Szolnok Megyei Néplap, 1955. február (7. évfolyam, 26-49. szám)

1955-02-22 / 44. szám

4 SZOLNOKMEGYEI NÉPLAP 1955 február 22. A/yffAMBAAT | Több cikkben | adtunk már hírt arról, hogy megyénk dolgozói mi­lyen bizalommal vannak a Néplap iránt. Megírják az eredményeket, de nem rejtik véka alá a hiányos­ságokat sem. Szóvátettük már ió- néhányszor, hogy minden panaszt nem tudunk magunk ellenőrizni, s esetenként megkérjük az illetékes szerveket a vizsgálat megeitésére. Hiba az, hogy egyes vezetők nem tekintik fontosnak e feladat és a kérés teljesítését, s hónapok múl­tán, többszöri sürgetésre válaszol­nak csak. A megyei tanács város- és köz­séggazdálkodási osztályának veze­tője. Csorna Kálmán elvtárs kikü­szöbölte a hiányosságokat. Három panaszost, kiknek a levele osztá­lyuk hibájából elveszett — meg­kért. hogy újból írják meg észre­vételeiket, s spronkívül elintézik azt. Közölte szerkesztőségünkkel azt Is. hogy az adminisztrációt rendbehozták, s a jövőben nem történik nreg az, hogy nem tudnak választ adni egy-egy ügyre. j A megyei tarács | mezőgazdasági igazgatóságától azt a választ kap- tűk előző bírálatunkra, hogy Szilák Kálmán levélírónkat személyesen akarták felkeresni Kunszeri tmár- tonban. azonban ott ilyen név;.' dolgozót nem találtak. Közöljük itt is az elvtársakkal, hogy Szilák Kálmán levelező a Zalka Máté tsz dolgozója, s ott jól ismerik. A lapban megbírált szervek kö­zül egyedül a megyei tanács osztá­lyain dolgozó elvtársak válaszol­tak. A törökszentmiklósi járási ta­nács, a Földművelésügyi Miniszté­rium Gépállomási Főigazgatósága, a Legfelsőbb Bíróság nem küldte meg a kivizsgálás eredményét. Itt kell elmondani még azt. hogy a MÉSZÖV. Szabó Pál jászárok­szállási. a Megyei Földmérési Hi­vatal, Kun János besenvszögi. a KöSéptiszai Öntöző Vállalat. Zs. Nagy Sándor kunhe,gyesi. a JÁSZÖV jászberényi központja Nagy Sándor jánoshidai olvasóink leveleire nem küldött választ. Adósak még | a kivizsgálási ered­mények közlésével a turlcevei Tán­csics tsz, a Hazafias Népfront Me­gyei Bizottsága, a jászapáti járási begyűjtési hivatal, a törökszent­miklósi Téglagyári Egyesülés, a Tejipari Vállalat Szolnoki Köz­pontja. a karca«—tilalmasi Állami Gazdaság vezetői és még sokan mások. Legközelebb szintén név- szerint bíráljuk meg a lap hasáb­jain azokat a vezetőket, akik az elmúlt évi kivizsgálásra küldött leveleinkre nem adtak választ. F. L. Miért nem lőttéit el a felügyeleti szerveit képviselői? A Szolnokmegyei Fűszer- és Édességkereskedelmi Válla­lat nemrég tartotta az 1954. negye­dik negyedévi tervbeszámoló érte­kezletét. A termelési értekezlet a vállalat dolgozói számára ünnep volt. hiszen ezen mérték fel az el­múlt negyedévi munkájuk ered­ményét. És hogy a vállalat dolgo­zói nem eredménytelenül harcol­tak a tervteliesítésért. bizonyítja, hogy Hegedűs Imre igazgató elv­társ húszezer forint prémiumot és jutalmat osztott ki a jól dolgozók között. Az értekezleten nem jelentek meg a felügyeleti szervek képvise­lői: a megyei és a városi tanács kereskedelmi osztálya, a megyei kereskedelmi igazgatóság és az ál­lami kereskedelmi felügyelőség küldöttei. Nem képviseltette ma­gát a KPDSZ területi bizottsága sem, és nem tartotta érdemesnek eljönni a Megyei Szövetkezetek Szövetségének képviselője