Szolnok Megyei Néplap, 1954. augusztus (6. évfolyam, 181-205. szám)

1954-08-31 / 205. szám

A vasárnap lejátszott Ni 1-es bainoki labdarugó mérkőzések eredményei Bp. Dózsa—Vasas Izzó 3:1 (3:1); Dió: győri Vasas—Bp. Vasas 1:1 (1:1); Győr, Vasas—Dorogi Bányász 1:1 (0:0); Bp. Ki­nizsi—Bp. Vörös Lobogó 2:0 (1:0); Sztálin Vasmű Építők—Szegedi Haladás 4:0 (0:0); Szombathelyi Lók.—Salgótarjáni Bányász 2:1 (2:0) * A megyei labdarúgóbajnokság ereumeuy er Karcagi Spartakusz— Torókmiklósl Kini­A csehszlovák Kridla Yiasti labdarugói Tarosunkban A labdarúgó NB II. Déli csoportja tizennyolcadik fordulójának eredményei Kőbányai Lokomotív—Békéscsabai Épí­tők 1:0 (1:0); Vasas Dinamó—Szegedi Pe- 3:2 (2:0); Gyulai Építők—Budapesti Elő­re 1:0 (1:0); Vasas Dinamó—Szegedi Pe­tőfi 5:1 1:0); Honvéd—Bp. Szikra 5:2 (3:2); Orosházi Kinizsi—Sortex 3:0 (1:0); Szege­di Lokomotív—Vasas Generátor 6:0 (4:0). Befejeződött az atlétikai-Európa- bajnokság Atlétáink 4 Európa-bajnokságot szereztek 4x100 m-es váltónk 40.ö idővel új EB csúccsal győzött. A váltó tagjai (Zarándi, Varasdi, Csányi, Goldoványi). Szentgáli 800 méteren (1:47.1 EB és or­szágos csúcs), Rozsnyói 3000 méteres aka­dályfutásban (19:49.6. EB és országos csúcs.) Földessy távolugrásban Európa-bajnokságot nyert. (751), A pontverseny A 7—5—4—3—2—1-es pontozás szerint a következő a végeredmény: Férfiak pontversenyében: 1. Szovjetunió 115 pont; 2. Magyarország M pont; 3. Csehszlovákia 56 pont, 4. Finnország 53.5; 5. Anglia 52.5; 6. Svédország 47; 7. Nyugat-Németország 41; 8. Franciaország 19; 9. Lengyelország 18; 10. Olaszország 14; 11. Norvégia 13; 12. Belgium 10; 13. Svájc 6; 14—15. Dánia és Jugoszlávia 5; 16. Írország 2; 17—21. Bul­gária, Románia, Hollandia, Luxembourg, Görögország 1—1 pont. A női pontverseny végeredménye: 1. Szovjetunió 106 pont; 2. Anglia 39; 3. Nyugat-Németország 31; 4. Csehszlo­vákia 20; 5. Lengyelország 13; 6. Olasz­ország 7; 7—10. Magyarország, Románia, Hollandia, Jugoszlávia 5—5; 11—12. Svéd­ország és Franciaország 3—3 pont. A Kridla Vlastl (Haza Szárnyai) sportolói a mérkőzés előtti ünnepségen köszöntik a kőzö nséget. A kunmárloni járás sporthiradója Az 1954. évi járási labdarúgóbajnokság befejeződött, a csépal községi labdarúgó SK lett az első. Második a tiszaugi SK. míg harmadik helyet a kunmártoni Építők SK csapata foglalta el. A bajnokság első fordulójában mindhárom együttes egyfor­ma eséllyel indult és igen szoros volt a küzdelem. A második fordulóban a Tiszaug és K. Építők csapatainál visszaesés mutatkozott, melynek következtében leszakadtak, s vá­ratlan pontokat adtak le. így a csépal SK előnyét növelve fölényesen nyerte meg az 1954. évi bajnokságot. A kezdő tiszasasi SK csapata a negye­dik helyet foglalta el, ami igen jó ered­mény, mert több olyan csapatot megelő­zött, amely már évek óta eredményes mű­ködést fejt ki. Ezt a jó szereplést a csa­pat és a vezetőség kollektív együttműkö­désének köszönheti. A bajnokság ideje alatt 9 kiállítás történt a játékvezetők ré­széről. A tiszakürtl