Szolnok Megyei Néplap, 1954. július (6. évfolyam, 154-180. szám)

1954-07-06 / 158. szám

.utoa július ft. A gólhelyzeteket jobban kihasználó nyugatnémet csapat legyőzte a fáradtan, formán alul játszó magyar válogatottat Nyugat-Németopszág—Magyarország 3 s 2 (2 : 2) A magyar csatársor összeállítása helytelennek bizonyult Sok gólhelyzetet hagytak ki csatáraink A nyugatnémetek ezen a VB-n most játszottak a legjobban, a magyarok pedig a leggyengébben Bem,Wankdorf-8tadion, 65.000 néző. Vezette Ling (Anglia). Partjelző Griffiths (Wales), Orlandini Olaszország Góllövő: Puskás, Czíbor, Morlock, Rahn, Rahn Háromnegyed 5 órakor együtt jön ki a két csapat, jobboldalt a magyarok, bab oidalt a németek. A mieink Dordó mez­ben és fehér nadrágban, a németek fehér mezben és fekete nadrágban játszanak, belsorakozás után a a magyar csapat tag­jai integetnek a lelátón tartózkodó hozzá­tartozóiknak. akik kis zászlócskákkal_ inte­getnek vissza. A kis magyar küldöttség szombaton este érkezett óv aj eb a. Rodolphe Rubattel, a svájci szövetség el nöke, Kimet a FIFA volt elnöke és Seei- drayers, a FIF1 jelenlegi elnöke üdvözli a csapatokat. Felhangzanak a himnuszok hangjai. A bemelegítő mozgás után öt óra előtt öt perccel eoben az összeállításban kezdenek a csapatok: Magyarország: Grosics — Buzánszky, Lóránt, Lantos — Bozsik, Zakariás — Czibor, Kocsis, Hidegkúti, Puskás, Tóth M. „ Nyugat-Németország: Turek — Posipal, Liebricb, Kohlmeyer, — Eckel, Mai — Rahn, Moriock, O, Walter, F, Walter, behüt er. Tíz perc alatt két gólt rúgunk A nyugatnémet csapat kezdi a játékot, az első támadás végén Buzánszky hazaad P. Walter elöl. Nagyon csúszós a. talaj, a játékosok sokat bukdácsolnak annak el­lenére, hogy magas bőrszögeket szereltek a cipőjükre. A labda a földreeséskor erő­sen megugrik. Sok a hiba a játékban. Az első 5 percben a német csapat tá­mad többet. Bozsik rossz átadása után Moriock a kapu fölé fejel. Lantos szögletre ment Rahn elől. Veszélyes helyzet alakul ki a kapunk előtt,Scháter elöl Grosics kifutva szedi fel a labdát. Az 5 percben Puskás tör előre, Posipal szögletre ment előle, Bozsik jól ugratja ki Hidegkútit, középcsatárunk elől azonban Turek felszedi a labdát, A 7. percben Lóránt—Bozsik a labda útja, Bozsik remekül ugratja ki Ko­csist, a jobbősszekőtő 16 méterről nagy erővel lő, Liebrichről a labda vissza­pattan Puskás elé s balösszekötőnk 8 méterről ballal laposan a balsarokba lő. 1:0 Magyarország javára. Továbbra is támadásban marad a ma­gyar csapat. A 9. percben Kocsis elöl Kohlmeyer hazadja a lab­dát a kapufa irányába. Tureket meg­lepi a hazaadás, vetődik rá, de a lab­da kicsúszik a kezéből. A szemfüles Czibor odafut, átveszi a labdát a jobb­kapufa felé s mintegy 3 méterről az üres kapu közepébe gurítja, 2:0 a ma­gyar csapat javára. Moriock gólja A németek nem adják fel a harcot, na­gyon lelkesen játszanak. A 11 percben Scháfer elfut a balszé- len, beadását Lóránt nem éri el, Za­kariás is csak éppen érinteni tudja a labdát, amely Moriock elé kerül s Moriock közvetlen közelről a jobbka­pufa mellett a hálóba nyomja. 