Szolnok Megyei Néplap, 1954. június (6. évfolyam, 128-150. szám)

1954-06-15 / 140. szám

4 ....- 1 ...................v SZOLNOKMEGYEI NÉPLAP Neliéz küzdelem után győzött a Légierő Légierő—Kecskeméti Kinizsi 1:0 (0:0.) Kecskemét. 5000 néző, vezette Angyal. Góllövő Varga (öngól.) Légierő: Garamvölgyi, Marton): Kapuszta, Jancsi, Czuczor—Sipos, Körösi, Huber, Dombai (Száva) Jéger, Fischer. Edző: Szabó Géza. 1 KECSKEMET | Varga—Máté Ko­­íarics) Bitó, Seres—Dombv^ri, IJzsoki II.—Englert, Szabó, Ónodi, Jagodics. Edző: Kosa Károly. Tapogatózással indult meg a já­ték, de hamarosan mind a két fél igen erős iramban keményen küz­dött. A nyolcadik percben az egyik kecskeméti védőjátékos Fischert buktatta, aki azonnal visszarúgott, mire a játékvezető Fischert kiállí­totta. A légierő ezután kissé meg­torpant, s a kecskeméti Kinizsi lé­pett fel támadólag. Lassan a Légi­erő vette irányításába a játékot. Egj^Ik támadást a másik után ve­zette, azonban a kecskemétiek ka­pusa s a közvetlen védelem jól hárított. Az első félidőben végig hatalmas iramú, kemény, színvonalas játék folyt. A játék képe hullámzó, hol a Kecskemét, hol a Légierő kapuja előtt van a labda, de gólt egyik csapat se tud szerezni. [ A MÁSODIK félidőben a Légi­erő nagy bedobással játszik, Kecs­kemét teljesen beszorul. A félidő közepetájón egy fergeteges táma­dás eredményeképpen Körösi meg­indításából Jéger lőtt a kapura, a gyors lövést a kecskeméti kapus kiejtette s az a hálóba fordult, (öngól). Röviddel utána a Légierő cserét eszközöl, Dombai helyett Száva áll be. A Légierő támadásai tovább folynak, azonban a befeje­zés nem sikerül a keményen és időnként durván játszó kecsekméti Kinizsi védelme miatt. Száva kö­zépen jól osztogat és hol Körösi, hol pedig Jégernek lefutásai jelen­tenek gólveszélyt a kecskeméti ka­pura. A kecskeméti Kinizsi csak néha, szórványosan jut el a Légi­erő 16-osáig. A befejezés előtt mintegy tíz perccel Garamvölgyi, még az első félidőből származó sé­rülése miatt kiáll, s helyette Mar­ton áll be. A játék képe nem vál­tozik és kecskeméti térfélen a Lé­gierő támadásaival ér véget. — A csak tíz emberrel lelke­sen játszó Légierő megérdemelten győzte le ellenfelét. Garamvölgyi egyénileg kitűnően látta el felada­tát. Mártonnak kevés dolga akadt. A védelemben a sorrend: Kapuszta, Jancsik, Czuczor. Sipos, de különö­sen Herbst jó formában hárította el a kecskeméti támadásokat. Körösi rácáfolt a multheti rossz formá­jára, gyors játékával gólveszélyes helyzeteket teremtett. Jéger volt a csatársor másik eredményesebb tagja, aki mind a védekezésben, mind a támadások előkészítésében kimagaslott. Dombai teljesítménye — annak ellenére, hogy a szo­kottnál sokkal keményebben ját­szott, elmaradt tőle a már annyira megszokott, kirobbanó jó formától. Fischer nem volt játékban, de az első tíz perc alapján jó formáról tett tanúságot, Huber jól mozgott. Gyengén játszott a Lokomotiv csatársora Szolnoki Lokomotív—Ceglédi Lo­komotív 1:0 (1:0.) Szolnok. 