SK 3, öcsödi SK 2. tiszaugi SK , nagvrévi SK 1, K. Építők 1 játékosa lett kiállítva. Ez a mérleg azt mutatja, hogy járásunk labdarúgó sport jának sportszerűsége és a játékosok fe gyelmezettsége terén Javulás mutatkozik. Igen gyengén szerepelt a Tiszakürti SK amely annak tulajdonítható, hogy a sport­köri vezetőség és a játékosok között nin­csen meg az egvűttműkődés s közönsé­gük nevelése terén pedig súlyos hiányos­ságok vannak, ami pályaeltiltást is vont maga után. Külön dicséretet érdemel még a kun pvalui SK csapata, amely a legsportsze rűhben küzdve, kiállítás nélkül szerepelt a bajnokságban. Légierő-támadás a csehszlovák csapat ell en. — Jéger labdát. Szolnoki Légierő—Kridla Vlasti 2:0 (1:0) A bajnokság végleges állása: t. Csépal SK 2. Tiszaugi SK 3. Kmártonl Építők 4. Tiszasasi SK 5. Öcsödi SK 6. Nagyrévi SK 7. Kungyalui SK 8. Cibakház! SK II. 9. Tiszakürti SK 16 12 4 _ 59 :15 28 16 10 2 4 51:26 22 16 y 2 5 43:24 20 16 6 5 5 34:43 17 16 4 6 6 17:26 14 16 5 3 8 39:36 13 16 5 3 8 27:30 16 16 3 3 0 20:67 9 16 — 5 H 12:45 5 Szeptember hó 5-én Kunmártonban kerül lejátszásra a szolnoki járás—kunmártoni járás válogatott labdarúgómérkőzés, mely a két járás között évek óta már hagyo­mánnyá vált s minden esetben igen erős és nívós küzdelmet hozott. Szeptember hó folyamán két csoportban megkezdődik a Járási Falusi Kupa labda rúgóbajnokság küzdelme is. Az egyik i bajnoki szabályok értelmében a járási baj nokságban szerepelt csaptok részére, míg a másik a Falusi Kupa körzeti beosztás alapján, csak olyan sportolók részére, — akik még leigazolást nem nyertek. Ez z bajnokság a labdarúgósport hírverése lesz, mely azt célozza, hogy minél több spor­tolót vonjunk be és ez újabb tehetségek kinevelését teszi majd lehetővé a falusi sportkörökben. A kunmártoni járási TSB felkéri a járás összes községeit és DISZ szervezeteit, hogy a már kiküldött tájé­koztatás alapján nevezéseiket a legsürgő­sebben küldjék be. A győztes csapat egy garnitúra labdarű­gófe1szere1ést kap. Molnár József járási TSB elnök. A Totó 12 találalos szelvénye 35. hét. t. Bp. Kinizsi—Bp, V. Lobogó 2. Bp. Dózsa—Izzó 3. Győr—Dorog 4. Sztálip Vasmű—Szeged 5. Diósgyőr—Bp. Vasas 6. Szombathely—Salgótarján 7. Sajószentpéter—Debr. Lók. 8. Eger—ózd 9. Nagykanizsa—Pécsi Dózsa 10. Gyula—Bp. Előre 11. Kecsk. Honvéd—Bt>. Szikra 12. Pénzügyőrök-T. Bányász A pályázók által beküldött szelvények Bzáma 407.000 drb körül jár. Vasárnap délelőtt a cseh vendégek a Szolnoki Légierő sportolóinak és vezetői­nek társaságában a várost nézték meg. — Délben a Kilián György Repülő­hajózó Tiszti Iskola által rendezett dísz- ebéden vettek részt. Délután együtt vonul­tak ki a mérkőzés színhelyére, a Lokomo­tív sporttelepre, ahol ekkorra már mintegy 3000 főnyi közönség gyűlt egybe. Pontosan 5 órakor tűnt fel a két csapat a játékoskij árónál, kiket a közönség ha­talmas tapsviharral és lelkesedéssel foga­dott. A csehek Bayer alezredes, a szolno­kiak Sindler őrnagy veztéséveí a sport­induló hangjaira futottak ki a játéktérre. A