Szolnok Megyei Néplap, 1954. október (6. évfolyam, 232-258. szám)

1954-10-19 / 247. szám

4 SZOLNOKMEGYEI NÉPLAP / 1954 oikíűber 19. HÍREK A Nap kél: 6 6ra 10 perckor, nyugszik: 16 őrá 50 perckor. A Hold kél: 21 óra 10 perckor, nyugszik: 12 Órakor. Időjárásjeientés — Várható időjárás kedd estig: íelhéát- vonuiások, legfeljebb északon egy-két he­lyen kisebb eső. Mérsékelt nyugati- északnyugati szél. Enyhe idő. Várható legalacsonyabb hő­mérséklet ma ét jei 6 —9, helyenként 6 fok alatt. A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden nyugaton 19— 22, keleten 16—19 fok között. A fűtés alapjául szolgáló várható kö- hőmérséklet kedden 10 fok felett lesz. —- A KÖNYVHÉT alkalmából iskolánk­ban könyvdélutánt rendeztünk. Nagy ér­deklődéssel nézegettük a könyveket, de nemcsak nézegettük, hanem vásároltuk is. Móricz Zsigmond ..Pillangó*’ című regé­nyét vásároltam meg. A sok-sok könyvből alig maradt. A könyvdélután szép és han­gulatos volt. Nagy örömet okozott a sor­solás azoknak a szerencséseknek, akik nyertek, Karinthy és Jókai könyvei közül. A sorsolás után folytatódott a zene és a tánc, a ió hangulat. Ez az élményekben gazdag könyvdélután emlékezetes marad valamennyiünk számára. (Nemedy Klára tiszaföldvári ált. gimn. I. oszt.) — TISZASÜLY községben szor- galrrasan végzik mezőgazdasági dolgozóink a vetési munkálatokat. Az őszi Ibúzavetésfoen példamutatók K. Katona János, Molnár Pál, Luzsi József, R. Nagy András. Beadási kötelezettségüknek 100 százalékig eleget tettek. Bathó Attila, id. Sápi Péter, Vereb G. József, K. Katona János, Balogh Balázs. — Ezek a dolgozók szeretik hazájukat és földjüket, megérdemlik a bősé­ges aratást. Megint a lakáskérdésrdl *A LAKASKÉRDÍS j megoldá sának több akadálya van. Sokan félreértelmezik pl. a háztulajdono­sok előjogát biztosító rendeletet. Azt a valótlan koholmányt híresz- teliik, hogy megszűnt a lakáshiva­tal, s a háztulajdonosok szabadon rendelkeznek a fölösleges lakré­szekkel is. Ez rosszakaratú, alaptalan híresz­telés, mert a főbérleti lakások ki­utalása változalanul a városi ta­nács községgazdálkodási osztályá­hoz tartozik. A törvény értelmében az új háztulajdonosok sem költöz­hetnek be addig a lakásba, míg azt az osztály ki nem utalja részükre. A kiutalás pedig csak akkor törté­nik meg, ha előző lakását a tulaj­donos átadja a végrehajtóbizottság­nak:. Az önkéntes beköltözések más igénylők jogait sértik, s gátolják a lakáshiány enyhítését. | MÁSIK NAGY HIBA. | hogy a háztulajdonosok elzárkóznak az elől, hogy üresen álló felesleges lakré­szeiket átadják a megszorult csalá­doknak. A Remete-utca 7. sz. ház tulajdonosa, Mészáros József, mi­kor megtudta, hogy új bérlőnek utalták ki az ő általa nem hasz­nált lakrészt, „alkalmatlanná“ tette a kiutalt szobát. A mennyezetet kivágta, s az udvaron lévő padlás­feljárót oda bevitte. Szűcs Mi- hályné, a Szántó-utca 16. sz. ház tulajdonosa is hasonló módon akarta megakadályozni, hogy más­sal kelljen megosztania