1200 néző. Vezette; Bácskai. Góllövő: Iván. Szolnok: Lázár—Istváni, Ozsváth, Bozóki—Varga, Búza—Csábi, Tóth II. (Tóth I.) Haász, Pintér I,. Iván. Cegléd: Madarász — G, Kiss, Várkon yi, Darányi—Máthé, Mar­ton, Kökény, Kugler, Fodor, Per­­jési, (Szivák) Halász. A hazái csapat lendületes táma­dásai fokozatosan megtörnek a vendégcsapat jól záró védelmén. A csatársor nem tudja tartani a labdát és a ceglédiek szélső fede­zetéi egymás után tudják táma­dásba küldeni a csatáraikat. Egy baloldali támadás végén Iván tá­volról nagy erővel kapura lövi a labdát és ez a meglepett kapus keze mellett lécalatt vágódik a há­lóba, 1:0. A gól után még nagyobb erőbedobással játszik Cegléd és két óriási gólhelyzetét csak szerencsé­vel tudja tisztázni a hazai véde­lem. — A félidő végefelé feljön a Szolnok is, de Tóth II. lövését és Pintér, valamint Haász Helyzeteit nem kíséri szerencse. Szünet után fokozatosan javul a hazai csapat játéka, a ceglédi csa­társor pedig egyre jobban vissza­esik. Ebben a játékrészben is csak a védelmünk játszik jól, a csatár­sor tervszerűtlen és körülményes, de az eredmény nem változik, Ezen a mérkőzésen igen nehezen sikerült győzni a Lokomotívnak. Az eiőző mérkőzések jó csatár játé­kának semmi nyoma nem volt. Egyénileg Lázár nagyszerűen vé­dett. Két esetben nagyszerűen tisz­tázott és ezzel bebizonyította ké­pességeit. A védelem és egyben a mezőny legjobbja Bozóki volt. Ki­tűnően szerepelt, tisztán és ponto­san irányította felszabadító rúgá­sait is. Utána Ozsváth következik. Igen jól látta el feladatát, de a rövidre sikerült hazaadásból majd­nem gólt kaptunk. Istváni kielégí­tett. A fedezetek közül Búza emel­kedik ki jó teljesítményeivel, Bo­zóki után ő nyújtotta a legjobbat. Varga jól játszott, sokat segített a védelemnek és a csatársort is tudta támogatni. A csatársor azon­ban egészen gyengén játszott. Pin­tér I. most nem irányított, ezért inkább egyéni kísérletezések foly­tak. Tóth II. nagy igyekezettel ját­szott, de a kapura lövéseknél hiány, zik a nyugodtsága. .Csábi alig ka­pott használható labdát. Haász ügyesen, de kissé körülményesen játszott. Iván az első félidőben gól­ján kívül nem sokat tett. Szünet után már nagyobb igyekezttel ját­szott. A játékvezető működésével mind­két csapat tagjai és szurkolói a legnagyobb mértékben elégedettek voltak. Talán az első íeazi nyári vasárnap volt a legutóbbi. A nap nem sajnálta melegét, egyre tüzesebbé vált. egv percre sem fakult, estig teregette ruháia fod­rait. estig ringatta az embereket. Sok ember ■sétált vasárnaD Szolno­kon a ió idő és a mo­torverseny miatt. Ez az érdekes sportesemény kicsalogatott minden­kit. — Szagoliuk meg az utcát — mondták a kicsinyek — az aka­dozó-. gyorsuló motor, zúgást figyelve. Sistergett. vágtatott a spk versenvgéo. zsi­bongva hasította az ut­ca csendiét. Odahaza papucs várja a pihenni­­vágvó embert, itt a fi­gyelmes rendezők a fordulókat zsákokkal bélelték ki — a gyere­kek örömére. * Még valahol a ma­­avarutcai központban tárgyalt a bizottság, a jövő nagyjai sóhajtva gondoltak a pályára, egyelőre a motort, vizs­gálva —. a kijelölt úton karszalagos fiatalember jelent meg és az arra­­iárók mindegvikétől udvariasan, de