nemzeti himnuszok elhangzása után út­törők szaladtak a pályára, akik a felsora­kozott sportolókat virágcsokrokkal üdvö­zölték. A játékosok ezután a virágcsokro­kat a nézőknek adták. Sindler őrnagy rö­vid beszétben. üdvözölte a vendég sporto­lókat. Többek között annak a meggyőző­désének adott kifejezést, hogy ez a ta­lálkozó a szolnoki minőségi sport további fejlesztéséhez, és a két nép közötti barát­ság még szorosabb elmélyítéséhez járul hozzá. A csehszlovákok részéről Bayer al­ezredes válaszolt az üdvözlésre. Sporto­lóink azon lesznek — mondotta, hogy él­vezetes, sportszerű játékkal tegyék sokáig emlékezetessé a szolnoki • dolgozók részére a Cseh Légierő vendégszereplését. A ma­gyar dolgozó nép és vezetőjének — a cseh nép nagy barátjának, — Rákosi elvtárs­nak éltetésével fejezte be beszédét. Ezután Rigó játékvezető sípjelére a két együttes a következő felállításban vette fel a küzdelmet. Szó. Légierő: Garamvölgyi — Kapuszta. Jancsik, Czuczor — Sípos (Németh) Herbszt — Náraí, Huber, Dombai, Jéger, Fischer. Kridla Vlasti: Skultéty — Csirka, Llska, Lavicska — Hledik, Röszler — Ciprys, Pol­gár. Fischer. Krausz. Swarc. Kezdés után mezőnyjáték alakul ki. Már az első percben egy veszélyes cseh táma­dást Garamvölgyinek kell tisztázni. Egy ellentámadás során Sídos szökteti Dóm- bait, az jól teszi ki Hubert, aki a két védőt átjátszva a jobbalsó sarokba lövi a szolnokiak első gólját. (1:0). Újrakezdés után váltakozó mezőny­játékban, hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakul ki veszélyes helyzet. A 14. percben Lavicska jó labdát ad Ciprysnek, de Garamvölgyi kifut kapujából és tisz- | tázza a veszélyes helyzetet. A csehek tá- i madnak. Hledik jól fut el. Swarcnak adja a labdát, aki elől a nagyszerűen játszó Kapuszta csak az ötösön tud tisztázni. — Egy szolnoki támadásnál Fischer, Dom­bai, Jéger a labda útja. de Jéger nagy helyzetben mellélő. Cseh támadás során Jancsik szabálytalanul szereli ^ Polgárt, a megítélt büntetőt Krausz. a fól záró Lé­gierő sorfalába rúgja. Ismét a vendégek támadnak és Garamvölgyinek kell tisztáz­ni. igen veszélyes helyzetet. Most a Légi­erő jön fel Fischer, Huber. Dombai indít támadást, de eredménytelenül. A csehek veszik át a játék irányítását. Egyik veszélyes támadásuk során Polgár éles lövését kell tisztázni Garamvölgyinek. A közönség a kiváló kapusteljesítményt nagy tapssal jutalmazza. A 36. percben Swarc nagy lövését kell ismét védenie Garamvölgyinek. 33. percben Swarc Jól fut el s a 16*osról lő. Garamvölgyi ismét jó érzékkel tisztáz. Cseh támadás során Jancsikhoz kerül a labda, aki szabályta­lanul szereli Polgárt. A megítélt büntetőt Krausz kapu mellé lövi. A félidő befeje­zése előtti utolsó percben Jéger jól fut el. a jobbszélső helyén a védőket kicselezve, Hubernek adja a labdát, aki a 16-osról tiszta helyzetből mellélő. A második félidő első percében Skultétynek Dombai fejesét kell tisztáznia. Ismét a Légierő támad, de az elindított támadást Huber eredménytelenül fejezi be. Lövését Skultéty nagyszerűen