2:1. Aztán Puskás ugrik ki, de lövése Lleb- richbe vágódik. Hullámzó a játék, hol az egyik, hol a másik kapufa forog veszély­ben. Továbbra is esik az eső. Rahn be­adását Grosics szépen húzza le. Remek magyar támadás bontakozik ki: Kocsis Tóthot szökteti, Tóth átvágja a labdát a másik oldalra, az Czibor elé kerül. Czibor lőhetne, de kivár, s a védők be tudnak avatkozni. Rögtön utána Puskás Hidegkú­tit futtatja a labdával. Hidegkúti Cziborhoz továbbit s Czt- bor jobblábas lövése alig valamivel megy ki a kapu mellett. Nagy helyzet volt. Már Hidegkúti is lőhetett volna. Egyenlít a német csapat A 19 percben Moriockot Lóránt szöglet­re szereli. A berugás után Buzánszky újra szögletre vágja a labdát. Most F. Walter íveli be a szögletet, a labda két méternyire száll el a kapu előtt, Grosics nem tud beleavatkozni, a lab­da túlszáll rajta s Rahn a főidről fel­pattanó labdát az ötös túlsó sarkáról kapásból a jobbsarokba lövi. 2:2. Lendületesen rohamoznak a rémetek. Kocsis ugratja ki Puskást, balösszekötőnk lövésébe Liebrich lép bele. Aztán Czibor tör előre, lövése szögletre pattan. A szög- letrugás nyomán elszáll a labda a magyar belsők előtt. Egy ideig ismét hullámzó a játék. Magyar szabadrúgás után Kocsis rosszul fejel, mellé száll a labda. A 24. percben szép magyar támadás fut a páyán. Zakariástól Kocsis kapja a labdát, Kocsis fejjel szökteti Hideg­kútit s a középcsatár 8 méteres lövé­sét Turek reflexszerflen tolja szöglet­re. Hatalmas helyzet volt. Kocsis a kapunak háttal állva „ollózva** lő kapura, a labda alig kerül a léc fölé. Jóbbösszekőtőnk nagy tapsot kap. Igen szépen adogatnak mezőnyben a németek, most hosszú perceken keresztül középen folyik a Játék. Feljön a magyar csapat, nagy nyomás nehezedik a német kapura. Hidegkúti 14 méterről 15, a labda a jobb kapufa tövéről vágódik ki. Utána két ma­gyar támadás akad el Kocsis lesállásán. Hidegkúti kerül ismét jó helyzetbe,, de az utolsó pillanatban a hátrahúzódott F. Walter hazaadja előle a labdát. A 32. percben villámgyors magyar tá­madás végén Kocsis mellélő. A németek minden labdán rajta van­nak, védőik rendre szerelni tudják csatárainkat s gyors viharos ellentá­madásokat vezetnek. F. Walter elöl Grosics kifutással tisztáz, a másik oldalon Kocsis ugrik ki de a német kapus előbb éri el a labdát. A 37. percbén Puskás jó labdájával Ko- tsis ugrik ki, nagy helyzetbe kerül. F. Walter a tizenhatoson belül elhúzza Jobb- őszekötönk lábát, a Játékvezető azonban lováhbot Isrt. Néhány perccel később Kocsis gyengén mellé lő. Támadásba lendülnek a németek. Rahn elől szögletre ment Grosics, majd Scháter lő a kapu mellé. Utána Lóránt hazaadás­sal tisztáz egy helyzetet. A 45. percben az előretörő Posipal lő mellé, majd az el­lentámadás után szögletet érünk el. A be­ívelt labdát kifejelik a német védők. A félidő utolsó eseménye: Kocsis mellé 16. Panaszok a magyar öltözőben A SZÜNETBEN játékosaink csuromvizesen vonulnak be az csúszós talajra és emlegetik, hogy sok gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. Szűcs gyúró minden játékost meggyúr. Száraz mezt és nadrágot öltenek magukra a Játékosok. Sebes Gusztáv azt mondja, hogy nyugodtabban, lendületesebben Ját­szanak. Cziborral közli, hogy a második