nagy, tá­gas lakását. Abban a szobában, amelyre nekik egyáltalán nincs szükségük, felszedték a padlót, mondván, hogy az használhatatlan, rossz szóba. önző, gyermek- és emberszere­tettől távol álló szívre vall az az eset is, ami a napokban a Kolozs- vári-út 45. szám alatt zajlott le. Itt Csutorás Istvánná tulajdonát képező két szoba, előszoba, két konyha lakását érintetlenül hagy­ták. Az épület alatt lévő üzlethelyi­séget pedig kiutalták Tompa József négy tagú családjának, addig, míg megfelelőbb kerül számukra. Tom­páéit azelőtt egy másik családdal együtt laktak a Daru-u. 11. számú egyszoba konyhás lakásban, A má­sik családdal öt gyermek van, így hát összesen tizenegyen voltak a két szűk helyiségben. Tompáikkal a kocsi délelőtt 11.30 órakor állt meg a kiutalt lakás előtt, aminek már a kulcsa is kezükben veit. Azonban Csutorásék a bejáratot le­lakatolták, s csak közel 3 órai huza-vona után vették le a zárat, amikor már a rendőrség is bele­avatkozott. Tompáék ötéves kis­lánya betegen feküdt az utcán. j HA VALAKINEK | gyermeke, vagy kedves hozzátartozója van, elgondolkozik azon, milyen ember lehet az, aki fényűzően berende­zett lakása mellett egy teljesen üres helyiséget csak így ad át, megszo­rult szülők és gyermekek részére. A lakásproblémát enyhíteni csak úgy lehet, ha a lakosság is segít e munkában, segít az üresen álló lakások felderítéséiben, Előzetes tájékoztató a nyiigdijüriilék fizetéséről A SZTK szolnokmegyei alközpontja, fel­hívja az érdekelt munkáltatók figyelmét arra, hogy a Pénzügyi Közlöny október 12-én megjelent 52. számában a dolgozók részéről fizetendő nyugdíjjárulékról az alábbi tájékoztatót adta ki:_ „Pénzügyminisztérium előzetes tájékoz­tatásként közli, hogy a társadalombiztosí­tási nyugdíjról szóló 1954. évi 28. sz. tör­vényerejű rendelet szerint a dolgozók ál­tal fizetendő 3 százalékos nyugdíj járulékot elsőízben az október hónapra járó munka­bérekből kell levonni. A levont nyugdíjjárulékokat a munkál­tatót terhelő betegségi biztosítási járulé­kokkal együtt az illetékes betegségi bizto­sítási szerv (SZTK, SZTO) számlájára kell befizetni. Mindazok a dolgozók, akik nem esnek a törvényerejű rendelet hatálya alá (nem állnak betegségi biztosítással járó munka- viszonyban) továbbra is kötelesek az ed­dig érvényes rendelkezések szerint az 1 százalékos jövedelemadót megfizetni". A karcagi Dózsa fsz. tagjai gondoskodnak a jószág­állomány silótakarmányáról A silózás jelentőségével ma m.ár minden állattenyésztő tisztában van. Mégis számtalan termelőszö­vetkezet és egyéni gazda csak a termelt takarmányokra alapozza jószágainak ellátását. így aztán nem véletlen, hogy télen zavarok vannak ezekben a tsz-ekben, az egyéni "gazdaságokban a takar­mányellátásban. A kellő mennyi­ségű és jó minőségű silótakarmány hiányában az egyéb takarmány hamarosan elfogy. Csökken a jó­szágok ellátottsága, s ezzel pár­huzamosan a hozama is. A nyári zöldtakarmány tartás mellett elért hozamokat csak