tisztázza. A 9. percben a vendégeknél Ciprys helyett Filip áll be. Dombai, Nárai, Jéger a labda útja, de a támadás eredménytelen marad. Ezután Nárai, Huber, Jéger lefutása ve­szélyezteti Skultéty kapuját, de a cseh ka­pus biztosan tisztáz. A 18. percben Dom- bait szabálytalanul szerelik. A büntetőt Nárai lövi. Éles, erős lövését nehezen védi i Skultéty. Dombai Hubert futtatja, aki át- I cselezve a cseh védelmet Náraihoz játszik, aki a kapus mellett belövi a hazaiak má- S sodik gólját. (2:0). Ezután cseh fölény alakul ki. Krausz és Swarc lövései száll-- nak Garamvölgyi kapujára, de a nagy­szerű szolnoki kapus tisztáz. Egy Légierő ellentámadás során Herbszt 30 méteres nagy lövése kap tapsot. A 28. percben Dombai, Jéger, Huber vezet veszélyes tá­madást, Nárai kapja a labdát, aki azon- I ban mellélő. Majd Huber veszélyes beadá­sát bravúrosan húzza le a cseh kapus. A 31. percben Nárai és Dombai összjátéká- ból Fischerhez kerül a labda, aki a háló­ba lő, de a játékvezető a gólt nem ítéli meg, mivel az alapvonalon kívülről Jött vissza a labda. Most a csehek támadnak. Koszi er, Polgár Fischer lövései jelentenek veszélyt a szolnokiak kapujára. Az utóbbi lövését Garamvölgyi csak nehezen tudja lécalól a kapu fölé tolni. Az utolsó per­cek Légierő fölénnyel fejeződnek be. A szolnoki csapatból Garamvölgyi sokszor bravúros védést mutatott be. A hátvédek közül Kapuszta jól játszott. Czu- czor is jól megállta a helyét. A csatársor­ban Nárai jó teljesítménye meglepő volt. Dombai és Huber a szokott jó formát jutatták. Jéger jó játéka mellett a helyze­tek özönét hagyta ki. A vendégcsapatban Skultéty sok veszélyes támadást akasztott meg nagyszerű védéseivel. Jó teljesítmé­nye akadályozta meg nagyrészt a szolno­kiak nagyobbarányú győzelmét. Kiemel­kedő teljesítményt nyújtott még Hledik és Krausz, akik többszörös nemzeti váloga­tottak. A csatársorból hiányzott az átütő erő. A cseh csapat tagjai és vezetői a szol- foki légierő sportolóinak és vezetőinek » ében hétfőn délelőtt a szolnoki re­pülőtérről indultak haza. is» 2:u (0:U> Törökmiklós, lüüü néző, ve- zeue: Racz. Góllövo: Molnár es Vona. — Karcag — Boros — Molnár, Fodor, Gom bős — Zilahi, Vaiga — Zilahi li^ bajKu Molnár, Vona, Hoiiosi. Törökmiklós: lóth — Csemán, Fark. Fábián — Rozinái I., Magaa, K. Varto Budkó, Rozinái 11., Mészáros, Juhász. Eg>enlö erők küzdelmével Karcag kapu előtt határozottabb volt Jó játék­vezetés. Jók: Vona, Zilahi 1. és Molpar, illtve Mészáros, Farkas és Csemán. Martfűi Vörös Lobogó-Szolnoki Lók. li. 1:1 Martfű, vezette: Tiegei. — Gollövo: Boka, illetve Fehér. Martfű: Csendes — Szvetlik, Seres, Pá; — Varga, Mikus — Király, Mezöteleki Nagy, jviancza. Bóka. Szolnoki Lók: Solti — Szaszák — Dobos, Pintér 11. — Cseh, Lengyel, Héricz, Fe­hér, Földes, Debreceni, 'lovizi. A hazai csapat gólhelyzetei alapján kö zelebb állt a győzelemhez. Jók: Seres, Pál. Mikus, Varga és Bóka, illetve Dobos, Pintér II., héricz és Fehér. Mezőtúri Lokomotív — Kunhegyes Trak­tor 5:1 (1:0) Mezőtúr, 1000 néző. Vezette: Kokján. Góllövők: Máté (3), Magyar 11 esböl (1), berzsenyi (1), illetve Szigeti (1). Mezőtúr: Aranyi — Molnár II., Mikes, Veres — Miháki, Sulch — Máté, Szabó, Magyar. Bíró, Bessenyei. Kunhegyes: Kiss — Pál, Faragó, Léva> — Tasnádi, Nógrádi — Ágoston, Neme* Szigeti, Szalai, Gál. Mindkét félidőben a Lokomotív irányítja a játékot és megérdemelte a győzelmet, még ilyen arányban is. Jók: Védelem Mikessel az élen, Máthé, Magyar illetve Kiss, Nemes, Nógrádi. Szolnoki Szikra—Kunmártoni Petőfi 4:1 (3:0) Szolnok, vidámkerti pálya. Vezette: Szatmári. Góllövő: Dózsa, Baricza (2), Dobos, illetve Bíró. Szikra: Helmrich — Kádár, Vörös, Do­bos — Tamasi, Kurucz — Szép, Török, Dobos II., Baricza, Dósa. Petőfi: Vágó (Bartusz) — Sfpos, Kele­men, Sindely — László, Bíró — Talmácsi, B. Tóth, Burzon, Révész, Hegedűs. Az első félidőben sokkal többet tárna* dott a hazai csapat és megérdemelten ju­tott vezetéshez. Szünet után a feljavult Petőfi mint egyenrangú ellenfél játszott. A Szikrából Bariczát és Törököt sportsze­rűtlenségért kiállították. Vágó kapus a mérkőzés 5-ik percében megsérült és he­lyét a tartalékkapus foglalta el. Jók: Vö­rös, Kurucz, Baricza és Kádár, illetve K©« lemen, László, Burzon és Révész, * Légierő II.— Jászberényi Petőfi 6:3 (3:1) Szolnok, Lokomotív pálya. Vezette: Hor­váth. Az NB II.-es tartalékcsapat megér­demelten nyert a lelkesen és jól játszó í Petőfi együttes ellen. * Szolnoki Kinizsi—Kisújszállási Petőfi 2:1 (1:0) Szolnok, Cukorgyár. Vezette: Nyúl, góllövők: Bíró (2), illetve Sándor. Nehéz küzdelemben az első félidőben a Kinizsi, a másodikban a Petőfi játszott jobban. * Jászberényi Vasas — Ujszászi Lokomotiv I 3:0 (1:0) Jászberény. Góllövő: Potemkin, Bíró, Bonczl. Vasas: Mészáros — Udva­rias, Túri, Smidt — Simon, Bonczi — Kovács, Szabados, Potemkin, Bíró, Szir- zse. Lokomotív: Kelemen —■ Kovács, Hő­gye, Pataki — Tóth, Nagy — Bakó, Sze­gedi, Király, Ivanics, Kiss. Az első félidőben egyenrangú ellenfél volt az Ujszász. Szünet után kidomboro­dott a Vasas nagyobb tudása és biztosan j nyerte^ a mérkőzést. Jók: Mészáros, Túri, Bíró és Kovács, illetve HÖgye (a mezőny lpcrínhKia\ v ------ * ~ C= « I o-g e-o — Várható időjárás kedd estig: Felhőát­vonulások, - néhány helyen, főleg északon és keleten eső, eset­leg zivatar. Mérsé­kelt nyugatira fordu­ló szél. A nappali hőmérséklet — alig változik. Tsremlsűnk rendel Tiszasasan a gyámaicsfelirásarlas vonalán — Várható hőmér­sékleti értékek ked­den reggel: 12 —15, délben 22 — 25 között. (MTI). fok Rákóczíűjfalun egy tantermet és egy szertárat, Tiszaderzsen négy tantermet és egy tornahelyiséget építettek. Az utóbbi helyen 20.000 Ft értékű társadalmi mun­kát végeztek a község dolgozói. Jászfelsögyörgyön az hátráltatja a mun­kát, hogy az iskolák tatarozásától három dolgozót más munkahelyre vittek. A já­rási tanács oktatási osztálya teremtsen rendet ezen a. területen. — KOVÁCS SÁNDOR Tiszaföldvár, Tol­di F. út 5. sz. alatti lakos 100 Ft értékű kötvénnyel 10.000 forintot nyert az ötéves Tervkölcsön IX. sorsolásán. Évek