félidőben menjen át a balszélre, Tóth M. lesz a jobbszélső. Mándi Gyula arra hívja [el a Játékosok figyelmét, hogy többet lőj- jenek kapura. Hegyi Gyula, az OTSB elnöke nyuga­lomra Inti a Játékosokat s arra hívja fel figyelmüket, hogy hamarabb adják le a labdát, s pontosabban passzoljanak. A NÉMET CSAPAT Is mezt cserél. Néhányan frissítőt Isznak. Herberger edző Igen elégedett a játékkal és állandóan azt hajtogatja: — Csak így további Váltakozó támadások A II. FÉLIDŐ Kezdés után rögtön Czlbor szerzi meg a labdát, elfut, az ötösről lő is, de Turek véd. A 3 percben Lóránt hosszan előre­vágott labdájával Puskás egyedül fut el, de mintegy 7 méterről Turek kezébe lövi a labdát. Német támadás végén Moriock elől Gro- slcs felszedi a labdát. Azután ismét mi támadunk. Tóth beadása a német védők­ben akad el. Később Hidegkúti túlerösen íveli be a labdát, s a magyar csatárok nem tudják elérni. Szép Bozsik—Puskás összjáték végén Bozsik mintegy 25 méterről küldi kapu fölé a labdát. A 7. percben Buzánszky hárít biztos iábbal egy német támadást. Igen nagy a küzdelem, különösen a né­met Játékosok vetik magukat nagy erővel a játékba. Szinte minden labdára ráro­hannak. A magyar csapat igyekszik hig­gadtan, pontos átadásokkal építeni a tá­madásokat. Kihagyott magyar helyzetek A 10. percben megszerezhetnénk a ve­zetést: Tóth fut el nagy lendülettel, az ötös oldalvonalról rálövi a labdát, Lieb- rich lábbal közbenyúl, a labda ismét Tóth elé pattan, a szélső kicselezi a kifutó kapust,* hat méterről lő, de köz­ben a kapuba futó Kohimeyer a gól­vonalról kivágja a labdát. Rögtön utána gyors nyugatnémet ellen- támadás fut. O Walter lövését Groslcs vé­di. Kocsis tör előre, de szöktetése Lieb- rich lábán akad el. A 13. percben Czibor Tóth szökteti, a szélső jól ível be. a jobbkapufától mintegy 3 méternyire álló Kocsis a felső lécre fejeli a lab­dát. Most erőteljesebbek, jobbak a mieink támadásai, de a helyzeteket nem tudják kihasználni. Hidegkúti a 16-osról mellé lö, majd kö­zépcsatárunk rossz átadásán akad el egy támadásunk. Utána veszélyes német ellentámadást akaszt meg Bozsik. Puskás lövése jut a német kapu mellé. Buzánszky dancsa miatt szabadrúgáshoz jutnak a németek, Zakariás szabadít fel. A kiugró Hidegkútit a 16-oson dancsolják, de a játékvezető nem lát szabálytalansá­got. Hullámzó a játék. Tóth beadását Kohimeyer szögletre vágja. A szögletru- gást Hidegkúti mellé fejeli. Nem sokkal utána Turek a kapuból kifutva lábbal vág- a ki a labdát. A 22. percben Kocsis—Puskás összjáték után, Puskás mintegy 14 méterről laposan a kapu balsarka felé Irányítja a labdát, s Turek csak lábbal tud menteni. A 23. percben O. Walter túlságosan magasra emeli a lábát és fejberúgja Lantost. A magyar fiú ápolásra szorul, fél percig áll a játék. A német játékosok óriási lelkesedés­sel vetik bele magukat a küzdelembe, jóformán lélegzethez sem engedik jutni a mieinket. Két perc múlva azonban mégis támadunk, Czibor egyéni Játék utálj a 16-osról lő, a német kapus azonban biztosan védi r labdát. Az utána kibontakozó német tá madás O. Walter lesállásán akad el, az tán pedig Rahnt találja lesen a játékve' zető. Nagy iramban