elegendő mennyi­ségű és jó minőségű silótakarmány etetésével tudjuk fenntartani. A kőteleki Petőfi, a karcagi Dózsa és a mezőtúri Petőfi tsz tagjai már igen jóminőségű silótakarmányt készítettek, annak szakszerű fel- használásáról gondoskodtak. A téli takarmányellátás biztosí­tása céljából minden silógödröt meg kell tölteni. Erre most van a legnagyobb lehetőség, mert ele­gendő mennyiségű silókukorica, vagy kukoricaszár áll rendelke­zésre és a cukorgyárak is most szállítják ’ a nyers répaszeletet, Silózásra alkalmas a cukorcirok, a csalamádé, napraforgó, s kuko­rica, kukoricszár, tok, cukorrépa­fej, a még kaszálható rétek, lege­lők termése: a fű és a lucerna. A kései lucerna ebben az időszakban! szénának már nem mindig szárít­ható ki, viszont a silóban veszte­ségmentesen elraktározható. A ku­koricaszár silózására különösen nagy gondot fordítsunk, hiszen ez adja a legnagyobb tömeget. Az ok­tóberben levágott és lesilózott le­veles kukoricaszár tápértéke csak­nem a rétiszénával egyenlő. A kukoricaszár minőségének ja­vítására a silóba keverjünk nedves répaszeletet is. Kunos István. APRÓHIRDETÉSEK SZOLNOKI Vendéglátóipar! Vállalat cuk­rász szakmában jártas dolgozókat keres felvételre. —• Jelentkezés helye: Ságvári Endre u. 7. A SZOLNOKI Epületkarbantartó KTSZ fel­hívja a lakosság figyelmét, hogy szoba­festőmunkát vállal 2.60 Ft-os négyzetmé­terenkénti egységárral, kívánt színben, tetszésszerinti mintákkal. A munkát meg- rendelés után azonnal végzi. JÓL AKARJA MAGAT EREZNI? Keresse fel az Árnyas-kerti mulatót. Nyitva este 9- től reggel 5-ig. Hangulatos zene és tánc, kitűnő ételek és italok. II. osztályú árak. GUMIKEREKŰ 22 q teherbírású kocsim eladó. Cserkeszöllő, újtelep. Boldizsár fu­varos. UTCAI szoba, konyhás lakásomat elcse­rélnem udvarival is. Ajánlatokat a kiadó- hivatalba k^rek, „Sürgős cser§” jeligére. HÍREK A VASÁRNAP SPORTJÁRÓL Biztosan győzőt! a gólhelyzeteit joliiiasi Kihasználó Lokomotív Siolnoki Lokomotív — Vasas Generátor 2:0 (1:0) ményesek, nem lőnek eleget kapura. A Szolnoki Lokomotív — Vasas Generátor 2:0 (1:0) Góllövő: Pintér I. 4. perc, Iván 47 perc. Közel száz szurkoló kísérte el a csapa­tot a vasárnapi sorsdöntő mérkőzésre. A szolnoki közönség lelkes buzdítása el­nyomta a gyér, alig ötven budapesti néző hangját. Markovics bíró sípjelére így állt fel a két csapat: Lokomotív: Lázár — Tóth I., Sándor, Bozóki — Lengyel, Búza — Héricz (Var­ga), Tóth II., Csábi, Pintér I., Iván. Vasas Generátor: Németh II. — Acs, Tóth, Plankó — Némelh III., Pólyák — Nagy, Németh I. (Payer), Bosnyák, Kas­sai, Harmath. Kezdés után tapogatózó játék Tolyik* a pályán. A Generátor a kezdeményező s a szolnokiakon az idegesség jele látszik. — Nagy munkában van a védelem, mely Bo­zóki és Búza révén mindent tisztáz. A Lo­komotív a 4. percben vezeti az első tá­madást, mely gólt is jelent: Búza remek labdával szökteti Ivánt, aki Pintér I.