óta vita folyik már afelől, hogy ki jogosult a zöldség- és gyümölcsféléket átvenni a dolgozó parasztságtól. — A MEZÖKER és az OFÉRT, majd az idén az átalakult Zöldimpex és a Fölvásárlási Igazgatóság a körlevelek özönét ontotta arról, hogy ki, hol vásárolhat. Határozott álláspont azonban nem alakult ki. A két szerv ugyan már ezév elején elkezdte a területek beosztását, a fölkészülést a gyü­mölcs és zöldség felvásárlására. — Az instruktorok párjával látogatták a terüle­teket, adták az intézkedéseket. Sajnos, hogy a termelők mégis csak nehezen és körülményesen tudják eladni a termelvé- nyeiket. A MEZÖKER vagy Zöldimpex nálunk kint van ugyan a szőlőhegyen. Elméletben ott volt már a zöldségkampány idején Is, de sem a salátát, sem a zöldbabot, sem egyéb zöldségfélét nem vett át, pedig egyetlen szerv volt amely vásárolhatott volna ezen a területen. Most a gyümölcs- felvásárlás kellős közepén a szervek vi­táznak. — Még nincs eldöntve, hogy a MEZÖKER, vagy a Zöldimpex, vagy a földmüvesszövetkezet vegye át a gyümöl­csöt. A vitából azonban kirekesztik a leg­illetékesebbeket. a termelőket, a dolgozó parasztságot, őket nem kérdezi meg senki. A panaszok özöne hangzik el a terme­lők részéről a remtezerte’en átvétel miatt, és azért, hogy a 350 hoHas területen csak egy átvevőhely v3*f. A MEZÖKER telepén a mérlegelés körül ?s vannak hJbák. A vállalat dolgozói azonban nem sokat ad­nak a termelők ranesza*ra. Határozott és sürgő« «ntézk^dpct kértek Tlsrasas lako­sai. akik segíteni akarják a kormánvpro- gramm rnemr*MSti1á**H. frUs gyümölccsel szeretnék ellátni a r*w. MOHÁCSI LÁSZLÓ levelező, Tiszasas. a ia te megDorotváltak anélkül, hogy előzőleg a szakállamat megnyírták volna. Arra a kérdésemre, hogy meg­tudnak-e borotválni nyírás nélkül, azt mondták: „Tessék helyet fog­lalni elvtárs, majd megcsináljuk.“* Miért nem tudnak így dolgozni a 15-ös sz. KTSZ-ben isi Szalontai András Szolnok. , Ugar 49. szám. — A SZOLNOKI Járás begyűjtési verse­nyében jelenleg Tlszavárkony község az első, a második Tószeg. Legutolsó helyre Mezöhék került. Itt megy legroszabbul a munka. Besenyszögön és Szajolban sem sokkal Jobb a helyzet. * — JÁSZBERÉNYBEN ÚJ Járdával látják el az Aprítópép gyárhoz vezető útat Az új járdát már építik s hamarosan el is ké­szülnek a betonlapok lerakásával. APRÓHIRDETÉSEK Apróhirdetések díja 10 szóig: hétköznap 10 forint, vasár- és ün­nepnap 20 forint. Minden további szó hétköznap 1 forint, vasár- és ünnepnap 2 forint. 40—50 mázsa tüzelőanyag tárolására pin­cét, vagy raktár helyiséget Igénybe ven­nénk 8 Szabadság tér környékén. Cím a kiadóban. ________ 12 00 n-öl szőlő Jókarban lévő lakással, szabadkézből azonnali beköltözésre eladó. A SZOLNOKI Kiskereskedelmi Vállalat értesíti a vásárlóközönségét, hogy a 4, 10, 9, 71, 74 és a 114 sz. árudákban csere­kenyeret hozunk forgalomba minden héten kedden és pénteken a már előzőleg leadott csereliszt ellenében. 