huHámzik a Játék Hidegkúti fejesét könnyen védi Turek, de aztán újra a németek jönnek. A 28. perc­ben Moriock kerül lövőhelyzetbe, Zakariás azonban beleveti magát a lövésbe, s róla szögletre pattan a labda. A szögletet vé­delmünk könnyen hárítja, kapunk azon­ban nem szabadul fel a veszély alól: jobboldali német támadás után Rahn éles szögből leadott veszélyes lövését Grosics a levegőbe úszva hárítja, A németek többet és veszélyesebben támadnak, a 32. percben azonban Czibor kap jó láb dát, de Posipal szögletre ment a magyar balszélső elől. Rahn lesre fut, majd újra mi Jövünk. Tóth Jó labdát adna Hidegkú­tinak, de közbefut a Játékvezető s róla elpattan a labda. Ebből német támadás bontakozik ki, Schäfer lesen kapja a lab­dát, a Játékvezető fütyül Is, de a lelá­tókon olyan nagy a lárma, a trombitálás, hogy a játékosok nem hallják a sípszót. Schäfer kapura húz, Grosics beleveti ma­gát a lövésbe. Mindez persze a fütty után történik. A 34. percben alkalom volna a vezetés megszerzésére. Czlbort Jól teszik ki, a szélső kapura tör, már csak a kapus van vele szemben mintegy 7 méterre a kaputól, Turek azonban őníeláldozóan előrevetődve dobja bele magát a lövésbe. Továbbra is támadunk, Tóth elől Kohi­meyer hazaadja a labdát. Óriási izgalmak közepette folyik a já­ték, mindkét kapu gyakran forog ve­szélyben F. Walter lövésébe Lóránt belelép, s szög­letre pattan a labda. A beívelt labdát a mieink kifejelik. Rögtön utána Hidegkú­tihoz száll a labda, a kőzépcsatár tovább fejeli a kapu felé. Puskás ráfut, de előle hazaadják a labdát. A 38 percben Lantos szabadot rúg. Kocsis felé irányítja a lab­dát, a magyar Jobbösszekötő kapura fe­jel, de a gyenge fejes Turek könnyű szák- mánVa lesz. A harmadik német gól A 39. percben a ml térfelünkön folyik a játék. Bozsikot dancsolják, a játékvezető azonban továbbot int. O. Walter kapja a labdát, s mindjárt tovább is adja Rahn- nak. A német szélső veszélyesen tör előre, becselezi magát a 16-oson belülre, ott még két jó cselt csinál, s aztán mint­egy 12 méterről ballal a jobb alsó sa­rokba vágja a labdát. 3:2 vezet a német csapat. Egy meg nem adott magyar gól A lelátókon leírhatatlan az öröm a német szurkolók körében. Gyors és veszé­lyes támadással válaszolnak a mieink a gólra. Kocsis előre adja a labdát Puskásnak, a balösszekötő a kapu baloldalába vágja a labdát. Közben azonban meg- szólalt a bíró sípja és a játékvezető a legnagyobb meglepetésünkre les cí- mén nem adja meg a gólt. A magyar csapat minden maradék ere­iét beleadva támad, de ezek a támadások már nem meggyőzőek, nincs bennük elég erő. Az utolsó percben jár már az őrá mutatója, amikor egy szép magyar táma­dás végén Czlborhoz jut a labda, a szélső habozás nélkül kapura lő, de a nagy erő­vel meglőtt labdát Turek kiüti. A németek térfelén ér véget a Játék. Szögletarány: 8:5 (5:4) a nyugatnémet csapat javára. A kupa-átadás Amikor a Játékvezető a mérkőzés végét felzl, sokszáz nyugatnémet szurkoló fut be a pályára, annak ellenére, hogy a rendőrök kötélkordont vonnak. Puskás gratulál F. Walternak. a német csapat ka­pitányának, majd utána a lelátó elé vo­nulnak a csapatok. Kétoldalt megállnak