elhárít­hatatlan következetes­séggel beszedte a 4 fo­rintot. Tőlem nyolcat kért mert a mellettem ácsorgó szigorútekinte­tű férfit agámnak, fiamnak, esetleg fér. iemnek. mindenesetre sportembernek nézte Kifizettem a két iegv árát. azért mert engem is szurkolónak vélt. Mielőtt a Beloiannisz, gimnázium öt-hat lé­zengő diákiát is roko. nommá avatta volna halkan megjegyeztem: ..Se rokona, se ismerő­se. i< nem, vagyok sen­kinek i sAz ember szeresse felebarátját. MOTORVERSENY de azért legyen takaró, kos. * A 8 forintért nem so­kat láttam. Ugyanis a világ minden mozgó és stabil gépiénél lobban érdekel az ember. A legtöbben a? óvoda sár. kánál álltak, én is oda­mentem nézelődni. Fia­tal mama cirógatta cseppnyi gyermekét és két cupoantás között kérdezte a többieket: — A 118-as nagyon elma­radt? — Egv húsz év körüli fiatalember foiv. ton fütyült, valami zör­gő ritmust idézett. Le­het. hoev a tükördarab ihlette, mely a nyak­kendőiére volt. tetovál­va. két részeg sakk­tábla szomszédságában. Hol a csudában gyárta­nak ilyen bárgyú, ízlés­telen nyakravalót? Nekem a lesiobban az a nagypapa tetszett, aki sürgős ügyben bo­korba tipegő unokáiá. nak a lelkére kötötte, hogy csak addig szabad amíg a követ­kező gép fel nem tű­nik. mert ..nagvani lát­ni akar. a motort akar. ja látni, melv ipar. technika. szórakozás, sport és honvédelem”, Szerelmespárok nem voltak a kordon köze­lében. Ahhoz a terep sima. a tömeg zaios. az idő túl korai volt. Ja­vaslom. rendezzenek egyszer versenyt az ár­nyas fák alatt. Túlati­­szán. csendben, alkonv­­táion. Az összes padok zsúfolva lesznek. Le­het. hogy nem lesz eléggé kritikus a kö­zönség. de semmiesetre sem marad közömbös. S akkor a hangszóró is betöltheti maid törté­nelmihivatását: ;.Maga az első édes asz­­szony.. <n Délelőtt a rákellenes előadáson a színház­ban. egv idős bácsika ült mellettem. — Mi­iven gyenge, miiven be­teg szegény — gondol­tam részvéttel, mert furcsa módon mindig a feiét ingatta (Persze, az is lehet, hoev a Mu­­kánvit nézte meg. s nagyon tetszett neki Györffi alakítása.) A sors útiai sírnák, ren­dezettek. mert íme né­hány órával később is­mét találkoztunk. Meg­kérdeztem tőle: „Dél­előtt ugv-e a feie fáit?” Nem — válaszolt energikusan — s is­mét mozgásba lendült — azt nem értem, ki engedte be az előadás­ra az apró gyerekeket, hiszen azoknak semmi keresnivalóiuk nincs, nem is lehet egv orvosi előadáson — szólt és el­tűnt tüneményes gyor­sasággal. A sarkon le­­röppent egv versenyző, vita támadt, oda sietett. Ugylátszik. a motorver­seny öregség ellen is ió. Rák ellen? Nem azt nem tudom. (Ha az érdeklődés ilven naev marad. azért meg­érhettük. hogy holnau réssel valamelviK gyógyszertárban mond­juk penicilln helvett egy fiola motorzúgást kapunk, a szükséges szolnoki por és benzin­gőz emulzióiával.l * Kár lenne azt hinni, hoev a verseny izgal­mában nem politizál­nak az embereit. De. igen. Amikor a vak­merő ismeretlen aka­rata ellenére lelépett a tovasiető gépről, s egv pillanatra elterült az aszfalton, azonnal be­vágta egv férfihang: — Apám. ez úgy lebukott, mint a francia