a hálóba lőtt. 5:0. A 81. percben Om- bódi nagyszerűen középre ívelt lab­dáját Orosz csukafejessel a kifutó Garamvölgyi mellett a kapu balol­dalába küldte. 6:0. Egy perccel ké­sőbb a kitörő Kertészt Jancsik és Kapuszta a 16-oson belül felvágta. A büntetőt Dalnoki értékesítette. 7:0. Ezután a Légierő is ért el egy szögletet, de ezt Gulyás szép védés­sel tette ártalmatlanná. A befeje­zés előtt 7 percei a sérült Kertészt letámogatlák a pályáról. Ezután a játék további részében említésre- méltó esemény már nem történt. A Budapesti Kinizsiben a köz­vetlen védelemre nem hárult ko­moly feladat. A hátvédek mindent játszi könnyedséggel szereltek, — mindhárman nagyon jól játszottak. A két fedezet sok labdát adott elő­re. Dékány sokat volt játékban, de valamivel nagyobb hibaszázalékkal játszott, mint Szabó. A támadósor­ban Kertész volt a leglendülete­sebb. Szünet után nagyon feljavult Orosz és Láng is, A Légierőben Garamvölgyi az első sorsdöntő gólban teljesen ben­ne volt. Kapuszta nem a tőle meg­szokott teljesítményt nyújtotta. A csapatból Jancsik nyújtotta a leg­jobb teljesítményt. Később a sok gól őt is letörte. A két szélső fede­zet teljesen csődöt mondott s a nagy vereség a leikükön szárad. A csatársorban Fischer volt az, aki az edző utasítása szerint játszott és a legjobb teljesítményt nyújtotta. — Utána Csányi igyekezett a legjob­ban, s két gólt is rúghatott volna. Sípos II. teljesen magára maradt és nem kapott használható labdát. Bárfi gyengém, Dombai semmitmon- dóam játszott. Czuczor lassú, körül­ményes volt, a gyors Kertészt még kézzel eem tudta feltartani.’ megyei labdarugá bajnokság I. osziálya április 3-i fordulóiénak eredményei Kunhegyes? Traktor—Karcag? Szpartakusz 1:0 (0:0), Kunhegyes, 1000 néző, vezette: Tieger. Kunhegyes. Kiss I« — Pál, Takács I., Kiss II. — Faragó, Takács II. — Vona, Molnár, Kot?, Szűcs, Szabó, Kilián. Karcag: Kónya — Székely, Fodor, Gom­bos — Ruszkai, Pallagi — Sinka, Tóth, Vona, Zilahi, Soós. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, váltakozó mezőnyjátékkal. A II. fél­időben a hazai csapat jobb erőnléttel, biz­tosan nyerte a mérkőzést. A győztes csapat gólját a II. félidő 30. percében a balszélső Kilián szerezte. Jók: Szabó (a mezőny legjobbja),, Kiss I., Takács II., Faragó, illetve Kónya. Fo­dor, 'Pallagi. Karcagi Szpartakusz ifi—Kunhegyes! Traktor ifi 3:0. Jászberényi Vasas—Jászapáti Törekvés 7:0 (5:0). Jászberény, 2000 néző, vezette; Tóth. Jászberényi Vasas: Nikolicza — Udvarias, Rétsági, Smid — Bonczf, Kelemen — Vá­mos, Pintér, Túri, Fenyvesi, Látó. Jászapáti: Tóth — Horváth J.t Dobos, Bo- 7óki —■ Horváth II., Nagy I. — Ferenczl, Varga, Ecseki, Modla, Nagy II. Góllövők: Látó (3), Fenyvesi (2), Pintér. Túri. Az első félidőbe« az ötletesen és Jól játszó Vasas balszárnya révén már a 3. percben vezetést szerez. Továbbra