-el játszik össze. Iván magára von két Generátor védőt, s Pintér I. előtt megnyílt az út a kapu felé. Pintér I. fel­ismeri a helyzetet, 3 lépést tesz a labdá­val, s 8 méterről ballábbal védhetetlenül lő a kapu jobb alsó sarkába. A gól után egy pár szép, ötletes táma­dást vezet a szolnoki balszárny. Különö­sen ragyogó a Pintér I.—Iván helycserés támadás. A csatárok azonban most körül­keinény Generátor vádelem gyors, hosszú labdákkal dobja támadásba csatárait, s Lázár egy alkalommal röviden öklöz, ép­pen Nagy lábára, aki hatalmas helyzetből mellé lő. Pintér I. fáradhatatlanul küzd és hozza fel a labdát. Szépen szökteti Csábit, aki elfut a balszélen, a vonalról bead, a labda a kapulécen gurul végig s a meg­dermedt Generátor hátvédek előtt Héricz elé pattan, de elhamarkodott lövése a vé­dőkről szögletre vágódik. A félidő máso­dik részében nagy a helyiek nyomása, s 5 szöglet jelzi a fölényt. A 40. percben nagy kapufát lő a Generátor Nyomban utána a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki a Lokomotív. Csábit a durván és sport­szerűtlenül játszó Ács faultolja az ötössel egymagasságban a tizenhatoson kívül. A megítélt szabadrúgást Csábi szépen íveil a kapura, Németh II. a labdát kiejti és az Iván elé perdül, akinek lövése kapu­mellé csúszik. Nagy helyzet volt! A II. félidőben a térdét fájlaló Héricz helyett Tóth I. lesz a jobbszélső és Varga a jobbösszekötő. A Generátorban Németh I. helyett Payer játszik. Kezdés után mindjárt gólt ér el a Lokomotív. Pintér I. labdájával Iván elhúz a balszélen, az egyik Generátor védő lesre akart játszani, de a másik nem értette meg és bent ma­radt. A levált yédelem mellett Iván nyu-* kodtan lőtte kapuba a Lokomotív második gólját. Iván nagyon helyesen nem állt meg a védők intésére, hanem lőtt. A Lo­komotív mindent a veszélyes Ivánra ját­szik .akit azonban ketten is őriznek. Nagy a tekintélye! Ezzel szemben a fedezetek teljesen elhanyagolják a jobboldalt. Egyet­len labdát sem kapott Tóth. Héricz kivá­lásával lelassult a Lokomotív csatársor, körülményesek, nem vállalkoznak lövésre. A Lokomotív fölénnyel ér véget a mér­kőzés. A Lokomotív gyönyörűen kezdett, Lá­zárnak sok dolga volt, de a lövések ko­molyan nem tették próbára. A védelemben Bozóki szilárdan állt a lábán, a második félidőben azonban sokszor a labdára ra­gadt. Sándor, Tóth B. most is megbízha­tóan játszottak. A fedezetek közül Búza kitűnően látta el feladatát. Mindenütt ott volt, védekezett, támadást indított, ahogy a helyzet éppen megkívánta. Lengyel hal­ványabb volt a szokottnál. A csatárok kö­zül Pintér I. és Iván volt a legveszélye­sebb. nemcsak a kapura, hanem ötletesen is játszottak. Héricz sérülten is gyors, támadásokat vezetett. Tóth L. nem volt elég meggyőző, mint a múlt héten, a jobb­szélen pedig teljesen elhanyagolták. Csábi sérülése miatt nem mutatta azt, amira ké- p«., igyekezett, de lassúnak bizo­nyult ebben a csatársorban. A Generátorban Németh III. mutatott átlagon felüli játékot. Ács sportszerűtlen mutogatásaival és durvaságával vonta magára a figyelmet. Kár, mert egyébként tehetséges játékos. Markovics bíró kifogástalanul vezette a mérkőzést. A megyei labdarugó bajnokság vasárnapi fordulójának eredményei t/ ím, a — . n i A (í m e4í7í 2 lí őérte i— —: 1. .. 