és Rímet, a FIFA dtszelnöke — akiről a kupát elnevezték — rövid beszéd kíséreté­ben adja át F. Walternak, a német csapat kapitányának az első helyért Járó serleget. Rosszul sikerült a magyar csatársor összeálítása, a németek egy góllal jobbak voltak Willy Mels!, az Ismert nemzetközi szak­ember mondotta a mérkőzés után: a rlo- dejanlelról világbajnokság után azzal kezdte a cikkét, hogy Uruguay a világ­bajnok és Brazília a legjobb csapat. — Ugyanez a véleménye most Is. Ezen a tor­nán a legjobb csapatnak kétségtelenül a magyar együttes mutatkozott, a világbaj­nokságot viszont a német csapat nyerte meg. És mindjárt hozzá is tehetjük, hogy a pályán mutatott játék alapján nem ér- demtelenül. Közepes szfnvonalú mérkőzés volt és a magyar csapat eddigi leggyengébb Játékát nyújtotta. A két, hatalmas Idegfeszültséget, testi megerőltetést igénylő — tulajdonképpeni két előrehozott döntőnek nevezhető — mér­kőzés megnyerése után a csapaton a fá­radtság Jelei mutatkoztak. Kétségtelen, az is, hogy játékosaink, talán nem is egé­szen tudatosan, de úgy vélhették, hogy ez nem a legerősebb ellenfelük ezen a tor­nán. Mindenesetre a pályán 2:0 után mint­ha azt hitték volna, hogy Íme, megindult a gólok özöne és biztos a győzelem. Voltak olyan mozzanatok Is, amelyeket ágy is kifejezhetnénk, ha akarnánk, hogy a magyar csapatnak balszerencséje volt. Ez alatt azt értjük, hogy kapufát lőttek, a kapus kezébe lőtték a labdát és a német kapus — aki egyáltalán nem tartozott a ióképességü kapusok közé, ezen a tornán — most ragyogóan Játszott és biztos gó lóknak látszó lövéseket védett. Mégis helytelen lenne a balszerencse szám­lájára Imi ezt a vereséget. Más mér­kőzésen sem rúgott be minden helyze­tet a csapat, mégis meg tudta szerezni a győzelemhez szükséges gólokat. Kétségtelen, hogy a németek Igazolták azt a Jó hírüket, amelyet az osztrákok 6:l-re való legyőzésével szereztek maguk­nak. Nemcsak lelkesen és Igen jó erőben játszottak, hanem okos, kulturált labdarú­gást Is Játszottak és kétségtelen, hogy ezen a mérkőzésen, ha csak egy hajszál­lal, azzal az egy góllal Is, de Jobbak voltak a magyar csapatnál. Abban azonban, hogy a német csapat főlénk tudott kerekedni, kétségtelenül szerepe volt a csapat hibás összeállí­tásának Is, de annak Is, hogy a játék­vezető egy szabályos gólunkat nem adta meg. Mint a pályán kiderült, Puskás mégsem volt teljesen rendben és éppen, amit vár­lak tőle — hogy Ismert sokmozgású Já­tékával összefogja a csatársort — elma­radt. Nem teljesen rendbenlévő Játékos benyomását keltette. Beigazolódott az a régi labdarúgó-mondás, hogy inkább látsszék egy teljesen egészséges kisebb képességű játékos, mint egy lényegesen nagyobb képességű, de nem teljesen rend­ben levő játékos. Hiba volt továbbá a két balszélsönek a csapatba való beállítása, Ez a gondolat sem bizonyult helyesnek, amit egyébként a félidőben végrehajtott csere is bizonyított. Ez különösen azért volt hiba. mert a legutóbbi Igen nehéz mérkőzésen Is bebizonyosodott, hogy Bu­dai mérsékeltebb formájában Is jó jobb­szárnyat alkot a vele Igen erősen össze­szokott Kocsissal. A nagy mérkőzés sportszerű körülmé­nyek között zajlott