is kezé­ben tartja a játék irányítását és a 20. percben inár 4:0-ás előnyre tesz szeri, me­lyet a félidő végéig még egv góllal nö­vel. A második félidőben továbbra is tart u nagy iram, néha a Törekvés-csatárok is feljönnek, de erőtlen lövéseikkel nem bol­dogulnak a jólzáró Vasas-védelemmel. A hazai csapat győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Udvarias, Láfó, Fenyvesi. SmM' Szolnoki Törekvés-Mezőtúri Traktor (1:0). Szolnok, vezette: Harsányi (Debre­cen), (Pálinkás, Csák I.). Szolnoki Törekvés: Lázár — Lengyel Sándor, Bozóki — Rontó, Ragó — Tóth, Csábi, Juhász, Pintér, Iván. Mezőtúri Traktor: Kerekes — Mikes, Gás­pár, Veres — Molnár, Magyar I. — Be- senyel, Sulcz, Nemes, Magyar I., U. Szabó. A nagy érdeklődéssel várt találkozó nem hozott igazi küzdelmet, mert a vendégcsa­pat az első perctől eltekintve, védekezésre kényszerült. A mérkőzés 5. percében a Tö­rekvés Tóth L. révén szabadrúgásból gólt ér el, de a játékvezető újra rúgatja és ezt már könnyen hárítja a vendégcsapat. Ea- után enyhe Törekvés-fölény mellett mezőny­játék alakul ki, de a hátszél inkább za­varja, mint segíti a szolnokiakat. A 25. percben Iván hatalmas partdobását Csábi továbbfejeli Pintér; elé, aki újabb fejessel a kapuba továbbítja azt. 1:0 a Törekvé# javára. Tovább ostromol a hazai csapat, de a kiugró Csábi lövésébe Kerekes önfel- aldozóan bedobja magát, s ekkor komo­lyan meg is sérül. A sérülés mindkét csa­pat játékát megzavarja. Kerekes némi ápo­lás után újra beáll a kapuba. • A második félidőbeji tovább fokozódik a Törekvés nvo mása és a 4. percben Pintér lövése jut gólba. 2:0. A hazai csapat a gól után szinte szárnyakat kap és a megzavarodott mezőtúri védelem mellett Juhász a 9. perc­ben 3:0-ra, a 10. percben 4:0-ra, a 12. perc­ben 5:0-ra növeli az eredményt. A váratlan gyors gólokra a sérült kapus kimegy a iobbszélre, de a beálló pótkapus sem tudja megakadályozni a nagy kedvvel játszó szol­nokiak újabb góljait. A mezőtúriak túlke- meny játékba kezdenek, ennek következté­ben sok sérülés adódik. Majd Tóth—Csábi helycserés támadása után Tóth L. lövése a hálóban kőt kf. 6:0. A 38. precben Csábi kitör, a mezőtúri védők a 16-oson belül felvágják. A megítélt 11-est Pintér érté kesfti. 7:0. A 43. percben Iván elfut g iobbszélen, bead és Tóth L. a belső olda­lon elcsípi és a hálóba továbbítja. 8:0. A Törekvés az első perctől a kezében tartotta és irányította a játékot. A védelem biztosan állt a lábán és mindannyian hi­bátlanul játszottak. A két fedezet lelkesen, szorgalmasan küzdött, a csapat legjobb része a csatársor volt. Különösen Juhász eleven gólratőrő játéka keltett feltűnést. Pintér, Csábi, Tóth L. és Iván helyenként ellenállhatatlanul rohamozták a vendégek kapuját. Ez nemremélt nagyarányú gyö zelmet hozott. A mezőtúri együttes ezen a mérkőzésen érthetetlenül gyengén