sem. Pedig mindannyiukat meghívtuk az értekezletre. Tóth Sz. János Szolnok. FÜSZÉRT FELHÍVÁS A szolnoki városi tanács város- és községgazdálkodási osztálya fel­hívja a lakosság figyelmét’ arra, hogy a 80/1954. M. T. rendelet ér­telmében igénybe vett üzlethelyi­ségek névjegyzékét kifüggesztette a városi tanács előcsarnokában. Ezekre a helyiségekre a kifüg­gesztéstől számított 8 nap alatt az iparigazolvánnyal rendelkező kis­iparosok és kiskereskedők beadhat­ják igénylésüket a vkg. osztályhoz.-**♦♦«♦♦♦* «♦♦♦**t<u.***»o*<.»**»«**«», jj Felhívjuk az ál’ami váüala- i ji tok, közületek figyelmét, — j j hogy a Néplapon keresztül íj S történő hirdetéseik díjánál -jj a 25%-os kedvezményt kapnak, 3 | ha legalább egy negyedéves szer- y ísj ződést kötnek apróhirdetésre. Apró- £} % hirdetést mindenütt az Állami Hir- 8} * dető Vállalat kirende’tségeinél kell ej i> feladni. Kivételt képeznek azok a & 3 helyek, ahol az Állami Hirdető 8 Válla’atnak nincsenek kirendeltsé- ej 8 gei. (Ebben az esetben közvetlenül 8} a Nép'ap Kiadóhivatalához küld- jók apróhirdetéseiket. — Szolnok, P Irodaház, fsz. 3.) Jj LEVÉL A SZERKESZTŐSÉGHEZ Január hó 28-i „Jegyzetek egy családlátogatásról” című cikkükre válaszolok: Egyetértek azzal, hogy a Beloi- unnisz-u. 26, sz. házban lakik Szá­lai József műszerés és családja. Az SZTK egyik rendelőjéhez tartozott a fürdőszoba, amely évekig zárva volt. Ezt a Szalai-család jogos kö­vetelése során megkapta. Az Aradi­nt ca 14. sz. házában dr. Sántha Eleknével beszéltem. Látogatásom során Sántháné nem adott alibit a kályhával kapcsolatban. Én hibát követtem el, mert nem kérdeztem, volt-e kályha? Sántha Elekné be­teg édeseanyjának kérte a kályhát. Az Aradi-utca 12. sz. házban jár­tam Szendreiéknél. Beléptünk a szobába, három apróság futott fé­lénk. Majd az ablak felől egy szőke, vékony, középtermetű nő nyűit kezet. A szobában félho- Vtály volt. Elnéztem a fiatalasz- szonyt. — Maga az idősebbik testvér? — kérdeztem. — £n vagyok a gyere­kek anyja — felelte. Szendreiné éd.esanyja, Molnár Balázsné rosz­szul emlékszik, hiszen ővele is ke- zetfogtam, illetve bemutatkoztam. De az ő lakásán, a Petőfi-utca 6. sz. házban nem jártam, mert az már nem tartozik hozzám. Sem a sáros, pancsos, Rákóczi-utcába nyíló rész. Hozzám tartozik a Beloiannisz- utca 24—26—28. számig. Az Aradi- utca balszárnya, az annyiszor em­lített 14. számig. A Zrínyi-utca jobb és balszárnya, a Malinovszki-utca jobbszárnya a nyomdáig. Hazafias üdvözlettel: HORGÁSZ ANTALNÉ * A szerkesztőség helyét ad Hor­gász elvtársnő levelének, amelyet a cikk nyomán írt. Helyet ad szí­vesen s azt kéri. hogy keresse fel ismét választóit azzal a figyelem­mel és szeretettel, mellyel ősszel tette. Ha Molnár Balázsné nem emlékszik már a látogatására, azon úgv lehet segíteni, hogy az ősz. idős nénivel üljön le újra beszél­getni az elvtársnő, sokat tud ő mondani tanácstagnak, újságíró­nak, mindnyájunknak. APnomnnwTFSEK K KARCAGI Béke Mezőgazdasági tsz-nek 30 a szegletes lednekje van amely csere­átadás ellenében eladó Cserete<-ménvként takarmánygabonát kérünk. Jelentkezéseket írásban és telefonon lehet közölni. Tele­fon: 33. ISMÉT megnyílt Szolnokon az újjáalakí­tott „Három rózsa ‘ cukrászda. Cukrász- sütemény és italkülönlegességek állnak a dolgozók