1 . . 1 . * ., « ■ ..... ... Kunszentmártoni Petőfi — Martfűi Vörös Lobogó 0:l (0:l) Kunszentmárton, vezette: Szatmári. Góllövő Kerekes. Kunszentmárton: Vágó — László, Kele­men, Fehér — Papp, Sindely — B. Tóth (Talmácsi), Révész, Bíró, Bozsik, Pintér. Martfűi V. L.: Csendes — Szvetlik, Se­res, Nagy — Varga, Mikus — Király, Me­zőteleki, Kerekes, Mancza, Bóka. Az első félidőben a martfűi csapat tá­madott többet, de ez a fölény gólokban nem jutott kifejezésre. A helyi együttes vezetett egy-két veszélyes támadást, de csatáraik eredménytelennek bizonyultak. A 30. percben Kerekes révén szerezték meg a martfűiek a vezetést. A második félidő­ben a kunszentmártoniak voltak veszélye­sebbek és csatáraik többször a vendégek kapuja előtt tanyáztak, de a csatárok a legjobb helyzeteket is kihasználatlanul hagyták. A mérkőzés további részében változatos mezőnyjáték folyt, de az ered­mény már nem változott. A mérkőzést küz­delem és kemény játék jellemezte. Jók a vendégcsapatból Csendes, Bóka, Seres, Mikus, illetve Kelemen, Vágó. Karcagi Szpartakusz—Szolnoki Lokomo­tív II. 4:l (!:0) Karcag, vezette: Gyön­gyösi dr. Góllövők: Vona (2), Zilahi l. (2), illetve Pallag. Karcag: Borsos — Gombos. Fodor, Paxi dr. — Varga, Pallagi — Térjék, Molnár, (Vona), Hollósi, Zilahi II., Zilahi I. Szó. Lokomotív II.: Pál — Földes. Ist­vánt, Sági — Józsa, Debreceni — Csák, Fehér, Dobos, Pintér II., Pallag. A hazai csapat végig nagy fölényben játszott. A gólarány nem fejezi ki híven a két csapat közti különbséget. Jók: Gombos, Fodor. Varga, Hollósi, Il­letve Pál (a mezőny legjobbja), Debreceni, Dobos, Pallag. Jászberényi Vasas — Kisújszállási Petőfi 5:l (4:l) Jászberény, vezette: Kövér. Gól­lövők: Kovács, Potemkin, Bonczin, Bíró. Jászberényi Vasas: Mészáros — Szívós, Túri, Smid — Simon, Gere — Kovács, Bonczi, Potemkin, Bíró, Szirzse. Ideális labdarúgó időben játszották a mérkőzést, szépszámú közönség előtt. Jó iramban indult a játék. Már a 3. percben Kovács révén vezetéshez jut a helyi csa­pat. l:0. Erősödik a Vasas nyomása. A ÍO. percben Szirzse elfut szép középre adott labdáját Bonczi a kisújszállási vé­delem között a hálóba fejeli. 2:0 a helyi csapat javára. Nem sokkal később Mészá­ros egész gyönge lövést kap, melyet el- könnyelműsködve kiejt s azt a szemfüles kisújszállási középcsatár a kapuba továb­bítja. 