szere­pelt, bár egyénileg az utolsó percig küz­döttek. összjátékban, lövésben semmi 6em sikerült nekik. Mezőtúri Traktor ifi—Szolnoki Törekvés ifi. 4:0. A Szolnok? Törekvés (Lokomotfv) Baráti Kör folyó hó 7-én. csütörtökön este 7 óra­kor a Madách-utcai klubhelyiségben tag­gyűlést tart. A vezetőség ezúton is kéri a tagokat és érdeklődőket, hogy minél na­gyobb számban jelenjenek meg. Törökszentmiklósi Va6as—Szolnoki Hala­dás 2:0 (1:0), Törökszeotmiklós, vezeti«: Labáth. Törökszentmiklósi Vasas: Papp — Csala, Tóth, Balázs — Mihók, Szabó — Csemán, Bíró, Lesitz, Pintér, Fekete. Szolnoki Haladás: Benedek — Mészáros, T. Nagy, Szabó — Nagy, Horgos — Neu­1. fmíkL Fáklya—Jber. Vasas megyei bajnoki % Khegyesi Tr.—Szó. Törekvés megyei bajnoiki S. Japáfci Törekvés—Sto Kifliig! megyei bajnoki 4-, Mturi Tr.—Tsritnlklési Vasa« megyei bajnoki g, Jberény! Petőfi—Ujs*. Törekv, megyei bajnoiki 8. Szó. Haladás—Martfűi V, L. megyei bajnoiki 1. Szó. S zik ra—KszálUisl Petőfi megyei bajnoki tg, Kmártofli Petőfi—Szó, Petőfi megyei bajnoiki 9, Szó, V. M.—Jherényi Honvéd II, osztályú bajnoiki 10. Jber. Vasas Lehel—Jakóhalma II. osztályú bajnoiki PÓTMÉRKÖZÉSEK: ÍJ, Tfüredi Petőfi—Mturi Tr. II. II. osztályú bajnoiki J2. Szó, Építők—Mturi Tiszti Ház II, osztályú bajnoki >1 'S E > JS ® Í4 PM baue". Kökény, Jani, Maehovlts, Ignác*. Góllövők: Pintér, Csemán. Gyengeiramű mérkőzésen egyenrangú el leníelek küzdelme alakult ki. A Vasas csa­társora határozottabb volt és ezzel i maga javára döntötte el a mérkőzés sorsát. Jók: Alihók, Balázs, Pintér, illetve Szabó, Kökény, Machovits. Törökszentmiklósi Vasas i!l—Szolnoki Ha- ladás ifi 4:2 <2:0). Jászberényi Petöfl-Klsujszállásl Petőfi 6:1 (2:1). Kisújszállás, vezette: Párdi. Jászberényi Petőfi: Mészáros — Bozsik, Gulyás, Alper — Simon, Sárközi — Szi­geti, Bíró II., Kovács, Bíró I„ Csizmadia. Kisújszállási Petőfi: Kovács — Kövér, Szabó, Demeter — Szenczi, Sáfár — Rácz, Ugrai, Varga, Radios, Bresz. Az első félidőben egyenrangú küzdelem alakul ki némi hazai fölénnyel, azonban a kisújszállási csatárok tehetetlensége miatt a Jászberényiek szerzik meg a vezetést. A második félidőben a hazaiak védelme sú­lyos hibákat követ e! és így a vendégek egymásután érik el góljaikat. A nagy gól­arányú győzelem . nem tükrözi híven a mérkőzés képét. Jók: Kovács, Bíró I., Illetve Kövér (a mezőny legjobbja). Ugrál, Szenczi. Jászberényi Petőfi ifi-Klsujszállásl Pe­tőfi Ifi- í.o (i:0). Martfűi Vörös Lobogd— Kunszentmártoni Petőfi 5:0 (0:0). Martfű, vezette: Horváth L, Martfű: Csendes — Mezőteleki, Seres, Nagy — Varga, Gulyás — Király, Maricza, Wachtler, Mikus, Bóka. Kunszentmártoni Petőfi: Füzesi — Fehér T., Kelemen, Vígh — Lengyel. Szakáll — Fehér II., Busái, Vágó I., Királyi. Bíró. Góllövők: Wachtler (2), Bóka, Mikus, Király. 4? 