rendelkezésére. A MEGYEI TANACS Ipari Osztálya fel­hívja mindazokat, akik gyáDjúkártolásra szőlő .iparengedéllyel rendelkeznek, hogy a továbbiakban gvapjúkártolással és fo­nással nem foglalkozhatnak, csupán azt dolgozhatják fel, amit kiutalásra kapnak. A Juhot tartó gazdák a Itihgyapjú: Kar­cag. Horváth Ferenc-u 6. sz. alatti gyap- júbegyűjtőhelyen válthatják be ahol jó- mlnSségü kész fonalat kapnak érte. A II. RÁKÓCZI Ferenc tsz vezetősége értesít! a lakosságot hogy a tsz a Rákos: Mátyás-út 46. szám alól a Vöröshadsereg lit 16. szám alá költözött. T?1ZESSEN ELŐ A s Szolnokmegyei Képlapra, előfizetési díj egy hóra 11.—Ft Megrendelhető minden postahivatalban és minden postáskézbesítőnél. mmiiimimmiitiimimiiimimiiinmiiiiiiimiiiHiiiii. | pOSTfiS DOLGOZÓK j | ■ VEGYETEK RÉSZI | 1 a SzelRoltmegyg! HÉPLRF | | előfizetést gyűjtő | 1 versenyében, értékes 1 díjakat nyerhettek. | ' iiiiiMiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuitititiniiiiiutiiiiiin A csatársor ossz játékán kell javítani a Légierőnek Szolnoki Légierő— Petőfi VTSK (Bp.) 3:0 (2:0) Szolnok, 1500 néző, vezette: Hajdú (Bal­ia, Tieger). Góllövők: Nárai, Dombai, Nárai. Légierő: Garamvölgyl — Kapuszta, Jan­csik, Sípos I. — Sípos II,, Hcrbszt — Ja- godics, Báríi, Dombai, Nárai, Szcntannai. Petőfi VTSK: Bakó — Kovács II., Kere­kes, Berta — Miksovszky, Kovács I. — Sági, Ga!ó. Kovács 111., Erdcsi, Tóth. A Légierő kezdi a játékot. Dombai, Ná­rai, Szeníannai a labda útja, a balszélső azonban mellé lő. Kapukirúgás után GaJó j Kovács 311.-hoz játszik, akinek elcrevá- i golt labdáját a szolnoki Sípos II. ha’al- , inas rúgással küldi vissza a mezőnybe. A i labda Náraihoz kerül, aki lefut, de jó } helyzetből mellé lő. Ezután ismét a ha- j zaiak támadnak és ekkor már világosan , Icitüközik a két csapat közötti klasszis- ' különbség. ! Most Jagödics-Doinbai a labda útja, de Berta felszabadít, M'-ksovszkyhoz játszik, aki Sípos I. könnye’műsé^e miatt elfut , és jó helyzetből kapura lő, de a labda i elkerüli a hazai kamit. Ez a könnyelműs- ‘ ködés könnyen végzetessé válhatott volna. ■ Kapukirúgás után ismét a hazaiak tá- [ inadnak Nárai, Szentannai, ismét Nárai a labda útja, de elő’c Ke ekes megszerzi azt és felszabadít. Most Kapuszta kapja a labdát, de eiőreadása a budapesti Ber­tához száll. Az eső mindjobban elered és ivy a pálya talaja mél’yé. csúszóssá vá­lik. A rossz talajon sok a pontatlan passz. I Ötödik hét A budapestiek negyedórája következik, akik főleg a jobboldalon vezetnek lefutá­sokat, de azt a hazai védelem Jancsikkal az élen biztosan hárítja. Ismét a Légierő támad, Sípos II., Bál fi, Jagodics táma­dás alakul ki, de ez sem nyer eredményes befejezést, mert a budapesti Kovács II. felszabadít. A labda Kapusztához kerül, ő Dombalhoz játszik, aki gyönyörűen te­szi lyukra Nárait és ő a 12. percben a kifutó Makó mellett a hálóba továbbítja a labdát. 