le, de visszaemlékez­tünk még az első Magyarország—Nyugat- Németország világbajnoki találkozóra s úgy véljük, hogy Llebrich Puskással szem­ben elkövetett szándékos durvasága mégis csak döntő fontosságúnak bizonyult ebben a- világbajnoki küzdelemben, A csapaton kétségtelenül megmutat- koztak a fáradtság jelel is. A játékosok nem mutattak olyan Jő erőn­létet, mint eddTg. Különösen az Uruguay elleni, testileg és lelkileg rendkívül nehéz mérkőzés vett ki sokat a fiúkból. Nem volt olyan friss, gyors a csapat Játéka, mint szokott. Kétségtelenül megmutatko­zott az, hogy a magyar csapat sokkal ne­hezebb körülmények között futott el a döntőig, és ez sokkal többet kivett a játé­kosokból, mint arra számítani lehetett. A mérkőzés elején kétségtelenül rend- ■ Mvül veszélyesen támadtak a németek és ié eásO ít peré az övék volt. Utána azon-' ban a belelendült magyar csapat két gólja némileg megszelídítette őket. Akkor kö­vetkezett be az az időszak, amelyre bizo­nyára nagy elkeseredéssel fognak vissza­gondolni a játékosok még hosszú évek múlva is — és valószínűleg a szurkolók is — amikor kissé könnyelműbben vették a játékot, nem a legegyszerűbb megol­dásokat választották. Ez a könnyel- műsködés okozta a németek első gól­ját, a második gól pedig elsősorban kapuslilba. A kiegyenlítés után a Játék is kiegyen­lítetté vált és ekkor már a magyar csapat Időnkénti fölényét nem tudta gólra váltani. A csodálatos sikersorozatoknak a végé­hez Jutottunk el a világbajnokság döntő­jében. Négyéves veretlenségi sorozatunk szakadt meg akkor, amfkof gyflÚtMMt a legnagyobb szükség lett volna és ami-1 kor győzelmi esélyeink sokkal nagyobbak voltak, mint az elmúlt négy esztendő alatt nem egy mérkőzésen. Helytelen lenne megvonni ezekután a csapattól azt a szeretetet, amelyet ki­vívott magának e négyesztendős dia­dalát során. A sportban el kell visel­nünk a vereséget Is, még ha fájdal­mas is. S ami ennél is fontosabb: a magyar lab­darúgás további fejlődése érdekében, fel kell használni azokat a tanulságokat, amelyeket annak boncolgatása közben szerzünk majd, hogy miért nem tudta megnyerni a világbajnokságot a világbaj­noki mezőny mindenki állal kétségtelenül a legjobbnak ítélt csapata. Fejlődőben a kunhegyest járás lovassportja A kunhegyesl járási TSB június 27-én rendezte meg a járási lovasbajnokságot. A versenyen a Tiszaimrei Traktor 7 lóval és 1 fogattal, a Bánhalmi Traktor 4 lóval és 5 fogattal, a Nagykunsági Traktor 4 lóval, a Kunmadarasi Traktor 6 lóval, a Kunhegyes! Minta tsz SK pedig 2 lóval vett részt. A verseny Igen magas színvonalú volt. Ezt mutatja az is, hogy az egyes futa­mokban csak hatalmas küzdelemben sike­rült a legjobbaknak az első heyet biztosí­tani. A verseny éles fénnyel rávilágít arra is, hogy a járás lovas-sportja fejlődőben van. A verseny mindvégig sportszerű keretek között zajlott le s ez elősegítette a zavar­talan lebonyolítást. Az eredmények közül kiemelkedik az 1200 méteres síkverseny, amelyet járásunk egyetlen női versenyzője nyert nagy küz­delem után fél lóhosszal. Cs. Kiss Hona példáját több nő követhetné a női lovas­sport fejlesztése érdekében. A verseny során az összetett