2:l. A gól után erősítenek a helyiek és Potemkin góljával 3:l-re növelik elő­nyüket. Közvetlen a félidő befejezése előtt Kovács hatalmas bombája köt ki a kisúj­szállásiak hálójában s Így4:l-es eredmény­nyel ér véget a félidő. A második félidő­ben a helyi együttes, — különösen csa­társoruk, — sokat kombinál s úgy néz ki a helyzet, hogy góllövésre nem is törek- szenekr Ebben a játékrészben is a Vasasját­szik fölényben, de inkább szép játékra tö­rekszenek. A mérkőzés végefelé egy Bon­czi által középre adott labda Bíróhoz ke­rül, aki a hálóba továbbítja azt. Ezzel beállította a végleges eredményt. Jók: Túri, Bíró, Bonczi (sokat dolgozott úgy elől, mint hátul). Kovács sérüléséig jól látta el feladatát. Az ellenfél kitűnően védekezett. Különösen középfedezetük és kapusuk tűnt ki jó játékával. Ujszász—Jászberényi Petőfi 2:2 (l:2) Uj* szász, vezette: Varga. Góllövő: Király, Nagy, illetve Csizmadia, Bozsik. Ujszász: Kelemen — Tóth, Högye, Ko­vács — Bakó, Pataki — Molnár, Nagy, Király, Kiss. Végig hazai fölény volt a pályán, a gyors jászberényi csatárok azonban sok­szor veszélyesek voltak. Az újszászi csa­tárok a legbiztosabb helyzeteket is ki­hagyták. 9 Jók Hőgye, Bakó, Király, Tóth, illetve Kohári, ' Csizmadia, Bozsik. Szolnoki Haladás — Kunhegyes! Tr. 0:0» Törökszentmiklósi Kinizsi-Szo. Szikra 0:2. Mezőtúri Lokomotív—Szó. Légierő II. 7:3 (3:l) Mezőtúr, 1500 néző. Vezette: Szabó. Góllövők: Miháci, Besenyei (2), U. Szabó, Sulcz, Máté, Fülöp (öng)l), illetve Cser- tes (2), Szerencsi. Mezőtúri Lók.: Baranyi — Molnár II., Gáspár, Veres — Mikes, Molnár III. — Besenyei, Magyar (Máté) U. Szabó, Sulcz, Miháci, Szó. Légierő II.: Kiszelyi — Kovács, Fülöp, Andrási — Géczi, Lazányi — Pócs, Csertes, Szerencsi, Bodor, Udvardi. A helyi csapat támadásaival kezdődik a mérkőzés. A Lokomotív mindjárt az elején két gyors ^ góllal lepi meg ellenfelét. A második félidőben szép játék alakul ki, mindkét csapat vezet veszélyes támadáso­kat. A mezőtúri Lokomotív győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Molnár III. (a mezőny legjobbja), Veres, U. Szabó, Gáspár, Magyar, ^illetve/ Lazányi, Pócsi, Fülöp, Csertes. Szolnoki Petőfi — Szolnoki Kinizsi 2:l (2:0) Szolnok, Lokomotív pálya, vezette: Polgár. Góllővő: Csépe, Tóth I.. illetve Bíró I. Szolnoki Petőfi: Krizsán Szurovecz, Závodszky, Sárközi — Honti, Sági — Cs Farkas, Pál (Csaba) Tóth I. Csépel Szántó. Szolnoki Kinizsi: Tóth — Ragó Perge Urban — Csák. Kis — Bíró II. Szatmári*, Bíró I. Fehérvári, Sokvári. A Petőfi különösen az első félidőben ját­szott tervszerűbben és jobban ellenfelénél. A második félidő 25. percében a Játékve­zető Bíró I.-et kiállította, mert szándéko­san belerúgott ellenfelébe, ö vonakodott lemenni a pályáról, közben egy Kinizsi SK-hoz tartozó személy befutott a játék­térre és a játékvezetőt teltleg bántalmaz­ta, mire az a mérkőzést lefújja. Elítélendő a Kinizsi játékosaira a botrány megtör­téntekor tanúsított magatartása, amely azt eredményezte, hogy Szatmári Játéko-jük is a kiállítás sorsára jutott. Jók: Krizsán, Tóth I., Csépe, Zá/rodszKv. Cs. Farkas, illetve Sokvári, Rag<^ * A hétközben lejátszott (abdarúgó­mérkőzás eredménye: Szolnoki Lokomotív I’/.