1:0 a Légierő javára. Ismét a hazaiak támadnák. Herbszt, Szentannai- hoz játszik, aki Náraihoz továbbít, de az utóbbi hatalmas ballábas lövése kapu fölé száll. Most a vendégek jönnek fel, de tá­madásikat Garatnvö ryi kapujából kifut­va, könnyedén hárítja. Ezután váltakozó mezőnyjáték következik, majd a 33. perc­ben egy hazai lefutás során Nárai Szent- annaihoz játszik, aki a közé->csatár Dom- bait szökteti és ő a budapesti kapuson is átemelve a labdát, megszerzi a hazaiak második gólját. A félidő végéig az ered­mény már nem változik. Szünet után egyre jobban kidomboro­dik a hazai csapat fölénye. A talaj pedig kezd mind mélyebbé válni. A vendégek sokszor tíz emberre' is védekeznek, de a hazaiak támadásai a mély talajon rendre ejfulladnak. A Légierő csatársorában kü­lönösen Nárai játszik nagy akarással és a Jagodics-Bárfi jobbszárny vezet szép támadásokat. De Jagodicsot többször le­sen állítja meg a játékveze'ő sípja. Egy hazai lefutás során Dombai Náraihoz ját­szik, aki azonban mellé lő. Majd Bárfl lövését kell védeni a budapesti kapusnak. A játék ebben a részében a vendégek úgy­szólván át sem tudnak jönni a felező­vonalon s csak igen ritkán vezetnek fő­leg a jobbszélen szórványos támadásokat, amit a Légierő védelem könnyedén rom­bol. A nagy nyomás során végül is befe­jezés előtt 4 perccel egy hazai támadás során Nárai Dcmbaihcz játszik, ö ismét vissza Náraihoz, aki 20 méterről nagy góit lő és ezzel beállítja a 3:0-ás végered­ményt. Egyénileg a Légierő együttesében Gn- ramvölgyi jól megállta helyét, igaz ko­molyabb lövést nem igen kapott és a pes­tiek támadásai nem állították nagyobb feladat elé. A hátvédhármasban Jancsik, Kapuszta a sorrend, Sípos 1.-n látszik, hogy jó labdarúgó, de kissé könnyelmű, mely sokszor végzetessé válhat. A két szél­ső fedezet Sípos II. és Herbszt jól ol­dotta meg feladatát, a tőlük megszokott jó játékot mutatták. A csatársor játéka kissé széteső volt. Itt Nárai játékát lehet kiemelni, aki igen nagy akarással küz­dött, továbbá a Jagodics-Bárfi jobbszárny is vezetett sok szép veszé’ves támadást, de a mély talajon nem alakulhatott ki szép játék. A banjökság kezdetéig hátra­lévő^ időben most az a feladat, hogy a csatársor összjátékát javítsák meg dön­tően. A vendégeknél csupán Kerekes. Ko­vács I. és M’ksovszky nyújtott állagon fe’üli teljesítményt. Hajdú játékvezető jól vezette a mérkő­zést. ] SPORTFE.TTÖRŐ 1. Melyik csapatot ábrázolja a fenti kép'. 2. 1954 júliusában Londonban megrendezett atlétikai versenyen magyar részről kik nyertek első he. Iyezést. illetve angol bajnokságot? 3. Ml a les? (labdarúgásban). Beküldési határidő: február 25-cn estig. HÍREK a vasárnap sportjából Törökszentmiklósi Fáklya — Karcagi Szpartakusz 4:0 (1:0) — Karcag, vezette: Hartmann, góllövők: Karakas 3, Fackel­mann 11-esböl. Karcag: Kónya — (Bor­sós) — Székely, Fodor, Gombos — Rusz- kai, PaJlagi — Soós, Zilahi I., Vona, B. Tóth (Breier) Finta. A hazai csapat csap- kodóan játszott, a törökszentmiklósiak lelkesebben küzdöttek, s megérdemelten szerezték meg a győzelmet. A helyi együt­tes két tizenegyest kihagyott. VEZETŐSÉGET VALüSZTOTT BZ ÖRMÉNYES FALUSI SPORTKÖR TIGSÉG1 A napokban tartotta vezetőségválasztó gyűlését az örményesi Falusi Sportkör. A kulturházban • erre az alkalomra mintegy kétszáz _ lelkes .sportköri tag jelent meg. Korcsmáros László elnök beszámolójában ismertette az alakulás óta végzett mun­kát. Szabó István, a járási TSB kikül­döttje felszólalásában ismertette a falusi sportkörök alapszabályát, a tagok jogait, kötelességeit' és a * vezetőség újraválasztá­sának jelentőségét. A Járási DISZ Bizottság képviselője lelkes felszólalásában