kor­mány. A versenyző felkelt és továbbfutott. De a válasz még utolérte: ■— Téved, szaki, Ezt nem ejtették feire. — gri. fl msgyei iis.nekság eredményei Szolnoki Petőfi Törökmiklósi Kinizsi 4:0 (3:0) Törökmiklós. Vezette: Csák I. Góllövő: Kovács (2), Tóth és Csaba. Petőfi: Krizsán — Szurovecz, Závodszky, Sárközi Csépe, Sági — Kovács, Pál, Pege, Csaba, Tóth. Kinizsi: Tóth — Kovács, Cscór, Kósa •— Mráv, Magda — Gyenes, Kollár, Rozinái, K. Varga, (Csemán), Juhász. A szélesően, tcrvszerütlenül játszó hazai csapat eilen nagyobb arányban is győz­hetett volna a Petőfi. Mrávot kétszeri fi­gyelmeztetés után sportszerlülenségért a játékvezető kiállította. Jók: Pál (a mezőny legjobbja), Krizsán, Csépe, Szurovecz és Tóth, illetve Kovács, Kósa, Magda és Csemán. * Szolnoki Lokomotív II.—Kisújszál­lási Lokomotív 3:1 (0:0) Szolnok: Solti — Földes, Rózsahegyi. Pallag — Lengyel, Debreceni — Héricz, Cseh, Molnár, Fintér, Sándor. Kisújszállás: Szalai — Fehér, Varga, Szatmári 11., Radios, Ugrai — Czuaar, Kolláth, Szatmári I., Dékany, Végső. Az első félidőben egyenrangú ellenfelek voltak, de a másodikban már fölénybe került az NB ll.-es tartalék es megérde­melten nyert. Kisújszállás mezőnyben szé­pen játszott, de csatársorában nem volt átütőerő. . Jók: Solti, Földes, Rózsahegyi és Len­gyel, illetve Szatmári és Dékány. Szolnoki Haladás—Szolnoki Kinizsi 2:1 (2:1) Szolnok. Vidámkerti pálya. — GóllővS: Machovics (2), illetve Sokvári. Haladas: Kiss — Mészáros, T. Nagy, Tuksa — Nagy I., Horgas — Nauhauer, Jani, ördögh, Machovics, Szabó. Edző: Selmeczi János. Kinizsi: Kiss — Csák, Perge, Urbán — Szurovecz, Kiss II. — Szatmári, Bíró II., Bíró L, Fehérvári. Edző: Bulyáki László. A mérkőzés elején a Kinizsi megszerzi ugyan a vezetést, de a tokozatosan já­tékba lendülő egyetemisták Machovics ré­vén egyenlítés után, szünetig a vezetést is megszerezték. A II. íélidŐDen a Kinizsi többet támad, de nem bír a jól záró vé­deleméi, Így az eredmény nem változik. Jók: T. Nagy (a mezőny legjobbja), — Nauhauer, Jani, Horgos és Tuksa, illetve Csák, Sokvári és Szatmári. * Jászberényi Vasas—Mezőtúri Lók, 3:3 (0:2) Jászberény, 1200 néző. Vezette: Hegedűs. Góllövő: Potemkin, Bíró, Bonczi, illetve Mikes (2) Bessenyei. Vasas: Mészáros — Udvarias, Túri, Schmidt — Simon, Gere —■ Kovács, Do­mokos, Potemkin, Bonczi, Bíró. Lokomotív: Baranyai — Gáspár, Molnár I., Veres — Molnár II., Kötél — Besse­nyei, Miken, Magyar, Schultz, U. Szabó. Szerencsétlen kimenetelű mérkőzést ját­szott a Vasas. Az első félidőben állandó fölénye ellenére a vendégek két lefutásból 2:0-ás vezetéshez jutottak. Szünet uán a hatalmas erőbedobással játszó Vasas már az 5. percben gólt ért el. Majd Bíró ra­gyogó gólfával egyenlíteni tud. Nagy­iramú játék alakul ki a győztes gólért. A 25. percben Bonczi eredményes. 