fogatver­seny 15 km-es országúti és ügyességi haj­tás versenyében az első három helyet a Bánhalmi Traktor versenyzői nyerték el. 1. Németh István (Durcás, Alibi); 2. V. Kovács Ambrus (Manci, Dombi); 3. Ba­lázs Márton (Kedves, Neó). Az 1200 méteres síkversenyben 1. Cs. Kiss Ilona, Timrei Tr. (Botond) 1 p 30.8 mp; 2. Suszter István, Kmadarasi Tr. Ala­muszi) 1 p 31.0 mp; 3. Dudla János, B- halml Tr. (Babona 1 p 31.4 mp.) Az 1600 méteres sikversenyben 1. Oláh Mihály, Nkunsági Tr. (Gangos) 2 p 47.7 mp; 2. Pap Lajos, Nkunsági Tr. (Zsinde- lyes) 2 p 18.7 mp; 3. Kiszely Miklós, K- madarasi Tr. (Azértse) 2 p 20.2 mp. A termelőszövetkezeti lovasok 1600 mé­teres síkversenyében Ty. Tóth István ért be elsőnek. A Kunhegyes! Minta tsz tagja Manci nevű lovával 2 p 43.6 mp alatt lo­vagolta végig a távot. A könnyüosztályú díjugratásban 1. Kí- szely Miklós Kmadarasi Tr. (Pajkos) 1 p 19.5 mp; 2. Kedvesl József, Timrei Tr. (Arató) 1 p 21.2 mp; 3. M. Szabó András, Bhalmi Tr. Hékás) 2 p 14.0 mp. A verse­nyen Kiszely és Kedvest hibapont nélkül, M. Szabó 3 hibaponttal lovagolt. A 2400 méteres gátversenyben 1. Susz­ter István, Kmadarasi Tr. (Minta) 3 p 45 mp; 2. Dudla János, Bhalmi Tr. (Azért) 3 p 45.2 mp; 3. Vízi István, Timrei Tr. (Pikét) 3 p 58.0 mp, A vegyes stafétában a Bánhalmi Trak­tor II. csapata lett az első 7 p 5 mp-es idővel. A magasugrásban 1. Suszter István, K- madarasi Tr. / (Aranyos II.) 170 cm; 2. Kiszely József, Kmadarasi Tr. (Akrobata) 170 cm; 3. Kedvesi József, Tiszaimrei Tr. (Okos) 160 cm. A verseny hatalmas érdeklődés mellett zajlott le. Nemcsak kunhegyesiek nézték végig, hanem a járás többi községeiből is Kunhegyesre utaztak, hogy résztvegyenek a lovasversenyeken. DEÁK MARTON Kunhegyes. 11 szolnoki városi tanács végrefiajfábizotlságának határozata a varos locsolásáról ás tisztántartásáról A város! tanács végrehajtóbizottsága legutóbbi ülésén a város tisztaságának kérdésével is foglalkozott, s annak bizto­sítására az alábbi határozatot hozta: A végrehajtóblzottság megállapítja, hogy városunk területén sok esetben a minimá­lis köztisztasági követelményeknek sem tesznek eleget, pedig ezt a közegészség- ügy, s városunk minden lakosának érdeke megkövetelné. Ezért a végrehajtóblzottság a következőket rendeli el: 1. Az Ingatlan tulajdonosok kötelesek az Ingatlanuk előtti gyalogjáró tisztántartá­sáról, sepréséről és locsolásáról gondos­kodni. Elrendeljük hát, hogy a tulajdono­sok, különösen a nyári hónapokban és elsősorban a Beloiannisz, Ságvári, Ma­gyar, Táncsics és Kossuth Lajos utcán és a Kossuth Lajos téren 3 óránként locsol­ják és seperjék le a gyalogjárót. 2. A végrehajtóbizottság megállapítja, hogy a város közterületén igen sok sze­metet, szalmát, faforgácsot és építési hul­ladékot szórnak szét. Ezért elrendeli, hogy a szennyeződést okozó egyén vagy válla­lat a szennyeződés bekövetkeztétől szá­mított két órán belül köteles azt megszün­tetni, illetve eltakarítani. 