méltatta a sporto­lás^ jelentőségét. A fiataloknak példaképül állította Túri Magdát, a tiszatenyői Lenin tsz fiatal sportolóját, aki a Falusi Dolgo­zók Harmadik Szpartakiádjának országos döntőjén a 3000 méteres gyaloglásban első helyezést ért el. Rámutatott a DISZ szer­vezet és a sportkör kapcsolatainak fon­tosságára. Ezután a megválasztott jelölő- bizottság elnöke javaslatot tett az új ve­zetőség tagjaira, kiket a jelenlévők egy­hangú lelkesedéssel választottak meg. A válasziás után a járási TSB által ki­küldött három ökölvívó bemutatót tartott, mely a jelenlévők nagy tetszését váltotta ki. Nem kisebb sikert arattak az örmé­nyesi sportolók rögtönzött műsorszámai. Az alig 600—700 lakosú kis község dol­gozói bebizonyították, hogy lelkes sport­barátok. A gyűlés családias jellegű, jó­hangulatú táncmulatsággal ért véget. A Megyei TSB hírei: A Megyei TSB a Megye! Társadalmi Labdarúgó Szövetséggel egyetértésben a labdarúgó sportolók kötelező védőoltásá­nak határidejét március 12-ig bezárólag meghosszabbította, mivel a sportorvosi rendelő csak késve kapta, meg az oltó­anyagot. Egyben felhívja a labdarúgó szakosztá­lyok figyelmét, hogy a bajnokság kez­dete előtt a kötelező sportorvosi vizsgála­toknak tegyenek eleget, mert annak hiá­nyában a játékosaik nem jogosultak mér­kőzéseken való szcrep’csre. * Az MTSB és a Társadalmi Labdarúgó Szövetség ismételten felszólítja az edző­ket és a játékvezetőket, hogv az OT.SB idevonatkozó rendelete értelmében kötele­sek sportorvosi vizsgán rész*venni, (azt igazolványukba bejegyeztetni) annál is inkább, mivel ennek korábbi határideje 1954 december 3l-én lejárt, Kunszentmártoni Petőfi — Szentesi Honvéd-Petőfi 7:1 (2:1) Kunszentmárfon. Vezette: Pálinkás. ■— Gól.övök: Fehér II. 2, Busái 2, Sindely 2, Lengyel, illetve Fabu. Kunszentmártoni Vágó T. — Fehér I., Kelemen, Bíró — Papp, Vígh — Vágó II., Lengyel, Busái, Szakái!, Fehér II. Szentesi Honvéd: Szabó I. — Petrika, Fabu, Kontár — Csányi, Nyitrai, Szabó II., Nagy, Juhász, Orbán, Kerti. Sáros, mélytalajú pályán játszották le a mérkőzést. A helyi csapat már az első percekben támadólag lépett fel. Jól ját­szott és 2:0~ás vezetésre tett szert. Ké­sőbb a vendégek is vezettek szórványos támadásokat, s a helyi védelem hibájából 2:l-re szípítetteik. A második félidőben a kunszentmártoni Petőfi erősen feljavul, a nehéz talajt sokkal jobban birta, s szin­te tetszés szerint érte el góljait jó for­mában lévő csatársora révén. Jók: Lengyei, Busái, Fehér II., illetve Szabó I., Fabu, Szabó II. A Szolnoki MÁV Forgalom—Törökszent­miklósi Vasas 3:3 (3:0) Törökszentmiklós, vezette: Lesán. Góllövok: Tóvizi 2, Szabó II., — illetve Pintér, Bíró, Mihók. Szolnok: Cselényi — .Debreceni, Rózsa­hegyi, Nagy — Lauer, Szabó — Szabó II., »Szurovecz, Tóvizi, Kálmán. Horváth. Törökszentmiklósi Vasas: Csikós — Ro­zinái, Tóth, Balázs — Mihók, Szabó — Bíró, Márton, Lesich, Pintér, Fekete. A szakadó- esőben lejátszott mérkőzésen szép játék egyáltalán- nem' alakulhatott ki. A sáros, mélytalajú pályán az akciók rendre elakadtak. Törökszentmiklósi Vasas ifi—Törökszent­miklósi Fáklya ifi 6:1 (2:0) Törökszent­miklós, vezette: Polgár. Püspökladányi MÁV — Kisújszállási Pe­tőfi 4:2 (2:2) Kisújszállás, vezette: Vára- di. Góllövok: Pongrácz 2, Nyitrai 