3:2, de a befejezés előtt egy perccel a mezőtúriak egyenlíteni tudtak. Jók: Bonczi, Udvarias, Potemkin, illetve Mikes és Magyar. iTTtrfrh 1954 június 15. Kunmártoni Petőfi — Jászberényi Petőfi 1:0 (1:0) Kunmárton, 800 néző. Vezette: Bélán János (Tótkomlós). Góllövő: Bíró M. Kunmártoni Petőfi: Vágó — László, Ke­lemen, Fehér — Papp, Gregus — B. Tóth, Révész, (SzojáK), Károlyi, Szántó, Bíró. Edző: Hornyai T. Jászberényi Petőfi: KóhárI — Novotni, Gulyas, Bónics — Kelemen. Rubint — Mészáros, Laczkó, Szigeti, Bozsik, Csiz­madia. Már az első félidőben helyzetek soroza­tát hagyta kihasználatlanul a helyi csa­pat. A második íélidőben is a helyi csapat játszott fölényben. Az erőtlenül és csap­­kodóan játszó jászberényiek nagyobb ará­nyú vereségét csak a kunmártoni csatá­­lok rossz helyzetfelismerései mentették meg. A kunmártoniak a helyzetek soroza­tát hagyták kihasználatlanul. Bélán já­tékvezető erélyesen, határozottan, hiba nélkül vezette a mérkőzést. Jók: Vágó (a mezőny legjobbja). Kelemen, Papp, illetve Kóhári, Gulyás, Novotni. * Szolnoki Szikra—Kunhegyesi Trak­tor 2:1 (1:0) Kunhegyes. Vezette: Pálinkás. Góllővő: Dobos II. (2), illetve Nemer Az első perctől kezdve nagyszerűen ját­szott a tartalékos Szikra. Igen szép össz- Játékkal több gólhelyzetül Dobos II. csak két alkalommal volt eredményes. Jók: Vörös (a mezőny legjobbja), Dobos II. és Kurucz, illetve Kiss. A megyei bajnokság állását f\. Jberényi Vasas 14 9 4 1 53:13 22 2. Légierő II. 13 10 2 1 35:14 22 3. Szó. Petőfi 14 6 6 2 23:18 18 / 4. Mezőtúri Lók. 13 7 3 3 33:25 17 5. Szó. Szikra 13 7 2 4 21:15 16 6. Szó. Lok. II. 14 6 4 4 24:20 16 7. Ujszászi Lók. 14 5 5 4 25:17 15 8. Kunhegyes . 14 7 1 5 30:28 15 9. Karcag 13 6 2 5 28:25 14 10. Martfűi V. Lob. 14 5 2 6 17:26 12 11. Szó. Kinizsi 13 4 3 6 25:15 11 12. Jberényi Petőfi 14 ? 4 7 20:32 10 /13. Szó. Haladás 13 2 5 6 10:22 9 14. Kisújszállás 14 3 2 9 18:45 8 15. Kunmárton 14 3 1 10 11:36 V 16. Tmiklósi Kinizsi 14 2 2 10 21:44 6 Ujszászi Lokomotív—Martfűi Vörös Lo­bogó 1:1. Légierő II.—Karcagi Spartakusz elhalasztva. ♦ NB II. Déli-csoport: 1. Légierő 14 11 2 1 34:11 24 2. Békéscsaba 14 7 5 2 19:11 19 3.’ Bp. Előre 14 8 2 4 26:15 18 4. Kecsk. Honvéd 14 8 2 4 25:17 18 5. Bp. Szikra 14 7 2 4 25:20 16 6. Dinamó 14 6 3 5 28:16 15 7. K. Kinizsi 14 7 1 5 23:19 15 8. Generátor 14 6 2 6 20:26 14 9. Gyula 14 4 5 5 13:24 13 10. Szó. Lók. 14 4 4 6 18:17 12 11. Orosháza 14 5 2 7 12:21 13 12. Kőbányai Lók. 14 5 1 8 19:24 11 13. Szegedi Lók, 14 5 1 S 17:28 11 14. Cegléd 14 4 8 19:21 13 15. Sortex 14 4 2 8 19:24 10 16. Szegedi Petőfi 14 2 2 10 13:37 6 Jál sikerült a „Hat megye at.élikai baltnksága" Vasárnap délután 2 órai kezdettel a Szolnoki Lokomotív Sporttelepen rendezték meg Bács-Kiskun, Borsod, Csongrád, Nográd, Pest és Szolnok megye váloga­tottjainak atlétikai viadalát, a résztvevő versenyzők pontosan kettő órakor a sport­induló hangjaira megyénket Pázmány Kálmán TSB előadó vezetésével felvonul­tak a versenybíróság elé. Nagy János, az M'l'SB elnöke megnyitó beszédében meg­említette, hogy a íelszabadulás óta ez az első országos viszonylatban is nagyjelen­tőségű verseny, amit Szolnokon rendeznek meg. Ezután a pestmegyei sportolók veze­tője minden megyének emlékzászlót aján­dékozott. Sajnos zászlócseréről nem lehe­tett szó, mert a többi megye vezetői erről elfeledkeztek. Az elvonulás után azonnal megkezdődött a versenyszámok lebonyolí­tása. Versenyeredmények: 200 m férfi gátfutás: — 1. Bárdi István (Csongrád m.) 2S.5 mp; 2 Szilva Imre (Pest m.) 29.1 mp; 3. Balázs Lajos (Bor­sod m.) 29.4. 