141 Időben á hazai csatársor nem tudta fölényét gólokra váltani a lelkesen és védekező vendégcsapat ellen. A máso­dik félidőben ötletes csatárjátékával bizto­san győzött a hasai együttes. Jók: Seres. Gulyás, Mikus, Wachtler, II- letve Fehér II., Lengyel, Szakáll, Fehér I, Martiul Vörös Lobogó ifi—Kunszentmár­toni Petőfi ifi 6:2 (2:0). Szolnoki Petőfi—Szolnoki Szikra 0:0 Szolnok, vezette: Lesán. Szolnok! PetSfh Krlzsán — Szurovscz. Závodszkl, Tőrök — Honti, Csaba — Csá­pé, Tóth B„ Pege, Hovodzák. Szolnoki Szikrai Helmreieb — Dobos, Kurucz, Kádár — Szép, Takács — Tamási, Géczí, Dobos II., Baricza, Papp.. A Petőfi végig, de különösen az első félidőben irányította a játékot. Sók gól­helyzetet hagytak ki. Csatáraiknak nem volt szerencséje a góllővéssel. A mérkőzés végefelé a Szikra is feljött, de a Petőfi vé­dői Jól hárították a jobb erőnlétben lévő Szikra rövid ostromát. Jók: Tőrök, Csaba, Hont!, Pege, illetve Kurucz, Helmreich és Kádár. Szolnoki Petői! Ifi—Szolnoki Szikra tfi 5:0 Szolnoki Kinizsi—L'jszászl Törekvés 1:1. Országos bajnokságot nyert vízilabda csapatunk szereplése SZOLNOKI DÓZSA—G. D. HA­JÓGYÁR VASAS 6:6 (3:2, 2:0, 1:4). Szolnok, Damjanich-uszoda, 200 nézd, vezette: Németh G. A Szolnoki Dózsa országos baj­nokságot nyert együttese hazánk felszabadulásának 10. évfordulójára rendezett sportműsor keretében játszotta idei első kétkapus mérkő­zését a G. D. Hajógyár jóképességű együttese ellen. A szolnokiak a kö­vetkező felállításban szálltak a víz­be: Boross — Szarvas, Pintér — Ká­rolyi — Kanizsa, Hasznos 11., Kele­men, a második harmadban szóhoz jutott Hasznos I., Hegmann, majd Szegedi, Kelemen és Horváth is, A háromharmados mérkőzésen a pesti csapat a jó felkészülési lehe­tőségek ellenére sem nyújtott so­kat. A hazaiak az első harmadban nem találtak magukra, a második részben már szép játékot mutattak, a harmadik harmadban beállt szol­noki tartalékjátékosok gyengének bizonyultakj SZOLNOKI DÓZSA—BP. PETŐ­FI VTSK 14:6 (7:0, 4:2, 2:3). Szol­nok, Damjanich-uszodai Április 4-én a Dózsa együttese az előzőnapival azonos felállításban vette fel a küzdelmet a budapesti együttessel. Ezen a mérkőzésen már sokkal jobb összj&tékot és öt­letesebb megmozdulásokat láthat­tunk a szolnoki fiúktól. Végered­ményben megérdemelten nyerték meg a mérkőzést; A vasárnapi és hétfői tornán lá­tottak alapján megállapíthatjuk, hogy Boross kezd formába lendülni. A hátvédek mozgása bíztató. Ká­rolyi még gyengén és bágyadtan játszott. A csatársorban Hasznos 11. és Kanizsa időnként talán még Ke­lemen és Hegmann nyújtott megfe­lelő teljesítménytj A 3fSZT kitüntetései o magyar- szovjet diákhét alkalmával kitűnt intézményeknek és tanulóknak A Magyar-Szovjet Társaság orszá­gos vezetősége, a magyar-szovjet barátság dláMiét folyamán végzett felváló .munkájúiként a jászberényi tanítóképzőt és a szolnoki Verseghy általános gimnáziumot aramykoszo- rús jel vénái yel tüntette ki. Kiváló munkájukért a barátsági hónap alatt bronzkoszorűs jelvényt kap­tak a jászberényi tanítóképzőből Varga Béla IV. o. Zentai Márta IL o-í Hídvégi Hilda L osztályos, a szolnoki Verseghy gimnáziumból Detrekői Ákos és Hank Zsombor I., valamint Ladányi Pál III. osztályos tanulók. apróhirdetések Apróhirdetések díja 10 szóig: hétköznap 10.