1 kg fehér búzaliszt­ért 1 kg 10 dkg fehérkenyeret adunk té­rítés nélkül. Értesítlük a vásárlóközönsé­get, hogy ezen boltoknál bármikor lead­hatja cseresütésre szánt lisztmennyiségét. Ezen keresztül is a vásárlóközönség jobb ellátását kívánjuk biztosítani. EGY talált tricikli (háromkerekű kerékpár) ä szolnoki Városi és Járási BM. Osztályon [Rendőrség, Ságvári Endre u. II. II. em. 55.) átvehető kellő igazolás mellett. tATONAI Igazolványomat elvesztettem. Becsületes megtalálót Jutalmazom, igazol­ványomat címemre Juttassa el. Balázs Já- tos Szolnok, Móra Ferenc-u. I. EGY 200-as Mérai-Puch motorkerékpár el­adó. Kisújszállás, Hámán Kató-u. \. ELCSERÉLNÉM központba lévő egy szo­bás, konyhás, speizos, nagy udvarral bíró lakásomat 2' szobásért, lelépéssel. Szolnok, Köztársaság u. 1. sz. Kovács. Szoln&kmtqqu NÉPLAP politikai napilap A megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja Megtelenlk hétfő kivételével mindennap Szerkeszti: a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: DAVID FERENC Szerkesztőségi Szolnok: Irodaház, I. emelet Szerkesztőség: Telefoni »0— 93, 13— 20, 20-69 Kiadóhivatalt Szolnok, Kossuth Lajos-utca I, Telefon: 20—94 Egyszámlaszám: 00378.064—40 Szolnokmegyel Nyomdaipart Vállalat Szolnok. Malinovszki utca 19 Felelős vezető: Mészáros Sándor i * Megyei Totót indít a Néplap szerkesztősége Bizonyára nagy örömet szerez megyénk sportkedvelőinek cs labdarúgó szurkolói­nak az, hogy Országos Totóhoz hasonlóan, hetenként tippelhetnek a megyei bajnoki és két NB II.-es csapatunk mérkőzéseire. A nyolc megyei és két NB II.-es mérkő­zésre a szerdai számunkban közzétett szelvényen kell tippelni. Az újságból kivá­gott szelvényt kiállítva 1, 2, vagy x jelöléssel szombaton délig kell postára adni. Érvényesnek tekinthető minden olyan pályázat, amelynek a postai keletbélyegzője, szombat déli 12 óra előtti feladást igazol. A helyesen tippelők nevét szerdai számunkban közöljük. A legeredményesebb pályázókat az őszi labdarúgóidény befejezése után szerkesztőségünk értékes juta­lomban részesíti. Ezzel elindul útjára a megyei Totó, melynek során hétről hétre izgulhatnak majd a sportkedvelő dolgozók azon. hogy ki ér el minél több helyes találatot. — Mindenki előtt itt a kedvező alkalom, hogy a nyertesek között olvashassa a nevét. Kedves sportkedvelő olvasóinknak sok sikert és jó szórakozást kíván a szerkesz­tőség. Nyírás nélkül nem borotváltak E hó 25-én a reggeli órákban el­mentem a Fodrász KTSZ 15. sz. üz. letébe. Borotválkozni szándékoztam. Kb. fél-háromnegyed órai várakozás itán rám került a sor. Akkor az üz- etvezető kijelentette, hogy nem íajlandő megborotválni, csak abban íz esetben, ha előzőleg megnyírja a szakállamat, ami nem volt idősebb, nint 5 napos. Ebbe azért nem egyez­em bele. mert siettem, másrészt a lorotváláson felül a nyírás munka, líját is ki kellett volna fizetnem, vliután kérésemre a panaszkönyvet ilöhozták, meg akartam nézni, hogy íz ellőttem beirt panaszt ellenőriz- ék-e? Akkor az üzletvezető rámför- aedt, — „Ahhoz magának semmi :öze nincsen“. Fogtam magam, elmentem egy mä- 1 ik, a 12. sz. üzletbe, ahol 5 perc I