400 m női síkfutás: — 1. Suták Anna (Csongrád m.) 60.2 mp; 2. Kovács Kata­lin (Bács) 62.2; 3. Bede Éva (Szolnok) 64.4. 800 m férfi sík: — 1. Bárkány István (Csongrád) 1:55.7; 2. Molnár Sándor (Pest) 1:59.8; 3. Bíró Győző 2:02 (Nográd). Női súiy: 1. Szenti Jusztina (Csongrád) 12.36; 2. Rédei Klára (Bács) 10.3t) m; 3. Gömöri Emma (Nográd) 10.18. Női távolugrás; 1. Kamarás Istvánná (Borsod) 5.07 m; 2. Kovács Gizella (Bács) 4.84 m; 3. Szűcs Mária (Nógrád) 4.75 m. 100 m férfi sík: 1. Pelle László (Csong­rád) 11.3 mp; 2. Tóth L. Béla (Szolnok) 11.3; 3. Csutorás Csaba (Pest) 11.3. 100 m női sík: 1. Kovács Gizella (Bács) 12.7; 2. Suták Anna (Csongrád) 13.3; 3. Várbíró Borbála (Szolnok) i3.3. 80 m női gát: 1. Szekeres Mária (Bács) 12.6; 2. Dr. Németh Andrásné (Csongrád) 13.8; 3. Szentmiklósi Zsófia (Szolnok) 13.9. Férfi magasugrás: — 1. Kovács József (Csongrád) 175 cm; 2. Kocsis János (Bor­sod) 170 cm; 3. Csohán Pál (Szolnok) 170 cm. Férfi távolugrás: 1. Tóth Lajos (Borsod) 632 c; 2. Fehér Sándor (Bács) 614; 3. Tóth Lajos (Csongrád) 607. Férfi gerely vetés: 1. Kocsis János (Bor­sod) 52.67; 2. Tóth István (Pest) 48.oüj 3. Földes Attila (Szolnok) 47.94. Női diszkoszvetés: 1. Szatmári Jánosné (Bács 38.)82 m; 2. Gömöri Anna (Nográd) 37.58; 3. Szabó Magda (Csongrád) 36.6U. 5üu0 ir.-es síkfutás: l. Amiasi Bé.a (Bo.­­sod) 15.34.6; 2. Széler László (Csongrád) 16:50.6; 3. Séra József (Bacs) 17:14. Női magasugrás: 1. Kamarás Istvánná (Borsod) 140 cm; 2. Laborczi Judit (Csong­rád) 140 cm; 3. Bucsányi Anna (Bács) Idd. Férfi súiy: l. Deli Ferenc (Bács) 13.15 m; 2. Horváth Vilmos (Borsod) 12.44; 3. Kovács József (Csongrád) 12 36 m. 4x800-as férti: 1. Csongrád 8:09.8; 2. Bor­sod 8:15.2;3. Pest 8.18.8. 3x800 női váltó; l. Csongrád 7:44.4; 2. Szolnok 7:48.2; 3. Bács 8:08. 4x100 női váltó: 1. Bács 52 mp; 2. Szol­nok 53.8. 4x100 férfi váltó: 1. Borsod 45 mp; 2. Csongrád 45.6; 3. Bács 45.6. A „Hat megye” válogatottjainak össze­sített pontversenyét Csongrad megye biz­tos fölénnyel nyerte. 1. Csongrád 122 pont; 2. Bács-Kiskun 102; 3. Borsod 87; 4. Szolnok 75; 5. Pest 72; 6. Nógrád 51 pont. A verseny után az MTSB értékes jutal­makat osztott ki a legjobb teljesítményt felmutató versenyzők között. A verseny sikeres lebonyolításáért di­cséretet érdemel Bertalan Imre, a megyei oktatási osztály sportelőadója, s Tímár Mihály, a társadalmi atlétikai szövetség elnöke. Tyr-—_ APRÓHIRDETÉSEK _____ Apróhirdetések díja 10 szóig: hétköznap 10 forint, vasár- és ünnepnap'! ^0 forint. Minden további szó hétköznap 1 forint, vasár- és ünnepnap ! 