2, illetve Ugrai II. A mélvtalajű pályán a jobb erőben lé­vő püspökladányi Lokomotív megérdemel­ten győzött. A kisújszállási Petőfi az1 első félidőben jól játszott és kétgólos vezetésre tett szert. Ekkor kapushiba folytán a ven­dégek egyenlítettek. A második félidőben egyre jobban, visszaesett a lazai együttes. Játékukbann kiütközött az erőnlét hibája. A püspökladányiak együttesében a köz­vetlen védelem és Nyitrai játéka tűnt ki a hazaiaknál, Szemcsi, Ugrai, Diba ját­szott jól. Váradi jól vezette a mérkőzést. Mezőtúri Traktor — Házai Pamutszövő (Bp) 6:1 (1:1). Magyar Néoköztársasági Kupa mérkőzés. Mezőtúr. 1000 néző, ve­zette: Hamar; Mezőtúri Traktor: Baranyi — Mikes, Gáspár, Veres — Schulvz, Molnár — Bes- senyj, Máté, Nemes, Magyar. U. Szabó. Bp. Pamutszövő: Oberhäuser — Szabó Nagy, Szigeti — Boros. Szabó Gy. — Trombitás, Vajda Csávolszki, Major. Var­ga. Nagyon sáros, mélytalajon került sor a kél csapat játékára, Áz első félidőben mindkét csatársor szép támadásokat ve­zeteti. a befejezéssel azonban adósak ma- '-adtak. Ekkor mindössze két gól esett. Az első' és tizedik percben, amikor a mező­túriak egy rossz hazaadását Major továb­bította a hálóba. Az* egyenlítés a 38; percben született meg. U. Szabó egyén! játékával szerezte meg csapatának a ki* egyenlítő gólt. Ä második félidőben kidomborodott a hazaiak erőnléti fölénye és egymásután érték el góljaikat. Az 56. percben szög­letrúgásból Magyar fejjel, a 75. percben Máté szép egyéni játékkal volt eredmé­nyes. A 80. percben Máté és U. Szabó összjátéka nyomán az utóbbi küldte a hálóba a labdát. Két perccel a befejezés előtt Bessenyi hatra növelte a haza együttes góljainak számát. Jók: Máté, Gáspár, Mikes, illetve Vaj* da. A játékvezető jól. tartotta kezében a mérkőzést. Vívás Vasárnap Kisújszálláson az Arany Já­nos-utcai tornateremben országos II.-III. osztályú ifjúsági tőrvívó versenyt rendeztek. A verseny népes mezőny részvételével színvonalas küzdelmekkel zajlott le. A fiatal kisújszállási vívók a rutinosabb szolnokiakkal szemben elért szép eredmé­nyeikkel gondos felkészülésükről és fejlő­dőképességeikről tettek tanulságot. Részletes eredmények: 1. Sági, Szolnoki Lokomotív; 2. G. Kiss Lajos, Kisújszállási PatőP; 3. Hank, Szol­noki Lokomotív, 4. Póta, Szolnoki Lók.: 5. Gacsák, Kisújszállási Petőfi; 6. Kovács B. Kisújszállási Pe'őfi: 7. Teke Szolnoki Lók.; 8. Sánta, Szolnoki Lók.; 9. Trizsnya, Szolnoki Lokomotív. Szerliesrtői üzenet Aradi József Kendere?. Szabó László jászla lányi, Tóth Károly tiszaföidvári, Bo- bák Béla jászárokszállási, Bagi Ferenc jász’adánvi és özv. Maksai Sándorné tur- kevei olvasóinkat kérjük, közöljék pontos címüket, hogy leveleikre válaszolhassunk. Apók, ablakok kaphatók a TÜZÉP építőanyag telepein S z&üwknizyyeJ. NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja .Megjelenik hétfő kivételével mindennap Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős szerkesztő: DAVID FERENC Szei kesztőség: Szolnok Irodaház. .1. emelet Szerkesztőség: felelőn: ?0—93, 23—20, *Q-fM Szolnoki Nyomdaipart Vállalat Szolnok. Maiipovszki-U 19. felelős vezető: Mészára*? Sándor Terjeszti a Megyei Hiriaptflvaláí Megrendelhető a megye valamennyi posta* hivatalánál és postás kézbesítőjénél Előfizetési ára 1 hóra II forint.