3. A határozat végrehajtásának ellenőr­zésére háromtagú bizottságot jelöltek ki. Hegedűs Vilmos, Bereczky Istvánná és Lajkó Lajos elvtársak személyében, kik­nek kötelességük minden nap — elsősor­ban a főútvonalakon és tereken, ellenőr­zést végezni, s a rendelet ellen vétőket feljelenteni. RAGÓ JÓZSEF ELEK LAJOS vb. elnök. vb. titkár. APRÓHIRDETÉSEK Apróhirdetések dija 10 szóig: hétköznap 10 forint, vasár- és ünnepnap 20 forint. Minden további szó hétköznap 1 forint, vasár- és ünnepnap 2 forint IGAZOLVÁNYAIMAT szombaton délután elvesztettem. A becsületes megtaláló le­gyen szives elmemre megküldeni. A pénzt megtarthatja. Deák Imre Szolnok, Mali- novszki-u. 23. ÍRÓGÉP sürgősen eladó. Cfm a kiadóban. EGY karbantartó asztalost és gépek mellé betanítandó segédmunkást felveszünk. — Szolnoki Ttazamalom. MÉRNÖK másodállásként vállalna beru­házások műszaki Irányítását, motorkerék­párral. Cím a kiadóhivatalban. HÍDMÉRLEGET megvételre, vagy könyv- jóváírásra való átvételre keresünk. Ujerdői Állami Gazdaság, Jászberény. VIRAGKERTÉSZT azonnali belépésre ke­resünk. Szolgálati lakás biztosítva. Fize­tés kollektív szerint. Jelentkezni lehet: Községgazdálkodási Vállalat Karcag, Rá­kóczi út 7. sz. A SZOLNOKI Fürdő Vállalat vizsgázott fűtöt azonnali belépésre felvesz. Jelent­kezni lehet a vállalat irodájában. KŐMŰVES, asztalos, kazánkovács, tfizlko- vács. vlllanyhegesztő és rézműves szak­munkásokat azonnali belépésre felvesz a Szolnoki Vegyesipari Javító Vállalat. Je­lentkezés a kőműves és asztalos szakmun­kásoknak Ságvári Endre-u. 13. Egyéb szak­munkásoknak pedig Mártírok útja 27 sz. alatt BAROMPI FELDOLGOZÓ Vállalat Tőrök­mlklós, egy karbantartó lakatost azonnal) belépésre felvesz. A SZOLNOKI Háziipari Szövetkezet min­denféle lehérneraü, ágynemű, asztalnemű lavltását harisnya atoppolást szemszedést, gombhúzást, szőnyegszővést, zsákfoltozást, előnyomást és paplankészltést vállal. Üzle­tünkben nagy választékban készára kap­ható. Kossuth Lajos o. 27. «c. ........ ......... HI RDESSEN a Szolnokmegyei NÉPLAP-baa ÉRETTSÉGIVEL rendelkező volt állatte­nyésztő adminisztrátornak, könyvelőnek elhelyezkedne. Cím a kiadóban. A BALLAI Állami Gazdaság keres azon­nali felvételre sertéspásztort. Továbbá ko­csisokat, tehenészeket, juhászokat. Érdek­lődni lehet a gazdaság központjában. Te­lefon: Turkeve 15. SÜRGŐSEN elhelyezkednék gyakorlattal raktárnoknak, vagy adminisztrátornak. — Cfm a kiadóban. KISÚJSZÁLLÁSON, Móricz Zslgmond utca 42 számú ház eladó. — Érdeklődni lehet ugyánott. ARDIE 125-ös motorkerékpár eladó. Szol­nok. Berzsenyi Dániel u. 12/a. Vállalatok! Közületek! Rak­tárak! Malmok! Tszcs-k és Állami Gazdaságok! Figyelem! I nagy hőség fokozza a tűzveszélyt! Épületek, pajták belső faszerkeze­teinek láng- és tűzvédelmét láng- mentesítő festék alkalmazása biz­tosítja. — Megrendelhető azonnali szállításra: MINŐSÉGI VEGYI KSz. Budapest, XIV. kér. Francia út 43. Telelőn: 296—875 és 496—796. Svolnokmzgtyei NÉPLAP politika! napilap A megyei pártbizottság 6e a megyei taaács lapja. Megjelenik héttő kivételével mindennap Felelős kiadó DAVID FERENC Szerkesztőségi Ssolnok. BeloUnntsa-otca I. L emelet Szerkesztőségi Teletöm 80—W, »—4M, »-6« KJ adóhivatali Szolnok, Kossuth Lajos-utca » leletom IO-M Egyszámlaszámt 00878.064—áfl Szolnokmegyei Nyomdaipari Vállalat _ Szolnok, Malinovszkl-utce 19 Felelős vezetői Mészáros Sándor.