— forint, vasár- es ünnepnap 20.— forint- Minden további szó hétköznap 1.— forint, vasár- és ünnepnap 2.— forint. A KENDERES! földmű vess 3 övét keret ér­tesíti a környező lakosságot, hogy bolt­faiban mezőgazdasági kisgépek, kéziszer­számok, műtrágya-féleségek, — építkezési anyagok, tavaszi ruházati cikkek, cipők nagy választékban kaphatók. Felvásáro­lunk süldőt, valamint kukoricát bármilyen mennyiségben. A SZOLNOKI Vasipari Vállalat motoros részlege, Belolannisz-u. 39. Vállalja mo­torkerékpárok, áruszállító triciklik, kerék­párok javítását, hegesztését, zománcozását, hengercsiszolás és finomesztergályos mun­kák végzését, Olcsó árak. Gyors, pontos munka. ELADÓ 20 HP-s Hoffher gyártmányú trak­tor üzemképes állapotban. Érdeklődni lehet a kenderes! Vörös Csepel termelőszövetke­zetben* ELADNÁM, vagy bérbeadnám 50 q teher­bírású gumiskocsimat. Jászberény, Rákóczi u. 22. szám. KUNHEGYESEN 1.5, esetleg 3 hold szántó eladó. Megbízott: dr. Finály István, Buda­pest, XIc, Fadrusz-1. 5. A közvetítőt díja­zom. A PALOTASI állami gazdaság felvesz épí­tőipari normaszámftásban kellő jártasság­gal bíró dolgozót. Jelentkezni lehet a gaz­daság központjában. Besenyszög—Palotás. SZTK ügyekben jártas bérelszámolót és vizsgázott vezető-szakácsot, gyakorolt kony­hai személyzetet azonnali belépésre felve­szünk. Cím a kiadóban. NAGY családos, gyakorlattal rendelkező fejőgulyásokat felveszünk. Lakás biztosítva. Cím a kiadóban. A SZOLNOKI Mozaik- és Cementárugyar Szolnok, Véső-u. 20. sz, betoncsőverőket azonnalra felvesz — segédmunkásokat is betanítunk. Munkásszállás biztosítva vaa. HERESZÉNA kazalban, szemre 28 q körül es 28 q teherbírású stráfkocsí görgős fa- talpra és gumival használható, 1 db pa­rasztkocsi eladó. Jászladány, Urbansek. 51- ráki-u. 14. A SfDlnoki KISKERESKEDELMI Vállalat T A minden boltjaiba n 'V' X ruhizali =— § cikkel iiiiliií fi nii|ii|ll!l!!Ss:' R megtalál, "W A SzoÜLO kilLegytí NÉPLAP politikai oapllap A megyei pártbizottság és a megyei tanáé« lapja fllegjelenik hétfő kivételével mindennap Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős szerkesztő: DAVID FERENC Szerkesztőség: Szolnok, Irodaház. I. emelet, Szel kesztőség: Tetefou: 20—93, 23—20, 20-63 Terjeszti a Megyei Hírlaphlvatal Szolnoki Nyomdaipari Vállalat Szolnok, Malinovszkl-u. 19 Felelős vezető: Mészáros Sándor Megrendelhető a megye valamennyi cosía* hivatalánál és postáskézbesítőjénéi Előfizetési ára 1 hóra U forint-