-Szolnokt Légi­eró II. 4:1 (1:0) Szolr/bk, Lokomotív pá- ya. "vezette;: Horvath., Góllövő: Varga (3), Pinter II. (1), illetve Dobozi 11-esből. A mezőnyben egyenrangú ellenfelek küz- deime folyt, A rfapu előtt azonban a Lo­komotív Csatárak határozottabbak voltak es jobban kihasználták a kínálkozó hely­zeteket, biztsán nyerték a mérkőzést. * Befejezéshez közeledik a Szolnoki Petőfi SK labdarúgó házibajnoksága Az eddie lejátszott mérkőzések szinve ,l"" ’'uzde—1 ’ • * ­í, , . r s* iiici ívuiebCK szinvo /nalas küzdelmet hoztak. Pénteken (okié m lo'en) került 50r a Statisztikai Hivata Megyei Tanács rangadó mérkőzés lej át szasara A Megyei Tanács csak tartaléké san tudott kiállni és így a mérkőzést Statisztikai Hivatal együttese 5:1 arány ban megérdemelten nyerte meg. Ezzel a győzelmével a Statisztikai Híva tál a bajnokság legesélyesebb csapat. **"• £ mérkőzés góljai közül Horvát: (2), Gulyás Cl), Sárközi (1), illetve Szil bereisz (1) gólt lőtt. / c J.°k Mészáros, Horváth, Sárközi, illetv ozarflo, Jártás, Tóth. A labdarugó NB. I. 17. fordulójának eredményei Budapesti Dózsa—Csepeli Vasas 4:2 Budapesti V. Lobogó—Bp. Vasas 5:0 Dorogi Bányász—Bp. Honvéd 2:1 Bp. Kinizsi—Szegedi Haladás 3:2 Sztálin Vasmű Építők—Vasas Izzó 3:0 Győri Vasas—Salgótarjáni Bányász 2:0 Diósgyőri Vasas—Szombathelyi Lók. 3:0 / A Megyei Toló iíztalálaíos szelvénye A Labdarúgó NB II. déli csoportj 25. fordulójának eredményei: Budapest! Előre—Bcsabai Építők 2:0 Szegedi Petőfi-V. Lobogó Sorte* 4:2 Szegedi Lók.—Kőbányai Lók. o-o Kecskeméti Kinizsi-Kecsk. Honvéd 5:3 Budapesti Szikra—Orosházi Kinizsi 4:0 Vasas Dinamó—Gyulai Cpitök 3:2 VII. szelvény ;-/ 1. Szó. Légierő—Ceglédi Lók. 1 2. Generátor—Szolnoki Lokomotív 2 3. Kmártoni Petőfi—Martfűi VL 2 4. Mturi Lók.—Szó. Légierő II. 1 5. Szó, Petőfi—Szó. Kinizsi 1 6. Tmiklósl Kinizsi—Szó. Szikra 2 0:2 3:0 7. Jberényj Vasas—Kszáll. Petőfi 1 5:1 0:2 0:1 8. Újszászi Lok.—J herényi Petőfi X 2:2 7:3 9. Karcagi Szp.—Szó. Lok. 11. 1 4:1 2:1 10. Szó. Haladás—Khegyesi Tr, X 0:0 Kevés indulója volt a megyei felnőtt atlétikai bajnokságnak Kellemes őszi időben rendezték meg va­sárnap Szolnokon a megyei felnőtt atléti­kai bajnokságot. A tizenegy TSB közül csak Szolnok város, a jászberényi, jász­apáti, kunhegyesi és a tiszafüredi JTSB indított versenyzőket. így ez a megyei bajnokság nem volt valóságos értékmérője egyre fejlődő atlétikánknak: Hiányoljuk az év folyamán jól szereplő Légierő atlétái­nak, a Szolnoki Lokomotív több jó nevű versenyzőjének, a kunhegyesi járás jó erőkből álló versenyzőinek, valamint a többi TSB sportolóinak távolmaradását. A TSB-knek és a sportköröknek eredmé­nyesebb szervező munkával kell biztosí­tani versenyzőik indulását ilyen jelentős bajnokságon. Az ifjúsági és serdülő atléták foglalkoz­tatására, valamint az általános iskolák néhány számból álló versenyén sokan in­dultak és több jó eredmény született. Részletes eredmények: Férfi versenyszámok: 100 m síkfutás: 1. Hegedűs (Szolnok) 12.1 mp; 2. Rózsavöl­gyi (Kunhegyes) 12.2 mp; 400 m síkfutás: 1. Hegedűs (Sz) 54.6 mp; 2. Magyar (Jász­berény) 66.4 mp. 800 m síkfutás: 1. Varga (Sz.) 2:05.5 mp; 2. Csabai (Sz.) 2:19 mp. 1500 m. síkfutás: 1. Varga (Sz) 4:35 mp; 2. Makai (Sz.) 4:45.2 mp. 5000 m síkfutás: 1. Matin (Sz.) 17:25 mp; 2. Oravecz (Sz). 