2 forint. i| 250-es Csepel motorkerékpár eladó, Tisza­­íöldvár, Kossuth utca 164 sz. NAGYMÉRETŰ gumlpumpás kölniszórót vásárolunk. Szolnok, Háziipari Szövet­kezet. Kossuth Lajos utca 27. PETÖFI-bánya és környéke Lőrinczi, ke­res fodrász, szabó és .felsőrészkészítőket. A SZOLNOKI Háziipari Szövetkezet min­denféle fehérnemű, ágynemű, asztalnemű javítását, harisnya stoppolást, szemszeríést, gombhúzást, szőnyegszövést, zsákfo’tozást, előnyomást és paplankészírést vállal. Üzle­tünkben nagy választékban készáru kap­ható. Kossuth Lajos u. 27. <?i*. BÉCSI zongora eladó 4000 ért. Megtekint­hető minden nap Törökmiklóson, Lenin utca 6. sz. AZ É. M. 62/5. Építő Szakipari Vállalat keres azonnali belépésre kubikos- és se­gédmunkásokat, vidéki és helyt munka­helyeikre. Jelentkezni lehet Szolnok Má­tyás király utca 23. Vidékieknek szállás és 10 Ft különélést díj biztosítva, valamint havonta egyszer ingyenes hazautazás, he­tenként kedvezményes utazás biztosítva. A SZOLNOKI Keltetőállomáson minden héten csütörtök, péntek és szombaton 1.80 Ft-os áron I. osztályú naposcsibét lehet kapni előjegyzés nélkül. JÖL számoló, gyakorlott adminisztrátort keresünk azonnali felvételre. Műtrágya Vál­lalat Szolnok, Vörös Hadsereg u. *2. A BUDAPESTI Szállítmányozási Vállalat lóápolókat alkalmaz. Jelentkezni lehet: Bu­dapest, V., Marx-tér 7. sz. alatt a Munka­ügyi Osztályon. SZOLNOK. Hajó utca 15. sz. ház eladó. Érdeklődni Csolnak utca 3. sz. alatt. JULIUS 1-1 belépéssel a Mezőgazdasági KTSZ Beloiannisz út 36, gyakorolt terv­­statisztikust keres. KERESKEDELMI szakképzettséggel rendel­kező dolgozókat (élelmiszer, vas, festék, ruházati vonalon) azonnalra telveszünk. Szolnoki Kiskereskedelmi Vállalat, Beloian­nisz utca 6. A MÁV Járműjavító Üzemi Vállalat fért! segédmunkásukat es kovácsokat felvesz. Je­lentkezni lehet naponta délelőtt 7-10 ó« között a MÁV Járműjavító O. V. (Körösi út l. S2.) Munkaügyi Osztályán, A Megyei Tanács felhívása! A Megyei Tanács VB. Munkaerögazdái­­kodási Osztálya telhívja mindazon dolgo­zókat, akik banyamunkára szándékoznak elmenni, jelentkezzenek a megyei, járá = i, városi tanács VB Munkaerögazdálkodasl Osztályán. Jelentkezhet: minden 18. életévét betöltött, aki a 45. életévét nem ha.adta meg. — Kereseti lehetőségek a legjobbak. Kerese­ten felüli Jutalmak: llletményszén 40—54 q. családi pótlék, fizetett szabadság, betegség esetén táp­pénz. Ingyenes munkaruha, díszegyenruha, hűség Jutalom, jubileumi Jutalom, ingye­nes szállás — teljes ellátás, egyeves szd­­ződéskötés esetén 600 forint. Az étkezésért napi 8.40 Pt-t kell fizetni a dolgozóknak Az érdeklődőknek hely! tanácsaink bő­vebb felvilágosítást adnak. 8zo'nokmegtje.i NÉPLAP politika! napilap A megyei pártbizottság és a megyei tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap 1 Felelő, kiadó OAVIO FERENC Szerkesztőségi Szolnok. Belotannisz-utca ?. 1, emelel Szerkesztőség: Telefonj 20—93, 23-20. 20-Hp Kiadóhivatala Szolnok, Kossuth Lajo«-atca 19 Telefon: 20—94 Egyszámlaszami 00878.064-43 Szolnokmegyel Nyomdaipari Vállalat Szolnok. Malinovszki utca 19 Felelős vezető; Mészáros Sándor, Hz otthon és a munkahely legszebb dísze!. Megjelentek és kaphatók a magyar festőművészet legkiválóbb mestereinek művészi reprodukciói (Munkácsy, Szinnyei-Merse, Paál, Glatz, Eurghardt.) 3.—, 12.—, 20.— Ft-os árban szaküzletekben, papír- és könyv (antiquár) boltokban. 1......