17.31 mp, 3. Szabó (Sz.) 19.12 mp. 4x100 m váltófutás: 1. Szolnok I. 47.3 mp; 2. Szolnok II. 43.9 mp. 4x400 m váltófutás: 1. Szolnok 3:54.2 mp. 3000 m gyaloglás: L Szabó (Sz.) 14:41.4 mp; 2 Soós 1 . (1 - füred) 17.:07 mp. Magasugrás: 1. Magyar (Jb.) 165 sm; 2. Pentcz (Sz.) 160 cm; 3. Tóth (Sz.) 150 cm. Távol; j, Rózsavölgyi (Kunhegyes) 600 cm; 2. Pentz (Sz.) 585 cm; 3. Medve (Japáti) 451 cm. Hármas­ugrás: I. Pentcz (Sz.) 12.56 m; 2. Magyar (Jb.) 10.56 m, 3. Simon (Jb.) 10.55 m. — Rúdugrás: 1. Hudra (JbJ 300 cm; 2. Pentcz (Sz.) 290 cm; 3. Medve (Japáti) 220 cm. Súlylökés: 1. Hudra (Jberény) 11.90 m; 2. Medve (Japáti) 11.20 m; 3. Tóth (Japáti) 9.12 m.Gerelyhajítás: 1. Hud­ra (Jb.) 37.58 m; 2. Medve (Japáti) 34.20 m. Diszkoszvetés: 1. Medve (Japáti) 31.26 m; 2. Hudra (Jb.) 29.23 m; 3. Tóth (Japáti) 29.22 m. Kalapácsvetés: 1. Hudra (Jb) 24.70 m; 2. Pentcz (Sz.) 21.75 m; 3. Med­ve (Japáti) 18.90 m. Női eredmények: 100 m síkfutás: 1. Szentmiklósi Zs. (Szolnok) 14.4 mp; 80 m gát: Szentmiklósi 16 mp; 400 m: Szent­miklósi 68.2 mp; 800 m: Szeifert (Sz.) 2.48 mp. A megyei bajnoksággal egyidőben ren­dezett ifjúsági serdülő versenyek Jobb eredményei: Férfiak: 100 m síkfutás: 1. Tóth A. Sz. Lók. 11.9 mp; 2. Oros Sz. Lók. 12 mp; 800 m; 1. Cinege Sz. Lók. 2:07.2 mp. — 1500 m síkfutás: Kovács S. Sz. I.ok. 4:37,6 mp. 3000 m gyaloglás: Bagi Sz. Lók. 14.49 mp. Magasugrás: Tihanvi Lajos Kunhe­gyes 1&5 cm, Rékasi Sz. Lók. 160 cm. Tá­volugrás: Kovács Sz. Lók. 576 cm. Hár­masugrás: Rékasi Sz. Lók, 12.55 m; Csete Sz. Haladás 12.20 m. Rúdugrás: Földes Sz. Lók.) 310 cm. (Megyei csúcsbeállítás). Sulylökés: Katona Sz. Lók. 11.12 m. Ge­relyvetés: Csillag Sz. Lók. 43.43 m. Kál­mán Sz. Lók. 42.50 m. Diszkoszvetés: Ka­tona 33.79 m, Szabó L. Sz. Lók. 31.00 m. Kalapácsvetés: Bagi 28.28 m Tóth I. Sz. Lók. 20.39 m. Nők 100 m síkfutás 1. Várbíró Sz, 12 mp, Hajdú Sz. Lók. 14.3 mp. (se. Nemesfalvi Légierő 14.6 mp (serd.) síkfutás: Várbíró 27,3 mp; Takács ! takusz 29.1 (serd.) 80 m gátfutás: A Sz. Lók. 14.4 mp. 800 m síkfutás: Ka Lók. 2:29.8 mp. Magasugrás: Szedlj Lók. 135 cm; Kálmán Légierő 13S cm mesfalvl Légierő 130 cm. Súlylökés! bossy Sz. Lók. 10.36 m; Szekeres erő 9.78 cm. Gerelyhajítás; RaZj g; Dobossy 27.45 ni; Szekeres 25.50 m. koszvetés: Kazi 28.13 .m; Szekeres 22, A versenyzők nevei után (Sz ) — nők varos, (Jb.)-Jászberényi járás. rSzolnoknveqif,íi NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottság ea » megye) l te Pia Megjelenik hétfő kivételével minden Szerkeszti: a izerkesztfthnotba; Felelős kiadd: Divio FERENC Szerkesztőségi Szolnoki irodaház, I. emelet Szerkesztőség: Telefon: to—Oá, IS- •0—M Kiadóhivatal: Szolnok, Kossuth Cafos-ntea te Teletöm CO—M Bgyszámlaszám: (mWB.OM—«fl Saolnokmegyel Nyomdaipart Vállal Szolnok. MallnovezkLntra IS fölélő* »esttől Mészárol) Modo